osm 24.06.02, 13:17 Panie, prosze poprawic bledna forme w Wenusie w swoim artykule o hipermarketach. W pierwszym akapicie uzyl Pan formy poprawnej, ale pozniej niestety pojawia sie forma bledna. Wstyd! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: rre Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.ziel.gazeta.pl 24.06.02, 14:17 Szanowny Czytelniku Nie mam zwyczaju reagować na anonimowe uwagi. Jesli więc ma Pan/Pani odwagę prezentować swoje uwagi językowe, to proszę też podpisać się z imienia i nazwiska (oczywiscie prawdziwego). Wtedy chętnie podyskutuję. Z poważaniem Robert Rewiński Odpowiedz Link Zgłoś
pekaes2 Re: Panie Robercie Rewinski 24.06.02, 14:55 hahahahahahahaha progi forum założonego przez gazete, gdzie anonimowość jest immamentną cechą istnienia tegoż forum - za niskie dla redaktora... a słownik ortograficzny z kolei na za wysokiej półce........ Odpowiedz Link Zgłoś
borys-krakow Re: Panie Robercie Rewinski 24.06.02, 14:58 I tak macie szczęście, że się do Was odzywają. My musimy udawać czasami, że my to oni, żeby zareagowali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markon Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 24.06.02, 15:15 czwartą władzę pojmują w sensie dosłownym, że to właśnie "On" a to prasa, która jest wieczna. Przysłowiowy On jest zaś pismakiem dziś a jutro może być zwykłym czytelnikiem produktów innych Onych. Odpowiedz Link Zgłoś
osm Re: Panie Robercie Rewinski 24.06.02, 15:13 Gość portalu: rre napisał(a): > Szanowny Czytelniku > Nie mam zwyczaju reagować na anonimowe uwagi. Jesli więc ma Pan/Pani odwagę pre > zentować swoje uwagi > językowe, to proszę też podpisać się z imienia i nazwiska (oczywiscie prawdziwe > go). Wtedy chętnie > podyskutuję. > Z poważaniem > Robert Rewiński Szanowny Panie, Poniewaz forum jest z natury rzeczy miejscem, gdzie prezentuje sie swoje opinie anonimowo (choc nie do konca - jestem zarejestrowanym uzytkownikiem, wiec moje dane sie znajduja w bazie), to nie bede ujawnial swego prawdziwego nazwiska. Jesli chce Pan podyskutowac na temat Wenus-Wenusa, to prosze sie udac na forum dot. j. polskiego, gdzie ekspert Gazety Wyborczej precyzyjnie wypowiedziala sie w tej kwestii i nie ma o czym dyskutowac - prosze poprawic i tyle. Pozdrawiam OSM Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: Panie Robercie Rewinski 24.06.02, 16:56 osm napisał(a): > Poniewaz forum jest z natury rzeczy miejscem, gdzie > prezentuje sie swoje opinie anonimowo (...) > - prosze poprawic i tyle. hej - i tak jest niezle w innym watku napisalam ze 'pożądać' to nie przez 'rz' (autorem wyzej cytowany pan, korekta nie istnieje??) i nikt nie raczyl sie do mnie odezwac! moze dlatego ze dyskusji nie podlegalo? ;-) choc mysle ze rzeczywiscie za niskie progi stanowimy, sieciowa zbieranina, 'niewiadomokto' kryjacy sie za nickiem... generalnie jesli nas nie olewaja to lekko ich irytujemy ale jesli kto najal sie za burka to i szczekac powinien dziennikarz w polskiej gazecie powinien pisac po polsku i zero tlumaczen jesli wali byki, zero zmiany tematu, rozmydlania i koniecznosci legitymowania sie tego, kto ow blad zauwazy. co wiecej - osmiele sie napisac - ze jaka forma podziekowania za darmowa krytyke konieczna by tu byla. a swoja droga krytyka postarac sie powinna bardziej konstruktywną byc. choc to sprawy oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 44 Re: Panie Robercie Rewinski IP: 62.87.223.* 24.06.02, 17:12 arwena napisał(a): > osm napisał(a): > > Poniewaz forum jest z natury rzeczy miejscem, gdzie > > prezentuje sie swoje opinie anonimowo (...) > > - prosze poprawic i tyle. > hej - i tak jest niezle > w innym watku napisalam ze 'pożądać' to nie przez 'rz' (autorem wyzej cytowany > pan, korekta nie istnieje??) i nikt nie raczyl sie do mnie odezwac! moze dlateg > o > ze dyskusji nie podlegalo? ;-) > > choc mysle ze rzeczywiscie za niskie progi stanowimy, sieciowa > zbieranina, 'niewiadomokto' kryjacy sie za nickiem... generalnie jesli nas nie > olewaja to lekko ich irytujemy > > ale jesli kto najal sie za burka to i szczekac powinien > dziennikarz w polskiej gazecie powinien pisac po polsku i zero tlumaczen jesli > wali byki, zero zmiany tematu, rozmydlania i koniecznosci legitymowania sie teg > o, > kto ow blad zauwazy. co wiecej - osmiele sie napisac - ze jaka forma > podziekowania za darmowa krytyke konieczna by tu byla. > > a swoja droga krytyka postarac sie powinna bardziej konstruktywną byc. choc to > sprawy oczywiste. Ortografia i stylistyka to pół biedy, choć nie do zaakceptowania. Najgorsza jest dyspozycyjność, brak wnikliwości, rzetelności w dochodzeniu do obiektywnych opinii prezentowanych na łamach lokalnej prasy. To wymaga zaangażowania i niejednokrotnie merytorycznej wiedzy na dany temat, a z tym to jak z tym słownikiem na za wysokiej półce. I mamy substytuty rzetelnego dziennikarstwa w postaci "własnych" opinii i komentarzy... dziennikarzy. Wierszówka, wierszówka, wierszówka... bez jakichkolwiek analiz opisywanych zdarzeń. Jakby wczoraj nie istniało... 44 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maria Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 25.06.02, 20:10 Niestety ja też zauważyłam a co gorsza znam z autopsjii brak wnikliwości w tematach podejmowanych przez ONYCH dziennikarzy. Szkoda wielka bo tak naprawdę w tym mieście nie ma do kogo sie zwrócic z poważnym tematem..nie ma komu zaufać.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markon Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 25.06.02, 20:29 Na forum jest wielu panów , którym można ufać bezgranicznie. Pozdrawiam :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 44 Re: Panie Robercie Rewinski IP: 62.87.223.* 26.06.02, 16:06 Gość portalu: maria napisał(a): > Niestety ja też zauważyłam a co gorsza znam z autopsjii > brak wnikliwości w tematach podejmowanych przez ONYCH dziennikarzy. > Szkoda wielka bo tak naprawdę w tym mieście nie ma do kogo sie zwrócic z > poważnym tematem..nie ma komu zaufać.. > > I dochodzimy do sedna. Nie podzielałbym poglądu, ale również przećwiczyłem to zjawisko na sobie. Więc z tym zaufaniem trudna sprawa, o lojalności nie wspomnę. To jest tak jak z dziewictwem, traci się je raz. Później, niestety nie da się tego odbudować. Można próbować, ale i tak w końcu okazuje się, że to już nie to samo. 44 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lidka Re: Panie Robercie Rewinski IP: 194.204.191.* 25.06.02, 20:34 Gość portalu: rre napisał(a): > Szanowny Czytelniku > Nie mam zwyczaju reagować na anonimowe uwagi. Jesli więc ma Pan/Pani odwagę pre > zentować swoje uwagi > językowe, to proszę też podpisać się z imienia i nazwiska (oczywiscie prawdziwe > go). Wtedy chętnie > podyskutuję. no naprawdę, niech sie Pan wyluzuje! to nie jest sprawa polityczna, tu nie sa krytykowane panskie poglady, nie jest szargane to, w co pan wierzy!:) normalnie, byka Pan strzeliles hehe, ale wstyd. Odpowiedz Link Zgłoś
osm Re: Panie Robercie Rewinski 26.06.02, 12:07 Gość portalu: lidka napisał(a): > no naprawdę, niech sie Pan wyluzuje! to nie jest sprawa polityczna, tu nie sa > krytykowane panskie poglady, nie jest szargane to, w co pan wierzy!:) > normalnie, byka Pan strzeliles hehe, ale wstyd. Ale teraz to juz nie poprawi - chyba na zlosc. A to przeciez takie proste. Jeszcze raz Pana prosze Panie Rewinski - popraw Pan ten blad. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qaz Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.ipub.pl 26.06.02, 15:07 Gość portalu: rre napisał(a): > Szanowny Czytelniku > Nie mam zwyczaju reagować na anonimowe uwagi. Jesli więc ma Pan/Pani odwagę pre > zentować swoje uwagi > językowe, to proszę też podpisać się z imienia i nazwiska (oczywiscie prawdziwe > go). Wtedy chętnie > podyskutuję. > Z poważaniem > Robert Rewiński Dziwne, ale skoro nie reaguje się na anonimowe posty, to skąd ta odpowiedź? Przecież to jakaś forma reakcji. Ubodło, no nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkj Re: Panie Robercie Rewinski IP: 212.160.123.* 26.06.02, 15:50 Gość portalu: rre napisał(a): > Szanowny Czytelniku > Nie mam zwyczaju reagować na anonimowe uwagi. Jesli więc ma Pan/Pani odwagę pre > zentować swoje uwagi > językowe, to proszę też podpisać się z imienia i nazwiska (oczywiscie prawdziwe > go). Wtedy chętnie > podyskutuję. > Z poważaniem > Robert Rewiński Sznowny Redaktorze! Nie mam zwyczaju wydawać pieniędzy na gazety zawierające treści z błędami, w szczególności ortograficznymi, nawet podpisane czyimś (oczywiście prawdziwym) nazwiskiem. Jeśli je wydaję i jeśli po jakiejś ogromnie skomplikowanej wędrówce trafia marna ich część, ale mimo wszystko do Pańskiej kieszeni, to jest Pan MOIM Panem Redaktorem, nawet jeśli Pan nie zna mojego nazwiska (oczywiście prawdziwego). Od ludzi, którym płacę oczekuję profesjonalizmu i szacunku za "wspomaganie" Pańskiej kieszeni. Oczekuje tego od Pana każdy, kto kupuje i czyta Gazetę! Troszkę pokory proszę Pana Redaktora! Zrozumiał Pan? kkj Odpowiedz Link Zgłoś
pekaes2 Re: Panie Robercie Rewinski 02.07.02, 09:53 no to mozesz przestac kupowac gazete :-)we wczorajszej spory wał. Wedle gazety w łagowie wreczono nagrode niejakiego Janusza Burskiego, choc ja na własne uszy słyszałem, że Burski ma na imie Juliusz Ale nie sądze by redaktor od wenusa wiedział kim byl Juliusz Burski i czym sie dla Łagowa zasłużył Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkj Re: Panie Robercie Rewinski IP: 212.160.123.* 03.07.02, 08:56 To co Panie Robercie Rewiński? Może po tym byku Pan sie do nas odezwie?? Tak bardzo prosimy... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
pekaes2 Re: Panie Robercie Rewinski 03.07.02, 10:00 nie odezwie sie bo i po co...wystarczy zreszta spojrzec na dizsiejsze wydanie papierowe jakie posty z forum przedrukowala gazeta z forum - tylko te zgodne z teza gazety. My nie po linii to o czym maja z nami gadac, ale co sie martiwsz pogadajmy sobie sami :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkj Re: Panie Robercie Rewinski IP: 212.160.123.* 03.07.02, 12:01 pekaes2 napisał(a): > nie odezwie sie bo i po co...wystarczy zreszta spojrzec na dizsiejsze wydanie > papierowe jakie posty z forum przedrukowala gazeta z forum - tylko te zgodne z > teza gazety. My nie po linii to o czym maja z nami gadac, ale co sie martiwsz > pogadajmy sobie sami :-) Pewnie że sobie pogadamy, tylko trochę "śmieszno i straszno" że na forum załozonym przez Gazetę redaktor tejże, wywoływany do tablicy nie ma zamiaru "dać głosu" wczesniej "obsikując" potencjalnych interlokutorów. To nie jest chyba zgodne z "duchem" Gazety niosącej na sztandarach inteligentny dialog - prawda Panie Naczelny Redaktorze - przełożony Pana Roberta Rewińskiego?? Zobaczymy - może teraz ktoś da głos - pokibicujesz mi Pekaes? ;-) Pozdrówka Odpowiedz Link Zgłoś
pekaes2 Re: Panie Robercie Rewinski 03.07.02, 12:22 Gość portalu: kkj napisał(a): > Pewnie że sobie pogadamy, tylko trochę "śmieszno i straszno" że na forum > załozonym przez Gazetę redaktor tejże, wywoływany do tablicy nie ma zamiaru "da > ć głosu" wczesniej "obsikując" potencjalnych interlokutorów. To nie jest chyba > zgodne z "duchem" Gazety niosącej na sztandarach inteligentny dialog - prawda > Panie Naczelny Redaktorze - przełożony Pana Roberta Rewińskiego?? > Zobaczymy - może teraz ktoś da głos - pokibicujesz mi Pekaes? ;-) > Pozdrówka niestety, sztandary wyłopotały sie na wietrze, a hasła zdezaktualizowały sądząc po poziomie redkatorow gazetki. Możemy chyba pokibicować tylko sobie sami, i tak bedzie słusznie, co? :-) podroofka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kkj Re: Panie Robercie Rewinski IP: 212.160.123.* 03.07.02, 12:27 pekaes2 napisał(a): >Możemy chyba pokibicować tylko sobie sami, i tak > bedzie słusznie, co? :-) > podroofka OK!!! Pozdrowionka dla wszystkich, którym sie chciało napisać cokolwiek w "sprawie" Pana Redaktora, oraz dla wszystkich, którym jeszcze się bedzie chciało w przyszłości, oraz dla wszystkich pozostałych, z wyłączeniem Panów Redaktorów! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
klin! :)))) 26.06.02, 12:29 Najzabawniejszy wątek miesiąca. Pan dziennikarz pisze o Wenusie i jeszcze się obraża. Uśmiałem się do łez :)) Odpowiedz Link Zgłoś
osm Re: :)))) 26.06.02, 15:55 Mnie tez juz to zaczyna smieszyc, ale jak znowu zobacze takiego byka, to tez napisze. Niech sie obrazaja, a maja na kogo - na swoich czytelnikow :-))) Moze sie obraza i przestana pisac w ogole? To by dopiero bylo fajnie. Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: :)))) 26.06.02, 22:30 klin! napisał(a): > Najzabawniejszy wątek miesiąca. > Pan dziennikarz pisze o Wenusie i jeszcze się obraża. > Uśmiałem się do łez :)) wiesz klin! zaczynam podejrzewac ze jestes wyjatkowym czlowiekiem z wyjatkowa optyka... strasznie mnie podniecaly takie durnowate teksty, ale 'nad cziom smiejotsa' chyba najwlasciwsze. we wszystkich kierunkach. pozdrowka dla karguli zza plota ;-) jak tam znaki szczegolne? Odpowiedz Link Zgłoś
klin! Re: :)))) 27.06.02, 11:40 Gdy dziennikarz pisze "o Wenusie", to samo w sobie jest już śmieszne. Gdy łaskawie zgadza się o tym "podyskutować", pod warunkiem, że mu się poda swoje nazwisko (oczywiście prawdziwe), no to już ubaw po pachy... Rozumiem, że słowo "wyjątkowy" w Twoim poście, to niezasłużony komplement? :) Pozdrowienia dla Pawlaków (szczególnie ciepłe dla Pawlaczki). Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: :)))) 27.06.02, 12:18 klin! napisał(a): > Gdy dziennikarz pisze "o Wenusie", to samo w sobie jest już śmieszne. Gdy > łaskawie zgadza się o tym "podyskutować", pod warunkiem, że mu się poda swoje > nazwisko (oczywiście prawdziwe), no to już ubaw po pachy... wlasnie. zazdroszcze ci tego ze potrafisz 1) sensownie powiedziec o co ci chodzi 2) zrobic to w sposob najwlasciwszy z mozliwych (znaczy - zgodny z moim swiatopogladem) > Rozumiem, że słowo "wyjątkowy" w Twoim poście, to niezasłużony komplement? :) ani komplement ani niezasluzony. nie badz bezczelny. prawda najprawdziwsza. niewielu takich (borysa nie ma, to moze nie zauwazy;)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: katmandu Re: :)))) IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 04.07.02, 22:50 Czy na pewno ten co podpisał się REWIŃSKI to faktycznie Rewiński? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.07.02, 10:50 Dziś w gazecie jest kolejny błąd. Senator Zbyszko Piwoński został przedstawiony jako: zielonogórski poseł SLD. Pyszne, tym bardziej że gazetę prowadziła redaktor naczelna J-Ż-Ch. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dSvP Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.dialog.net.pl 03.07.02, 14:52 co się janek czepiasz??? O pomyłkę łatwo wszak w woj. lubuskim mamy 12 posłów i 3 senatorów!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jarek Re: Panie Robercie Rewinski IP: *.zgora.dialog.net.pl 09.07.02, 19:54 i jednego rewińskiego dzięki Bogu Odpowiedz Link Zgłoś
arwena Re: Panie Robercie Rewinski 16.07.02, 21:41 Gość portalu: jarek napisał(a): > i jednego rewińskiego dzięki Bogu to komplement dla pana, panie rre! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
pekaes2 Re: Panie Robercie Rewinski 18.07.02, 13:18 może miał na myśli: dzięki Bogu, że tylko jeden :-) to i tak nadto Odpowiedz Link Zgłoś