Gość: osm IP: 134.104.17.* 20.06.02, 12:08 Polacy juz na wakacjach, Engel zwolniony, a na stronie GZ ciagle sonda, czy Polska bedzie mistrzem. Przeciez to smieszne. Czy dziennikarze nie czytaja wydania on-line? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
arwena Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS 20.06.02, 12:24 dziwi mnie tak lekcewazacy i olewatorski stosunek do czytelnika przeciez to jest klient, zrodlo wynagrodzenia redakcji! zawsze mnie fascynowal fenomen wyborczej - z gazetki na wybory monopolista niemalze. trudno oczekiwac tego samego zapalu chocby, to normalne ale rzetelnosc zwykla, solidnosc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 12:53 arwena napisał(a): > ale rzetelnosc zwykla, solidnosc? No wlasnie - solidnosc. W glownym wydaniu na stronie sportowej jest artykul, w ktorym Ronaldo twierdzi, ze cwiercfinal bedzie grala Anglia z Argentyna. Przeciez to jest wybitny przyklad niesolidnosci dziennikarskiej. Pomijam juz to, ze dziennikarze po prostu nie czytaja swoich wlasnych tekstow, o czym juz kiedys pisalem. Korekta w Gazecie praktycznie nie dziala, redaktor odpowiedzialny za numer chyba tez glownie spi, bo w kazdym numerze sa bledy ortograficzne, stylistyczne - to jest chyba najwieksza bolaczka naszej gazety. Styl zbliza sie niestety do stylu podworkowego, slownictwo czasem rynsztokowe. Podobno ci ludzie sa wyksztalceni, A. Lukasiewicz jest wykladowca na UZ - czy nie nalezaloby raczej uzywac jezyka eleganckiego, ale zrozumialego dla wszystkich? Czy mozna zamiast samochod pisac woz? Woz to dla mnie wies, woz z sianem i ciagnace go koniki. Redakcjo - wiecej oglady! osm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markon Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.02, 13:02 dochodzi jeszce jedna bardzo ważna rola prasy - wychowawcza! W pogoni za sukcesem (większym nakładem) wypisuje się bzdury typu "dzień wagarowicza" , gdy tymczasem policja i szkoły dwoją się i troją aby młodzież zatrzymać w szkołach (gdzie najczęściej organizowane są imprezy specjalne na ten dzień), ale podpuszcane dzieci wolą iść na deptak, bo prasa przyzwala!A tam !!!!!!! Nawet przeprowadzano w tym roku głupkowatą sondę w tej sprawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 13:15 Gość portalu: markon napisał(a): > dochodzi jeszce jedna bardzo ważna rola prasy - wychowawcza! Ano wlasnie - jeszcze glowne wydanie jakos trzyma poziom, ale lokalne wydania to naprawde jest tragedia. Rozumiem, ze pieniadze nie sa wielkie, ze ciagle cos trzeba pisac, ale jak sie wybralo taki zawod, to trzeba go wykonywac dobrze i przede wszystkim odpowiedzialnie. A szczerze mowiac, to jesli trzeba miec wyksztalcenie pedagogiczne, zeby uczyc w szkole, to chyba podobnie powinno wygladac w dziennikarstwie. To, ze ktos dobrze pisze, to nie wszystko - studia powinny uczyc rowniez solidnosci i odpowiedzialnosci, bo jest to jakby praca z ludzmi, to nie jest kopanie rowow, czy spawanie (choc do tego tez trzeba byc przygotowanym specjalistycznie). A o ile pamietam, to paru redaktorow z GZ nie mialo wyksztalcenia (ale tych juz pewnie nie ma). osm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 44 Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 62.87.223.* 20.06.02, 12:56 Gość portalu: osm napisał(a): > Polacy juz na wakacjach, Engel zwolniony, a na stronie > GZ ciagle sonda, czy Polska bedzie mistrzem. Przeciez > to smieszne. > Czy dziennikarze nie czytaja wydania on-line? To jasne. Przecież gonią za wierszówką. Nie mają czasu na solidną dziennikarską robotę. 44 Odpowiedz Link Zgłoś
arwena grzane kotlety 20.06.02, 13:16 dzisiejszy artykul na pierwszej stronie gazety zielona gora (w gorzowie to samo? czy strony 1 i 3 roznia sie?) przypomnial mi stare powiedzonko 'grzane kotlety' (skadinad bardzo sluszna akcja 'szkola z klasa') nie po raz pierwszy chyba mam takie skojarzenia z pierwszostronicowym art powinnam wystapic o odszkodowanie za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu (gwaltowne wzrosty cisnienia jeszcze przed poranna kawa) za czytanie dodatku? czy ktos juz wpadl na taki pomysl, nie wiecie przypadkiem (jesli juz to pewnie w usa, mimo tego ze sa klopoty ze zdobyciem tam gzg ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS 20.06.02, 13:23 Gość portalu: 44 napisał(a): > To jasne. Przecież gonią za wierszówką. Nie mają czasu na solidną dziennikarską > robotę. mam niejasne odczucia wobec tego co napisales, czy to jest sprzeczne? nie powinno byc chyba. ja tez pracuje dla pieniedzy. umowmy sie (choc nie wiem do konca czy to prawda) - _tylko_ dla pieniedzy. co nie jest dla mnie sprzeczne z faktem, ze wszystko co robie staram sie robic najlepiej jak potrafie. zdarzaja sie bledy omylki etc, errare humanum est, lecz dolozenie wszelkich staran ku temu, aby robota zostala zrobiona _porzadnie_ jest wg mnie warunkiem koniecznym wyplaty wynagrodzenia dlatego razi mnie nawet nie brak polotu (ja nawet tego specjalnie w ludziach nie cenie), co myslenia przy pracy (nie mylic z polotem, to dwie rozne rzeczy), starannosci wlasnie i solidnosci. az tyle. mysle ze mozemy tego wymagac rowniez od tych mlodych ludzi z gazety. od tych ktorzy opiekuja sie forum rowniez. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 15:02 arwena napisał(a): > co myslenia przy pracy (nie mylic z polotem, to dwie rozne rzeczy), > starannosci wlasnie i solidnosci. az tyle. mysle ze mozemy tego wymagac rowniez Zgadzam sie calkowicie - tego wszystkiego, o czym piszesz powinnismy wymagac od kazdego pracownika. Niestety nie sa to wartosci czesto spotykane.To sa przymioty znane starszym ludziom, czesto juz na emeryturze. Mlodzi niestety robia wszystko szybko, szybko, zeby tylko wynik byl, pieniadze i zasluzony odpoczynek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markon Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.02, 20:34 ciągle jeszce brakuje szacunku dla pracy. Dobry pracownik musi być dyspozycyjny (niestety)i mieć własną inwencję. Dyspozycyjność nie musi wcale oznaczać dupowłastwa, takiego mądry pracodawca szybko się pozbędzie. Odpowiedz Link Zgłoś