sondaże

04.09.19, 16:48
Sondaż IPSOS: PiS bez samodzielnej większości w Sejmie

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w sierpniu na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 41 proc. Polaków - wynika z sondażu IPSOS dla OKO.press. Z symulacji przeprowadzonej przez portal wynika, że partii Jarosława Kaczyńskiego brakuje dwóch mandatów do zdobycia samodzielnej większości w Sejmie.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z poparciem 28 proc. badanych. Trzecią siłą w Sejmie byłaby Lewica – SLD, Wiosna i Lewica Razem - z wynikiem 13 proc. Na granicy progu wyborczego w sondażu IPSOS znalazło się PSL (mający na swoich listach także polityków Kukiz’15) oraz Konfederacja - ugrupowania cieszą się poparciem 5 proc. respondentów.

Z symulacji OKO.press wynika, że PiS w nowym Sejmie zdobyłoby 229 mandatów. Oznacza to, że do samodzielnej większości partii Jarosława Kaczyńskiego zabrakłoby dwóch posłów. Ugrupowanie musiałoby rządzić np. z przedstawicielami Konfederacji, która zdobyłaby 13 mandatów. Partie opozycyjne - KO, Lewica, PSL - zdobyły razem 218 mandatów.Tekst linka
    • marii51 Re: sondaże 04.09.19, 17:00
      wielkie mi sprawy o dwa tylko glosy do pażdziernika wswzystko można
      • marii51 Re: sondaże 04.09.19, 17:20
        a tu jest jak najbardziej pomyslne dla rżdzenia dalej po wyborach
        82 procent Polaków uważa, że po najbliższych wyborach PiS nadal będzie rządzić - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla OKO.press. Jak jednak dodaje Piotr Pacewicz, redaktor naczelny portalu i autor analizy wyników, ta pewność nie jest słuszna. Na rezultat wyborów może według niego wpłynąć afera w Ministerstwie Sprawiedliwości.

        Czytaj więcej na fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/sondaze/news-sondaz-pis-bedzie-rzadzic-dalej-niekoniecznie,nId,3185314#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
        • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 06.09.19, 10:12
          czy takie sondaże mocno są wiarygodne? a jeśli ustawią tylko za wybraną partią i zapytają? ~~jest jak jest
          a tymczasem... pomysł moż epomoze?
          [b][PSL Koalicja Polska odbiera PiS głosy na wsi i w małych miasteczkach, szczególnie w elektoracie konserwatywnym i umiarkowanym, który nie chce skrajnych populistów w Sejmie. Natomiast Lewica odbiera głosy PiS z lewej strony, szczególnie w zakresie postulatów społecznych i zbiera premię za jedność.
          PSL Koalicja Polska to ugrupowanie, które plasuje się w umiarkowanym chrześcijańsko-demokratycznym centrum. Razem z Pawłem Kukizem Kosiniak-Kamysz zbiera głosy osób, które nie chcą skrajności w życiu politycznym oraz umiarkowanie prawicowych. Wśród najciekawszych propozycji programowych jest tutaj wyższa emerytura, tani prąd czy lekkie cyfrowe tornistry i lepsza edukacja./b]wiesci24.pl/2019/09/06/dobra-wiadomosc-dla-prodemokratycznej-opozycji-psl-i-lewica-odbieraja-glosy-pis/
          • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 09.09.19, 09:49
            juz pojawia się o większości pis ,
            więc będą samodzielnie rzadzić od 14 pażdziernika
            www.wprost.pl/kraj/10249149/sondaz-pis-uzyskuje-samodzielna-wiekszosc-cztery-partie-w-sejmie.html
            • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 09.09.19, 10:16
              uzupełnienie pomyslności bo Polacytak uważąją ,,że oni są najlepsi
              Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński – to trójka polityków, którym najbardziej ufają Polacy – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię IBRIS na zlecenie portalu Onet.pl.
              a kolejni to...
              Na kolejnych miejscach uplasowali się – Donald Tusk, któremu ufa 31,6 proc. badanych, Małgorzata Kidawa-Błońska (30,3 proc.), Robert Biedroń (25,9 proc.), Adrian Zandberg (24,6 proc.). Najmniejszym zaufaniem cieszy się Janusz Korwin-Mikke (6,5 proc.). Lider partii KORWiN może też „poszczycić się” największą nieufnością Polaków – 72,9 proc. ankietowanych wskazało w jego przypadku negatywną odpowiedź.

              Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 6-7 września na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1100 badanych.
              www.wprost.pl/polityka/10249133/komu-ufaja-polacy-trojka-politykow-pis-na-czele-sondazu.html
              • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 09.09.19, 10:22
                rownowaga w naszym kraju
                https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69790298_1024293384407788_4542389710403665920_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQlL7RSTzL7M3FudnlGVyq_ZAWXQv7WRioHzmtFyIVa34oVS8RbHS7XzoYcGxyuFytg&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=9d7e96a13d037f1958964f73de3282c8&oe=5DFEDB0C
                • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 24.09.19, 10:44
                  dzisiejszsze sondaże jeśli tak pozostaną to wygrywa obecna pis i prawica Ziobry
                  --czyli pokazywanie, ujawnianie przez opozycję--szukanie hakó na pis
                  nic nie daję -
                  • marii51 Re: sondaże a walka o wyborców 24.09.19, 10:45
                    I LINK
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25228231,sondaz-ibris-pis-z-45-proc-poparcia-ko-dostala-dwa-razy-mniej.html#s=BoxOpImg1
                    • marii51 Re: wyborcy oceniają 25.09.19, 11:29

                      ktora Partia najlepiej prowadzi/ a jakie koszty podatników wykorzystują??/
                      na to pytanie nich odpowiedzą!!!https://i.iplsc.com/sondaz-ibris-dla-interii/00098VCYF92JLCVE-C122-F4.png
                      • marii51 Re:SONDQAŻ OBRIS 30.09.19, 17:48
                        Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że najbardziej zmobilizowany do udziału jest elektorat Lewicy (100 proc.).

                        – Lewica mówi do swoich wyborców: chcemy, walczymy, idziemy – twierdzi w rozmowie z „Rz” szef IBRiS. – To bezkompromisowa strategia i ona mobilizuje.

                        Wysoka determinacja jest też w szeregach Koalicji Obywatelskiej (89 proc.). Jeśli chodzi o determinację wyborców PiS, to 64 proc. z nich uważa się za „bardzo" lub „raczej" zdeterminowanych, 27 proc. – średnio. To dość słaby wynik. Z kolei najsłabszy wynik, jeśli chodzi o mobilizację do wzięcia udziału w wyborach, notuje Koalicja Polska (PSL + Kukiz’15) – 57 proc.

Pełna wersja