Dodaj do ulubionych

Nasze ulice

19.11.10, 18:10
Rozumiem rozgoryczenie po spotkaniu z antyfaszystami ...
Bo gwizdki nie są drogie. W hurcie jeden kosztuje tylko 50 groszy.
- może to jest problem, może chcieliby dostać jakieś droższe gadżety???
Obserwuj wątek
  • echem Nasze ulice 19.11.10, 18:51
   Jak można protestować przeciwko legalnemu marszowi - pytają nie tylko publicyści, którzy szli pod sztandarem ONR, ale też niezaangażowani w spór liberalni dziennikarze. Bo jeśli ktoś maszeruje pod jakąś nieprzyjemną flagą albo skanduje niestosowne hasła, to od tego przecież jest policja i prokurator.
   Otóż nie, od tego są też obywatele. Tym bardziej że państwo jest najczęściej bezsilne wobec ideologicznych sporów. Kontrmanifestacja wydaje mi się więc czymś zupełnie normalnym.


   Kiedy próbowano blokować legalne gejowskie parady to GW była ciężko oburzona!!! Wystarczy poszukać w archiwum co pisali np. p.Siedlecka albo p.Wroński
  • helguera autor byl jednym z tych który 19.11.10, 19:32
   przyczynil się do zadymy i niepokojów 11 listopada.Nawet głupol musi zdawac sobie sprawe czym zakończyć się musi proba zatrzymania legalnego marszu,Teksty w gazecie i innych popierajacych lewakow mediach ,powinny być potraktowane jako nawolywanie do niepokojów,a ich autorzy ukarani.Co kogo obchodzi co krzyczano w u.b.roku,gdyby zakazane hasla krzyczano teraz to krzyczacy powinni byc ukarani i tyle.Na paradzie zboków tez mozna spotkac sytuacje poza prawem i jakos gazeta nie nawoluje do blokowania ich.Kolejne teksty w sprawie marszow, Blumsztajna tylko osmieszaja tek samo jak ten tekst gdy solice nazwal wiochą tylko dlatego że włodarze miasta olali parade zboków.Obrażźanie ludzi zarówno tych z marszu jak i tych ze wsi blumsztajnowi przychodzi łatwo,ale przeciez on pracuje w gazecie ktorej nie jest wszystko jedno.
  • komercjuszek sierp i młot, są znacznie bardziej zbrodnicze niż 19.11.10, 20:28
   sztandary ONR?
   A jakieżto zbrodnie popełniły sierp i młot, poza zżęciem paru hektarów żyta, czy wbiciem paru gwoździ?
   Paranoja jest chora...

   Polska jest chyba jedynym cywilizowanym krajem w Europie, w którym symbole te postawiono w jednym szeregu ze swastyką (która była nawiasem mówiąc używana np. do oznakowania samolotów lotnictwa fińskiego do 1945 roku, czy ktoś chce twierdzić, że Finlandia była krajem faszystowskim?) i ściga ustawowo ich publiczne prezentowanie.

   A sierp i młot nie są niczym innym jak symbolem, podobnie jak krzyż, i rozumując tymi kategoriami krzyż też nie splamił się akurat niewinnością nw przestrzeni wieków, a mimo to wiesza czy stawia się go wszędzie, a przede wszystkim tam gdzie nie jest jego miejsce.

   Zbrodnicze nie są symbole, zbrodniczy są ludzie, którzy się tymi symbolami posługują czy za nimi ukrywają i z tego tytułu nazywanie sztandarów ONR zbrodniczymi jest, delikatnie mówiąc, poważnym nadużyciem, przynajmnije tak długo, jak długo pod tymi sztandarami nie popełniono żadnych zbrodni.

   Ludzie, którzy pod tymi sztandarami maszerują mają określone poglądy czy przekonania, z którymi się można zgadzać lub nie, ale podobno w tym kraju wywalczono sobie prawo do posiadania i głoszenia poglądów nazywane "wolnością przekonań" więc prawo to należy respektować, czy się to komuś podoba czy też nie. I zgodnie z tym prawem wolno również maszerować po mieście ze sztandarem ONR, przynajmniej tak długo, jak długo się spełnia wymagania administracyjne i prawne.

   Mnie osobiście też nie podobają się tego typu imprezy podobnie, jak nie podobają mi się marsze z pochodniami w celu okupacji terenów przed obiektami państwowej administracji. I te jakoś nikomu nie przeszkadzają, mimo że odbywają się bez spełnienia wymogów przepisów o zgromadzeniach publicznych, w odróżnieniu od marszów ONR.

   Tak więc co, znowu mamy równych i równiejszych?

   Więc zamiast pieprzyć dyrdymały o "zbrodniczych symbolach" zastanówcie się panie i panowie publicyści co zrobić, żeby programy ONR i innych podobnych organizacji przestały być atrakcyjne dla ich potencjalnych zwolenników.
   W każdym razie jak długo będą egzystowali biedni i bogaci, czy równi i równiejsi. tak długo będą istniały radykalne programy i ich głosiciele, którzy znajdą słuchaczy i zwolenników.

   I gwizdki nie są akurat najlepszym rozwiązaniem. (Pięści zresztą też nie)
   • mike.recz Re: Jeden lewak wart 50 groszy. 27.10.11, 01:20
    trupyirobaki napisał: Zwyczajowe brednie tego co na każde ucho i oko widzi inaczej.
    A fantazje o wzajemne cięciu nożami pod pomnikiem D. to paranoja i schizofrenia
    w jednym.

    Taaaa, paranoja i schizofrenia....

    www.wykop.pl/ramka/522637/marsz-niepodleglosci-kibole-pocieli-sie-nozami-pod-pomnikiem-dmowskiego/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka