Dodaj do ulubionych

Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach

20.08.07, 16:42
a gdzie konkurs? czy tak kazdy moze sobie postawic pomnik Mirmila z komixu
Kajko i Kokosz? ;P
Obserwuj wątek
    • Gość: ok Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.generacja.pl 20.08.07, 17:00
      kto, za ile, na jakiej drodze wygrywając
      otrzymał prawo wystawienia rzeźby Chrobrego koło Pedetu?
      Pytam - bo w każdym normalnym miejscu musiałby się odbyć
      ogólnopolski, otwarty dla publiczności, jawny i przejrzysty
      finansowo konkurs.

      Ile dostanie i dotychczas już dostał autor?
      Kto oceniał i PRZY UŹYCIU JAKICH KRYTERIÓW projekt?
      Kto ocenił artystyczną rangę tego projektu?
      Spođrd jakich projektów wybrano projket tej kobiety?
      Dlaczego wybrano ten projekt?




      SPRAWDZIĆ TO! NIECH SPRAWIE SIĘ PRZYJRZY CBA!
      Ale przede wszystkim ogólnopolskie JURY ARTYSTÓW, DO DIABŁA!
      • Gość: . Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 62.233.177.* 20.08.07, 17:10
        www.prowratislavia.org/naszecele.htm
      • Gość: rutek po pierwsze to przetargi i konkursy oranizuje sie IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 18:24
        TYLKO wtedy kiedy pomniki i te inne fundowane sa z budzetu miasta lub panstwa.
        tu zgode wyrazic musial tylko wojewodzki konserwator zabytkow i glowny architekt
        miasta, jak sadze.
        • Gość: g625 Re: po pierwsze to przetargi i konkursy oranizuje IP: *.tesco.pl 20.08.07, 18:39
          to ja postawie pomnik Misia - a co, stac mnie. moze na Rynku, to lepsze miejsce
          niz Swidnicka?
          • Gość: rutek jak cie stac, prosze bardzo. IP: *.e-wro.net.pl 21.08.07, 06:29
            ale czy to naprwawde bedzie Mis na miare naszych czasow? i mozliwosci?
            • Gość: Krychaj Re: jak cie stac, prosze bardzo. IP: 62.242.2.* 21.08.07, 12:22
              Tak jak najbardziej postawic "misia" niech otwiera oczy
              niedowiarkowm. Niech przemawia przez niego ze to nasze, przez nas
              zbudowane i to nie jest nasze ostatnie slowo;)
      • Gość: jhgjg Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.finemedia.pl 20.08.07, 18:35
        www.przetargi.egospodarka.pl/10172_budowa-Pomnika-Krola-Boleslawa-Chrobrego-na-skwerze-pomiedzy-galeria-Na-Odwachu-a-skrzyzowaniem-ulic-Swidnickiej-i-Podwale-we-Wroclawiu_2006_2.html
        • Gość: g625 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.tesco.pl 20.08.07, 18:39
          kpisz? to przetarg na BUDOWE a nie projekt!
          • ojciecrydzyk1 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:44
            Chrobry już jest teraz czas na tego Pana <script type="text/javascript"
            src="http://fotoforum.gazeta.pl/zajawka.xjs?id=8067681313&a=ojciecrydzyk1&tag=polska&showTitle=1&count=3&defaultStyles=1">
            </script>
            • ojciecrydzyk1 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:46
              Chrobry już jest teraz czas na tego Pana
              fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html
              • Gość: antygrzyb Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:53
                załuż fundacje, pozyskaj sponsorów i możesz nawet sobie pomnik
                postawic tylo przestan się już czepiać i pozwol ludziom działac
                • Gość: anty Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:55
                  załóż oczywiście
              • fleicher Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 20:04
                Probus jest ale tutaj wroclaw.hydral.com.pl/163251,foto.html
              • robol12 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 06:26
                Pomnik Probusa fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html stał
                na wrocławskim rynku tylko do początków rządów Hitlera w 1933 roku ,
                później jako że Probus nie był „czystej krwi Niemcem” i na dodatek
                wyżej cenił muzykę od wojennego rzemiosła nie pasował do wizerunku
                III rzeszy został usunięty.
    • Gość: breslauer na co nam ten hrobry? IP: *.telsat.wroc.pl 20.08.07, 17:04
      po holere on tam?
      i taki monstrualny?
    • Gość: breslauer sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.telsat.wroc.pl 20.08.07, 17:07
      kghm nie ma na co kasy wywalac
      • Gość: estetyka Re: sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 17:58
        piekny ten pomnik nie jest, kurna...
        • Gość: as Re: sponsor ... czyli miedziowy potentat IP: *.e-wro.net.pl 20.08.07, 18:03
          No bardziej do ludzi podobny niż Szopen w Parku Południowym:-)
    • com.bi-nerki Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 20.08.07, 18:15
      "Studenci to naród dziki, a my Polacy, my lubim pomniki!"
      K.I. Gałczyński - "Pomnik Studenta"
      • Gość: dominik Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 20.08.07, 18:16
        Mnie sie podoba a szczekacze, jak to w naszym kochanym wrocku, niech
        sobie szczekają.
        • Gość: felek Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.07, 18:23
          Tak tak Chrobry niech sobie stoi a kundelki niech sobie szczekają dalej.
    • Gość: wrocławianin zaraz jakieś obszczymurki obesrają to sprayami IP: 213.172.177.* 20.08.07, 19:05
      od graficiarzy nie cierpie bardziej tylko szczurów i gołebi

      choć przyznać trzeba, że roznice są niewielkie


      :)
      • figgin1 I bardzo dobrze :)) 27.08.07, 11:49
        Ten pomnik jest tak ohydny, że to mu tylko pomoże.
    • alexanderson Re: 20.08.07, 20:57
      Człowieku, idź się leczyć! To relacja z przybycia rozłożonego na
      części pomnika, który dopiero będzie zespawany. Gdzie ty widzisz
      ośmieszanie?
    • Gość: feex Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.lanet.net.pl 20.08.07, 23:18
      ludzie to prowokacja, to nie Chrobry tylko Hanibal na sloniu......
    • Gość: DN Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 07:14
      Zastepuje cesarza Wilhelma I na tym miejscu - zobaczymy jak to
      wyjdzie. Gabarytami pomnikowymi i rozmachem koncepcji poprzednikowi
      ustepuje ale i mieszkańcy i czasy inne.
    • Gość: jacyk-1 Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.um.wroc.pl 21.08.07, 08:36
      Czy ten "potężny, granitowy cokół" nie jest przypadkiem "potężnym
      betonowym cokołem, pokrytym cienkimi granitowymi płytami" ?Przecież
      widziałem budowę w trakcie.
      • Gość: pan Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 08:52
        Osoby, które twierdzą ,że pomnik postawiła prywatna fundacja i władza nic do
        tego nie ma , są powiązane z władzą i twórcami tego bałwana. Za pomnik zapłaciło
        maisto wrocław, energia pro, kghm i dialog, czyli firmy nomenklaturowe. Władza
        stwiając coś takiego pokazała swoją prawdziwą, skrajnie
        prawicowo-nacjonalistyczną twarz. Niedługo zobaczycie w klapie prezydenta miasta
        "mieczyk chrobrego".
        • Gość: dominik Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 08:55
          idź sie leczyć, człowieku:) moge polecic paru dobrych psychiatrów:))
          • Gość: pan Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 09:31
            To sprawdż kto jest właścicielem tych "sponsorów " pomnika i kto tam zasiada we
            władzach.Do jakich organizacjii młodzieżowych należały te osoby i co je łączy.
            Te informacje są ogólnie dostępne i wystarczy trochę poszukać. Argumenty typu
            "idź się leczyć" są niemerytoryczne.
            • Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 22.08.07, 15:45
              tak, Pan? to napisz do jakiej organizacji młodzieżowej należał
              prezes KGHM Krzysztof Skóra? No napisz Pan. napisz, ale jedź
              konkretem. A prezes WBK pan Morawiecki, do jakiej należał? Ale
              konkrety, Pan!
    • Gość: Apasz Brawo świetny pomysł :) IP: 62.29.170.* 21.08.07, 09:56
      mi sie podoba ten pomnik :)
    • ponury-piesniarz Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 10:04
      Buhahahaha.....pomnik Mirmiła...hyhyhy.... no nie
      mogę....hahahahaha......!! :)))

      "To będzie dopiero drugi pomnik Chrobrego w Polsce. Pierwszy stoi
      przed katedrą w Gnieźnie, ale jest znacznie mniejszy od naszego."
      Może któś wyjaśnić czemu wrocławianie odczuwają taką perwersyjną
      potrzebę, żeby wszystko w ich mieście było najwyższe, największe,
      najdłuższe....? :)
    • Gość: wrocławianka Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 10:44
      Co na Bolesław Chrobry do Wrocławia? Powinniśmy stawiać pomniki
      ludziom, którzy są faktycznie zasłużeni dla Wrocławia i związani z
      jego historią. Jeśli maja to być Polacy to np. Piotr Włostowic.
      • Gość: mama Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 11:43
        Czy nie można by postwić pomnika komuś kto zrobił coś pożytecznego? Np. wynalazł
        lekarstwo na raka, wyniósł dzieci z pożaru, napisał jakąś ważną książlkę
      • robol12 Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach 21.08.07, 12:39
        Chrobry jest postacią zasłużoną dla Wrocławia założył biskupstwo
        dzięki niemu Wrocław zaistniał na arenie międzynarodowej . Co do
        stawiania pomników autorom „ważnych książek” to nie jest dobry
        pomysł bo dla jednych taka książka będzie ważna a dla drugich nie a
        jeśli jakiś Wrocławianin wynajdzie lekarstwo na raka to na pewno
        postawimy Mu pomnik. Na razie mamy pomnik Chrobrego ale mam nadzieję
        że i ten pomnik zostanie odbudowany
        fotoforum.gazeta.pl/3,0,785242,2,1.html
        • Gość: mama Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 21.08.07, 12:57
          A może ktoś się wykazał jakąś godną upamiętnienia postawą w naszym mieście
          ratując czyjeś życie , np. w czasie ostatniej wojny? To chyba jest więcej warte
          niż zabicie dużej ilości ludzi.
      • Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 21.08.07, 13:06
        to sie doucz wroclawianka, co chrobry zrobil dla twojego miasta, jak
        nie wiesz. u nas w warszawie stoi zygmunt waza, bo przeniosl stolice
        do warszawy wlasnie. a chrobry zalozyl we wroclawiu biskupstwo,
        wlasnie we wroclawiu a nie w bolkowie czy niemczy, dlatego dzisiaj
        wroclaw to stolica regionu. ucz sie wroclawianka, skoro tytulujesz
        sie wroclawianka:))
        • Gość: marcin Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.dip.t-dialin.net 24.08.07, 19:26
          a ty zasrany warszawiaku zjezdzaj do warszawy i bierz ze soba to cudaczne monstrum. Postaw se kolo Wazy.
    • Gość: kontekst Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicjatywa IP: *.magma-net.pl 21.08.07, 12:54
      Kształt pomnika to rzecz gustu i nie o niego chodzi a o fakt, że we
      Wrocławiu stanie monument jednego z najwiekszych, nielicznych
      zwycięskich,zasłuzonych dla miasta, proeueropejskich monarchów
      polskich. Proszę tak trzymać do końca i nie bać się odosobnionych
      głosów sprzeciwu, bo nie prezentują żadnych argumentów
      uzasadniajacych niecelowość lub błąd lokalizacji tego pomnika. Są to
      głosy frustratów, typowych dla polskiego piekła.
      • Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 14:02
        wlasnie o ksztalt chodzi! nowe pomniki sa bez gustu, a stare niszczone (chocby
        wlasnie pomnik z pl. Krolewskiego, oblepiony jakas plastelina).
        • Gość: nko Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: 195.187.134.* 21.08.07, 14:28
          A czy ty kolego z tesco masz w ogole gust:))? To był zart, nie
          obrazaj sie, ale czego ty oczekujesz? Króla na miotle? a jak ocenisz
          Jagiełłe w Krakowie? Fajny? niefajny? a Sobieskiego w Gdańsku?
          fajny? nie fajny? i dlaczego?
          • Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 15:20
            pomnik powstal w jednym z najbardziej prestizowych miejsc, a powstanie owiane
            bylo tajemnica - nawte na stronie fundacji brak bylo foty, choc mi sie udalo
            znalezc. czyzby sie wstydzili? obiekty powstajace w takim miejscu powinny byc na
            poziomie. a to zapewnic mozna jedynie przez konkurs, ktorego jury to autorytety
            - vide konkurs na pawilon restauracyjny przy Hali Stulecia - konserwatorzy
            zabytkow i architekci spoza Wroclawia, w tym z Berlina.
            • Gość: nko Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: 195.187.134.* 21.08.07, 15:46
              tak, g625, jury to wielkie autorytety. Te same autorytety sprawiły,
              ze wybudowano we wrocławiu biblioteke uniwersytecka oraz pasaż
              grunwaldzki. Ile razy jestem we wroclawiu, płakać mi się chce nad
              tymi pawiami w srodku miasta. Tak, g625, jury daje gwarancje
              doskonałego wyboru. Czy mozesz masz coś naprzeciw?
              • Gość: g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.tesco.pl 21.08.07, 16:02
                wlasnie oba obiekty powstaly bez konkursu. a konkurs nie jest idealny, ale jak
                uczy doswiadczenie, daje spore szanse na lepsza estetyke. porownaj realizacje
                TBSow (konkurs wymagany przez ustawe) ze "srednia developerska";)
        • Gość: dek Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 16:20
          Gość portalu: g625 napisał(a):

          > wlasnie o ksztalt chodzi! nowe pomniki sa bez gustu, a stare niszczone (chocby
          > wlasnie pomnik z pl. Krolewskiego, oblepiony jakas plastelina).
          O jaki pomnik Ci chodzi ?
          • g625 Re: Ten pomnik to dobra, trafna i skuteczna inicj 21.08.07, 17:22
            wroclaw.hydral.com.pl/foto/90/90629.jpg
            jakos dziwnie to wyglada, na zywo jeszcze gorzej.
    • Gość: art-tyk Nuda i monotonia IP: *.chello.pl 21.08.07, 13:05
      Postaci, koni mamy nadmiar w mieście. Nie brakuje też tandetnych fontann
      (rynek). Przydałby się pomnik rodem z pl. 1-go maja, fontanna na wzór
      rzymskich,a tak powstała kolejna nieprzemyślana zapchajdziura.
      • Gość: nko Re: Nuda i monotonia IP: 195.187.134.* 21.08.07, 13:34
        tak, macie tam nadmiar koni, co ulica to koń. Moze je policzysz,
        bardzo mnie ciekawią te konie?
    • Gość: dek Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.07, 16:18
      Ważne, że wreszcie jest pomnik Chrobrego, bo nasz Wrocław to miasto bardzo
      ubogie w tego typu pomniki.
      • alexanderson Teraz pora na Henryka Brodatego! 21.08.07, 19:23

        • Gość: dominik Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 19:53
          henryk brodaty jest okay. wiele jest postaci, jakie mogą byc na
          pomnikach we wroclawiu i dobrze. w znanych, starych miastach z
          historią zawsze jest masa pomników, a u nas zima, pusto, jakas
          sztuka nowoczesna typu rama na karkonoskiej albo pociety konik na
          szewskiej.
          • Gość: westbrompton Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.ipt.aol.com 21.08.07, 20:07

            fotoforum.gazeta.pl/72,2,888,58497484.html
            to drobny ułamek londynskich rzezb i
            pomników
            • pan50 Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! 21.08.07, 20:12
              Dobrze, że u nas nie ma takich głupot tylko porządny Chrobry , zrobiony tak, że
              nikt nie ma kompleksów. Wystarczy tylko trochę plasteliny i do dzieła!
              • Gość: pan Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.wroclaw.mm.pl 21.08.07, 20:42
                Warto dodać , że pani Dorota Korzeniewska nie pracuje, jak sugeruje artykuł na
                wrocławskiej ASP ale prowadzi zajęcia plastyczne w MDK na Kołątaja
                • Gość: wasyl Re: Teraz pora na Henryka Brodatego! IP: *.chello.pl 21.08.07, 22:43
                  Pewnie tania była.Coz idea fajna ale pomnik fajfuśny.
    • Gość: Warwolf Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.20.110.* 22.08.07, 15:31
      A ja jestem za pomnikami!! Po wojnie zniszczono niemickie pomniki a
      szkoda bo ładnie wyglądały. Chrobry to dobry pomysł tylko czemu tak
      partacko wykonany?Wygląda jakby go łapkami chińskie dzieci po ciemku
      sklejały z gliny. (no może koreańska wycieczka co je łapią w kiblach
      LG) Nie dąło się normalnie a nie udawać, że jest topornie w drewnie
      ciosany???
      • Gość: nko Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: 195.187.134.* 22.08.07, 15:43
        a to ciekawe, warwolf:) bo opinie rzezbiarzy i fachowcow sa zupelnie
        inne od twoich:))
        • Gość: karina Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.chello.pl 22.08.07, 16:18
          No jakie są opinie "fachowcow"?
          Proszę o podanie bo sama to sie nie znam , mam tylko gust:)
    • Gość: marcin Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.dip.t-dialin.net 24.08.07, 19:21
      Kto to finansuje? Nie ma na co wydawac juz pieniedzy podatnikow? Z tego co wiem Wroclaw ma swoich ksiazat, ktorzy warci by byli uczczenia np. Henryk Pobozny, Henryk Brodaty. Akcje z tym pomnikiem oceniam bardzo zle. Gdzies w Poznaniu, czy Krakowie ten pomnik by mnie nie razil, ale we Wroclawiu to "obcy element".
    • Gość: Ona Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.08.07, 19:29
      Polak to taki człowiek, który potrafi tylko krytykować, narzekac i
      zazdrościć!!! Może czas najwyzszy cieszyc się z tego czego dokonuja
      Polacy, a nie tylko potepiac, krytykować swoich rodaków? Cos tu jest
      chore, albo ktoś...
      • Gość: red head Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.07, 09:03
        daj spokoj, szkoda czasu na gadanie z palantami. Palant nic nie wie ale lepiej
        wie, ze pieniadze podatnikow, ze lepiej w Poznaniu i tak dalej. Palant palantem
        zostanie i cisza.
    • Gość: ar Re: Chrobry zajechał na Świdnicką w częściach IP: *.lubin.dialog.net.pl 26.08.07, 22:39
      Pomnik Ofermy byłby tu bardziej na czasie ;-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka