Dodaj do ulubionych

Junior Auditors AD23/05

IP: *.autocom.pl 15.03.06, 18:57
Witam serdecznie,

Czy ktoś może wie ile osób z 270 zostało dopuszczonych do konkursu (ilu
osobom poprawią pisemne)

Pozdrawiam!

Obserwuj wątek
    • Gość: oditor Re: Junior Auditors AD23/05 IP: 195.234.32.* 16.03.06, 15:10
      Ja przeszedlem, ale moje zapytania ECA o status mojej aplikacji pozostaja bez
      odpowiedzi... Mam nadzieje, ze niedlugo rusza tylkami.

pozdrawiam wdszystkich wannabe audytoruff :)
    • poire-belle-helene Re: Junior Auditors AD23/05 16.03.06, 16:14
      możecie napisać jakie były tematy w cz. D tego egzaminu?
      czyli do rozprawki?

z góry dziękuję
      • Gość: ania Re: Junior Auditors AD23/05 IP: *.cec.eu.int 16.03.06, 16:24
        glowna czesc pyt. 2 byla o reaktorach jadrowych
        pytania pierwszego (do wyboru) nie czytalam, bo bylo za dlugie ;)
      • Gość: oditor Re: Junior Auditors AD23/05 IP: 195.234.32.* 16.03.06, 16:26
        Jak chcesz, to w przyszlym tygodniu moge Ci podeslac skan wszystkich pytan. Po
        FR bedzie OK?
        • poire-belle-helene Re: Junior Auditors AD23/05 16.03.06, 16:34
          tak, po francusku b. chętnie

dziękuję
          • Gość: Sofi Ja nie pisalam ale wiem z przeciekow, ze pyt.1 IP: *.cec.eu.int 16.03.06, 17:01
            bylo bardzo powiezane z cyklem finansowym funduszy strukturalnych, czyli
            oscydowalo wokol tematow: decision - committment - payment - closure - recovery
            (optional).

Jak dla mnie, jesli ktos nie siedzi w srodku w Komisji, to nie ma szans tego
            napisac, nawet jesli jest audytorem. Za bardzo zawezone i za duzo insider
            knowledge.
            • Gość: oditor Re: Ja nie pisalam ale wiem z przeciekow, ze pyt. IP: 195.234.32.* 16.03.06, 17:35
              prawda. obydwa pytania mialy tyle wspolnego z audytem postrzeganym oczyma
              sektora prywatnego, co kura z pieprzem. wszyscy CIA, CISA i CPA tylko by sie
              usmiali z takich pytan.
              nie sadze jednak, zeby przy sprawdzaniu brana byla pod uwage insider knowledge,
              no chyba, ze konkurs przede wszystkim do insiderow byl skierowany. powinno sie
              liczyc pragmatyczne podejscie do zagadnienie i tzw. "esprit critique". Jak by
              nie bylo, byl to konkurs skierowany do ludzi bez doswiadczenia, wiec czego sie
              tu spodziewac???
            • Gość: BC Re: Ja nie pisalam ale wiem z przeciekow, ze pyt. IP: *.cec.eu.int 17.03.06, 12:52
              Masz racje Sofi. To napewno nie byl test dla normalnych audytorow.
              Poszlam na to z ciekawosci mimo ze z audytem nie mam wiele wspolnego i poszla
              ze mna tez kolezanka ktora od 5 lat jest w Ernst and Young jako audytor.

Dla mnie pisemny byl bardzo prosty bo w obecnej pracy robie financing
              proposals, primary commitments potem kontrakty, closures i recovery wiec to
              wszystko bylo bardzo proste i logiczne.

Kolezanka nie dala rady prawie nic napisac na pisemnym.
              Z takimi egzaminami to oni g.... nie audytorow dostana.
              • agent077 Re: Ja nie pisalam ale wiem z przeciekow, ze pyt. 17.03.06, 13:25
                Moim zdaniem konkurs mial duzo wspolnego z audytem, ale niekoniecznie takim
                jakim zajmuje sie Ernst. I instytucjom raczej nie chodzi o audytorow ktorzy
                bezblednie potrafia sprawdzic wycene zapasow.

> Z takimi egzaminami to oni g.... nie audytorow dostana.

A to stwierdzenie dowodzi nieznajomosci tematu. Audyt w sektorze publicznym
                jednak sie troche rozni.
                • artu11 Re: Ja nie pisalam ale wiem z przeciekow, ze pyt. 18.03.06, 09:58
                  A nie orientujecie się ile osób zostało w konkursie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka