Dodaj do ulubionych

Tragiczne to i smutne,,Katyn,,

05.04.10, 18:09
Dlaczego musialo dosc do tak wielkiego ludobojstwa na polskiej
inteligencji.
Obserwuj wątek
    • abhaod Re: Tragiczne to i smutne,,Katyn,, 05.04.10, 18:59
      dyrektor gondek nie powiedział ci już kto ich zamordował ?
    • jk2007 tylko Katyn? 05.04.10, 19:04
      Dlaczego polscy politycy nie skladaja wiencow w Katyniu Pomorza
      czyli w Piasnicy pod Wejherowem gdzie hitlerowcy zamordowali
      kilkanascie tysiecy czlonkow polskiej inteligencji z Wybrzeza? Ilu
      Polakow slyszalo o mordzie na polskich celnikach w Zajaczkowie czy
      zamordowaniu obroncow wiezy spadochronowej w Katowicach? Albo o
      zamordowaniu 50 wzietych do niewoli PW-iakow pod Wejherowem, czy
      innych ofiarach zbrodni hitlerowskich. Czy te ofiary tych mini-
      Katyniow nie zasluguja na szacunek i filmy? Przypominam mord ok. 12
      tys. wyselekcjonowanych przez hitlerowców przedstawicieli
      inteligencji z Pomorza, dokonany od października 1939 do kwietnia
      1940. Podobnie zamordowano i pogrzebano w zbiorowych grobach 7
      tysięcy Polaków w Lesie Szpęgowskim
      • jk2007 tylko Katyn? c.d 05.04.10, 19:05
        Warto także przypomnieć (pewnie to także będzie niepoprawnie
        politycznie!), że w Austrii funkcjonowały specjalne obozy
        koncentracyjne, w których zginęło wiele Polaków. Tylko w jednym z
        nich, w Gusen - Vernichtungslager für die polnische Intelligenz
        (czyli obóz wyniszczenia polskiej inteligencji) zostało zabitych i
        zmarło z głodu ok.30 tys. Polaków. Akcentuję straty polskiej
        inteligencji, chociaż każdy człowiek jest równie ważny, ale w
        przypadku ofiar Katynia i innych miejsc kaźni często właśnie ta
        okoliczność jest przypominana
        • czarnygrom333 Re: tylko Katyn? c.d dolina smierci 05.04.10, 19:34
          Wymordowanie polskiej inteligencji w Bydgoszczy Dolina Smierci pod
          Fordonem egzekucje na Stary Rynku publiczne zaraz po wkroczeniu
          wojski hitlerowskich do Polski.
    • czarnygrom333 Re: Tragiczne to i smutne,,Katyn,, 05.04.10, 20:41
      Zawsze sie szuka winnych gdzie indziej a nie u siebie podobna sprawa
      z Zydami Hitler dostal forse od Rotszyldow zeby troche Zydow
      przetrzebic a teraz nas Polakow oskarzaja o antysemityzm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka