mercin.brezan 18.06.08, 19:17 W końcu dobra wiadomość dla południa regionu :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: max Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: 78.8.78.* 18.06.08, 19:30 "Dziś po torach dawnej Berlinki jeździ jedynie pociąg pośpieszny "Wawel" z Krakowa do Hamburga. Kursujący ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Niemiec jedzie blisko 7 godz.!" Po pierwsze nie pośpieszny tylko EC, po drugie z tak zbudowanego zdania wynika, że Kraków jest stolicą Dolnego Śląska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.elektrosat.pl 18.06.08, 21:02 tylko ze dla województwa ważniejsza jest linia wrocek -zielona -szczecin Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 18.06.08, 21:24 Dla Zielonej Góry - a to już róznica :) Potok pasażerski Wrocław - Poznań - Szczecin a Wrocław-ZG-Szczecin to jednak spora różnica :) i tory w lepszym stanie, i pociągi szybciej jeżdzą.... Odrzanka była dobrym pomysłem na początku XX wieku, gdy motoryzacyjny przemysł był w powijakach i nie każdego było stać na własny środek transportu a pojęcie autobus było odległe, dzis PKP woli modernizować linie na którym potok pasażerski realnie istnieje, czyli między dużymi aglomeracjami (Wrocław-Poznań-Szczecin czy Kraków-Wrocław-Berlin, oczywiście przez Żagań-Żary) :) taka jest prawda :) Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 18.06.08, 21:30 A oprócz "przepływu" pasażerów istnieje transport towarowy: między Wrocławiem a Szczecinem (przez Poznań) na pewno jest co przewozić, podobnie jak między Krakowem a Hamburgiem(Wrocek, Zagań-Żary), do ZG - nie czarujmy się wystarczy transport kołowy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.08, 23:20 Zebyscie sie nie osrali przypadkiem w tych Zarach i Zaganiu bo pociag rangi EC po modernizacji moze sie tam w ogole na tej wiosce nie zatrzymac. Dostaniecie w zamian jakiegos pospiecha i osobowke i tyle z tego bedzie LOL. "- Pojawiło się zagrożenie, że ta trasa zostanie zupełnie zlikwidowana, a połączenie do Wrocławia będzie przebiegało tylko przez Dolny Śląsk" Caly czas o tym pisalem... Ale dobrze ze wladze lubuskiego zaczely trzasc dupskiem i moze cos wskuraja. Ale jak nie wywalcza predkosci 160kmh (nie zdobeda srodkow na taka modernizacje, a juz Wam mowie ze nie zdobeda) to sam EC Wawel bedzie jechal przez Dolny Slask gdzie juz jest 160km/h (Wroclaw-Legnica-Wegliniec-Horka) Odpowiedz Link Zgłoś
croolick Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 01:01 Gość portalu: paul napisał(a): > Zebyscie sie nie osrali przypadkiem w tych Zarach i Zaganiu bo > pociag rangi EC po modernizacji moze sie tam w ogole na tej wiosce > nie zatrzymac. Bardzo piekne slowa, godne, niech zgadne, mieszkanca metropolii zielonogorskiej? Nie ma to jak maniery "wielkomieszczucha" :-))) > Dostaniecie w zamian jakiegos pospiecha i osobowke i tyle z tego > bedzie LOL. Dobre i tyle, wazne, ze linia bedzie modernizowana, a prace maja szanse na szybkie zakonczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gutek81 Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.dalkia.poznan.pl 19.06.08, 09:07 Prawdziwa Berlinka szła przez Lubsko. Pociągi jeszcze przed II wojną światową rozpędzały się tam do poonad 120km/h!!! W tym mieście były 2 potężne parowozownie, gdzie w połowie trasy zmieniano lokomotywy. Niestety linia jest kompletnie zniszczona i jej rewitalizacja jest nieopłacalna. Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak 40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tk Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 09:27 a więc drodzy zielonogórcy - sami widzicie jak to jest z tą odrzanką - to linia towarowa !! co do Berlinki przez Lubsko czy teraz nieco zmodyfikowaną trasą, tak czy siak biegła przez Żagań-Żary :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tk Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 09:31 o modernizacji pisze też Rzepa: www.rp.pl/artykul/5,149867.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: croolick Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 09:38 Gość portalu: gutek81 napisał(a): > Prawdziwa Berlinka szła przez Lubsko. To prawda, ale to byla tez bardzo stara linia, ktora budowano w innych uwarunkowaniach - jej bieg daleki byl od optymalnego. > Pociągi jeszcze przed II wojną światową rozpędzały się tam do > poonad 120km/h!!! I to byl kres mozliwosci. > W tym mieście były 2 potężne parowozownie, gdzie w połowie trasy > zmieniano lokomotywy. Niestety linia jest kompletnie zniszczona i > jej rewitalizacja jest nieopłacalna. I sam sobie odpowiadasz... Z drugiej strony, mysle ze nawet niezdewastowana, ta linia bylyby drozsza w modernizacji, niz trasa przebiegajaca przez Forst. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolejarz Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: 78.8.78.* 19.06.08, 18:19 > Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest > użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do > dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów > dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak > 40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej > tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości. Tym tekstem pokazałeś tylko, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes PKP Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.sn2.eutelia.it 19.06.08, 18:47 Taki z ciebie kolejarz jak ze mnie prezes Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolejarz Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 22:14 Powiem krótko. Kretyn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes pkp Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.sn2.eutelia.it 20.06.08, 22:47 Gość portalu: kolejarz napisał(a): > Powiem krótko. Kretyn. Miło mi, jestem Włodzimierz :) co jeszcze kolejarzu kretynie ciekawego napiszesz? :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kelman Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.08, 13:19 Fajnie, tylko co z trasą Wrocław - Zielona Góra - Rzepin Berlin/Szczecin? Przypomnę, że ta trasa to "kręgosłup" naszego województwa i z punktu widzenia lubuskiego jest ważniejsza niż trasa przebiegająca przez południową część województwa. A ładowanie milionów po to aby utrzymać jedno połączenie EC to chyba przesada. No ale skoro władze pakują pieniądze w "lotnisko" w Babimoście.... Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 14:00 Gość portalu: kelman napisał(a): > Fajnie, tylko co z trasą Wrocław - Zielona Góra - Rzepin > Berlin/Szczecin? Przypomnę, że ta trasa to "kręgosłup" naszego > województwa i z punktu widzenia lubuskiego jest ważniejsza niż trasa > przebiegająca przez południową część województwa. Dla Zielonej Góry - a to już róznica :) Potok pasażerski Wrocław - Poznań - Szczecin a Wrocław-ZG-Szczecin to jednak spora różnica :) i tory w lepszym stanie, i pociągi szybciej jeżdzą.... Odrzanka była dobrym pomysłem na początku XX wieku, gdy motoryzacyjny przemysł był w powijakach i nie każdego było stać na własny środek transportu a pojęcie autobus było odległe, dzis PKP woli modernizować linie na którym potok pasażerski realnie istnieje, czyli między dużymi aglomeracjami (Wrocław-Poznań-Szczecin czy Kraków-Wrocław-Berlin, oczywiście przez Żagań-Żary) :) taka jest prawda :) A oprócz "przepływu" pasażerów istnieje transport towarowy: między Wrocławiem a Szczecinem (przez Poznań) na pewno jest co przewozić, podobnie jak między Krakowem a Hamburgiem(Wrocek, Zagań-Żary), do ZG - nie czarujmy się wystarczy transport kołowy :) gutek81 napisał: "Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak 40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości". a więc drodzy zielonogórzanie - sami widzicie jak to jest z tą odrzanką - to linia towarowa !! służąca śląskowi i Szczecinowi !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dachowa Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ztpnet.pl 19.06.08, 14:03 No i fajnie, że pójdzie przez Żary i Żagań, cieszcie się z tego, ale nie rozumiem po co od razu robicie jakieś aluzje do ZG ? Wiem, że trudno wam znieść, że w tym waszym du(p)opolis mieszka połowa tego co w ZG, ale nie musicie tego potwierdzać przy każdej okazji. PS. rzg.pl/info.php?id=12852 Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 14:22 Żadne aluzje względem Zielonej Góry, lubię to miasto, ewaluowałem w stronę poglądu o niezbędności istnienia województwa lubuskiego. Odpowiedziałem tylko na podnoszone krzyki, że "Odrzanka" najważniejsza i może dachowa powiesz mi coś na ten temat w świetle mojej i "gutek81" wypowiedzi ? :) a co do 20 piętrowego wieżowca w Zielonej Górze, całym sercem jestem za,za rozwojem miasta - uczciwym i konkurencyjnym :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 14:31 kelman napisał: "A ładowanie milionów po to aby utrzymać jedno połączenie EC to chyba przesada" Nie ludzcie sie bo jesli na Berlince nie bedzie 160km/h, a z artykulu wynika ze nie bedzie (bo to tylko marzenia radnych)i nie otrzymaja szybko tak wielkich kosztow, to sam EC bedzie jezdzil przez Dolny Slask, jak pisze w artykule (przez Wegliniec i nowy most na Nysie - to jest ta trasa wlasnie). I mimo ze pociag nadrobi nieco kilometrow to i tak bedzie pokonywal ta trase o wiele szybciej niz jadac 100km/h przez Zagan/Zary. Berlinka co najwyzej puszcza jakiegos pospiecha z Wrocka do Berlina tak by rano wyjechac i wieczorem wrocic i mozliwe ze powroci nocny pociag Berlin-Krakow. Niestety sam pociag EC wymaga znacznie wiekszych predkosci niz 100km/h dlatego jego trasa przez Zary moze byc powaznie zagrozona, zwlaszcza ze niemal rownolegle sa poprowadzone tory do 160km/h. No sami pomyslcie logicznie. To co pisze GW i mowia wladze lubuskiego to tylko MARZENIA a nie realia. Wiec za wczesnie jeszcze by sie "spuszczac"... A Odrzanka jest w tej chwili modernizowana na terenie Dolnego Slaska. Trasa Glogow - Wroclaw wkoncu poszla "pod mlotek" i juz od Grudnia (nowy rozklad) bedzie sie z samego Glogowa (a przez to i z ZG) jezdzic do Wrocka szybciej. Niestety po swojej stronie wladze lubuskiego znow niewiele zdzialaly, zrobili troche torow a okolicach Rzepina i tyle. Reszta kosztow przepadla na rzecz Euro2012. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tk Re: Odrzanka i EC IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 20:32 człowieku czego ty w końcu chcesz? sam piszesz że odrzanka również jest modernizowana etapami - nie myśl po zielonogórsku, ale pomyśl że remont odcinka dolnośląskiego i w okolicach Rzepina dla ruchu pasażerskiego na dobre wpłynie. Zielona G. też doczeka się w końcu remontu "swojego odcinka" ale wy jak pies ogrodnika - hau - bo dolnośląski odcinek odrzanki, hau bo trasę przez Żary do Berlina potrzebne jest wykonywanie remontów torowisk podług przyjętych priorytetów, pojawia się kwestia euro2012 w Polsce więc lepiej zawalczyć żeby modernizacja objęła południową trasę kolejową lubuskiego niż zupełnie to województwo omijała. zmodernizują "berlinkę" sam, jako mieszkaniec lubuskiego będę krzyczał o odrzankę Odpowiedz Link Zgłoś
croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 20:41 No coz paul to nieodrodny syn "Ziemi Lubuskiej": "mowie wojewodztwo, mysle Zielona Gora".... Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 20:55 Dlatego trzeba uświadamiać Zielonogórzan i tworzyć dobrobyt dla całego naszego wspaniałego województwa lubuskiego. WzmocnijMY Lubuskie www.wzmocnijmylubuskie.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 21:14 W glowie Wam sie poprzewracalo. Pisalem o tym co JEST juz REALNIE robione i JEST UDOKUMENTOWANE a takze widnieje na stronie PKP PLK. To sa ZRODLA faktow, a nie ku*** Wyborcza i obiecanki cacanki radnych, w ktore bezgranicznie wierzycie. Ktos mnie sie spyta: "Czy chcialbys miec szybkie polaczenie bezposrednie z ZG do Berlina?" Ja odpowiem: "na ch*j mi las?". Dlaczego? Bo po kiego wala mi to? Czy ktos z was bedzie tam jezdzil w jakichkolwiek celach innych niz turystycznie, raz na rok chociazby?? Powiem Wam jakie polaczenie jest dla mnie istotne, jako kogos kto mieszka w ZG - polaczenie z Warszawa. I czy sie to komus podoba czy nie, to wlasnie do Wawy czesto wyjezdza sie sluzbowo to na spotkania, to szkolenia itp. W Warszawie zalatwia sie wiele spraw i tam czesto jezdzi. To jest polaczenie bardzo istrone dla ZG i ciesze sie ze jest coraz szybsze. A do Zagania/Zar pociag do Wawy nie dojezdza. Pociag EC Wawel to pociag bardziej dla mieszkancow Krakowa i Wroclawia. Nie wiem czy tu sie cieszyc z tego ze bedzie przejezdzal przez Zary/Zagan czy tez plakac. Co z tego ze zbliza sie Euro? Nic na tym lubuskie nie skorzysta!!!. Kibice przyjada i pojada, a siedzac w pociagu przespia przejazd przez Wasze miasta. I tyle z tego beda pamietac. Przez to Euro wszystkim poprzewracalo sie w glowie. Pieniadze zamiast isc na modernizacje priorytetowych polaczen w kraju ida na jakies glupoty, speclanie by jeden pociag sobie szybciej pojezdzil i przez 2tygodnie wozil kibicow. Malo tego, jeszcze kazde wojewodztwo i miasto chcialoby miec z tego powodu zmodernizowane tory do Berlina jakby te trasy co sa (albo sa prawie gotowe) nie starczyly. Po kiego wala sie pytam??? Odpowiedz Link Zgłoś
croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 21:29 Gość portalu: paul napisał(a): > Po kiego wala sie pytam??? Po takiego, ze gdyby nie ta modernizacja, to ludzie, ktorzy mysla tak jak Ty ("zielonogorskocentrycznie") doprowadziliby do tego, ze na poludniu lubuskiego w ogole kolej by zniknela. Jasne? Dla Ciebie szybkie polaczenie z Wroclawiem sie nie liczy, ale dla mieszkancow poludnia wojewodztwa liczy sie jak najbardziej, bo dzis co prawda mamy autostrade A18/A4 ale nie kazdy moze czy chce podrozowac samochodem osobowym. Autobus PKS wlecze sie przez wszystkie wiochy przez 4 godziny. Ludzi potrzebujacych wygodnego polaczenia do Wroclawia jest u nas wiecej niz do Warszawy, choc przyznam, ze polaczenie kolejowe do Warszawy z Zar czy Zagania by sie przydalo, no ale logika PKP rzadzi sie innymi prawami, dawniej pociag nie cierpial na brak chetnych, ale PKP polaczenie zlikwiodowalo. Modernizacja tej linii nie oznacza, ze beda po niej poruszac sie tylko EC! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 21:51 A czy Ty tego nie widzisz ze to jest z korzyscia tylko dla Wroclawia i Krakowa?? Nie dla Zar i Zagania!!!!!! Chcesz pociagiem EC pojechac z Zar do Wrocka?? Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz. Po samym artykule ewidentnie widac ze jest to modernizacja POD EURO. Nie dla Zagania, nie dla Lubuskiego!!!!!!!! Myslisz ze po zmodernizowanej linii nagle puszcza 100 pociagow?? Niby skad i za jakie pieniadze?? A czy teraz nie moga dodac kilka nowych polaczen skoro mieszkancy Zagania/Zar chca?? Bez modernizacji wg Ciebie nie mozna dodac nowych pociagow, co? Jezeli Wam zalezy na utrzymaniu linii do Wrocka to czemu o to nie walczyliscie? Dlaczego nagle wladze lubuskiego obudzily sie i chca remontowac Berlinke? Zeby mieszkancom Zar/Zagania bylo dobrze? Z mysla o Was to zrobili?? Powiem Ci, ze gdyby ten pociag zlikwidowano, albo jezdzil by przez Poznan, tak jak chcieli "pyrusy" to ten temat i ta dyskusja nawet by nie istnialy!!! Nie mow tez ze polaczenie z Zar/Zagania jest mniej istotne z Warszawa bo jest a przynajmniej powinno byc najbardziej istotne, z tego wzgledu ze potrzebuja ja moze nie sami mieszkancy, a firmy i przedstawiciele tych firm - mniejszych i wiekszych. Firmy, ktora sa przeciez glownym utrzymaniem miast (duzy podatek) a takze czesto pociagaja za soba kolejne inwestycje. Jest to tez istotne polaczenie dla zarzadzajacych Waszymi miastami. Odpowiedz Link Zgłoś
croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 22:42 Gość portalu: paul napisał(a): > Nie dla Zar i Zagania!!!!!! No co ty powiesz :-) Komunikacja z duzymi i preznymi osrodkami gospodarczymi, naukowymi czy kulturalnymi skrzywdzi Zary i Zagan? :-))) > Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz. Wystarczy, ze za glowe mozna sie zlapac widzac ceny paliw. Cena, cena - firmy takie koszty spokojnie przelkna. > Po samym artykule ewidentnie widac ze jest to modernizacja POD > EURO. No jest i co z tego? Po euro tory zwina? > nie dla Lubuskiego!!!!!!!! Pewnie, ze nie dla lubuskiego, jesli trzymamy sie zasady: "mowie Lubuskie, mysle Zielona Gora" > Myslisz ze po zmodernizowanej linii nagle puszcza 100 pociagow?? > Niby skad i za jakie pieniadze?? A czy teraz nie moga dodac kilka > nowych polaczen skoro mieszkancy Zagania/Zar chca?? A ile jeszcze potrwa monopol PKP w naszym regionie? he? > Bez modernizacji wg Ciebie nie mozna dodac nowych pociagow, co? Mozna, ale dzis do korzystania z kolei znecheca chociazby fatalny stan budynkow dworcowych - licze, ze to sie zmieni rowniez z modernizacja tej linii. > Jezeli Wam zalezy na utrzymaniu linii do Wrocka to czemu o to nie > walczyliscie? JAK TO NIE???!!! > Dlaczego nagle wladze lubuskiego obudzily sie i chca remontowac > Berlinke? Wlasnie dlatego, ze m.in. zabiegali o to niektorzy politycy z Zar... > Zeby mieszkancom Zar/Zagania bylo dobrze? Przy okazji > Z mysla o Was to zrobili?? Nie, ale to bedzie dla nas z korzyscia. Powiedz dlaczego skad u Ciebie to rozgoryczenie? Niech zgadne, bo modernizacja Odrzanki utknela? IMHO przemawia przez Ciebie jedynie zawisc a nie merytoryczna kalkulacja. > Nie mow tez ze polaczenie z Zar/Zagania jest mniej istotne z > Warszawa bo jest a przynajmniej powinno byc najbardziej istotne, z > tego wzgledu ze potrzebuja ja moze nie sami mieszkancy, a firmy i > przedstawiciele tych firm - mniejszych i wiekszych. Myslisz sie, Warszawa tak naprawde z gospodarczego punktu widzenia ma niewielkie znaczenie dla mojego regionu. > Jest to tez istotne polaczenie dla zarzadzajacych Waszymi miastami. Czasy sie troszeczka zmienily od 1989 i nie trzeba juz jezdzic do "ministerstwa" z kazda sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:08 croolick napisał: "Nie, ale to bedzie dla nas z korzyscia" A przestan, to tak jakby sie cieszyc ze nad lubuskiem przelatuja samoloty z Warszawy do Nowego Jorku. Tym samym bedzie Berlinka - trasa przelotowa dla pociagow!!! "IMHO przemawia przez Ciebie jedynie zawisc a nie merytoryczna kalkulacja." Kalkulacja? Szczytem rozrzutnosci jest modernizowac linie kolejowa dla jednego pociagu, kiedy rownolegle do niej jest juz trasa gotowa i to do tego same celu. "dzis do korzystania z kolei znecheca chociazby fatalny stan budynkow dworcowych" bzdury.. codziennie bym jezdzil z ZG do Wrocka pociagiem, gdyby on jechal w 2godz zamiast 4, nawet jakby w miejscu stacji stala WIATA PRZYSTANKOWA. Szybkosc i rodzaj polaczen oraz ich jakosc jest wazna. Wali mnie to jak stacja wyglada, skoro wliczajac czas na zakup biletu i gazety spedzam na niej max 5 minut, reszte czasu czekajac na peronach albo podstawionym pociagu. "Wystarczy, ze za glowe mozna sie zlapac widzac ceny paliw" Wiadomo ze pociagiem wygodniej i szybciej (jak sa dobre tory) ale na daleka odleglosc i w pojedynke. Sorry, ale np w 4 osoby na taka odleglosc jak z Zar do Wrocka nadal lepiej i taniej jest jechac autem. "JAK TO NIE???!!!" A powiedz mi kiedy to wywalczycie polacznie i przynajmniej remont linii Zagan-Glogow przez Szprotawe? Tam nie ma chetnych na ta trase czy wladze lubuskiego nie widza w tym swojego "interesu" ?? "Komunikacja z duzymi i preznymi osrodkami gospodarczymi, naukowymi czy kulturalnymi skrzywdzi Zary i Zagan?"; "Po euro tory zwina?" Uwazaj, zeby Was nie skrzywdzono kiedy po modernizacji okaze sie ze pociag EC sie tam w ogole nie zatrzyma, a moze sie to tak okazac gdy zacznie tam wysiadac od 0 do maks 2 pasazerow (i to raz kiedys). Albo zrobia z Was taka druga Wloszczowa - nowa atrakcja lubuskiego LOL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tk Re: Odrzanka i EC IP: *.backiel.com.pl 20.06.08, 00:15 oprócz EC są pośpieszne i osobowe - które o dziwo (co za słowo? ;- ) ) jeżdzą tymi samymi torami :) jeśli osobowy Żagań-Wrocław jedzie teraz 3 godziny, to po modernizacji czas się skróci a bilety na osobówkę są o wiele tańsze.... pozatem ruch towarowy też ....tak tymi samymi torami się odbywa - a przy liniach towarowych między znaczącymi ośrodkami przemysłowymi przyległy teren też ma szansę na ożywienie gospodarcze - Żagań-Żary tak czy siak skorzystają :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:30 tk napisał: "oprócz EC są pośpieszne i osobowe" sorry tk, ale na Waszej trasie jezdza tylko osobowki, a chcac jechac pospiechem musicie dojechac do Weglinca i dalej ZMODERNIZOWANA linia jechac do Wrocka. Ten pociag EC znalazl sie u was chyba przypadkiem. "to po modernizacji czas się skróci " tak, ale nie czas podrozy jest tu meritum sprawy tylko ilosc polaczen i ich utrzymanie. Jakos do tej pory jak Zagan/Zary walczyl o modernizacje linii do Wrocka to nikt Was nie sluchal. Nagle pojawia sie wizja, w ktorej zabieraja WAM pociag EC i z tego dopiero powodu zostaja podjete dzialania?? "a przy liniach towarowych między znaczącymi ośrodkami przemysłowymi przyległy teren też ma szansę na ożywienie gospodarcze" A przestan pieprzyc, dobrze?? Przez to ze na Odrzanke zostal zepchniety caly ruch towarowy (Wroclaw-Szczecin), jezdzi tu tyle tych pociagow, ze Zagan/Zary przy takim natezeniu ruchu wyglada jak stacja w Wachocku. A mimo ze przez ZG przejezdza tyle tych towarowych od 50 lat, jakos nie widze super rozwoju tego miasta tylko z tego powodu. Prawde mowiac ZG gowno z tego ma, poza rozwalonymi torami... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:19 A co do polaczen z Wawa: "Myslisz sie, Warszawa tak naprawde z gospodarczego punktu widzenia ma niewielkie znaczenie dla mojego regionu" Tak? Tylko jakos wiekszosc duzych firm i fabryk ma swoja siedzibe w Wawie. Sama ksiegowosc i zarzadzanie. Zdziwilbys sie jakbys widzial tego ogrom. "od 1989 i nie trzeba juz jezdzic do "ministerstwa" z kazda sprawa" Tak? To po kiego wala wladze lubuskiego utrzymuja polaczenie z Babimostu do Wawy kosztem mieszkancow ZG? Na wczasy tam chca latac? Moze z kazda sprawa nie trzeba jezdzic, ale dzis spraw jest tych tyle ze nawet z co druga albo co czwarta sprawa trza pojechac i tego typu polaczen potrzeba ... Odpowiedz Link Zgłoś
diesel46 Re: Odrzanka i EC 20.06.08, 08:56 Gość portalu: paul napisał(a): > A czy Ty tego nie widzisz ze to jest z korzyscia tylko dla Wroclawia > i Krakowa?? Nie dla Zar i Zagania!!!!!! Chcesz pociagiem EC pojechac > z Zar do Wrocka?? Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz. Ale żeś się czepił tego EC. Euro City to tylko nazwa kategorii pociągu. Dla nas jest obojętne czy pociąg będzie się nazywał EC Wawel, pospieszny Bóbr czy Ex Latający Berlińczyk. Ważne żeby jechał w miarę szybko. Bez tego remontu linia zarośnie zielskiem, więc nie można do tego dopuścić. Zwłaszcza, że pojawiła się szansa na środki finansowe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 11:05 diesel46 napisał: "DLA nas jest obojętne czy pociąg będzie się nazywał EC Wawel" No ale co to Ci da ze ten pociag bedzie tam przejezdzal. On bedzie jechal szybciej a Ty nawet sie nim nie przejedziesz do Wrocka bo moze sie nawet nie zatrzymac na tych stacyjkach. "Bez tego remontu linia zarośnie zielskiem" Jak kazde inne w Polsce. Pierwotnie Odrzanka miala byc modernizowana w calej swojej dlugosci. Predkosc miala byc 100km/h, no max 120km/h. I co? Ktos myslal ze znow przez ZG pojedzie EC Wawel? Absolutnie. Powiedziano ze ten pociag pojedzie przez Wegliniec, bo tam jest 160km/h. Ale nie, wyremontuja Berlinke do 100km/h i tam musi Wawel jechac bo to "swieta trasa", tak? Zarty sobie robicie... Odpowiedz Link Zgłoś
diesel46 Re: Odrzanka i EC 20.06.08, 12:26 Gość portalu: paul napisał(a): > No ale co to Ci da ze ten pociag bedzie tam przejezdzal. On bedzie > jechal szybciej a Ty nawet sie nim nie przejedziesz do Wrocka bo > moze sie nawet nie zatrzymac na tych stacyjkach. Jeszcze raz powtarzam, że tematem jest remont toru. Pociągi zatrzymują się tam gdzie jest na to zapotrzebowanie. Decyduje o tym przewoźnik. Tak więc gadka, że jakiś pociąg po remoncie toru nie będzie się zatrzymywał w 40 tysięcznym mieście jest po prostu śmieszna. > Ktos myslal ze > znow przez ZG pojedzie EC Wawel? Absolutnie. Powiedziano ze ten > pociag pojedzie przez Wegliniec, bo tam jest 160km/h. Ale nie, > wyremontuja Berlinke do 100km/h i tam musi Wawel jechac bo > to "swieta trasa", tak? Zarty sobie robicie... Piszesz w kółko to samo. A niech sobie IC Wawel jedzie nawet przez Poznań. My mamy mieć u nas dobre tory zeby po nich jeżdziły jakieś inne transgraniczne regio expresy. E20 jest zrobiona, Gorzów - Kostrzyn będzie robiona ze środków PLK i LRPO, Odrzanka ze środków państwowych a tzw Berlinka ma szanse na EWT. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 12:57 Wszystko OK, tylko pytales po co ja uczepilem sie tego EC Wawel (od niedawna jest to juz EC a nie IC, ale mniejsza z tym). To Ci wyjasniam, ze temat remontu Berlinki powstal z jego powodu. Gdyby nie ten pociag to pewnie nikt o remoncie by nie gadal. Ja wiem ze Wam przyjdzie z korzyscia modernizacja tej linii. No ale nie oszukujmy sie... Ewidentnie widac z jakiego powodu to powstalo i na pewno nie z mysla o mieszkancach Zagania/Zar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stary parowuz Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.08, 18:34 kiedy powstanie droga rowerowa na miejscu koleji jagodowej <kolej do szprotawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dachowa Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ztpnet.pl 19.06.08, 18:35 Z jednej strony ścieżka rowerowa tam to dobry pomysł, z drugiej jakoś mi szkoda tych torów, fajny klimat po prostu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: urzędnik marszałka Berlinka z EWT - i wszystko jasne IP: *.zgora.dialog.net.pl 19.06.08, 22:37 Witam szanownych forumowiczów. Fajna dyskusja ale jakoś nikt z Was nie spojrzał na źródło finansowania projektu. To własnie w tym tkwi odpowiedź dlaczego ta linia. Ze środków EWT nie da sie finansowac modernizacji Odrzanki ani budowac linii do Wawy. Mozna realizowac tylko projekty transgraniczne. Pewnie ze lepiej by bylo 160 zamiast 100 km/h ale realia finansowe sa takie jakie są. Oczywiscie można nic nie robić. Ale nic nierobienie to strasznie nudna rzecz ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mercin.brezan Re: Berlinka z EWT - i wszystko jasne 19.06.08, 22:44 forum.gazetalubuska.pl/index.php?showtopic=8924&st=100&start=100 jest jest "jako tako" to wyjaśnione, tylko że ... na innym forum ;] Odpowiedz Link Zgłoś
diesel46 Re: Berlinka z EWT - i wszystko jasne 20.06.08, 08:49 Gość portalu: urzędnik marszałka napisał(a): > Witam szanownych forumowiczów. > Fajna dyskusja ale jakoś nikt z Was nie spojrzał na źródło > finansowania projektu. > To własnie w tym tkwi odpowiedź dlaczego ta linia. > Ze środków EWT nie da sie finansowac modernizacji Odrzanki ani > budowac linii do Wawy. Poza tym Odrzanka jest i będzie remontowana z innego funduszu unijnego SPO - Infrastruktura i Środowisko. Nie można łączyć funduszy na tą samą inwestycję. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zadra Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie Żary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.08, 17:09 Panie Ciemnoczołowski, weź się pan do roboty ku chwale Zielonej Góry a nie Żar. Przecież nawet dziecko wie, że Berlinka przebiega przez Rzepin,Czerwieńsk,Zieloną Górę,Nową Sól, Głogów, Wołów do Wrocławia. To jest historyczna trasa Berlinki. I tak ma zostać, a nie jakieś olewanie Zielonej Góry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.sn2.eutelia.it 20.06.08, 17:22 No pewnie każdy to wie :) Nie tylko Berlinka przez Zieloną Górę biegła, żądamy przywrócenia rajdu Paryż-Zielona Góra-Dakar! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antyzadra Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.08, 20:11 > Panie Ciemnoczołowski, weź się pan do roboty ku chwale Zielonej Góry a nie Żar. Wicemarszałek województwa Lubuskiego jest urzędnikiem samorządowym województwa, a nie Zielonej Góry. Chwała bijąca od Zielonej Góry nie powinna przesłaniać pola widzenia, a raczej oświetlać dalsze rejony wojewódzkie, które są przecież większe liczebnie niż wspomniane miasto i mają takie same prawa. No chyba, że województwo Lubuskie ma służyć wyłącznie interesom Zielonej Góry - ale taka herezja nikomu chyba do głowy nie przychodzi? ;-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paul Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 20:30 Trasa Wroclaw-ZG-Szczecin to Odrzanka nie Berlinka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zadra Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.08, 00:11 Kto mówi o Odrzance? Franfurt/Oder- Rzepin- Czerwieńsk- Zielona Góra- Nowa Sól- Głogów- Wołów- Wrocław. Oto prawdziwa Berlinka a nie..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes PKP Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.sn2.eutelia.it 21.06.08, 00:32 Dokładnie Zadro - a prawdziwy rajd Paryż - Dakar biegnie przecież przez Zieloną Górę, ale nie bedę się więcej powtarzał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ena Lepiej wyremontować odcinek Zielona Góra-Wrocław!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.08, 22:54 Myślę, że mieszkańcy regionu najbardziej ucieszyliby się z modernizacji torów na odcinku Zielona Góra-Wrocław. Niedopuszczalnym jest, aby pociąg pośpieszny jechał aż tak wolno w XXI wieku. Przy okazji apeluje do pracowników PKP, żeby przestali się wygłupiać i kompromitować i dali bardziej nowoczesny pociąg do Przemyśla, bo w tym piętrowym nie da się wysiedzieć. Jeśli nie potrafią tego zrozumieć, proponuję ich wysłać na przymusową wycieczkę z Zielonej do Przemyśla tym wrakiem. Może wtedy do nich dotrze, że taki pociąg nadaje się wyłącznie na krótkie trasy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prezes PKP Re: Lepiej wyremontować odcinek Zielona Góra-Wroc IP: *.sn2.eutelia.it 25.06.08, 00:12 Gość portalu: ena napisał(a): > Myślę, że mieszkańcy regionu najbardziej ucieszyliby się z >modernizacji torów na odcinku Zielona Góra-Wrocław O tak a zwłaszcza mieszkańcom Gorzowa, Drezdenka, Sulęcina....Szprotawy, Żar, Lubska.... - jakieś 900 tysięcy mieszkańców regionu/województwa żywo jest zainteresowane aby remontować zielonogórską kolejkę. Sam nie rozumiem prostestów nowosolan i zielonogórzan przecież oni łącznie to tylko jakies marne 160 tysięcy. Posła Zycha trzeba w tej kwestii uaktywnić. Odpowiedz Link Zgłoś