Dodaj do ulubionych

Reading, Business Park - okolice Londynu

26.05.18, 01:21
Na południu Reading przebiega autostrada M4 i tuż obok niej znajduje się zagłębie biurowe Reading Park Business Park.
Gdzie sensownie powinno się zamieszkać aby mieć tam dobry dojazd do pracy a jednocześnie móc korzystać z bliskości Londynu?
Zakładam opcję używania auta ale też dobrze mieć transport publiczny pod ręką.
Na co dzień chciałbym dojeżdżać komfortowo czyli nie więcej jak 40 min w jedną stronę do pracy.
Czy w tej sytuacji lepiej:
- mieszkać w samym Reading i dojeżdżać miejskim busem lub samochodem lokalnie?
- mieszkać gdzieś na trasie autostrady w stronę Londynu? Jak daleko?
- mieszkać na linii pociągu Reading-London Paddington i móc korzystać z pociągu? Pociąg nie wiem ile jedzie, potem w szczycie są co 10 min busy do Green Parku jadące kolejne 15 minut przez całe Reading.
Co wydaje się sensowne? Jeśli ktoś zna okolice - w jakich miastach/dzielnicach zamieszkać?
Czy mieszkanie w Londynie to za duża odległość na dojeżdżanie tam do pracy?
Nie znam Londynu więc tyle wiem.
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Reading, Business Park - okolice Londynu 21.06.18, 15:46
      Ja na ile znam Londyn i bliską okolicę odrzuciłbym od razu mieszkanie w Londynie i dojazdy do Reading. W drugą stronę - ma to jakiś sens; mieszkanie w Londynie przy pozalondyńskich zarobkach Cię wykończy. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być samo Reading - to spore miasteczko, dobrze kolejowo skomunikowane z Londynem. Pociąg jedzie 30-60 minut a koszt biletu to około 20 funtów (patrzyłem kupując na jutro); inne sposoby komunikacji pewnie też będą dostępne.
      Natomiast jak patrzę na ceny najmu w Reading to...800+ miesięcznie za studio/jedną sypialnię :O
    • u0 Re: Reading, Business Park - okolice Londynu 26.06.18, 00:15
      OK. Dziękuję za dotychczasowe wypowiedzi. Po dokonanym researchu kieruję się ku wynajmowi w okolicy Reading.
      Priorytet to do 30 min piechotą/20 min rowerem do parku biznesowego przy autostradzie M4.
      Ale z tego co widzę, to strasznie ciężko znaleźć mieszkanie w odpowiednim poziomie, okazuje się, że trzeba pilnować podstawowych spraw m.in.aby było ogrzewanie centralne gazowe (a nie słabe i drogie elektryczne) albo źródło ciepłej wody nie było bojlerem który robi przerwy z ciepłą wodą.
      Problemy są też ze znalezieniem mieszkania ze zgodą na zamieszkanie kota.
      Jako obcokrajowiec muszę też coś wymyślić ws. tzw. referencji - co na początku mnie lekko zaskoczyło.
      Jak sądzicie - zakładam, że będę szukał mieszkania za ok. 1200 GBP (dla 2 osób, chcemy mieć 2 niezależne sypialnie + salon) - czy za taką cenę znajdę coś porządnego (koniecznie zmywarka i podstawowe sprzęty z umeblowaniem, najchętniej jakieś nowsze budownictwo niekoniecznie w centrum ale z miejscem postojowym).
      Rozumiem, że za 1200 to nie będzie już tak łatwo w peryferiach Londynu?

Czy ktokolwiek pracujący w dużych firmach z UK wie, jak wygląda kwestia rozliczania paliwa w samochodach służbowych?
      Codzienne prywatne wydatki na paliwo to istotny koszt - w zależności czy zamieszkam blisko czy do 30 km od pracy, natomiast na pytanie o politykę płacenia za paliwo dostałem jedynie informację zwrotną, że pracodawca zwraca tylko koszty za używanie "do celów służbowych" ale nie za dojazdy do pracy (czyli już tak za np. dojazd do jakichś firm z którymi współpracujemy w godzinach pracy itd.).
      Czy ktoś wie jak to działa w praktyce?
      Zapewne inaczej niż w Polsce, gdzie z pensji pracodawca pobiera parę stów za używanie auta służbowego do celów prywatnych a pracownik jeździ gdzie chce i jak chce na "służbowym" paliwie (karta paliwowa) po godzinach pracy tylko pod warunkiem, że tankuje w dni zgodne z grafikiem pracy. Podejrzewam, że w UK tak to nie działa?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka