g625 20.08.07, 16:42 a gdzie konkurs? czy tak kazdy moze sobie postawic pomnik Mirmila z komixu Kajko i Kokosz? ;P Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ok Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.generacja.pl 20.08.07, 17:00 kto, za ile, na jakiej drodze wygrywając otrzymał prawo wystawienia rzeźby Chrobrego koło Pedetu? Pytam - bo w każdym normalnym miejscu musiałby się odbyć ogólnopolski, otwarty dla publiczności, jawny i przejrzysty finansowo konkurs. Ile dostanie i dotychczas już dostał autor? Kto oceniał i PRZY UŹYCIU JAKICH KRYTERIÓW projekt? Kto ocenił artystyczną rangę tego projektu? Spođrd jakich projektów wybrano projket tej kobiety? Dlaczego wybrano ten projekt? SPRAWDZIĆ TO! NIECH SPRAWIE SIĘ PRZYJRZY CBA! Ale przede wszystkim ogólnopolskie JURY ARTYSTÓW, DO DIABŁA! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 62.233.177.* 20.08.07, 17:10 www.prowratislavia.org/naszecele.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rutek po pierwsze to przetargi i konkursy oranizuje sie IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 18:24 TYLKO wtedy kiedy pomniki i te inne fundowane sa z budzetu miasta lub panstwa. tu zgode wyrazic musial tylko wojewodzki konserwator zabytkow i glowny architekt miasta, jak sadze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g625 Re: po pierwsze to przetargi i konkursy oranizuje IP: *.tesco.pl 20.08.07, 18:39 to ja postawie pomnik Misia - a co, stac mnie. moze na Rynku, to lepsze miejsce niz Swidnicka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rutek jak cie stac, prosze bardzo. IP: *.e-wro.net.pl 21.08.07, 06:29 ale czy to naprwawde bedzie Mis na miare naszych czasow? i mozliwosci? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krychaj Re: jak cie stac, prosze bardzo. IP: 62.242.2.* 21.08.07, 12:22 Tak jak najbardziej postawic "misia" niech otwiera oczy niedowiarkowm. Niech przemawia przez niego ze to nasze, przez nas zbudowane i to nie jest nasze ostatnie slowo;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jhgjg Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.finemedia.pl 20.08.07, 18:35 www.przetargi.egospodarka.pl/10172_budowa-Pomnika-Krola-Boleslawa-Chrobrego-na-skwerze-pomiedzy-galeria-Na-Odwachu-a-skrzyzowaniem-ulic-Swidnickiej-i-Podwale-we-Wroclawiu_2006_2.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g625 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.tesco.pl 20.08.07, 18:39 kpisz? to przetarg na BUDOWE a nie projekt! Odpowiedz Link Zgłoś
ojciecrydzyk1 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:44 Chrobry już jest teraz czas na tego Pana <script type="text/javascript" src="http://fotoforum.gazeta.pl/zajawka.xjs?id=8067681313&a=ojciecrydzyk1&tag=polska&showTitle=1&count=3&defaultStyles=1"> </script> Odpowiedz Link Zgłoś
ojciecrydzyk1 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:46 Chrobry już jest teraz czas na tego Pana fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antygrzyb Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:53 załuż fundacje, pozyskaj sponsorów i możesz nawet sobie pomnik postawic tylo przestan się już czepiać i pozwol ludziom działac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anty Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:55 załóż oczywiście Odpowiedz Link Zgłoś
fleicher Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 20:04 Probus jest ale tutaj wroclaw.hydral.com.pl/163251,foto.html Odpowiedz Link Zgłoś
robol12 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 06:26 Pomnik Probusa fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html stał na wrocławskim rynku tylko do początków rządów Hitlera w 1933 roku , później jako że Probus nie był „czystej krwi Niemcem” i na dodatek wyżej cenił muzykę od wojennego rzemiosła nie pasował do wizerunku III rzeszy został usunięty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: breslauer na co nam ten hrobry? IP: *.telsat.wroc.pl 20.08.07, 17:04 po holere on tam? i taki monstrualny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: breslauer sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.telsat.wroc.pl 20.08.07, 17:07 kghm nie ma na co kasy wywalac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: estetyka Re: sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 17:58 piekny ten pomnik nie jest, kurna... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 18:03 No bardziej do ludzi podobny niż Szopen w Parku Południowym:-) Odpowiedz Link Zgłoś
com.bi-nerki Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:15 "Studenci to naród dziki, a my Polacy, my lubim pomniki!" K.I. Gałczyński - "Pomnik Studenta" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dominik Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 20.08.07, 18:16 Mnie sie podoba a szczekacze, jak to w naszym kochanym wrocku, niech sobie szczekają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: felek Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:23 Tak tak Chrobry niech sobie stoi a kundelki niech sobie szczekają dalej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianin zaraz jakieś obszczymurki obesrają to sprayami IP: 213.172.177.* 20.08.07, 19:05 od graficiarzy nie cierpie bardziej tylko szczurów i gołebi choć przyznać trzeba, że roznice są niewielkie :) Odpowiedz Link Zgłoś
figgin1 I bardzo dobrze :)) 27.08.07, 11:49 Ten pomnik jest tak ohydny, że to mu tylko pomoże. Odpowiedz Link Zgłoś
alexanderson Re: 20.08.07, 20:57 Człowieku, idź się leczyć! To relacja z przybycia rozłożonego na części pomnika, który dopiero będzie zespawany. Gdzie ty widzisz ośmieszanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: feex Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.lanet.net.pl 20.08.07, 23:18 ludzie to prowokacja, to nie Chrobry tylko Hanibal na sloniu...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DN Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 07:14 Zastepuje cesarza Wilhelma I na tym miejscu - zobaczymy jak to wyjdzie. Gabarytami pomnikowymi i rozmachem koncepcji poprzednikowi ustepuje ale i mieszkańcy i czasy inne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacyk-1 Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.um.wroc.pl 21.08.07, 08:36 Czy ten "potężny, granitowy cokół" nie jest przypadkiem "potężnym betonowym cokołem, pokrytym cienkimi granitowymi płytami" ?Przecież widziałem budowę w trakcie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 08:52 Osoby, które twierdzą ,że pomnik postawiła prywatna fundacja i władza nic do tego nie ma , są powiązane z władzą i twórcami tego bałwana. Za pomnik zapłaciło maisto wrocław, energia pro, kghm i dialog, czyli firmy nomenklaturowe. Władza stwiając coś takiego pokazała swoją prawdziwą, skrajnie prawicowo-nacjonalistyczną twarz. Niedługo zobaczycie w klapie prezydenta miasta "mieczyk chrobrego". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dominik Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 08:55 idź sie leczyć, człowieku:) moge polecic paru dobrych psychiatrów:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 09:31 To sprawdż kto jest właścicielem tych "sponsorów " pomnika i kto tam zasiada we władzach.Do jakich organizacjii młodzieżowych należały te osoby i co je łączy. Te informacje są ogólnie dostępne i wystarczy trochę poszukać. Argumenty typu "idź się leczyć" są niemerytoryczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 22.08.07, 15:45 tak, Pan? to napisz do jakiej organizacji młodzieżowej należał prezes KGHM Krzysztof Skóra? No napisz Pan. napisz, ale jedź konkretem. A prezes WBK pan Morawiecki, do jakiej należał? Ale konkrety, Pan! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Apasz Brawo świetny pomysł :) IP: 62.29.170.* 21.08.07, 09:56 mi sie podoba ten pomnik :) Odpowiedz Link Zgłoś
ponury-piesniarz Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 10:04 Buhahahaha.....pomnik Mirmiła...hyhyhy.... no nie mogę....hahahahaha......!! :))) "To będzie dopiero drugi pomnik Chrobrego w Polsce. Pierwszy stoi przed katedrą w Gnieźnie, ale jest znacznie mniejszy od naszego." Może któś wyjaśnić czemu wrocławianie odczuwają taką perwersyjną potrzebę, żeby wszystko w ich mieście było najwyższe, największe, najdłuższe....? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianka Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 10:44 Co na Bolesław Chrobry do Wrocławia? Powinniśmy stawiać pomniki ludziom, którzy są faktycznie zasłużeni dla Wrocławia i związani z jego historią. Jeśli maja to być Polacy to np. Piotr Włostowic. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mama Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 11:43 Czy nie można by postwić pomnika komuś kto zrobił coś pożytecznego? Np. wynalazł lekarstwo na raka, wyniósł dzieci z pożaru, napisał jakąś ważną książlkę Odpowiedz Link Zgłoś
robol12 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 12:39 Chrobry jest postacią zasłużoną dla Wrocławia założył biskupstwo dzięki niemu Wrocław zaistniał na arenie międzynarodowej . Co do stawiania pomników autorom „ważnych książek” to nie jest dobry pomysł bo dla jednych taka książka będzie ważna a dla drugich nie a jeśli jakiś Wrocławianin wynajdzie lekarstwo na raka to na pewno postawimy Mu pomnik. Na razie mamy pomnik Chrobrego ale mam nadzieję że i ten pomnik zostanie odbudowany fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mama Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 12:57 A może ktoś się wykazał jakąś godną upamiętnienia postawą w naszym mieście ratując czyjeś życie , np. w czasie ostatniej wojny? To chyba jest więcej warte niż zabicie dużej ilości ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 21.08.07, 13:06 to sie doucz wroclawianka, co chrobry zrobil dla twojego miasta, jak nie wiesz. u nas w warszawie stoi zygmunt waza, bo przeniosl stolice do warszawy wlasnie. a chrobry zalozyl we wroclawiu biskupstwo, wlasnie we wroclawiu a nie w bolkowie czy niemczy, dlatego dzisiaj wroclaw to stolica regionu. ucz sie wroclawianka, skoro tytulujesz sie wroclawianka:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.dip.t-dialin.net 24.08.07, 19:26 a ty zasrany warszawiaku zjezdzaj do warszawy i bierz ze soba to cudaczne monstrum. Postaw se kolo Wazy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontekst Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicjatywa IP: *.magma-net.pl 21.08.07, 12:54 Kształt pomnika to rzecz gustu i nie o niego chodzi a o fakt, że we Wrocławiu stanie monument jednego z najwiekszych, nielicznych zwycięskich,zasłuzonych dla miasta, proeueropejskich monarchów polskich. Proszę tak trzymać do końca i nie bać się odosobnionych głosów sprzeciwu, bo nie prezentują żadnych argumentów uzasadniajacych niecelowość lub błąd lokalizacji tego pomnika. Są to głosy frustratów, typowych dla polskiego piekła. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 14:02 wlasnie o ksztalt chodzi! nowe pomniki sa bez gustu, a stare niszczone (chocby wlasnie pomnik z pl. Krolewskiego, oblepiony jakas plastelina). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: 195.187.134.* 21.08.07, 14:28 A czy ty kolego z tesco masz w ogole gust:))? To był zart, nie obrazaj sie, ale czego ty oczekujesz? Króla na miotle? a jak ocenisz Jagiełłe w Krakowie? Fajny? niefajny? a Sobieskiego w Gdańsku? fajny? nie fajny? i dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 15:20 pomnik powstal w jednym z najbardziej prestizowych miejsc, a powstanie owiane bylo tajemnica - nawte na stronie fundacji brak bylo foty, choc mi sie udalo znalezc. czyzby sie wstydzili? obiekty powstajace w takim miejscu powinny byc na poziomie. a to zapewnic mozna jedynie przez konkurs, ktorego jury to autorytety - vide konkurs na pawilon restauracyjny przy Hali Stulecia - konserwatorzy zabytkow i architekci spoza Wroclawia, w tym z Berlina. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: 195.187.134.* 21.08.07, 15:46 tak, g625, jury to wielkie autorytety. Te same autorytety sprawiły, ze wybudowano we wrocławiu biblioteke uniwersytecka oraz pasaż grunwaldzki. Ile razy jestem we wroclawiu, płakać mi się chce nad tymi pawiami w srodku miasta. Tak, g625, jury daje gwarancje doskonałego wyboru. Czy mozesz masz coś naprzeciw? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 16:02 wlasnie oba obiekty powstaly bez konkursu. a konkurs nie jest idealny, ale jak uczy doswiadczenie, daje spore szanse na lepsza estetyke. porownaj realizacje TBSow (konkurs wymagany przez ustawe) ze "srednia developerska";) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 16:20 Gość portalu: g625 napisał(a): > wlasnie o ksztalt chodzi! nowe pomniki sa bez gustu, a stare niszczone (chocby > wlasnie pomnik z pl. Krolewskiego, oblepiony jakas plastelina). O jaki pomnik Ci chodzi ? Odpowiedz Link Zgłoś
g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj 21.08.07, 17:22 wroclaw.hydral.com.pl/foto/90/90629.jpg jakos dziwnie to wyglada, na zywo jeszcze gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: art-tyk Nuda i monotonia IP: *.chello.pl 21.08.07, 13:05 Postaci, koni mamy nadmiar w mieście. Nie brakuje też tandetnych fontann (rynek). Przydałby się pomnik rodem z pl. 1-go maja, fontanna na wzór rzymskich,a tak powstała kolejna nieprzemyślana zapchajdziura. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Nuda i monotonia IP: 195.187.134.* 21.08.07, 13:34 tak, macie tam nadmiar koni, co ulica to koń. Moze je policzysz, bardzo mnie ciekawią te konie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dek Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 16:18 Ważne, że wreszcie jest pomnik Chrobrego, bo nasz Wrocław to miasto bardzo ubogie w tego typu pomniki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dominik Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 19:53 henryk brodaty jest okay. wiele jest postaci, jakie mogą byc na pomnikach we wroclawiu i dobrze. w znanych, starych miastach z historią zawsze jest masa pomników, a u nas zima, pusto, jakas sztuka nowoczesna typu rama na karkonoskiej albo pociety konik na szewskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: westbrompton Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.ipt.aol.com 21.08.07, 20:07 fotoforum.gazeta.pl/72,2,888,58497484.html to drobny ułamek londynskich rzezb i pomników Odpowiedz Link Zgłoś
pan50 Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! 21.08.07, 20:12 Dobrze, że u nas nie ma takich głupot tylko porządny Chrobry , zrobiony tak, że nikt nie ma kompleksów. Wystarczy tylko trochę plasteliny i do dzieła! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pan Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 20:42 Warto dodać , że pani Dorota Korzeniewska nie pracuje, jak sugeruje artykuł na wrocławskiej ASP ale prowadzi zajęcia plastyczne w MDK na Kołątaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wasyl Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.chello.pl 21.08.07, 22:43 Pewnie tania była.Coz idea fajna ale pomnik fajfuśny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Warwolf Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.20.110.* 22.08.07, 15:31 A ja jestem za pomnikami!! Po wojnie zniszczono niemickie pomniki a szkoda bo ładnie wyglądały. Chrobry to dobry pomysł tylko czemu tak partacko wykonany?Wygląda jakby go łapkami chińskie dzieci po ciemku sklejały z gliny. (no może koreańska wycieczka co je łapią w kiblach LG) Nie dąło się normalnie a nie udawać, że jest topornie w drewnie ciosany??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 22.08.07, 15:43 a to ciekawe, warwolf:) bo opinie rzezbiarzy i fachowcow sa zupelnie inne od twoich:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karina Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.chello.pl 22.08.07, 16:18 No jakie są opinie "fachowcow"? Proszę o podanie bo sama to sie nie znam , mam tylko gust:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.dip.t-dialin.net 24.08.07, 19:21 Kto to finansuje? Nie ma na co wydawac juz pieniedzy podatnikow? Z tego co wiem Wroclaw ma swoich ksiazat, ktorzy warci by byli uczczenia np. Henryk Pobozny, Henryk Brodaty. Akcje z tym pomnikiem oceniam bardzo zle. Gdzies w Poznaniu, czy Krakowie ten pomnik by mnie nie razil, ale we Wroclawiu to "obcy element". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ona Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.07, 19:29 Polak to taki człowiek, który potrafi tylko krytykować, narzekac i zazdrościć!!! Może czas najwyzszy cieszyc się z tego czego dokonuja Polacy, a nie tylko potepiac, krytykować swoich rodaków? Cos tu jest chore, albo ktoś... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: red head Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.07, 09:03 daj spokoj, szkoda czasu na gadanie z palantami. Palant nic nie wie ale lepiej wie, ze pieniadze podatnikow, ze lepiej w Poznaniu i tak dalej. Palant palantem zostanie i cisza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ar Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.lubin.dialog.net.pl 26.08.07, 22:39 Pomnik Ofermy byłby tu bardziej na czasie ;-) Odpowiedz Link Zgłoś