Dodaj do ulubionych

Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu

18.06.08, 19:17
W końcu dobra wiadomość dla południa regionu :)
Obserwuj wątek
    • Gość: max Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: 78.8.78.* 18.06.08, 19:30
      "Dziś po torach dawnej Berlinki jeździ jedynie pociąg
      pośpieszny "Wawel" z Krakowa do Hamburga. Kursujący ze stolicy
      Dolnego Śląska do stolicy Niemiec jedzie blisko 7 godz.!"

      Po pierwsze nie pośpieszny tylko EC, po drugie z tak zbudowanego
      zdania wynika, że Kraków jest stolicą Dolnego Śląska.
      • Gość: as Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.elektrosat.pl 18.06.08, 21:02
        tylko ze dla województwa ważniejsza jest linia wrocek -zielona -szczecin
        • mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 18.06.08, 21:24
          Dla Zielonej Góry - a to już róznica :)
          Potok pasażerski Wrocław - Poznań - Szczecin a Wrocław-ZG-Szczecin to jednak
          spora różnica :) i tory w lepszym stanie, i pociągi szybciej jeżdzą.... Odrzanka
          była dobrym pomysłem na początku XX wieku, gdy motoryzacyjny przemysł był w
          powijakach i nie każdego było stać na własny środek transportu a pojęcie autobus
          było odległe, dzis PKP woli modernizować linie na którym potok pasażerski
          realnie istnieje, czyli między dużymi aglomeracjami (Wrocław-Poznań-Szczecin
          czy Kraków-Wrocław-Berlin, oczywiście przez Żagań-Żary) :)
          taka jest prawda :)
          • mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 18.06.08, 21:30
            A oprócz "przepływu" pasażerów istnieje transport towarowy: między Wrocławiem a
            Szczecinem (przez Poznań) na pewno jest co przewozić, podobnie jak między
            Krakowem a Hamburgiem(Wrocek, Zagań-Żary), do ZG - nie czarujmy się wystarczy
            transport kołowy :)
            • Gość: paul Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.06.08, 23:20
              Zebyscie sie nie osrali przypadkiem w tych Zarach i Zaganiu bo
              pociag rangi EC po modernizacji moze sie tam w ogole na tej wiosce
              nie zatrzymac. Dostaniecie w zamian jakiegos pospiecha i osobowke i
              tyle z tego bedzie LOL.

              "- Pojawiło się zagrożenie, że ta trasa zostanie zupełnie
              zlikwidowana, a połączenie do Wrocławia będzie przebiegało tylko
              przez Dolny Śląsk"
              Caly czas o tym pisalem... Ale dobrze ze wladze lubuskiego zaczely
              trzasc dupskiem i moze cos wskuraja. Ale jak nie wywalcza predkosci
              160kmh (nie zdobeda srodkow na taka modernizacje, a juz Wam mowie ze
              nie zdobeda) to sam EC Wawel bedzie jechal przez Dolny Slask gdzie
              juz jest 160km/h (Wroclaw-Legnica-Wegliniec-Horka)
              • croolick Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 01:01
                Gość portalu: paul napisał(a):

                > Zebyscie sie nie osrali przypadkiem w tych Zarach i Zaganiu bo
                > pociag rangi EC po modernizacji moze sie tam w ogole na tej wiosce
                > nie zatrzymac.

                Bardzo piekne slowa, godne, niech zgadne, mieszkanca metropolii zielonogorskiej?
                Nie ma to jak maniery "wielkomieszczucha" :-)))

                > Dostaniecie w zamian jakiegos pospiecha i osobowke i tyle z tego
                > bedzie LOL.

                Dobre i tyle, wazne, ze linia bedzie modernizowana, a prace maja szanse na
                szybkie zakonczenie.
    • Gość: gutek81 Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.dalkia.poznan.pl 19.06.08, 09:07
      Prawdziwa Berlinka szła przez Lubsko. Pociągi jeszcze przed II wojną
      światową rozpędzały się tam do poonad 120km/h!!! W tym mieście były
      2 potężne parowozownie, gdzie w połowie trasy zmieniano lokomotywy.
      Niestety linia jest kompletnie zniszczona i jej rewitalizacja jest
      nieopłacalna.

      Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest
      użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do
      dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów
      dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak
      40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej tylko
      i wyłącznie dzięki uprzejmości.
      • Gość: tk Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 09:27
        a więc drodzy zielonogórcy - sami widzicie jak to jest z tą
        odrzanką - to linia towarowa !!

        co do Berlinki przez Lubsko czy teraz nieco zmodyfikowaną trasą, tak
        czy siak biegła przez Żagań-Żary :)
        • Gość: tk Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 09:31
          o modernizacji pisze też Rzepa:
          www.rp.pl/artykul/5,149867.html
      • Gość: croolick Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 09:38
        Gość portalu: gutek81 napisał(a):

        > Prawdziwa Berlinka szła przez Lubsko.

        To prawda, ale to byla tez bardzo stara linia, ktora budowano w innych
        uwarunkowaniach - jej bieg daleki byl od optymalnego.

        > Pociągi jeszcze przed II wojną światową rozpędzały się tam do
        > poonad 120km/h!!!

        I to byl kres mozliwosci.

        > W tym mieście były 2 potężne parowozownie, gdzie w połowie trasy
        > zmieniano lokomotywy. Niestety linia jest kompletnie zniszczona i
        > jej rewitalizacja jest nieopłacalna.

        I sam sobie odpowiadasz... Z drugiej strony, mysle ze nawet niezdewastowana, ta
        linia bylyby drozsza w modernizacji, niz trasa przebiegajaca przez Forst.
      • Gość: kolejarz Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: 78.8.78.* 19.06.08, 18:19
        > Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest
        > użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do
        > dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów
        > dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak
        > 40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej
        > tylko i wyłącznie dzięki uprzejmości.

        Tym tekstem pokazałeś tylko, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
        • Gość: prezes PKP Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.sn2.eutelia.it 19.06.08, 18:47
          Taki z ciebie kolejarz jak ze mnie prezes
          • Gość: kolejarz Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 22:14
            Powiem krótko. Kretyn.
            • Gość: prezes pkp Re: Prawda wygląda nieco inaczej IP: *.sn2.eutelia.it 20.06.08, 22:47
              Gość portalu: kolejarz napisał(a):

              > Powiem krótko. Kretyn.

              Miło mi, jestem Włodzimierz :) co jeszcze kolejarzu kretynie ciekawego napiszesz? :))
    • Gość: kelman Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.08, 13:19
      Fajnie, tylko co z trasą Wrocław - Zielona Góra - Rzepin
      Berlin/Szczecin? Przypomnę, że ta trasa to "kręgosłup" naszego
      województwa i z punktu widzenia lubuskiego jest ważniejsza niż trasa
      przebiegająca przez południową część województwa. A ładowanie
      milionów po to aby utrzymać jedno połączenie EC to chyba przesada.
      No ale skoro władze pakują pieniądze w "lotnisko" w
      Babimoście....
      • mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 14:00
        Gość portalu: kelman napisał(a):

        > Fajnie, tylko co z trasą Wrocław - Zielona Góra - Rzepin
        > Berlin/Szczecin? Przypomnę, że ta trasa to "kręgosłup" naszego
        > województwa i z punktu widzenia lubuskiego jest ważniejsza niż
        trasa
        > przebiegająca przez południową część województwa.

        Dla Zielonej Góry - a to już róznica :)
        Potok pasażerski Wrocław - Poznań - Szczecin a Wrocław-ZG-Szczecin
        to jednak spora różnica :) i tory w lepszym stanie, i pociągi
        szybciej jeżdzą.... Odrzanka była dobrym pomysłem na początku XX
        wieku, gdy motoryzacyjny przemysł był w powijakach i nie każdego
        było stać na własny środek transportu a pojęcie autobus
        było odległe, dzis PKP woli modernizować linie na którym potok
        pasażerski realnie istnieje, czyli między dużymi aglomeracjami
        (Wrocław-Poznań-Szczecin czy Kraków-Wrocław-Berlin, oczywiście przez
        Żagań-Żary) :)
        taka jest prawda :)

        A oprócz "przepływu" pasażerów istnieje transport towarowy: między
        Wrocławiem a Szczecinem (przez Poznań) na pewno jest co przewozić,
        podobnie jak między Krakowem a Hamburgiem(Wrocek, Zagań-Żary), do
        ZG - nie czarujmy się wystarczy transport kołowy :)

        gutek81 napisał:

        "Druga sprawa to fakt, jakim jest, że linia Śląsk-Szczecin jest
        użytkowana przez PKP ale jest to linia transportowa, służąca do
        dostarczania węgla Elektrowni Dolna Odra (nawet do 16 składów
        dziennie), które i tak się przetaczają i większe prędkości jak
        40km/h nie są potrzebne. Przewozy Regionalne korzystają z niej tylko
        i wyłącznie dzięki uprzejmości".

        a więc drodzy zielonogórzanie - sami widzicie jak to jest z tą
        odrzanką - to linia towarowa !! służąca śląskowi i Szczecinowi !!
        • Gość: dachowa Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ztpnet.pl 19.06.08, 14:03
          No i fajnie, że pójdzie przez Żary i Żagań, cieszcie się z tego, ale nie
          rozumiem po co od razu robicie jakieś aluzje do ZG ? Wiem, że trudno wam znieść,
          że w tym waszym du(p)opolis mieszka połowa tego co w ZG, ale nie musicie tego
          potwierdzać przy każdej okazji.

          PS. rzg.pl/info.php?id=12852
          • mercin.brezan Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu 19.06.08, 14:22
            Żadne aluzje względem Zielonej Góry, lubię to miasto, ewaluowałem w
            stronę poglądu o niezbędności istnienia województwa lubuskiego.
            Odpowiedziałem tylko na podnoszone krzyki, że "Odrzanka"
            najważniejsza i może dachowa powiesz mi coś na ten temat w świetle
            mojej i "gutek81" wypowiedzi ? :)

            a co do 20 piętrowego wieżowca w Zielonej Górze, całym sercem
            jestem za,za rozwojem miasta - uczciwym i konkurencyjnym :)
      • Gość: paul Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 14:31
        kelman napisał:
        "A ładowanie milionów po to aby utrzymać jedno połączenie EC to
        chyba przesada"

        Nie ludzcie sie bo jesli na Berlince nie bedzie 160km/h, a z
        artykulu wynika ze nie bedzie (bo to tylko marzenia radnych)i nie
        otrzymaja szybko tak wielkich kosztow, to sam EC bedzie jezdzil
        przez Dolny Slask, jak pisze w artykule (przez Wegliniec i nowy most
        na Nysie - to jest ta trasa wlasnie). I mimo ze pociag nadrobi nieco
        kilometrow to i tak bedzie pokonywal ta trase o wiele szybciej niz
        jadac 100km/h przez Zagan/Zary. Berlinka co najwyzej puszcza
        jakiegos pospiecha z Wrocka do Berlina tak by rano wyjechac i
        wieczorem wrocic i mozliwe ze powroci nocny pociag Berlin-Krakow.
        Niestety sam pociag EC wymaga znacznie wiekszych predkosci niz
        100km/h dlatego jego trasa przez Zary moze byc powaznie zagrozona,
        zwlaszcza ze niemal rownolegle sa poprowadzone tory do 160km/h. No
        sami pomyslcie logicznie. To co pisze GW i mowia wladze lubuskiego
        to tylko MARZENIA a nie realia. Wiec za wczesnie jeszcze by
        sie "spuszczac"...

        A Odrzanka jest w tej chwili modernizowana na terenie Dolnego
        Slaska. Trasa Glogow - Wroclaw wkoncu poszla "pod mlotek" i juz od
        Grudnia (nowy rozklad) bedzie sie z samego Glogowa (a przez to i z
        ZG) jezdzic do Wrocka szybciej. Niestety po swojej stronie wladze
        lubuskiego znow niewiele zdzialaly, zrobili troche torow a okolicach
        Rzepina i tyle. Reszta kosztow przepadla na rzecz Euro2012.
        • Gość: tk Re: Odrzanka i EC IP: *.backiel.com.pl 19.06.08, 20:32
          człowieku czego ty w końcu chcesz? sam piszesz że odrzanka również
          jest modernizowana etapami - nie myśl po zielonogórsku, ale pomyśl
          że remont odcinka dolnośląskiego i w okolicach Rzepina dla ruchu
          pasażerskiego na dobre wpłynie. Zielona G. też doczeka się w końcu
          remontu "swojego odcinka"
          ale wy jak pies ogrodnika - hau - bo dolnośląski odcinek odrzanki,
          hau bo trasę przez Żary do Berlina
          potrzebne jest wykonywanie remontów torowisk podług przyjętych
          priorytetów, pojawia się kwestia euro2012 w Polsce więc lepiej
          zawalczyć żeby modernizacja objęła południową trasę kolejową
          lubuskiego niż zupełnie to województwo omijała.
          zmodernizują "berlinkę" sam, jako mieszkaniec lubuskiego będę
          krzyczał o odrzankę
          • croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 20:41
            No coz paul to nieodrodny syn "Ziemi Lubuskiej": "mowie wojewodztwo, mysle
            Zielona Gora"....
            • mercin.brezan Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 20:55
              Dlatego trzeba uświadamiać Zielonogórzan i tworzyć dobrobyt dla
              całego naszego wspaniałego województwa lubuskiego.
              WzmocnijMY Lubuskie
              www.wzmocnijmylubuskie.blogspot.com/
              • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 21:14
                W glowie Wam sie poprzewracalo. Pisalem o tym co JEST juz REALNIE
                robione i JEST UDOKUMENTOWANE a takze widnieje na stronie PKP PLK.
                To sa ZRODLA faktow, a nie ku*** Wyborcza i obiecanki cacanki
                radnych, w ktore bezgranicznie wierzycie.
                Ktos mnie sie spyta: "Czy chcialbys miec szybkie polaczenie
                bezposrednie z ZG do Berlina?" Ja odpowiem: "na ch*j mi las?".
                Dlaczego? Bo po kiego wala mi to? Czy ktos z was bedzie tam jezdzil
                w jakichkolwiek celach innych niz turystycznie, raz na rok
                chociazby?? Powiem Wam jakie polaczenie jest dla mnie istotne, jako
                kogos kto mieszka w ZG - polaczenie z Warszawa. I czy sie to komus
                podoba czy nie, to wlasnie do Wawy czesto wyjezdza sie sluzbowo to
                na spotkania, to szkolenia itp. W Warszawie zalatwia sie wiele spraw
                i tam czesto jezdzi. To jest polaczenie bardzo istrone dla ZG i
                ciesze sie ze jest coraz szybsze. A do Zagania/Zar pociag do Wawy
                nie dojezdza.
                Pociag EC Wawel to pociag bardziej dla mieszkancow Krakowa i
                Wroclawia. Nie wiem czy tu sie cieszyc z tego ze bedzie przejezdzal
                przez Zary/Zagan czy tez plakac. Co z tego ze zbliza sie Euro? Nic
                na tym lubuskie nie skorzysta!!!. Kibice przyjada i pojada, a
                siedzac w pociagu przespia przejazd przez Wasze miasta. I tyle z
                tego beda pamietac. Przez to Euro wszystkim poprzewracalo sie w
                glowie. Pieniadze zamiast isc na modernizacje priorytetowych
                polaczen w kraju ida na jakies glupoty, speclanie by jeden pociag
                sobie szybciej pojezdzil i przez 2tygodnie wozil kibicow. Malo tego,
                jeszcze kazde wojewodztwo i miasto chcialoby miec z tego powodu
                zmodernizowane tory do Berlina jakby te trasy co sa (albo sa prawie
                gotowe) nie starczyly. Po kiego wala sie pytam???
                • croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 21:29
                  Gość portalu: paul napisał(a):

                  > Po kiego wala sie pytam???

                  Po takiego, ze gdyby nie ta modernizacja, to ludzie, ktorzy mysla tak jak Ty
                  ("zielonogorskocentrycznie") doprowadziliby do tego, ze na poludniu lubuskiego w
                  ogole kolej by zniknela. Jasne? Dla Ciebie szybkie polaczenie z Wroclawiem sie
                  nie liczy, ale dla mieszkancow poludnia wojewodztwa liczy sie jak najbardziej,
                  bo dzis co prawda mamy autostrade A18/A4 ale nie kazdy moze czy chce podrozowac
                  samochodem osobowym. Autobus PKS wlecze sie przez wszystkie wiochy przez 4
                  godziny. Ludzi potrzebujacych wygodnego polaczenia do Wroclawia jest u nas
                  wiecej niz do Warszawy, choc przyznam, ze polaczenie kolejowe do Warszawy z Zar
                  czy Zagania by sie przydalo, no ale logika PKP rzadzi sie innymi prawami,
                  dawniej pociag nie cierpial na brak chetnych, ale PKP polaczenie zlikwiodowalo.
                  Modernizacja tej linii nie oznacza, ze beda po niej poruszac sie tylko EC!
                  • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.06.08, 21:51
                    A czy Ty tego nie widzisz ze to jest z korzyscia tylko dla Wroclawia
                    i Krakowa?? Nie dla Zar i Zagania!!!!!! Chcesz pociagiem EC pojechac
                    z Zar do Wrocka?? Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz.
                    Po samym artykule ewidentnie widac ze jest to modernizacja POD EURO.
                    Nie dla Zagania, nie dla Lubuskiego!!!!!!!! Myslisz ze po
                    zmodernizowanej linii nagle puszcza 100 pociagow?? Niby skad i za
                    jakie pieniadze?? A czy teraz nie moga dodac kilka nowych polaczen
                    skoro mieszkancy Zagania/Zar chca?? Bez modernizacji wg Ciebie nie
                    mozna dodac nowych pociagow, co? Jezeli Wam zalezy na utrzymaniu
                    linii do Wrocka to czemu o to nie walczyliscie? Dlaczego nagle
                    wladze lubuskiego obudzily sie i chca remontowac Berlinke? Zeby
                    mieszkancom Zar/Zagania bylo dobrze? Z mysla o Was to zrobili??
                    Powiem Ci, ze gdyby ten pociag zlikwidowano, albo jezdzil by przez
                    Poznan, tak jak chcieli "pyrusy" to ten temat i ta dyskusja nawet by
                    nie istnialy!!!
                    Nie mow tez ze polaczenie z Zar/Zagania jest mniej istotne z
                    Warszawa bo jest a przynajmniej powinno byc najbardziej istotne, z
                    tego wzgledu ze potrzebuja ja moze nie sami mieszkancy, a firmy i
                    przedstawiciele tych firm - mniejszych i wiekszych. Firmy, ktora sa
                    przeciez glownym utrzymaniem miast (duzy podatek) a takze czesto
                    pociagaja za soba kolejne inwestycje. Jest to tez istotne polaczenie
                    dla zarzadzajacych Waszymi miastami.
                    • croolick Re: Odrzanka i EC 19.06.08, 22:42
                      Gość portalu: paul napisał(a):

                      > Nie dla Zar i Zagania!!!!!!

                      No co ty powiesz :-) Komunikacja z duzymi i preznymi osrodkami gospodarczymi,
                      naukowymi czy kulturalnymi skrzywdzi Zary i Zagan? :-)))

                      > Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz.

                      Wystarczy, ze za glowe mozna sie zlapac widzac ceny paliw. Cena, cena - firmy
                      takie koszty spokojnie przelkna.

                      > Po samym artykule ewidentnie widac ze jest to modernizacja POD
                      > EURO.

                      No jest i co z tego? Po euro tory zwina?

                      > nie dla Lubuskiego!!!!!!!!

                      Pewnie, ze nie dla lubuskiego, jesli trzymamy sie zasady: "mowie Lubuskie, mysle
                      Zielona Gora"

                      > Myslisz ze po zmodernizowanej linii nagle puszcza 100 pociagow??
                      > Niby skad i za jakie pieniadze?? A czy teraz nie moga dodac kilka
                      > nowych polaczen skoro mieszkancy Zagania/Zar chca??

                      A ile jeszcze potrwa monopol PKP w naszym regionie? he?

                      > Bez modernizacji wg Ciebie nie mozna dodac nowych pociagow, co?

                      Mozna, ale dzis do korzystania z kolei znecheca chociazby fatalny stan budynkow
                      dworcowych - licze, ze to sie zmieni rowniez z modernizacja tej linii.

                      > Jezeli Wam zalezy na utrzymaniu linii do Wrocka to czemu o to nie
                      > walczyliscie?

                      JAK TO NIE???!!!

                      > Dlaczego nagle wladze lubuskiego obudzily sie i chca remontowac
                      > Berlinke?

                      Wlasnie dlatego, ze m.in. zabiegali o to niektorzy politycy z Zar...

                      > Zeby mieszkancom Zar/Zagania bylo dobrze?

                      Przy okazji

                      > Z mysla o Was to zrobili??

                      Nie, ale to bedzie dla nas z korzyscia. Powiedz dlaczego skad u Ciebie to
                      rozgoryczenie? Niech zgadne, bo modernizacja Odrzanki utknela? IMHO przemawia
                      przez Ciebie jedynie zawisc a nie merytoryczna kalkulacja.

                      > Nie mow tez ze polaczenie z Zar/Zagania jest mniej istotne z
                      > Warszawa bo jest a przynajmniej powinno byc najbardziej istotne, z
                      > tego wzgledu ze potrzebuja ja moze nie sami mieszkancy, a firmy i
                      > przedstawiciele tych firm - mniejszych i wiekszych.

                      Myslisz sie, Warszawa tak naprawde z gospodarczego punktu widzenia ma niewielkie
                      znaczenie dla mojego regionu.

                      > Jest to tez istotne polaczenie dla zarzadzajacych Waszymi miastami.

                      Czasy sie troszeczka zmienily od 1989 i nie trzeba juz jezdzic do "ministerstwa"
                      z kazda sprawa.
                      • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:08
                        croolick napisał:
                        "Nie, ale to bedzie dla nas z korzyscia"
                        A przestan, to tak jakby sie cieszyc ze nad lubuskiem przelatuja
                        samoloty z Warszawy do Nowego Jorku. Tym samym bedzie Berlinka -
                        trasa przelotowa dla pociagow!!!

                        "IMHO przemawia przez Ciebie jedynie zawisc a nie merytoryczna
                        kalkulacja."
                        Kalkulacja? Szczytem rozrzutnosci jest modernizowac linie kolejowa
                        dla jednego pociagu, kiedy rownolegle do niej jest juz trasa gotowa
                        i to do tego same celu.

                        "dzis do korzystania z kolei znecheca chociazby fatalny stan
                        budynkow dworcowych"
                        bzdury.. codziennie bym jezdzil z ZG do Wrocka pociagiem, gdyby on
                        jechal w 2godz zamiast 4, nawet jakby w miejscu stacji stala WIATA
                        PRZYSTANKOWA. Szybkosc i rodzaj polaczen oraz ich jakosc jest wazna.
                        Wali mnie to jak stacja wyglada, skoro wliczajac czas na zakup
                        biletu i gazety spedzam na niej max 5 minut, reszte czasu czekajac
                        na peronach albo podstawionym pociagu.

                        "Wystarczy, ze za glowe mozna sie zlapac widzac ceny paliw"
                        Wiadomo ze pociagiem wygodniej i szybciej (jak sa dobre tory) ale na
                        daleka odleglosc i w pojedynke. Sorry, ale np w 4 osoby na taka
                        odleglosc jak z Zar do Wrocka nadal lepiej i taniej jest jechac
                        autem.

                        "JAK TO NIE???!!!"
                        A powiedz mi kiedy to wywalczycie polacznie i przynajmniej remont
                        linii Zagan-Glogow przez Szprotawe? Tam nie ma chetnych na ta trase
                        czy wladze lubuskiego nie widza w tym swojego "interesu" ??

                        "Komunikacja z duzymi i preznymi osrodkami gospodarczymi, naukowymi
                        czy kulturalnymi skrzywdzi Zary i Zagan?"; "Po euro tory zwina?"
                        Uwazaj, zeby Was nie skrzywdzono kiedy po modernizacji okaze sie ze
                        pociag EC sie tam w ogole nie zatrzyma, a moze sie to tak okazac gdy
                        zacznie tam wysiadac od 0 do maks 2 pasazerow (i to raz kiedys).
                        Albo zrobia z Was taka druga Wloszczowa - nowa atrakcja lubuskiego
                        LOL
                        • Gość: tk Re: Odrzanka i EC IP: *.backiel.com.pl 20.06.08, 00:15
                          oprócz EC są pośpieszne i osobowe - które o dziwo (co za słowo? ;-
                          ) ) jeżdzą tymi samymi torami :) jeśli osobowy Żagań-Wrocław jedzie
                          teraz 3 godziny, to po modernizacji czas się skróci a bilety na
                          osobówkę są o wiele tańsze....
                          pozatem ruch towarowy też ....tak tymi samymi torami się odbywa - a
                          przy liniach towarowych między znaczącymi ośrodkami przemysłowymi
                          przyległy teren też ma szansę na ożywienie gospodarcze - Żagań-Żary
                          tak czy siak skorzystają :)
                          • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:30
                            tk napisał:
                            "oprócz EC są pośpieszne i osobowe"
                            sorry tk, ale na Waszej trasie jezdza tylko osobowki, a chcac jechac
                            pospiechem musicie dojechac do Weglinca i dalej ZMODERNIZOWANA linia
                            jechac do Wrocka. Ten pociag EC znalazl sie u was chyba przypadkiem.

                            "to po modernizacji czas się skróci "
                            tak, ale nie czas podrozy jest tu meritum sprawy tylko ilosc
                            polaczen i ich utrzymanie. Jakos do tej pory jak Zagan/Zary walczyl
                            o modernizacje linii do Wrocka to nikt Was nie sluchal. Nagle
                            pojawia sie wizja, w ktorej zabieraja WAM pociag EC i z tego dopiero
                            powodu zostaja podjete dzialania??

                            "a przy liniach towarowych między znaczącymi ośrodkami przemysłowymi
                            przyległy teren też ma szansę na ożywienie gospodarcze"
                            A przestan pieprzyc, dobrze?? Przez to ze na Odrzanke zostal
                            zepchniety caly ruch towarowy (Wroclaw-Szczecin), jezdzi tu tyle
                            tych pociagow, ze Zagan/Zary przy takim natezeniu ruchu wyglada jak
                            stacja w Wachocku. A mimo ze przez ZG przejezdza tyle tych
                            towarowych od 50 lat, jakos nie widze super rozwoju tego miasta
                            tylko z tego powodu. Prawde mowiac ZG gowno z tego ma, poza
                            rozwalonymi torami...
                      • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 00:19
                        A co do polaczen z Wawa:
                        "Myslisz sie, Warszawa tak naprawde z gospodarczego punktu widzenia
                        ma niewielkie znaczenie dla mojego regionu"
                        Tak? Tylko jakos wiekszosc duzych firm i fabryk ma swoja siedzibe w
                        Wawie. Sama ksiegowosc i zarzadzanie. Zdziwilbys sie jakbys widzial
                        tego ogrom.

                        "od 1989 i nie trzeba juz jezdzic do "ministerstwa" z kazda sprawa"
                        Tak? To po kiego wala wladze lubuskiego utrzymuja polaczenie z
                        Babimostu do Wawy kosztem mieszkancow ZG? Na wczasy tam chca latac?
                        Moze z kazda sprawa nie trzeba jezdzic, ale dzis spraw jest tych
                        tyle ze nawet z co druga albo co czwarta sprawa trza pojechac i tego
                        typu polaczen potrzeba ...
                    • diesel46 Re: Odrzanka i EC 20.06.08, 08:56
                      Gość portalu: paul napisał(a):

                      > A czy Ty tego nie widzisz ze to jest z korzyscia tylko dla
                      Wroclawia
                      > i Krakowa?? Nie dla Zar i Zagania!!!!!! Chcesz pociagiem EC
                      pojechac
                      > z Zar do Wrocka?? Za glowe sie zlapiesz jak cene biletu zobaczysz.

                      Ale żeś się czepił tego EC. Euro City to tylko nazwa kategorii
                      pociągu. Dla nas jest obojętne czy pociąg będzie się nazywał EC
                      Wawel, pospieszny Bóbr czy Ex Latający Berlińczyk. Ważne żeby jechał
                      w miarę szybko. Bez tego remontu linia zarośnie zielskiem, więc nie
                      można do tego dopuścić. Zwłaszcza, że pojawiła się szansa na środki
                      finansowe.
                      • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 11:05
                        diesel46 napisał:
                        "DLA nas jest obojętne czy pociąg będzie się nazywał EC Wawel"
                        No ale co to Ci da ze ten pociag bedzie tam przejezdzal. On bedzie
                        jechal szybciej a Ty nawet sie nim nie przejedziesz do Wrocka bo
                        moze sie nawet nie zatrzymac na tych stacyjkach.

                        "Bez tego remontu linia zarośnie zielskiem"
                        Jak kazde inne w Polsce.

                        Pierwotnie Odrzanka miala byc modernizowana w calej swojej dlugosci.
                        Predkosc miala byc 100km/h, no max 120km/h. I co? Ktos myslal ze
                        znow przez ZG pojedzie EC Wawel? Absolutnie. Powiedziano ze ten
                        pociag pojedzie przez Wegliniec, bo tam jest 160km/h. Ale nie,
                        wyremontuja Berlinke do 100km/h i tam musi Wawel jechac bo
                        to "swieta trasa", tak? Zarty sobie robicie...
                        • diesel46 Re: Odrzanka i EC 20.06.08, 12:26
                          Gość portalu: paul napisał(a):


                          > No ale co to Ci da ze ten pociag bedzie tam przejezdzal. On bedzie
                          > jechal szybciej a Ty nawet sie nim nie przejedziesz do Wrocka bo
                          > moze sie nawet nie zatrzymac na tych stacyjkach.

                          Jeszcze raz powtarzam, że tematem jest remont toru. Pociągi
                          zatrzymują się tam gdzie jest na to zapotrzebowanie. Decyduje o tym
                          przewoźnik. Tak więc gadka, że jakiś pociąg po remoncie toru nie
                          będzie się zatrzymywał w 40 tysięcznym mieście jest po prostu
                          śmieszna.


                          > Ktos myslal ze
                          > znow przez ZG pojedzie EC Wawel? Absolutnie. Powiedziano ze ten
                          > pociag pojedzie przez Wegliniec, bo tam jest 160km/h. Ale nie,
                          > wyremontuja Berlinke do 100km/h i tam musi Wawel jechac bo
                          > to "swieta trasa", tak? Zarty sobie robicie...

                          Piszesz w kółko to samo. A niech sobie IC Wawel jedzie nawet przez
                          Poznań. My mamy mieć u nas dobre tory zeby po nich jeżdziły jakieś
                          inne transgraniczne regio expresy. E20 jest zrobiona, Gorzów -
                          Kostrzyn będzie robiona ze środków PLK i LRPO, Odrzanka ze środków
                          państwowych a tzw Berlinka ma szanse na EWT.
                          • Gość: paul Re: Odrzanka i EC IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 12:57
                            Wszystko OK, tylko pytales po co ja uczepilem sie tego EC Wawel (od
                            niedawna jest to juz EC a nie IC, ale mniejsza z tym). To Ci
                            wyjasniam, ze temat remontu Berlinki powstal z jego powodu. Gdyby
                            nie ten pociag to pewnie nikt o remoncie by nie gadal. Ja wiem ze
                            Wam przyjdzie z korzyscia modernizacja tej linii. No ale nie
                            oszukujmy sie... Ewidentnie widac z jakiego powodu to powstalo i na
                            pewno nie z mysla o mieszkancach Zagania/Zar.
    • Gość: stary parowuz Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.08, 18:34
      kiedy powstanie droga rowerowa na miejscu koleji jagodowej <kolej do
      szprotawy.
      • Gość: dachowa Re: Kolejowa Berlinka pójdzie do liftingu IP: *.ztpnet.pl 19.06.08, 18:35
        Z jednej strony ścieżka rowerowa tam to dobry pomysł, z drugiej jakoś mi szkoda
        tych torów, fajny klimat po prostu ;)
    • Gość: urzędnik marszałka Berlinka z EWT - i wszystko jasne IP: *.zgora.dialog.net.pl 19.06.08, 22:37
      Witam szanownych forumowiczów.
      Fajna dyskusja ale jakoś nikt z Was nie spojrzał na źródło
      finansowania projektu.
      To własnie w tym tkwi odpowiedź dlaczego ta linia.
      Ze środków EWT nie da sie finansowac modernizacji Odrzanki ani
      budowac linii do Wawy. Mozna realizowac tylko projekty
      transgraniczne.
      Pewnie ze lepiej by bylo 160 zamiast 100 km/h ale realia finansowe
      sa takie jakie są.
      Oczywiscie można nic nie robić. Ale nic nierobienie to strasznie
      nudna rzecz ;)



      • mercin.brezan Re: Berlinka z EWT - i wszystko jasne 19.06.08, 22:44
        forum.gazetalubuska.pl/index.php?showtopic=8924&st=100&start=100

        jest jest "jako tako" to wyjaśnione, tylko że ... na innym forum ;]
      • diesel46 Re: Berlinka z EWT - i wszystko jasne 20.06.08, 08:49
        Gość portalu: urzędnik marszałka napisał(a):

        > Witam szanownych forumowiczów.
        > Fajna dyskusja ale jakoś nikt z Was nie spojrzał na źródło
        > finansowania projektu.
        > To własnie w tym tkwi odpowiedź dlaczego ta linia.
        > Ze środków EWT nie da sie finansowac modernizacji Odrzanki ani
        > budowac linii do Wawy.

        Poza tym Odrzanka jest i będzie remontowana z innego funduszu
        unijnego SPO - Infrastruktura i Środowisko. Nie można łączyć
        funduszy na tą samą inwestycję.
    • Gość: Zadra Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie Żary IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.08, 17:09
      Panie Ciemnoczołowski, weź się pan do roboty ku chwale Zielonej Góry a nie Żar.
      Przecież nawet dziecko wie, że Berlinka przebiega przez
      Rzepin,Czerwieńsk,Zieloną Górę,Nową Sól, Głogów, Wołów do Wrocławia. To jest
      historyczna trasa Berlinki. I tak ma zostać, a nie jakieś olewanie Zielonej Góry.
      • Gość: prezes Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.sn2.eutelia.it 20.06.08, 17:22
        No pewnie każdy to wie :)
        Nie tylko Berlinka przez Zieloną Górę biegła, żądamy przywrócenia rajdu Paryż-Zielona Góra-Dakar!
      • Gość: antyzadra Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.08, 20:11
        > Panie Ciemnoczołowski, weź się pan do roboty ku chwale Zielonej Góry a nie Żar.

        Wicemarszałek województwa Lubuskiego jest urzędnikiem samorządowym województwa,
        a nie Zielonej Góry. Chwała bijąca od Zielonej Góry nie powinna przesłaniać pola
        widzenia, a raczej oświetlać dalsze rejony wojewódzkie, które są przecież
        większe liczebnie niż wspomniane miasto i mają takie same prawa. No chyba, że
        województwo Lubuskie ma służyć wyłącznie interesom Zielonej Góry - ale taka
        herezja nikomu chyba do głowy nie przychodzi? ;-))
      • Gość: paul Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.06.08, 20:30
        Trasa Wroclaw-ZG-Szczecin to Odrzanka nie Berlinka.
        • Gość: Zadra Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.08, 00:11
          Kto mówi o Odrzance? Franfurt/Oder- Rzepin- Czerwieńsk- Zielona Góra- Nowa Sól-
          Głogów- Wołów- Wrocław. Oto prawdziwa Berlinka a nie.....
          • Gość: prezes PKP Re: Berlinka przebiegała przez Zieloną Górę a nie IP: *.sn2.eutelia.it 21.06.08, 00:32
            Dokładnie Zadro - a prawdziwy rajd Paryż - Dakar biegnie przecież przez Zieloną Górę, ale nie bedę się więcej powtarzał.
    • Gość: ena Lepiej wyremontować odcinek Zielona Góra-Wrocław!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.08, 22:54
      Myślę, że mieszkańcy regionu najbardziej ucieszyliby się z modernizacji torów na
      odcinku Zielona Góra-Wrocław. Niedopuszczalnym jest, aby pociąg pośpieszny
      jechał aż tak wolno w XXI wieku. Przy okazji apeluje do pracowników PKP, żeby
      przestali się wygłupiać i kompromitować i dali bardziej nowoczesny pociąg do
      Przemyśla, bo w tym piętrowym nie da się wysiedzieć. Jeśli nie potrafią tego
      zrozumieć, proponuję ich wysłać na przymusową wycieczkę z Zielonej do Przemyśla
      tym wrakiem. Może wtedy do nich dotrze, że taki pociąg nadaje się wyłącznie na
      krótkie trasy!!!
      • Gość: prezes PKP Re: Lepiej wyremontować odcinek Zielona Góra-Wroc IP: *.sn2.eutelia.it 25.06.08, 00:12
        Gość portalu: ena napisał(a):

        > Myślę, że mieszkańcy regionu najbardziej ucieszyliby się z >modernizacji torów na odcinku Zielona Góra-Wrocław

        O tak a zwłaszcza mieszkańcom Gorzowa, Drezdenka, Sulęcina....Szprotawy, Żar, Lubska.... - jakieś 900 tysięcy mieszkańców regionu/województwa żywo jest zainteresowane aby remontować zielonogórską kolejkę. Sam nie rozumiem prostestów nowosolan i zielonogórzan przecież oni łącznie to tylko jakies marne 160 tysięcy. Posła Zycha trzeba w tej kwestii uaktywnić.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka