Dodaj do ulubionych

"Kariotyp, 47 XXX"

22.05.08, 22:23
Coś wiadomo na ten temat? Jakie są wady i zalety?
Obserwuj wątek
    • elhi78 Re: "Kariotyp, 47 XXX" 23.05.08, 22:02
      Genom człowieka to 46 chromosomów 23 od matki 23 od ojca, ostatnia
      para chromosomów to ch.płci-koieta XX mężczyzna XY.Po zapłodnieniu
      chromosomy ojca i matki mieszają siee ze soba 23/23, ale czasami w
      obrębie chromos.płci kobiety dochodzi do niecałkowitego rozdziału i
      do komórki potomnej wchodza ch. XX od kobiety i ch.X lub Y od
      mężczyzny. W pierwszym przypadku karioyp XXX 46+1 dodatkowy ch.X-
      kobieta z tego co pamietam typ"sexbomby",zwiekszone libido, ale
      czesto przytym wystepują kłopoty z płodnosca
    • Gość: gość Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.lodz.dialog.net.pl 24.05.08, 23:17
      Hm zespół superkobiety albo nadkobiety, raczej nie ma powodów do
      obaw ale jest zawsze jakieś ale...
      • zwierciadlom Re: "Kariotyp, 47 XXX" 25.05.08, 11:23
        Jakie ale?
        • Gość: stud.med. Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.08, 20:19
          konkretnie trzeba się zainteresować w jaki sposób są te chromosomy dzielone w
          komórce jajowej. Jeżeli wszystkie trzy są oddzielne to jest spora szansa,
          szczególnie w młodym wieku wydać na świat 'normalne' dziecko. Niestety często
          chromosomy te są ze sobą połączone tworząc podwójny chromosom XX i drugi osobny
          X. W takim wypadku szansa na przekazanie mutacji wynosi 50% i o ile urodzi się
          córeczka to mniejszy problem, bo podobnie ona będzie 'tylko' nosicielem mutacji.
          Natomiast w przypadku chłopca może się pojawić XXY i wtedy on będzie miał problemy.

          Co do samego nosicielstwa - o ile nie występują choroby związane z chromosomem X
          to jest to bezobjawowe. Niestety czasem może się zdarzyć, że kobieta 'zachoruje'
          na chorobę genetyczną, która dotyczy mężczyzn. Na szczęście taka sytuacja ma
          miejsce bardzo rzadko.

          Co do objawów. Zespół nadkobiety czy inny nie oznacza tego, co napisano. Taka
          kobieta z reguły jest niższego wzrostu, ma nieproporcjonalną sylwetkę i
          skłonności psychogenne - depresje, maniactwa.

          Część kobiet, posiadaczek mutacji, nawet o tym nie wie, normalnie funkcjonując w
          społeczeństwie. Do wykrycia zjawiska dochodzi głównie w przypadku problemów
          zajścia w ciążę lub w przypadku nowotworów. Nie stwierdzono korelacji pomiędzy
          mutacją a rozwojem specyficznych nowotworów i prawdopodobieństwo zachorowania
          nie jest wyższe niż w całym społeczeństwie.
          • Gość: stud.med. Re: "Kariotyp, 47 XXX" IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.06.08, 20:20
            oczywiście nie jest wyższe niż w społeczeństwie. Głupia literówka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka