Dodaj do ulubionych

Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą

23.07.09, 18:02
To juz trzymilionowy Dolny Slask nie jest w stanie samodzielnie okreslic
poprawny ksztalt swego orla? Kto pomagal w opracowaniu flagi i herbu
Luksemburgowi?

Waclaw Timoszyk
Obserwuj wątek
    • Gość: josip A fLAGA? IP: *.217.146.194.generacja.pl 23.07.09, 18:19
      A co z flagą?
      • Gość: Schlesier Re: A fLAGA? IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 20:56
        Flaga Śląska jest srebrno-złota (biało-żółta), ale zdaje się, że na taki zestaw
        nie ma zgody...
      • Gość: bischofswalde Re: A fLAGA? IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.07.09, 10:10
        Zapraszam do dyskusji na Forum Dolnośląskich Regionalistów:
        ads.iq24.pl/
      • snol_wroclaw Re: A fLAGA? 27.07.09, 02:10
        Flaga to identyczny orzeł, jak na herbie umieszczony na złotym (czy jak kto woli
        prościej: żółtym) tle w kształcie prostokąta flagi.
    • Gość: prof. Bauchschmerz Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.09, 20:26
      a co jeśli obywatele przegłosują wzajemnie wykluczające się postulaty?
      • Gość: logik Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.izacom.pl 23.07.09, 21:03
        Tego pan Wacław już zapewne nie przewidział :)
    • Gość: bu orzelek w koronie IP: *.54.16.190.static.telsat.wroc.pl 23.07.09, 23:23
      'W czerwcu nad nowym wizerunkiem dolnośląskiego orła w Warszawie pracował
      specjalny wysłannik marszałka Maciej Sonik. Wrócił z gotowym projektem
      spełniającym wszystkie normy.'

      To mnie najbardziej rozweseliło, ten specjalny wysłannik, zwany Lordem Farquadem
      w urzędzie marszałkowskim pracujący, pan będący na dwóch etatach, wtym jednym
      p.o., kiedyś dyrektor sławetnego WKS'u, znający się na wszystkim i na niczym, a
      teraz jeszcze na orle naszym, któremu sie oczko bardziej ...
    • ravko2w Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą 24.07.09, 06:01
      ...z jaka norma??? godlo powinno byc utworzone na podstawie zapisow
      heraldycznych na dolnym slasku, a nie w Warszawie. a co do orla.
      wszystkow porzadku, ale ogon jakis wroblowaty, oj. cieniutki,
      niepodobny do tego poprzedniego. nie podoba mi sie ten wizerunek
      orla...
      • Gość: willi breslauer Re: Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą IP: *.chello.pl 24.07.09, 10:20
        > niepodobny do tego poprzedniego. nie podoba mi sie ten wizerunek
        > orla...
        No co ty, przecież różni się praktycznie szzegółami.Ale jak widać
        istotnymi;)Fajny wizerunek orła śląskiego, ma w herbie powiat
        wrocławski.Bardzo sympatyczne ptaszysko.
        pl.wikipedia.org/wiki/Herb_powiatu_wroc%C5%82awskiego
    • donal-dina Dolnośląski orzeł jest już zgodny z normą 24.07.09, 10:20
      Czy te jełopy są normalne i czy musimy ciągle utrzymywać
      nieudaczników?
    • Gość: semafor Andrzej Mleczko (zamiast kometarza): IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.07.09, 11:05
      www.empik.com/b/o/78/4d/784dfe8e35e578e6057a3ca6008a218b.jpg

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka