Dodaj do ulubionych

Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonalistą

13.03.06, 08:48
Nareszcie mamy prezydenta, ktory nie boi sie mowic prawde.
Obserwuj wątek
    • windywinter Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:03
      Cytat oryginalny:
      "Niemiecka prasa tworzy od dłuższego czasu negatywny mit wokół mojej osoby.
      Trzeba przy tym szczerze powiedzieć: czyni to na podstawie nielojalnych
      doniesień z samej Polski".

      To samoe zdanie po zmianie nazw krajow:
      "Polska prasa tworzy od dłuższego czasu negatywny mit wokół mojej osoby. Trzeba
      przy tym szczerze powiedzieć: czyni to na podstawie nielojalnych doniesień z
      samej Bialorusi"

      v
      • krasnov Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:12
        @windywinter - punkt! Dobre podsumowanie!
        LK jest patriotą, ale specyficznym. Jego "patriotyzm" ogranicza się do własnej partii. Dokładnie mówiąc, jest "partiotą".
        • zaraz_zaraz Re: Lech Kaczyński jest partyjotą 13.03.06, 09:42
          krasnov napisał:

          > LK jest patriotą, ale specyficznym. Jego "patriotyzm" ogranicza się do własnej
          > partii. Dokładnie mówiąc, jest "partiotą".


          Nie ma wyjścia. Tylko partia obroni go teraz przed komisją śledczą w sprawie
          jego działań wobec dziennikarzy, gdy był ministrem sprawiedliwości.
          • offler Nie jestem nacjonalista bo nie jeste antysemita??! 13.03.06, 10:29
            Kiedys mi jedna dziewczyna, glosem pelnym szczerosci, poweidziala- "Ja nie jestem rasistka ale przy stole kolo murzyna to nie moglabym siedziec".
            No tak jesli nasz prezydent ma taka definicje nacjonalizmu to trudno sie dziwic jego wielu wypowiedziom.
            • elzbieta-krawczyk Niemiecki Paszkwilancki Ping-Pong Medialny !!!!!!! 13.03.06, 13:20
              "Niemiecka prasa tworzy od dłuższego czasu negatywny mit
              wokół mojej osoby. Trzeba przy tym szczerze powiedzieć:
              czyni to na podstawie nielojalnych doniesień z samej Polski" - ocenił.
              ..................

              polskojęzyczne niemieckie media w Polsce (szpringer, bertelsman)
              razem z niemieckimi mediami w niemczech
              uprawiają paszkwilancki ping-pong medialny
              powołując sie wzajemnie na własne opinie !
              • irena-chuminska Re: Niemiecki Paszkwilancki Ping-Pong Medialny !! 13.03.06, 14:40
                elzbieta-krawczyk napisała:

                > "Niemiecka prasa tworzy od dłuższego czasu negatywny mit
                > wokół mojej osoby. Trzeba przy tym szczerze powiedzieć:
                > czyni to na podstawie nielojalnych doniesień z samej Polski" - ocenił.
                > ..................
                >
                > polskojęzyczne niemieckie media w Polsce (szpringer, bertelsman)
                > razem z niemieckimi mediami w niemczech
                > uprawiają paszkwilancki ping-pong medialny
                > powołując sie wzajemnie na własne opinie !

                to są skutki złodziejskiego
                sprywatyzowania mediów
                przez komunę !
      • mg2005 Antypolskie działanie polskojęzyczn. dziennikarzy 13.03.06, 10:02
        Ich tendencyjnie negatywne komentarze są pożywką dla tworzenia negatywnego
        wizerunku Polski za granicą
        • wojtekmt Re: Antypolskie działanie polskojęzyczn. dziennik 13.03.06, 10:20
          O negatywny wizerunek to juz sie postara "spieprzaj dziadu".
      • sansibar Lech Kaczyński jest patriotą 13.03.06, 11:19
        W gruncie rzeczy istnieje tu pewna symetria i reżim Łukaszenki może mieć
        podobnie niegatywne zdanie o L. Kaczyńskim co i nasi rodzimi liberałowie.
        Wydawać się to może zaskakujące, ale przecież nie do końca. Jak wiadomo skrajna
        lewica jest dość bliska skrajnej prawicy - politolodzy wiedzą o tym dobrze i
        sypią przykładami. Na tej zasadzie liberał z Warszawy może być w pewnych
        sprawach, czy określonych sytuacjach, dość bliski antyliberalnemu dyrektorowi
        kołchozu, urzędującemu w Mińsku Litewskim prezydentowi Białorusi.
    • galba Nawet EUropka zaczyna nam zazdrościć Prezydenta 13.03.06, 09:13
      Polska i Czechy mają najlepszych prezydentów w UE. Facetów wiernych swoim
      zasadom i nie wstydzących się swoich Narodów.

      Porównajcie ich z oślizłymi Chiracami...
      • maruda.r EUropka tak, Europa nie. 13.03.06, 09:19
        galba napisał:

        > Polska i Czechy mają najlepszych prezydentów w UE. Facetów wiernych swoim
        > zasadom i nie wstydzących się swoich Narodów.

        ************************************

        Pierwotne znaczenie słowa "facet" jest w stosunku do Kaczyńskiego bardzo adekwatne.



      • renard_astucieux Re: Nawet EUropka zaczyna nam zazdrościć Prezyden 13.03.06, 09:50
        W porównaniu z tym (...) Chirakiem, nawet Brat Nadprezydenta wygląda jak
        prezydent
      • kawiarniany.filozof O tak, takiego prezydenta tylko pozazdrościć 13.03.06, 10:14
        Z wodą (święconą oczywiście) zamiast mózgu, ale z zasadami! Co tam, że z
        intelektem na poziomie wierszyka "Kto ty jesteś? Polak mały..." i zagrywek rodem
        z oper mydlanych (vide ta z francuskim dziennikarzem)...
      • tim7 Re: Nawet EUropka zaczyna nam zazdrościć Prezyden 13.03.06, 11:17
        W mniemaniu Twoim i Kaczora może tak. Ale dlaczego Naród musi się wstydzić za
        Niego...(LK I)?
    • bronek25 Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:21
      Z niego taki patriota jak z Przemyslawa Edgara "Filipinki" Gosiewskiego
      olimpijczyk ;-)
      • renard_astucieux Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:52
        Edgar podobno niezłty jest w grze "w wilka i owce", ale to na razie nie jest
        dyscyplina olimpijska
    • anitka110 Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:26

      W rozmowach z Niemcami należy także - jego zdaniem - poruszyć temat nauki
      języka polskiego w szkołach. "Podczas gdy Polska przestrzega ustaleń
      odpowiedniego traktatu polsko-niemieckiego i wspiera naukę niemieckiego na
      Śląsku, Niemcy nie czynią tego w przypadku nauki języka polskiego. Żyjący tutaj
      (w Niemczech) Polacy zmuszani są do asymilacji" - powiedział prezydent RP.
      • poznan.is.4.lovers asymilacja 13.03.06, 09:39
        myślę, że problem wyolbrzymiono. Polacy sami się chętnie asymiluja, nie zawsze tracą przy tym świadomość o swoim pochodzeniu. Niestety wspieranie nauki języka polskiego nie jest zawsze praktycznie możliwe ze względu na rozprzestrzenienie polskich emigrantów. Większy problem mają Niemcy np. z Turkami.
      • anitka110 Asymilacja 13.03.06, 09:39
        ja sie chetnie asymiluje!
        W towarzystwie europejskim powiedziec ze jestes z polski to tak jakby sie
        przyznac ze cos sie juz ukradlo w supermarkecie.
        • beny51 Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemczasz 13.03.06, 11:38
          > ja sie chetnie asymiluje!
          > W towarzystwie europejskim powiedziec ze jestes z polski to tak jakby sie
          > przyznac ze cos sie juz ukradlo w supermarkecie.

          Ty sie nie asymilujesz ty sie odcinasz od swoich korzeni. Ja sie nie wstydze
          powiedziec ze jestem z Polski, mowie to wszystkim glosno i wyraznie. Chetnie
          zartuje, ze przy nastepnej wizycie w PL sprawdze czy auto sasiada sie znalazlo,
          albo czy nie boja sie zostawic portfela w plaszczu u nas w przedpokoju - budzi
          to zwykle radosc wsrod polakow i lekkie zaczerwienienie wsrod niemieckich
          gosci/znajomych. Lubie takze zapytac starego sasiada o wspominki z wojny. Np
          przy okazji gdy zanosze mu kawalek ciasta bo jego dzieci to odwiedzaja go tylko
          zeby sprawdzic czy juz zdechl. Tragiczne jest to ze ten "bidulek" mi sie nawet
          wyplakal w rekaw ze zaluje ze strzelal do Polakow bo nie wiedzial ze to tacy
          dobrzy ludzie.

          Wiec miej szacunek dla siebie i nie boj sie glosno mowic w w sklepie po polsku -
          jak bedziesz miala problemy i poczujesz sie zel traktowana napisz to pomoge ci
          sformulowac pozew do sadu przeciwko temu sklpowi itd.

          Jak widze takie rodzinki z emigracji z lat 80/90 co to szepcza do siebie po
          polsku to mi sie zygac chce. Popatrz na Turkow, lataja takie zachustrzone i
          pokrzykuja w swoim "uhma husam lachmachun, kebab doner alejkum"

          I co no i moga np. kupic w Niemczech produkty juz przygotowane dla Turkow -
          telefony z menu po niemiecku/angielsku/francusku i turecku.
          • anitka110 Re: Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemcza 13.03.06, 12:39
            czy przypadkiem nie mylisz sie
            chcesz miec w niemczech druga ojczyzne i do tego polska
            to chyba nie dziala stary.
            korzenie?? a jak sie przeprowadze z szczecina do koszalina to zatrzymuje sie
            korzenie a jak z szczecina do pomellen to juz nie. chociaz pomellen blizej.
            to chyba nie ma nic z wstydem wspolnego. mam poprostu malo polskich znajomych i
            nie bede ich chyba zmuszac do gadania po polsku.

            kiedys sie z polski wyjedzalo z powodu ustroju, dzisiaj nie stoi nic na
            przeszkodzie do polski wrocic i w swoim kochanym kraju zyc . dlatego wiec w
            niemczch tworzyc mniejszosci.
            • beny51 Re: Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemcza 13.03.06, 14:23
              > czy przypadkiem nie mylisz sie
              > chcesz miec w niemczech druga ojczyzne i do tego polska
              > to chyba nie dziala stary.
              > korzenie?? a jak sie przeprowadze z szczecina do koszalina to zatrzymuje sie
              > korzenie a jak z szczecina do pomellen to juz nie. chociaz pomellen blizej.
              > to chyba nie ma nic z wstydem wspolnego. mam poprostu malo polskich znajomych i
              >
              > nie bede ich chyba zmuszac do gadania po polsku.

              Ubodlo?
              Twoj pierwszy post napisany szczerze - wiele o tobie mowi.
              Reszta to naukowe wywody, ktorych mytu nie potrzebujemy.

              > chcesz miec w niemczech druga ojczyzne i do tego polska
              > to chyba nie dziala stary.
              Ojczyzne mam jedna - Polske. Mieszkam w Niemczech bo mi tu dobrze.
              Jedno nie przeszkadza drugiemu.

              > korzenie?? a jak sie przeprowadze z szczecina do koszalina to zatrzymuje sie
              > korzenie a jak z szczecina do pomellen to juz nie. chociaz pomellen blizej.
              Smieszna jestes - mowimym o czyms czego ty juz nie masz, albo nigdy nie mialas.
              Mowimy wlasnie o kulturze na ktora sie powolywalas w nastepnych postach itd.
              Szkoda ci tlumaczyc, ty jestes beznarodowosciowa.


              > to chyba nie ma nic z wstydem wspolnego. mam poprostu malo polskich znajomych
              > i nie bede ich chyba zmuszac do gadania po polsku.
              No wiesz? A gdzie ja napisalem ze masz z nimi gadac po polsku?
              Ty sie wstydzilas w poprzednim poscie przyznac ze jestes z Polski bo to podobno
              wstyd! A wstyd jest prosze ja ciebie krasc, a to robia rownie dobrze Niemcy,
              Francuzi, Turcy jak i Polacy.

              > kiedys sie z polski wyjedzalo z powodu ustroju, dzisiaj nie stoi nic na
              > przeszkodzie do polski wrocic i w swoim kochanym kraju zyc . dlatego wiec w
              > niemczch tworzyc mniejszosci.

              Poiwedz to Turkom, Jugolom i innym mniejszosciom narodowym w Niemczcech.

              Poza tym wspolczesny swiat jest otwarty, albo przynajmniej za taki chce
              uchodzic. Bede miszkal tam gdzie mi dobrze. A nie tam gdzie mnie serce kieruje.
              Kazde dziecko predzej czy pozniej wyprowadza sie od mamy, zawsze ja kocha i
              dobrze o niej mowi (bo ja kocha) ale zyje na swoim - jako i ja.

              Jesli tak ci ta polskosc w niemczech w oczy kluje to pojaka cholere zagladasz na
              polskie forum dyskusyjne. Wracaj na swoje niemieckie i udawaj Niemke - ktora
              nigdy nie bylas i nie bedziesz nie wiem jak mocno bedziesz sie probowala
              zasymilowac.

              • anitka110 Re: Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemcza 13.03.06, 15:02
                wiez jaka prostota zieje od tych wywodow

                dla mnie kjestes zdrajca
                bo zamiast budowac pomagac i rowijac twoj karaj
                nie uciekles i mowisz bo ci dobrze.

                DOBRZE SIE SRA JAK MA SIE PELNA DUPE

                i jeszcze 15 latemu zaklinales sie w freidlandzie czy unna massen
                isch volksdeutsch jaaaaa ischhhhhhhhhhhhh

                a dzisiaj cie na setanety wzielo

                ZDRAJCA!!!!!!!!!!!!!!!!! i jednego i drugie narodu

                a ja sobie teraz wracam do mojej europy bez granic
                i moich znajomych dla ktorych jest zbogaceniem czytanie innej prasy niz tylko
                lokalnej ;)



                > > to chyba nie dziala stary.
                > Ojczyzne mam jedna - Polske. Mieszkam w Niemczech bo mi tu dobrze.
                > Jedno nie przeszkadza drugiemu.
                >
                > > korzenie?? a jak sie przeprowadze z szczecina do koszalina to zatrzymuje
                > sie
                > > korzenie a jak z szczecina do pomellen to juz nie. chociaz pomellen blize
                > j.
                > Smieszna jestes - mowimym o czyms czego ty juz nie masz, albo nigdy nie
                mialas.
                > Mowimy wlasnie o kulturze na ktora sie powolywalas w nastepnych postach itd.
                > Szkoda ci tlumaczyc, ty jestes beznarodowosciowa.
                >
                >
                > > to chyba nie ma nic z wstydem wspolnego. mam poprostu malo polskich znajo
                > mych
                > > i nie bede ich chyba zmuszac do gadania po polsku.
                > No wiesz? A gdzie ja napisalem ze masz z nimi gadac po polsku?
                > Ty sie wstydzilas w poprzednim poscie przyznac ze jestes z Polski bo to
                podobno
                > wstyd! A wstyd jest prosze ja ciebie krasc, a to robia rownie dobrze Niemcy,
                > Francuzi, Turcy jak i Polacy.
                >
                > > kiedys sie z polski wyjedzalo z powodu ustroju, dzisiaj nie stoi nic na
                > > przeszkodzie do polski wrocic i w swoim kochanym kraju zyc . dlatego wiec
                > w
                > > niemczch tworzyc mniejszosci.
                >
                > Poiwedz to Turkom, Jugolom i innym mniejszosciom narodowym w Niemczcech.
                >
                > Poza tym wspolczesny swiat jest otwarty, albo przynajmniej za taki chce
                > uchodzic. Bede miszkal tam gdzie mi dobrze. A nie tam gdzie mnie serce
                kieruje.
                > Kazde dziecko predzej czy pozniej wyprowadza sie od mamy, zawsze ja kocha i
                > dobrze o niej mowi (bo ja kocha) ale zyje na swoim - jako i ja.
                >
                > Jesli tak ci ta polskosc w niemczech w oczy kluje to pojaka cholere zagladasz
                n
                > a
                > polskie forum dyskusyjne. Wracaj na swoje niemieckie i udawaj Niemke - ktora
                > nigdy nie bylas i nie bedziesz nie wiem jak mocno bedziesz sie probowala
                > zasymilowac.
                >
                • beny51 Kula w plot, te twoje wywody 14.03.06, 15:57
                  > wiez jaka prostota zieje od tych wywodow
                  > dla mnie kjestes zdrajca bo zamiast budowac pomagac i rowijac twoj karaj
                  > nie uciekles i mowisz bo ci dobrze.

                  Sadzac z ilosc bledow jakie nawalilas w swoim poscie chyba bylas lekko
                  poirytowana - argumentow zabraklo?

                  Smieszne sa te twoje oceny. Jak mozna szafowac tego typu ocenami nie majac
                  pojecia o zyciu innej osoby. Wyobraz sobie ze ja buduje swoj kraj (nawet dwa
                  kraje i Niemcy i Polske - o czywiscie na swoja mala skale) W Niemczech place
                  odatki i przyczynaim sie do rozwoju ekonomicznego - np. pisujac posty w
                  godzinach pracy na gazecie wyborczej), a w Polsce inwestuje co zarobie w
                  Niemczech. Sadze ze to wystarczy.

                  > DOBRZE SIE SRA JAK MA SIE PELNA DUPE
                  > i jeszcze 15 latemu zaklinales sie w freidlandzie czy unna massen
                  > isch volksdeutsch jaaaaa ischhhhhhhhhhhhh

                  15 lat temu droga Pani, to ja jeszcze pobieralem nauki na jednej z uczelni w
                  Polsce - slowa po niemiecku z wyjatkiem Hände hoch! nie umialem.
                  A do Niemiec przyjechalem na zaproszenie swojej firmy pare lat temu, wciaz mam
                  polski paszport i nie zamierzam z niego rezygnowac.

                  > ZDRAJCA!!!!!!!!!!!!!!!!! i jednego i drugie narodu
                  Ladny masz podpis, ale taki surowy dla ciebie nie bylbym.
                  Tylko w jezyku polskim musisz uzywac podpisujac sie formy zenskiej "Zdrajczyni"

                  > a ja sobie teraz wracam do mojej europy bez granic
                  > i moich znajomych dla ktorych jest zbogaceniem czytanie innej prasy niz tylko
                  > lokalnej ;)

                  Tak wracaj do swoich fantastycznych znajomych przy ktorych przyznawanie sie ze
                  jest sie z Polski to wstyd. Fajna ta twoja europa bez granic z lepszymi i
                  gorszymi narodami. Ty w ogole moze jestes jedna z moich sasiadek - dwa lata pipa
                  sie do mnie po niemiecku odzywala. Jak sie wyprowadzalem to wrescie cicho
                  wybakala cos po polsku - tak zeby sasiedzi nie slyszeli ze ona tez z Polski -
                  zal mi sie was robi.

                  Niemcy was nigdy niezaakceptuja, a Polski sie wyzekliscie w sumie to jestescie
                  zawieszenie w prozni stad wasze fobie, nienawisc i tesknota zarazem do tego co
                  polskie. Czasy udawania wielkich panow co to pozyczonymi bmw do Polski
                  przyjezdzali sie skonczyly. Czas na nowa, mloda emigracje, ktora nie tylko sie
                  nie wstydzi swojej polskosci co wiecej promuje ja wskazujac na to co w nas
                  najlepsze, a czego mlodzi Niemcy nie maja, ze nie wspomne o starych polskich
                  volskdeutschach - garomyjach i kiblonurkach.
          • anitka110 Re: Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemcza 13.03.06, 12:42
            wlasnie swiata prwda

            po co te dyskusje

            kot wrzucony w wode nigdy nie bedzie ryba !!!!

            > > ja sie chetnie asymiluje!
            > > W towarzystwie europejskim powiedziec ze jestes z polski to tak jakby sie
            > > przyznac ze cos sie juz ukradlo w supermarkecie.
            >
            > Ty sie nie asymilujesz ty sie odcinasz od swoich korzeni. Ja sie nie wstydze
            > powiedziec ze jestem z Polski, mowie to wszystkim glosno i wyraznie. Chetnie
            > zartuje, ze przy nastepnej wizycie w PL sprawdze czy auto sasiada sie
            znalazlo
            > ,
            > albo czy nie boja sie zostawic portfela w plaszczu u nas w przedpokoju - budzi
            > to zwykle radosc wsrod polakow i lekkie zaczerwienienie wsrod niemieckich
            > gosci/znajomych. Lubie takze zapytac starego sasiada o wspominki z wojny. Np
            > przy okazji gdy zanosze mu kawalek ciasta bo jego dzieci to odwiedzaja go
            tylko
            > zeby sprawdzic czy juz zdechl. Tragiczne jest to ze ten "bidulek" mi sie nawet
            > wyplakal w rekaw ze zaluje ze strzelal do Polakow bo nie wiedzial ze to tacy
            > dobrzy ludzie.
            >
            > Wiec miej szacunek dla siebie i nie boj sie glosno mowic w w sklepie po
            polsku
            > -
            > jak bedziesz miala problemy i poczujesz sie zel traktowana napisz to pomoge ci
            > sformulowac pozew do sadu przeciwko temu sklpowi itd.
            >
            > Jak widze takie rodzinki z emigracji z lat 80/90 co to szepcza do siebie po
            > polsku to mi sie zygac chce. Popatrz na Turkow, lataja takie zachustrzone i
            > pokrzykuja w swoim "uhma husam lachmachun, kebab doner alejkum"
            >
            > I co no i moga np. kupic w Niemczech produkty juz przygotowane dla Turkow -
            > telefony z menu po niemiecku/angielsku/francusku i turecku.
            • anitka110 Re: Anitka ty sie nie asymilujesz ty sie zniemcza 13.03.06, 12:49
              Asymilacja kulturowa - proces określający całokształ zmian społecznych i
              psychicznych, jakim ulegają jednostki, odłączając się od swojej grupy i
              przystosowując się do życia w innej grupie o odmiennej kulturze.

              Najczęściej o asymilacji mówi się w przypadku przystosowania się imigrantów do
              norm życia społecznego kraju, w którym się osiedlili bądź przedstawicieli
              mniejszości narodowych do norm zbiorowości (narodu) dominujących w danym kraju.
              Zjawisko to może mieć naturalny, niewymuszony charakter; niekiedy państwa
              prowadzą aktywną politykę asymilacyjną, która ma prowadzić do wykorzenienia
              innych wartości kulturowych i narzucenia norm narodu panującego.

              Proces asymilacji składa się z trzech faz:

              akulturacja - przyjęcie przez migrantów (mniejszość) wzorów zachowań
              społeczności gospodarzy (grupy dominującej),
              asymilacja strukturalna - przenikanie migrantów do grup i instytucji
              społeczeństwa gospodarzy,
              asymilacja identyfikacyjna - rozwinięcie poczucia przynależności migrantów
              jedynie do społeczności gospodarzy.
              Proces pełnej asymilacji może trwać dwa lub trzy pokolenia - czasami jednak
              zasymilowani potomkowie migrantów powracają do swoich korzeni kulturowych.
      • janwu Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:48
        Nie rozumiem o co Ci anitka110 chodzi. Przytaczasz slowa prezydenta bez
        komentarza, a komentarz moze byc tylko jeden: TO BZDURA. Moja zona z wlasnej
        inicjatywy zalozyla w duzym niemieckim miescie szkole z nauka jezyka polskiego.
        Ta szkola istnieje do dzisiaj i znalazlo w niej zatrudnienie kilku emigrantow z
        Polski (nauczyciele).A mojej zony nie moge nazwac, ani patriota ani
        nacjonalistka, bo obiadu przez kilka dni nie dostane. Ten "prezydent patriota"
        poprostu niewie co sie w swiecie dzieje, bo swiata sie boi.
        • anitka110 Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 10:10
          nie rozumiem co ma piernik do wiatraka
          jezykow mozesz sie uczyc jakich chcesz
          a ze obiadu nie dostajesz hmmmm to fujara jestes naucz sie gotowac!!!!
          kacze slodko kwasna na przyklad


          > Nie rozumiem o co Ci anitka110 chodzi. Przytaczasz slowa prezydenta bez
          > komentarza, a komentarz moze byc tylko jeden: TO BZDURA. Moja zona z wlasnej
          > inicjatywy zalozyla w duzym niemieckim miescie szkole z nauka jezyka
          polskiego.
          > Ta szkola istnieje do dzisiaj i znalazlo w niej zatrudnienie kilku emigrantow
          z
          > Polski (nauczyciele).A mojej zony nie moge nazwac, ani patriota ani
          > nacjonalistka, bo obiadu przez kilka dni nie dostane. Ten "prezydent patriota"
          > poprostu niewie co sie w swiecie dzieje, bo swiata sie boi.
    • renard_astucieux Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 09:47
      Wierzysz w to, że on to sam wymyślił?
    • sothis666 ach tak... 13.03.06, 09:56
      > Nareszcie mamy prezydenta, ktory nie boi sie mowic prawde.

      -Ja bym wolał takiego, który bałby sie mówić nieprawde;)
      • mg2005 "Nacjonalizm to antysemityzm"??... 13.03.06, 10:06
        Nacjonalizm to naturalna postawa dbania przede wszystkim o interes naszego narodu.

        Nacjonalizm nie jest "anty", w przeciwieństwie do szowinizmu.
    • juri666 Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 10:09
      "Kaczyński opowiedział się za uznaniem Polaków mieszkających w Niemczech za
      mniejszość narodową. W rozmowach z Niemcami należy także - jego zdaniem -
      poruszyć temat nauki języka polskiego w szkołach. "Podczas gdy Polska
      przestrzega ustaleń odpowiedniego traktatu polsko-niemieckiego i wspiera naukę
      niemieckiego na Śląsku, Niemcy nie czynią tego w przypadku nauki języka
      polskiego. Żyjący tutaj (w Niemczech) Polacy zmuszani są do asymilacji" -
      powiedział prezydent RP".

      przynajmniej w tym fragmencie ma racje...
      • k-town Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 13.03.06, 11:37
        To bardzo prosto brzmi, a jednak jest zasadnicza roznica w pojmowaniu
        mniejszosci w Polsce i np. w Niemczech. Nas, Polakow do Niemiec nikt nie
        zapraszal, sami wyjechalismy, bo w Niemczech i w zachodniej Europie poprostu
        jest latwiej zyc i w kazdej chwili mozemy do Polski wrocic.
        Jest to nasz wybor, nie ma zadnego przymusu. Tak samo asymilacja jest naszym
        wyborem, mamy nauke jezyka polskiego, mamy nasze msze w jezyku polskim, mozemy
        sie zrzeszac, nikt nam tu niczego nie zakazuje, a nawet sie specjalnie nie
        sprzeciwia, gdyz Niemcy boja sie etykietki " ausländerfeindlich" . Polacy
        mieszkajacy w Niemczech maja podstawowy problem braku zgody we wzajemnych
        stosunkach miedzy soba w polskich organizacjach, ktorych jest wiele i ktore
        moga swobodnie dzialac.
        Natomiast na Slask przyszla w sposob administracyjny po wojnie przegranej przez
        Niemcow polska administracja. Ci Niemcy pozostali na Slasku i na bylych
        terenach niemieckich przydzielonych po wojnie Polsce sa poprostu na swojej
        ojcowiznie , bez wzgledu na narodowosc. Oni nie mieli wyboru ani swobody
        wyjazdu , im polska administracja zostala narzucona, tam gdzie mieszkali. Jako
        alternatywa byly pozostawienie wszystkiego na Slasku, wypedzenia i wysiedlenia
        bez dobytku do Niemiec, w nieznane, do biedy i glodu.
        Tak samo jak ja pozostane Polakiem niezaleznie od tego gdzie mi wygodniej
        mieszkac, tak samo oni pozostali Niemcami, niezaleznie od tego gdzie mieszkaja.
        To sprawa krwi, wychowania i kultury.
    • block-buster Pan Lech Kaczynski jest wrogiem Polski i Europy 13.03.06, 10:09
      Pisza o tym wszystkie gazety Europy.W moim kraju tylko "Wyborcza".Ta kadencja
      skonczy sie Trybunalem Stanu.Lub impeachmentem.Smiec musi isc do smieci...
      • wojtekmt Re: Pan Lech Kaczynski jest wrogiem Polski i Euro 13.03.06, 10:25
        to sie skończy wielkim wstydem...
        • albacor Re: Pan Lech Kaczynski jest wrogiem Polski i Euro 13.03.06, 10:37
          Biorąc pod uwagę definicję patriotyzmu -
          "Patriotyzm (łac. patria = ojczyzna) – postawa charakteryzująca się poczuciem
          szacunku, umiłowania oraz oddaniem względem własnej ojczyzny i możliwością
          ponoszenia ofiar. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla
          ojczyzny nad osobistymi, a w skrajnych przypadkach gotowością do poświęcenia
          własnego zdrowia lub życia. Od nacjonalizmu i szowinizmu odróżnia go otwartość
          na inne narody i tolerancja wobec nich."

          - to w znacznej części Samo Dobro patriotą po prostu nie jest i tyle. Blizej
          już Wielkiemu Bratu do wspomnianego nacjonalizmu i szowinizmu. I tyle.


    • moon_nick Patriotą? 13.03.06, 11:03
      Chyba przy założeniu, że jego ojczyzną jest PiS.
    • dox1 Re: Lech Kaczyński...... Otworz Oczy!!!!!!!!!!!! 13.03.06, 13:04
      witaschek napisał:

      > Nareszcie mamy prezydenta, ktory nie boi sie mowic prawde.

      To moze zauwazysz kaczorowa Dyktature nad pl.
    • grupa_stern największym patriotą jest mychnik-nie podszywaj si 13.03.06, 15:54
      ę


      -----
    • rozowykot Re: Lech Kaczyński jest patriotą, a nie nacjonali 15.03.06, 04:26
      Patriota to osoba kochająca ojczyznę i zdolna dla niej poświęcić nawet życie.
      Nie dostrzegłam prometejskiej postawy u Pana Prezydenta raczej to trąci
      Judaszem Iskariotą. Salomonowej mądrości też nie widać. Musi obiekt obserwacji
      za malutki i dlatego ciągle obrażony na cały świat z przyległościami. A tak
      naprawdę to skoro już coś wiemy o dziadku Tuska , to chciałabym poznać choć
      fotkę taty Głowy Państwa bo ,mimo całego szacunku dla urzędu ,to niepokalanie
      poczęta była tylko istota boska. Reszta musi mieć tatusia i mamusię.Kto
      nienawidzi innych nacji aby dowartościować swoją jest nacjonalistą. Kto każdy
      objaw krytyki skierowany do siebie traktuje jak atak, a krytykującego jako
      wroga jest faszystą.
    • obraza.uczuc.religijnych Nie wiadomo co gorsze 15.03.06, 11:49
      być patriotą czy nacjonalistą. I jedno i drugie świadczy o głupocie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka