Dodaj do ulubionych

Sondaz - czy Polska zdobedzie MS

IP: 134.104.17.* 20.06.02, 12:08
Polacy juz na wakacjach, Engel zwolniony, a na stronie
GZ ciagle sonda, czy Polska bedzie mistrzem. Przeciez
to smieszne.
Czy dziennikarze nie czytaja wydania on-line?
Obserwuj wątek
    • arwena Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS 20.06.02, 12:24
      dziwi mnie tak lekcewazacy i olewatorski stosunek do czytelnika
      przeciez to jest klient, zrodlo wynagrodzenia redakcji!

      zawsze mnie fascynowal fenomen wyborczej - z gazetki na wybory monopolista
      niemalze. trudno oczekiwac tego samego zapalu chocby, to normalne
      ale rzetelnosc zwykla, solidnosc?
      • Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 12:53
        arwena napisał(a):

        > ale rzetelnosc zwykla, solidnosc?

        No wlasnie - solidnosc. W glownym wydaniu na stronie
        sportowej jest artykul, w ktorym Ronaldo twierdzi, ze
        cwiercfinal bedzie grala Anglia z Argentyna. Przeciez to
        jest wybitny przyklad niesolidnosci dziennikarskiej.
        Pomijam juz to, ze dziennikarze po prostu nie czytaja
        swoich wlasnych tekstow, o czym juz kiedys pisalem.
        Korekta w Gazecie praktycznie nie dziala, redaktor
        odpowiedzialny za numer chyba tez glownie spi, bo w
        kazdym numerze sa bledy ortograficzne, stylistyczne - to
        jest chyba najwieksza bolaczka naszej gazety. Styl zbliza
        sie niestety do stylu podworkowego, slownictwo czasem
        rynsztokowe. Podobno ci ludzie sa wyksztalceni, A.
        Lukasiewicz jest wykladowca na UZ - czy nie nalezaloby
        raczej uzywac jezyka eleganckiego, ale zrozumialego dla
        wszystkich? Czy mozna zamiast samochod pisac woz? Woz to
        dla mnie wies, woz z sianem i ciagnace go koniki.
        Redakcjo - wiecej oglady!
        osm
        • Gość: markon Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.02, 13:02
          dochodzi jeszce jedna bardzo ważna rola prasy - wychowawcza!
          W pogoni za sukcesem (większym nakładem) wypisuje się bzdury typu
          "dzień wagarowicza" , gdy tymczasem policja i szkoły dwoją się i troją aby
          młodzież zatrzymać w szkołach (gdzie najczęściej organizowane są imprezy
          specjalne na ten dzień), ale podpuszcane dzieci wolą iść na deptak, bo prasa
          przyzwala!A tam !!!!!!!
          Nawet przeprowadzano w tym roku głupkowatą sondę w tej sprawie.
          • Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 13:15
            Gość portalu: markon napisał(a):

            > dochodzi jeszce jedna bardzo ważna rola prasy -
            wychowawcza!
            Ano wlasnie - jeszcze glowne wydanie jakos trzyma poziom,
            ale lokalne wydania to naprawde jest tragedia. Rozumiem,
            ze pieniadze nie sa wielkie, ze ciagle cos trzeba pisac,
            ale jak sie wybralo taki zawod, to trzeba go wykonywac
            dobrze i przede wszystkim odpowiedzialnie. A szczerze
            mowiac, to jesli trzeba miec wyksztalcenie pedagogiczne,
            zeby uczyc w szkole, to chyba podobnie powinno wygladac w
            dziennikarstwie. To, ze ktos dobrze pisze, to nie
            wszystko - studia powinny uczyc rowniez solidnosci i
            odpowiedzialnosci, bo jest to jakby praca z ludzmi, to
            nie jest kopanie rowow, czy spawanie (choc do tego tez
            trzeba byc przygotowanym specjalistycznie). A o ile
            pamietam, to paru redaktorow z GZ nie mialo wyksztalcenia
            (ale tych juz pewnie nie ma).
            osm
    • Gość: 44 Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 62.87.223.* 20.06.02, 12:56
      Gość portalu: osm napisał(a):

      > Polacy juz na wakacjach, Engel zwolniony, a na stronie
      > GZ ciagle sonda, czy Polska bedzie mistrzem. Przeciez
      > to smieszne.
      > Czy dziennikarze nie czytaja wydania on-line?

      To jasne. Przecież gonią za wierszówką. Nie mają czasu na solidną dziennikarską
      robotę.

      44
      • arwena grzane kotlety 20.06.02, 13:16
        dzisiejszy artykul na pierwszej stronie gazety zielona gora (w gorzowie to
        samo? czy strony 1 i 3 roznia sie?) przypomnial mi stare powiedzonko 'grzane
        kotlety'
        (skadinad bardzo sluszna akcja 'szkola z klasa')
        nie po raz pierwszy chyba mam takie skojarzenia z pierwszostronicowym art
        powinnam wystapic o odszkodowanie za straty moralne i uszczerbek na zdrowiu
        (gwaltowne wzrosty cisnienia jeszcze przed poranna kawa) za czytanie dodatku?
        czy ktos juz wpadl na taki pomysl, nie wiecie przypadkiem (jesli juz to pewnie
        w usa, mimo tego ze sa klopoty ze zdobyciem tam gzg ;)))
      • arwena Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS 20.06.02, 13:23
        Gość portalu: 44 napisał(a):
        > To jasne. Przecież gonią za wierszówką. Nie mają czasu na solidną dziennikarską
        > robotę.
        mam niejasne odczucia wobec tego co napisales, czy to jest sprzeczne? nie powinno
        byc chyba.
        ja tez pracuje dla pieniedzy. umowmy sie (choc nie wiem do konca czy to prawda) -
        _tylko_ dla pieniedzy. co nie jest dla mnie sprzeczne z faktem, ze wszystko co
        robie staram sie robic najlepiej jak potrafie.
        zdarzaja sie bledy omylki etc, errare humanum est, lecz dolozenie wszelkich
        staran ku temu, aby robota zostala zrobiona _porzadnie_ jest wg mnie warunkiem
        koniecznym wyplaty wynagrodzenia
        dlatego razi mnie nawet nie brak polotu (ja nawet tego specjalnie w ludziach nie
        cenie), co myslenia przy pracy (nie mylic z polotem, to dwie rozne rzeczy),
        starannosci wlasnie i solidnosci. az tyle. mysle ze mozemy tego wymagac rowniez
        od tych mlodych ludzi z gazety. od tych ktorzy opiekuja sie forum rowniez.
        • Gość: osm Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: 134.104.17.* 20.06.02, 15:02
          arwena napisał(a):

          > co myslenia przy pracy (nie mylic z polotem, to dwie
          rozne rzeczy),
          > starannosci wlasnie i solidnosci. az tyle. mysle ze
          mozemy tego wymagac rowniez

          Zgadzam sie calkowicie - tego wszystkiego, o czym piszesz
          powinnismy wymagac od kazdego pracownika. Niestety nie sa
          to wartosci czesto spotykane.To sa przymioty znane
          starszym ludziom, czesto juz na emeryturze. Mlodzi
          niestety robia wszystko szybko, szybko, zeby tylko wynik
          byl, pieniadze i zasluzony odpoczynek.
          • Gość: markon Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.06.02, 20:34
            ciągle jeszce brakuje szacunku dla pracy.
            Dobry pracownik musi być dyspozycyjny (niestety)i mieć własną inwencję.
            Dyspozycyjność nie musi wcale oznaczać dupowłastwa, takiego mądry pracodawca
            szybko się pozbędzie.
    • radca Re: Sondaz - czy Polska zdobedzie MS 20.06.02, 21:40
      hmm
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka