Dodaj do ulubionych

'Is this love'...?

IP: 82.153.9.* 13.04.07, 02:14
hahaha Tak spiewal Whitesnake..... super kawalek - wlasnie go sobie slucham -
kochane lata 80-te! Albo '29 palms' - Roberta Planta a jak slucham Gary
Moore'a 'the loner' to po prostu odlatuje! :)

Jakiej muzyki sluchacie w wolnej chwili? Tyle tu watkow a jakos zaden nie
powstal na temat muzyki? Czyzby Polacy na emigracji zadnej muzyki nie
sluchali? Byliscie na jakims koncercie od kiedy zamieszkaliscie w UK? Jakie
wrazenia? Bylam na Simple Minds, Midge Ure i w planach mialam Bon Jovi ale
nie wypalilo... jednakze celem numer 1 jest zobaczenie koncertu Sarah
Brightman - kocham jej glos... tylko cos niewiele koncertuje :)

Obserwuj wątek
    • eeela Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 13:31
      Josquin des Prez, Johannes Ockeghem, Carlo Gesualdo, Claudio Monteverdi, JS
      Bach, and so on and so on. Wartosciowe koncerty w tej materii sa niezwykle
      rzadkie, cholernie drogie i bardzo daleko. Natomiast chadzam dosc czesto na
      performances tutejszych mlodych eksperymentatorow z dzwiekiem i wizja - Queen's
      ma jeden z czolowych osrodkow badawczych w tym zakresie w Europie.
    • jagienkaa Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 13:50
      ja idę na Metallikę - 85 dni do koncertu:-) to moje życiowe marzenie żeby ich
      zobaczyć na żywo.
      Oprócz tego kocham the killers.
      Generalnie to brytyjska muzyka to moja ulubiona, teraz są naprawdę świetne
      kapele i jest czego posłuchać.
      Tylko często trudno się tu dostać na koncerty, gdyż nie ma tu za bardzo
      plakatów czy ogłoszeń, a bilety się rozchodzą w 5 min.
      • edavenpo Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 14:12

Na koncerty chodze malo - bylam na Stereo MCs lata temu, Goldfrapp dwa razy -
        raz Brixton Academy (moje ulubiona sala w Londynie bo mala), raz w Somerset
        House (piekna sprawa), Blur (Brixton Academy) no i Radiohead (niestety w Earl's
        Court a ta sala jest fatalna - zero atmosfery)

Jestem za to wielka fanka opery (i baletu) i chadzam czesto ;-)

Co do muzycznych upodoban to zapraszam do wizytowki ;-)
      • Gość: Gerda Re: 'Is this love'...? IP: 82.153.108.* 13.04.07, 14:30
        Moj znajomy byl na Metallice w katowicach kilka lat temu - wyciagnal ojca,
        ktory wcale nie chcial isc - od kiedy poszedl z synem na koncert tej kapeli
        dostal na jej punkcie swira. Uwazaj Jagienka na siebie ;)

P.S. Slyszalam ze sa naprawde swietni choc nigdy na ich koncercie nie bylam.
    • cdlxxvi Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 14:08
      Dzisiejsza zawartość grajka, nie licząc podcastów:

Monteverdi, Palestrina, jakieś przypadkowe motety i KV427 Wolfganga Amadeusza.
      Ze wspólczesnych Rice, Pink Floyd, Piwnica pod Baranami

I dużo, dużo innych, ale grajek mieści znacznie więcej, niż jestem w ciągu dnia
      w stanie posluchać.
    • ontarian Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 14:12
      Gość portalu: Gerda napisał(a):

> Jakiej muzyki sluchacie w wolnej chwili? Tyle tu watkow a jakos zaden nie
      > powstal na temat muzyki?
      bo to jest forum o pracy, a nie muzyce
      tu sie najczesciej o smazeniu frytek i zlewozmywakach gada
    • Gość: A Re: 'Is this love'...? IP: 205.223.239.* 13.04.07, 14:14
      Watek na ten temat nie pojawil sie, bo forum troche nie to ;)

Koncerty: Red Hot Chili Peppers, George Michael. Bilety zakupione na: Megadeth,
      Einsturzende Naubauten, Ozzy Osbourne, Sonic Youth.

Chetnie wybralabym sie na Michael'a Nyman'a. Ewentualnie jakis festiwal jazzowy,
      ale jakos nie mialam okazji podrazyc tematu.
        • duende1 Re: 'Is this love'...? 13.04.07, 14:21
          mnie jest bardzo trudno odpowiedziec na pytanie jaka muzyke lubie, bo jest jej
          duzo i jest bardzo roznorodna.

lubie rocka w roznych odmianach, punk rocka, ska, funky, jazz i rozne
          roznosci :)
          aktualnie lubie razorlight, killers, arctic monkeys, kooks, amy winehouse,
          guillemots, franz ferdinand, the streets, los fabulosos cadillacs, la mosca,
          ojos de brujo, estopa, george winston, patti smith, placebo

ponadczasowo lubie bardzo pearl jam i wybieram sie na koncert - hurra hurra - w
          katowicach :)))
          • Gość: A Re: 'Is this love'...? IP: 205.223.239.* 13.04.07, 14:53
            Na koncercie GM mialam miejsca przy samej scenie wiec widzialam nawet gwiazde na
            wlasne oczy w normalnej postaci. Koncert dobrze przygotowany, bardzo fajna
            oprawa wizualna. Artysta rozmowny, pogadal sobie troche miedzy utworami.
            Poniewaz nie slucham muzyki tego pana od wielu lat to tak troche chlodno
            podeszlam do tego. Poza tym Earl's Court jest malo kameralnym miejscem.

Koncert Planta zupelnie inny, bardzo kameralny i klimatyczny. Jak zobaczylam
            Planta to troche zwatpilam i zaczelam sie zastanawiac czy bedzie w stanie cos
            zaspiewac. Wygladal na zasuszonego rockmana. Oczywiscie nie bylo problemu z
            wokalem i wysluchanie calego koncertu bylo przyjemnoscia.

photos1.blogger.com/blogger/7130/2168/1600/IMG_6726_.jpg
            photos1.blogger.com/blogger/7130/2168/1600/IMG_6727_.jpg
            Zdecydowanie polecam koncerty w malych salach.
            • Gość: Gerda Re: 'Is this love'...? IP: 82.153.108.* 13.04.07, 15:02
              George'a Michaela nie slucham pasjami, ale nagral kilka fajnych kawalkow. Nie
              wiem czemu odnosze ciagle wrazenie, ze prywatnie gosc robi z siebie wielkie
              halo, wieksze niz pewnie jest - no ale tu mowimy o muzyce ;)

Plant wyglada niczego sobie jak na weterana - na pierwszym zdjeciu nie
              przypomina wcale zasuszonego rockmana :))))) tego z pewnoscia przypomina Keith
              Richards z The Rolling Stones - zapamietalam opinie jednego z krytykow
              muzycznych w Polsce, ktory na konferencji prasowej po koncercie w W-wie
              wypowiedzial sie na temat KR ze wygladal jakby mial 200 lat! :D ...no i nie
              dziwne - na tyle hektolitrow wody ktore w siebie wlal i ton narkotykow jakie
              jego roganizm wchlonal :D

Ide posluchac schodow do nieba - moze sie w nim choc przez chwile znajde ;)
              • Gość: A Re: 'Is this love'...? IP: 205.223.239.* 13.04.07, 15:18
                Jakos trudno odniesc mi sie do GM, sluchalam go jak bylam w szkole i bylo to tak
                dawno, ze wszystko sie zatarlo. Poszlam na koncert bo byl i byl to pierwszy od
                wielu wielu lat. Z drugiej strony dobrze bylo byc na tym koncercie wlasnie w
                Londynie.

Te zdjecia Planta zrobilam juz w trakcie koncertu, ale jak wyszedl na scene to
                bylo jeszcze jasno i tak jak mowie, troche mnie zszokowal jego wyglad :-)

Zreszta Ci ludzie tak sie zmienili i postarzeli, ze byc moze minelam ich na
                ulicy i nawet nie zauwazylam.
    • Gość: Asia Re: 'Is this love'...? IP: *.cable.ubr05.harb.blueyonder.co.uk 13.04.07, 20:17
      Hej, ja slucham rocka i tzw metalu. Bylam na Sepulturze,Soulfly, festiwalu
      wDonnington (byla Metallica, Gnr, Cradle of Filth, Arch Enemy itp) , poza tym
      czasem chodze na koncerty malo znanych grup albo tzw tribute bands. Wybieram
      sie na Metallice do Londka,ale nie wiem jescze czy tam dotre :-/ bylam 3 razy
      na Metallice i chcialabym znow jechac..ale wiadomo praca,urlopy itd..
      • Gość: Gerda Re: 'Is this love'...? IP: 82.153.38.* 13.04.07, 23:42
        To ciekawe - jestes kolejna dama ktora lubi ciezkie brzmienie!

Kiedys tez interesowal mnie Acept, Judas Priest, Ozzy, Deep Purple (nadal lubie
        i slucham), Metallica (lubie wybiorczo). Natomiast nigdy nie rozumialam
        fenomenu AC/DC? Moze mnie ktos uswiadomi, kto lubi ten zespol co jest ciekawego
        w podskakujacym na scenie na jednej nodze z gitara i doslownie wrzesczacym
        bardzo matowym glosem facecie? Oczywiscie w metalu wiekszosc wrzeszczy ale co
        niektorzy maja naprawde niezle glosy do wrzeszczenia.... AC/DC jest tu
        wyjatkiem czyli wg mnie sa do bani - ale to oczywiscie tylko moja opinia.
        • strahnawruble Re: 'Is this love'...? 14.04.07, 00:16
          Wreszcie mnie stać na płyty, co w Bolandzie byłoby raczej nie do pomyślenia (bo
          w koncu jak masz kupic płtę za pół albo więcej dniówki, to raczej zrezygnyjesz
          na rzecz bardziej podstawowych produktów), na koncerty chodzę - dotychczas
          lokalnych zespołów w klubach muzycznych - Barfly, King Tut's Wah Wah Hut,
          Nice'N'Sleazy itd... Bilety na koncerty gwiazd są dosyć drogie jak dla mnie.
          Ale byc może jak tu okrzepnę, może sie od czasu do czasu wybiorę na kogoś
          słynnego :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka