Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH

28.09.05, 22:33
Aktualności Złotowskie czytam właściwie od czasu ich powstania i o ile na
początku niektóre "wpadki" jak nieprawdziwe fakty, różnego rodzaju pomyłki,
nieścisłości itp. itd. składałem na barki początkujących dziennikarzy, to
teraz tego rodzaju "plamy" świadczą o braku profesjonalizmu. Dotyczy to nie
tyle redaktora naczelnego, (choć też zdarzają się mu wpadki), co jego
podwładnych (szczególnie jednego). Do tej pory miałem bardzo pozytywne zdanie
o AL, ale ostatnie artykuły skłaniają mnie do poważnej refleksji na ten temat.
PS.
Panie Leszczyński od profesjonalisty oczekuję, że podawane do publicznej
wiadomości fakty są sprawdzane u źródeł. Często relacjonowane na łamach AL
wydarzenia, sytuacje, imprezy są opisywane tak tendencyjnie jakby chodziło
tylko o „sensacyjki”, czytając je odnoszę wrażenie, że czytam zgoła o czymś
innym.
Gazeta Wasza ma zasięg lokalny i właśnie tym bardziej powinniście pisać
rzetelniej, bo lokalna społeczność wie o wszystkim często lepiej dokładniej
niż Wy je opisujecie.
Szkoda, bo uważam, że jak najbardziej jest potrzebna taka gazeta w naszym
środowisku.
Obserwuj wątek
      • artekb1 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 11:08
        Panosz,
        dziwie sie Tobie, ze takie zdanie masz dopiero po tylu latach.
        Bylby to dowod Twojego spoznionego zaplonu albo , ze wczesniej nie miales oczu
        a moze zwyczajnie AL nie czytales:-)
        Jesli jednak jestes bardzo sfrustrowany tym wydawnictwem proponuje bys napisal
        bezposrednio do Redakcji:-)
        Zobaczysz jaka otrzymasz odpowiedz.
        To samo co ja czy to co napisal/a
        Trix-trax
        • panosz Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 12:00
          Nie jestem sfrustrowany, i tak naprawdę to mi jest obojętne, ale b.często
          jestem uczestnikiem ważnych wydarzeń i jak czytam później relacje to się
          zastanawiam czy reporter był tam gdzie ja i gdzie jest sens pisania takich
          bzdur. W końcu ludzie za to płacą.

A odnosząc się do propozycji trix-traxa, no cóż dobrze, że Cię humor nie
          opuszcza.
          • trix-trax Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 12:13
            Humoru, dobrego, nigdy nie za wiele. Jak wnioskuję, jesteś jakąś osóbką na
            świeczniku, skoor bywasz. A może, wiesz, na tych imprezach jesteś tam gdzie
            redaktorów nie wpuszczają, he?
            Admin, czy to prawda, że do rozszyfrowania nicka n aforum potrzeba tylko w
            miarę zdolnego informatyka. jestem ciekaw, bo ostatnio ktoś mi sie chwalił, że
            potrafi ustalić IP. Dalej to już prosta sprawa.
            • panosz Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 12:30
              Nie nie jestem ze "świecznika" jestem zwykłym mieszkańcem, ale poprosu mam
              czasami sposobność bywać tu i tam i nie chodzi tylko o jakieś "imprezy" na
              górze, ale o zwykłe wydarzenia.
              Najprościej być na jakiejkolwiek sesji rady jakiejkolwiek gminy i potem
              przeczytać relację.
              Ap. to czsami przydałoby się zamknąć drzi przed niektórymi :)
            • elmek Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 16:02
              trix-trax napisała:

> Admin, czy to prawda, że do rozszyfrowania nicka n aforum potrzeba tylko w
              > miarę zdolnego informatyka. jestem ciekaw, bo ostatnio ktoś mi sie chwalił, że
              > potrafi ustalić IP. Dalej to już prosta sprawa.

A teraz powiedz mi w jaki sposób ustalisz IP po samym nicku oraz co zrobisz
              jeśli ktoś pisze z kilku komputerów ;-))) A poza tym ciekawość to pierwszy
              stopień do piekła ;-P
    • zlotowiak Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 13:01
      Hm, mamy dzisiaj wolność słowa i dziennikarz może z sesji napisać co mu się
      żywnie podoba. Na przykład, że herbatka była gorzka lub ciastka niesłodkie. I
      tyle, potem tylko ktoś to musi kupić.
      A drzwi radzę nie zamykać, to może się źle skończyć dla zamykającego... Aha,
      scapular, ostatni egzemplarz AL widziano w sklepiku w Nadarzycach!!!
    • elmek Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 15:59
      Powtórzę zdanie, które kiedyś gdzieś już wyraziłem - to nie wina AL, że nie ma
      dla nich w okolicy alternatywy. Jednocześnie pozycja monopolisty rozleniwia i
      nie skłania do "pracy nad sobą", takie są prawa rynku. Mimo wszystko lepiej, że
      ktoś jednak informuje mieszkańców o tym, co się dzieje w ich mieście/powiecie i
      będę pozytywnie oceniał AL choćby za to... że są! ;-)
      • artekb1 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 16:21
        Ja natomiast oceniam je pozytywnie od lat za to, ze dzialaja na szkode
        polskiego dziennikarstwa
        Ze od lat nie maja ambicji i tylko ubijaja piane.
        Ze nie potrafili w tym czasie zanalezdz wartosciowych ludzi ktorzy maja
        tzw.pioro i nie potrafili ich dla siebie zatrzymac.
        A i jeszcze jedno szata graficzna i rynsztokowe tematy - to tez co mi sie
        nieustannie podoba:-)
        Zycze wiec calej Redakcji AL na czele z zona Pana Ryby dalszych sukcesow i
        wielu nowych sprzymierzencow w przyszlosci:-)
    • flatower Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 18:10
      Ta gazeta jest uwikłana w złotowską politykę, nie jest w stanie krytykować
      swoich chlebodawców/politycznych oraz dostarczycieli reklam/. Będzie trwać,
      jednak każdy dzień przybliża ją do tego, że powstanie tu kiedyś zupełnie
      niezależna gazeta, co oznacza jej zmierzch. W Polsce nie tylko partie szybko
      upadają.
      • tyka5 wołanie na puszczy (?) 29.09.05, 20:30
        Kolejny raz apeluję: poczytajcie lokalne tygodniki wydawane w innych częściach
        Polski. Naprawdę można pisać uczciwie i odważnie na tematy istotne, a nie ze
        strachu przed układem władzy i przedsiębiorców chować głowę w piasek. Bądźcie
        wreszcie odważni, szanuje się nawet przeciwnika/wroga, jeśli ten ma jaja.
        Mam ogromny żal do właścicieli AL i zespołu redakcyjnego tej gazety, że
        zepsuli/zdemoralizowali wielu przedstawicieli miejscowej władzy, którym wydaje
        się, że wszystko mogą i że nie podlegają krytyce. Stąd powiat złotowski wciąż
        jest skansenem peerelu. Miejscowa prasa przyczynia się do konserwowania tej
        mentalności i tego układu. Niestety.
        Podaję adres Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, tam znajdziecie artykuły i strony
        lokalnych tygodników z całej Polski.
        www.gazetylokalne.pl/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=9&page=1
      • trix-trax Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 29.09.05, 20:34
        Jeśli komuś uda się wprowadzić drugą gazetę na złotowski rynek - temu będzie należał się Oskar... Bez uwikłania w politykę, reklamodawców, itp. Jak widać było podczas ostatnich wyborów, to chyba tylko Samoobrona nie ogłaszała się w AL... A jeśli znajdzie się osiołek, co będzie wykładał na nią pieniądze, rychło ja zamknie, tak jak to już bywało! Aha, zmienia się opcja i przeciwnicy AL powowli dochodzą do władzy. Zobaczymy co pokażą!
                • tyka5 kto PYTA, nie błądzi 05.10.05, 14:45
                  Proszę bardzo, masz życzenie wiedzieć, kogo z pracujących w AL uważam za
                  dziennikarsko uzdolnionego, odpowiadam: moim zdaniem mógłby pisać świetnie,
                  gdyby mu pozwolono, mój przyjaciel i znajomy od dziesiątków lat, Ryszard
                  Mikietyński. To jeden z najbardziej oczytanych i rozumiejących politykę,
                  historię i naszą współczesność mieszkańców Okonka, a pewnie i naszego powiatu.
                  Kudy mu do niego naszym polonistom, historykom, czy żurnalistom (o
                  lokalnych "politykach" nie wspominam przez litość). To jednocześnie bardzo
                  skromny i niedoceniany przez swoje środowisko człowiek. Jego główną "wadą" jest
                  to, że nie potrafi walczyć o swoje, że odpuszcza wszelkiej maści kałmukom.
                  A co do tego, że można zdusić talent lub go rozwinąć, nie mam wątpliwości. Nie
                  raz obserwowałem jako nauczyciel, jak błędy wychowawcze rodziców bądź pedagogów
                  doprowadzają do uwiądu niewątpliwych pasji i zdolności młodych ludzi. To samo
                  dzieje się często w świecie ludzi dorosłych, np. w źle prowadzonych firmach.
                  I to by było tyle na razie. Chyba że masz kolejne pytania i wątpliwości.
            • blumenzwei Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 05.10.05, 20:42
              Galicjanko, moja piękna. A kogo masz tu na myśli, może Janusza Justynę? Z tego
              co mi wiadomo wspomniany Ryszard Mikietyński pisywał u tyki5 w Okolicach. Tak
              tyka rozwinął jego talent, że po kilku numerach musiał zwinąć manatki - razem z
              tyką, co to wiedział jak robić prawdziwie dobrą gazetę. Szkoda, że czytelnicy
              nie poznali się na wspaniałym redaktorze z Jastrowia. No cóż, teraz pozostało
              mu jedynie wymądrzać się i krytykować innych. Z tego co czytam, jest w tym
              naprawdę dobry.
    • colombina1 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 05.10.05, 20:21
      dziwie sie ze na forum padaja nazwiska. tego pana podanego przez tyke 5
      widzialam raz w zyciu ale zna go bardzo dobrze moja kolezanka. mwoi o nim ze
      jest bardzo inteligentny. ale mnie nie podobaja sie inetlig.mezczyzni. wole
      hama ale przystojnego. pozatym jest znanym wokolicy dziwkarzem. czytam na
      wyrywki aktualnosci lokalne i jego artykoly tez. poziom taki jak reszty. moze
      troche bardziej dowcipne. a podobno z dowcipu tez slynie. ogolne wrazenie o
      aktualnoscia mam dobre. poziom o wiele wyzszy niz innych pism regionalnych.
      • galicjanka1 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 05.10.05, 22:11
        AL to obecnie jedyne pismo informujące o wydarzeniach w całym powiecie i w tym
        jego popularność. Ilość postów świadczy, że wiele osób je czyta, no i oczywiście
        każdy ma swoje zdanie co do jakości tej gazety. Osobiście nie wierzę, że Panu M.
        ktoś nie pozwala na swobodę wypowiedzi, no ale są tacy co wiedzą lepiej.
        • zlotowianka26 Kto pyta nie błądzi 06.10.05, 18:54
          Zgodnie z przedstawioną przez Tykę5 myślą:
          "mógłby pisać świetnie,
          gdyby mu pozwolono"
          nie bardzo rozumiem, co znaczy: "gdyby pozwolono", czyżby jakies niemiłe i
          poparte rzeczowymi argumentami sytuacje wpływały na Twoje zdanie???
          "Jego główną "wadą" jest
          to, że nie potrafi walczyć o swoje, że odpuszcza wszelkiej maści kałmukom"
          A zdaje się, że właśnie z tego rodzi się dziennikarza oręże, takiego
          dziennikarza, kóry nie unika prawdy, który nie ODPUSZCZA i taki zdaje się być
          szanowany przez czytelników, a także swoich przeciwników
          NIe chodzi mi tu absolutnie o pana M., który Bogu ducha winny stal się głównym
          bohaterem tych postów, co dla niego samego pewnie miłe nie jest, zwłaszcza, gdy
          ktoś wypowiada się w jego imieniu.
          Wkurzają mnie po prostu osobiste wędrówki Tyki5, bo tylko na takie mi wygladają
          jego wypowiedzi. Co do AL zgadzam się z co niektórymi - wzbudzają emocje i to
          jest ich największą siłą, są jedyną gazetą w naszym powiecie przekazująca dużo
          informacji, dzięki niej nawet mieszkaniec Ciosańca może od czasu do czasu o
          sobie przeczytac, a to naprawdę frajda. I podejrzewam, że i taki dzienniikarz
          też nieźle musi sie nabiegać, żebyśmy my mogli go w środę skrytykować.
          A że czasami tendencyjnie, nudno, nieskładnie, z błędami ortograficznymi...
          szkoda... Naprawdę szkoda...
          • scapular Re: Kto pyta nie błądzi 06.10.05, 20:56
            Podejrzwam, że gdyby L. czytali wasze posty, to już dawno zamknęliby tę gazetę. Wiem jednak, że gazeta sprzedaje się dobrze, to po co słuchać malutkich mózgiem, których orężem są jedynie plwociny na tym forum. Hm, ciekawe jak można o mieszkańcach Ciosańca napisać tendencyjnie? Gdzie to w ogóle jest? Trzeba chyba czytać Aktualności, żeby wiedzieć, że to jeszcze powiat złotowski.
            A już wiem, w Ciosańcu jedni za stodołą siurają pod wiatr, inni z wiatrem. Z którymi warto trzymać?
          • tyka5 Re: Kto PYTA nie błądzi 06.10.05, 22:22
            Nazbierało się, więc po kolei:

1. Do złotowianki.

a) Bądź konsekwentna. Zapytałaś, kogo utalentowanego w AL mam na myśli. Kiedy
            wskazałem osobę, skomentowałaś moją wypowiedź jako osobistą „wędrówkę” (chyba
            chodziło Tobie o frazeologizm „osobiste wycieczki”, stąd mój cudzysłów).
            Zauważ, że komplementuję mojego przyjaciela pracującego w AL, a nie czepiam
            się, więc trudno to nazwać osobistymi wycieczkami (znaczenie tego związku
            frazeologicznego jest pejoratywne i do mojego postu na temat R.M. zupełnie nie
            pasuje).
            Podejrzewam, że w rzeczywistości „wkurza” Ciebie, jak piszesz, moja opinia na
            temat Aktualności. Niestety nic na to nie poradzę, po prostu tak ten lokalny
            biuletyn przedszkoli, szkół i urzędów oceniam. Zmieni się linia pisma, to i ja
            zmienię o nim opinię.
            Życzę wszystkim osobom związanym z AL niezależności i odwagi. Szczerze. Jest
            masa poważnych i ważnych tematów, którymi Wasze czasopismo powinno się
            zajmować, zamiast np. pisać notatki-laurki pod pedagogów, którzy starają się o
            tytuł nauczyciela mianowanego czy dyplomowanego.
            b) Jakoś zapomniałaś o sprawie talentu. Ciekaw jestem, czy moja argumentacja na
            ten temat Ciebie przekonuje.
            c) Nie wierzysz, że w polskiej prasie istnieje dziś wewnętrzna cenzura?
            Zapewniam Cię, że jest i to powszechna. I nie dotyczy tylko małych, lokalnych
            pisemek uzależnionych od lokalnego rynku reklam (czytaj: związanego z miejscową
            władzą i wpływowymi osobami, które najczęściej nie chcą, aby opinia publiczna
            za dużo wiedziała).
            d) Oczekujesz przykładów, że taka cenzura istnieje i wpływa na dobór tematów i
            ton wypowiedzi? Proszę bardzo. Ciekaw jestem, co napiszą AL na temat ostatniej
            sesji rady miejskiej w Jastrowiu, a konkretnie na temat potraktowania
            interpelacji radnej opozycji, dotyczącej wydatków pracowników Urzędu Gminy na
            telefony. Burmistrz nie raczył odpowiedzieć konkretnie i na piśmie, jak o to
            poprosiła radna, natomiast przewodniczący uznał ogólnikowe wyjaśnienia
            burmistrza za wystarczające. W wielu znanych mi gazetach lokalnych taka postawa
            władz spotkałaby się z bardzo krytycznymi komentarzami opatrzonymi wielkimi
            tytułami na pierwszej stronie: „ Arogancja władzy „ , „Bezczelność burmistrza”.
            Jestem niemal pewny, że niczego takiego (a na pewno nie w tym tonie) nie
            przeczytamy w najbliższym numerze AL. Dlaczego, domyśl się.
            e) Nie tylko R. M. uważam za zdolnego dziennikarza Aktualności, nie podam
            jednak kolejnych nazwisk , bo to może być pocałunek śmierci.

2. Do Colombiny

I Ty śmiesz się oburzać na mnie, że posługuję się nazwiskiem osoby, o której
            piszę(„dziwie sie ze na forum padaja nazwiska”). W moim poście są tylko dobre
            rzeczy o człowieku, którego nazwisko ośmieliłem się podać, a Ty wylewasz na
            niego kubeł pomyj. Widać, jaka zawiść kipi w Tobie.

3. Do Galicjanki

Piszesz: „Osobiście nie wierzę, że Panu M.
            ktoś nie pozwala na swobodę wypowiedzi, no ale są tacy co wiedzą lepiej.”
            Znam R. M. i jego literackie możliwości. Pisywał w naszych Okolicach, pisuje
            w „Gościu Niedzielnym”. Wiem, że potrafi pisać świetnie i o sprawach istotnych.
            Tymczasem w AL... Co? Nagle nie umie?
            Założę się, że i pozostali ludzie w tym tygodniku to diamenty. A nie błyszczą
            niestety.

4. Do Ryszarda

Wybacz, że popełniłem głupstwo i wystawiłem Ciebie na żer. Może się jednak
            niektórzy dzięki temu czegoś dobrego nauczą.

• zlotowianka26 Re: Kto PYTA nie błądzi 08.10.05, 10:56
              1. Wędrówka została użyta celowo, bo trudno mi to nazywac tylko wycieczką
              2. Co do talentu nie dyskutuję, bo i tak nie przekonamy się nawzajem, bo według
              mnie talent pomaga budowac osobowość i poznać wartość samego siebie, z czym
              może i młody człowiek miałby problem, ale nie nie wierzę, że dorosły nie wie,
              ile jest tak naparwdę wart.
              3. Też zachowaj konsekwencję - nie mówiliśmy o cenzurze, tylko o zduszeniu
              talentu, a to jak dla mnie widoczna różnica, a fakt, że cenzura istnieje w
              każdych mediach, na każdym ich poziomie, w większym bądź mniejszym stopniu, nie
              jest chyba dla nikogo tajemnicą
              4. Co do ostatniej sesji RM w Jastrowiu - nie wiem, czy na niej byłeś, czy
              jedynie posłużyłes się protokołem, bądź nagraniem. Podejrzewam, że jeżeli
              kwestia "arogancji burmistrza", który jak mi wiadomo, nie był obecny na sesji,
              była na tyle rażąca, to z pewnością pan M. o niej wspomni, bo dlaczegóż by nie.
              Jeżeli nie wspomni to sam go spytaj, dlaczego tego nie zrobił, pewnie jako twój
              wieloletni kolega odpowie szczerze. NIe bronię tu broń Boże władz Jastrowia -
              tu ewidentenie czas działa na ich niekorzyśc i niektórzy stołki z decydowanie
              powinni zamienić na domowe kanapy.
              Poza tym przeciez sam doskonale wiesz, że praca dziennikarza oparta jest przede
              wszytskim na kontaktach z ludźmi, dziennikarz w niemal 90% uzależniony jest od
              tego, co mu podpowiedzą mieszkańcy danego miasteczka, zwłaszcza gdy chodzi o
              gazetę lokalną, więc podpowiadaj Tyka, nie wierzę, że z ciekawych tematów
              dziennikarz nie skorzysta - z ciekawych, które w oczach dziennikarza pozostaną
              obiektywnymi.
              Co do jednego zgadzam się w 100% - państwo L. mogliby pomyśleć o ambitniejszym
              czytelniku i uraczyć go od czasu do czasu jakimś jakimś naprawdę wyjątkowym
              tekstem. Przecież nie można spocząć na laurach ;-). Pomyślcie o tym Kochani -
              pozdrawiam redakcję i czytelników - tych zadowolonych i tych mniej:)))
              • tyka5 sprostowania 08.10.05, 21:59
                Droga Złotowianko, w ostatniej swej wypowiedzi jesteś tak spolegliwa, że aż
                niezręcznie jest mi wchodzić po raz kolejny w polemikę z Tobą.
                Jednak trudno, nie unikniemy odrobiny dziegciu w tym miodzie.
                Więc po pierwsze: nie wierzę w te tłumaczenia z "wędrówką". Przyznaj, po prostu
                walnęłaś się. Nie ma co się wstydzić, każdemu się zdarza. Jeśli jednak celowo
                zmieniłaś ten związek frazeologiczny, to również popełniłaś błąd językowy,
                ponieważ tego typu związków ze względu na ich spoistość w ten sposób naruszać
                nie wolno.
                Po drugie: a propos konsekwencji (Twoja uwaga nr 3) - moja odpowiedź, do
                której nawiązujesz, dotyczyła Twojego postu z szóstego a nie z piątego
                października i w tej wypowiedzi z szóstego pytałaś jednak o cenzurę (cyt.
                Ciebie: nie bardzo rozumiem, co znaczy: "gdyby pozwolono", czyżby jakies
                niemiłe i poparte rzeczowymi argumentami sytuacje wpływały na Twoje zdanie???).
                Po trzecie: sesja w Jastrowiu – nie byłem, ale sporo z różnych wiarygodnych
                źródeł wiem
                - myślę, że w tym numerze nie wspomni, a w
                następnych też raczej grzecznie będzie (to się nazywa w dzisiejszej nowomowie,
                że napisze „obiektywnie”, czyli tak, żeby było, ale i tak by się delikwent nie
                obraził i nie wycofał intratnych zamówień).
                Po czwarte: piszesz – „ nie wierzę, że z ciekawych tematów dziennikarz nie
                skorzysta”. Dodałbym: nie skorzysta z niebezpiecznych i trudnych, choćby były
                najciekawsze dla czytelnika. Przynajmniej w co niektórych gazetkach.
                Po piąte: Twojej uwagi o obiektywnym temacie nie rozumiem (cyt. Ciebie: „nie
                wierzę, że z ciekawych tematów dziennikarz nie skorzysta - z ciekawych, które w
                oczach dziennikarza pozostaną obiektywnymi.”). Temat jest tematem, to rolą
                dziennikarza jest przedstawić go obiektywnie. Może miałaś na myśli temat
                rzeczywisty, nieurojony.

Pozdrawiam, tyka
                • zlotowianka26 Re: sprostowania 10.10.05, 09:20
                  Bardzo cię przepraszam, ale Twoje tłumaczenia zaczynają mi wyglądac na masło
                  maślane. W takim wypadku dyskusji na forum nie podtrzymuję, jak chcesz pisz na
                  priv
                  Jak widać wiesz nawet lepiej ode mnie, co chciałam napisać, zatem współczuję
                  dziennikarzom, którzy mieliby z Tobą współpracować, jak i Twoim uczniom, kórzy
                  mają własne zdanie na pewne tematy, tyle, ze niezgodne z Twoim
                  Pozdrawiam
    • madziaraplotkara Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 07.10.05, 23:08
      Wiecie tak pomijajac juz kwestie talentow literackich i ich tlumienia, to jaka
      jest alternatywa dla tej gazetki? Jak wrocilam z wakacji a nie bylo mnie ponad
      2 miechy to po pierwsze zrobilam rundke po miescie zeby zobaczyc co nowego a po
      drugie myk do piwnicy poprzegladac stare numery aktualnosci. Taka jest prawda,
      ja bym chetnie poczytala jakis wysokiej klasy tygodnik regionalny, zrzeszony w
      tym czy innym stowarzyszeniu, tylko mi go do reki dajcie!
      • tyka5 zgoda-niezgoda 08.10.05, 10:36
        W porządku, zgoda, dobry tygodnik lokalny albo jeszcze lepiej regionalny jest
        potrzebny i oczekiwany, tylko czy tej funkcji nie mogłyby spełniać Aktualności
        państwa L.? Mają czytelników, rynek reklam, paroletnie doświadczenie.
        Wystarczyłaby zmiana myślenia o interesie zwanym gazetą. Dobre teksty i
        znakomici autorzy pojawiliby się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
        Fakt, że początkowo relacje z władzą i lokalnym układem pogorszyłyby się,
        zaręczam jednak, że nie na długo. Każdy do wszystkiego może się przyzwyczaić.
        Czerwoni też by spuścili z tonu. No, ale trzeba chcieć.
        • trix-trax Re: zgoda-niezgoda 09.10.05, 10:29
          Znakomici autorzy w rodzaju... tyki! Albo tych, co tak rewelacyjnie produkowali się na łamach Okolic. Po co zmieniać, jeżeli gazeta sprzedaje się dobrze? Przykład Okolic jest aż nadto odstraszający od tego typu posunięć.
          • tyka5 tłumaczenie oczywistości 09.10.05, 12:41
            1. "gazeta sprzedaje się dobrze" Nie żartuj, w siedemdziesięciotysięcznym z
            górą powiecie sprzedaż na poziomie trzech tysięcy tygodniowo jest Twoim zdaniem
            przyzwoita? I to gazety, która istnieje kila lat i jest monopolistą? Sprawdź,
            jak to wygląda w sąsiednich powiatach, np. w Szczecinku, albo w Tucholi, czy w
            Sępólnie. A wskazuję raczej słabsze miejsca.
            2. Wiesz dobrze, że jedynym powodem zniknięcia Okolic był zamknięty dla tego
            tygodnika lokalny rynek reklam, a nie słabość programowa tego czasopisma.
            3. Przypomnij może, ile się sprzedawało egzemplarzy Aktualności w pierwszych
            miesiącach działalności. Ja pamiętam, bo sam tam wtedy pisałem. Dodam, że
            Okolice sprzedawały się w końcówce w około tysiącu egzemplarzy, a miały
            umocowanego na rynku konkurenta - Aktualności.
            4. Co do autorów, nic nie ujmując obecnym dziennikarzom AL, uważam, że moi
            koledzy i współtwórcy Okolic mieli zupełnie niezłe pióra. No i przede wszystkim
            była to gazeta otwarta. Bez cenzury. Takim czasopismem próbowały też być na
            początku Aktualności.
            5. Kiedy wreszcie osoby pokroju Trix-trax pojmą, że moja krytyka Aktualności to
            nie osobiste porachunki, czy wyraz zawiści, tylko domaganie się, by lokalna
            prasa była niezależna od układów. Media mają stać na straży demokratycznego
            porządku, mają przede wszystkim obowiązek kontrolować władzę i ludzi pieniądza.
            I kiedy trzeba przywoływać ich do porządku. Media będące głosem niezależnej
            opinii publicznej są gwarantem demokratycznego ładu. To jest alfabet
            dziennikarskiej etyki. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?
            • elmek Re: tłumaczenie oczywistości 09.10.05, 16:48
              tyka5 napisał:

> 2. Wiesz dobrze, że jedynym powodem zniknięcia Okolic był zamknięty dla tego
              > tygodnika lokalny rynek reklam, a nie słabość programowa tego czasopisma.

Zamknięty rynek reklam czy może nieumiejętność pozyskiwania reklamodawców? Nie
              było czasem tak, że zaczęliście "na wariata", bez dogłębnych analiz i
              przygotowań, w myśl zasady "a nuż się uda"? Wybacz, ale przy całym szacunku dla
              Leszczyńskiego nie sądzę, aby był w stanie tak zniewolić przedsiębiorców w
              powiecie. Także dlatego, że hasło "albo reklama u nas, albo u nich" byłoby
              baaardzo ryzykowne.
                • elmek Re: skąd ta interpretacja? 10.10.05, 08:13
                  Ok, moja nadinterpretacja, wydawało mi się, że Twoim zdaniem za wszelkie "zło"
                  odpowiedzialne są Aktualnosci i ewentualnie cykliści... ;-) W takim razie chyba
                  jednak pradziwa będzie pierwsza część mojej tezy?
      • trix-trax Żal ci ściska, tyka... 09.10.05, 14:20
        ...cztery litery. Nie twoja gazeta, nie twój cyrk, nie twoje małpy. Kto ci zamykał rynek reklam??? Starasz się być wielkim demokratą, a chcesz by gazeta wychodziła pod twoje (czyjeś) dyktando, to znaczy z gruntu była anty do wszystkiego...
        • tyka5 Lepiej z mądrym zgubić... 09.10.05, 21:12
          ...niż z głupim znaleźć.

Znam Cię od lat. Znam Twoje powiedzenia, Twoje błędy językowe, a przede
          wszystkim Twój toporny, chamski styl myślenia, który nawet w sposobie chodzenia
          jest widoczny.
          Ty jesteś taki mądry inaczej. Wiesz, jak ustawić swoje cztery litery i jak
          sięgnąć jęzorem do cudzych. Nie jesteś nieinteligentny, tylko tchórzliwy i
          zepsuty. I oczywiście uważasz, ze jesteś życiowo mądry.
          Metafora z cyrkiem bardzo trafnie, choć chyba nieświadomie, charakteryzuje Twój
          sposób myślenia o mediach, czytelnikach i w ogóle o życiu.
          • flatower Re: Lepiej z mądrym zgubić... 11.10.05, 20:27
            tyka5 napisał:

>
            > Znam Cię od lat. Znam Twoje powiedzenia, Twoje błędy językowe, a przede
            > wszystkim Twój toporny, chamski styl myślenia, który nawet w sposobie
            chodzenia

To jest trafienia tzw. 100-procentowe! Dawno tak dobrej diagnozy nie słyszałem.
              • sjd Właśnie, co sądzić..? 12.10.05, 07:23
                Teraz mogę się wypowiedzieć zdecydowanie na temat. W dzisiejszym numerze
                znajduje się artykuł p.t. "Złotów grodem Welesa". Został przeze mnie przesłany
                Januszowi Justynie, który zamieścił go pod swoim nazwiskiem. Jestem wspomniany
                na początku jako autor listu do redakcji. Cały tekst pisałem w pierwszej
                osobie, lecz pod artykułem nie widniej nazwisko autora, czyli moje. Teraz
                zadam retoryczne pytanie: co mam sądzić o "Aktualnościach Lokalnych"?
                Być może jest to pomyłka redakcji, nie wiem...
                Wiem tylko, że jest to zniechęcające do pisania ewntualnych kolejnych tekstów,
                za które przecież i tak nie inkasuję żadnych pieniędzy, lecz są pisane
                hobbystycznie.
    • flatower Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 19.10.05, 17:23
      W AL pojawił się nowy dziennikarz i pojawiły się ambitniejsze teksty/oczywiście
      bez tykania miejscowych notabli/. Artykuł powstały na bazie wydarzeń we
      Franciszkowie musiał kosztować autora sporo pracy. Konkluzje są ciekawe,
      dociekliwość spora. Uważam, że powinien się udać do Naczelnego po naukę by
      skorygować styl i język. Ale mimo to było co poczytać.Może zachęci to
      niektórych do lektury Katechizmu Katolickiego,refleksji nad prawem i jego
      egzekwowania.
    • flatower Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 22.10.05, 13:21
      W tej gazecie brakuje mi wyróżnienia co jest ważne a co jest mniej ważne.
      Czasami jest tak, że oddanie ważnej inwestycji przyćmi śmierć psa, albo
      zdobycie mistrzostwa Polski w biegach przełajowych stoi obok zwycięstwa w
      mistrzostwach parafii x w warcabach. Czy to jest w porządku?
      • galicjanka1 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 05.11.05, 19:02
        Redaktorów z AL nie wpuszczają na uroczystości organizowane przez Burmistrza
        Krajenki! Na zasadzie nie, bo nie. W Kurierze Złotowskim /telewizja kablowa/
        były wypowiedzi obu stron konfliktu. Burmistrz udziela odpowiedzi na pytania
        zadane na piśmie po upływie dwóch tygodni również na piśmie. Leszczyński pozwał
        Burmistra na udeptaną ziemię! Zapowiada się ciekawa walka.
        • sortex Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 07.11.05, 11:06
          Odp: DENNY BRUKOWIEC
          Tyle sie juz o nich tutaj pisalo i jak widze "redaktorzy" tego pismidla ciagle
          nadal nie moga usiedziec na tylku i z nudow domagaja sie zeby o nich chociaz w
          internecie pisac.
          Redaktorzy napisalem w cudzyslowie zeby nie obrazic prawdziwych redaktorow.
          Bardzo dobrze ze ich nie wpuszczaja na imprezy - moze nareszcie dotrze do nich
          gdzie gdzie jest ich wlasciwe miejsce!
          • scapular Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 08.11.05, 22:03
            Ja tam nic nie mam za, ani przeciw tej gazecie. Jest i dobrze, że jest, bo gdyby jej nie było, to by dopiero było blado w tym powiecie. sortex, brukowiec, a pewnie szukasz czegoś tam co tydzień na swój temat... sortex - piszę z małej litery, bo jesteś małym człowiekiem. Podpisz się z imienia i nazwiska, to wtedy bedziesz WIELKI (Na razie pij mleko).
    • lobencjusz Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 14.11.05, 12:27
      Co ja myślę o AL. Hmmm może tak:
      "Zły to ptak który własne gnizado kala." czyli reasumując dupolistwo Leszcza
      wobec UM Złotów jest w pełni uzasadnione, co sobie będzie Leszczu życie
      utrudniał <lol>.
      A tak poza tym to nic do nich prawie nie mam porócz tego, że są totalnie
      nieprofesjonalni :D.
    • natan1962 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 03.01.06, 07:42
      Witam!
      czytam sobie to forum od czasu powstania i stwierdzilem ze musze interweniowac
      ze wzgledu na jego zamilczenie. Czyzby wszyscy o naszej rodzimej gazecie
      zapomnieli? Nic sie w Zlotowie nie dzieje? Otoz zapewniam, ze wiele. Sam bylem
      na sesji wiec moge powiedziec co nieco na ten temat.
    • natan1962 Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 04.01.06, 16:43
      Nic. tylko spac na tym forum. Cisza i spokoj. A myslalem ze cos sie ruszy po
      moim wpisie. Elmek kaze sie oswiecac? W sprawie sesji? Wielka nagonka jeden na
      drugiego. poprostu smiech na sali. wsytd ze takie cos wogole ma miejsce. male
      miasto a zamiast wszyscy byc jednoglosni to dra koty nie wiadomo o co. Za
      czasow gdy mialem jeszcze jakis wplyw na decyzje w miescie bylo jakos inaczej.
      Teraz bym sie juz chyba nie dogadal z wlodarzami. a szkoda, bo mogliby zrobic
      duzo wiecej razem.
        • tyka5 Re: Teść Kaczyńskiego ! 04.01.06, 18:35
          Artykuł jest okay, poza początkiem, cyt. "Matka Marii Kaczyńskiej - Lidia
          urodziła się w Wilnie. Po zakończeniu wojny rodziła wróciła do Polski wraz z
          pierwszą falą repatriantów."
          W drugim zdaniu aż dwa błędy: pierwszy - literowy w słowie "rodziła", bo z
          kontekstu wynika, że powinno być "rodzina". Drugi błąd ma charakter rzeczowy -
          autor artykułu pisze: "rodzina wróciła do Polski". Skąd wróciła? Z Wilna do
          Polski? Przecież Wilno było polskim miastem, było częścią Polski, a poza tym
          żeby wrócić, trzeba najpierw coś opuścić, tymczasem z artykułu nie wynika, by
          rodzina matki pani Kaczyńskiej opuściła Polskę.
          Pozdrawiam.
          • madziaraplotkara Re: Teść Kaczyńskiego ! 04.01.06, 21:43
            ale po zakonczeniu wojny Wilno znalazlo sie poza granicami Polski wiec jesli oni
            wtedy przyjechali to chyba mozna to nazwac powrotem no nie? Zle im bylo na
            obczyznie wiec wrocili do Polski. Czepiasz sie tak samo jak tej literowki za
            ktora odpowiedzialny jest facio co robi sklad a nie autor :)
            • tyka5 Litwo Ojczyzno moja... 04.01.06, 22:36
              Nigdy chyba się nie zrozumiem z Madziarą, bo ona jest myśląca inaczej. Ja
              stwierdzam fakt, czyli literówkę i błąd rzeczowy, doceniając jednocześnie cały
              artykuł, Madziara natomiast szuka podtekstów, a poza tym kompletnie nie
              rozumie, że Wilno było i dla wielu Polaków pozostało polskim miastem, a zatem
              pisanie o Wileńszczyźnie jako o obczyźnie jest całkowicie niezrozumiałe i
              mówiąc dosadnie głupie po prostu. Zresztą jedź dziewczyno do Wilna, albo w jego
              okolice, to może pojmiesz, o czym piszę. Tam nadal bije serce Polski. I nie ma
              to nic wspólnego z jakimś szowinizmem, nacjonalizmem, czy rewanżyzmem. To
              historia, pamięć i uczucia. Mickiewicza polecam. I słownik języka polskiego dla
              zrozumienia słowa "powrócić".
              Literówki popełnia autor, ewentualnie korektor, nie grafik.
              • elmek Re: Litwo Ojczyzno moja... 05.01.06, 08:27
                Wilno polskim miastem? Powiedz to Litwinom! Byłem w Wilnie na wakacjach zaraz po
                przemianach, jeszcze nie zdążyli uprzątnąć betonowych fortyfikacji sprzed
                budynków parlamentu. Po polsku lepiej było nie mówić na ulicy w trosce o własne
                zdrowie. Pamiątek w postaci tablic w języku polskim jak na lekarstwo i jeśli to
                zdewastowane. Zgadnij dlaczego?
      • elmek Re: Co sądzicie o AL ZŁOTOWSKICH 05.01.06, 08:28
        natan1962 napisał:

> Nic. tylko spac na tym forum. Cisza i spokoj. A myslalem ze cos sie ruszy po
        > moim wpisie. Elmek kaze sie oswiecac? W sprawie sesji? Wielka nagonka jeden na
        > drugiego. poprostu smiech na sali. wsytd ze takie cos wogole ma miejsce. male
        > miasto a zamiast wszyscy byc jednoglosni to dra koty nie wiadomo o co. Za
        > czasow gdy mialem jeszcze jakis wplyw na decyzje w miescie bylo jakos inaczej.
        > Teraz bym sie juz chyba nie dogadal z wlodarzami. a szkoda, bo mogliby zrobic
        > duzo wiecej razem.

To może założysz na Forum własny kącik "wieści z sesji"? ;-) To byłoby dobre
        źródło informacji! Zapraszam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka