Dodaj do ulubionych

List: Balcerowicz musi zostać

13.03.06, 00:17
Panie Mońko, brawo!

Nareszcie kawę na ławę. Podpisuję się obiema rękami.
Obserwuj wątek
    • skin.polski Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 00:23
      niech sobie pan Mońko obejrzy Ziemie obiecaną albo przeczyta Łyska z polkadu Idy
      albo niech pojedzie sobie do Gruzji bo tam Balcerwoicz doradzal poprtzedniemu
      prezydentowi i niech naocznie się przekona jakie są skutki dzialań Balcerowicza
      a potem niech zajrzy do Estonii i Slowenii gdzie Balcerwoicza i jego metod nie
      bylo i niech sobie porowna to wszystko wtedy napewno przeprosi za te bzdety
      które tu napisal
        • centrolew Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 10:17
          Balcerowicz to ikona współczesnej ekonomii naukowej, symbol przemian i wolnego
          rynku. Ja przyznaję się - nie znam się na gospodarce, ale wiem, że Balcerowicz
          jest fachowcem od polityki monetarnej i pomimo mojego lewicowego światopoglądu
          jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie (i tylko tej).

To tak, jak autorytetem w sprawie chorób serca dla każdego normalnie myślącego
          człowieka jest np. prof. Religa, a nie znachor-ziołoznawca. Owszem, na pewnym
          poziomie szczegółowości można prowadzić dyskusję, spierać się - ale dotyczy to
          tylko grona fachowców! Najgorsze jest to, że wielu kretynom wydaje się, że
          wszystkie rozumy pozjadali, brak im POKORY! Czasami trzeba mieć trochę odwagi,
          aby powiedzieć - na tym się nie znam, więc uznaję wnioski autorytetów za swoje.

Problemem Polski nie jest nadmiar "Balcerowicza", ale brak "Kuronia". Brak
          dyskusji między ludźmi, brak kompromisów społecznych, brak wrażliwości na
          krzywdę innych oraz egoizm całych grup społecznych. Teraz jeszcze rządy PiS nie
          tylko nie rozwiązują tych problemów, co jeszcze zaogniają sytuację wywołując
          wojnę wszystkich ze wszystkimi...
          • sansibar Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 14:36
            centrolew napisał:

> Balcerowicz to ikona współczesnej ekonomii naukowej, symbol przemian i wolnego
            > rynku. Ja przyznaję się - nie znam się na gospodarce, ale wiem ...

Dość już tego cytowania głosu z forum bo się uduszę ze śmiechu. :) A tak
            poważnie, ten płomienny apel w wykonaniu pana Mońki to również głos tych,
            którzy w tym postkomunistycznym półświatku robią interesy życia, albo już je
            zrobili i najważniejszym dla nich problemem jest zachowanie status quo. Silna
            złotówka (bo konta bankowe), żadnych prywtyzacyjnych rozliczeń (to grozi jakoby
            destabilizacją), takoż wyjaśnienie afer (były jakieś afery, co proszę? wszak
            mamy wolny rynek!). Najwybitniejszym filozofem tej doktryny jest
            charakterystyczny, i nie do przewcenienia, autor Gazety Wyborczej, Waldemar
            Kuczyński. Pan Mońko jest tylko jego zabawnym epigonem.
            • errabundi Gdybym miał cztery ręce, to podniósłbym wszystkie 13.03.06, 17:49
              ...Do góry, opowiadając się za tym jednym z niewielu prawdziwych polskich polityków.

Mam dość przywiezionych furą siana mędrków i filozofów chłopskich. Nie mogę zdzierżyć tej cholernej hałastry oszołomów i furiatów szukających dookoła siebie fatamorgany.

45 lat rządów chłoporobotników stanowczo mi wystarczy.

Balcerowicz ma zawsze opcję wrócić z wykładami do Grenoble czy na Sorbonę. Oni nie dostaną nawet katedry w jakiejść tam wyższej szkole technik rolniczych i propagandy.
                    • lahdaan Re: Jak sie pozbyc tych pisdrakow psujacych panst 14.03.06, 00:45
                      kot9999 napisał:

> Czy ktos ma pomysl?

100tys podpisow pod obywatelskim projektem ustawy, 500tys pod obywatelskim
                      wnioskiem o referendum, demonstarcje i zmuszenie rzad do dymisji...albo czekac
                      cztery lata. Obywatel w tym kraju ma malo mozliwosci wplywu na wladze podczas
                      swojej kadencji.
                      • tusko-balcer Balcer * M u s i * Z o s t a ć * Zlustrowany !!!! 14.03.06, 02:34
                        Wyjasnić !! Kto Rozkradł Polskie Banki ????

Jedyny kraj w Europie, który jest
                        praktycznie bez własnych banków !!!

Rząd Polski musi błagać żydomomuchoszwabską finansjerę
                        o lichwiarskie, złodziejskie kredyty za które de facto
                        musi przepłacać już i tak raz okradzione społeczeństwo !

Agent finansjery Balcer powinien być pilnie zlustrowany
                        pod kątem podejżenia o wyprowadzenie Polskich Banków !!!!!!
                        • tusko-balcer Re: Balcer * M u s i * Z o s t a ć * Zlustrowany! 14.03.06, 02:35
                          tusko-balcer napisał:

> Wyjasnić !! Kto Rozkradł Polskie Banki ????
                          >
                          > Jedyny kraj w Europie, który jest
                          > praktycznie bez własnych banków !!!
                          >
                          > Rząd Polski musi błagać żydomomuchoszwabską finansjerę
                          > o lichwiarskie, złodziejskie kredyty za które de facto
                          > musi przepłacać już i tak raz okradzione społeczeństwo !
                          >
                          > Agent finansjery Balcer powinien być pilnie zlustrowany
                          > pod kątem podejżenia o wyprowadzenie Polskich Banków !!!!!!

PRZY OKAZJI TRZEBA KONIECZNIE ZLUSTROWAć
                          MAJATEK BALCEROWICZÓW W KRAJU I ZA GRANICĄ !!!
                          • magdalena_bartecka Re: Balcer * M u s i * Z o s t a ć * Zlustrowany 14.03.06, 13:49
                            Zgadzam się w pełni ze stwierdzeniem, że Pan Balcerowicz musi zostać
                            zlustrowany. List do Gazety Wyborczej jest jak zwykle stronniczy, bo sama
                            gazeta jest stronnicza. Muszę przyznać, że czytam Wyborczą dość regularnie, ale
                            trudno mi przypomnieć sobie jakiekolwiek pozytywne opinie na temat rządów PIS-
                            u. Mam wrażenie, że publicyści Gazety już z założenia krytykują program i
                            działania tej partii i rządu. Są po prostu nie obiektywni. A to w moich oczach
                            kompromituje takich pseudodziennikarzy. Wstyd Panowie, po prostu wstyd!
                        • wielkieoczy Re: Balcer * M u s i * Z o s t a ć * Zlustrowany 14.03.06, 08:57
                          > Jedyny kraj w Europie, który jest
                          > praktycznie bez własnych banków !!!

obejrzyj najpierw statystyki, zanim zaczniesz wypisywać takie bzdury, dobrze?

w Estonii na przykład jest znacznie większy odsetek obcego kapitału w sektorze
                          bankowym. praktycznie wszyscy nowi członkowie UE maja podobny jak Polska (np.
                          Malta albo i zdecydowanie wyższy, Czechy, Węgry, Litwa, Słowacja) odsetek
                          obcego kapitału w sektorze bankowym.
                        • ela234 Re: Balcer * M u s i * Z o s t a ć * Zlustrowany 14.03.06, 10:51
                          Kto rozkradł polskie banki. Oczywiście Balcerowicz. Na pewno nie np. Roman
                          Giertych, który zasiadał w Radzie Nadzorczej Wielkopolskiego Banku
                          Gospodarczego i z kolegą Hatką doprowadził do upadku jego kondycji, tak, że
                          nikt nie chciał go przejąć. Czemu wtedy nie ratował go z kolegami z LPR,
                          polskimi, ich pieniędzmi? Zakup banku przez ING Bank nazwał potem wrogim
                          przejęciem polskiego banku przez obcy kapitał. Tylko, gdyby bank dobrze sobie
                          radził, to nie szukałby pomocy, tylko krajowymi pieniędzmi się ratował. Ale
                          tych nasi mądrzy fachowcy z LPR i Samoobrony (którzy też przyczyniają się do
                          upadku polskich banków, nie spłacając zaciągniętych tam kredytów) nie znaleźli.
                          Kolega Hatka poprzez założone spółki córki wręcz te pieniądze wyprowadził. Na
                          pewno nie na ratunek polskiej gospodarki i polskich banków. Ale oczywiście temu
                          dalej jest winny Balcerowicz.

Chylę głowę przed panem Balcerowiczem. Patriotą, który nie robi rozgłosu wokół
                          swojego patriotyzmu, tylko własną pracą pokazuje, że wysoko stawia dobro nas i
                          naszego kraju. Na szczęście wielu w naszym kraju jest takich, którzy podobnie,
                          codzienną pracą, bez rozgłosu, poprawiają życie nas wszystkich.

Nie dajmy się krzykaczom.
                        • zbychuk Re: Czy L.B. to święta krowa??? 14.03.06, 05:24
                          Nie, nie jest swieta krowa, ale jest doskonalym specjalista, co potwierdzaja
                          eksperci z calego swiata, jego tytuly, publikacje itd a czemu zaprzeczaja takie
                          tuzy ekonomiczne jak Lepper, Giertych czy Gosiewski - a wiec ludzie bez zadnego
                          wyksztalcenia ekonomicznego.
                          Wyobrazam sobie co bym czul jakby taki Lepper przyszedl do mnie i mowil mi ze
                          programowanie w C++ nie ma sensu, bo Wirzual Bejzik (celowe!) jest lepszy bo ma
                          (i tutaj wymienil ciag belkotliwych terminow).
                          Ekonomista nie jestem, wiec musze wierzyc zdrowemu rozsadkowi ale jak slysze
                          argumenty pana Profesora i tego buraka z PGR-u to raczej nie mam watpliwosci
                          kto mowi z sensem.
                          Jak slyszalem niektore wypowiedzi o 'zachodnich kapitalistach' czekajacych na
                          wykupienie Polski itd, to jakbym zywcem przeniosl sie w lata 60-te i sluchal
                          Gomulki
                          • kronopio77 kiedy wychodzimy na ulice??? 14.03.06, 11:13
                            Jeżeli zaczynacie bać się tego, co robi Kaczyński do spółki z lepperem i
                            Giertychem, to trzeba zacząć działać, jak najszybciej! Szukam młodych i
                            inteligentnych, chętnych na urządzenie obywatelskiej pikiety w Katowicach -
                            kronopio77@gazeta.pl
                          • mariuszdz Re: Czy L.B. to święta krowa??? 14.03.06, 11:30
                            zbychuk napisał:

> Nie, nie jest swieta krowa, ale jest doskonalym specjalista, co potwierdzaja
                            > eksperci z calego swiata, jego tytuly, publikacje itd a czemu zaprzeczaja takie
                            >
                            > tuzy ekonomiczne jak Lepper, Giertych czy Gosiewski - a wiec ludzie bez zadnego
                            >
                            > wyksztalcenia ekonomicznego.
                            > Wyobrazam sobie co bym czul jakby taki Lepper przyszedl do mnie i mowil mi ze
                            > programowanie w C++ nie ma sensu, bo Wirzual Bejzik (celowe!) jest lepszy bo ma
                            >
                            > (i tutaj wymienil ciag belkotliwych terminow).
                            > Ekonomista nie jestem, wiec musze wierzyc zdrowemu rozsadkowi ale jak slysze
                            > argumenty pana Profesora i tego buraka z PGR-u to raczej nie mam watpliwosci
                            > kto mowi z sensem.

Tak ,ale gdybym się dowiedział ,że ty dobrze piszesz w C++ ,twoja żona też
                            pisze C++ ,z twojej rodziny wszyscy to światowej sławy specjaliści wpisaniu C++
                            ,a w waszym kodzie występuje 3 miliony bugs (odpowiednik bezrobotnych ),to daje
                            do myślenia .
                            Albo inaczej ,np. 20 % kodu jest do dupy (w Polsce 20 % bezrobotnych ) ,to
                            coś z programowaniem jest jednak nie tak ,może nie te książki co trzeba
                            przeczytane .
                            Balcerowicz miał bezpośredni wpływ na gospodarkę jedynie przez krótki czas
                            ,obecnie ludzie się zorientowali ,że zostali wyślizgani z majątku :) ,a że
                            Balcerowicz jest pod ręką to na nim skupił się gniew ludu :).
                    • fever139 Re: Jak sie pozbyc tych pisdrakow psujacych panst 14.03.06, 06:27
                      ....OTO JEST PYTANIE!!!..... U O TYM TRZEBA DYSKUTOWAĆI SZUKAĆ SPOSOBU!...nie
                      wyobrażam sobie , jak mozna znosić chamstwo pisu i koalicjantów przez tyle
                      czasu!...ale to jeszcze bym wytrzymała!...ALE TEGO, ŻE KPIĄ SOBIE Z MĄDRYCH
                      LUDZI , BO SAMI SĄ CHAMAMI I NISZCZĄ TE KILKANAŚCIE LAT CIĘŻKIEJ PRACY NAD
                      DEMOKRACJĄ, GOPSPODARKĄ WOLNORYNKOWĄ I STABILIZACJĄ... O NIE! TEGO NIE MOŻNA
                      DAROWAĆ! PANI BALCEROWICZ! PAN MUSI ZOSTAĆ! ALBO MY ZRÓBMY COŚ, ŻEBY TE
                      OSZOŁOMY ODESZŁY!ja nie mam pomysłu, niestety..ale są mądrzejsi..PISZCIE!!!
                      PISZCIE LUDZIE I RÓBMY COS!
                • topimek Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 13.03.06, 19:10
                  Ja tylko dodam coś od siebie. Dlaczego przeciwnik Balcerowicza nie wspomniał o
                  takich Czechach gdzie proponowane przez niego zmiany wprowadzono w 100% a nie
                  zatrzymano sie w połowie bo niepopularne społecznie.

Ale łątwiej powiedzieć że to wina Balcerowicza i "Balcerowicz musi odejść".
                • mxs5 Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 13.03.06, 23:16
                  Popieram Popieram
                  PopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieram
                  PopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieramPopieram
                  PopieramPopieramPopieramPopieram
                • 1europejczyk Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 00:52
                  Zapomniales napisac, ze tak sie moze i maja sprawy dzisiaj.
                  W latach 70 pan Balcerowicz budowal swoja kariere w PZPR i wlasnie dzieki niej
                  wyjechal do Stanow na studia MBA.
                  Wstepujac do PZPR opowiadal sie za nasza wieczna przyjaznia z ZSSR i przyrzekal
                  wiernosc komunizmowi co musial potwierdzic podpisem na deklarcji czlonkowstwa
                  PZPR-u, ktory na pewno jest gdzies w archiwach¨PZPR.
                  Oto ile warte sa podpisy pana Balcerowicza!
                  • your_nightmare1 Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 01:32
                    Tak oczywiscie...Bo swiat winien byc czarno-bialy, a jak nie jest to tym gorzej
                    k**wa dla niego, a prawdziwy Polak patriota w latach siedemdziesiatych winien
                    byl w domu siedziec, bo szkoly panstwowe a wiec komunistyczne, co niedziela na
                    msze zapierd***c, duby smalone o cudownym poczeciu i innych cudach sobie
                    przyswajac, aby w wolnej Polsce moc wiernie na PiS glosowac...Ot cala filozofia
                    zyciowa durnoty polskiej katolickiej...

Czyz Papiez nasz nieomylny Pawelek 6-ty nie grzeszyl za mlodu, a jakos mu tego
                    nikt nie wypomina?

1europejczyk napisał:

> Zapomniales napisac, ze tak sie moze i maja sprawy dzisiaj.
                    > W latach 70 pan Balcerowicz budowal swoja kariere w PZPR i wlasnie dzieki niej
                    > wyjechal do Stanow na studia MBA.
                    > Wstepujac do PZPR opowiadal sie za nasza wieczna przyjaznia z ZSSR i przyrzekal
                    >
                    > wiernosc komunizmowi co musial potwierdzic podpisem na deklarcji czlonkowstwa
                    > PZPR-u, ktory na pewno jest gdzies w archiwach¨PZPR.
                    > Oto ile warte sa podpisy pana Balcerowicza!
                    • 1europejczyk Otoz wlasnie to: swiat nie jest czarno-bialy takby 14.03.06, 09:44
                      mozna bylo sadzic po tym forum.
                      Jest zupelnie czym innym korzystac z podstawowych instytucji w panstwie
                      komunistycznym, a czym innym wykazywac sie szczegolna aktywnoscia w PZPR,
                      dzieki ktorej zostaje sie dostrzezonym przez najwyzsze wladze i wyroznionym.
                      To, ze pan Balcerowicz "mial nosa" i w pore dyskretnie i bez szumow sie wycofal
                      nie oznacza jeszcze ze musze nazywac go moim "zbawicielem".
                      Ironiczne przeciwstawianie postawy owczesnego kacyka pzpr-owskiego
                      postawie "prawdziwego Polaka patrioty" niczego w przeszlosci pana Balcerowicza
                      nie zmieni.
                      Nasz "nieomylny Pawelek 6-ty" grzeszyl na pewno, tylko nie naszym kosztem a ze
                      swoim pozytkiem, jak to robil w latach 70 pan Balcerowicz.To dzieki karierze w
                      PZPR, ktora doprowadzila go nieomal do szczytow wladzy w PRL (byl w
                      bezposrednim otoczeniu Gierka (I Sekretarza KC PZPR) i rowniez dzieki wlasnej
                      incjatywie wyjechal do Stanow Zjednoczonych na studia MBA.
                      Zadna "wlasna incjatywa" bez poparcia wladz nie pozwolilaby mu w tamtych
                      czasach na podobna "extrawagancje"
                      • molek60 Re: Otoz wlasnie to: swiat nie jest czarno-bialy 15.03.06, 10:12
                        szanowny 1europejczyku. I chwała Bogu, że prof Balcerowicz zdobył wykształcenie
                        za granicą. W Pozsce uczono wtedy ekonomii politycznej - czy zdajesz sobie
                        sprawę co to była za bzdura z samego założenia?? Prawa ekonomii modyfikowane
                        politycznie !! Ja nie wyjechałem i dlatego jako ekonowmista jestem zero. A może
                        i Ty zastanowisz się odrobinę i przestaniesz pluć na Autorytety?
                        • 1europejczyk Na nikogo nie "pluje". Zwracam tylko uwage, ze 15.03.06, 12:04
                          motywem dzialania pana Balcerowicza jest przede wszystkim jego wlasny interes o
                          czym swiadczy przebieg jego "kariery" zawodowej.
                          Stanowisko szefa NBP wymaga "czegos" wiecej niz tylko fachowosci i efektywnosci
                          dzialania, ktorych niewiele osob moze odmowic panu Balcerowiczowi.
                          Wymaga rowniez jakiegos zwiazku z nazwa NBP, w ktorej nadal, i cale szczescie,
                          jest jeszcze wyraz "polski".
                          Fakt, ze 70% polskiego sektora bankowego jest w rekach obcego kapitalu poddaje
                          w watpliwosc ze pan Balcerowicz reprezentuje wlasnie to "cos" wiecej.
                          A Jego ostatnie "politykierskie" dzialania w KNB, w aspekcie jego wlasnych
                          powiazan (poprzez zone) z roznymi zagranicznymi bakami powiekszaja tylko
                          watpliwosci.
                          Nie wspomne o smiesznych argumentach (Szef NBP opiera swoja decyzje wykluczenia
                          polskiego Wiceministra Finansow z obrad KNB na podstawie hipotetycznych
                          pogladow tegoz, zaczerpnietych z polskiej prasy i przedstawionych panu
                          Balcerowiczowi przez wloski bank Uni-costam z wnioskiem o wykluczenie.
                          Niczym z Kafki.
                          Zas aktorskie i zupelnie niegodne Szefa NBP wystapienie w Sejmie rozwiewa
                          wszelkie watpliwosci co do politykierskiego charakteru calego przedsiewziecia:
                          chodzi o to bysmy wszyscy poczuli zagrozenie naszych oszczednosci ktorych
                          wartosc, jak to sie wydaje tylko panu Balcerowiczowi jest zwiazana z Jego
                          nazwiskiem jako Szefa NBP.
                          Stanowi czesc "akcji PO" ktora we wlasnej bezsilnosci gotowa jest sprzedac ojca
                          i matke byle tylko wyjsc z impasu w ktorym sie znalazla: wybory NIE bo moze
                          jeszcze bardziej przegrac, wspolne rzady nie bo w chwili obecnej pozycja PO
                          jest jeszcze slabsza niz po wyborach.
                          Partia, ktora roscila sobie pretensje do rzadzenia Polska nie miala
                          wystarczajacych mechanizmow by zmienic przegrana "ekipe" po przegranych
                          wyborach.
                          Nawet jesli kiedykolwiek wygraja ich rzady nie wroza niczego dobrego!
                  • zbychuk Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 05:16
                    Zapomniales powiedziec, ze kazdy kto odslugiwal wojsko lub nalezal do
                    harcerstwa tez skladal przysiege na wiernosc socjalizmowi i ZSRR, a jesli
                    chcesz tepic ludzi z PZPR, to moze zacznij od Leppera, zainteresuj sie
                    niektorymi nominacjami PiS, wspolpraca starszego Giertycha (to nie trick w
                    stylu Kurskiego, bo starszy Giertych byl kandydatem LPR na prezydenta) z
                    Jaruzelskim itd.
                  • mac.card 1europejczyku! 14.03.06, 09:26
                    Przeczytaj sobie o żywocie świętego Augustyna, jednego z ojców Kościoła.
                    Polecam Ci zwłaszcza fragment:
                    W wieku wzburzonego rozwoju biologicznego i emocjonalnego, odkrywa rozkosze
                    miłości: „Przybyłem do Kartaginy i od razu znalazłem się we wrzącym kotle
                    erotyki. Jeszcze się nie zakochałem, a już kochałem samą myśl o zakochaniu...
                    Szukałem przedmiotu miłości. Samo bowiem kochanie kochałem, a gardziłem
                    bezpieczeństwem, drogami bez wilczych dołów... To było moim marzeniem: kochać i
                    być kochanym wzajemnie, i radować się ciałem owej istoty kochającej...
                    Pogrążyłem się też wreszcie w takim romansie, jakiego szukałem... Byłem wtedy
                    kochany wzajemnie i w ukryciu dałem się spętać łańcuchami wypełnienia...” (Ks.
                    III.1)
                    Augustyn zapisał to mając 45 lat. 25 lat wcześniej rozkoszował się jeszcze
                    życiem zmysłowym, nie umiejąc go porzucić. Matka wiele razy usiłowała go z tego
                    wyciągnąć. Konkubina Augustyna pochodziła z prostego ludu. Prawo zaś rzymskie
                    zakazywało podobnych mezaliansów. Przez to więc już sama obiecująca kariera
                    Augustyna była zagrożona. Inny to był czas i inne zwyczaje.
                    www.voxdomini.com.pl/sw/sw29.html
                    Nie, nie chcę porównywać Leszka Balcerowicza do Świętego. Chcę tylko zwrócić
                    uwagę na pewne paralele: grzeszył w młodości - ale się nawrócił się.
                    Jeśli zatem 1 europejczyku mówisz: Oto ile warte są podpisy pana Balcerowicza -
                    bądź konsekwentny i powiedz: Mam w nosie słowa św. Augustyna!
                    • 1europejczyk "Mam w nosie slowa sw Augustyna" 14.03.06, 10:06
                      Swoim dzialaniem i swoim nazwiskiem sw Augustyn nie uwierzytelnial upadajacego
                      sytemu ani spolecznego ani gospodarczego tylko po to by byc w pierwszym szeregu
                      jak robil to pan Balcerowicz.
                      Wprost przeciwnie przeciwstawiajac sie przyjetym zasadom dla wlasnej
                      przyjemnosci i rozkoszy zyciowych narazal wlasna wlasna przyszlosc i "kariere".
                      A swoja droga sam musisz przyznac ze zestawienie tych dwoch postaci jest po
                      prostu smieszne.
                  • verushka1 Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 22:56
                    chyba to jest wlasnie granica miedzy oszolomstwem a zdrowym rozsadkiem w tym
                    wyszukiwaniu postkomunistow, cyrkach lustracyjnych i dekomuniazacjach. za
                    rzadow PZPRu zyli ludzie ktorzy chcieli realizowac swoje pasje, rozwijac sie
                    mimo przytlaczajacej rzeczywistości i godzili sie nawet na przynaleznosc do
                    PZPR.
                    (inni poswiecali sie w calosci walce z systemem) Gdyby nikt nie robil tej
                    kariery i nie mogl dzieki nawet ukladom wyjezdzac na te stypendia, to raczej
                    slaba bylaby nasza kadra naukowa zwlaszca jesli chodzi o ekonomie; biznes na
                    poczatku lat 90.

swoja droga do ludzi ktorzy poszli na reke ukladowi nalezy rowniez jerzy
                    grotowski, ktory wraz z cala ekipa swojego teatru zapisal sie do PZPR - podobno
                    żywo zabierano sie do animowania nowo-otrzymanych czerwonych ksiazeczekk np
                    sikajac na nie.. faktem jednak jest bylo to juz zawarcie ukladu z pzprem..

1europejczyk napisał:

> Zapomniales napisac, ze tak sie moze i maja sprawy dzisiaj.
                    > W latach 70 pan Balcerowicz budowal swoja kariere w PZPR i wlasnie dzieki
                    niej
                    > wyjechal do Stanow na studia MBA.
                    > Wstepujac do PZPR opowiadal sie za nasza wieczna przyjaznia z ZSSR i
                    przyrzekal
                • wdakra Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 10:15
                  rezoon napisał:

> wielki szacunek dla Pana profesora - męża stanu, wybitnego i genialnego
                  > specjalisty, naukowca, odważnego patrioty, który kieruje się całe swoje życie
                  > dobrem Polaków, nawet tych, którzy plują na niego przy każdej okazji.

Gdyby kierował się ich dobrem, to by nie pluli. Autor listu sam przyznaje, że
                  nalezy do beneficjentów zafundowanego nam systemu, więc nie dziwi mnie, że kocha
                  Balcerowicza. Ale wmawianie tym, którzy na polityce Balcerowicza stracili (a
                  tych jest przeważająca większość), że Balcerowicz kierował się ich dobrem, to
                  bezczelność.
                    • wdakra Re: szacunek dla profesora wszystkich profesorów 14.03.06, 10:33
                      rezoon napisał:

> >... wmawianie tym, którzy na polityce Balcerowicza stracili (a
                      > > tych jest przeważająca większość), że Balcerowicz kierował się ich dobrem
                      > , to
                      > > bezczelność.
                      >
                      > nie, to prawda, której właśnie Ci ludzie nie są i nigdy nie będą w stanie zrozu
                      > mieć

Jasne. tak samo, jak ci durni indianie i murzyni nie byli w stanie zrozumieć, że
                      dokonano na nich ludobójstwa w ich własnym interesie.
              • almagus Re:trzym sie chopie,nam z gupolami tyż nie po leku 13.03.06, 18:07
                ... jak nie będzie lepiej,
                nie mylić z Leppiejem i lewym, i prawym półbutem.

Jo jezde Szlązok.

Jo mom pecha bez tego małego ze szpirtem Lecha!
                Ten szpirt to takich dwóch mi dolało.
                Nie trza tyrać i ma się niemało!

Jo jezde Szlązok, Polok, od Poloków,
                od tych gupich jo dostaja boloków.
                Oczywiście te boloki ze śmiecha,
                nie uszanowali, robio Bolka z Lecha
                Jo LePpRy, SLajDy, PiSiorki, moherki
                olewam piwskiem ,aż bolą mnie nerki.
                Przeżyłek już SLipDy co na eSeLDUPy,
                tero po nich przyszli następne przygłupy,
                pedajom w faterlandzie ten od PiSioloków,
                na punkcie seksu kompletnych paploków.
                Dopadli dziadka jednego z Poloków,
                Kaszuba tułacza co jak u Ślązoków
                popadł do wermachtu pomimo wyroków.
                Za tako nieprawość ciulnę tych Poloków.
                Tak z Krakusem obić im trocha boków,
                to może by poszli, nabrali boloków.

Mamy autobus, wycieczkę ze Śląska,
                wzięli my socjal, jadymy ze związka.
                Autobanym walymy do Wieliczki,
                co je taka piekna jako w porno cycki,
                w koło som białe od śniega pagóry.
                Zabrali my flachy i jeszcze ogóry.
                Z przodka nam gada to i tego,
                a my po kielichu , kolega z kolegą.
                Flachy puste dzwonią, wyszły małosolne,
                ale od czego my są chłopy zdolne.
                W Wieliczce się zajął nami parkingowy,
                co tam nam kopalnia , gdzie monopolowy?
                To wódeczkę mamy , został jeszcze Kraków,
                co je taki ważny dla Nos i Rodaków.
                Znowu coś tam gada, a niejeden ziewa,
                z tyłu za siedzeniem koleś nam polewa.
                Wszystko oglądamy, jaka piękna Polska,
                aż nagle czytamy Gomoria Szyszkowska
                czy nam wrzeszczy ta Młodzież Wszechpolska?
                „Serdecznie witamy kolegów związkowych Śląska.”
                Tośmy się wytargali z ogórkami w dłoni,
                razem się trzymamy , ale za to oni
                na nas się rzucili, że my są pedały,
                to w nas nawet w gaciach honor zadrżał cały.
                Szkoda, że cherlawe , szybko się skończyło,
                trocham natrzaskali, ale fajno było!
                Następny wyjazd planujem Warszawa,
                Trocha se spałujem, trocha bedzie wrzawa.

Pojadymy do Was z kolendą ze Szlonska,
                co je dla wos śwarno i mocno pierońska...
                I oby Wam chopy nie wywalili płota,
                nie wybili szyby, a wyczyszczom z błota!

Niech tylko nie styknie z inflacjom na flachę
                To pogonim kaczory na Wiślańską łachę.
                Gdzie nawet na Madagaskar i do Syjamu
                Oni som gorsze od wojów islamu.
            • amhu Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:07
              > Dość już tego cytowania głosu z forum bo się uduszę ze śmiechu. :) A tak
              > poważnie, ten płomienny apel w wykonaniu pana Mońki to również głos tych,
              > którzy w tym postkomunistycznym półświatku robią interesy życia, albo już je
              > zrobili i najważniejszym dla nich problemem jest zachowanie status quo. Silna
              > złotówka (bo konta bankowe), żadnych prywtyzacyjnych rozliczeń (to grozi jakoby
              >
              > destabilizacją), takoż wyjaśnienie afer (były jakieś afery, co proszę? wszak
              > mamy wolny rynek!). Najwybitniejszym filozofem tej doktryny jest
              > charakterystyczny, i nie do przewcenienia, autor Gazety Wyborczej, Waldemar
              > Kuczyński. Pan Mońko jest tylko jego zabawnym epigonem.
              =============================
              Oto glos lobuza. Gdy ja i moi przyjaciele w 1968, 1970, 1976, 1981 az po 1989
              obrywalismy po plecach palami, gdy wyrzucano nas ze studiow, pracy,
              przesladowano nasze rodziny, wsadzano do wiezienia takie lobuzy jak sansibar co
              najwyzej z uszkiem przyklejonym do radia sluchal wolnej Europy uznajac to
              zapewne za czyn heroiczny. Teraz sansibar ktoremu zabraklo odwagi w czasach
              peerelu tym ktorym jej nie zabraklo nie moze tego wybaczyc i probuje ich gnoic
              by swa marnosc postawic na piedestale bojownika o wolna i sprawiedliwa Polske.
              Gdy ja i moi przyjaciele po 1989 zakasalismy rekawy i zabralismy sie do
              pzreksztalcania Polski tak szybko by moc jak najpredzej zapomniec o
              realsocjalizmie sansibar pojekiwal o kosztach transformacji - ze zbyt dotkliwe,
              ze bola,ze..... Jek sierot po socjalizmie do ktorych to resentymentow sanisbar i
              jego kolesie z pisolandii sie teraz odwoluja. Jestes kolezko i lobuzem i
              nieudacznikiem - moralnym, intelektualnym i materialny.; nieudaacznikiem z masy
              nieudacznikow swoja nieudacznoscia obarczac caly swiat, Poza soba.
            • gdzies_czyli_wewpolsce Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 19:57
              Najprosciej jest pisac, ze nic sie nie stanie. Najprosciej pisac o rtym, ze
              slaba zlotowka to nic. Sansibar - przeciez w tym kraju byl juz okres slabej
              zlotowki. Mnie sie to nie podobało! Nie chce tez patryjotow sterujacych dla
              naszego dobra, ja wielki dyspozytor na kolei, nasza ekonomia. Po prostu nie i
              juz. I nie che aby koles, ktory umyka przed sadami za nie zaplacone kredyty za
              fotej notabla sejmowego, mowil jak trzeba ustawiac ekenomie. Chce zyc w
              normalnym kraju. Balcerowicz mi to zapewnil! Glosowalem na braci Kaczynskim i
              teraz sobie pluje w brode, bo wiem, ze to co nam proponuja to oszołomstwo.

Dziekuje GW za opublikowanie listu p. Monki! Podpisuje sie obiema rekami.
            • weather2 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 21:16
              Dość już tego cytowania głosu z forum bo się uduszę ze śmiechu. :)
              Uduś się , uduś , jednego idioty w Polsce będzie mniej. Co w życiu zrobiłeś ,
              poza pisaniem wypocin na gazetowym forum? Czasu masz chyba dużo, bo wszędzie
              pełno twoich mądrości. Dla mnie ostatnich 16 lat to nie było czasem robienia
              interesów w postkomunistycznym półświatku ( jak piszesz), ale ciężką harówką.
              Od niczego, za własne pieniądze zbudowałem z rodziną sporą firmę. Udało mi się
              to, bo dzięki Balcerowiczowi w Polsce był prawdziwy, a nie fikcyjny pieniądz.
              Dzięki niemu naszych dochodów nie zżerała inflacja. Oczywiście , że mogło być
              lepiej, ale przez takich oszołomów jak Lepper i Giertych rosły podatki, a
              przede wszystkim składki na ZUS. Przez korowód nierobów nie można było rozwiną
              firmy jeszcze bardziej i dać pracę ludziom. Wymyślano jakieś fikcje, jak
              dofinansowanie stażów, po których "bezrobotni" nie chcieli pozostać w firmie,
              bo chodziło im tylko o uzyskanie zasiłku na kolejne miesiące. Rozpoczęliśmy
              produkcję w specjalnej strefie ekonomicznej, ulokowanej w miejscu, gdzie miało
              być 35 % bezrobocie i gdzie nie można było znaleźć pracowników. Dowożeni śą
              teraz z odległości 50 km. To też jest prawda o
              polskim "krwiożerczym "kapitalizmie. Zastanawiam się tylko czasem , dlaczego
              ciągle aktualne są słowa prof . Antoszewskiego, który w 1991 roku na strajku
              mówił , że błąd komunizmu polega na tym, że większą wagę przykłada do
              podzielenia dochodu, niż do jego wytworzenia. Czyżbyśmy dalej żyli w quasi
              komunizmie PiSów , LPR-ow i Samodestrukcji ?
          • semeon Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:10
            B. jest fachowcem... Dlatego mamy najwyższe w Europie, a pewnie i jedne z
            najwyższych na świecie, ceny usług bankowych, podwyższanych praktycznie z
            miesiąca na miesiąc. Dlatego mamy absurdalnie wysokie /w stosunku do
            oficjalnych stóp procentowych jak i do inflacji/ oprocentowane wszelkiego
            rodzaju kredytów. Nie ma u nas prawdziwej konkurencji między bankami, gdyż
            ponad 80% udziałów wszystkich banków należy do zagranicznych inwestorów, którzy
            np nie chcą udzielać kredytów firmom konkurującym w podobnej branży z firmami z
            ich macierzystych krajów. Dlatego banki zarobiły w ubiegłym roku 8 mld
            złotych, a nie mają na drukowanie pokwitowań, uruchomienie klimatyzacji w
            lecie, czy naprawy elewacji budynków i nie "mają pieniędzy" nas wiele innych
            rzeczy, wystarczy porozmawiać z pracownikami banków, ale tymi z sali. Dlatego,
            dlatego..... Za ten stan w dużym stopniu odpowiada pan B. Ale on jak
            rzymski Bóg jest ponad to.
            • zbychuk Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 20:13
              Czlowieku - co Ty bredzisz. Najwieksze bank swiata wylacznie dbaja o swoich
              udzialowcow a nie o interesy tego czy innego kraju. Bank jest do robienia
              pieniedzy a nie do prowadzenia narodowej polityki. Ceny obslugi bankowej
              spadlyby, gdyby do Polski weszly duze banki. Na przyklad w Anglii konta
              prywatne sa obslugiwane za darmo - muslisz ze to z powodu polityki narodowej
              czy nie - nie to z powodu konkurencji.
              Wszystkie banki w Polsce razem wziete obracaja mniejszymi pieniedzmi niz
              niejeden duzy bank swiatowy.
              • alphaone Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 21:14
                alez ceny uslug bankowych i poziom tychze uslug w porownaniu z np. Holandia to jest po prostu rewelacja, tu sa 3 banki na krzyż, które za dodanie internetu do standardowego konta kasuja 10 EUR! to jest dopiero skandal w bialy dzien a nie ceny uslug bankowych w Polsce
          • centrowiec Re: List: Balcerowicz musi zostać 14.03.06, 00:32
            Centrolew - powiem krotko: "jestes gosc".
            Lewicowiec, ktory przede wszystkim ceni profesjonalizm, a pozniej dopiero jak
            slusznie zauwaza "na pewnym stopniu szczegolowosci" moze sie "pieknie roznic" z
            monetarysta. Ehhh, zeby na takim poziomie intelektualnym i kulturalnym byli
            ludzie w tym kraju.

Zeby dyskusja o ekonomii toczyla sie na poziomie Kuron-Balcerowicz.
            (Bo tak naprawde PiS-LPR-Samoobrona nie maja ZADNYCH sprecyzowanych pogladow -
            to sa populisci!)

Powiem Ci jeszcze, ze tak naprawde zaskoczyloby Cie jako lewicowca, jak
            liberalna polityka (ktora niestety nie miala szans byc w Polsce realizowana)
            troszczy sie wlasnie o dobrobyt, takze slabszych grup. Rozkradanie, nierobstwo,
            dziadostwo wcale nie sluzy biednym ludziom. Emeryci na pewno nie korzystaja na
            fatalnie zarzadzanych panstwowych molochach jak np. PKP (kto jechal kiedys
            polskim pociagiem ten wie o czym mowie!). W Polsce mamy najwyzsza pomoc
            spoleczna w UE (procentowo oczywiscie), wiec nie stac nas na kolejne
            podwyzszanie wydatkow. Trzeba obnizyc bezrobocie, szara strefe, marazm, dac
            szanse, zwiekszyc dzieki temu przychody do budzetu, a pieniadze na
            redystrybucje dla grup slabszych znajda sie same! Grupy slabsze to dla mnie np.
            starsze babcie od ktorych trudno wymagac, w przeciwienstwie do 30-latkow na
            falszywej rencie, tankujacych tanie wina pod delikatesami, zeby sie wziely do
            roboty:)

Ja powiem szczerze zwatpilem nie tyle w ten kraj, lecz w ludzi. Kiedys
            walczylismy z wrogim rezimem. Z kim teraz mam walczyc jak sam narod wybiera
            takich "przywodcow"!?
            Ja sobie doskonale poradze na swiatowych rynkach pracy, ale mimo wszystko
            olewajac w pelni ten narod pokazal bym tylko swoja malosc. Pamietajmy o
            prawdziwych patriotach i ludziach wielkiego formatu.
            Jak slucham tej calej holoty od zaglosowania na partie populistyczna i zmiana
            obywatelstwa powstrzymuje mnie np. taki Putin (on sie cieszy z takiego obrotu
            sprawy, jego narod tez jest mocno ciemny - ale powiedz Putin jest z pewnoscia
            rosyjskim patriota, a przynajmniej nacjonalista:)! Prawda?

Pomysl o agentach polskiego wywiadu - w pelni tego slowa znaczeniu anonimowych
            patriotach, ktorych rodzina nawet nie dowie sie gdzie zgineli. Nie mozna
            myslec, ze robi sie to "dla dresow i prostakow", ktorzy cie opluwaja. Robi sie
            to z pasja, wobec historii tego kraju. Bedac patriota odrozniasz sie od tego
            motlochu!

Pisze Ci to Centrolew - w razie jakbys mial juz wszystkiego dosyc. Jak juz
            bedziesz sie czul bezsensownie w tym kraju, sprobuj stanac ponad to. (nie
            frustruje Cie chyba kiedy niemowlak Cie nie slucha prawda?)
            Ja mialem kontakt z ludzmi wielkiego formatu (m.in. Balcerowicz, Bartoszewski,
            paru bylych ambasadorow, ktorzy m.in. siedzieli w wiezieniach za komuny) i
            otrzymalem od nich bezcenna rzecz - nauczyli mnie prawdziwego patriotyzmu.

Bycie politykiem bedzie przez najblizsze 30 lat w Polsce bardzo niewdziecznym
            zajeciem - dlatego Centrolew: RESPECT!
            Jak przekonasz do trzezwego sposobu myslenia chocby jedna osobe,
            jak "wychowasz" chocby jednego "lidera" to juz bedzie cos!

• 1europejczyk Na okolicznosc "aktorskich" wzlotow pana 14.03.06, 00:39
            Balcerowicza w Sejmie mialem okazje zapoznac sie z Jego CV, ktore zupelnie nie
            przystaje do powyzszego opisu. Jak na osobe, ktora podpisala sie 30 lat temu
            pod wieczna przyjaznia polsko-rosyjska i wiernoscia wobec idei komunistycznych,
            wstepujac do parti komunistycznej PZPR to az dziw bierze skad tyle zaufania do
            tego czlowieka!
            Czytalem tez kiedys opinie specjalisty ekonomicznego, ktory wyjasnial
            ze "metoda Balcerowicza" kosztowala nas dzisiatki miliardow $ straconych na
            okolicznosc, jesli dobrze zrozumialem spekulacji gieldowej na zlotowce i
            obligacjach.
            Czas jaki wybral pan Balcerowicz na swoja prowokacje i argumenty na jakich sie
            opieral (gazetowe oswiadczenia Ministra Finansow C.Miecha: nieomal jak z Kafki)
            swiadcza pardziej, ze byla to wyrezyserowana aktorska akcja majaca na celu
            postraszyc kazdego z nas poprzez nasza kieszen, tak by odwrocic niekorzystny
            caly czas dla PO uklad wyborczy. Wiedzac, ze moze liczyc na "echo" w
            miedzynarodowej prasie i mass-mediach a co za tym idzie konsekwencje kursu
            zlotowki pan Balcerowicz podjal desperackie wyzwanie zastraszenia
            konsekwencjami ekonomicznymi PiS-owski elektorat.
            PO znalazla sie juz od kilku miesiecyw slepej uliczce. Utrzymujac przegranych i
            sfrustrowanych przywodcow w swoich wladzach popularnosc PO spada stad obawa o
            nowe wybory.
            Jedyna nadzieja PO jest "wpadka" PiS-u. Czy istnieje lepsze do tego narzedzie
            jak pan Balcerowicz: zachwianie rynkiem kapitalowym tak by kazdy z nas poczul
            to na wlasnej kieszeni. Problem w tym, ze pan Balcerowicz kosztowal juz nas tak
            drogo, ze kilka albo kilkanascie miliardow wiecej nie zrobi nikomu specjalnej
            roznicy.
          • centrowiec Do Centrolewa i innych "ktorym sie jeszcze chce!" 14.03.06, 00:42
            Centrolew - powiem krotko: "jestes gosc".
            Lewicowiec, ktory przede wszystkim ceni profesjonalizm, a pozniej dopiero jak
            slusznie zauwaza "na pewnym stopniu szczegolowosci" moze sie "pieknie roznic" z
            monetarysta. Ehhh, zeby na takim poziomie intelektualnym i kulturalnym byli
            ludzie w tym kraju.

Zeby dyskusja o ekonomii toczyla sie na poziomie Kuron-Balcerowicz.
            (Bo tak naprawde PiS-LPR-Samoobrona nie maja ZADNYCH sprecyzowanych pogladow -
            to sa populisci!)

Powiem Ci jeszcze, ze tak naprawde zaskoczyloby Cie jako lewicowca, jak
            liberalna polityka (ktora niestety nie miala szans byc w Polsce realizowana)
            troszczy sie wlasnie o dobrobyt, takze slabszych grup. Rozkradanie, nierobstwo,
            dziadostwo wcale nie sluzy biednym ludziom. Emeryci na pewno nie korzystaja na
            fatalnie zarzadzanych panstwowych molochach jak np. PKP (kto jechal kiedys
            polskim pociagiem ten wie o czym mowie!). W Polsce mamy najwyzsza pomoc
            spoleczna w UE (procentowo oczywiscie), wiec nie stac nas na kolejne
            podwyzszanie wydatkow. Trzeba obnizyc bezrobocie, szara strefe, marazm, dac
            szanse, zwiekszyc dzieki temu przychody do budzetu, a pieniadze na
            redystrybucje dla grup slabszych znajda sie same! Grupy slabsze to dla mnie np.
            starsze babcie od ktorych trudno wymagac, w przeciwienstwie do 30-latkow na
            falszywej rencie, tankujacych tanie wina pod delikatesami, zeby sie wziely do
            roboty:)

Ja powiem szczerze zwatpilem nie tyle w ten kraj, lecz w ludzi. Kiedys
            walczylismy z wrogim rezimem. Z kim teraz mam walczyc jak sam narod wybiera
            takich "przywodcow"!?
            Ja sobie doskonale poradze na swiatowych rynkach pracy, ale mimo wszystko
            olewajac w pelni ten narod pokazal bym tylko swoja malosc. Pamietajmy o
            prawdziwych patriotach i ludziach wielkiego formatu.
            Jak slucham tej calej holoty od zaglosowania na partie populistyczna i zmiana
            obywatelstwa powstrzymuje mnie np. taki Putin (on sie cieszy z takiego obrotu
            sprawy, jego narod tez jest mocno ciemny - ale powiedz Putin jest z pewnoscia
            rosyjskim patriota, a przynajmniej nacjonalista:)! Prawda?

Pomysl o agentach polskiego wywiadu - w pelni tego slowa znaczeniu anonimowych
            patriotach, ktorych rodzina nawet nie dowie sie gdzie zgineli. Nie mozna
            myslec, ze robi sie to "dla dresow i prostakow", ktorzy cie opluwaja. Robi sie
            to z pasja, wobec historii tego kraju. Bedac patriota odrozniasz sie od tego
            motlochu!

Pisze Ci to Centrolew - w razie jakbys mial juz wszystkiego dosyc. Jak juz
            bedziesz sie czul bezsensownie w tym kraju, sprobuj stanac ponad to. (nie
            frustruje Cie chyba kiedy niemowlak Cie nie slucha prawda?)
            Ja mialem kontakt z ludzmi wielkiego formatu (m.in. Balcerowicz, Bartoszewski,
            paru bylych ambasadorow, ktorzy m.in. siedzieli w wiezieniach za komuny) i
            otrzymalem od nich bezcenna rzecz - nauczyli mnie prawdziwego patriotyzmu.

Bycie politykiem bedzie przez najblizsze 30 lat w Polsce bardzo niewdziecznym
            zajeciem - dlatego Centrolew: RESPECT!
            Jak przekonasz do trzezwego sposobu myslenia chocby jedna osobe,
            jak "wychowasz" chocby jednego "lidera" to juz bedzie cos!

• 1tadeusz11 Zdecydowanie racja jest 14.03.06, 09:04
          po Twojej stronie, ale co z tego kiedy w tym kraju rządzi średniowieczna
          ciemnota typu Rydzyk, Kaczory dwa, czy Giertych z Lepperem.Mam pytanie,
          dlaczego ludzie którzy myślą kat. europejskimi nie chodzą na wybory, a ciemnota
          RM i Trwam jest tam obecna ? Tu leży wina wyborców !!!
      • prawdziwy_polski_katolik Re: List: Balcerowicz musi zostać...dziękujemy!!! 13.03.06, 01:28
        Naturalnie, dla takich ksenofobicznych potomkow chlopwo panszczyznianych
        powyzszy tekst jest niezrozumialy. Co, robic- internet pod strzechami, czy to
        łysymi czy to słomianymi.
        Panie profesorze- dziękujemy za lekcje patriotyzmu, za pańską ciężką pracę i
        poświęcenie.
        Jeszcze nie zgineła, jeszcze jej nie oddaliśmy Lepperom,klanom Giertrychow,
        Galbom i Jolom z D.
      • jww17 Re: Drogi Skinie Radziecki 13.03.06, 02:17
        Jesteś niestety, delikatnie mówiac... no dobrze - kompletnie głupi, bo o
        niedouczeniu nawet przykro napomykac z powodu (moich)podatków które odliczasz za
        dostęp do internetu i możliwość wygadywania takich bzdecików... ale po pisowni
        zakrawa mi to na Ambasadę Białoruską? Brawo, ktoś nie spi...
      • hejar Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:00
        > a potem niech zajrzy do Estonii i Slowenii gdzie Balcerwoicza i jego metod
        nie
        > bylo i niech sobie porowna
        Otóż jesteś w błędzie.Przynajmniej jeśli chodzi o Estonię.Tam kurs EEK został
        na sztywno (i na stałe) związany z DM a potem EURO.U nas na Balcerowicza się
        sypały gromy że zrobił to na 1,5 roku.Poza tym zostały wprowadzone niskie
        liniowe podatki i praktycznie wszystko sprywatyzowane.Czyli Balcerowicz do
        kwadratu:)
      • jolaa3 Re: Manifestacja poparcia dla Balcerowicza 13.03.06, 21:15
        Jezeli bedzie trwała na Niego nagonka, to coś trzeba zrobic. Chyba ktoś wie jak
        sie organizuje legalną manifestację, trzeba chyba miec zezwolenie urzedu
        miasta. Najlepsza by byla najbliższa sobota. Ale jak wszyscy bedą bierni i
        tylko napiszą coś na forum, to za chwilę obudzimy się w innym kraju. Już
        ludziom nie chcialo sie pojśc na wybory - to mamy co mamy.
      • prudent1 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 21:28
        skin.polski napisał:

> niech sobie pan Mońko obejrzy Ziemie obiecaną albo przeczyta Łyska z polkadu
        Id
        > y
        > albo niech pojedzie sobie do Gruzji bo tam Balcerwoicz doradzal poprtzedniemu
        > prezydentowi i niech naocznie się przekona jakie są skutki dzialań
        Balcerowicza
        >
        > a potem niech zajrzy do Estonii i Slowenii gdzie Balcerwoicza i jego metod
        nie
        > bylo i niech sobie porowna to wszystko wtedy napewno przeprosi za te bzdety
        > które tu napisal
        Ten Twoj nick jest wysmienity, pasuje jak ulal do Twojego nieuctwa i
        bezczelnosci. Nie masz pojecia nawet bladego, o czym piszesz, ale piszesz,
        prawda? Tak jak ten Twoj pekaty idol mysli, ze jest geniusszem z widlami, i ten
        dragal, ktory jest takim degenratem , ze szkoda mowic,nigdy niczego nie
        stworzyl, ale wg samego siebie wie wszystko, no i ten napoleon, ktory zna sie
        na wszystkim, ale niestety jest tylko kurduplem, bo Napolein byl wielki, choc
        niskiego wzrostu. Nie bded Ci niczego tlumaczyl bos Acan po prostu za glupi...
      • suzysparrow Re: List: Balcerowicz musi zostać 14.03.06, 10:49
        Oczywiscie, wszystko najprosciej zarzucac komus o nieugietych zasadach!

Gospodarka nie jest srodowiskiem eksperymentalnym, w ktorym latwo wskazac
        czynniki deformujace skutki reform. W Polsce od początku don kichotowskiej
        walki profesora Balcerowicza wszyscy domorosli politycy rzucają mu kłody pod
        nogi.

Dla mnie to genialny ekonomista i najprawdziwszy mąż stanu, który mimo
        bluźnierstw szczekaczy i nieuków pozostał na posterunku. A mógł dawno temu
        rzucić w diabły tę niewdzięczną robotę; wypiąć się na ustawę kominową i
        wyjechać gdzieś, gdzie nikt nie miałby wątpliwości, że każde jego słowo trzeba
        poważnie wysłuchać i wprowadzić w życie bez gadania.

Takie populistyczne gadki o nieudanych reformach w Gruzji traktuję jako
        propagandę, która nagłaśnia tylko skuteczne utrudnianie w Gruzji przemian
        gospodarczych przez takich krzykaczy jak ci, którzy teraz systematycznie
        osłabiają złotówkę.

Szkoda tylko, że ci obywatele, którzy wybrali to wspaniałe gremium polityków,
        któe daje Lepperowi prowadzić obrady i udzielać głosu Balcerowiczowi, i robi z
        sejmu szopkę, nadal nie przejrzało na oczy. I dalej oskarża Balcerowicza za
        całe zło tego świata. A on robi swoje także dla dobra tych nieuków..
      • jagnawrobel Re: List: Balcerowicz musi zostać 14.03.06, 11:03
        Czlowieku, w Estonii i Sloweni a takze w Slowacji rzad robi dokladnie to co
        Balcerowicz chcial robic w Polsce ale populisci z lewa i prawa nie chcieli bo
        na tym sie traci glosy takich jak Twoje, a takich w narodzie, niestety, masa.
        To ze w Gruzji proszono go o konsultacje wcale nie znaczy ze go posluchano.
        Wladza najczesciej boi sie reform bolesnych i woli sie nie narazac.
        Balcerowicz musi zostac. Ale obawiam sie ze bedzie jak zawsze - Polacy maja
        niebywala zdolnosc wykanczania swoich najlepszych. Dopiero poniewczasie to
        rozumieja.
      • balcerowicz.musi.zostac Re: Szanowny Panie Mońko! 13.03.06, 13:35
        Owszem, są. Konrad, jak zwykle świetny styl, chłopie. Popatrz, parę godzin i
        masz ponad 100 odpowiedzi, więc to nie było wyjście przed szereg.

Bronimy Balcerowicza, bo martwimy się o wartość naszych pieniędzy, o raty
        kredytów, które finansują mieszkania, w których mieszkają nasze dzieciaki, o
        wartość oszczędności, które zgromadziliśmy. To nie żarty, brednie Drągala,
        wiecowe pohukiwania Pękatego i polityczne macherstwo Napoleona niestety w
        realny sposób wpływają na rzeczywistość. I mogą wpłynąć na wartość tego, co
        uczciwie wypracowaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat.

Balcerowicz musi ZOSTAĆ!

blacerowiczmusizostac.blox.pl
        • jolaa3 Re: Szanowny Panie Mońko! 13.03.06, 13:51
          Wszyscy odpowiedzialnie myślący, powinni wziąść udział w manifestacji (paradzie
          odpowiedzialności)poparcia dla zszarganego Balcerowicza. Powinna zostać szybko
          zorganizowana, jako oddolna prospołeczna obywatelska inicjatywa w różnych
          miastach. Jak go zniszczą, niech ma przynajmniej taką satysfakcję!!
          BALCEROWICZ MUSI ZOSTAĆ !!! Tłuszcza musi odejść !!
            • rezoon Re: Manifestacja poparcia dla Balcerowicza !!! 13.03.06, 18:11
              a ja jestem gotów na taką manifestację przyjść - to będzie moja pierwsza
              manifestacja

grosz-ek napisał:

> Wszyscy odpowiedzialnie myślący, powinni wziąść udział w manifestacji (paradzie
              > >
              > > odpowiedzialności)poparcia dla zszarganego Balcerowicza.
              >
              > Jestem jak najbardziej za ! I jestem gotów pomoc w organizacji.
              > Jakby co, to dajcie znać !
              >
              > GROSZ-ek
              • makrakra Re: Manifestacja poparcia dla Balcerowicza !!! 13.03.06, 20:46
                rezoon napisał:

> a ja jestem gotów na taką manifestację przyjść - to będzie moja pierwsza
                > manifestacja

Moja też i też chętnie przyjdę - z mężem i z dzieckiem, o którego byt zaczynam
                się poważnie obawiać. Wszystko, co w życiu udało nam się zdobyć, zdobyliśmy
                uczciwą pracą włąsnych rąk, harówką gdy się uczyliśmy i harówką, gdy
                pracowaliśmy. Kupiliśmy mieszkanie, odkładamy na studia dziecku, inwestujemy w
                siebie i w to nasze maleństwo. Ale co dnia widzę, jak ubywa pieniędzy z naszych
                oszczędności i jak rosną nam raty kredytu hipotecznego.

Profesor Balcerowicz to czlowiek, który dał nam nadzieję, że za kilka lat nie
                będziemy musieli znów skreslać iluś tam zer z niewiele wartych banknotów, który
                utwierdził nas w przekonaniu, że warto oszczędzać, warto inwestować, bo
                inflacja nie przeżre nam dziury w sakiewce. Dlatego staraliśmy się jeszcze
                bardziej, widząc symptomy upragnionej normalności rynkowej.

Teraz przyszli ci, którym Bozia poskąpiła rozumu, którzy maja problem z dwa
                dodać dwa, którzy nie sa w stanie lub celowo nie chcą znaleźć związków
                przyczynowo-skutkowych pomiędzy tym, co robią, a tym, co może się stać.

Nasz dom - Polskę - budowany przez 17 lat mozna obrócic w perzynę w niecały
                rok, ale odbudowa pochłonie lata. Byłam za młoda, by walczyć z komunizmem, ale
                teraz, gdy swoją pracą, przedsiebiorczością, potencjałem chciałabym wesprzeć
                Polskę, zaczynam sie zastanawiać, czy warto. Czy warto płacic wysokie podatki,
                by PIs mógł wprowadzić kolejne berecikowe, by powstała kolejna agencja czegos
                tam, by znów rozdać tanie kredyty tym, którzy ich nigdy nie spłacą, by
                finansować "tanie państwo", które strasznie drogo kosztuje.

BALCEROWICZ MUSI ZOSTAĆ!!!
                • zima0001 Posąg dla Balcerowicza !!! 14.03.06, 01:19
                  makrakra napisała:
                  >Ale co dnia widzę, jak ubywa pieniędzy z naszych
                  > oszczędności i jak rosną nam raty kredytu hipotecznego.

A czemuz to ubywa, ktoś je podkrada?
                  A raty rosna bo zarabiasz zapewne w PLN zaś kredyt - walutowy. A kurs walutowy
                  ma to do siebie że jest zmienny. PLN słabnie, HUF słabnie itd. bo taka
                  tendencja na rynku.
                  A co do podatków to masz pojęcie ile czasu np. Dziurinda przygotowywał na
                  Słowacji wprowadzenie podatku liniowego? Całą jedną kadencję.
                  Przestań więc wypisywać takie ckliwie emocjonalne teksty o zagrożonym bycie
                  dziecka itp.
                  Balcerowicz nie jest świętym obrazkiem, nie trzeba sie do niego modlić.
                  Pełni funkcję publiczną i jako taki podlega ocenie.
                  Przypomnę że ministrem finansów jest prof. Gilowska która z pewnością potrafi
                  wykonywać podst. działania matematyczne.
                  • makrakra Re: Posąg dla Balcerowicza !!! 14.03.06, 08:34
                    zima0001 napisał:

> A czemuz to ubywa, ktoś je podkrada?

Droga Zimo, tak to już jest na tym świecie, że na głupie decyzje polityków od
                    razu reaguje rynek. I tak to jest, że oszczędności nie powinno się trzymać w
                    skarpecie, a jakoś ulokować. Inwestycje na giełdzie, inwestycje w polskie
                    obligacje, kredyty w walutach jakoś "dziwnie" pod rządami PISu przestały się
                    opłacać. Jeśli tego nie zauważyłeś i tłumaczysz to fluktuacjami na szeroko
                    pojętym międzynarodowym rynku finansowym, to albo wzrok Ci szwankuje, albo
                    rozumku brak.

Co do podatków, to ciekawa jestem, dlaczego bez większego problemu wprowadzono
                    podatek liniowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą - jesli nie
                    zauważyłeś, jak szybko sie to stało, to ponownie potwierdza się teza o wzroku
                    lub rozumie.

Kurs walutowy - oczywiście kursy mają to do siebie, że są zmienne, jednak w
                    czasach względnej stabilizacji politycznej nie wykraczają poza pewne
                    niewidzialne widełki, za to gwałtownie reagują na głupie wypowiedzi i decyzje
                    polityków. Czy zauważyłeś, od kiedy złoty mocno pikuje w dół?

Masz rację, do Balcerowicza modlić się nie trzeba, ale jesli negujesz jego
                    niezależność i fachowość, to chyba uczyłeś się ekonomii na dziełach Marksa i
                    Engelsa, biedaku.

Na koniec, wspomniana przez Ciebie prof. Gilowska, którą szanuję, szczególnie
                    za wypowiedzi sprzed powołania na stanowisko Ministra Finansów. Niestety umyka
                    Ci fakt, że obecna Minister Finansów nie działa w próżni i nie jest bytem
                    niezależnym od tych, którzy ją powołali. Gra więc tak, jak jej każą (choć, jak
                    widac po niektórych wypowiedziach, czasem nie może powstrzymać swych
                    liberalnych poglądów). Co do tego, że wie, ile jest dwa plus dwa, nie mam
                    wątpliwości, ale że zasady podstawowej matematyki próbują wypaczyć PISowcy, to
                    już zupełnie inny temat i pewnie dla Ciebie niezrozumiały.

Bez odbioru.
                    • zima0001 Re: Posąg dla Balcerowicza !!! 14.03.06, 09:54
                      makrakra napisała:
                      > Inwestycje na giełdzie, inwestycje w polskie
                      > obligacje, kredyty w walutach jakoś "dziwnie" pod rządami PISu przestały się
                      > opłacać.

Dobrze jest zawsze pisać o tym o czym masz pojęcie, a nie wspierać sie
                      sloganami.
                      Spójrz sobie na wykres WIGu, hossa trwa juz 3 lata, a immanentną cechą giełdy
                      jest jej cykliczność.
                      Co do kursu walutowego. Obecnie EUR/PLN = ca. 3,9.
                      Ostatni rok min.=3,756, max. =4,275. Jedynie naprawdę zaślepieni kredytobiorcy
                      (ci którzy brali kredyt walutowy po silnym wzmocnieniu złotówki) są stratni.
                      Należysz do nich? To sama sobie jesteś winna.
                      Piszesz o "niewidzialnych widełkach"? Skądś ty się urwała????
                      Co do podatku liniowego od osób prowadzących działaln. gosp. to porównaj sobie
                      wpływy do budżetu państwa z podatków od osób fiz. i prawnych a może cię olśni,
                      dlaczego łatwiej z tymi ostatnimi.
                      Pewnie PiS jest winien temu że inwestorzy globalni docenili po latach
                      amerykańskie papiery skarbowe.
                      I jeszcze raz - więcej wiedzy i samodzielnego myślenia ci życze a mniej
                      emocjonowania się tekstami prasowymi i egzaltacji.
          • mlynek2006 Re: Szanowny Panie Mońko! 13.03.06, 18:00
            Podpisuję się pod tym obiema rękami. TAK! BALCEROWICZ MUSI ZOSTAĆ !!! Tłuszcza
            musi odejść !!
            A te wszystkie dupki pieprzące o, sorry, napletkach, to muły.
            Mam nadzieję, że dożyję czasów, kiedy muł będzie znał swoje miejsce - w oborze.
      • panbox Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 05:07
        Panu K.Monko naleza sie podziekowania za jego list: nie ma dwoch zdan Balcer-
        owicz musi zostac. Musi zostac on, a nie J.Kaczynski i jego klika, bo to
        Balcerowicz jest symbolem tego, ze mozna cos zbudowac na ugorze, od poczatku,
        idac nieznana droga, jak sie ma pomysl, glowe i jaja oraz potrafi zmotywowac do
        ciezkiej pracy miliony takich jak K.Monko. Kaczynscy staja sie zas symbolem,
        tego, ze mozna bezmyslnie zniszczyc wszystko dla partykularnych interesow
        gromady frustratow i fanatykow, ktorzy dostali wladze maszerujac pod
        haslem "PO-PiS", a gdy ja dostali zamienili je na "Teraz K.... My". I w ramach
        nie konczacej sie (od wyborow) kampani wyborczej rozdaja pieniadze podatnikow
        na becikowe, berecikowe czy swiatynie opatrznosci, drepcza w miejscu od
        miesiecy i kombinuja jak by tu zagarnac cala wladze polityczna i rzadzic 89%
        Polakow, ktorzy nie glosowaili na nich w wyborach, bez zadnej kontroli
        instytucji panstwa liberalnej demokracji. A co najwazniejsze bez zadnego planu,
        za to z jednym celem: wiecej i wiecej wladzy dla Kaczynskich i ich pretorian.

Sadze, ze oprocz wartosci merytorycznej, czyli obrony niezaleznosci instytucji
        finansowej od zakusow rzadu, wazna role ma symbolika gestu Prof. Balcerowicza:
        z trybuny Sejmu, w swietle kamer powiedzial on de facto: -Spieprzaj dziadu -
        liderowi partii, ktora od miesiecy manipuluje polska demokracja, zastrasza
        partie polityczne i coraz to nowe srodowiska zawodowe (prawnicy, dziennikarze,
        sluzba cywilna, biznes). Mam nadzieje, ze ta niezgoda Prof.Balcerwicza na
        psucie panstwa, gospodarki i demokracji bedzie przykladem dla wszystkich,
        ktorzy nie zgadzaja sie na ten chocholi taniec przerywany igrzyskami w postaci
        sledczych komisji sejmowych, ktory zamiast chleba proponuje Polsce J.Kaczynski
        i jego polityczni wspolnicy.

Dosc tego: albo polityczna klika, albo republika. Oni albo Polska.

• wodokot Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:00
          Niesamowicie macie panowie w glowach poprzestawiane, to sie czasami nie da
          nawet opisac. Jak mozna wszstko co jest bialym nazywac czarnym, mam tylko
          nadzieje ze taki jak pan robisz to z przekonania, a nie z zaklamania.
          Balcerowicz musi odejsc, bo zamiast Polski normalnej, zafundowal nam w Polsce
          kapitalizm wersji poludniowo-amerykanskiej. Za to mozemy naprawde podziekowac
          panu Balcerowiczowi. Smutne jest tylko to, ze ta cala czeladz nowobogackich
          uwaza tych wszystkich biednych ludzi za mniej wartych, mniej obrotnych,
          glupszych itp itd. Przypomina to podjescie azjackie, zydoskie, chinskie,
          hinduskie, nigdy europejskie bodajze chrzescijanskie.
          • funia81 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:24
            Nie rozumiesz slowa "bodajze", prawda? To widac... Niestety, zachodzi w zwiazku
            z tym podejrzenie, ze nie rozumiesz takze innych slow, ktorych uzywasz. Bo na
            pewno nie rozumiesz tych, ktorych uzywaja ludzie wyksztalceni. Psik! Uciekaj z
            forum.
    • the.bill1 Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomistó 13.03.06, 00:31
      Co sądzą o reformach Balcerowicza najlepsi światowi ekonomiści?

"Duże dysproporcje dochodowe i majątkowe mają charakter konfliktogenny i nie
      sprzyjają rozwojowi społeczno-gospodarczemu kraju." - laureat nagrody Nobla G.
      Myrland.

Joseph Stiglitz - laureat Nagrody Nobla z ekonomii za rok 2001 w wywiadzie
      dla Le Nouvel Observateur (18.07.2002):

...dlaczego w amerykańskim kapitalizmie coś się zacięło?
      Joseph Stiglitz: "Bo jest on podminowany przez różne konszachty, układy,
      interesy i brak przejrzystości. Stał się kapitalizmem kolesiów i wspólników.
      Fanatycy liberalizmu wierzą w teorię <<niewidzialnej ręki>>, według której rynek
      sam się reguluje. Ale jak widać, ta samoregulacja jest mitem. Świat gospodarki
      jest za mało przejrzysty i zbyt złożony. Po to, by kapitalizm był skuteczny i
      <<czysty>, państwo musi narzucić pewne reguły i pilnować ich przestrzegania."
      (...) W wielu byłych krajach komunistycznych kiepska prywatyzacja
      doprowadziła do koncentracji władzy w rękach małej grupy wpływowych cwaniaków.
      To główny problem młodych demokracji. W istocie, w wielu byłych krajach
      komunistycznych, gdzie prywatyzację przeprowadzono byle jak, taka koncentracja
      władzy audiowizualnej w rękach nielicznej grupy jest moim zdaniem,
      najpoważniejszym problemem, z jakim te młode demokracje muszą się zmierzyć.
      Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest po części odpowiedzialny za tę skandaliczną
      sytuację. To właśnie on narzucił słynną <<kurację wstrząsową>> dawnemu blokowi
      wschodniemu, co doprowadziło do niepomiernego wzbogacenia się niektórych ze
      szkodą dla przytłaczającej większości.(...)"

Profesor Friedman - twórca szkoły liberalnej w rozmowie z Panem prof.
      Zawiślakiem ("Dziś" z maja 2001):

"Polski system finansowy w okresie transformacji przejdzie do annałów
      historii nonsensu, a logika polskich liberałów jest logika z pogranicza
      surrealizmu".
      "(...) łapie się za głowę, ponieważ w Polsce koncepcja monetarystyczna
      została sprowadzona do absurdu."
      hotnews.pl/artpolska-740.html
      • baat-man Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 00:45
        W nawiazaniu do tresci listu autora proponuje przylaczenie sie zwolennikow
        Balcerowicza do nastepnej tzw. Parady Rownosci.

A tak na powaznie, czy oslabienie zlotowki nie wplyneloby pozytywnie na bilans
        eksportu? Co z tego, ze zloty jest mocny jesli w Polsce zarabia sie kilka razy
        mniej niz n.p. w Czechach?
          • zbychuk Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 04:00
            Nie tylko - duza czesc materialow uzywanych do produkcji jest z importu, wiec
            koszty produkcji by tez wzrosly a wiec konkurencyjnosc by spadla, itd.
            Jak komus teskno za slaba zlotowka - to niech pamieta PRL 100zl za $1 i co?
            Puste polki, prawie zero eksportu i biedny kraj. A zarobki rzedu $30-$50
            miesiecznie.
            • ginlo Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 09:39
              kotku dla konkurencyjnosci ma zanczenie ta czesc wkladu w produkt, ktora jesy
              wykonana w kraju. Jesli ktos kupil surowce za dolary i sprzedaje je po
              przetworzeniu za dolary to zmiana kursu od strony zakupu surowcow go ani ziebi,
              ani grzeje. Tak naprawde w dlugim okresie liczy sie wydajnocc pracy i poziom
              plac, czyli ULC. Ale w krotki oslabienie kurus, ze wzgledu na powolnosc
              dostosowywnia sie plac i czesci cen krajowych daje to przewage konkurencyjna i
              zacheca do inwestowania i chocby to byl efekt iluzji nominalnej, to wystepuje
              on. A inflacja - o ile wystapi, bo przy slabym popcie wewnetrznym nie ma
              zazwyczaj na nia miejsca na wiekszosci z rynkow (konkurencja). Ale nawet gdyby
              wystapila jest kosztyem tego procesu. I tu nalzey oszacowac na ile duzym kosztem
              jest. Jesli jest umirakowana - dla Polski na poziomie 4-5% mozna by ja uzanac za
              dopuszczalna - to nie szkodzi rozwojowi gospodarki, a go stymuluje, wlasnie
              przez iluzje nominalna. A to co mamy obecnie czyli inflacje na poziomie ponizej
              1% i perspektywe, ze na tak niskim poziomie sie utrzyma, nie przynosi zadnych
              korzysci, za to pogorsza konkurencyjnosc miedzynarodowa i zmniejsza motywacje do
              inwesycji.
              • zbychuk Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 20:07
                Masz racje - skrocilem wypowiedz, chodzilo mi o to, ze dla eksporterow to tez
                nie jest O TYLE lepiej jakby sie wydawalo, tzn, ze za jak zlotowka spadnie o
                10% to zarobki wzrosna o 10%.
                Poza tym ceny w kraju podskocza, a ze rzadko kiedy fabryka wylacznie
                eksportuje - to jej dochod moze zmalec (bo sprzedaz na rynku krajowym zmaleje).
                Podwyzka kosztow predzej czy pozniej wymusi podwyzki plac i tak w kolo Macieju.
                Problem z kursem jest taki, ze wbrew temu co niektorzy ludzie sadza - polski
                rynek jest niewielki i jak zlotowka zacznie spadac, moze (choc nie musi) to
                spowodowac paniczna ucieczke z naszego rynku.
        • q_vw Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 09:50
          Osłabienie złotego tak naprawdę eksporterom pomoże tylko chwilowo. Zauważ, że
          zdecydowana większośc surowców czy komponentów do produkcji gotowych wyrobów
          jest importowana, zatem silny złoty nie przeszkadza. Zdecydowana większość
          kontraktów polskich firm opiewa na kwoty w euro, w tej walucie też polskie
          firmy dokonują zakupów. Polka gospodarka coraz więcej eksportuje, ale należy
          pamietać, że wciąż dużo importujemy, a nie jest to import konsumpcyjny a
          inwestycyjny, zwyczajnie kupujemy maszyny i urządzenia, całe linie
          technologiczne itp itd. Co do zarobków w Czechach... nie zarabiamy kilkakrotnie
          mniej, tam są po prostu niższe podatki.
        • behemot68 Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 12:09
          Osłabienie złotówki??Przez majsterkowanie?? Nie wiesz na pewno, że gors eksportu oparte jest na tzw. imporcie wsadowym. Prosty przelicznik występuje tylko przy węglu, miedzi, ale już nie przy rolnictwie, nawozy przy drogim euro zdrożeją. Ale to nie są proste przeliczniki.
          Balcerowicz musi zostać, chocby po to, by za nasze złotówki nie wziął się Kaczyński, Lepper i Giertych, wspierani przez zakompleksionych pajaców w rodzaju galby.
          Fajnie, że w końcu możemy się policzyć
      • sw.patryk Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 01:37
        No i dobry nick ! Tego pana ( thebilla) juz nie potrzebujemy . Wracaj do
        skansenu dyktatury ciemniakow. Twoi bohaterowie , to zbitki ksenofobicznych ,
        prostatckich , antyinteligenckich , gomulkowcow , z tymi dwoma na
        czele .Powinienes matole co wieczor i co rano piec razy sie modlic , ze taki
        czlowiek mial ochote zostac w tym gufnianym kraju i teraz ma za swoje
        wysluchiwac mlota , prostaka i zwyczajnie kryminalisty , bo jak nazwac goscia
        obarczonego licznymi wyrokami , ktorych ten bezsilny kraj nie umial
        wyegzekwowac.
        Panie Profesorze, nie ma mnie w kraju , ale jestem z Panem
        Musi Pan zostac, przynajmniej duchem !
        Bo o przyszlosc nie musie sie Pan martwic . Prace znajdzie Pan wszedzie .
      • xszydercax Re: Balcerowicz wg najlepszych światowych ekonomi 13.03.06, 07:32
        1. Co do cytatu pana Myrlanda "Rowno scinac wszystkie glowy wystajace zza
        polowy" Pidzama Porno. Co do wyrownywania poziomu majatkow do sprawiedliwego
        przypomina mi sie model utopii. Bylo ich wiele - zarowno w teorii jak i w
        praktyce - zaden sie nie sprawdzil. Niestety swiat idealny to nie swiat oparty
        na rownosci ale na szczesciu, a slepa sprawiedliwosc - tak by wszyscy mieli po
        rowno wyklucza szczescie. Jest to niszczenie wszystkich osob z ambicjami,
        pragnacych sie rozwijac, pragnacych czegos wiecej niz ta rowna dla wszystkich
        sprawiedliwosc bez dysproporcji. Swoja droga progresywny podatek (nieliniowy dla
        tych co nie rozumieja tego slowa) sprzyja wlasnie zachamowaniu ambicji i za
        przeproszeniem zaje..iu sporej ilosci osob z ambicjami.

2. Cytat drugi zawiera ogolniki, ktore byc moze wcale nie wynikaja z wad systemu
        ale uprzedzenia. Zwlaszcza, ze mozna postawic wiele kontrargumentow, ale z
        powodu braku konkretnych argumentow nie zamierzam sie rozpisywac. Kopiuj wklej
        nie jest trudne.

3. Patrz pkt 2
    • ewa99910 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 00:45
      Dzięki za ten list, który jest przecież tak naprawdę opinią tysięcy czy nawet
      milionów Polaków. Podpiszmy się pod nim i wspólnie powołajmy narodową
      speckomisję do zbadania szkodliwości PiS, Samoobrony i LPR.
      • jolaa3 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 11:46
        Jestem przerazona. Może trzeba zorganizować jakąs akcję z wyrazami poparcia dla
        Balcerowicza. Moze trzeba przygotowac graficznie kartkę w internecie, na tym
        forum Popieram Balcerowicza do sciągniecia i bedziemy wysyłać na adres NBP. Za
        chwilę obudzimy sie w Kaczylandzie, z dolarem za 6 zł i wysoką inflacją, a
        scecami od gospodarki bedzie Lepper i Giertych - ktory juz jeden bank, chyba z
        kolegą Hatko(?)doprowadził do ruiny
    • zenutek Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 00:53
      Jeszcze odrobinę za delikatne wypowiedzi w stosunku do tego, co się dzieje
      obecnie w tym kraju. Jestem jednym z tych kilkuset tysięcy, którzy będą bronić
      prof. Balcerowicza. Trzeba się zastanowić, czy jest możliwość konstytucyjna
      powstrzymać destrukcję państwa w wykonaniu partii rządzącej. Czym prędzej tym
      lepiej.
    • amoremio Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 01:07
      Lepper, Giertych, Kaczorski & Company "sie znajom"
      ----> czy to taki "polish joke" ? :)))))

O Balcerowicza chyba nie trzeba sie bac, On szybko znajdzie ciekawa, godna,
      intratna pozycje, doswiadczy -dalszego- uznania/uhonorowania swej kwalifi-
      kacji/kompetencji, czy to w jakies firmie czy instytucji w Polsce, czy na
      tzw. arenie miedzynarodowej, a moze jedno i drugie
      - jeden telefon, a przysla mu taksówke. :)

Pytanie, kto pomoze tej jeszcze "watlej republice
      latwozdechlatego bialego pisklekurczatka" ?

---> kryminalista i sztammgosc solarium ?
      ---> piekny szczekacz jak ojciec i dziadek ?
      ---> zakompleksiony krasnoludek-nibyakademik ?
      i ich bandy typu grandabanda oraz chcialobyzarobic i chcialobysiebycwaznym ?
      i naiwne ofiary ich populizmu, akcjonizmu, propagandy, klamstw, obiecywanek ?

amoremio
      specjalista d/s organizacji
      zakladów (logistyka)
    • palec1 Re: List: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 01:17
      Zostawcie Balcerowicza w spokoju
      PRZYNAJMNIEJ do konca 2006 !!!!!

Bo robi dobra, SWIETNA robote!
      DZIEKUJEMY za wszystko dotychczas!

Zyczymy duzo, duzo sily w tym cyrku!
      To po prostu tragikomedia, parodia!

Bandzie prymitywów, aktorów, zabijaków i karierzystów,
      teraz w pieknych garniturkach - mówimy zdecydowanie: NIE!

----------------------

Kaczynski, to populista, nic wiecej - ani milimetr.
      Prawdopodobnie tez ciezki (podwójny) przypadek psychola.
    • wilhelm4 Re: BRAWO! 13.03.06, 01:26
      wyrazy sympatii, uznania i solidarnosci dla p.Balcerowicza !
      wyrazy sympatii i respektu dla p.Monko !
      2x uklony i wielkie BRAWO !

Willi, eks/importowiec(Slask)
      • smerdis Re: BRAWO! 13.03.06, 01:46
        Prof. Balcerowicz stał i przemawiał w tym sejmie jak Katon, a ta tłuszcza, to
        ludzkie bydło krzyczało "nie obrażaj parlamentu!". Obrazą tej izby są te
        wszystkie gnomy, karły, zakompleksione trole, zapocone tłuszczaki, pryszczaci
        wszechmłodzieńcy, mulaci, ludzie-konie, moherowe faszystki, teczkofile i buraki
        rozpłodowe z wąsem. Ich też polityka "wali", ważna jest kasa, układy i
        immunitet.
      • ginlo popieram, podpieram, przepieram gacie smierdzace B 13.03.06, 01:33
        www.gazetaprawna.pl/notowania/?id=20060221/113311.html
        Wciskamy kontrol F i wpisujemy Kwaśniak, znajdziemy Agata Kwaśniak, prokurent.
        Prywatnie ta Pai jest zona Pana Wojciecha Kwaśniaka szefa GINB

www.case.com.pl
        szukamy w dziale sponsorzy - znajdziemy tam prawie wszytskie wazniejsze banki w
        Polsce w tym PeKaO SA
        a dalej w dziale ludzie CASE, gdzie znjadziemy Pania Prezes Fundacji CASE Ewe
        Balcerowicz - prywatnie zone Pana Leszka
        Dla wytrwalych mozna sprawdzic sprawozdanie finansowe wsrod donatorow jest tez NBP

A teraz odwiedzamy strone FED - no to taki amerykanski bank centralny ;-) i
        czytamy jakie ograniczenie obowiazuja pracownikow tej instytucji:
        minneapolisfed.org/info/career/code.cfm#conf
        ze szczegolnym zainteresowaniem przygladamy sie conflict of interest

A teraz praca domowa. Jakie bylby konsekwencje funkcjonowania malzenstwa
        Kwaśniakow i Balcerowiczow, gdyby w Polsce obowiazywalo amerykanskie prawo????

Zycze milej lektury i rozmyslan
          • wodokot Re: popieram, podpieram, przepieram gacie smierdz 13.03.06, 18:28
            Glupi jestes Sw. Patrick. Jak zwykle jeden z tych co w du.... byl i gowno
            widzial. W przeciwienstwie do Ciebe mieszkam na zachodzie (legalnie), od 18 lat
            w Kanadzie i USA. Polacy umieja ciezko pracowac, ale za godna zaplate, tak jaki
            i kazdy. Wiekszosc Polakow mieszkajacych legalnie w Kanadzie i w Stanach
            dorabiaja sie bardzo szybko, wlasnie ciezka praca i umiejetnoscia
            gospodararowania, szczerze mowiac tak jak i wiekszosc emigrantow. Tylko jak sie
            im uniemozliwy normalny wzrost, ustawi sie gospodarke, tak ze wszystko staje
            sie nierentowne, brakuje inicjatywy. Szczekaczu lewacki, w koncu przyszedl
            koniec na takich jak wy, barany. Nie bedzie wiecej folwarku zwierzecego, z
            glowna swinia Kawachem, Millerem i Balcerowiczem, itp itd.
            • jak_uzi Re: popieram, podpieram, przepieram gacie smierdz 13.03.06, 21:26
              hehe smieszny typ z Ciebie woodocoDt
              to w Kanadzie czy w USA mieszkasz od 18 lat (legalnie)? ale ciekawe czy
              pracujesz legalnie bo mieszkac mozesz! hehe gospodarek USA i PL nie mozna
              porownac, sa one kompletnie inne i funkcjonuja w innym otoczeniu, inna jest ich
              sila przebicia.
              I szacunek dla Pana Balcerowicza, bo gdybys mieszkal (legalnie?!) w
              USA/Kanadzie tyle lat to powinienes wiedziec jakim szacuunkiem darzony jest Pan
              Allan Greenspan teraz juz byly przewodniczacy Banku Rezerw Federalnych.
              Dlatego pamietaj: ECONOMY STUPID!!!
          • almitagro popieram 13.03.06, 23:56
            gdybym umiał, to podpisałbym się pod tym nawet nogami! Młody jeszcze jestem i
            politycznie totalnie niezaangażowany w latach przełomu i zmian, ale zanim
            zacząłem kumać o co w tym wszystkim chodzi, powtarzałem niczym mantrę przez
            kilka lat: Balcerowicz jest OK; poszedłem na studia o profilu ekonomicznym-teraz
            rozumiem dlaczego tak jest w rzeczywistości. Jeszcze kilka wartych uwagi
            nazwisk: Gronkiewicz, Gilewska, Bochniarz-wybaczcie że same kobiety, ale
            sqrwieli Lepperów mam już dość!
            • premier.z.krakowa Balcerowicz i spólka 14.03.06, 00:46
              Balcerowicz pojechał zagranicę i odrazu właśnie z tej zagranicy słychać głosy o nietykaniu niezależności NBP. Przypadek? Raczej nie, poprostu kolega, koledze robi przysługę i wypowiada się o nietykalności kolegi Balcerowicza.
              Co do bezstronności członków tego niby kontrolującego Banki i rynek bankowy organu.
              Wyklucza się z obrad przedstawiciela MF za jego poglądu, a poglądy innych panów przecież też są znane. Czy pan Kwaśniak nie wypowiadał się przypadkiem wcześniej iż popiera fuzję tych dwóch banków.
              Czy nie znamy poglądów pana Balcerowicza w tej sprawie?
              Czy bezstronnym można uznać kogoś kogo, żona tworzy fundacje związanną z jednym z banków występujących w sprawie(pani Balcerowicz żona niejakiego Balcerowicza prezesa NBP)?
              Czy bestronnym jest pan którego żona pracuje w banku który uczestniczy w sprawie(pani Kwaśniak żona niejakiego pana Kwaśniaka)?
              Jest jeszcze druga sprawa. Niedopuszczenie ministerestwa skarbu jako strony to celowe działania mające na celu uniemożliwienie zaskarżenie decyzji do Sądu? Pan Balcerowicz nie chce Sądowej kontroli w tej sprawie. Dlaczego?
    • afik42 "Polityka mnie wali" 13.03.06, 01:41
      "Polityka mnie wali. Ciężko haruję, dobrze zarabiam. Co miesiąc płacę takie
      podatki, że prawie pensja parlamentarzysty się uzbiera. Ale polityka mnie wali.
      Gospodarka ma silne fundamenty, rentowność przedsiębiorstw jest solidna, moje
      inwestycje i oszczędności mają wartość - więc polityka mnie wali."

Tak napisal autor trgo listu: "polityka mnie wali". Otoz NIE POWINNA!

Zapytam: ile procent Polakow pofatygowalo sie oddac swoj glos w wyborach? Ilu
      sposrod tych co zaglosowali zastanowili sie dobrze NA KOGO glosuja? Czy te
      wszystkie obietnice skladane przez roznych Kaczynskich, Giertychow i Lepperow,
      maja sens, sa realne?

To bardzo dobrze, ze pan Monko sie obudzil. Polityka go walnela - doslownie.
      Szkoda jednak =, ze usnal.

Bo spoleczenstwo polskie - CALE - dzisiaj juz zaczyna placic "frycowe" za swoja
      wyborcza frywolnosc, za owe - bez urazy - "polityka mnie wali", "ja to olewam".
      Madry Polak po szkodzie.
      • smerdis Re: "Polityka mnie wali" 13.03.06, 01:55
        Jestem przekonany, że na wybory p. Mońko się wybrał. Polityka wali natomiast z
        całą pewnością większość składu Wysokiej Izby (zwykle pustej) - ważne są diety,
        wpływy i immunitet. No i ma się rozumieć "cieżka praca" w komisjach śledczych
        (tych transmitowanych w pełnym wymiarze).
      • ph29 Re: "Polityka mnie wali" 13.03.06, 10:09
        > "Polityka mnie wali. Ciężko haruję, dobrze zarabiam. Co miesiąc płacę takie
        > podatki, że prawie pensja parlamentarzysty się uzbiera. Ale polityka mnie
        wali.
        > Gospodarka ma silne fundamenty, rentowność przedsiębiorstw jest solidna, moje
        > inwestycje i oszczędności mają wartość - więc polityka mnie wali."
        >
        > Tak napisal autor trgo listu: "polityka mnie wali". Otoz NIE POWINNA!

> Zapytam: ile procent Polakow pofatygowalo sie oddac swoj glos w wyborach?

To nawet nie tylko o głosowanie/niegłosowanie chodzi. To chodzi o całe
        podejście do demokracji, do życia publicznego, do wartości. Autora listu nie
        obchodzi to kompletnie nic. Rządy Pinocheta by mu pewnie nie przeszkadzały -
        wszak w Chile za Pinocheta "gospodarka miała silne fundamenty, rentowność
        przedsiębiorstw była solidna, inwestycje i oszczędności miały wartość".

W dużej mierze właśnie przez to podejście tzw. klasy średniej do polityki,
        polegające na nie widzeniu świata poza koniuszkiem własnego nosa, jest jak
        jest.

(Przypomina się niedawny tekst w GW o klasie średniej w Chinach, tak a propos).

• gombek Re: "Polityka mnie wali" 13.03.06, 10:31
        Mnie tez polityka wali. W sensie leje na nia z gory cieplym moczem. Ale na wybory poszlam. A
        wczesniej bardzo dokladnie przemyslalam na kogo zaglosuje. Moj glos znalazl sie w czesci pt
        przegrani. I co? I co moge? Wyjsc na ulice jak wtedy z mama w rocznice sierpnia? Wyslac bombe?
        Pisac listy? Nie wiem... Wiem, ze tak jak pan Monko sie boje... Bardzo sie boje... I zaczyna mi byc
        coraz bardziej wstyd, ze jestem Polka.
        • afik42 Re: "Polityka mnie wali" 13.03.06, 16:36
          Ja poniekad sympatyzuje z postawa p. Monko. W dojrzalym politycznie systemie
          nie powinnismy musiec sie „interesowac” polityka na codzien. Tak zwani
          polityczni reprezentanci spoleczenstwa, jego roznych grup (przedsiebiorcy,
          farmerzy, wolne zawody, robotnicy, etc.) powinni znac interesy swoich
          elektoratow, a na forum instytucji panstwa starac sie je jak najpelniej
          realizowac. Ale w klimacie KOMPROMISU politycznego z reprezentantami innych
          grup. Raz na cztery, czy iles tam lat, ogol spoleczenstwa wypowiedzialby swoje
          votum zaufania wobec swoich reprezentrantow i udzielil poparcia dla takich lub
          innych proponowanych priorytetow i juz.

Ale polski system polityczny jest niedojrzaly.

Pretendenci do stanowisk politycznych obiecuja jedno, realizuja co innego. Jest
          jakis szalony rozziew pomiedzy tym czyje interesy partie polityczne realizuja w
          rzeczywistosci a tym do jakiego elektoratu przemawiaja w celu zdobycia glosow w
          wyborach. Konsekwencja takiego stanu rzeczy jest, ze nie wolno olewac polityki
          jesli sie nie chce wyjsc na przyslowiowego dudka.

Skarzysz sie „gombku” na poczucie bezsilnosci. Jednostka na ogol jest bezsilna.
          Skuteczny jest jedynie „zbiorowy wysilek” wszystkich jednostek o podobnej
          pozycji spolecznej. Gdyby zatem wiekszosc Tobie podobnych postapila tak ja Ty
          byc moze rezultat bylby inny.
        • aankaa7 Re: Balcerowicz musi zostać 13.03.06, 18:41
          Mimo, że jestem tuż przed emeryturą i się już nie dorobię, to mam duży szacunek
          dla prof. Balcerowicza. Takich ludzi, potrafiących się sprzeciwić w opanowaniu
          wszystkiego przez PiS jest bardzo mało. Nie dziwię się, że młodzi, wykształceni
          Polacy wyjeżdżają do pracy w Anglii i Irlandii. Nic dobrego przy takich rządach
          ich tutaj w Polsce nie czeka.
          Balcerowicz nie zasłużył sobie na komisje śledczą, to jest chore co się dzieje
          w Sejmie.
      • jatzek30 Re: "Polityka mnie wali" 13.03.06, 17:57
        otoz to !!!! wszyscy lamentuja, ze Lepper wespol z Giertychem i Kaczynskimi
        dokonuja zamachu na nasze pieniadze. Wyrazy poparcia itd. ale prawda jest taka
        ze wielu z Was ktorzy jestescie beneficjentami przemian ktore zapoczatkowal L.
        Balcerowicz (moim zdaniem zrobil przez te wiele lat wiele dobrej pracy ) nie
        pofatygowalo sie na wybory bo i po co ? Polityka rzeczywiscie wali, ale gdy
        zaczynacie odczuwac skutki po kieszeniach (np. kredyty walutowa drozeja ) to
        strach zaglada po oczach. Pytam sie gdzie byliscie we wrzesniu 2005 ? Nie
        chcialo sie, lepiej na wekeend wyjechac i tak na wlasne zyczenie przegraliscie z
        babciami ktore po kosciele szybko do urn popedzily. Myslenie, ze eee co tam moj
        jeden glos znaczy zbiera wlasnie owoce i to gorzkie !!!