Dodaj do ulubionych

Polska przekazała Rosji notę ws. katastrofy smo...

22.04.11, 15:54
A miało być tak fajnie...

Rosjanom nie jest potrzebny żaden zamach, żeby upokorzyć Polaków i rozłożyć polską politykę. I to jest najsmutniejsze
Obserwuj wątek
    • lubat Polska przekazała Rosji notę ws. katastrofy smo... 22.04.11, 16:12
      Jaka jest celowość noty dyplomatycznej?

      1. Jeżeli współpraca prokuratur Polski i Rosji przebiega w ramach prawnych, a to, co polska strona uważa za "przedłużanie" wynika z zachowania procedur, to nota jest zupełnie niepotrzebna, i tylko zadrażnia współpracę.

      2. Jeśli współpraca jest zła i wynika to rzeczywiście z niesolidnego podejścia strony rosyjskiej, to nota jest jeszcze gorszym wyjściem z punktu widzenia dochodzenia do zakończenia śledztwa. Wszak Rosjanie to taki sam gatunek ludzi, jak Polacy (z tym, że lepiej zorganizowani) i na takie diktum postąpią jak Polacy: jak wy urwa tak, to my wam pokażemy! I wcale nie muszą się wysilać, wystarczy, że będą się ściśle trzymać przepisów prawa międzynarodowego, a co w potocznym języka się nazywa strajkiem włoskim.

      Rząd znowu daje ciała i pozwala się sterować poprzez opinie PiS-dzielnych. A wyjdzie na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.
    • anty65 Procedury 22.04.11, 16:25
      To bardzo ciekawe. Prokuratura domaga się od Rosjan procedur ruchu lotniczego nad Rosją. To jest kabaret? Może ktoś jest mi w stanie wyjaśnić według jakich procedur Tu154 101 leciał 10 kwietnia 2010? Dlaczego strona polska zabezpieczająca lot ich nie miała? Rozumiem, że gdyby miała prokuratorzy mogliby je dostać w Polsce.
      Może prokuratorzy zajmą się wątkiem czy takie procedury w Polsce są i jeżeli nie to dlaczego i kto za to odpowiada.
      • bmarq Re: Procedury 22.04.11, 17:37
        Prawdę mówiąc, to te procedury można znaleźć w internecie, więc jak zwykle chodzi o bicie piany.
        • anty65 Re: Procedury 23.04.11, 10:48
          Dlatego wolałbym, żeby prokuratorzy konsultowali swoje publiczne wypowiedzi z kimś kto wie o co chodzi, bo w ten sposób znów robi się fama, że "ruskie nie chcą nam czegoś dać". A spragniony sensacji tłumek w mig podchwyci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka