czarnygrom333 05.04.10, 18:09 Dlaczego musialo dosc do tak wielkiego ludobojstwa na polskiej inteligencji. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
abhaod Re: Tragiczne to i smutne,,Katyn,, 05.04.10, 18:59 dyrektor gondek nie powiedział ci już kto ich zamordował ? Odpowiedz Link Zgłoś
jk2007 tylko Katyn? 05.04.10, 19:04 Dlaczego polscy politycy nie skladaja wiencow w Katyniu Pomorza czyli w Piasnicy pod Wejherowem gdzie hitlerowcy zamordowali kilkanascie tysiecy czlonkow polskiej inteligencji z Wybrzeza? Ilu Polakow slyszalo o mordzie na polskich celnikach w Zajaczkowie czy zamordowaniu obroncow wiezy spadochronowej w Katowicach? Albo o zamordowaniu 50 wzietych do niewoli PW-iakow pod Wejherowem, czy innych ofiarach zbrodni hitlerowskich. Czy te ofiary tych mini- Katyniow nie zasluguja na szacunek i filmy? Przypominam mord ok. 12 tys. wyselekcjonowanych przez hitlerowców przedstawicieli inteligencji z Pomorza, dokonany od października 1939 do kwietnia 1940. Podobnie zamordowano i pogrzebano w zbiorowych grobach 7 tysięcy Polaków w Lesie Szpęgowskim Odpowiedz Link Zgłoś
jk2007 tylko Katyn? c.d 05.04.10, 19:05 Warto także przypomnieć (pewnie to także będzie niepoprawnie politycznie!), że w Austrii funkcjonowały specjalne obozy koncentracyjne, w których zginęło wiele Polaków. Tylko w jednym z nich, w Gusen - Vernichtungslager für die polnische Intelligenz (czyli obóz wyniszczenia polskiej inteligencji) zostało zabitych i zmarło z głodu ok.30 tys. Polaków. Akcentuję straty polskiej inteligencji, chociaż każdy człowiek jest równie ważny, ale w przypadku ofiar Katynia i innych miejsc kaźni często właśnie ta okoliczność jest przypominana Odpowiedz Link Zgłoś
czarnygrom333 Re: tylko Katyn? c.d dolina smierci 05.04.10, 19:34 Wymordowanie polskiej inteligencji w Bydgoszczy Dolina Smierci pod Fordonem egzekucje na Stary Rynku publiczne zaraz po wkroczeniu wojski hitlerowskich do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
czarnygrom333 Re: Tragiczne to i smutne,,Katyn,, 05.04.10, 20:41 Zawsze sie szuka winnych gdzie indziej a nie u siebie podobna sprawa z Zydami Hitler dostal forse od Rotszyldow zeby troche Zydow przetrzebic a teraz nas Polakow oskarzaja o antysemityzm. Odpowiedz Link Zgłoś