krakus24kr 02.12.09, 18:20 Czas w końcu oderwać od białorusi nasze ziemie wschodnie i włączyć je do polski na zasadzie państwa stwarzyszonego z polonizacją i katolizacją pozostałej ludności. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
metalslug5683 @ krakus24kr 02.12.09, 18:37 ...czas odłączyć Kraków od Polski. Nieustanne łożenie ogromnych pieniędzy na utrzymywanie masy zabytków osłabia budżet państwa polskiego i trawi bezcenne fundusze unijne. Odpowiedz Link Zgłoś
acer0 Re: @ krakus24kr 02.12.09, 18:47 metalslug5683 napisał: > ...czas odłączyć Kraków od Polski. Nieustanne łożenie ogromnych pieniędzy na > utrzymywanie masy zabytków osłabia budżet państwa polskiego i trawi bezcenne > fundusze unijne. -------------------------------------------------- Czas najwyższy @krakus24kr zamknąć w klatce i wozić po Polsce jako eksponat debilizmu POsPOlitego Odpowiedz Link Zgłoś
rothschild Podatki trzeba płacić," bojwonicy" mają mieć jakie 02.12.09, 18:54 jakieś specjalne względy? "bojownicy" anty-łukaszystowscy? Widać Białoruś to państwo prawa. :))) Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Wy Żydzi Rotszyld 02.12.09, 19:20 Znów mieszacie w Kraju Rad? Nie dość napytaliście biedy człowiekowi radzieckiemu? Nie dość Polaków zabiliście? Odpowiedz Link Zgłoś
rothschild Re: Wy Żydzi komarowo 02.12.09, 19:28 Jak się czegoś czepicie, to myślicie, że się uda, a tu zonk. Pisałem ci, nazywaj mnie rabinem czy mułłą, a reszta forumowiczów po czynach i słowach mnie pozna, nie po nicku, który był wzięty z przekory. Odpowiedz Link Zgłoś
komarowo Re: Wy Żydzi 03.12.09, 17:53 rothschild napisał: Wy antypolscy, ruscy Żydzi to przekorne stworzenia. Już od czasów Berii, czynowniku. >a reszta forumowiczów po czynach i słowach mnie pozna,> nie po nicku, który był wzięty z przekory. Odpowiedz Link Zgłoś
mikesz6 Białoruska skarbówka wzywa polonistów 02.12.09, 19:08 Nie widzę nic w tym dziwnego,że instytucje finansowe danego kraju chcą wiedzieć w jaki sposób jest finansowana organizacja której członkowie darzą dozgonną miłością ich prezydenta.A tak przy okazji.I ponownie starosłowiańskie imię -tym razem pani wiceprezes Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 02.12.09, 19:08 To co robią białoruscy ubecy ze skarbówek to typowa socjotechnika zniewolneia ludzi przez ich zatraszenie. Problem nie dotyczy tylko Polaków z ziem etnicznie i historycznie polskich na Grodzieńszczyźnie. Łukaszenka stosuje metodę zastraszanie całego społeczeństwa białoruskiego. Nauczanie języka białoruskiego jest tam przecież fikcją. Z premedytacją rusyfikuje się społeczeństwo, rysyfikuje język zastępując tradycyjne białoruskie słowa i zwroty rosyjskimi. Białoruskie NKWD-KGB nachodzi w domach rodziny młodych białorusinów studiujących za granicą. Straszy się ich zwolnieniem z pracy i innymi bliżej nie określonymi represjami. Chłopców przymusowo wciela się do armii w celu ich "reedukacji". Stalinowska dyktatura całą gębą. Stalin wyrżnął białoruską inteligencję i bogatych rolników a ludzie którzy w tym kraju pozostali pozbawieni własnych elit kulturowych (są namiastki elit ale rosyjskie) stali się obiektem nikczemych praktyk reżimu. Szkoda Polaków pozostawionych na Grodzeńszczyźnie ale szkoda także Białorusinów. Wstyd, że Europa toleruje w XXI wieku taką nikczemną dyktaturę jak reżim kołchoźnika baćki. Odpowiedz Link Zgłoś
mikesz6 Re: Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 02.12.09, 19:19 Drogi Kwietniu 45!Białorusini mają głębokim poważaniu Twoje szlochy nad ich dolą,a nazywanie Grodzieńszczyzny ziemiami polskimi jest śmieszne.A Łukaszenka w następnych wyborach będzie miał takie poparcie o którym Mały-wielki człowiek może tylko pomarzyć.Ale Polska jest demokratycznym krajem.Ha,ha. Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 Woda w mózgach 02.12.09, 20:51 Ale ja nie oczekuję wdzięczności od Białorusinów. Współczuję Wam z całego serca zupełnie bezintersownie. To, że w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy z tragizmu Waszego położenia jest dowodem na to, że kiedyś Stalinowi a dziś Łukaszence udało się zniszczyć, pozbawiając własnej tożsamości, dobry, przyjazny Naród jakim zawsze byli Białorusini. W Kurapatach i innych masowych grobach leży kwiat tego narodu. Elita, która nigdy nie dopuściła by do całkowitej rusyfikacji i mentalnej sowietyzacji Białorusinów. W zbiorowych grobach ofiar wielkiego głodu, bezsensownych frontowych rzezi leżą Ci którzy nigdy nie dopuścili by do rządów kołchozowego baćki. Groteskowej figury żywcem wyciągniętej z bajek o Wani Duraku. Znowu go u Was "wybiorą"? Oczywiście! Przecież już towarzysz Koba mawiał, że nie jest ważne kto głosuje tylko to kto i jak liczy głosy :) PS. A to, że Grodzieńszczyzna to etnicznie i historyczne ziemie polskie wie każdy kto uczył się historii z niezmanipulowanych podręczników. Nie znaczy to jednak, że ktoś w Polsce chce dziś Grodzieńszczyznę odrywać od Białorusi. Takie bzdety można tylko spotkać w robiącej Białorusinom wodę w mózgach reżimowej propagandzie. Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 Krzywda 02.12.09, 21:02 KRZYWDA A kto tam idzie, a kto nadchodzi? W licznej gromadzie, w całym narodzie? To Białorusy. A co przynoszą na krwawych rękach, na barkach, które zgięła udręka? Swoją krzywdę. A dokąd z krzywdą swoją tak kroczą? Czyim pokazać ją pragną oczom? Światu całemu. A kto nauczył tłumy tych ludzi krzywdę nieść swoją, kto sen ich zbudził? Bieda, nieszczęście. A co zachciało się tłumom onym, ślepym i głuchym, wiecznie wzgardzonym? Pragną być ludźmi. Janka Kupała przeł. Józef Łobodowski Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 "Choćby przed tobą wszyscy się kłonili"... 02.12.09, 21:11 Który skrzywdziłeś Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego Choćby przed tobą wszyscy się kłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją część kując, Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta. Światło dzienne 1953 Czesław Miłosz Odpowiedz Link Zgłoś
michalak.org Re: Woda w mózgach 02.12.09, 21:03 Dzięki rewolucji Lenina ze Stalinem tacy jak ty mogą i potrafią dziś jako tako się wysłowić. Ten "kwiat narodu" dalej trzymałby cię w drewnianych czworakach. Ile kiedyś było analfabetów? Czy "kwiatowi" zależało na powszechnej edukacji motłochu? raz jeszcze - pomyśl nim coś nabazgrzesz! :)) pozdrawiam serdecznie. Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 Re: Woda w mózgach 02.12.09, 21:14 michalak.org napisała: > Dzięki rewolucji Lenina ze Stalinem tacy jak ty mogą i potrafią dziś jako tako > się wysłowić (...). ...a tacy jak TY powołujący nawet dziś się na "ZASŁUGI" STALINA nie są godni tego abym z nimi dyskutował. Jako tako... Odpowiedz Link Zgłoś
komarovov Re: Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 03.12.09, 18:00 Polsza eta Polanie, na pola wam nada wiernutsia a nie do polityki. Odpowiedz Link Zgłoś
nie-tak Białoruska skarbówka wzywa polonistów 02.12.09, 21:35 Same polskie media ujawniają jak polski nacjonalizm wszędzie bruździ. Jak można takie państwo traktować z powaga? Amerykanka szkolą robi w Polsce furorę jak w księgowości tak w prowadzeniu się państwa. ---------------------------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
kwiecien45 nie-tak nie znasz polskiego 03.12.09, 10:09 Kierowanie państwem a nie prowadzenie państwa. A już z pewnością nie "prowadzenie się państwa":) Zaviedat' gosudarstvom - to kierować państwem, zarządzać państwem. "Prowadzić się" to może twoja supruga. Zapewne źle. Z powodu zdeprawowania w czasach Breżniewa. Odpowiedz Link Zgłoś