timoszyk 23.07.09, 18:02 To juz trzymilionowy Dolny Slask nie jest w stanie samodzielnie okreslic poprawny ksztalt swego orla? Kto pomagal w opracowaniu flagi i herbu Luksemburgowi? Waclaw Timoszyk Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: josip A fLAGA? IP: *.217.146.194.generacja.pl 23.07.09, 18:19 A co z flagą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schlesier Re: A fLAGA? IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 20:56 Flaga Śląska jest srebrno-złota (biało-żółta), ale zdaje się, że na taki zestaw nie ma zgody... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bischofswalde Re: A fLAGA? IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.07.09, 10:10 Zapraszam do dyskusji na Forum Dolnośląskich Regionalistów: ads.iq24.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
snol_wroclaw Re: A fLAGA? 27.07.09, 02:10 Flaga to identyczny orzeł, jak na herbie umieszczony na złotym (czy jak kto woli prościej: żółtym) tle w kształcie prostokąta flagi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prof. Bauchschmerz Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 20:26 a co jeśli obywatele przegłosują wzajemnie wykluczające się postulaty? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logik Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.izacom.pl 23.07.09, 21:03 Tego pan Wacław już zapewne nie przewidział :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bu orzelek w koronie IP: *.54.16.190.static.telsat.wroc.pl 23.07.09, 23:23 'W czerwcu nad nowym wizerunkiem dolnośląskiego orła w Warszawie pracował specjalny wysłannik marszałka Maciej Sonik. Wrócił z gotowym projektem spełniającym wszystkie normy.' To mnie najbardziej rozweseliło, ten specjalny wysłannik, zwany Lordem Farquadem w urzędzie marszałkowskim pracujący, pan będący na dwóch etatach, wtym jednym p.o., kiedyś dyrektor sławetnego WKS'u, znający się na wszystkim i na niczym, a teraz jeszcze na orle naszym, któremu sie oczko bardziej ... Odpowiedz Link Zgłoś
ravko2w Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą 24.07.09, 06:01 ...z jaka norma??? godlo powinno byc utworzone na podstawie zapisow heraldycznych na dolnym slasku, a nie w Warszawie. a co do orla. wszystkow porzadku, ale ogon jakis wroblowaty, oj. cieniutki, niepodobny do tego poprzedniego. nie podoba mi sie ten wizerunek orla... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: willi breslauer Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.chello.pl 24.07.09, 10:20 > niepodobny do tego poprzedniego. nie podoba mi sie ten wizerunek > orla... No co ty, przecież różni się praktycznie szzegółami.Ale jak widać istotnymi;)Fajny wizerunek orła śląskiego, ma w herbie powiat wrocławski.Bardzo sympatyczne ptaszysko. pl.wikipedia.org/wiki/Herb_powiatu_wroc%C5%82awskiego Odpowiedz Link Zgłoś
donal-dina Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą 24.07.09, 10:20 Czy te jełopy są normalne i czy musimy ciągle utrzymywać nieudaczników? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: semafor Andrzej Mleczko (zamiast kometarza): IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.07.09, 11:05 www.empik.com/b/o/78/4d/784dfe8e35e578e6057a3ca6008a218b.jpg Odpowiedz Link Zgłoś