Dodaj do ulubionych

Wybacz, to było nieludzkie

12.09.09, 17:17
Chwali sie ze przeprosil. Miejmy nadzieje, ze takie rzeczy nie beda
sie powtarzac, i uszanuje sie prawo jednostki do swojej
seksualnosci.

Turing byl jednym z najwybitniejszych wspolczesnych matematykow, i
zal bierze kiedy sie mysli co jeszcze by wymyslil gdyby zostawiono
go w spokoju.

Turing to tylko jedna osoba, wybitna, ale trzeba rowniez pamietac o
wszystkich co byli tak przesladowani.

Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Wybacz, to było nieludzkie 12.09.09, 17:29
      adam02138 napisała:

      > Chwali sie ze przeprosil.
      >
      > Turing to tylko jedna osoba, wybitna, ale trzeba rowniez pamietac o
      > wszystkich co byli tak przesladowani.
      >
      >
      Własnie tak sobie myślę, ze identyczne przeprosiny należą się i pozostałym.
    • hyakinthos Wybacz, to było nieludzkie 12.09.09, 18:15
      Ladny artykul, z przystepnie opisanymi osiagnieciami Turinga. Warto dodac, ze
      ma tez swoj wklad w podstawy sztucznej inteligencji. Byl tez utalentowanym
      biegaczem dlugodystansowym, prawie zalapal sie na igrzyska olimpijskie (w
      maratonie).
    • shroeder1970 Wybacz, to było nieludzkie 12.09.09, 19:03
      "Należy mu się ono choćby za decydującą rolę, jaką odegrał przy złamaniu Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej z II wojny światowej (Turing wykorzystał m.in. wcześniejsze pomysły trzech Polaków: Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego)."

      To zbytnie uproszczenie. Turing nie odegrał decydującej roli w złamaniu enigmy, bowiem całą robotę w jej złamaniu (czyli odkrycie systemu odszyfrowywania) odwalili (czytaj: obliczyli) trzej zacytowani Polacy. Turin tylko wymyślił maszynę, która pomagała szybciej to robić w oparciu o zasady odkryte przez Polaków. Można by rzec, że Turing wymyślił komputer i soft, zaś zasadę (algorytm) ktoś inny.
      Gdyby zastosować takie uproszczenie (jak użył autor artykułu) do wynalazku druku to trzeba by napisać, że panowie Hewlett i Packard odegrali decydującą rolę w wymyśleniu druku, wykorzystując wcześniejszy pomysł Gutenberga.
      • krwawy_krolik Re: Wybacz, to było nieludzkie 12.09.09, 22:07
        Polacy złamali prostszą wersję Enigmy, ale ich metody załamały się na bardziej skomplikowanych wersjach. Poza tym, Turing jest jednym z twórców współczesnej informatyki. To był po prostu geniusz.

        A ludzie którzy nie rozumieją, czemu się mu te przeprosiny należały, są głupsi od botów internetowych.
        • drojb Re: Polska była pierwsza - 1918, 1932 12.09.09, 22:41
          W 1918 przyznano równouprawnienie kobietom. W 1932 zniesiono penalizację
          homoseksualizmu. W 1956 zalegalizowano aborcję.
          A teraz, dzięki KK, cofamy się do tyłu.
          • paweldwo Re: Polska była pierwsza - 1918, 1932 13.09.09, 01:15
            A chciałbyś cofnąc się do przodu? :)
    • eptesicus to obrzydliwe co napisałeś 12.09.09, 20:57
      > Wszystkich pedryli powinno się kastrować, obowiązkowo i na ich
      koszt

      powiedz najpierw co złego ci "pedryle" zrobili Tobie lub innym
      ludziom, że tak ich nienawidzisz

      potem spróbuj mi wyjaśnić, dlaczego tak WYBITNY naukowiec jak Turing
      musiał znosić takie nieludzkie cierpienia i upokorzenia ze strony
      ludzi którzy mu nie dorastali do pięt, zwykłych miernot.

      • nangaparbat3 głupoty piszesz 12.09.09, 21:42
        eptesicus napisał:



        > potem spróbuj mi wyjaśnić, dlaczego tak WYBITNY naukowiec jak Turing
        > musiał znosić takie nieludzkie cierpienia i upokorzenia ze strony
        > ludzi którzy mu nie dorastali do pięt, zwykłych miernot.
        >

        Tak jakby zadawanie cierpień miernotom przez wybitnych naukowcow miało inny
        ciężar gatunkowy.
      • szampans Re: to obrzydliwe co napisałeś 13.09.09, 03:06
        Pasja wszelkich miernot jest negowanie cudzej kultury i
        inteligencji - w ten sposob sie "dowartosciowuja". Wystarczy
        poczytac komentarze w internecie, aby sie przekonac, jak wiele ich
        mamy. Nienawidza wszystkiego, co sie wybija ponad ich poziom. Ale
        czy warto z nimi dyskutowac ? Przeciez miernota uczyc sie nie
        potrzebuje: ona WIE LEPIEJ. "Pedal, to pedal i tyle".
        • umciaumcia Re: to obrzydliwe co napisałeś 13.09.09, 08:57
          szampans napisał:

          > Pasja wszelkich miernot jest negowanie cudzej kultury i
          > inteligencji - w ten sposob sie "dowartosciowuja". Wystarczy
          > poczytac komentarze w internecie, aby sie przekonac, jak wiele ich
          > mamy. Nienawidza wszystkiego, co sie wybija ponad ich poziom. Ale
          > czy warto z nimi dyskutowac ? Przeciez miernota uczyc sie nie
          > potrzebuje: ona WIE LEPIEJ. "Pedal, to pedal i tyle".

          Wielka racja Szympans. Czy warto z nimi dyskutowac? Musimy dyskutowac bo ta
          holota ma wplyw na ksztalt swiata w ktorym zyjemy. Musimy walczyc po prostu o
          normalnosc, tolerancje itd. Musimy walczyc o swoje miejece w takim ksztalcie w
          jakim Nam tez odpowiada.
      • umciaumcia Re: to obrzydliwe co napisałeś 13.09.09, 08:53

        > potem spróbuj mi wyjaśnić, dlaczego tak WYBITNY naukowiec jak Turing
        > musiał znosić takie nieludzkie cierpienia i upokorzenia ze strony
        > ludzi którzy mu nie dorastali do pięt, zwykłych miernot.
        >

        No bo miernotom zalezy zeby pokazac jak wielki wplyw moga miec na kurs zycia
        innych ludzi; co z tego ze uzywaja ulamka procenta swojego mozgu - ale moga!
        Zenada wspominac, Wlk. Brytania do tej pory nie ma (i nie ma pojecia co to
        takiego) kodeksu cywilnego np.

        Do powstania Mentl Health Act bodajze z roku 1983 lekarze mogli zamykac w
        szpitalach psychiatrycznych i wiezieniach kazdego jak taka mieli fantzje.
        Medycyna byla zrodlem represji dla ludzi.

        Mysle ze przyznanie szlachectwa dla Turinga to dla niego dodatkowa obraza i
        opluwanie go; prawo brytyjskie to przeciez wymysl Izby Lordow, 'prawo' przez
        ktore ten czlowiek odebral sobie zycie. Jednak patrzac na Krolowa - samo
        wyzwanie co do przyznania mu szlachectwa jest strzalem w 10.

        Prawo w UK dzisiaj - policja nie chce przyjmowac zwidomien o popelnieniu
        przestepstwa gdy jestes ubrany 'na sportowo'. Policja przyjmuje zawiadomienie o
        popelnieniu przestepstwa gdy wrocisz do domu, przebierzesz sie w spodnie z
        kantem i koszule z kolnierzykiem i w ciagu 30 minut pojdziesz na komisriat.
    • bugmenot2008_2 A w dzisiejszej Polsce liberalny premier Tusk 13.09.09, 01:36
      chciał nie tak dawno powrócić do przymusowej kastracji.
      A później ktoś musiałby za niego przepraszać.
      • czarek1 Re: A w dzisiejszej Polsce liberalny premier Tusk 13.09.09, 02:06
        bugmenot2008_2 napisał:

        > chciał nie tak dawno powrócić do przymusowej kastracji.
        > A później ktoś musiałby za niego przepraszać.
        Ale przecież to chodziło o pedofilów, czyli przestępców, a nie homoseksualistów
        • umciaumcia Re: A w dzisiejszej Polsce liberalny premier Tusk 13.09.09, 09:03
          czarek1 napisał:

          > bugmenot2008_2 napisał:
          >
          > > chciał nie tak dawno powrócić do przymusowej kastracji.
          > > A później ktoś musiałby za niego przepraszać.
          > Ale przecież to chodziło o pedofilów, czyli przestępców, a nie homoseksualistó
          > w

          Kolejny przyklad prawa ingerujacego w biologie czlowieka, cos jak ingerencja
          wiary=kosciola we wszystko co sie da, we wszystkie dziedziny zycia spolecznego.
          'Ale przeciez', kara powinna sie ograniczac do odsiadki a nie do ingerownia w
          biologie jednostki; czemu nie obcinac palcow, glow, nie zrywac paznokci, nie
          wycinac przymusowo jajnikow, albo nawet lepiej, nie wycinac lechtaczek i nie
          'ekstachowac' jader... Mozna by tez niszczyc fragmenty kory mozgowej!
          • spitygonzales Re: A w dzisiejszej Polsce liberalny premier Tusk 13.09.09, 12:19
            Lubię Cię umciaumcia za to co piszesz.Tylko dlaczego masz pretensje do kościoła
            czy wiary? Powiedziałbym że jacy ludzie taki kościół, jaka historia i kultura
            narodu, taka wiara.O co więc mieć pretensje?Większość ludzi chodzi po tej ziemi
            nie mając pojęcia skąd przyszli i po co .I guzik ich nawet to obchodzi. Niecheć
            do zachowań "innych" niż większości leży w naszej naturze. I zawsze tak było, bo
            to gwarantuje że grupa trzyma się w "kupie". Inna sprawa że większóść do
            ograniczone tumany, ale o co mieć pretensje.Chleba i igrzysk, lać
            pedała,czarnego czy żyda, zabić odszczepieńców. Jest większa różnica w tych
            stwierdzeniach? Tak było i nic się nie zmieniło.Trzeba się cieszyć z tego że
            niektórzy chociaż próbują coś zmienić.
    • picus.viridis Ciekawe, czemu to premier przeprasza a nie królowa 13.09.09, 09:47
      Przecież ten wyrok został wydany za panowania Elżbiety; a karalność sodomii
      wprowadzono za jej praprababki, Wiktorii.
    • czwarta_gwinea Wybacz, to było nieludzkie 13.09.09, 11:34
      "Pierwszym krajem, który w 1989 r. wprowadził rejestrowane
      związki gejowskie
      , była Dania."
      Rejestrowane związki partnerskie. Ustawa dotyczy par osób tej
      samej płci - a więc zarówno gejów jak i lesbijek. Szkoda, żeby w
      ciekawym artykule o dyskryminacji mniejszości seksualnych zapominano
      o lesbijkach - szczególnie, że choćby w Szkocji to częśćiej one
      zawierają związki partnerskie.
      W języku polskim (w przeciwieństwie do angielskiego)słowa gej/
      gejowski etc. odnoszą się wyłącznie do panów.
      • piotr7777 Re:Polska nie "cofa się" 13.09.09, 11:37
        ...tylko stoi w miejscu - podczas gdy Zachód przeszedł od
        prześladowań mniejszości seksualnych do ich afirmacji. My
        zatrzymaliśmy się na neutralności - nie karzemy ale i nie promujemy.
        Moim zdaniem taki stan jest optymalny.
        • krwawy_krolik To kłamstwo 13.09.09, 13:53
          Polska, tak jak wiele innych krajów, dyskryminuje homoseksualistów, odmawiając ich związkom takiej samej ochrony prawnej, jaką zapewnia związkom heteryków.
          • wlodzimierz.ilicz Gdy homoseksuliści urodzą dzieci to damy 13.09.09, 19:59
            im prawa równe osobom heteroseksualnym.
            Coś za coś panowie.
            • habibi888-pl Jeśli to jest wyznacznikiem człowieczeństwa... 13.09.09, 22:03
              ...to może przyznajmy takie same prawa krowie za urodzenie krowiego dziecka.
            • pe11 Re: Gdy homoseksuliści urodzą dzieci to damy 13.09.09, 23:30
              wlodzimierz.ilicz napisał:

              > im prawa równe osobom heteroseksualnym.
              > Coś za coś panowie.

              Dlaczego w w takim razie takie prawa mają również małżeństwa bezpłodne?
            • krwawy_krolik Re: Gdy homoseksuliści urodzą dzieci to damy 15.09.09, 09:07
              Ojej, to mam się rozwieść z żoną, bo nie planujemy dziecka? Małżeństwo to nie kontakt na rodzenie dzieci.
    • gyubalwahazar Lekarstwo gorsze od choroby!!! 13.09.09, 13:00
      Co nie znaczy że homoseksualizm nie jest chorobą! Jednak leczenie nie powinno
      być przymusowe i na pewno nie może tak wyglądać.
    • jkredman paragraf 175 13.09.09, 13:32
      przepis niemieckiego kodeksu karnego z 1871 roku, który określał
      homoseksualizm jako przeciwny naturze nierząd, stał się on podstawą do
      prześladowań i eksterminacji homoseksualistów przez nazistów za czasów III
      Rzeszy,

      paragraf 175 obowiązywał w NRD do 1967 roku, a w RFN do 1969 roku
      • krwawy_krolik Re: paragraf 175 13.09.09, 13:51
        Ba, rząd Adenauera pozamykał z powrotem homoseksualistów uwolnionych z obozów koncentracyjnych.
    • aikiboshinko Katolik 13.09.09, 14:38

      Potraktowano go w bestialski sposob.Nie zmienia to faktu ze
      homoseksualizm to bardzo powazne zaburzenie psychiczne.
      A co do homofobii... to wszystko mozna pod nia pociagnac...chocby
      homofobie homoseksualistow roszczacych sobie prawo do monopolu na
      prawde.
      • helisasg Re: Katolik 13.09.09, 17:08
        aikiboshinko napisał:

        >
        > Potraktowano go w bestialski sposob.Nie zmienia to faktu ze
        > homoseksualizm to bardzo powazne zaburzenie psychiczne.

        U, a na czym właściwie polega POWAGA tych zaburzeń? Ja tam czuję się zupełnie normalnie. Ni cierpię na braki inteligencji, lubię dobre filmy, słucham świetnej muzyki, robie doktorat w ciekawej dziedzinie. I nawet zdolny jestem do współczucia frustratom, którzy własne braki próbują maskować pogardą dla innych. Cóż, jeśli jestem chory, to podoba mi się ta choroba.
        • wlodzimierz.ilicz No dobrze chłopie a jak ci leci z kobietami? 13.09.09, 20:07
          Zadowolone?
          • helisasg Re: No dobrze chłopie a jak ci leci z kobietami? 13.09.09, 21:58
            Jak dotąd żadna nie musiała udawać orgazmu.

            A twoje? Jak myślisz, ile razy udawały?
            • normalniejszy Re: No dobrze chłopie a jak ci leci z kobietami? 16.09.09, 20:10
              Patrząc na frustrację jaką włodzimierz prezentuje na tym forum, to łatwo zgadnąć:)
    • inukchuk Wybacz, to było nieludzkie 13.09.09, 14:53
      Autor powinien sie zorientowac, ze pan premier Brown nie mogl przeprosic pana
      Alana'a Turing'a poniewaz naukowiec nie zyje od piecdziesieciu pieciu
      lat.Polityk Brown poczynil tylko probe podniesienia swojej popularnosci wsrod
      brytyjskich homoseksualistow.Nie ma w tym nic zlego, tylko po co kopiowac
      glupie tytuly glupich pismakow. Zakladajac , ze dziennikarze powinni miec mozg.
      • zewszad_i_znikad Re: Wybacz, to było nieludzkie 13.09.09, 17:47
        Turing nie jest pierwszą osobą przeproszoną pośmiertnie, więc się
        nie popisuj swoimi logicznymi argumentami za nietolerancją.

        Nie do przedmówcy, tylko do autora artykułu:
        W artykule jest dużo nieścisłości. Ot na przykład - nikt nie kazał
        Turingowi siedzieć w domu, natomiast owszem, jeżeli gdzieś pojechał,
        zaraz się koło niego kręcili agenci. Po pierwsze aby sprawdzić, czy
        nie doszło do "recydywy", po drugie dlatego, że przed aresztowaniem
        to był człowiek z dostępem do tajemnic państwowych. Jeździł sobie do
        Skandynawii, gdzie osoby homoseksualne mogły przynajmniej swobodniej
        oddychać, to zaraz podejrzewano, że się spotyka z agentami obcego
        wywiadu. Albo chciano tak podejrzewać, żeby jeszcze bardziej
        zohydzić "sodomitę".
        Poniekąd w Niemczech wcale nie zniesiono słynnego paragrafu 175
        kilka
        lat po wojnie, tylko dwadzieścia kilka. W Enerdówku
        w '68 r., w zwykle dużo bardziej wolnej części Niemiec - w '69.
        Przynajmniej jeżeli chodzi o homoseksualne ofiary Trzeciej Rzeszy -
        bo później to oczywiście nic w porównaniu z barbarzyństwem, do
        którego zdolni byli naziści - one też zostały pośmiertnie
        przeproszone, w Niemczech jest kilka pomników prześladowanych gejów
        i lesbijek.
        Za to Polacy zdają się wierzyć, że homoseksualność pojawiła się
        jakieś 20 lat temu.
        • spitygonzales Re: Wybacz, to było nieludzkie 13.09.09, 19:58
          "Za to Polacy zdają się wierzyć, że homoseksualność pojawiła się
          jakieś 20 lat temu."

          To Ci się akurat udało, powiem więcej ,Polacy myślą że to moda która przyszła z
          Zachodu do Polski.
          A poważnie, lubimy się chwalić jacy to my tolerancyjni, otwarci na inne kultury,
          wiarę , przekonania.
          To żałosne bo tak naprawdę nie znosimy niczego co różne od pięknego zdrowego
          Polaka - junaka, oczywiście nie Zyda, czarnego lub pedała.
          I oczywiście katolika, ha ha ha
          Bez obaw , nie jestem gejem , ale znam kilku fajnych
    • wlodzimierz.ilicz Pederaści często bywają chwiejni i niestabilni 13.09.09, 19:49
      psychicznie.
      Zdarzają się i próby samobójcze.
      Takie są skutki tego schorzenia.
      • spitygonzales Re: Pederaści często bywają chwiejni i niestabiln 13.09.09, 20:03
        A kto ci to powiedział ? Koledzy pod blokiem?ha ha ha
        • wlodzimierz.ilicz Jest wiele przypadków. Turing to jeden z nich. 13.09.09, 20:11
          Bardzo typowy.
          Samobójstwo z powodu w sumie nie aż skrajnego problemu.
          Mógł żyć ale nie potrafił.
          • spitygonzales Re: Jest wiele przypadków. Turing to jeden z nich 13.09.09, 20:18
            "Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw cie sprowadzi do swojego poziomu , a potem
            wykończy "argumentami"
            Ha ha ha, pozdrowienia włodzimierzu
          • krwawy_krolik I ci pederaści w Auschwitz 15.09.09, 09:08
            Tacy niestabilni byli, że aż poumierali.
          • krwawy_krolik Jest wiele przypadkow tepych bucow 17.09.09, 15:52
            Ty jestes jednym z nich.
      • helisasg Re: Pederaści często bywają chwiejni i niestabiln 13.09.09, 21:59
        wlodzimierz.ilicz napisał:

        > psychicznie.
        > Zdarzają się i próby samobójcze.
        > Takie są skutki tego schorzenia.
        Sam jesteś pederasta chwiejny psychicznie. Jeśli ciebie własna rodzina by wyzywała od "tych pedałów" jak to musi się nasłuchać większość nieszczęsnych gejów w swoich kochających "katolickich" rodzinach na pewno byś był bardziej stabilny.
    • habibi888-pl Re: Niepotrzebne przeprosiny 13.09.09, 21:55
      Gdyby głupota była lżejsza od powietrza, latałbyś jak balon.
    • b.ojciec Wybacz, to było nieludzkie 14.09.09, 08:38
      Alan Turing był bezwzględnie jednym z największych uczonych XX w. To, co mu zrobiono jest niewybaczalne.
      Homoseksualizm nie jest chorobą, występuje nie tylko u ludzi. To, że nie jest chorobą wystarczy sprawdzić w odp. rejestrach. Nie ma takiej jednostki chorobowej.
      Ci, co twierdzą inaczej są opóźnieni o jakieś 100 lat. Proponuję do rezzerwatu XIX-wiecznych poglądów, może ktoś kiedyś taki założy.

      Najbardziej zdumiewa mnie chamska agresywność napaści na gejów. Swojego psa byś tak nie potraktował jeden z drugim. Na pewno uważasz się za katolika. Mam do ciebie pytanie: Jak można pogodzić 10 przykazań z tymi chamskimi atakami?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka