Dodaj do ulubionych

Białoruska skarbówka wzywa polonistów

02.12.09, 18:20
Czas w końcu oderwać od białorusi nasze ziemie wschodnie i włączyć
je do polski na zasadzie państwa stwarzyszonego z polonizacją i
katolizacją pozostałej ludności.
Obserwuj wątek
    • metalslug5683 @ krakus24kr 02.12.09, 18:37
      ...czas odłączyć Kraków od Polski. Nieustanne łożenie ogromnych pieniędzy na
      utrzymywanie masy zabytków osłabia budżet państwa polskiego i trawi bezcenne
      fundusze unijne.
      • acer0 Re: @ krakus24kr 02.12.09, 18:47
        metalslug5683 napisał:

        > ...czas odłączyć Kraków od Polski. Nieustanne łożenie ogromnych pieniędzy na
        > utrzymywanie masy zabytków osłabia budżet państwa polskiego i trawi bezcenne
        > fundusze unijne.
        --------------------------------------------------
        Czas najwyższy @krakus24kr zamknąć w klatce i wozić po Polsce jako eksponat
        debilizmu POsPOlitego
    • rothschild Podatki trzeba płacić," bojwonicy" mają mieć jakie 02.12.09, 18:54
      jakieś specjalne względy? "bojownicy" anty-łukaszystowscy? Widać Białoruś to
      państwo prawa. :)))
      • komarowo Wy Żydzi Rotszyld 02.12.09, 19:20
        Znów mieszacie w Kraju Rad? Nie dość napytaliście biedy człowiekowi
        radzieckiemu? Nie dość Polaków zabiliście?
        • rothschild Re: Wy Żydzi komarowo 02.12.09, 19:28
          Jak się czegoś czepicie, to myślicie, że się uda, a tu zonk. Pisałem ci, nazywaj
          mnie rabinem czy mułłą, a reszta forumowiczów po czynach i słowach mnie pozna,
          nie po nicku, który był wzięty z przekory.
          • komarowo Re: Wy Żydzi 03.12.09, 17:53
            rothschild napisał:

            Wy antypolscy, ruscy Żydzi to przekorne stworzenia. Już od czasów Berii, czynowniku.

            >a reszta forumowiczów po czynach i słowach mnie pozna,> nie po nicku, który był
            wzięty z przekory.
    • mikesz6 Białoruska skarbówka wzywa polonistów 02.12.09, 19:08
      Nie widzę nic w tym dziwnego,że instytucje finansowe danego kraju chcą
      wiedzieć w jaki sposób jest finansowana organizacja której członkowie darzą
      dozgonną miłością ich prezydenta.A tak przy okazji.I ponownie starosłowiańskie
      imię -tym razem pani wiceprezes
    • kwiecien45 Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 02.12.09, 19:08
      To co robią białoruscy ubecy ze skarbówek to typowa socjotechnika
      zniewolneia ludzi przez ich zatraszenie.
      Problem nie dotyczy tylko Polaków z ziem etnicznie i historycznie
      polskich na Grodzieńszczyźnie.
      Łukaszenka stosuje metodę zastraszanie całego społeczeństwa
      białoruskiego.
      Nauczanie języka białoruskiego jest tam przecież fikcją.
      Z premedytacją rusyfikuje się społeczeństwo, rysyfikuje język
      zastępując tradycyjne białoruskie słowa i zwroty rosyjskimi.
      Białoruskie NKWD-KGB nachodzi w domach rodziny młodych białorusinów
      studiujących za granicą.
      Straszy się ich zwolnieniem z pracy i innymi bliżej nie określonymi
      represjami.
      Chłopców przymusowo wciela się do armii w celu ich "reedukacji".
      Stalinowska dyktatura całą gębą.
      Stalin wyrżnął białoruską inteligencję i bogatych rolników a ludzie
      którzy w tym kraju pozostali pozbawieni własnych elit kulturowych
      (są namiastki elit ale rosyjskie) stali się obiektem nikczemych
      praktyk reżimu.
      Szkoda Polaków pozostawionych na Grodzeńszczyźnie ale szkoda także
      Białorusinów.
      Wstyd, że Europa toleruje w XXI wieku taką nikczemną dyktaturę jak
      reżim kołchoźnika baćki.
      • mikesz6 Re: Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 02.12.09, 19:19
        Drogi Kwietniu 45!Białorusini mają głębokim poważaniu Twoje szlochy nad ich
        dolą,a nazywanie Grodzieńszczyzny ziemiami polskimi jest śmieszne.A Łukaszenka w
        następnych wyborach będzie miał takie poparcie o którym Mały-wielki człowiek
        może tylko pomarzyć.Ale Polska jest demokratycznym krajem.Ha,ha.
        • kwiecien45 Woda w mózgach 02.12.09, 20:51
          Ale ja nie oczekuję wdzięczności od Białorusinów.
          Współczuję Wam z całego serca zupełnie bezintersownie.
          To, że w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy z tragizmu
          Waszego położenia jest dowodem na to, że kiedyś Stalinowi a dziś
          Łukaszence udało się zniszczyć, pozbawiając własnej tożsamości,
          dobry, przyjazny Naród jakim zawsze byli Białorusini.
          W Kurapatach i innych masowych grobach leży kwiat tego narodu.
          Elita, która nigdy nie dopuściła by do całkowitej rusyfikacji i
          mentalnej sowietyzacji Białorusinów.
          W zbiorowych grobach ofiar wielkiego głodu, bezsensownych frontowych
          rzezi leżą Ci którzy nigdy nie dopuścili by do rządów kołchozowego
          baćki. Groteskowej figury żywcem wyciągniętej z bajek o Wani Duraku.
          Znowu go u Was "wybiorą"?
          Oczywiście!
          Przecież już towarzysz Koba mawiał, że nie jest ważne kto głosuje
          tylko to kto i jak liczy głosy :)
          PS. A to, że Grodzieńszczyzna to etnicznie i historyczne ziemie
          polskie wie każdy kto uczył się historii z niezmanipulowanych
          podręczników.
          Nie znaczy to jednak, że ktoś w Polsce chce dziś Grodzieńszczyznę
          odrywać od Białorusi.
          Takie bzdety można tylko spotkać w robiącej Białorusinom wodę w
          mózgach reżimowej propagandzie.
          • kwiecien45 Krzywda 02.12.09, 21:02
            KRZYWDA


            A kto tam idzie, a kto nadchodzi?
            W licznej gromadzie, w całym narodzie?
            To Białorusy.

            A co przynoszą na krwawych rękach,
            na barkach, które zgięła udręka?
            Swoją krzywdę.

            A dokąd z krzywdą swoją tak kroczą?
            Czyim pokazać ją pragną oczom?
            Światu całemu.

            A kto nauczył tłumy tych ludzi
            krzywdę nieść swoją, kto sen ich zbudził?
            Bieda, nieszczęście.

            A co zachciało się tłumom onym,
            ślepym i głuchym, wiecznie wzgardzonym?
            Pragną być ludźmi.

            Janka Kupała
            przeł. Józef Łobodowski
            • kwiecien45 "Choćby przed tobą wszyscy się kłonili"... 02.12.09, 21:11
              Który skrzywdziłeś

              Który skrzywdziłeś człowieka prostego
              Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
              Gromadę błaznów koło siebie mając
              Na pomieszanie dobrego i złego

              Choćby przed tobą wszyscy się kłonili
              Cnotę i mądrość tobie przypisując,
              Złote medale na twoją część kując,
              Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli,

              Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
              Możesz go zabić - narodzi się nowy.
              Spisane będą czyny i rozmowy.

              Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
              I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

              Światło dzienne 1953 Czesław Miłosz


          • michalak.org Re: Woda w mózgach 02.12.09, 21:03
            Dzięki rewolucji Lenina ze Stalinem tacy jak ty mogą i potrafią dziś jako tako
            się wysłowić. Ten "kwiat narodu" dalej trzymałby cię w drewnianych czworakach.
            Ile kiedyś było analfabetów? Czy "kwiatowi" zależało na powszechnej edukacji
            motłochu?

            raz jeszcze - pomyśl nim coś nabazgrzesz! :))

            pozdrawiam serdecznie.
            • kwiecien45 Re: Woda w mózgach 02.12.09, 21:14
              michalak.org napisała:

              > Dzięki rewolucji Lenina ze Stalinem tacy jak ty mogą i potrafią
              dziś jako tako
              > się wysłowić (...).

              ...a tacy jak TY powołujący nawet dziś się na "ZASŁUGI" STALINA nie
              są godni tego abym z nimi dyskutował.

              Jako tako...
        • komarovov Re: Stalinowska metoda: teror przez zastraszanie 03.12.09, 18:00
          Polsza eta Polanie, na pola wam nada wiernutsia a nie do polityki.
    • nie-tak Białoruska skarbówka wzywa polonistów 02.12.09, 21:35
      Same polskie media ujawniają jak polski nacjonalizm wszędzie bruździ.
      Jak można takie państwo traktować z powaga? Amerykanka szkolą robi w Polsce
      furorę jak w księgowości tak w prowadzeniu się państwa.

      ----------------------------------------------------------------
      • kwiecien45 nie-tak nie znasz polskiego 03.12.09, 10:09
        Kierowanie państwem a nie prowadzenie państwa.
        A już z pewnością nie "prowadzenie się państwa":)
        Zaviedat' gosudarstvom - to kierować państwem, zarządzać państwem.
        "Prowadzić się" to może twoja supruga.
        Zapewne źle.
        Z powodu zdeprawowania w czasach Breżniewa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka