glowny_pasazer 14.03.11, 15:19 Czyli już nie będzie można nazwać Żyda Żydem, a Rosjanina Rosjaninem, bo się obrażą? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
veryok Diagnoza nienawiści 14.03.11, 15:25 nareszcie!!! tego belkotu i jadu w polskim necie nie moge juz czytac. wszedzie internet i fora gazetowe sa cenzurowane pod katem nienawisci rasowej i tak powinno byc. demokracja to nie jest plucie na innych. Odpowiedz Link Zgłoś
mapokl Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 17:51 veryok napisała: > nareszcie!!! tego belkotu i jadu w polskim necie nie moge juz czytac. wszedzie > internet i fora gazetowe sa cenzurowane pod katem nienawisci rasowej i tak powi > nno byc. demokracja to nie jest plucie na innych. Tylko zbyt często każdą niepochlebną opinię traktuje się urzędowo jako nienawiść rasową... Obecna poprawność polityczna i tolerancja doprowadzają do sytuacji gdzie te mniejszości stają się "świętymi krowami" o których nic złego nie można powiedzieć. Tolerancja to zwykły bełkot ludzi udających "światowców" . I gdzie są te "wszędzie"? Uważasz, że jak ludziom zabronisz mówić to przestaną tak myśleć? Jak siłą i przepisami zmusisz ich do jakiegoś postępowania to to zaakceptują? Czy likwiduje to problem? Odpowiedz Link Zgłoś
chamski_post Jak zwykle źle stawiane pytania 16.03.11, 13:47 Nie chodzi o to CZY trzeba filtrować treści w internecie, chodzi o to KTO ma decydować o tym JAKIE treści są niewłaściwe. Jeżeli portale i administratorzy serwerów to jestem za - niech sobie Agora w regulaminie konta określi jasno, że można na forum opluwać tylko katolików i kler. Natomiast gdy za definiowanie co jest treścią zakazaną odpowiada rząd to powiewa to ostro totalitaryzmem. Kto mi zagwarantuje, że za rok, dwa albo pięć ktoś nie wpadnie na pomysł, że treścią zakazaną będzie krytyka rządu ? No kto ? Powiecie "przecież jest demokracja, taki rząd upadnie". Drodzy moi w Niemczech międzywojennych też była demokracja (wszyscy wiemy co się z nią stało po dojściu Hitlera do władzy) i jakoś nie wydaje mi się, żeby ludzie byli głupsi niż teraz. Odpowiedz Link Zgłoś
anto.n Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:43 ale za co kochac zydow? wystarczy popatrzyc na rzad i cala "gore" to sami zydzi(z malymi wyjatkami), kochac ich za to ze nami Polakami rzadza! a za co kochac rosjan? od caratu za niewole po Katyn i PRL? kto tu belkoce droga pani! prosze sie obudzic z letargu i wlaczyc szara samotna komorke! Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:53 anto.n napisał: > ale za co kochac zydow? wystarczy popatrzyc na rzad i cala "gore" to sami zydzi > (z malymi wyjatkami), kochac ich za to ze nami Polakami rzadza! a za co kochac > rosjan? od caratu za niewole po Katyn i PRL? > kto tu belkoce droga pani! prosze sie obudzic z letargu i wlaczyc szara samotna > komorke! a za co kochasz Polskę? chyba nie za to, że tu najczęściej kradną samochody? Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Diagnoza nienawiści: stosunki polsko-rosyjskie 15.03.11, 01:27 Po upadku PRL-u i Zwiazku Radzieckiego polscy jak i rosyjscy politycy zaprzepascili ogromna szanse na ulozenie normalnych, partnerskich stosunkow miedzy naszymi narodami. Po 1989 roku nasza krotkowzroczna polityka zagraniczna byla prawie calkowicie zdominowana budowaniem "RELACJI" z USA i Zachodem. Z PRL-u odziedziczylismy kompletnie zdemonizowany obraz Rosji jako “Ziemi Nieludzkiej” (o ile pamietam termin wprowadzony do polskiej historiografii przez Jozefa Czapskiego). Ciekawe, ze nasi dziennikarze i historycy nigdy nie odwazyliby sie uzyc takiego przymiotnika wobec Niemiec. Innymi slowy wybiorcza znajomosc i powazne luki i uproszczenia w prezentowaniu historii najnowszej (zwlaszcza epoki PRL-u) mlodszemu pokoleniu jest rezultatem uzaleznienia od naszych nowych uwarunkowan i kalkulacji geopolitycznych. Fenomen PRL-u mozna najlepiej zrozumiec poprzez pryzmat stosunkow polsko-rosyjskich. Dlaczego stosunki z Rosja byly, sa i beda dla Polski tak wazne? Krotka odpowiedz odnajdziecie w starym madrym przyslowiu finskim : “Szukaj przyjaciol blisko a wrogow daleko”. Przytaczam to porzekadlo nie przypadkowo bowiem Finowie podobnie do Polakow mieli burzliwe i krwawe stosunki ze swoim olbrzymim wschodnim sasiadem. Jednakze mimo pewnych zbieznosci natury geopolitycznej w przeciwienstwie do nas Finowie nie byli na hitlerowskiej liscie narodow/”ras” przeznaczonych do stopniowej eliminacji (Hitler planowal calkowite zakonczenie “odpolszczania” Ostland-ow do 1955 roku). Nigdy nie wolno nam Polakom o tym zapominac ! Polecam naszym politykom zapoznanie sie z : “Mein Kampf” i “Rozmowami przy stole” Hitlera, tworczoscia Rosenberga, Dziennikami Goebbelsa, Hansa Franka, Rudolfa Hoessa, przemowieniami Leya czy Himmlera: ktore jednoznacznie nakreslaly “przyszlosc” dla “slawischen Untermenschen” na Wschodzie w ramach realizacji tzw. “Lebensraum”. Nic w dziejach ludzkosci nie jest porownywalne do OFICIALNEJ RZADOWEJ RASISTOWSKIEJ DOKTRYNY LUDOBOJSTWA I MASOWEJ PRZEMYSLOWEJ EKSTERMINACJI LUDZI przez III Rzesze. To niemoralne porownywac ofiary K.L.Auschwitz z ofiarami zbrodni Stalina. Zbrodnia zawsze pozostanie zbrodnia. Jednakze skladajac kwiaty w Katyniu polskim ofiarom NKWD pamietajmy o milionach Rosjan, ktorzy mieli odwage aby sie stalinizmowi sprzeciwiac. Spoczywaja oni w zbiorowych mogilach rozsianych po calej Rosji... nie tylko w Katyniu. Z drugiej strony anty-hitlerowcow w III Rzeszy (tzn. wsrod Niemcow i... Austriakow note bene narodu, ktory po wojnie po arcymistrzowsku wmowil calej Europie i swiatu, ze tak jak wiekszosc sasiadow III Rzeszy zalicza sie do jej ofiar) nawet po 1944 roku mozna ze swieczka szukac. Badzmy szczerzy; tzw. Konferencja w Jalcie (Uklad Monachijski numer 2), po ktorej sprzedano Polske Stalinowi jest nie tylko radzieckim/rosyjskim problemem moralnym. Ekscesy CZESCI (gwalty i grabieze) podpitych i zdemoralizowanych brutalnoscia wojny zolnierzy radzieckich nigdy nie byly czescia doktryny Armii Czerwonej. Bylo to po prostu karygodne zaniedbanie dyscypliny i regulaminow wojskowych niedostatecznie karane przez dowodztwo. “Wojna” na Zachodzie to wakacje w porownaniu z bezwzglednoscia Frontu wschodniego. Stalin jak i wiekszosc jego dowodcow nie liczyl sie ze stratami ludzkimi, traktujac swoich zolnierzy jak przyslowiowe mieso armatnie. Slal nie dozywionych, nie wyszkolonych i nie dozbrojonych cywilow prosto na linie frontu do walki z doskonale wydrylowana, zaopatrzona i juz bojowo doswiadczona nazistowska maszyna wojenna majac za plecami oddzialy zaporowe NKWD. Szanowany przez prostych zolnierzy rosyjskich gen. Rokossowski - dla nas Polakow nadal “zdrajca”- byl pod tym wzgledem szlachetnym wyjatkiem. O traktowaniu przez hitlerowcow rosyjskich jencow wojennych gorzej od bydla i to wcale nie lepiej od Zydow nawet nie warto wspominac. Pierwsze eksperymenty z masowym gazowaniem ludzi przeprowadzono w K.L.Auschwitz wlasnie na jencach radzieckich. Porownywanie okupacji hitlerowskiej 1939-1945 z tzw "okupacja" radziecka PRL-u jest tendencyjnym wypaczeniem faktow. Jak mozna wysuwac takie analogie wiedzac, ze zyja jeszcze ludzie, ktorzy tamta rzeczywistosc doskonale pamietaja? Spojrzmy na siebie. Nasz kler zyl za komuny jak u pana Boga za piecem. Tak jak i teraz nasza hierarchia koscielna mieszkala w palacach, rozbijala sie zachodnimi wozami i miala dostep do wyjazdow zagranicznych. Tempo budownictwa koscielnego na leb i szyje bilo tempo budownictwa mieszkaniowego. Liczni ksieza i nawet niektorzy luminarze opozycji z Panem Walesa na czele przez lata zyli w perwersyjnej symbiozie z SB a pozniej - tak jak tow.Wielgus - lali krokodyle lzy na pogrzebach gornikow z “Wujka” czy Jerzego Popieluszki. W 1980/81 Jaruzelski nie potrzebowal Ruskich. Nasz Narod masochistycznie gloryfikujacy rodzima martytologie/wiktymologie przyzwyczajony jest do obelg i kopniakow od obcokrajowcow a tymczasem w 1981 zostalismy powaleni na kolana przez naszych braci Polakow, co bylo i jest bolem szczegolnie dotkliwym. Prawda jest smutna, niemalze trywialna, nastrojem przywolujaca “Wesele” Wyspianskiego: do stlumienia naszego plomiennego narodowego zrywu w 1981 wystarczyly ZOMO-wskie gumowe paly i sikawki. Ten opluwany rezim jakos nigdy nie mial klopotow z rekrutacja wielotysiecznej armii ZOMO-wcow badz co badz tych samych prostych polskich chlopakow wierzacych katolikow uczeszczajacych na niedzielne msze, przystepujacych do komunii swietej i chodzacych do spowiedzi. Oni byli naszymi szkolnymi kumplami i sasiadami. Tak chcialbym wiedziec gdzie dzisiaj sa tysiace tych bylych weteranow ZOMO? ”Jaka partie popieracie, panowie? Czy rozpoznajecie na ekranach telewizyjnych swoje byle ofiary, ktore palowaliscie z takim animuszem za troche lepsze racje zywnosciowe? A moze rozpoznajecie swoich bylych rozkazodawcow? Kiedy zamierzacie zorganizowac zjazd weteranow ZOMO ? W koncu powiedzcie jak wy rozumieliscie/rozumiecie definicje patriotyzmu?. Wszyscy, nawet nasi historycy cierpia na zbiorowa amnezje w tej kwesti. Temat jednostek ZOMO jakby za sprawa czarodziejskiej rozdzki zniknal z naszej swiadomosci narodowej. Przypominam, ze mowimy tutaj o tysiacach jesli nie setkach tysiecy naszych rodakow, o ktorych istnieniu po 1989 zaginal wszelki sluch. Przypomnijcie sobie naszych znajomych w RFN rodem ze Slaska, ktorzy w 1944/45 witali wkraczajacych Sowietow jako Polacy a w latach 70/80-ych pozegnali Polske jako etniczni Niemcy na podstawie odnalezionych na strychu i zakurzonych (raczej skrzetnie odkurzonych) dokumentow potwierdzajacych ich “koniunkturalne” pochodzenie. W 1984 spotkalem bylych dzialaczy robotniczej Solidarnosci, ktorzy po stanie wojennym ze wszystkich mozliwych krajow przyjmujacych emigrantow wybrali rasistowska RPA gdzie dokladnie w tym samym czasie stary Nelson Mandela dogorywal w wiezieniu. Szybko sie urzadzili i oczywiscie kontynuowali swoja walke o wolnosc, rownosc i sprawiedliwosc spoleczna ze swoich posiadlosci otoczonych drutem kolczastym i czarnoskora pomoca domowa, ktorej zrzeszanie sie w zwiazkach zawodowych bylo zabronione. Delikatnie im to wytknalem. Obruszyli sie na mnie. “Twoj mlodzienczy idealizm mozesz sobie wsadzic do d..py. Daj czarnuchom wladze i zobaczysz jak rozpie...dola ten kraj”. Przypomnialy mi sie wtedy slowa zelaznego kanclerza: “wystarczy dac Polakom wladze i sami sie wyniszcza”. Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Diagnoza nienawiści: stosunki polsko-rosyjski cd 15.03.11, 01:30 Wysmiewanie PRL-owskiego cyrku "w okupowanym przez Rosjan" kraju (nawet na ekranach oficjalnej tv) byla tak powszechne, ze nawet owczesne wladze machnely na nie reka. Stosunkowo duzej jak na tamte czasy swobody slowa i bogactwa zycia kulturalnego mogly nam pozazdroscic nie tylko pozostale baraki obozu socjalistycznego ale rowniez niektore kraje zachodnie. Walka PRL-owskiej cenzury z tzw. “literatura drugiego obiegu” przypominala walke z wiatrakami. Wiekszosc parlamentarzystow dzisiejszej RP posiada dyplomy i tytuly naukowe zdobyte na "komunistycznych" uczelniach, na ktore dostala sie na fali tzw. “awansu spolecznego” z pomoca “punktow za robotniczo-chlopskie pochodzenie” do czego jednak zaden z nich juz sie nie przyzna. Wielu z tzw. “represjonowanych” (wlaczajac sp. prezydenta Kaczynskiego) robilo kariere naukowa. Tworzenie mitow i przeginanie historii to w jedna to w druga strone na zamowienie kolejnych elit politycznych oportunistycznie wPiSujacych sie do zmieniajacych sie kontekstow geopolitycznych jest wysoce niemoralne. Nawet - z zalozenia niezalezna - instytucja jak IPN ulegl naciskom politycznym. Nasze mlodsze pokolenie jest gotowe uwierzyc, ze przed 1989 roku czekalismy na zaglade w gettach albo obozach koncentracyjnych, w atmosferze masowych ulicznych lapanek-zdejmujac czapki przed patrolami zoldakow sowieckich. Nie chce umniejszac naszych cierpien i upokorzen w PRL-u: sluchanie tej glupawej PZPR-owskiej nowomowy, karmienie nas przyprawiajaca o mdlosci propaganda z jednoczesnym zagluszaniem “Radia Wolna Europa” i “Glosu Ameryki”, nieustanne kolejki, strajki o zniesienie podwyzek cen, smrod gazu lzawiacego. Nie sposob zapomniec o tych okrutnych, ciagnacych sie bez konca nocach godziny milicyjnej, ktore mnie wiecej od sierpnia 1982 roku zaowocowaly niespotykanym w historii Narodu Polskiego przyrostem naturalnym. Te 45 lat okupacji radzieckiej przetrwalismy kosztem wielu innych wyrzeczen: brakowalo kielbasy zwyczajnej, papierosow, papieru toaletowego ale mimo wszystko pomyslmy o tych 600 tys. rosyjskich/radzieckich zolnierzy poleglych na naszych ziemiach. Chyba to jednak dzieki nim mozemy DZISIAJ w 21 wieku mowic do naszych dzieci i wnukow po POLSKU w Gdansku, Wroclawiu, Szczecinie, Olsztynie, Opolu, Chorzowie czy nawet w Poznaniu. Zapytacie o “polski” Lwow, Wilnio, Nowogrodek. Szukajcie odpowiedzi u naszych ukrainskich, litewskich i bialoruskich sasiadow. Ci, ktorzy nie moga sie pogodzic z utrata Kresow Wschodnich nigdy nie zadali sobie trudu aby sobie uzmyslowic, ze utrzymywanie ogromnych mniejszosci, litewskich, bialoruskich nie mowiac juz o ukrainskich w granicach Polski (w jakimkolwiek ustroju politycznym) wczesniej czy pozniej skonczyloby sie scenariuszem balkanskim. Tym, ktorym kompletnie brakuje wyobrazni proponuje spojrzec na przedwojenna mape II RP i wymazac z niej ziemie nalezace do dzisiejszych niepodleglych panstw naszych sasiadow Ukrainy, Bialorusi i Litwy. Pozostaloby nam plamka na mapie rozmiarami przypominajaca malenstwo zrodzone swego czasu z namietnej milosci Pani Walewskiej do Napoleona Bonaparte. Fakt, ze w smolenskiej katastrofie, ktorej mozna bylo uniknac starcilismy dwukrotnie wiecej generalow niz w Katyniu jest ostatnim przykladem samodestrukcyjnej megalomanii niektorych naszych politykow. Nasi politycy - w ramach leczenia sie ze slowianskich kompleksow - onanizuja sie przed portretami kolejnych amerykanskich prezydentow i wcale nie przeszkadza im fakt, ze przecietny Amerykanin nie potrafi wskazac Polski na mapie swiata. Dzierzac w drugiej rece lekko zardzewiala szabelke dzielnie i zamaszyscie nia wymachuja w strone Rosji. Przypomina to troche szczekanie na niedzwiedzia przez malego pudelka...na smyczy. Koniunkturalnie zafundowalismy sobie innych malych pudelkow albo pekinczykow (tez na smyczy) jako nowych, egzotycznych sojusznikow. Gruzja - gdzie nie tak dawno na zasadzie staropolskiego “zastraw sie ale postaw sie” nasz s.p. prezydent o wlos (“po raz pierwszy”) nie stracil zycia - jest tego klasycznym przykladem. Przypominam, ze mowimy o kraju w ktorym do dzisiaj prawie w kazdym miasteczku i wiosze dumnie stoja pomniki najwiekszego Gruzina wszechczasow Josifa Dzugaszwili...ale oczywiscie o tym nasz dzielny “Maly Rycerz” sp. Prezydent Kaczynski-Wawelczyk i nasze “wolne” media nawet nie smialy i nadal nie smieja wspomniec. Oczywiscie plakat z geba Stalina w Moskwie to prawie anty-polska prowokacja. Kazdy narod ma ciemne plamy w swojej historii. Jako Polak rowniez chcialbym przeprosic narod Hiszpanii za “nasze wyzwalanie Polski” pod Samosierra. Haitanczykow za podobne pranie napoleonskich brudow i to bynajmniej nie w ime Wolnosci Waszej i Naszej. Przepraszam Braci Czechow za odebranie im Zaolzia-ktore mozna tylko porownac do kopania lezacego podobnie jak wyczyn Stalina 17 wrzesnia 1939 wobec konajacej Polski. Przepraszam moich zydowskich wspolobywateli za “szmalcownikow”, za Jedwabne i rowniez za to za nie stanalem w ich obronie w 1968. (Za Pogrom Kielecki to zapewne nie powinnismy nikogo przepraszac bowiem byla to prowokacja polskich komunistow, z ktorych – o dziwo - wiekszosc to byli przeciez polscy Zydzi. Tak jak i wy do dzisiaj probuje sie doszukac w tej tezie logiki.) Przepraszam wielkich polskich poetow Juliana Tuwima i Boleslawa Lesmiana za naszych wspolobywateli, dla ktorych ich poezja “smierdziala czosnkiem”. Przepraszam za sanacyjny (ND-cki) apartaheid na polskich uczelniach II RP. Przepraszam za Polakow, ktorzy pamietajac o Bermanach i Rozanskich celowo zapominaja o tysiacach gwiazd Dawida na nagrobkach cmentarzy wojskowych zolnierzy polskich pod Narvikiem, Tobrukiem, Monte Cassino czy Falaise. Posmiertnie przepraszam Nigeryjczyka Maxwella, ktorego policja demokratycznej i praworzadnej RP zastrzelila w imie chrzescijanskiej milosci do blizniego tylko dlatego, ze nie kopal pilki tak dobrze jak doskonaly i powszechnie szanowany polski pilkarz Emanuel Olisadebe. Sugestie niektorych rewizjonistycznych historykow, ze napasc Hitlera na ZSRR bylo krucjata w obronie Cywilizacji Europejskiej przed zydo-komunizmem sa nonsensowne. III Rzesza w ramach polityki “Drang Nach Osten” uderzylaby na Wschod bez wzgledu na ustroj panujacy w tak waznej dla rozszerzenia przestrzeni zyciowej narodu niemieckiego czesci Europy. Obsesyjne tezy historykow Holocaustu, ze wyniszczenie Narodu Zydowskiego bylo GLOWNYM celem imperialnej polityki III Rzeszy sa rowniez przesadzone. Nawet po rozpoczeciu ekspansji terytorialnej na Wschod Niemcy nie wiedzieli jak rozwiazac “Judenfrage”. Walka o “Lebensraum” byla GLOWNA PRZYCZYNA Drugiej wojny swiatowej – i to wlasnie ona lezala u podstaw niemieckiego ludobojstwa. Jak to mawial sam Hitler: "Europa Wschodnia bedzie dla nas tym czym dla Brytyjczykow sa Indie", “nasi bauerzy/kolonisci wykorzystaja slowianski pomiot jako nawoz na swoich polach na Wschodzie” . Rownie obrazowo wyrazil sie o Nas Robert Ley autor instrukcji Organizacji Frontu Pracy: “Rozmawiajac z robotnikiem przymusowym ze Wschodu patrz mu prosto w oczy, jak robisz to ze zwierzeciem aby wiedzial kto jest Panem”. Pominmy na chwile losy polskich i europejskich Zydow...Wypadaloby sie zapytac gdzie dzis bylaby Polska i Polskosc gdyby ziscily sie plany Hitlera o zbudowaniu na naszym trupie 1000-letniej III Rzeszy? Anton, zastanow sie dobrze zanim kopniesz znicz na zaniedbanym grobie “ruskiego zolnierza” i zrownasz PRL z tzw. “Das Generalgouvernement”.... i byc moze oskarzyz mnie o relatywizowanie historii . Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Diagnoza nienawiści 16.03.11, 10:42 anto.n napisał: prosze sie obudzic z letargu i wlaczyc szara samotna > komorke! ---------------------------- Daj przykład i zacznij od siebie, ale najpierw wyłącz radyjo. Odpowiedz Link Zgłoś
wuk4 Re: Diagnoza nienawiści 16.03.11, 22:16 anto.n napisał: > ale za co kochac zydow? Hmm... Nikt ci nie każe kochać kogoś na siłę. Chyba nie zrozumiałeś, że tu chodzi o paranoję zbiorowej nienawiści. A jeśli rzeczywiście chcesz Żydów kochać, to możesz kochać. Za to, że polscy chłopi za ujawnienie na komendzie Gestapo ukrywającego się Żyda dostawali parę skórzanych butów. To zawsze się przydaje w ciężkich czasach. A potem jeszcze mieli okazję powyrywać trochę żydowskich złotych zębów. Upewnij się, czy twoi dziadkowe tak się przypadkiem nie wzbogacili. Odpowiedz Link Zgłoś
nannek Re: Diagnoza nienawiści 16.03.11, 12:01 Cytat: Żydzi, Rosjanie, geje i lesbijki - to pod ich adresem kierowana jest najczęściej mowa nienawiści w internecie Bzdury nic więcej, kto co ma do Rosjan? chyba do rządu Rosyjskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Kaganiec 14.03.11, 15:30 czytamy: "Program finansowany jest z programu "Demokracja w działaniu. Tolerancja" Fundacji im. Stefana Batorego, a przeprowadzany we współpracy z Centrum Badań nad Nowymi Mediami Collegium Civitas. Rozpoczął się w lipcu 2010 r., a ma zakończyć w czerwcu 2011 r." Proponuję nazwę: "Inkwizycja w działaniu. Kaganiec". Odpowiedz Link Zgłoś
nutka57 Re: Kaganiec 14.03.11, 15:38 Tak - kaganiec. Bardzo adekwatna nazwa. Ale urządzenie konieczne. Obserwuję pana radosną twórczość, która NIE jest dowodem na szacunek i miłość do bliźniego zatem wcale mnie nie dziwi pańskie oburzenie. Ale może to poskromi pańskie popisy retoryczne, nasączone jadem nienawiści i antysemityzmu. Odpowiedz Link Zgłoś
tbarbasz Re: Kaganiec 14.03.11, 16:18 nutka57 napisała: > Tak - kaganiec. Bardzo adekwatna nazwa. Internet stał się popularny. Juz nie tylko "NASI" lub odpowiednio bogaci (którym się przyzna Koncesję i "zyzwolenie") mogą propagować swoje poglądy! A to jest BRADZO niebezpieczne dla WADZY. W sierpniu 1980 tez przede wszystkim wyłączano telefony i "zaaresztowano" nieliczne powielacze! Ludzie, którzy nie mogą się skomunikować i tym samym zorganizować nie mogą być zagrożeniem dla WADZY. Dlatego WADZA nie znosi niezależnych środków komunikowania się Obywateli i stosując różne "argumenty" i sposoby (a to pornografia dziecięca, a to rasizm...) usiłuje zdobyc kontrolę na siecią! > Obserwuję > pana radosną twórczość, która NIE jest dowodem na szacunek i miłość do bliźnieg > o zatem wcale mnie nie dziwi pańskie oburzenie. Ale może to poskromi pańskie po > pisy retoryczne, nasączone jadem nienawiści i antysemityzmu.[/b] Jeśli ktoś popełnia przestępstwo i krzyknie na Pana np. "Podły Czarnuchu (Żydzie itp.) na ulicy czy na stadionie to powinien Pan złożyć odpowiednie doniesienie do prokuratury. Tak samo, jeśli jest Pan świadkiem (lub ofiarą) przestępstwa w Internecie. Przestępców NALEŻY ŚCIGAĆ Z CAŁĄ SUROWOŚCIĄ PRAWA. Także Internetowych! Ale nie wolno wprowadzać cenzury prewencyjnej! Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Kaganiec 14.03.11, 16:24 nutka57 napisała: Obserwuję > pana radosną twórczość, która NIE jest dowodem na szacunek i miłość do bliźnieg > o zatem wcale mnie nie dziwi pańskie oburzenie. Ale może to poskromi pańskie po > pisy retoryczne, nasączone jadem nienawiści i antysemityzmu.[/b] I'm watching You..... gdzieś już to czytałem.... z pewnością w dziale tolerancji i wolności słowa. Bardzo pasujesz - do "jedynie słusznych poglądów", takich super trendy. Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Kaganiec 14.03.11, 17:48 pal666 napisał: > I'm watching You..... gdzieś już to czytałem.... z pewnością w dziale tolerancj > i i wolności słowa. Bardzo pasujesz - do "jedynie słusznych poglądów", takich s > uper trendy. przypomnę Ci gdzie to czytałeś: wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8555332,PiS_chce_pilnowac_internetu__Powola_specjalny_zespol.html Odpowiedz Link Zgłoś
aaannemarie Re: Kaganiec 14.03.11, 17:40 Masz rację Nutka 57. Dlatego też na forum GW nie wchodzi większość jej czytelników, preferując GW papierową (ja też, stąd wiem, że u mnie w kiosku często braknie, a ND zalega smutnie). Dzięki "kagańcowi" wychowano społeczeństwo francuskie, gdzie na forum Le Monde opinie obraźliwe się nie pojawią.Można obrażać prezydenta, ale nie wyzywać grupę społeczną. To samo dotyczy Corriere della Sera. Dzięki temu ludzie dorastają i uczą się wyrażać opinie i kontrargumentować. Niestety, u nas wolność jest utożsamiana z wolnością do chamstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Kaganiec 14.03.11, 17:51 Na każdym forum są moderatorzy. Dlaczego śpią? Musimy chamstwo specjalnymi ustawami ścigać? Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszygeorge Re: Kaganiec 15.03.11, 23:56 "gdzie na forum Le Monde opinie obraźliwe się nie pojawią.Można obrażać prezydenta, ale nie wyzywać grupę społeczną." I uważasz, że jak coś nie pojawia się na forum, tzn. że tego nie ma? Akurat przykład z Francją jest jak kulą w płot, bo ta ich tolerancja i polityczna poprawność właśnie bokiem im wychodzi. Akurat we Francji są ogromne napięcia na tle rasowym, które niedawno zaczął rozładowywać prezydent m.in. pomysłem deportacji niektórych Romów. Odpowiedz Link Zgłoś
aaannemarie Re: Kaganiec 16.03.11, 10:05 Tak, jeśli coś nie pojawia się na forum, to tego nie ma. Nie mówiłam też tu o stosunku Francuzów do cudzoziemców (który jednak nie jest taki jak się Polakom wydaje, skoro każdy ma jakiegoś "swojego" Araba, u którego kupuje wino do obiadu), lecz o ich sposobie zwracania się do siebie. Akceptują to, że ktoś myśli inaczej. Polak się gotuje i wyzywa dyskutanta od durniów i nieuków ; znakomite przykłady na tym forum, lub w debacie TV dwóch "profesorów" przedwczoraj. Należy uzbroić się w cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy. Polscy dyskutanci są jak dzieci, naparzają się łopatkami po głowach. Nie ma umiejętności rozmowy. Odpowiedz Link Zgłoś
minstrel515 Re: Kaganiec 16.03.11, 10:11 aaannemarie napisała: > Tak, jeśli coś nie pojawia się na forum, to tego nie ma. Nie mówiłam też tu o s > tosunku Francuzów do cudzoziemców (który jednak nie jest taki jak się Polakom w > ydaje, skoro każdy ma jakiegoś "swojego" Araba, u którego kupuje wino do obiadu > ), lecz o ich sposobie zwracania się do siebie. Akceptują to, że ktoś myśli ina > czej. Polak się gotuje i wyzywa dyskutanta od durniów i nieuków ; znakomite prz > ykłady na tym forum, lub w debacie TV dwóch "profesorów" przedwczoraj. Należy u > zbroić się w cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy. Polscy dyskutanci są jak dzi > eci, naparzają się łopatkami po głowach. Nie ma umiejętności rozmowy. Polak Polakowi Polakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
pawlow_psa Gruzini?? Jak ktoś może nienawidzić Gruzinów??? 16.03.11, 15:02 Wspaniałego narodu, w którym jest pyszne jedzenie, cudowne wino, zapierające dech w piersiach widoki i przede wszystkim NAJPIĘKNIEJSZE kobiety na świecie???? Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Kaganiec 15.03.11, 15:37 Nutko, za dużo przymiotników i emocji w Twojej wypowiedzi, żeby z nią dyskutować. Podaj przykłądy mojego antysemityzmu albo przeproś. Odpowiedz Link Zgłoś
veryok Re: Kaganiec 14.03.11, 15:40 czlowieku poczytaj sobie gazety online po ang czy niemiecku i zobacz jak wygladaja tam komentarze- niezle sie zdziwisz. sa tam nawet dopiski moderatorow i skroty w wypowiedziach! a nie sadze, by te kraje tlamsily demokracje. wylewanie szamba na ludzi o innych pogladach, pochodzeniu etnicznym to dowod zidiocenia i braku jakichkolwiek standardow kulturowych. w tym polski net celuje. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk_wj Re: Kaganiec 14.03.11, 17:18 Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. O tym drugim członie w definicji często zapominają piewcy nieograniczonej wolności. A poszanowanie praw oznacza mie∂zy innymi nieobrażanie mniejszości (politycznej, seksualnej, etnicznej, płciowej, wiekowej...) złymi słowami. Każdy jest w jakiejś mniejszości. Na przykład filatelistów, cyklistów, kapitalistów czy innej. Zanim zabierze się za słowne poniżanie innych powinien zastanowić się przez sekundę, czy sam chciałby być tak potraktowany. Problemem demokracji i wolności są osoby nadużywające jednego i drugiego bez oglądania się na skutki. Jak ograniczać wolność wrogom wolności, aby nie zaprzeczyć jej istocie to problem nienowy, ale wart dyskusji. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Kaganiec 14.03.11, 19:13 > Każdy jest w jakiejś mniejszości. Na przykład filatelistów, cyklistów, kapitali > stów czy innej. Zanim zabierze się za słowne poniżanie innych powinien zastanow > ić się przez sekundę, czy sam chciałby być tak potraktowany. Mam to w pompie, nie mam problemów z samooceną i nie potrzebuję "lubię to" przy moich wypowiedziach. Moge byc obrażany ale nie chcę byc cenzurowany. A. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Kaganiec 14.03.11, 19:46 Są też tacy, którzy obrażani być nie lubią. Dlatego będziesz cenzurowany. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Kaganiec 14.03.11, 20:02 tak wiem, to ci sami co nie wiedzą, ze w pilocie/tv jest przycisk "off". W cenzurowanym nie będę brał udziału więc nie będę cenzurowany. Nowy wspaniały swiat... A. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Kaganiec 14.03.11, 20:28 oczywiście, że jest. Masz np. konto na "fejsie"? A wielu nie ma - nacisnęli "off". A. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Kaganiec 14.03.11, 21:57 Nie mam konta na fejsie (ani na NK i tym podobnych). Za to w życiu "off" naciska się skacząc z dachu, chyba, ze właśnie o to Ci chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
komunista_trocki Re: Kaganiec 14.03.11, 18:23 a jak nazwałbyś przepisy o obrazie "uczuć religijnych"? To dopiero niedorzeczność. Za udawanie papieża chcieli postawić uczniów przed sądem... Odpowiedz Link Zgłoś
tojakierowca_bombowca Diagnoza nienawiści 14.03.11, 15:38 Polityczna poprawność to totalitaryzm XXI wieku Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 16:14 tojakierowca_bombowca napisał: > Polityczna poprawność to totalitaryzm XXI wieku ale przynajmniej nie buduje krematoriów... widziałeś kiedyś komentarz nie będący po "linii" na forum tzw. "niezależnej"? Tu przynajmniej pozwalają Ci się wypowiedzieć, tam tylko przytakiwać. Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 16:28 a kto buduje krematoria ? Jak mi wiadomo byli tacy jedni i już ich nie ma. I nikt nie chce iść w ich ślady. Taki argument za polityczną poprawnością jest nielogiczny i obraża przeciwników politycznej poprawności. Oświadczam, że jestem przeciwnikiem tejże ale ani mi w głowie budowa krematoriów. Proponuję głowę pod kran, nie tylko dla ochłody. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 17:53 > a kto buduje krematoria ? Jak mi wiadomo byli tacy jedni i już ich nie ma. I n > ikt nie chce iść w ich ślady. Jesteś pewny, ze nikt? Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Diagnoza nienawiści 15.03.11, 15:41 reżimy totalitarne i tak (niestety) zrobią swoje i będą miały gdzieś "polityczną poprawność". Używanie argumentu, że Kowalski, Smith czy Schmidt muszą być politycznie poprawni bo w przeciwnym wypadku zbudują krematoria, to nadużycie i manipulacja. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 15.03.11, 18:33 Tak, to nadużycie. Ale jeżeli Kowalski ze Smithem nie będą wiedzieli, że skopać Żyda za pochodzenie jest złe, to kopać będą. I po to wlasnie wymyślono politpoprawność, jako element o charakterze edukacyjno-prewencyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Diagnoza nienawiści 15.03.11, 21:45 Widzę, że lubisz zajmować się wirtualnymi problemami, podaj przykłady skopania Żyda przez Kowalskiego, Smitha czy Schmidta z ostatnich kilkudziesięciu lat i zastanów się jak to się konfrontuje z polityką miłości Izraela wobec Palestyńczyków. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 15.03.11, 22:23 > i z > astanów się jak to się konfrontuje z polityką miłości Izraela wobec Palestyńczy > ków. Nie konfrontuje się, bo nie słyszałem o skopaniu przez Kowalskiego żadnego izraelskiego premiera, ministra obrony ani nawet generała. Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Re: Diagnoza nienawiści 16.03.11, 10:52 pal666 napisał: > Widzę, że lubisz zajmować się wirtualnymi problemami, podaj przykłady skopania > Żyda przez Kowalskiego, Smitha czy Schmidta z ostatnich kilkudziesięciu lat i zastanów się jak to się konfrontuje z polityką miłości Izraela wobec Palestyńczyków --------------------------------- Gdybyś nie był tak zapamiętale wybiórczy przypomniałbyś sobie nie tak dawną burzę w mediach po skopaniu przez polskich chłystków w małym miasteczku młodego ortodoksyjnego Zyda, który przyjechał do gościnnej i tolerancyjnej Polski pomodlić się na grobie rabina... A za co? A za to, że był Zydem i ośmielił się zapytać tubylców o drogę na cmentarz. Odpowiedz Link Zgłoś
pal666 Re: Diagnoza nienawiści 16.03.11, 23:31 rzeczywiście, zapomniałem o nim, tak było, też potępiam tego chłystka. A kto potępi morderców Palestyńczyków ? Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 17:53 pal666 napisał: > a kto buduje krematoria ? Jak mi wiadomo byli tacy jedni i już ich nie ma. I n > ikt nie chce iść w ich ślady. Taki argument za polityczną poprawnością jest nie > logiczny i obraża przeciwników politycznej poprawności. Oświadczam, że jestem p > rzeciwnikiem tejże ale ani mi w głowie budowa krematoriów. Proponuję głowę pod > kran, nie tylko dla ochłody. a ja Tobie proponuję poczytać nieco o wojnie na Bałkanach... wszak to nie tak dawno temu było... a wtedy odpowiedz czy na pewno "nikt nie chce iść w ich ślady" Odpowiedz Link Zgłoś
mapokl Krem... 14.03.11, 18:05 jamnnik napisał: > tojakierowca_bombowca napisał: > > > Polityczna poprawność to totalitaryzm XXI wieku > > ale przynajmniej nie buduje krematoriów... (...) Buduje buduje... Kto ci nagadał takich głupot, że krematoriów się nie buduje? Spalanie osób zmarłych to pochówek znany od tysiącleci i nadal praktykowany. Sam osobiście preferuje spalenie + niewielki nagrobek niż te popularne w Polsce olbrzymie marmurowe grobowce. A przeciwnik tolerancji to nie to samo co rasista. Po prostu to człowiek który nie chce udawać, że wszyscy są identyczni, i wszyscy się trzymamy za rączki i lubimy na wzajem. Ludzie SĄ różni, mają różne kultury , przyzwyczajenia, zachowania, oczekiwania i marzenia. Żadna tolerancja nie namówi mnie do akceptowania czy udawania, że na przykład pożycie małżeńskie z 9-latką przez araba jest OK dlatego, bo kultura islamska na to pozwala. Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Krem... 14.03.11, 18:16 mapokl napisał: > jamnnik napisał: > > Buduje buduje... Kto ci nagadał takich głupot, że krematoriów się nie buduje? S > palanie osób zmarłych to pochówek znany od tysiącleci i nadal praktykowany. Sam > osobiście preferuje spalenie + niewielki nagrobek niż te popularne w Polsce ol > brzymie marmurowe grobowce. > > A przeciwnik tolerancji to nie to samo co rasista. Po prostu to człowiek który > nie chce udawać, że wszyscy są identyczni, i wszyscy się trzymamy za rączki i l > ubimy na wzajem. Ludzie SĄ różni, mają różne kultury , przyzwyczajenia, zachowa > nia, oczekiwania i marzenia. Żadna tolerancja nie namówi mnie do akceptowania c > zy udawania, że na przykład pożycie małżeńskie z 9-latką przez araba jest OK dl > atego, bo kultura islamska na to pozwala. hehe, więc jako przeciwnik tolerancji akceptujesz fakt że spalanie zwłok powinno być zakazane jako niezgodne z naszą religią? (abstrahując, że nie o takich krematoriach mówiłem, wcześniej ) Odpowiedz Link Zgłoś
mapokl Re: Krem... 14.03.11, 19:13 jamnnik napisał: > > hehe, więc jako przeciwnik tolerancji akceptujesz fakt że spalanie zwłok powinn > o być zakazane jako niezgodne z naszą religią? > > (abstrahując, że nie o takich krematoriach mówiłem, wcześniej ) Wasza religia mnie nie interesuje, ale moja mi tego nie zabrania.... A porównywanie takich czynów jak seks z 9 letnim dzieckiem, czy karanie kobiet za to ,że zostały zgwałcone(Bo to ich wina), do rzeczy tak naprawdę mało istotnych jak sposób pochówku jest nie odpowiednie. Jeżeli chodzi o zmarłych to liczy się jak już szacunek do zmarłego, a to w którą stronę ktoś kręci rękami przy modlitwie to szczegół... Nie chodzi o ograniczanie wolności w imię jakiś tradycji. Mogę akceptować i odmienne poglądy, osoby czy całe kultury, ale nie będę w imię "tolerancji" akceptował wszystkiego i wszystkich jak leci. To nie wolność tylko anarchia. A tolerancja czy równouprawnienie nie spowoduje, że murzyn zostanie biały, a ja stanę się czarny. Kobietom nagle nie wyrosną jądra, a ja nie zajdę w ciążę. A jak kota nazwiemy bocianem to nie zacznie nagle latać do ciepłych krajów i jeść żaby. Tolerancja to tak naprawdę nic innego jak ukryty rasizm. Rasista na widok żyda czy murzyna przywali takiemu po ryju. Tolerant będzie rozmawiał ale skupiał się na tym by nie uradzić i nie obrazić rozmówcy. Ten mu może napluć na buty, ale Tolerant będzie się uśmiechał bo przecież gbyby nazwał Żyda chamem to byłby rasistą. Zobacz jak reagują ludzie na widok murzyna(żydów ciężko rozpoznać). Cześć wyraża otwartą niechęć, a cześć robi się spięta, unika wzroku, ustępuje drogi, jeżeli nawiązuje kontakt to jak najkrótszy, bo przecież nie chce wyjść na rasistę i go obrazić. A osoba nie będąca rasistą, powinna traktować żyda czy murzyna, tak jak każdego innego człowieka. Bez uprzedzeń ale też bez strachu, że jak tylko napomknie coś o jego kolorze skóry czy pochodzeniu zostanie uznany za rasistę. Inaczej zamiast się integrować, będziemy tworzyć coraz bardziej ścisłę grupki które będą się "tolerować".... do czasu.. Ps. Inna sprawa, że rasizm jako taki jest sam w sobie głupi... Z tego powodu, że ludzi nie da się podzielić na rasy... granice są zbyt płynne.... Tak samo jak nie ma "prawdziwych Polaków" którzy mają przodków tylko czystej słowiańskiej krwi (mówię tylko o Słowianach z terenów Polskich) Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Krem... 14.03.11, 19:56 > Tolerancja to tak naprawdę nic innego jak ukryty rasizm. Jeden z największych idiotyzmów, jaki udało mi się w ostatnich latach przeczyrtać. Gratulacje. > Rasista na widok żyda > czy murzyna przywali takiemu po ryju. To dobrze, czy źle? > Tolerant będzie rozmawiał ale skupiał się > na tym by nie uradzić i nie obrazić rozmówcy. Tak, jak myślałem, nie masz pojecia czym jest tolerancja. No ale skad miałbyś mieć pojęcie, skoro nigdy nie tolerowałeś? "Tolerant" nie zwróci uwagi na to, ćzy rozmówca jest Żydem. > Ten mu może napluć na buty, ale > Tolerant będzie się uśmiechał bo przecież gbyby nazwał Żyda chamem to byłby ras > istą. Bzdura. "tolerant" w razie naplucia na buty może takiemu delikwentowi dać po pysku niezależnie od pochodzenia etnicznego, bo na pochodzeniae nie zwraca uwagi. Idź się trochę poduczyć, poznaj przynajmniej definicje pojęć, których masz zamiar w dyskusjach używać. > żydów ciężko rozpoznać Cieżkie jest życie antysemitów. ALe jakoś sobie, biedactwa przeciez radzicie? > A osoba nie będąca rasistą, powinna traktować żyda czy murzyna, tak jak każdeg > o innego człowieka. No właśnie, czyli nie piętrzyć mu problemów za pochodzenie etniczne. > Tak samo jak > nie ma "prawdziwych Polaków" którzy mają przodków tylko czystej słowiańskiej k > rwi (mówię tylko o Słowianach z terenów Polskich) Ciekawe odkrycie. Trzeba by najpierw jednak sprecyzować, kim byli ci mityczni Słowianie. AFAIK to nawet nie byla grupa etniczna, a kulturowa jedynie. Nie wiadomo też, ile grup plemion slowiańskich istniało (kiedyś modna była wersja o 3, bo jedna "była potrzebna" na zachód od Wisły w celu uzasadnienia polskości tych ziem, teraz coraz częściej twierdzi się o dwóch). > A tolera > ncja czy równouprawnienie nie spowoduje, że murzyn zostanie biały, a ja stanę s > ię czarny. Nie, ale sprawi, ze nie będziecie sie okładać po twarzach przy każdym spotakniu. Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Krem... 14.03.11, 20:06 mapokl napisał: > A osoba nie będąca rasistą, powinna traktować żyda czy murzyna, tak jak każdeg > o innego człowieka. Bez uprzedzeń ale też bez strachu, że jak tylko napomknie c > oś o jego kolorze skóry czy pochodzeniu zostanie uznany za rasistę. Inaczej zam > iast się integrować, będziemy tworzyć coraz bardziej ścisłę grupki które będą s > ię "tolerować".... do czasu.. oj, gonisz w piętkę, mówimy tu o "tolerancji" a nie o "tolerowaniu" słowa podobne, ale znaczą zupełnie coś innego, pierwsze mówi o poszanowaniu, drugie o braku aprobaty - jedno wyklucza drugie za słownikiem PWN: tolerować 1. «odnosić się z pobłażaniem do nagannych zachowań lub zjawisk» 2. «godzić się na obecność jakiejś osoby mimo braku aprobaty dla niej» tolerancja 1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych» Odpowiedz Link Zgłoś
mapokl Re: Krem... 14.03.11, 20:31 jamnnik napisał: > oj, gonisz w piętkę, mówimy tu o "tolerancji" a nie o "tolerowaniu" słowa podob > ne, ale znaczą zupełnie coś innego, pierwsze mówi o poszanowaniu, drugie o brak > u aprobaty - jedno wyklucza drugie > > za słownikiem PWN: (...) > tolerancja > 1. «poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od wł > asnych» I uważasz, że w powinienem szanować czyjeś poglądy nawet jeżeli są one sprzeczne nie tylko z moją moralnością ale moralnością całego znanego mi społeczeństwa? Jak mówiłem wcześniej czy powinienem szanować araba który uprawia seks z 9-latką bo takie są jego wierzenia? Czy powinienem szanować kulturę która za brutalny gwałt wypuszcza na wolność 3 gwałcicieli a każe wiezieniem zgwałconą kobietę? Czy powinienem szanować poglądy radykalnych Żydów którzy uważają się po dziś dzień za "naród wybrany", lepszy od innych, bo w to wierzą? Którzy w imię "ziemi obiecanej" podbijają czyjąś ojczyznę i prześladują inny naród? Czy powinienem szanować Kaczyńskiego, Rydzyka i całą zgraję po przecież wyrażają tylko swoje poglądy i wierzenia? Obecnie pod pozorem tolerancji, wymusza się na ludziach tolerancję tylko dla wybranych grup(murzyni i żydzi), ale za to te grupy otrzymują bezwarunkową tolerancję. Albo tak to odbiera spora część osób... Na jedno wychodzi.... Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Krem... 14.03.11, 22:34 mapokl napisał: > I uważasz, że w powinienem szanować czyjeś poglądy nawet jeżeli są one sprzeczn > e nie tylko z moją moralnością ale moralnością całego znanego mi społeczeństwa? > Jak mówiłem wcześniej czy powinienem szanować araba który uprawia seks z 9-lat > ką bo takie są jego wierzenia? Czy powinienem szanować kulturę która za brutal > ny gwałt wypuszcza na wolność 3 gwałcicieli a każe wiezieniem zgwałconą kobietę > ? Czy powinienem szanować poglądy radykalnych Żydów którzy uważają się po dziś > dzień za "naród wybrany", lepszy od innych, bo w to wierzą? Którzy w imię "ziem > i obiecanej" podbijają czyjąś ojczyznę i prześladują inny naród? Czy powinienem > szanować Kaczyńskiego, Rydzyka i całą zgraję po przecież wyrażają tylko swoje > poglądy i wierzenia? odpowiedź jest prosta: tak szacunek do innych jest miarą kultury osobistej jeszcze kilkaset lat temu w Europie ożenek z dzieckiem nie był niczym nadzwyczajnym... teraz jest niezgodny z prawem - to jest osiągnięcie cywilizacji jeszcze kilkaset lat temu wielkim szacunkiem otaczano nawet wroga... teraz się go nienawidzi - to jest nasz upadek moralny opisujesz innych stereotypami, wolisz żeby tak samo robili inni i np określali białych jako tych których matki zabijają swoje dzieci i pakują do beczki po kapuście albo duchowni to chronieni przez swoich zwierzchników pedofile? > Obecnie pod pozorem tolerancji, wymusza się na ludziach tolerancję tylko dla wy > branych grup(murzyni i żydzi), ale za to te grupy otrzymują bezwarunkową tolera > ncję. zapomniałeś o Cyganach... akurat na tych grupach najbardziej widać naszą nietolerancję, więc mnie nie dziwi że akurat tu podejmowane są działania. Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszygeorge Re: Krem... 16.03.11, 00:06 "zapomniałeś o Cyganach...akurat na tych grupach najbardziej widać naszą nietolerancję, więc mnie nie dziwi że akurat tu podejmowane są działania." A ty z kolei należysz do tych piewców tolerancji, którzy Cygana to na zdjęciu najwyżej widzieli. Może wyjdź sobie kiedyś ze swojego bezpiecznego domku do rejonu zamieszkanego przez tę grupę i jak wrócisz połamany i okradziony to zrewidujesz swoje poglądy. 2 dni temu jakiś taki 'ciemny' (no bo przecież brudasem nazwać nie mogę) wchodził 'cichaczem' do mojego mieszkania i próbował mnie okraść, bo nie zamknąłem drzwi i wg ciebie to też mam ich dalej lubić i tolerować? Odpowiedz Link Zgłoś
jamnnik Re: Krem... 16.03.11, 11:16 najlepszygeorge napisał: > "zapomniałeś o Cyganach...akurat na tych grupach najbardziej widać naszą nietol > erancję, więc mnie nie dziwi że akurat tu podejmowane są działania." > > A ty z kolei należysz do tych piewców tolerancji, którzy Cygana to na zdjęciu n > ajwyżej widzieli. Może wyjdź sobie kiedyś ze swojego bezpiecznego domku do rejo > nu zamieszkanego przez tę grupę i jak wrócisz połamany i okradziony to zrewiduj > esz swoje poglądy. > 2 dni temu jakiś taki 'ciemny' (no bo przecież brudasem nazwać nie mogę) wchodz > ił 'cichaczem' do mojego mieszkania i próbował mnie okraść, bo nie zamknąłem dr > zwi i wg ciebie to też mam ich dalej lubić i tolerować? a mnie biały, polski, kilkunastoletni, dzieciak okradł na przystanku... jak to zauważyłem to tylko mnie wyzwał, opluł i uciekł - wystarczający powód, żeby Ciebie (no bo siebie samego przecież lubię :D) znienawidzić? a z Cyganami mieszkałem przez prawie rok drzwi w drzwi w hotelu, zajmowali większość pokoi na moim piętrze, co prawda dokładnie wiedziałem co robią sobie na obiad, bo nigdy nie zamykali drzwi, ale za to upalne wieczory przed budynkiem z harmonią i skrzypcami wynagradzały dyskomfort. Odpowiedz Link Zgłoś
marek.56b Diagnoza nienawiści 14.03.11, 15:58 Na tej politycznej poprawności wejdziemy na szafot i ktoś nam zrobi kuku. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Nigdy więcej i wszystko jasne 14.03.11, 16:01 To ta organizacja która uprawia mowę nienawiści w stosunku do polskich narodowców uparcie nazywając ich powszechnie per faszyści co dla każdego polskiego patrioty jest obrazą. W dodatku jako skrajnie lewacka organizacja doskonale wiedzą, że to absurd i pomównia. Odpowiedz Link Zgłoś
111111l Re: Nigdy więcej i wszystko jasne 14.03.11, 16:28 sharn1 napisał: > która uprawia mowę nienawiści w stosunku do polskich narodowc > ów uparcie nazywając ich powszechnie per faszyści co dla każdego polskiego patr > ioty jest obrazą. W dodatku jako skrajnie lewacka organizacja doskonale wiedzą, > że to absurd i pomównia. ------------------------------------------------------------------------------------------------------- TO NIE JEST ABSURD I POMOWIENIE. POLSKI PATRIOTA CZUJE SIE OBRAZONY I ZAWSTYDZONY , WIDZAC LYSE LBY , KTORE OSMIELAJA SIE NAZYWAC POLAKAMI. Odpowiedz Link Zgłoś
sharn1 Re: Nigdy więcej i wszystko jasne 14.03.11, 16:30 A nie mówiłem, że lewactwo uprawia mowę nienawiści? Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Nigdy więcej i wszystko jasne 14.03.11, 17:57 Nie mówiłeś. Wiem, że prawdziwi narodowcy, z których każdy patriota jest dumny wspierają nasz przemysł browarniczy zamawiając po 5 piw na raz, w dodatku pozdrowieniem, któym każdy Polak powinien swojego Cezara pozdrawiać. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 17:55 > To ta organizacja która uprawia mowę nienawiści w stosunku do polskich narodowc > ów uparcie nazywając ich powszechnie per faszyści co dla każdego polskiego patr > ioty jest obrazą. Skad wiesz, że dla każdego? > W dodatku jako skrajnie lewacka organizacja doskonale wiedzą, > że to absurd i pomównia. Dla niektórych KPP Lewiatan jest skrajnie lewacka, może byś napisał cos z sensem, skoro juz zdecydowałeś sie uczestniczyć w dyskusji? Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 20:05 strikemaster napisał: > > To ta organizacja która uprawia mowę nienawiści w stosunku do polskich na > rodowc > > ów uparcie nazywając ich powszechnie per faszyści co dla każdego polskieg > o patr > > ioty jest obrazą. > > Skad wiesz, że dla każdego? > To optymistyczne założenie, że nikt nie lubi byc wyzywany od "lewicowców". A. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 20:13 AFAIK lewicowosć jest wyzwiskiem tylko w świecie faszystów. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 20:29 Niby dlaczego socjaliści mieliby nie lubic słowa "lewicowość"? A. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 20:34 Socjaliści w większości lubią, możesz mnie tak określać i się nie obrażę. Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 20:43 Czyli anarchiści i faszyści to też Twoi załoganci. Nie wyrzekasz się chyba odłamów ruchu socjalistycznego? A. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Błędny kwantyfikator. 14.03.11, 21:55 Musze Cie zmartwić, o ile anarchiści to taki dosć skrajny odłam lewicowców, o tyle faszyzm to ideologia prawicowa do szpiku kości. Odpowiedz Link Zgłoś
aaannemarie Re: Błędny kwantyfikator. 15.03.11, 20:27 Od lewicowców nie można być wyzywanym. Lewa i prawa strona sceny politycznej istnieje wszędzie, gdzie jest system demokratyczny. Biorąc pod uwagę prospołeczny program lewicy w państwach europejskich należy raczej rumienić się głosując na prawicę. Kaczyńskiego rozdawnictwo mieszkań przed nosem tych, co swoje za pot i łzy kupili, to gest głęboko komunistyczny, więc onże polityk prawicą nie jest. Kim jest Kaczyński, ulubiony bohater awanturniczych komiksów? Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 16:02 Pragnę Państwu zakomunikować, że od kilku lat jestem zagorzałym antysemitą. Nie stałem się nim z powodów historycznych czy ideologicznych (jestem mało religijny, więc kwestie typu "Żydzi zabili Jezusa" niespecjalnie mnie obchodzą). Mój żarliwy antysemityzm (podobnie, jak miało to miejsce u wielu innych Polaków) został wzniecony przez środowisko Gazety Wyborczej - ze szczególnym uwzględnieniem jej "kultowego" naczelnego. Odnosząc się do tekstu, chciałbym zapytać: DLACZEGO W RZEKOMO WOLNYM KRAJU PRÓBUJE SIĘ NIE TYLKO LIKWIDOWAĆ WOLNOŚĆ SŁOWA, ALE CZYNI SIĘ TO POD OBŁUDNYM PŁASZCZEM "DEMOKRACJI I TOLERANCJI"? Dlaczego za pieniądze żydowskiego spekulanta G. Sorosa, którego fundacja jest głównym sponsorem Fundacji Batorego (zobaczcie ich stronę) próbuje się wychowywać dorosłych ludzi, niczym w "Roku 1984" Orwella ? Mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie JAK DEFINIOWAĆ "MNIEJSZOŚC"? Czy stanowiący mniejszość (przynajmniej wedle sondazy publikowanych w GW) wyborcy Partii "Prawo i Sprawiedliwość" bądź też słuchacze "Radia Maryja" będą również chronieni przed atakami agresji? Nie jestem zwolennikiem PiS ani słuchaczem RM- pytam z czystej ciekawości. Skoro chronimy już mniejszość przed atakami większości, to może sensowym byłoby zastosowanie reguły vice versa- ochrony wiekszości przed agresją mniejszości. Pierwszym tego typu działaniem powinna być ochrona większości społeczeństwa polskiego przed kliką samozwańczych "elit" (często koszernego pochodzenia), która uzurpuje sobie prawo decydowania za nas pozdrawiam szatek Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:00 > Skoro chronimy już mniejszość przed atakami większości, to może sensowym byłoby > zastosowanie reguły vice versa- ochrony wiekszości przed agresją mniejszości. Taka ochrona istnieje od dawna. Większosć energii spoleczeństwo i jego przedstawiciele właśnie na takie działanie przeznaczają. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:00 Jeśli czytając wyborczą zostałeś antysemitą,to świadczy to tylko o twojej głupocie. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:13 O czym to świadczy, niech każdy rozsądzi sam wedle własnego uznania. Faktem jest, że dzięki Gazecie Wyborczej ja- człowiek o generalnie liberalno-lewicowych poglądach- stałem się antysemitą- pasjonatem. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:19 Ja też mam poglądy lewicowe i twoja wypowiedź mnie obraża.Jeśli ktoś uważa,że można łączyć lewicowość z antysemityzmem jest dla mnie po prostu bezdennie głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:52 Oczywiście, że można. Wielu lewicowców było antysemitami. Piszę oczywiście o prawdziwych lewicowcach, którzy za swój cel mają obronę godności i interesów szarego człowieka, a nie naszą "elitę", która "lewicowość" definiuje, jako pogardę dla tegoż szarego człowieka Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:00 To właśnie ty prezentujesz pogardę dla człowieka.W najczystszej postaci.A lewicowością gęby sobie nie wycieraj.Nie masz z nią nic wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:42 Widzę, kmiotku, że nauczyłeś się od swojego idola Michnika rozstawiania ludzi po kątach i decydowania, kto ma prawo jak się nazywać, co głosić i - wreszcie- co myśleć. Daruj sobie. www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=167:antysemityzm-na-lewicy&catid=60:publicystyka&Itemid=124 Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 20:54 Określenie kmiotek z ust takiego szmaciarza jak ty jest dla mnie zaszczytem. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:20 E tam, niezostal antysemitą, pewnie od dawna nim był, tylko potrzebuje usprawiedliwienia, choćby forumowego. Odpowiedz Link Zgłoś
szatek100 Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:54 Nikt nie rodzi się antysemitą. NIektórzy po prostu do tego dojrzewają. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 19:57 > Nikt nie rodzi się antysemitą. NIektórzy po prostu do tego dojrzewają. A inni dojrzewają do schizofrenii, niedokrwienia mięśnia sercowego itp. Odpowiedz Link Zgłoś
nocozabrednie Diagnoza dla naiwnych 14.03.11, 20:10 strikemaster napisał: > E tam, niezostal antysemitą, pewnie od dawna nim był, tylko potrzebuje usprawie > dliwienia, choćby forumowego. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pokazywanie Żydów w GW tylko w świetle ofiar, porządnych, niewinnych, broniących tego co dobre dla ogółu to obłuda. Nikt dla żartu nie używa określenia Wybiórcza jeżeli wie co to znaczy. Już liczba artykułów dotyczących Żydów lub tematów z nimi związanych też sama mówi za siebie -promować, promować, promować! Dla przypomnienia: obłuda - wada etyczna związana z fałszywym, nieszczerym, dwulicowym postępowaniem, podejmowanym jedynie ze względu na zewn. formy lub korzyści. Odpowiedz Link Zgłoś
frankz Diagnoza nienawiści 14.03.11, 16:04 Wszystko prawda - komentarze pod dowolnym artykułem najczęściej nie dotyczą tematu, lecz prywatnej opinii szanownego usera na dowolny temat..wyrażonej przy użyciu całego szeregu drastycznych środków..na szczęście tylko słownych. Pytanie tylko - czy ci, którzy mają nas moderować - nie będą tacy sami? Odpowiedz Link Zgłoś
rychoku Ślepcy 14.03.11, 16:15 Dlaczego agresja słowna wobec np. żydów ma być czymś gorszym od takiejże agresji wobec Polaków i katolików? Wszystkie fora ociekają antypolską i antykatolicką nienawiścią, a o jej monitorowaniu się nie wspomina. Trudno też o wiarygodność takiego monitorowania, gdy cenzura niektóre wpisy usuwa, a na Onecie nawet w ogóle nie publikuje. Sam osobiście doświadczyłem takich ingerencji dokonanych przez pół-analfabetów zatrudnionych na cenzorskich stanowiskach. Odpowiedz Link Zgłoś
strikemaster Re: Ślepcy 14.03.11, 18:01 > Wszystkie fora ociekają antypolską i antykatolicką > nienawiścią, Skoro ociekają, to na pewno zaraz wrzucisz trochę miarodajnych przykładów. Odpowiedz Link Zgłoś
vor-t-ex dlaczego nie ma tam "polaczkow" 14.03.11, 16:25 nieustannie opluwanych i ponizanych w intenecie przez plemiennych? Odpowiedz Link Zgłoś
tychik1 Nienawiść GWna do PiSu,Radia Maryja,L. i J. "K", 14.03.11, 16:26 ,Ojca Rydzyka,ludzi starszych,wszystkiego co polskie,nawet takich gazet jak rzeczpospolita , wszystkich "politically incorrect" i długo by jeszcze wymieniał. To i więcej masowo występuje na na forach GW, tfn 24 ,oraz innych gadzinówek i jest sprytnie podjudzane przez wyżej wymienionych i nawet niektórych POlityków. A takimi dobitnymi przykładami i pokłosiem były przykładowo morderstwo działacza PiSu w Łodzi ,czy proces jakiegoś informatyka z Krakowa który na forach wygrażał się obecnej opozycji.Oczywiście że dla poprawnie politycznych mediow i instytucji jest to naturalny odruch lemingów i żadne diagnozy im nie grożą ; ) Pasuje tutaj doskonale przysłowie : "Przygadał kocioł garnkowi " ! Odpowiedz Link Zgłoś
komunista_trocki Diagnoza nienawiści 14.03.11, 16:42 A komunistów już się nie chce wieszać (np. zamiast liści)? A to zmiana. Odpowiedz Link Zgłoś
halflitra A celują w tym zwolennicy PiS-u, Rydzyka i swołocz 14.03.11, 16:57 wszelkiej faszystowskiej maści. Odpowiedz Link Zgłoś
moleki Diagnoza nienawiści 14.03.11, 17:05 do szatek100z panskiej wypowiedzi wynika, ze zgadza sie czytelnik ze slowami wypowiedzianymi-ty,,suko zydowska,,,,ty polski zlodzieju,, ty prymitywny polaczku,,,,,ten pan ma krew na rekach,,,,,ty polski glupolu i pijaczku,,,, ,,ty polski ciemniaku,,. To sa zdania sa osadzenia ogolnie znane. Czy czytelnicyzgadzaja sie, ze te nieprawdopodobne oceny i wymysly nijak sie maja do rzeczywistosci? Swiadcza tylko o poziomie ludzi, ktorzy je szerza i tysiecy czytelnikow, ktorzy je powtarzaja i powielaja. Czy tak powinny wygladac dyskusje? bezpodstawne dolowanie,i etykietowanie ludzi, ponizanie i wyzwalanie najbardziej niskich instynktow????!!! Odpowiedz Link Zgłoś
anuszka_ha3.agh.edu.pl "Internauci nienawidzą Żydów i gejów" 14.03.11, 17:32 "Internauci nienawidzą Żydów i gejów" - O buhaha, jakbym słyszała Jarosława Kaczyńskiego. Gazeta Wyborcza stacza się. Odpowiedz Link Zgłoś
halflitra Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Jak tam Nożyce? 14.03.11, 17:38 Rydzyk, Kaczyński i Gazeta Polska zatruli duszę na amen, i płynie z niej wyłącznie gnojówka. Jets już w samym określeniu gospodarza do którego przylazłeś. Jakże łatwo dostarczacie dowodów na samych siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
ubiquitousghost88 Zapomnieliście dodać czyjej nienawiści: Polaków! 14.03.11, 17:39 ...przypuszczalnie tych Prawdziwych... Odpowiedz Link Zgłoś
williamadama Diagnoza nienawiści 14.03.11, 17:48 Wielkie hallo. Zamiast pisac: "nienawidze czarnuchow, bo smierdza" mozna po prostu napisac, o "braku akceptacji do sposobu w jaki mieszkancy Afryki podchodza do zagadnien higieny osobistej". Prawda, ze ladniej? A efekt ten sam. Odpowiedz Link Zgłoś
komunista_trocki Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 18:22 Stalin też mówił eufemizmami, a łagry zostawały łagrami. Tu nie chodzi o same słowa, ale o idącą za nimi nienawiść. Czyli to, co jest nieodłączną cechą sfrustrowanego prawicowego motłochu. GŁUPOTY leczyć nie można. Ale można się zawsze douczyć pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 20:07 ryzykowne zestawienie stosujesz - łagry stalinowskie z prawicowym motłochem, nono... A. Odpowiedz Link Zgłoś
polprawdy Re: Diagnoza nienawiści 14.03.11, 22:43 Jak ci czarnuchy śmierdzą, to przejedź się komunikacją miejską w Polsce - dopiero poznasz pełen bukiet. Odpowiedz Link Zgłoś
jaras pierwszy krok do cenzury, jaki bedzie nastepny? 14.03.11, 18:41 No prosze, jakie piekne uzasadnienie dla cenzurowania internetu. A ja sie pytam: kto bedzie kontolowal i usuwal niewlasciwe posty? Urzednik? Policjant? Prokurator? I wedlug jakich i przez kogo ustalonych kryteriow? To niebezpieczny precedens, ktory w przyszlosci moze obrocic sie przeciwko nam wszystkim. Obawiam sie, ze jesli dzis zabronimy slow, takich jak "pedal" czy "czarnuch", za chwile nie bedzie mozna powiedziec zlego slowa o politykach, bo urazi to czyjes uczucia albo kwalifikowac sie bedzie jako mowa nienawisci. To pierwszy krok w kierunku cenzury. Jaki bedzie nastepny? Ze swojej strony mam lepsza propozycje: Zachecic uzytkownikow forow do wypowiadania sie pod wlasnym nazwiskiem, bo wtedy ludzie potrafia zachowac umiar. Niech kazdy rejestrujacy sie przechodzi dobrowolna procedure weryfikacji potwierdzajaca jego dane osobowe. Potem, czytajac posty moznaby opcjonalnie odfiltrowac te pochodzace od uzytkownikow niezweryfikowanych, tym samym odrzucajac te najbardziej chamskie i glupie. Uzytkownik anonimowy, majacy cos madrego do powiedzenia wiedzialby doskonale, ze jego wypowiedz nie zostanie przeczytana przez wszystkich, zatem zalezaloby mu na weryfikacji. Opracowanie mechanizmow rejestracji to osobna kwestia, ale do zrealizowania. Odpowiedz Link Zgłoś
qanything Kali może ale Kalemu oj nie 14.03.11, 19:13 Jeśli Żyd obraża Polaka to jest wolnośc słowa , ale jeśli Polak obraża Żyda to jest antysemityzm . Nawet na nie których stronach internetowych nie można napisać Żyd , bo nie wyświetli się twoja wypowiedz. Szydzenie z krzyża i religji to jak to można nazwać wolnośc słowa ? A zamienić sytuacje i po nabijac sie z gwiazy żydowskej , ciekawi mnie jak by zareagowali na to Żydzi Odpowiedz Link Zgłoś
nocozabrednie Re: Kali może ale Kalemu oj nie 14.03.11, 20:27 qanything napisał: Jeśli Żyd obraża Polaka to jest wolnośc słowa , ale jeśli Polak obraża Żyda to jest antysemityzm .Nawet na nie których stronach internetowych nie można napisać Żyd , bo nie wyświetli się twoja wypowiedz. Szydzenie z krzyża i religji to jak to można nazwać wolnośc słowa ? A zamienić sytuacje i po nabijac sie z gwiazy żydowskej , ciekawi mnie jak by zareagowali na to Żydzi ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Niestety, tak właśnie jest. Ogłupić chce GW tą niby tolerancją i narzucić własny punkt widzenia. Nic oprócz tego. Odpowiedz Link Zgłoś
unkn_0wn Diagnoza nienawiści 14.03.11, 20:20 Cenzurą nie zmienicie myślenia ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
nufatek Diagnoza nienawiści 14.03.11, 21:16 Te artykuly maja nas przygotowac na zgode by wyplacic odszkodowania zydom. Odpowiedz Link Zgłoś
komunista_trocki Diagnoza nienawiści 14.03.11, 21:32 I znowu potwierdza się teza, że krytykanci przodują na forum, podczas gdy w sondzie 55% jest za. Odpowiedz Link Zgłoś
tow_rydzyk Opluj "zydka" i "ruska" i poczujesz sie lepiej 14.03.11, 21:33 "A jakie nasz naród ma wady? Ksenofobia, antysemityzm, pijaństwo, lenistwo, chamstwo, brud, tandeta, głupota polityczna, analfabetyzm, rusofobia... " Władysław Pasikowski Mam w Nowym Jorku wspanialego przyjaciela rodem z Wloclawka o spolszczonym nazwisku Zlotogórski. Jest polskim zydem. Mowi przepiekna polszczyzna. Swobodnie cytuje z pamieci Mickiewicza, Slowackiego, Galczynskiego, Jasnorzewska...Leca. Po przymusowej emigracji z PRL-u po roku 1968 jako niedoszly magister filologii polskiej przywiozl ze soba do Stanow to co (jak sam podkreslil) bylo dla niego najcenniejsze: swoja rodzinna biblioteke. Gdy ujrzalem jego kolekcje oniemialem to li z zachwytu , to li ze wstydu...mial on wiecej pozycji klasyków polskiej literatury pieknej niz wszyscy moi amerykanscy znajomi polskiego pochodzenia razem wzieci (wlaczajac w to mój wlasny ksiegozbiór). Mieszkam od lat za granica i z wielkim bolem wywolanym gleboka troska o wizerunek Naszej Ojczyzny w swiecie czytam w polskich publikatorach ksenofobiczne “werbalne rozwolnienie” serwowane zazwyczaj przez osobników z patologicznymi klerykalno-nacjonalistycznymi odchyleniami. Odczytuje ich “wypowiedzi” jako nieudolna i rozpaczliwa proba leczenia sie z gleboko zakorzenionych wschodnio-europejskich a moze zachodnio-azjatyckich , slowianskich kompleksow. O ich intelektualno-moralnym wymiarze nie warto nawet wspominac. A moze wy pseudopatrioci spod znaku Jankowskiego i Rydzyka powinniscie przeprosic naszych zydowskich wspólobywateli za “szmalcowników”, za Kielce, Jedwabne i równiez za to za nie staneliscie w ich obronie w 1968. Za naszych bogobojnych chlopow, ktorzy po zakonczeniu niedzielnej mszy swietej przeistaczaja sie w hieny cmentarne bezczeszczac miejsca masowej zaglady polskich i europejskich zydow. Czy nie powinniscie sie wstydzic za tych polskich “intelektualistów”, dla ktorych twórczosc wielkich polskich poetów Juliana Tuwima i Boleslawa Lesmiana “smierdziala czosnkiem” ? Dlaczego nigdy nie wspominacie o sanacyjnym (ND-ckim) apartaheidzie na polskich uczelniach II RP ? Jak mozna nie wstydzic sie za Polakow, którzy pamietajac o Bermanach i Rozanskich celowo zapominaja o gwiazdach Dawida na nagrobkach cmentarzy wojskowych zolnierzy polskich pod Narvikiem, Falaise, Tobrukiem czy Monte Cassino? Od dziecinstwa mamy wbudowywana swoista ksenofobicznej liste ras czy grup narodowosciowych ktorym uczy sie nas nie ufac czy nawet nienawidziec. Znajdujemy na tej liscie nie tylko osoby pochodzenia zydowskiego. Sa tam nasi najblizsi sasiedzi: “szwaby”, “pepiki”, “kacapy/ruscy” , ”cyganie” i egzotyczni przybysze z daleka jak “czarnuchy” i “zoltki”. Pamietam z dziecinstwa , ze nawet okreslenie “ukrainiec” mialo u Polakow bardzo wyrazne negatywne/wrogie skojarzenie. W 1984 spotkalem bylych dzialaczy robotniczej Solidarnosci, którzy po stanie wojennym ze wszystkich mozliwych krajów przyjmujacych emigrantów wybrali rasistowska RPA gdzie dokladnie w tym samym czasie stary Nelson Mandela dogorywal w wiezieniu. Szybko sie urzadzili i oczywiscie “kontynuowali” swoja walke o wolnosc, równosc i sprawiedliwosc spoleczna ze swoich posiadlosci otoczonych drutem kolczastym i czarnoskora pomoca domowa, ktorej zrzeszanie sie w zwiazkach zawodowych bylo zabronione. Delikatnie im to wytknalem. Obruszyli sie na mnie. “Twój mlodzienczy idealizm mozesz sobie wsadzic do d..py. Daj czarnuchom wladze i zobaczysz jak rozpie...dola ten kraj”. Przypomnialy mi sie wtedy slowa Zelaznego Kanclerza o Naszym Narodzie: “wystarczy dac Polakom wladze i sami sie wyniszcza”. Na pozegnanie polecilem im slynna ksiazke “Jadro ciemnosci” napisana przez naszego wielkiego Ziomka Jozefa Korzeniowskiego. Oto co nam dzisiaj zostalo z etosu robotniczej solidarnosci i naszej “chrzescijanskiej moralnosci”... Ale czemu ja sie wlasciwie czepiam ?...Przeciwstawienie sie grzechowi niewolnictwa nigdy nie bylo biblijnym priorytetetem ... Moze na zakonczenie wspomnijmy Nigeryjczyka Maxwella, który - tak jak wielu Polaków -opuscil ojczyste strony w poszukiwaniu lepszego zycia. Policja demokratycznej i praworzadnej RP zastrzelila go w imie chrzescijanskiej milosci do blizniego zapewne tylko dlatego, ze nie kopal pilki tak dobrze jak doskonaly i powszechnie szanowany pilkarz naszej narodowej reprezentacji Emmanuel Olisadebe. Umarł Polak, umarł i leży na desce, umarł prostym chamem, a ożyje wieszczem, bo w Polaku — taki zwyczaj, że nie żyje się za życia (...), bo w Polaku taka szkoła, gdy wołają — on nie woła, kiedy tańczą — on nie tańczy, i z czy tarczą, czy na tarczy, kipi, rośnie niby twaróg... gdzie jest drugi taki naród? Umarł Polak, umarł i leży na tacy, głoszą przemówienia żałobni rodacy, aż tu nagle — kur zapieje, Polak wstaje i trzeźwieje, kipi, rośnie niczym twaróg... gdzie jest drugi taki naród? Autor: Agnieszka Osiecka, "Umarł Polak" Odpowiedz Link Zgłoś
kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna żydowska nędza intelektualna 14.03.11, 23:14 tow_rydzyk napisała o jakimś Żydzie z zachwytem: Jest polskim zydem. (...) Gdy ujrzalem jego kolekcje oniemial > em to li z zachwytu , to li ze wstydu...mial on wiecej pozycji klasyków polskie > j literatury pieknej niz wszyscy moi amerykanscy znajomi polskiego pochodzenia > razem wzieci (wlaczajac w to mój wlasny ksiegozbiór). To naprawdę śmieszne, bo w bibliotece mojego Taty jest z 10000 czy 20000 książek (my sami nie wiemy ile) w kilkunastu językach, ale książki nawiedzonych durniów typu zidiociały Leśmian, nawiedzony Słowacki lub poroniony Mickiewicz nie cieszą się u nas szczególnym szacunkiem. Może jesteśmy Polakami, ale nie idiotami, żeby zachwycać się psycholami i dziwakami takimi jak nieprzystosowany społecznie Słowacki, Mickiewicz lub Leśmian. Owszem, przeczytałam te bzdury, i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że są to bzdury, napisane przez ostro zaczadziałych umysłowo idiotów. Odpowiedz Link Zgłoś
aaannemarie Re: żydowska nędza intelektualna 15.03.11, 20:36 No właśnie kaczko dziwaczko, i dochodzimy do typa z wąsikiem. On też nie rozumiał zaczadziałych, dlatego jego chłopaki palili książki. Nie każdy urodził się, żeby rozumieć. Niewiedzą jednak nie należy się chwalić. P.S. Leśmian jest cudny, Jego erotyk "W malinowym chruśniaku" to cymes literacki. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna ja nie nienawidzę zupełnie nikogo 14.03.11, 23:03 Rosjanie, Żydzi oraz zboczeńcy niewiele mnie obchodzą i niezbyt mnie interesują. Dlaczego miałabym ich i je nienawidzić ? Jestem zaprzyjaźniona z kilkunastoma Rosjankami i Rosjanami oraz z kilkunastoma Żydami i Żydówkami, i nie wiem, dlaczego miałabym ich nienawidzić. Unikam zboczeńców i zboczenic, czyli homoseksualistów i homoseksualistek, bo uważam ich za osoby niebezpieczne dla mojego stanu zdrowia. Ale ja ogólnie unikam seksu i ogólnie nie interesuję się seksem, w przeciwieństwie do zboczeńców i zboczenic, czyli homoseksualistów i homoseksualistek, których uważam za osoby z poważnymi zaburzeniami osobowości oraz funkcji społecznych. Nie przepadam za tak zupełnie zmichniczonymi mediami jak prymitywna i głupawa Gazeta Wyborcza, ale umartwiam się czytając te zmichniczone bzdury z litości nad ludzką głupotą i debilizmem. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekz70 Re: ja nie nienawidzę zupełnie nikogo 15.03.11, 00:04 Natomiast kontakt z kreaturami twojego pokroju zagraża zdrowiu psychicznemu. Odpowiedz Link Zgłoś
artjomka Re: ja nie nienawidzę zupełnie nikogo 15.03.11, 05:18 kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna napisał: > Rosjanie, Żydzi oraz zboczeńcy niewiele mnie obchodzą i niezbyt mnie interes > ują. Dlaczego miałabym ich i je nienawidzić ? > A Ty dziecinko - to seksualnie dobrze jestes zaspakajana? Bo wydaje mi sie, ze nie. I stad te powiklania psychiczne! Pazdrawljaju! PS: A Tatus, to makulaturo handlowal, te ksazek u niego tyle bylo? Odpowiedz Link Zgłoś
pata.m Re: ja nie nienawidzę zupełnie nikogo 16.03.11, 10:32 lol, a co mają wspólnego rosjanie i żydzi ze zboczeńcami? dokładnie tyle samo, co polacy. Odpowiedz Link Zgłoś