Dodaj do ulubionych

Wolność i burka

21.02.10, 14:45
Moim zdaniem sprawa nie jest prosta i sam mam bardzo mieszane uczucia... Nie
jestem osobą religijną i uważam, że religia to sprawa prywatna i państwo nie
powinno się w tę sprawę wtrącać. Z drugiej strony noszenie burek jest pewną
manifestacją o charakterze religijnym i w sumie jestem skłonny zgodzić się z
tym zakazem ale jak spotykam się z argumentem cytując za Panią Wielowieyska
"bo jakoś tak się składa, że mężczyzn wyznających najbardziej konserwatywną
odmianę islamu nie obowiązują tak rygorystyczne reguły jak kobiet. W burkach
chodzić nie muszą. I w tym znaczeniu - nawet jeśli kobiety noszą burkę z
własnej woli - obyczaj ten jest swego rodzaju opresją jednej, "gorszej" płci"
to zaczynam mieć obawy.
Ponieważ pytaniem jest jak daleko się posuną te ingerencję. Dziś mówimy o
parytetach i prawach kobiet a co jeśli za jakiś czas państwa europejskie
zaczną zwalczać kościół katolicki i dyskryminuje jedną płeć i odmawia kobietom
kapłaństwa.
W tym momencie może wydawać się to odległym problemem ale jak się wejdzie na
tę drogę to potem może być trudno się zatrzymać... dlatego też w tej sprawie
mam bardzo mieszane uczucia.
Obserwuj wątek
    • czterdziestyiczwarty Wolnosc i burka. 17.04.10, 08:42
      Wszelkie protesty przeciw zakazowi noszenia burek sa moim zdaniem
      nieuzasadnione. Nie jest w zadnym razie ograniczanie wolnosci czy
      tez dyskryminacja muzulmanow. Jest to po prostu proba do naklonienia
      ich do przestrzegania praw kraju do ktorego przybyli jako emigranci.
      Skoro muzulmanie zdecydowali sie na emigracje do Francji to powinni
      dostosowac sie do zwyczajow i praw panujacych w tym
      kraju a nie wymuszac zmian i wprowadzania wlasnych zwyczajow.
      A jesli im obyczje np. we Francji nie odpowiadaja i czuja sie tam
      przesladowani to nikt ich nie zmusza aby tam pozostali. Niechze
      wracaja do jakiegokolwiek kraju w ktorym obowiazuja muzulmanskie
      zwyczaje i prawa..
      • westlondon Re: Wolnosc i burka. 05.05.10, 19:15
        Chyba cos sie autorowi tekstu pomylilo. To nie Europa nie chce sie integrowac
        tylko przybysze ze szmatami na glowach unikaja integracji.
        Ale zaby to zauwazyc to trzeba leb wystawic poza Czerska.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka