Dodaj do ulubionych

Kościół ma problem z molestowaniem

03.01.12, 06:42
Pani Kasiu,
Czy naprawdę wierzy Pani w to, że kler przedkłada wartości moralne ponad kasę, ktorą trzeba by wupłacić w formie odszkodowań, choćby symbolicznych?
Obserwuj wątek
    • india2010 Społeczeństwo nie jest antyklerykalne więc 03.01.12, 10:02
      hierarchowie kościelni kierując się w swoim mniemaniu 'dobrem kościoła' myślą że im się 'upiecze'ludzie zapomną a zawsze znajdzie się ktoś kto napiętnuje ofiarę.Tylko sami w ten sposób produkują sobie bombę która kiedyś wybuchnie.
    • antropoid Kościół ma problem z molestowaniem 03.01.12, 11:43
      "Kościół powinien jednak wreszcie dostrzec w tym przede wszystkim obowiązek moralny."
      ---------------------

      Powinien, ale biskupi zawsze mają ważniejsze "problemy" - aborcję, a ostatnio wmawianie dzieciom z zapłodnienia in vitro, że są owocem zbrodni, no i przede wszystkim zastąpienie FK jakimś bardziej dochodowym haraczem. W końcu kryzys jest...


    • tykaczor Kościół ma problem z molestowaniem 03.01.12, 12:21
      Kiedyś Rydzyk, na antenie swojego radia, stwierdził, ze to nie księża molestują, ale zatrudnieni w kościołach sprzątacze, organiści, czy inne świeckie osoby ! Księża, biskupi ???- NIE, NIE, NIE !!!
    • joseph.007 Kościół ma problem z molestowaniem 03.01.12, 12:37
      W maju Watykan ogłosił, że biskupi mają ''obowiązek powiadomienia władz świeckich o domniemanym przestępstwie'' pedofilii, z tym że zgodnie z prawem danego państwa. W praktyce więc w Polsce mają tylko ''obowiązek społeczny'', za milczenie nie grożą im sankcje.

      A można wiedzieć, jaka radę Autorka na to widzi? Zmianę prawa karnego i zaliczenie w nim biskupów do osobnej kategorii obywateli, mających inne prawa i obowiązki niż pozostali? A może sugeruje, żeby Watykan zalecił biskupom działanie niezgodne z prawem danego państwa? Ot zagadka :D
    • rs_gazeta_forum Kto ma problem z molestowaniem??? 03.01.12, 18:45
      To nie kk ma problem, tylko społeczeństwo ma problem. Oczekiwania autorki, że mafia sama siebie rozliczy są tak głupie, że trudno wręcz się do nich ustosunkowywać.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka