Dodaj do ulubionych

Jeśli nie Wełniak, to kto?

14.02.06, 09:42
fakty.interia.pl/news?inf=717765
"Prawo i Sprawiedliwość zamierza uniemożliwić ponowny start w wyborach
samorządowych wójtom, burmistrzom i prezydentom, którzy rządzą drugą kadencję."

W takim razie pytanie nasuwa się samo: kogo widzielibyście na stanowisku
Burmistrza w Złotowie? Kto jest godzien tego stanowiska, kto mógłby wprowadzić
ożywienie w naszym mieście, kto przerwie inwestycyjny marazm? Proszę o
konkretne typy ;-)
Obserwuj wątek
    • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 09:55
      Stawiam na Ciebie, Elmek.
      • andzia311 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 09:57
        Oby sie sprawdzilo w przyszlych wyborach:-)
        • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 11:13
          Cóż, dziękuję za poparcie, ale będziecie musieli przekazać je komuś innemu! Nic
          nie wiem o tym, żebym miał kandydować. Czyżby najbardziej zainteresowany
          dowiadywał się ostatni? ;-) Czy w wyborach samorządowych obowiązują jakieś
          kryteria wieku kandydatów, bo obawiam się, że mogę nie spełniać minimum?
          • skraj100 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 18:37
            Prawdziwy kabaret byłby wtedy gdyby funkcję burmistrza i jego zastepcy objeli
            dwaj obecni radni: obaj z doswiadczeniem w zakładzie karnym. Ciekawe tylko czy
            posłygiwaliby się grypserą?
    • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 09:58
      Podobasz mi się, bo piszesz inwestycyjnym marazmie, czyli tak jak ja jesteś w
      końcu krytyczny wobec SLD.
      • andzia311 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 10:31
        No i masz ci los.
        Tyka oswiadczyl sie w Walentyki Elmkowi zamiast mnie:-)
      • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 11:17
        Tego marazmu chyba tylko ślepiec nie dojrzy... Pisałem kilka razy o braku
        poważnych inwestorów, o braku spójnej strategii jak ich pozyskiwać, ale nie
        wywołało to poruszenia. Ktoś musi się za to wreszcie zabrać, bo niedługo po tych
        pięknie wyremontowanych chodnikach i ulicach będą się poruszać sami staruszkowie
        - młodzież wyjedzie w poszukiwaniu pracy... :-/
        • adasieniek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 28.02.06, 07:50
          Niestety młodzież już wyjeżdża. Zostają Ci, którzy mają bogatych rodziców i za
          bardzo nie muszą martwić się o przyszłość. Ja jestem prawie 2 lata po studiach
          i zarabiam 800zł na ręke. Do tego umowa o dzieło albo zlecenie - w Złotowie to
          norma, bo pracodawcy wykorzystują fakt bezrobocia. Zauważyłem też dziwne
          zapatrzenie złotowskich przedsiębiorców na "specjalistów" z Piły (jakby na
          miejscu nie było inteligentnych ludzi). Dzisiaj sam się zwolniłem z pracy, bo
          miałem już dość lecenia sobie w kulki. Jeśli nic się nie zmieni to będę musiał
          opuścić ten kraj, bo samymi marzeniami nie da się żyć. Nie chcę do 40 roku
          życia tyrać na mieszkanie i dopiero na starość założyć rodzinę.
          I ładne chodniki i nowe ulice raczej tego nie zmienią...
        • kosztorysik Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.03.06, 17:08
          Otóż to. Co z tego, że są pięknie wyremontowane ulice. A gdzie place i ułatwienia dla inwestorów i potencjalnych pracodawców? Gdzie monitoring miasta było bezpieczniejsze? Zaprzepaszczona została sprawa okablowania sieciowego przy okazji budowania sieci gazowej. Proekologiczne miasto!? Śmieszne! Nigdzie tak drogo nie kosztuje podłączenie gazu! W ogóle jak mogło dojść do zmonopolizowania gazu w mieście?!
    • galicjanka1 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.02.06, 21:09
      Na początek cytat: "W wielu gminach, głównie małych, wygrana bierze się z
      układu, a nie demokracji" - mówi "Dziennikowi Zachodniemu" Przemysław Gosiewski,
      przewodniczący Klubu Parlamentarnego
      PiS./fakty.interia.pl/news?inf=717765/. Wiedza na ten temat bardzo
      niekompletna, delikatnie mówiąc. Czyżby poseł nie wiedział, że w ostatnich
      wyborach wszyscy wybieraliśmy wójtów, burmistrzów i prezydantów w wyborach
      bezpośrednich? Wygrywali ci z kandydatów, którzy uzyskali największą ilość
      głosów w pierwszej albo w drugiej turze. Układy pewnie były ale przed 2002
      rokiem, kiedy wójtów wybierały rady gmin. Tak jest w powiatach. Starostę i
      zarząd wybiera rada powiatu.
      • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 10:51
        Ja też daleki jestem od spekulacji, że np. ponad 50% poparcie dla Wełniaka w
        ostatnich wyborach samorządowych było wynikiem "układu". To byłby sporawy
        układzik ...
        • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 11:19
          Pamiętam, kiedy przegrałem na początku lat dziewięćdziesiątych sześcioma czy
          dziewięcioma głosami wybory do rady gminy, mój znajomy - były działacz PZPR
          zresztą - wyjaśnił mi, że nie miałem szans w tym starciu, bo mój konkurent od
          trzydziestu lat z wszystkimi pije w tym okręgu, a ja dopiero co w tym
          miasteczku zamieszkałem. Muszę dodać, że tenże znajomy niezwykle trafnie
          przewiduje wyniki lokalnych wyborów i zawsze korzystam od tamtego czasu z jego
          opinii.
          • tyka5 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 11:26
            Opisana przeze mnie powyżej sytuacja nie odnosi się oczywiście do burmistrza
            Złotowa, mam bowiem na swoim biurku kubek z 2002 r. ze zdjęciem i wyborczym
            hasłem burmistrza, cyt. "Nie musisz ze mną pić, wystarczy, że będziesz
            głosował."
            • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 11:32
              Widać dużo ludzi sobie wzięło do serca ten slogan, stąd takie poparcie <rotfl>
            • madziaraplotkara Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 21:25
              Podobno jest gdzies nagranie wideo kompromitujace obecnego burmistrza? Tasma
              krecona podczas jednego euroecomeetingu za kulisami amfiteatru. Podobno
              burmistrz obraza wystepujacy zespol a takze mieszkancow miasta. Jest pijany i
              wyraza sie niecenzuralnie. Wiecie cos o tym? może tyka?
              • flatower Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 21:41
                O tym wiedzą wszyscy w Złotowie ale co z tego? Wszyscy kochamy naszego
                burmistrza jak przykazuje jego organ tj.AL
                • madziaraplotkara Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 15.02.06, 21:47
                  nie uogolniaj bo ja nie wiedzialam :(
                  • bren.ton Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 16.02.06, 11:11
                    www.tygodniknowy.pl/artykuly/pokaz/1771.pix
                • m.leszczynski1 Do Flatowera 05.03.06, 13:05
                  Cześć Wiesław. Zdecydowałem się napisać do Ciebie na tym forum, po przeczytaniu
                  kilku postów jakie pod adresem redakcji Aktualności Lokalnych i moim osobistym
                  popełniłeś. Nie mam Ci tego za złe, bardziej ubolewam nad faktem, że nie masz
                  zwykłej odwagi powiedzieć mi prosto w oczy co myślisz, tylko wypisujesz pod
                  pseudonimem rzeczy przykre, nieprawdziwe i niegodne Towjej kariery i pozycji. A
                  w redakcji jesteś często. Przynosisz materiały, wypijesz z nami kawę, pogadamy
                  o różnych sprawach. Widzisz, Andrzeja Kisiela cenię za to, że przynajmniej ma
                  odwagę podpisywać się pod swoimi postami. Ty takiej odwagi nie posiadasz, może
                  ją nabędziesz. Proszę cię zatem, jak chcesz mnie opluwać i firmę, w której
                  zatrudnionych jest kilkanaście osób, to rób to, tylko podpisz się imieniem i
                  nazwiskiem. Po sądach ciągać na pewno się nie będziemy - każdy ma prawo
                  powiedzieć na temat mojej gazety to co myśli, ale z otwartą przyłbicą.
                  Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Ciebie Wiesław również.
                  Mariusz Leszczyński
                  • flatower Re: Do Flatowera 10.03.06, 22:00
                    .Wiem że w Złotowie utrzymanie kariery i pozycji jak piszesz, to siedzenie
                    cicho i merdanie ogonem. Ja tego nie cierpię. Przez długi czas uważałem Ciebie
                    za człowieka niezależnego, mimo wielu ostrzeżeń. Ale okazałeś się człowiekiem
                    dyspozycyjnym. Do bólu!Twoja gazeta to duże osiągnięcie ! Gratuluję Ci ! Jednak
                    nie bądż gazetką wyborczą!
                    • m.leszczynski1 Do Flatowera 14.03.06, 21:23
                      Cześć Wiesław,
                      Wiesiu, ja w przeciwieństwie do Ciebie podpisuję się pełnym imieniem i
                      nazwiskiem. To o czymś świadczy. Boisz, że będziesz musiał na ulicy spojrzeć w
                      oczy tym, o których piszesz czasem w niewybrednych słowach? Ukrywanie się pod
                      nickiem i nieustanne krytykowanie ludzi to nic innego jak siedzenie cicho i
                      merdanie ogonkiem - tak to sam określiłeś. Może nawet gorzej, bo chcesz jeszcze
                      kąsać, tak by nikt nie domyślił się, że to Ty. A zresztą przez trzy lata jakoś
                      Ci to nie przeszkadzało, dopiero od kilku miesięcy coś Ci się odwidziało i
                      przeistoczyłeś się w wielkiego opozycjonistę. Chcesz to przypomnę Ci wszystkie
                      wywiady jakich udzieliłeś gazecie. Czy ktoś zakładał Ci knebel na usta? Możesz
                      oczywiście pisać o dyspozycyjności. Szkoda, że nie mówiłeś tego kilka miesięcy
                      temu kiedy wyrabialiśmy Ci legitymację współpracownika Aktualności Lokalnych.
                      Nie parzy Cię ona? Sportowy trykot, którego używasz również ma logo gazety. Nie
                      drażni Cię on. A propos ostrzeżeń. Przed czym lub przed kim miałeś mnie
                      ostrzegać? O sen mój i mojej rodziny bądź spokojny. A, że nie Ty pierwszy, i
                      pewnie nie ostatni masz coś do gazety... Mówi się trudno. Szkoda, bo zawsze
                      uważałem Cię za dobrego kolegę. I szkoda również, że lata znajomości Twoje
                      polityczne ambicje obróciły w niwecz. W tym miejscu proponuję Ci jednak, jak to
                      ktoś ładnie napisał na tym forum - PAX, zanim padną słowa, których nie będzie
                      można już cofnąć. Zapraszam Cię do redakcji, pogadamy i wszelkie żale wyłożysz
                      na stół. A i o sportowych sukcesach Twoich podopiecznych też napiszemy, żal
                      bowiem by było aby przez tę korespondencję ucierpieli Ci młodzi ludzie.
                      I jeszcze jedno. Na tym forum moje wypowiedzi podpisywane są przeze mnie moim
                      imieniem i nazwiskiem. Nie doszukuj się więc w innych nickach mojej ręki ani
                      moich pracowników. Oni naprawdę ciężko pracują i nie mają czasu na takie
                      rozrywki. Zresztą nie sądzę żeby aż tak bardzo mnie kochali, by tak mocno brali
                      mnie w obronę.
                      Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Forumowiczów
                      Mariusz Leszczyński
                      • flatower Re: Do Flatowera 18.03.06, 20:32
                        Pragnę wyjaśnić kwestię tzw."anonimowości" czyli jak to określali ludzie na
                        tym forum -chowanie się za nickiem.Otóż moje posty zawierały, z założenia, dużą
                        ilość szczegółów i moich opinii które wygłaszałem także przy innych
                        okazjach.Także na publicznych forach.Ty nawet z tego żartowałeś pisząc o swoim
                        dziadku spod Verdun, podczas gdy ja o swoich przodkach pisałem prawdę chcąc
                        ukazać powikłanie polskich losów. Pozwalało to na identyfikację mnie, na co się
                        godziłem.Otrzymywałem w tej sprawie listy.Czy "Elmek" musi się przedstawiać z
                        imienia i nazwiska?Z tego co wiem przynajmniej od pół roku nikt na tym forum
                        nie powinien mieć problemów z identyfikacją mnie. Co do mojej radykalizacji.Za
                        swoje poglądy w przeszłości już płaciłem i znam smak zomowskiej pały. Mylnie
                        sądziłem, że w takim mieście jak Złotów można się porozumieć bez względu na
                        poglądy, bo przecież drogi i sala sportowa to nie polityka.Tu jednak nie liczą
                        się potrzeby ludzi!Zauważ, że w kolejnych budzetach miejskich radni nie
                        zmienili nawet przecinka, mimo wniosków w tej sprawie. Czy tak wygląda
                        demokracja? A co się liczy to już napisałem na tym forum.Co do moich
                        politycznych ambicji to teraz poznałem potęgę plotki, która żyje własnym
                        życiem. Widać trafiła na podatny grunt.Dziękuję za ten list. Co do propozycji
                        pokoju to jestem za, ale na to potrzeba czasu. Pozdrawiam.
                        • elmek Re: Do Flatowera 18.03.06, 23:01
                          Przepraszam, ale o pradziadku, który poległ pod Verdun pisałem ja i nie jest to
                          bynajmniej histroria wymyślona, tylko prawdziwe losy mojej rodziny...
    • flatower Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 19.02.06, 17:10
      Wełniak to tylko mizerna atrapa burmistrza. Tu trzeba kogoś z programem a nie z
      propozycją doczekania emerytury.
      • galicjanka1 Re: czyżby kandydat na burmistrza? 19.02.06, 21:01
        Wypowiedzi Flatowera sprawiają wrażenie, że szykuje się do wyborów, czyżby miał
        apetyt na fotel burmistrza? Co sądzicie o tym?
        • elmek Re: czyżby kandydat na burmistrza? 20.02.06, 09:07
          Flatower jest po prostu niezadowolony z obecnego stanu rzeczy i tyle. Nie on
          jeden w tym mieście. Wełniak dał się poznać jako burmistrz prostujący ulice i
          chodniki w mieście oraz dbający o kondycję mieszkańców (vide ścieżki rowerowe,
          basen) i organizujący raz do roku igrzyska (EuroEcoMeeting). Może teraz dla
          odmiany przyjdzie ktoś kto zapewni mieszkańcom chleb i lepsze perspektywy na
          pracę? Podkreślam - na pracę w Złotowie, a nie w Holandii czy na Wyspach.
    • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 27.02.06, 09:45
      Może radny Muzioł? Ostatnio ktoś mi mówił, że słyszał z jego ust taką
      deklarację! ;-)
      • bond17 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 27.02.06, 14:36
        Radny Muziol-moze byc. Do tego Podmokly,Godlewski i Gladysz. Ale mielibysmy
        igrzyska...
        • mafia59 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 27.02.06, 16:18
          Skądżeś się urwał James, że wszystkich trzymasz w jednym worze? Chyba masz do
          Złotowa pod górkę.
    • flatower Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 27.02.06, 18:50
      Tajna broń lewicy to p.G. Gładki,Głodny władzy,Gubiący sens/!/. Złotów to dla
      niego tzw. "koleżeński układ".Nie ma pomysłów, ale przyklei się do każdego.
      • galicjanka1 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 27.02.06, 22:06
        Bardzo interesująca kandydatura!
    • madziaraplotkara Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 01.03.06, 23:06
      Czemu u nas to sie mowi tylko o nazwiskach a nie o programach. Moze ich
      kandydaci po prostu nie maja :(
      • johnscott Jeśli nie Wełniak, to Flatower? 02.03.06, 22:29
        To widać w jego każdym poście, chłop ma gotowe rozwiązania na każdy problem. Jestem za!
        • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to Flatower? 03.03.06, 11:00
          Ja nie widzę rozwiązań, na razie tylko utyskiwania, często bezzasadne. Dobrze
          jednak, że dostrzega problemy, które inni chowają pod dywan ;-)
    • skraj100 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 19:48
      Flatower napisał o emeryturze. Znam kogoś kto wybiera się na emeryturę i marzy
      mu się fotel burmistrza. Ta osoba ma tego rodzaju emeryturę, że nie musi jej
      zawieszac, gdyby podjeła pracę. To byłby dla niej "złoty strzał". Emerytura w
      wysokosci 75% uposażenia i dodatkowo pensja burmistrza.Byłoby czego
      pozazdrościć. Ale czy mieszkańcom Złotowa byłoby co zazdrościć. Na pewno tego
      burmistrza nie. Pozdrawiam wszystkich
      • hirek711 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 20:22
        Skraj 100 pisze o "fotelu burmistrza" jako wylęgarni pieniędzy. Skraju 100 ktoś
        te pieniądze będzie zarabiał. Jeżeli Sam nie możesz to pozwól innym.
        PS Zapracuj na chociaż 10% emerytury i startuj na burmistrza. Pozdrawiam.
        • skraj100 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 20:58
          Hirku, to nie o to chodzi, że skoro miasto ma burmistrza to "ktoś musi te
          pieniadze zarabiać".Rzecz w tym aby pieniadze te otrzymywała osoba, która
          spełni oczekiwania mieszkańców.Nasze miasto ma wiele problemów jednak
          korzystnie wyróznia się w stosunku do innych, podobnej wielkości.Emeryt nie
          jest dobrym kandydatem na burmistrza. Jeśli podejmie się funkcji dla kasy to
          pourzęduje od 8 do 15. Nie sądzę aby taka osoba była dynamiczną a jeśli nie ma
          doświadczenia -to z kim i co będzie załatwiać? Mnie ta funkcja na szczęście nie
          interesuje bo mam lepszy sposób na życie.Ale nie jest mi obojetnekto ją obejmie.
          • hirek711 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 09.03.06, 21:26
            Cieszę się że nie jest Ci obojętne kto będzie burmistrzem. Zapewniam Cię, nie
            ma reguły że emeryt nie będzie dynamiczny a 20-30 latek tak. Znam wielu
            emerytów i rencistów którzy mają więcej energii i sił witalnych od młodzieży.
            PS: Skraju 100 pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
      • flatower Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 10.03.06, 21:07
        Bieda kiedy ludzie tworza ze swoich myśli rzeczywistość i nie wiedzą co mówią.W
        tym poście jest przynajmniej 10 błędów logicznych pomijając stylistyczne.
        Ciekawe czy to już ofensywa byłej złotowskiej SB ? Czy jeszcze poczekamy?
    • encore11 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 11.03.06, 17:10
      Jasiu Smietana nie mam wątliwosci to najlepszy kandydat!!!!!!!!!!!!
      • galicjanka1 Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 14.03.06, 21:30
        Chyba Jasiu Fasola byłby lepszy.
        • skraj100 Do Pana Leszczyńskiego 15.03.06, 00:20
          Od dawna wiadomo, że wszystkiemu złu winni są żurnalisci i nomen omen cykliści
    • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 04.04.06, 11:16
      Oficjalnych kandydatur brak?
      • galicjanka1 Re: Oficjalni kandydaci 17.05.06, 23:45
        Prasa napisała na razie o jednym. Jest to Stanisław Wełniak. Nieficjalnie
        słychać już o innych, ale trzeba jeszcze trochę poczekać. Pewnie startować będą
        wszyscy aktualnie będący na stanowiskach wójtów i burmistrzów w naszym powiecie,
        chociaż nie wiadomo co w Lipce. Wójt nie dostał absolutorium. Piszą o tym
        Aktualności Lokalne.
        • galicjanka1 Re: Zmiany ordynacji nie będzie 04.06.06, 15:00
          "Zdaniem wiceszefa Samoobrony Krzysztofa Filipka, wszystko wskazuje na to, że
          Samoobrona nie znajdzie poparcia dla swojego pomysłu zmiany ordynacji
          samorządowej z bezpośredniej na pośrednią. Jeśli tak się stanie, to jesienne
          wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów odbędą się wg. obowiązujących
          przepisów." Więcej wiadomosci.wp.pl/kat,8311,wid,8336914,wiadomosc.html W
          naszym powiecie cisza przedwyborcza niedługo się skończy. Na razie trwa
          wyszukiwanie osób, które by się zgodziły na kandydowanie. Szczególnie
          interesująco zapowiadają się wybory do rady powiatu.
          • flatower Re: Zmiany ordynacji nie będzie 04.06.06, 20:36
            I słusznie, że nie będzie zmiany ordynacji uniemożliwiającej bezpośrednie
            głosowanie na burmistrzów i wójtów! Powinna jednak być zmiana, która ogranicza
            władzę tych panów do 2 kadencji.Bez obowiązywania wstecz.
            • zlotowianin Re: Zmiany ordynacji nie będzie 23.06.06, 19:43
              To może nich ktoś z głośno krzyczących stanie do wyborów / Flatower/ i zostanie
              burmistrzem Złotowa. Odwagi brak do startu? Jak sie zmontuje koalicja PIS LPR i
              Samoobrony szanse są wielkie. Głowa do góry działacze PIS - i do boju. Nie
              tylko na forum, gdzie pod nickiem łatwo mleć ozorem.
              • skraj100 Jeśli nie Wełniak to nikt 05.07.06, 23:51
                Musimy wybrać Wełniaka bo jest jedynym kandydatem. Nie chcemy przecież komisarza
                • flatower Re: Jeśli nie Wełniak to nikt 06.07.06, 18:31
                  To miasto, tak małe i tak mało aktywne zasłużyło sobie na to co ma. Nie winię
                  ludzi ale włodarzy."Cała władza w ręce Rad!"
                • obserwator16 Re: Jeśli nie Wełniak to nikt 06.07.06, 19:16
                  Nic nie muszę. Kandydatów będzie więcej. Ale zagłosuję na Wełniaka bo jest
                  dobry, powiem więcej najlepszy z tych, których nazwiska pojawiają się w
                  rozmowach i przeciekach prasowych.
                  • teraz_bezpartyjni Re: Jeśli nie Wełniak to nikt 25.10.06, 00:07
                    Dlaczego wszyscy inni w około biorą kasę z UNI a najlepszy kandydat nie ?
                    Dlaczego obecnie nam panujący wyruca dużych inwestorów ze Złotowa zabierając
                    nam pracę? (philips and Rekswed)
                    Najlepszy kandydat nie sadzę to miasto umiera czas na reanimacje.
                    • legalna-blondynka Bezpartyjni....zgadzam sie z WAMI!!! Już Was lubię 25.10.06, 16:56
                      Podobnie jak Bezpartyjni dziwię się dlaczego Burmistrz nie chce kasy z Unii.
                      MAM DO SPRZEDANIA GOTOWY PROJEKT ...opracowałam go z pewnym kreatywnym , młodym
                      facetem z Warszawy.... UNIA go zaakceptowała, jest realizowany na MAZOWSZU.
                      OGŁASZAM LICYTACJE... projekt mam w kompie...:) Za darmo , go nie
                      oddam....kosztował mnie kilkanaście nieprzespanych nocy.BURMISTRZ -tak mniemam-
                      nie jest tak do końca zachowawczy, ale ma nieudolną administrację..albo ma już
                      wszystko w d....bo jego czas się niebawem skończy- ma w końcu 57lat:)

    • elmek Re: Jeśli nie Wełniak, to kto? 25.10.06, 08:15
      Jeśli nie Wełniak to... Cyranek? Z tego co podaję na stronie PKW, jest tylko
      dwóch kandydatów. Czy ja dobrze widzę?
      • legalna-blondynka BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:07
        Pan Cyranek....mlody facet -miał odwagę powalczyć z Panem Wełniakiem. Teraz
        chyba nie da rady go pokonać, ale w przyszłych wyborach ma szansę. Nasz obecny
        BURMISTRZ, bdzie miał wówczas 61 lat i pewnie znudzi mu się panowanie.
        BURMISTRZ wygląda narazie fajnie,ale fizjologia ma swoje prawa. Współczuję mu-
        musi się troszczyć o wszystkich kandydatów lewicy, niańczy ich, wspiera,
        podpiera. ŻADEN Z KANDYDATÓW nie odważył się na samodzielne "wyprodukowanie"
        swojej ulotki wyborczej- tchórzostwo, totalna indolencja? Sami nie dadzą sobie
        rady? Burmistrz musi ich trzymać za rączkę?. Widzieliście ulotki kandytatów
        LEWICY....? Na pierwszej stronie fotka kandydata, dalej ujednolicony tekst:
        program i obietnice, efektowna fotka Burmistrza i na ostatniej stronie
        składanki kandytat coś tam o sobie mówi...chwali się tym , co zrobił lub
        obiecuje, obiecuje, obiecuje......Zero własnej inwencji, zero kreatywności,
        zero oryginalności. Wszystko za nich zrobił Burmistrz....ble ble ble.......
        • elmek Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:15
          Produkcją ulotek i organizacją kampanii zajmuje się nie jak napisałaś Burmistrz
          i nie jak chciałabyś każdy z kandydatów z osobna. Po to są komitety powołane aby
          się tymi sprawami zajmowały. Jak to sobie wyobrażasz, że każdy kandydat na swoją
          rękę będzie ulotki opracowywał? To jakby to wyglądało? Przecież to musi
          jednolicie wyglądać, żeby odniosło skutek! Zarzut, jak dla mnie, postawiłaś
          absurdalny.
          PS.
          Co do wyniku starcia Wełniak-Cyranek sam jestem ciekaw.
          • legalna-blondynka Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:21
            TO TWOJ ZARZUT JEST ABSURDALNY...nie moj. A to niby dlaczego, wszystko musi być
            ujednolicone? Myślisz zachowaczo...ile ty masz lat?:)Ale z pewnością jesteś
            mądrzejszy, ja jak już tu publicznie ogłosilam mam IQ 80:)

            • legalna-blondynka Jeszcze zobaczycie ciekawe ulotki....:) 25.10.06, 14:25
              • legalna-blondynka Re: Jeszcze zobaczycie ciekawe ulotki....:) 25.10.06, 14:36
                Później jeszcze się "powymądrzam"- teraz muszę pomalować paznokcie i poszukać
                kluczyków od auta....:)
                • galicjanka1 Re: Jeszcze zobaczycie ciekawe ulotki....:) 25.10.06, 21:14
                  Kup sobie smycz i noś kluczyki na szyi, wtedy nie będziesz ich szukać. Spróbuj,
                  bardzo dobry i wypróbowany sposób.
                  • legalna-blondynka Galicjanka nosi na szyji klucze, a ja ..biżuterię. 26.10.06, 01:08
                    GALICJANKO....nie skorzystam z twojego wypróbowanego sposobu. Ja jestem damą-a
                    damy nie noszą na szyji kluczy...tylko śliczne łańcuszki, koraliki bądź
                    kolie.... Ty oszpecasz się kluczami, ja już wolę ich szukać.....:)
                    • legalna-blondynka Re: Galicjanka nosi na szyji klucze, a ja ..biżut 26.10.06, 01:14
                      KOMUCHOJADKU...które panie bardziej Ci się podobają...te z kluczami na szyji,
                      czy z koralikami?...:)
                      Elmek...co do Ciebie- to się zastanawiam...

                      • komuchojadek Re: Galicjanka nosi na szyji klucze, a ja ..biżut 26.10.06, 13:26
                        legalna-blondynka napisała:

                        > KOMUCHOJADKU...które panie bardziej Ci się podobają...te z kluczami na szyji,
                        > czy z koralikami?...:)
                        > Elmek...co do Ciebie- to się zastanawiam...
                        >
                        te z koralikami :-), zdecydowanie te z koralikami
                        • legalna-blondynka Re: Galicjanka nosi na szyji klucze, a ja ..biżut 26.10.06, 13:39
                          Komuchojadku...wiedziałam ,ze masz dobry gust...:)
                          • komuchojadek Re: Galicjanka nosi na szyji klucze, a ja ..biżut 27.10.06, 23:33
                            legalna-blondynka napisała:

                            > Komuchojadku...wiedziałam ,ze masz dobry gust...:)

                            zawsze miałem, dzisiaj jednak auuuuuuuuuuuuuu do księżyca, kobiety bywają
                            okrutne
            • elmek Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:42
              Znów się nie zgodzę. Widocznie masz niewielkie pojęcie o prowadzeniu kampanii
              :-/ Materiały reklamowe, ulotki, broszury poszczególnych kandydatów jednego
              ugrupowania muszą być ujednolicone. Choćby dlatego, że część osób głosuje na
              ugrupowanie, nie na konkretnego kandydata i musi być on jednoznacznie kojarzony.
              I nie ma to nic wspólnego z zachowawczością, podstawy marketingu się kłaniają. ;-)
              • legalna-blondynka PROGRAM MUSI BYC TEN SAM....ale nie materialy! 25.10.06, 16:18
                Elmek-Ty nie musisz się ze mną zgadzac...a ja nie zamierzam tu z wami MĄDRALE
                polemizować. PROGRAM MUSI BYĆ JEDNAKOWY...ale materiały reklamowe wręcz powinny
                być różne...chociażby (szata graficzna i styl). Widziałam takie materiały we
                FRANCJI, BELGII, NIEMCZECH....ale tam uczą innego marketnigu niż ten "twój".
                Ja jestem fanką ZACHODNIEJ EUROPY CYWILIZOWANEJ i wolę ich wzorce od
                naszych..niestety zaściankowych....:)
                • legalna-blondynka JESZCZE COŚ.....dodam:) 25.10.06, 16:24
                  A tak ogólnie , to nie mam pojęcia o niczym. Nie mam też skłonności do
                  megalomanii. Wiem ,że nic nie wiem. Nikogo nie pouczam, nie udzielam rad. Rada
                  graniczy z naganą. Wyrażam tu swoje myśli...taka jest chyba rola forum?
                  • legalna-blondynka Kto chce należeć do mojego fan-klubu? 25.10.06, 16:34
                    Macie tu tylko jedną legalną-blondynkę. Opowiem Wam trochę o sobie. Nienawidzę
                    szaro-burych praktycznych butów na płaskich obsasach. Mam całą szafę kolorowych
                    butów i jeszcze więcej torebek. Pachnę Chanel-19. Nie znoszę małych samochodów.
                    Udało mi się skończyć studia....dawno temu:)
                • elmek Re: PROGRAM MUSI BYC TEN SAM....ale nie materialy 25.10.06, 18:04
                  Pokaż mi profesjonalną kampanię jednego ugrupowania, w której każdy kandydat
                  stosuje inne motywy przewodnie, motywy kolorystyczne, logotypy, loga, etc. Te
                  wszystkie elementy składają się na całość, która jest zapamiętywana. Duże
                  odstępstwa od oficjalnego layoutu nie są z tego punktu widzenia korzystne. Poza
                  tym weź pod uwagę koszty przygotowania do druku takich indywidualnych łamańców.
                  Dopiero co ubolewałaś nad finansami komitetów ;-)
                  • legalna-blondynka Re: PROGRAM MUSI BYC TEN SAM....ale nie materialy 25.10.06, 18:11
                    Elmek....ja o swoje ty swoje...nie rozumiemy się .Mam wrażenie ,ze nie wiesz o
                    czym mówię, więc dla świetego spokoju przyznaję ci rację..usatysfakcjonowany?
                    Odbieramy na zupelnie innych falach....:)
                    • elmek Re: PROGRAM MUSI BYC TEN SAM....ale nie materialy 25.10.06, 20:21
                      Eee mnie nie chodzi o rację ;-) Uczepiłaś się moim zdaniem mało ważnego
                      szczegółu a mianowicie ulotki. Nawiasem mówiąc widziałaś materiały innych
                      komitetów? Może by do nich porównać to co zrobiła LR? Tak czy inaczej chciałbym
                      usłyszeć Twoje zdanie na temat ich programu. Wtedy poczuję się
                      usatysfakcjonowany :-)
                    • komuchojadek Re: PROGRAM MUSI BYC TEN SAM....ale nie materialy 25.10.06, 21:29
                      legalna-blondynka napisała:

                      > Elmek....ja o swoje ty swoje...nie rozumiemy się .Mam wrażenie ,ze nie wiesz
                      o
                      > czym mówię, więc dla świetego spokoju przyznaję ci rację..usatysfakcjonowany?
                      > Odbieramy na zupelnie innych falach....:)


                      i bardzo dobrze, bo już byłem zazdrosny:-)
        • legalna-blondynka Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 14:17
          Wybaczcie- w swoim poście zauważyłam kilka błędów-literówek...muszę jednak
          patrzeć na klawiaturę, bo zaraz usłyszę,że robię błędy
          ortograficzne....kandydat-nie "kandytat"..:)
          • tofik71 Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 25.10.06, 18:06
            ja myślę,że legalna blondynka jest blondynem z aspiracjami.Może się mylę
            Kamilku?
            • johnscott Nie BRAWOOOOO dla Cyranka 26.10.06, 09:48
              Lepiej by zrobił, gdyby pieniądze wrzucone w błoto na kampanię oddał na kogoś potrzebującego... A myślę, że i sam będzie pewnie wkrótce potrzebował...
              • legalna-blondynka Re: Nie BRAWOOOOO dla Cyranka 26.10.06, 12:59
                Sebastianie....nie oddawaj nikomu swoich pieniędzy, jesteś za młody na bawienie
                się w filantropa bądź św.Franciszka. Tak za 30 lat możesz je rozdawać i to
                nie "wszystkim potrzebującym", tylko tym, którzy na to zasługują. Ja aktualnie
                zbieram na nowsze i większe auto....też niczego nie rozdaję,chociaż mam w sumie
                dobre serce. Jak będę zarabiać 10 tysięcy miesięcznie- to coś tam rozdam......:)
            • tofik71 Re: BRAWOOOOO dla Cyranka 26.10.06, 21:26
              Soory za przejęzyczenie nie Kamilku tyulko Sebastianku
              • sebastiancyranek pozdrawiam 27.10.06, 21:32
                Toffik proszę nie obrażaj mnie jakimiś chorymi sugestiami. Ja się podpisałem w
                przeciwienstwie do Ciebie. Z wyrazami szacunku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka