zwierciadlom 22.05.08, 22:23 Coś wiadomo na ten temat? Jakie są wady i zalety? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
elhi78 Re: "Kariotyp, 47 XXX" 23.05.08, 22:02 Genom człowieka to 46 chromosomów 23 od matki 23 od ojca, ostatnia para chromosomów to ch.płci-koieta XX mężczyzna XY.Po zapłodnieniu chromosomy ojca i matki mieszają siee ze soba 23/23, ale czasami w obrębie chromos.płci kobiety dochodzi do niecałkowitego rozdziału i do komórki potomnej wchodza ch. XX od kobiety i ch.X lub Y od mężczyzny. W pierwszym przypadku karioyp XXX 46+1 dodatkowy ch.X- kobieta z tego co pamietam typ"sexbomby",zwiekszone libido, ale czesto przytym wystepują kłopoty z płodnosca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.lodz.dialog.net.pl 24.05.08, 23:17 Hm zespół superkobiety albo nadkobiety, raczej nie ma powodów do obaw ale jest zawsze jakieś ale... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stud.med. Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.08, 20:19 konkretnie trzeba się zainteresować w jaki sposób są te chromosomy dzielone w komórce jajowej. Jeżeli wszystkie trzy są oddzielne to jest spora szansa, szczególnie w młodym wieku wydać na świat 'normalne' dziecko. Niestety często chromosomy te są ze sobą połączone tworząc podwójny chromosom XX i drugi osobny X. W takim wypadku szansa na przekazanie mutacji wynosi 50% i o ile urodzi się córeczka to mniejszy problem, bo podobnie ona będzie 'tylko' nosicielem mutacji. Natomiast w przypadku chłopca może się pojawić XXY i wtedy on będzie miał problemy. Co do samego nosicielstwa - o ile nie występują choroby związane z chromosomem X to jest to bezobjawowe. Niestety czasem może się zdarzyć, że kobieta 'zachoruje' na chorobę genetyczną, która dotyczy mężczyzn. Na szczęście taka sytuacja ma miejsce bardzo rzadko. Co do objawów. Zespół nadkobiety czy inny nie oznacza tego, co napisano. Taka kobieta z reguły jest niższego wzrostu, ma nieproporcjonalną sylwetkę i skłonności psychogenne - depresje, maniactwa. Część kobiet, posiadaczek mutacji, nawet o tym nie wie, normalnie funkcjonując w społeczeństwie. Do wykrycia zjawiska dochodzi głównie w przypadku problemów zajścia w ciążę lub w przypadku nowotworów. Nie stwierdzono korelacji pomiędzy mutacją a rozwojem specyficznych nowotworów i prawdopodobieństwo zachorowania nie jest wyższe niż w całym społeczeństwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stud.med. Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.08, 20:20 oczywiście nie jest wyższe niż w społeczeństwie. Głupia literówka. Odpowiedz Link Zgłoś