Dodaj do ulubionych

paszport w UE

IP: *.devs.futuro.pl 29.09.04, 16:41
Mam kilka pytan:
1. Chcialabym szybko podjac legalna prace na terenie UE. Paszport mam na
nazwisko panienskie, czy bedzie z tym jakis problem w kraju do ktorego jade ?
Zmienie paszport po powrocie do kraju, podczas urlopu.
2. Dowod osobisty tez mam jeszcze niezmieniony. Czy moge dokonac zmiany
nazwiska w paszporcie, bez zmieny dowodu, na podstawie aktu slubu ?
3. Czy moge na podstawie starego dowodu poprosic o wydanie paszportu dla
dziecka.

Wszystko to dosyc skomplikowane, bo chodzi mi o czas. Chcialabym szybko
podjac prace. Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz.
Obserwuj wątek
    • Gość: Woj-wo. Re: paszport w UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.09.04, 23:02
      Jezeli chodzi o paszport na nazwisko panienskie to nie ma zadnego problemu z
      wyjazdem za granice. Jednak przy zmianie paszportu potrzebny jest nowy dowod
      osobisty, ktorego zalatwienie trwa okolo miesiaca (3-4 tyg).Nie, nie mozna
      dokonac zmiany nazwiska w paszporcie bez zmiany dowodu na podstawie aktu
      slubu.Jezeli chodzi o paszport dla dziecka raczej tez nie mozna zalatwic to w
      sposob jaki sugerujesz, nawet jest jeszcze inny problem, aby wyrobic paszport
      dziecku potrzebna jest na to zgoda notarialna!
      Moja podpowiedz (ja tak zrobilam) zlozylam wniosek o dowod i paszport
      jednoczesnie, czekalam miesiac zamiast dwoch. Powodzenia
        • Gość: Woj-wo. Re: paszport w UE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.04, 18:50
          Wzielam ze soba do biura paszportowego ksero aktu slubu. I na tej podstawie
          zostal wyrobiony nowy paszport. W zasadzie to cale zamieszanie z dowodami to
          poprostu nabijanie komus "kabzy"., przeciez pesel nie ulega zadnej zmianie a
          jedynie seria.Z dziecmi nie wiem jak jest dokladnie, poniewaz ich nie mam ale
          kolezanka wlasnie chce wyrobic paszport swoim dzieciom i musi wybrac sie do
          notariusza. Ale moze dlatego, ze jej maz jest juz poza granica panstwa.Nie
          wiem. Ale nie martw sie idz do biura paszportowego w Twoim miescie i zapytaj.
          Oni zawsze ida na reke. Jest jeszcze jedna mozliwosc, mozesz jechac do glownego
          biura paszportowego w Twoim wojewodztwie i popros tam o przyspieszona
          procedure.Jesli sie ladnie usmiechniesz moze Ci pomoga. Pozdrawiam i zycze
          powodzenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka