Dodaj do ulubionych

Dachówki ceramiczne kontra cementowe

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.12.06, 23:22
ja uważam że lepsze są ceramiczne
Obserwuj wątek
    • zuzi.1 Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 22.11.13, 15:29
      Dachówki cementowe obrastają glonami i po jakimś czasie wyglądają nieestetycznie. Glony wchodzą w pory dachówki. Oglądałam jak wyglądają takie dachówki już po kilku latach i to w stosunkowo spokojnej okolicy, pozbawionej drzew i nadmiernej roślinnosci. Nie warto. Zdecydowanie dachówki ceramiczne.
      • Gość: mazan Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe IP: 5.174.71.* 06.05.14, 13:51
        To jest pytanie w stylu „czy lepiej kupić malucha czy mercedesa”. Tutaj głównym kryterium wyboru raczej jest kasa. Ale jak ktoś tej kasy za bardzo nie ma, to warto się chociaż szarpnąć na dobry montaż i przyzwoite dachówki z tych cementowych. Np. brass udziela na swoje 30letniej gwarancji. Może to nie 800 lat, ale zawsze coś.
      • jace-k-s Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 09.02.15, 16:05
        W 2001 roku zostal położony dach dachówką typu struktonit zakupioną od Firmy Euronit spolka z o.o . z Olkusza .Przebieg ukladania dachu nadzorował regionalny pracownik Euronitu Pan Rafał Z. Z informacji uzyskanej od Pana Rafala Z. Dach został wykonany wzorowo ponieważ budował go jeden z najlepszych dekarzy w Polsce. Karta gwarancyna na 30 lat podpisal sie Dyrektor Zarzadzajacy Pan Wim Messiaen. W zeszłym roku przy naprawie okien dachowych dekarz zauważył pajaczki i łuszczenie wiekszości dachówek . Od momentu zgloszenia reklamacji to ciagłe zbywanie i unikanie naprawy szkody. Jednym z powodów to brak dokumentu zakup płytki. Natomiast w reklamacji podaja dane sprzedającego dystrybutora dachówki w Bydgoszczy. Inny powod zlego stanu dachowki to pozostanie duzych połaci sniegu - smieszne poniewaz okolice Bydgoszczy to nie Zakopane lub tereny gorskie. Wg opinii Posliego Stowarzyszenia Dekarzy wszystkie uwagi wg Euronitu sa błedne i wyzssane z palca. kosztorys naprawczy to ok 300.000 zł.Czeka mnie proces sadowy. Przestrzegam przed zakupem tego produktu. Udostępniię zdjecia lub opinie SDP proszę pisac na adres jacekstielow@gmail.com lub tel 601 640616 Jacek
        • erok45 Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 20.02.15, 19:47
          Uuuu współczuje bo koszty naprawcze w tym przzpadku są ogromne. Mam nadzieję, że uda Ci się wygrać :). A odpowiadając na główne pytanie to ogólnie jestem za dwoma rodzajami dachówek, ale bardziej postawiłbym na dachówkę ceramiczną której wytrzymałość określna jest nawet na 90-100 lat, estetyka ( głównie wiekszy wybór) i prawie brak pracy w porównaniu do blachy/blachodachówki przemawiają za nią. Moja siostra kupiła na Dachobraniu od Braas ceramike Rubin 13V glazurowaną czarną to pod względem estetycznym wygląda bardzo fajnie, a jak reszta to się okaże, bo na razie za krótki okres do oceny :)
    • michal_lewanski Dachówki ceramiczne kontra cementowe 08.03.15, 22:00
      W takim wypadku można się kierować w sumie względami estetycznymi. Mnie osobiście bardziej podoba się dachówka ceramiczna. Ma lepsze kolory, inny proces technologiczny. Zasadniczo parametry techniczne obu technologii są zbliżone, cena również, ale dach ma być jeszcze ładny, a dla mnie ceramiczny jest ładniejszy.
      • drogimex Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 28.04.15, 21:07
        Osobiście polecam raczej dachówki ceramiczne, ale głównie angobowane lub glazurowane. Dachówki naturalne można stosować np. w dworkach czy budynkach zabytkowych albo takich, w których świadomie godzimy się na dość duże ryzyko porastania dachu, co w niektórych wypadkach jest nawet zaletą i nadaje domowi "naturalnego" wyglądu i charakteru.
        Dachówka angobowana lub glazurowana stworzy bardzo trwałe i estetyczne pokrycie dachowe jednocześnie stosunkowo ciche w czasie opadów deszczu czy gradu.
        Polecam materiał na stronce zbudujmydom.pl/index.php?page=zalety-i-wady-dachowki-ceramicznej gdzie opisano podstawowe zalety i wady dachówki ceramicznej oraz tekst poświęcony rodzajom dachówek ceramicznych - naturalna - angobowana - glazurowana: zbudujmydom.pl/index.php?page=dachowka-naturalna-angobowana-czy-glazurowana
        Pozdrawiam,
        Tomek
    • contortion Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 27.03.17, 23:23
      Sam mam dachówkę ceramiczną (Koramic Orea 9) i długo się wahałem czy wybrać ją czy betonową. Ostatecznie uznaliśmy, że jeśli się buduje dla siebie to nie ma co chodzić na takie kompromisy tylko dlatego, że coś jest tańsze o 10%. Z dachówki jesteśmy bardzo zadowoleni. Wygląda świetnie, nie zarasta i świetnie izoluje akustycznie.
    • piatello Re: Dachówki ceramiczne kontra cementowe 23.05.17, 10:35
      Ceramika to lepszy wybór - cement jest naturalnie szorstki i po prostu po 2-3 latach (jak powłoka udająca śliskość) z niego zejdzie to dachówka zacznie płowieć i łapać brud jak szalona. Ceramika ma inną technologię pokrywania tą powłoką - zdecydowanie bardziej trwałą (powłoka i kolor jest wypalana w piecu razem z dachówką). Osobiście zdecydowałem się kilka lat temu na dachówkę Koramic Cosmo, która jest bardzo popularna w Niemczech (tam sprzedawane jest to jako Bogen). Świetna dachówka i chyba najbardziej sprawdzony producent w Europie. Nic tylko polecać. Ja nie mam żadnych zastrzeżeń ani do jakości powłoki ani do np. precyzji wykonania - dachówki daje się ułożyć w idealnie równe rzędy, co podobno nie jest normą przy tańszych rozwiązaniach, niezależnie czy ceramicznych czy betonowych...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka