Dodaj do ulubionych

Wniebowciągnięcie

  • kociak40 Re: Wniebowciągnięcie 16.08.22, 20:12

   Kiedy poziom życia się obniża, wtedy ciągnięcie do góry nabiera większego znaczenia.
   • yoma Re: Wniebowciągnięcie 17.08.22, 00:36
    Until our necks start to break with cracking sound of release 🎶
  • edico Re: Wniebowciągnięcie 16.08.22, 23:36
   Jest to kabaretowe ujęcie problemu religijnego odnoszące się - jak mniemam - do tzw. wniebowstąpienia.

   W nawiązaniu do tematu warto zauważyć, że jest wiele grobów NMP i do dzisiaj nie wiadomo, który z nich jest tym prawdziwym czy tym najprawdziwszym. Jeden z nich znajduje się w ostatnim miejscu jej zamieszkania w odosobnieniu na górze Selçuk koło dzisiejszego Efezu w Turcji.
   Z kolei w Kaszgarze (miasto na prawach powiatu w zachodnich Chinach, w regionie autonomicznym Sinciang), znajduje się grób uważany za grobowiec „Marii”, który z kolei według niektórych jest jednak grobem Marii Magdaleny. Zdumiewać może jednak fakt, gdy zdamy sobie sprawę z zakresu obecności Żydów w Indiach i Kaszmirze.

   Przy okazji należy również wspomnieć o „innych” hipotetycznych „Grobach Maryi” zlokalizowanych na całym świecie. Niektórzy twierdzą, że Maria została pochowana we Francji w Le Mars de la Mere w Prowansji. Inni sugerują Anglię. Jest znacznie więcej powodów, dla których Jezus i Jego Matka, Maria, udali się do Indii niż do sugerowanej przez niektórych Francji czy Anglii.

   Zgodnie z tradycją niezwykła świątynia, a w niej - pusty grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa znajduje się w kościele dolinie Cedronu między Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną w Jerozolimie. O jej powrocie np. z Selçuk do Jerozolimy nic nie wiadomo.

   Wśród różnych fascynujących legend związanych z popularnym kurortem turystycznym Murree, nazywanym „Królową Wzgórz” w Pakistanie, jest również ta o grobie Maryi Panny. Niektórzy twierdzą, że położone na spokojnym szczycie wzgórza Murree jest miejscem, które uważa się za ostateczne mieszkanie lub miejsce spoczynku lub Matki Jezusa Chrystusa – lepiej znanej muzułmanom jako Hazrat Marium.

   Praktyka „przydzielania grobów” osobom o znaczącej pozycji nie są rzadkością w tym pasie regionalnym. Jest po prostu zwyczajem ludów Wschodu i że takie grobowce można znaleźć wszędzie. I to jest chyba jedyna prawda na temat tej religii opierającej się od samego jej zarania na mitach i tworzonych pod te mity tradycjach.

   Po raz ostatni wspomniano o Matce Jezusa, jako trwającej na modlitwie z Apostołami w Wieczerniku. Na temat dalszych dni Jej życia i okolicznościach śmierci nic więcej w Biblii więcej nie zapisano.

   A skąd wiadomo, że to grób jest grobem Maryi?
   A no właśnie. Jakby na to nie patrzeć, stanowi to zaprzeczenie głoszonego wniebowstąpienia za życia, bo i gdzie w końcu w ilu miejscach miało by ono nastąpić?
   Wiadomo, że śmierć osobowa faktem jednorazowym i stałym. Zatem wciąganie w niebiosa jednocześnie z tylu miejsc dla wiarygodności wymaga niestety kolejnych weryfikacji tworzonych miraży dla ludu przez Watykan.

   Pewne wątpliwości budzi także legenda co do tzw. zwiastowania i niepokalania. Wydaje się być to w sprzeczności z tradycjami starego judaizmu, ponieważ Józef nie był przymuszany do zawarcia związku małżeńskiego z Marią. Po wyrugowaniu Józefa z ojcostwa pozostała więc pustka w tworzonej legendzie o rodzicach Jezusa, a o Marii poza jej boskim macieżyństwem nic więcej nie wiadomo. Trzeba było więc było jakoś uzupełnić i uwiarygodnić tę fascynującą legendę.
   • snajper55 Re: Wniebowciągnięcie 17.08.22, 01:00
    edico napisał:

    > Jest to kabaretowe ujęcie problemu religijnego odnoszące się - jak mniemam - do
    > tzw. wniebowstąpienia.

    Może za tysiąc lat na pamiątkę tego wniebowstąpienia będzie stała w tym miejscu wielka bazylika? Wierni nie takie cuda łykali bez oporów to i to wstrychowstąpienie mogą po latach uznać za cud.

    S.
   • yadaxad Re: Wniebowciągnięcie 17.08.22, 10:57
    Nawet przy ściśle monoteistycznej ogólnie -wierze-, Żydzi nieustannie mieli problem z Żydówkami chowającymi "pod poduszką" boga(ini), do której mogły się bezpośrednio zwracać, bo oficjalny bóg traktował je wyłącznie przedmiotowo. Dowartościowywanie PM, jak i stworzenie jej kultu, to utrzymywanie kobiecej wiary, by się nie zaczęła pętać gdzieś poza oficjalnym kościołem.
  • qwardian Dzisiaj kościołem Wszechświata jest Ekologizm.... 17.08.22, 09:01
   Oszustwo tyczące szkodliwości dwutlenku węgla (CO2), który faktycznie jest życiodajny, bez niego nie byłoby drzew, warzyw i tlenu w powietrzu. Pastorów i protestantów szwedzkich zapamiętaliśmy w Polsce ze zniszczeń jakie dokonali na nazich kościółkach, klasztorach, zamkach, pałacach i dworkach, niech sobie lewitują do sufitu..

   images90.fotosik.pl/287/4c5d096ce0fde9be.jpg

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka