Dodaj do ulubionych

Maria Kalaniemi

IP: *.chello.pl 25.09.04, 19:07
Ktoś ją słyszał? Fińska akordeonistka, absolwentka akademii im. Sibeliusa,
gra używając specyficznej, wynalezionej przez siebie techniki.
Jej płyta z zespołem Aldargaz "Ahma" (niestety jedyna, jaką mam) to folk
wymieszany z jazzem i zagrany tak, że można odpaść z zachwytu. Tu jest próbka
(można, m.in. na Amazonie, znaleźć więcej):
noside.com/Catalog/resources/Sound/Kalaniemi,Maria-Aldargaz_Ahma.mp3
I jak się podoba?
Obserwuj wątek
    • humbak Re: Maria Kalaniemi 25.09.04, 19:19
      Odczucia po przesłuchaniu tego utworu mocno pozytywne. Przyjemne, jak zawsze,
      brzmienie akordeony fajnie uzypełnione przez mandolinę (chyba), fortepian,
      gitarę, skrzypce, harmonijkę. Myślę że muzyka warta jest lepszego poznania. O
      jest saksofon i trąbkismile I nietylkosmile Jest bardzo dobrze. Fajnioe wypełniona
      przestrzeć. Jakoś narzuca mi się skojarzenie z Bellą Fleckiem. Ciut podobna
      muzyka. Dzięki za polecenie.
      • Gość: baret Re: Maria Kalaniemi IP: *.chello.pl 25.09.04, 19:57
        po przesłuchaniu mam wrazenie że to jakby flamenco grane na akordeonie. Szkoda
        ze ona nie gra na bandoneonie ... ma jeszcze fajniejszy dzwiek.
        • ihopeyouwilllikeme Re: Maria Kalaniemi 25.09.04, 23:25
          Bardzo ladne to jest. Rowniez dziekuje.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka