Dodaj do ulubionych

Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje region

20.04.06, 11:01
Uniwersytet Zielonogórski 65 miejsce - spadek o 4 miejsca
Wyższa Szkoła zawodowa Gorzów w kategorii niepublicznych 60 miejsce spadek o
20 miejsc
Państwowa Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Sulechowie 5 miejsce -
skok o 1 miejsce w górę
Obserwuj wątek
    • Gość: Bob Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: 62.233.249.* 20.04.06, 12:05
      > Uniwersytet Zielonogórski 65 miejsce <
      Ale obciach .
      • Gość: student_były Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 12:47
        obciach, ale może da to cos do myślenia - komu? Senatowi uczelni, ale i władzom
        miasta i nam, do licha. Nie zależy nam chyba, by lubuskie było taka białą plamą ...?
    • Gość: green bull Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 12:50
      Smutne. To,że gospodarka oparta jest dziś na wiedzy, to truizm. Jam mamy myśleć
      o rozwoju ....... dalej sami wiecie.
    • Gość: Jasiek Sulechów jest daleko za Uniwerkiem. IP: *.pkobp.pl 20.04.06, 13:11
      Coś się gościowi pomieszało. 65 miejsce to zajmuje gorzowska WSZ.
      UZ zajął 12 miejsce.
      Bez pozdrowień.
      • Gość: Góral Skad te dane?! IP: *.kam.pl 20.04.06, 13:21
        Skad wy bierzecie te dane?!
        Wg dzisiejszej gaz. lub. 65 m. UZ, PWSZ w Sulechwie 5 (w rankingu PWSZ) oraz 50
        m. WSB w Gorzowie (szkol niepublicznych)
      • Gość: k4k Które miejsce? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 14:11
        Cytuję za "Lubuską": UZ na 65 miejscu wśród uczelni (wszystkich !). Sulechów na
        5 wśród państwowych szkół zawodowych.
        • Gość: gems Re: Które miejsce? IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 20.04.06, 17:28
          porównywanie tych uczelni jest śmieszne, bo startują w różnych kategoriach.
          Nawet najgorszy uniwersytet byłby lepszy od najlepszej szkoły zawodowej.
          A spadek o kilka pozycji nie jest tragedią, ale za rok powinno iść w drugą
          stronę.
    • Gość: zula Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.06, 20:33
      brawo sulechów
      • budrys77 Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r 20.04.06, 22:12
        ekado napisał:
        "Uniwersytet Zielonogórski 65 miejsce - spadek o 4 miejsca
        Wyższa Szkoła zawodowa Gorzów w kategorii niepublicznych 60 miejsce spadek o
        20 miejsc"

        Po pierwsze nie PWSZ w Gorzowie, tylko Wyższa Szkoła Biznesu. Jest to prywatna
        uczelnia, tymczasem PWSZ jest państwową. Jak można popełnić taki błąd?

        Tu podaję linka do rankingu Rzepy:

        www.rzeczpospolita.pl/dodatki/praca_060419/praca_a_17.html
        Nie ma w nim uczelni zawodowych (jak PWSZ) ale tylko i wyłącznie akademickie
        (akademie i uniwersytety). UZi jest na 65 miejscu wśród uczelni akademickich.
        Dla wyższych szkół zawodowych tworzone są inne rankingi.
        Zgodnie zrankingiem Rzepy UZi jest najgorszym uniwerkiem w Polsce... Nie liczę
        uniwerku bydgoskiego, bo ten jest w stadium organizacyjnym (powstał w
        październiku 2005). PWSZ w Sulechowie gratuluję z całego serca.

        • Gość: Hania Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.gala.net.pl 20.04.06, 22:28
          jak zawsze ewidentne bzdury. Zwracam uwagę, że "Prestiż" ma wagę 30% oceny!! i
          podczas gdy UZ ma w tej dziedzinie 6 punktów to np. Politechnika Białostocka 22
          punkty!
          Idźmy dalej, katolicka szkółka o nazwie "Papieska Akademia Teologiczna w
          Krakowie" ma niemal dwa razy więcej punktów (22 pozycja) niż UZ.
          Nie nawet szkoda komentować te bzdury.
          • Gość: Bob Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: 62.233.249.* 21.04.06, 07:29
            Czym jest "prestiż" można się przekonać gdy szukasz pracy w renomowanej firmie . Niestety poza Zieloną Górą nikt nie słyszał o Uniwersytecie Zielonogórskim . Dla absolwentów lepiej by było gdyby kończyli filię UAM lub UWr. , lepiej brzmi i jest identyfikowalne .
            • Gość: Hania Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.gala.net.pl 21.04.06, 10:23
              Prestiż jest pojęciem względnym, szczególnie w oczach pracodawców. Pracowałam
              dotychczas w czterech różnych firmach i żaden pracodawca nie zapytał się mnie,
              nie tylko o to jaką uczelnię skończyłam, ale nawet o ocenę na dyplomie.
              Pracodawców interesuje jedynie kierunek studiów i doświadczenie zawodowe,
              szczególnie doświadczenie.
              Absolwenci większych uczelni nie mogą wykazać się większymi umiejętnościami, to
              podpierają swoje ego wyimaginowanym prestiżem uczelni, który w praktyce
              niewiele znaczy.
              Nie należy także zapominać, że na poziom wiedzy studenta uczelnia ma średni
              wpływ, gdyż na studiach, studenci uczą się głównie sami, a nie są nauczani jak
              ma to miejsce w przypadku szkolnictwa średniego.
              • bobdywro Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r 21.04.06, 17:53
                Moi pracodawcy też nie interesowali się tym jaką skończyłem uczelnie, ale współpracownicy bardzo szybko ustawili mnie w hierarchii tylko na podstawie dyplomu ( Politechnika Wrocławska). Ale tak było tylko na początku teraz liczy się tylko co umiem zrobi i ile firma na tym zarobi.
    • Gość: Mikołaj_Kop. Pomijając ranking IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 07:19
      uczelnia nasza prestiżem się nie cieszy, oj, nie. Czy mamy sposoby, by wymóc
      podwyższenie jej poziomu?
    • oh5 Re:Dajcie sobie spokój z Sulechowem 21.04.06, 20:13
      Te rankingi łechcą ego prowincji.Każdy kto ma choć trochę poukładane w głowie i
      ambicje wybiera do studiowania nie Sulechów czy Gorzów tylko faktycznie
      renomowane uczelnie:SGH (jest dopiero 5 w rankingu), UJ ( II miejsce), UAM (
      III miejsce), UW itd. Jak ktoś nie dostanie się tam to z konieczności w drugim
      terminie wybiera UZ, a w końcu Sulechów... W Sulechowie są stworzone
      fantastyczne warunki nauki, ale szkoda włożonej tam kasy dla tych niby
      studentów o poziomie ogólniaka z budowlanki i szkoda tego miejsca dla
      niektórych wykładowców.
      • Gość: ikra Re:Dajcie sobie spokój z Sulechowem IP: *.ztpnet.pl 22.04.06, 17:11
        W Sulechowie są stworzone
        > fantastyczne warunki nauki, ale szkoda włożonej tam kasy dla tych niby
        > studentów o poziomie ogólniaka z budowlanki i szkoda tego miejsca dla
        > niektórych wykładowców.

        Racja, studenci (oczywiście nie wszyscy) reprezentują żenujący poziom. Mam w
        Sulechowie znajomego nauczyciela, ktory opowiada mi, że podczas sprawdzania
        sprawdzianów włos się jeży. Poza brakiem wiedzy merytorycznej, pojawiają się
        byki ortograficzne i gramtyczne. Budowa zdań pozostawia wiele do życzenia...
        Gdyby przy ocenianu brać pod uwagę ortografię i gramatykę (nie mówiąc o
        interpunkcji), to nikt by sprawdzianu nie zaliczył. Oczywiście wszystkie "orły"
        wymawiają się różnego rodzaju dys-, których swoją drogą za moich czasów nie
        było (a i nikt na moim roku nie robił takich błędów...). Szkoda kasy wkładanej
        w sulechowską kadrę, sprzęt i całą resztę zaplecza. Tak sobie myślę, że na PWSZ
        trafiają "odpady", które nie dostały się na inne uczelnie. Do Sulechowa
        przyjmują prawie wszystkich, którzy złożą papiery i mają jako takie oceny. Nie
        polecam.
        • Gość: student Re:Dajcie sobie spokój z Sulechowem IP: *.zgora.dialog.net.pl 23.04.06, 16:40
          Dajmy sobie spokój! Ktoś rozdmuchał sulechów żeby poprawić sobie samopoczucieże
          nie rektoremuniwerku.
    • Gość: cierpliwy Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.06, 21:46
      Czekamy na PIT Pana Rektora!
    • Gość: józek Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.zgora.dialog.net.pl 22.04.06, 15:42
      Heh... Uniwersytet Zielonogórski... to brzmi dumnie a prawda taka, że to jedna
      z najgorszych uczelni państwowych w kraju, a już jeden z najgorszych
      uniwersystetów to napewno... Maturzyści zdecydowanie pogardliwe traktują
      studiowanie w ZG... no i nie ma się co dziwić bo jak ktoś ma ambicje to
      wybierze Wrocław, Poznań, Kraków, Toruń czy Warszawę gdzię się uczy, a nie
      tylko otrzymuje papierek....
    • Gość: sturek Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.06, 22:57
      jaka tam jest kadra
    • Gość: Maciek Re: Ranking uczelni 2006 tylko Sulechów ratuje r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 22:38
      Z wielką przykrością stwierdzam iż własnie kończę UZ :( ubolewam nad tym, że to
      takie dno i papier tej uczelni może służyć jako zamiennik tego różowego z TESCO.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka