andyl 08.04.07, 00:30 Najpierw nie wroca na swieta a potem juz nigdy, beda jezdzic do Polski na wycieczki. Ja spedzam te swieta w Las Vegas. Nastepne w Polsce mam nadzieje... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Autor. Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 01:17 > Najpierw nie wroca na swieta a potem juz nigdy, beda jezdzic do Polski na > wycieczki. Ja spedzam te swieta w Las Vegas. Nastepne w Polsce mam nadzieje... A ja już nie mogę się doczekać, aż stąd wyjadę. Jeszcze tylko doktoracik z fizyki i hop, już na zawsze. Kiście się w tym szambie sami! Pa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Happy_Motyl Re: Święta te same, ale nie takie same IP: 64.43.10.* 08.04.07, 01:30 Kiscie sie w szambie? Przeciez Polska to kraj nad krajami a Poalcy to narod wybrany! Nasze sentymentalne odwolywanie sie do martyrologicznych tematow i plawienie sie w przekonmaniu jacy to my jestesmy wielcy i jedyni w Europie i reszczcie swiata pozwala nam z otucha patrzec w przyszlosc! Pokrzepieni duchem nasze wilekiej wiary i slowami naszego "wiecznie zywego" papieza kroczymy dumnie na przod zawirzajac nasz los i nasza przyszlosc Bogu Wszechmogocemu! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: witek tylko kogo to w ogóle na świecie obchodzi, cała ta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 13:15 wasza naciągana martyrologia, inni też mieli cięzkie losy, w Kongo Belgowie doprowadzili w latach 1886-1960 do śmierci 3 mln ludzi a być moze i więcej, w Bangladeszu Pakistańczycy przyczynili się w 1971 do śmierci od pół miliona do półtora miliona ludzi a 10 mln wygnano, w Indonezji dyktatura wojskowa wymordowała ponad 2 mln ludzi od 1965 do 1998, w Ameryce Środkowej w latach 80 wasz ukochany Reagan odpowiada za śmierć 200 tysięcy ludzi itd itd... kto o tym w Polsce słyszał? nie tylko Hitler i Stalin zabijali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolik do Autora IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 01:32 zrozumiesz, gdy wyjedziesz cwaniaku... a perfumierii nie nazywaj szambem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor. Re: do Autora IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 01:43 > zrozumiesz, gdy wyjedziesz cwaniaku... > a perfumierii nie nazywaj szambem! Dziękuję, już wiele razy wyjeżdżałem. Jeśli nazywasz to perfumami, to nic na to nie poradzę. Jak Ci w tym dobrze, to siedź tutaj sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
halfilner Za szambo podziekuj Walesie i Kwasniewskiemu 08.04.07, 05:28 Gość portalu: Autor. napisał(a): > > > zrozumiesz, gdy wyjedziesz cwaniaku... > > a perfumierii nie nazywaj szambem! > > Dziękuję, już wiele razy wyjeżdżałem. Jeśli nazywasz to perfumami, to nic na to > nie poradzę. Jak Ci w tym dobrze, to siedź tutaj sobie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abakus Kaczyński, Lepper i Giertych kolejna odsłona total IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 13:18 nej głupoty politycznej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt Podziękuj Polakom, że są takim głupim narodem IP: *.acn.waw.pl 08.04.07, 16:30 . Odpowiedz Link Zgłoś
lucky81 Re: do Autora 08.04.07, 12:24 Ja wyjechałem i zrozumiałem. Autor jeszcze nie wyjechał i już się orientuje :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eeeee Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.wolfson.cam.ac.uk 08.04.07, 02:19 > > Najpierw nie wroca na swieta a potem juz nigdy, beda jezdzic do Polski na > > wycieczki. Ja spedzam te swieta w Las Vegas. Nastepne w Polsce mam nadzie świeta spedzone w obcym kraju to taki mentalny przelom; do momentu, w ktorym na swieta jezdzi sie do Polski to czlowiek czuje sie Polakiem ale w chwili, gdy po raz pierwszy decyduje sie spedzic ten czas (Wielkanoc czy Boze Narodzenie) w Anglii/Irlandii/Hiszpanii (niepotrzene skreslic) to jakas cząstka w człowieku obumiera (ta ktora laczy nas z krajem) ale w zamian rodzi sie jakas nowa jakosc i czlowiek asymiluje sie z nowym krajem i przestaje przyjezdzac do starego w zamian sprowadzajac swoja rodzine; Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hipek_ewci Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.bredband.comhem.se 08.04.07, 08:39 Nie pisz tak o Polsce.Ta Polska to piekny i wspanialy kraj.Wszystko co tam jest zle to zrobili ludzie.Polska zawsze kochala swoje dzieci-Polakow. Delektuj sie kazda chwila pobytu przed wyjazdem,bo potem bedziesz ze lzami w oczach wspominal ulice gdzie dorastales ,swoje miasto ,rodzine ,przyjaciol,nawet polska kielbase czy piwo...chleb. Zrozum ze jezeli masz problemy ,ktorych nie rozwiazales tu w kraju to znaczy ze nie potrafiles sie z nimi zmierzyc.Na zachodzie tez nie jest latwo zyc,pod innymi moze wzgledami,to znaczy zmieni sie tylko rodzaj problemow do rozwiazania.Czlowiek ktory nie nauczyl sie im przeciwdzialac i rozwiazywac u sibie w kraju ,nie bedzie ich rowniez potrafil rozwiazac w nowym miejscu. To kwestia czasu ze zaczeniesz mowic i pisac o nowym miejscu szambo. Jezli pieniadze sa twoim jedynym celem zycia to przegrasz na starcie.Naucz sie dostrzegac juz teraz dobre chwile w swoim zyciu,rozkoszowac sie nimi.I nie odkladaj spraw do zalatwienia na pozniej lub na nigdy. Odpowiedz Link Zgłoś
ecto Re: Święta te same, ale nie takie same 08.04.07, 15:14 > Delektuj sie kazda chwila pobytu przed wyjazdem,bo potem bedziesz ze lzami w > oczach wspominal ulice gdzie dorastales ,swoje > miasto ,rodzine ,przyjaciol,nawet polska kielbase czy piwo...chleb. wspominam, ale bez lez w oczach. i bardziej wlasnie wspominam te ulice, rodzine, przyjaciol, wlasnie jako ulice, rodzine, przyjaciol, nie Polske. to jest okolica gdzie dorastalem, i moze wlasnie ze wzgledu na szacunek do niej staram sie nie uzywac tego pustego, pompatycznego okreslenia "Polska". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abakus zostaną tylko tępe debile i nurki śmietnikowe, sup IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 13:09 er takim bydłem będzie sie lepiej kierowało Odpowiedz Link Zgłoś
alka_xx tępe debile i nurki śmietnikowe - to tak jak ty 08.04.07, 19:31 bo póki co jeszcze chyba tu jesteś, pani/e liczydełko!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pingu wlasnie napisalem polskiemu premierowi IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.04.07, 02:58 emaila, ze jesli zniszcza doline rospudy, moja noga juz wiecej w polsce nie stanie. a rodzine na swieta jesli juz, bede zapraszal do siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goscowa Re: wlasnie napisalem polskiemu premierowi IP: *.ade0508.ade.iprimus.net.au 08.04.07, 03:35 Jak jedziecie do innego kraju to nauczcie sie tolerancj a nie juz wam sie koscolka zachcialo w innych panstwach jak wam tak teskno to jedzcie do Rzymu do roboty albo zostancie w polsce.to jest normalne ze kazdy za granica przez pierwsze kilka lat jest homesick Odpowiedz Link Zgłoś
halfilner 2 miliony wyjechalo, ale kiedy ? 08.04.07, 05:33 2 pierwszych rozmowcow wyjechalo z kraju 3 i 2 lata temu, wiec jeszcze przed |PiSem i przed Kaczynskimi. Musze Michnika opeirniczyc - to niedopuszczalne, przeciez trzeba sugerowac, ze Polacy zaczeli wyjezdzac z kraju, od momentu powstania rzadu PiSu i objecia przez Kaczynskiego urzedu prezydenta. Przeoczenie dziennikarza, czy celowy sabotaz zwolennikow IV RP ? Odpowiedz Link Zgłoś
halfilner aha, jeszcze jedno - i to bardzo zabawne !!!!! 08.04.07, 05:34 maciek.lasyk.info/translator_stron.html?dd=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F1%2C53600%2C4045319.html&method=kk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hipek_ewci Powrocisz tu IP: *.bredband.comhem.se 08.04.07, 08:54 za siedmiu gor i rzek. Jedzcie wszyscy ,zarabiajcie ,zostawajcie na stale ale ... noscie w sercu Polske,bo jak jej wam zabraknie bedziecie bardzo nieszczesliwi. Jak juz zostaniecie nie stojcie w rozkroku miedzy dwoma krajami ,bo zwariujecie. Zaakceptujcie swoj nowy dom i stworzcie w nim sobie nowe zycie ,stworzcie dom rodzinny ,ostoje spokoju i normalnego dobrego zycia.Zobaczycie wtedy ze powroty na lato do Polski sa dla was podroza duchowa do swiata marzen. Nie odrzucajcie nigdy swojej ojczyny,bo bez niej zatracicie nie tylko system wartosci ,ale i samych siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
rodack2000 Re: Powrocisz tu 08.04.07, 11:24 a kiedy powrocicie do siebie wy okupanci Schlesien? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anjew Chodzi Ci o Slask? To czesc Polski. Nigdy nie byl IP: 87.111.45.* 08.04.07, 16:16 wolnym krajem i nigdy nie bedzie. Jest po prostu regionem, podobnie jak Mazowsze czy Wielkopolska. Gadanie o okupacji to jakies wariackie jazdy. Kto Wam do łbów te pierdoły wklada?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no wlasnie Re: A co to są IP: *.range86-133.btcentralplus.com 08.04.07, 12:06 rezurekcje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marcin Re: A co to są IP: *.ztpnet.pl 08.04.07, 12:55 chcialem zadac to samo pytanie :) Odpowiedz Link Zgłoś
longin190 Święta te same, ale nie takie same 08.04.07, 14:53 A ja mieszkam prawie od 20 lat w Kanadzie i tez tu rozne relygie ,wyznania ,a jednak mamy swieta tak jak nas nauczono ,bo sami tego chcemy,sami do tego doprowadzilismy mimo wszystkich "przeszkod" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tylko Człowiek Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 16:39 Opisują te wszystkie wspaniałe wrażenia przeważnie ludzie młodzi,którzy pojechali w świat zarabiać jakieś inne pieniądze i mało ich interesuje co będą robić za 10 czy 20 lat.Nie obchodzi ich,że nauczyli się swojego zawodu w Polsce przy pomocy rodziców i innych osób.Zostawiają wszystko niejednokrotnie bezradnych rodziców.Nie zastanawiają się nad swoim potomstwem,bo po co ,albo nie ma czasu o tym myśleć.I co dalej.Zaczynają żyć innym życiem i innym światem. I co dalej.Polska zostaje z coraz starszymi ludzmi i tymi młodszymi którzy może potrafią mniej lub po prostu żal im lub z różnych względów nie mogą pojechać w siną dal.I co dalej.Dyskusja może być bardzo długa i szeroka.Swiat się zmienia, każdy człowiek może też.Ale co dalej -niech każdy zastanowi się oddzielnie nad swoim problemem i napisze bezstronnie jak jako człowiek młody widzi się za 20 lat w tej Polsce.I co dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oli Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.07, 16:47 Wielu z was może ma rację ,ale co z tą Polską.Jak wybrnąć z tych różnych i dziwnych sytuacji.Dlaczego ludzie kopią dołki pod sobą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ron Święta te same, ale nie takie same IP: *.elblag.dialog.net.pl 08.04.07, 17:14 Ja zawsze bede Polakiem. Mieszkam od roku w Anglii, wczesniej rok w Irlandii, mam za soba wyjazdy do Stanow. Na kazde swieta jestem w Polsce, mimo ze nie jestem zbyt religijny. Robie to dla moich rodzicow, przyjaciol i dla siebie. Trzeba pamietac ze Polska to nie tylko miejsce na mapie, Polska istniala przez lata rozbiorow, Polske stanowia ludzie, kultura, wspolna tozsamosc. Czuje sie Europejczykiem, ale zawsze w tej Europie bede podkreslal ze jestem Polakiem. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Toto niepowazne sa te wypowiedzi IP: *.proxy.aol.com 09.04.07, 00:41 tych dzieciakow co to wyjechali do pracy w Angli lub Irlandii i dorabiaja sobie do tego martyrologie :).I przestancie pluc na Polske bo waszych wypocin i tak nie czytaja wasi przelozeni i punktow nie dostaniecie za to. Jest tu paru folksdojczy na tym forum ktorym sie wydaje ze jak dop*erdola Polsce to im bauer da pare marek wiecej.Wiecej szacunku a jak nie potraficie to pamietajcie ze was tez nie beda szanowac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tafa Troche obiektywizmu i zrozumienia IP: *.sol2.cable.ntl.com 09.04.07, 02:10 Bardzo przykre rzeczy wypisujecie To są moje drugie święta bez rodziny a mam dopiero 23 lata. Ale trudno, takie jest życie. Spędziłam je naprawdę cudownie, wśród przyjaciół i polskich tradycyjnych potraw - żurki i to nie z papierka:) Polska, jest kochana, i wracam za jakieś 3 Mieszce jak dobrze Pojdzie. Ale powiedzcie mi Wy wszyscy którzy bronicie tak żarliwie Polski: Ile lat zabierze mi uzbieranie w Polsce pieniędzy na samochodu? Za ile lat będę w stanie kupić mieszkanie i żyć na godnym poziomie? Tu samochodu mogę kupić po 2 miesiącach pracy. Pensja pozwala mi zapłacić za fajne mieszkanie, studia i jeszcze sporo zostaje na życie i moje fanaberie. I takie są realia. Dopóki nasz cudowny rząd nie weźmie się do roboty, i zamiast chrzanienia się z pie..mi w stylu aborcja, prostytucja i tego typu i nie weźmie się porządnie do rządzenia i tworzenie warunków ekonomicznych sprzyjających inwestycja, to nic się nie zmieni i ludzie będą uciekać. Bo my wszyscy chcemy po prostu żyć godnie. Pozdrawiam wszystkich, zwłaszcza spędzających świata z dala od swoich bliskich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: psycholog Re: Troche obiektywizmu i zrozumienia IP: *.e-wro.net.pl 09.04.07, 10:16 Tak ochoczo stąd uciekacie i cieszycie się, że już nie musicie tutaj dłużej żyć. Tylko dlaczego musicie o tym komuś opowiadać, wypisywać się na forum? Otóż dlatego, że podświadomie czujecie, że to nie jest dobra dla was decyzja, że was wcale nie uszczęśliwi ta zmiana klimatu, że tam zawsze będziecie obywatelami drugiej kategorii. I stąd werbalizujecie swoje niepokoje, zaklinając rzeczywistość- cieszę się, że jadę- mówicie po to, by tak naprawdę siebie o tym przekonać. Nikogo innego. Po co zmuszacie siebie do takiego psychicznego samookaleczenia, czynu autodestrukcyjnego? Po co na złość babci odmrażacie sobie uszy? Otóż nie w świecie zewnętrznym tkwi przyczyna. Ona jest w was, w waszej skrywanej głęboko przed sobą niskiej samoocenie. W myśleniu typu- byłbym kimś, ale... rządzą Polską kaczory, sąsiad pije, kuzynka się puszcza, pada deszcz... winni są oni, oni, oni... Dobrze to przemyślcie.Tym, którym w kraju źle, wszędzie będzie źle, bo nie ma w nich zgody na samych siebie. Ale na pocieszenie dodam, że ten stan z wiekiem przechodzi. Wesołych świąt:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bea Re: Święta te same, ale nie takie same IP: *.bredband.comhem.se 09.04.07, 10:31 A ja moje szwedzkie, pierwsze święta wielkanocne spędziłam bardzo po polsku. W grupie znajomych Polaków. Na stole było wszystko co trzeba, a właśnie teraz czekam aż ktoś zjawi się z konewką. Nawet w Kościele byłam........co w Polsce nie zawsze wychodziło:)) Odpowiedz Link Zgłoś