Dodaj do ulubionych

Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokracji

    • brynk Mazowieckiego za "grubą kreskę"... 14.03.06, 22:16
      ...osądzić .On jest "najbardziej zasłuzony" ,aby stanąc przed sejmową komisją
      śledczą .Moze
      by go postawić nawet pod Trybunał Stanu !! PiS daję temat pod rozwagę,
      zastanów się nad Mazowieckiego "zasługami" dla Polski
      • wet3 Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 14.03.06, 22:32
        Przez co sprowadzil na nasz kraj nieszczescia i permanentny bajzel jaki mamy
        przez 16 lat. Teraz, gdy mamy niesmiale proby pozbycia sie tego bajzlu,
        Mr. "Gruba kreska" znow stara sie bruzdzic!
        Spieprzaj dziadu!
        • kres_ludzkosci Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 14.03.06, 22:46
          chcesz powiedziec, ze transformacja ustrojowa, ktora jest obiektem zachwytow
          specjalistow od ekonomii i polityki na calym swiecie jest nieszczesciem, jakie
          spotkalo polske? podobnie jak ogromny rozwoj kraju na wszelkich polach, z
          wyjatkiem debaty politycznej, ktorej poziom jest z powodzeniem zanizany przez
          'ja z bratem' i ska. ciekawe.

          slowskowyt.blox.pl/
          wet3 napisał:

          > Przez co sprowadzil na nasz kraj nieszczescia i permanentny bajzel jaki mamy
          > przez 16 lat. Teraz, gdy mamy niesmiale proby pozbycia sie tego bajzlu,
          > Mr. "Gruba kreska" znow stara sie bruzdzic!
          > Spieprzaj dziadu!
          • wet3 do kresu_ludzkosci 14.03.06, 23:00
            Chcesz mi powiedziec, ze ponad 20% bezrobotnych (a wlasciwie ponad 30%), pol
            miliona bezdomnych, okolo miliona (a moze juz ponad milion) zmuszonych do
            opuszczenia kraju aby szukac pracy na obczyznie, glodne dzieci, ludzie
            szukajacy po smietnikach, szybko wzrastajaca liczba samobojcow jest obiektem
            zachwytow "specjalistow" od ekonomii?!!! Kraj nasz rzeczywiscie sie "rozwinal"
            bo z miejsca w pierwszej 20-ce spadl na 53 miejsce. - Oto ow "postep"!
            Gratuluje spostrzegawczosci oraz obiektywizmu!
            • kres_ludzkosci Re: do kresu_ludzkosci 14.03.06, 23:13
              wiesz dobrze,

              1. skad wziales to ponad 20%? o ponad 30% nie pytam, bo to ci sie tak z rozpedu
              napisalo.
              2. nikt nikogo nie zmusza do opuszczania kraju, a jesli slyszales o takim
              procederze zadzwon na policje.
              3. 'cud transformacji' to przejscie z nieudolnie prowadzonej gospodarki planowej
              do w miare rozsadnego modelu ze sporym udzialem wolnego rynku.
              4. w czym polska tak okrop[nie spadla? w futbolu??

              • tigerizi nie wiem koleś, gdzie mieszkasz, ale 15.03.06, 00:17
                pojedź na prowincję
                wtedy nie będziesz p...dolił farmazonów
                • demokratus Tak jest rola prowincji, inaczej nie określano by 15.03.06, 00:19
                  jej jako grajdołka. Jak wieśniak chce się wybic niech migruje do miasta.
            • xpander Re: do kresu_ludzkosci 15.03.06, 00:20
              pierwszej 20ki w czym?
        • lukoza Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 14.03.06, 22:52
          Tchorzu, piszesz tu bo cie nie widac. A jakbym cie spotkal to bym cie tak spral,
          ze od razu wyskoczylbys z pampersa. Mazowiecki siedzial latami w wiezieniu za
          komuny - rozumiesz? Walczyl o wolna Polske wtedy gdy ciebie nie bylo na swiecie,
          a jakbys byl, koniukturalisto, to bys przewodniczyl lokalnej filii ZSMP. Ze tez
          takie wszy maja czelnosc zabierac glos.
          • demokratus Niestety... Niewielu docenia naszych Ojców Założyc 14.03.06, 23:02
            ieli, ich poświęcenie, walkę... Pozdrawiam serdecznie.
          • wet3 do lukozy 14.03.06, 23:03
            lukoza napisał:

            > Tchorzu, piszesz tu bo cie nie widac. A jakbym cie spotkal to bym cie tak
            spral
            > ,
            > ze od razu wyskoczylbys z pampersa. Mazowiecki siedzial latami w wiezieniu za
            > komuny - rozumiesz? Walczyl o wolna Polske wtedy gdy ciebie nie bylo na
            swiecie
            > ,
            > a jakbys byl, koniukturalisto, to bys przewodniczyl lokalnej filii ZSMP. Ze
            tez
            > takie wszy maja czelnosc zabierac glos.

            Komuszku! - musiales sie dobrze na prywatyzacji oraz grubej kresce oblowic i
            teraz gardlujesz aby swoje przywileje zachowac!
            • kres_ludzkosci Re: do lukozy 14.03.06, 23:14
              a wiec wet 3 to frustrat, ktoremu cos w zyciu nie wyszlo i obwinia za to
              mitycznych 'onych', ktorych nazywa komuchami.

              slowskowyt.blox.pl/
              wet3 napisał:

              > Komuszku! - musiales sie dobrze na prywatyzacji oraz grubej kresce oblowic i
              > teraz gardlujesz aby swoje przywileje zachowac!
              • wet3 do kresu_ludzkosci 15.03.06, 00:29
                Gdybys czytal posty skierowane do mnie, to zobaczylbys, ze wielu przeciwnikow
                PiS (ktorego fanem nie jestem), zwolennikow Tuska i Balcerowicza nazywa mnie
                komuchem lub czerwona gnida! Nie jestem sfrustrowany. W zyciu "wyszlo" mi
                raczej niezle. Nie moge tylko pojac tego, ze wielu uczestnikow tego forum
                wydaje sie nie rozumiec w jak tragicznej sytuacji znajduje sie Polska po roku
                1989 i nie widza koniecznosci zmian w tym tragicznym kraju, w ktorym do tej
                pory praktycznie rzadza czerwoni.
                • kres_ludzkosci Re: do kresu_ludzkosci 15.03.06, 00:59
                  moze chodzi o to, ze polska nie jest w tragicznej sytuacji? i co to znaczy
                  'praktycznie rzadza czerwoni'?

                  slowskowyt.blox.pl/
                  wet3 napisał:

                  Nie moge tylko pojac tego, ze wielu uczestnikow tego forum
                  > wydaje sie nie rozumiec w jak tragicznej sytuacji znajduje sie Polska po roku
                  > 1989 i nie widza koniecznosci zmian w tym tragicznym kraju, w ktorym do tej
                  > pory praktycznie rzadza czerwoni.
                • swoboda_t Re: do kresu_ludzkosci 15.03.06, 01:01
                  Ja nie widzę problemu. Wybraliśmy czerwonych dwukrotnie w wyborach, daliśmy
                  czerwonemu prezydentowi fotel na 10 lat. W ogóle socjalistów wszelkiej maści, i
                  tych z lewa i tych z (hehe) prawa, kochamy. Widać ten "wspaniały, wielki,
                  mądry" naród tak chce. W czym problem??
            • pe1 Re: do lukozy 14.03.06, 23:22
              wet3, rydzyk ci nasrał do czerepa
              • wet3 Re: do lukozy 15.03.06, 00:31
                pe1 napisał:

                > wet3, rydzyk ci nasrał do czerepa

                Ot - teraz zamiast komplementu czerwonej gnidy dostalem komplement moherowy!
          • brynk Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 14.03.06, 23:29
            lukoza napisał:

            > Tchorzu, piszesz tu bo cie nie widac. A jakbym cie spotkal to bym cie tak spral
            > ,
            > ze od razu wyskoczylbys z pampersa. Mazowiecki siedzial latami w wiezieniu za
            > komuny - rozumiesz? Walczyl o wolna Polske wtedy gdy ciebie nie bylo na swiecie
            > ,
            > a jakbys byl, koniukturalisto, to bys przewodniczyl lokalnej filii ZSMP. Ze tez
            > takie wszy maja czelnosc zabierac glos.
            lukoza - ja ciebie i tak spotkam kiedys ,a wtedy dostaniesz w morde za gadanie
            głupot. To ze Mazowiecki siedział za wolna Polske to nie znaczy ze jego
            pozniejsze poczynania były do zaakceptowania . Dziś widac wyraznie, ze Ci co
            "siedzieli" kiedys za wolną Polske i, a pózniej za Okrągłym Stołem weszli w
            układy z z tymi z czerwonej zarazy i darowali im winy , Ja bym powiedział
            wiecej : to sa zdrajcy , własnie te czyny [GRUBA KRESKA}ich dyskwalifikują i
            za to winni poniesc karę. M.in. Michnik tez winien odpowiedziec za to jak i cała UW
            • demokratus Nie strasz, bo się ... w rajtuzy i kierpce sobie 14.03.06, 23:32
              obryzgasz, wieśniaku pisuarowski. Jest takie przysłowie amerykańskie: "Indianie
              też straszyli, i w rezerwatach siedzą". Zapamiętaj to sobie bo w takich
              skansenach wylądujecie, czarnosecińcy i pogrobowcy endecji.
            • kres_ludzkosci Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 14.03.06, 23:35
              panowie przestancie sie straszyc biciem po twarzach!! a z okraglym stolem sa
              zwiazani takze 'ja z bratem' i krytycy tego donioslego porozumienia powinni o
              tym pamietac. 'zaraza' byla objeta cala polska i chcac ja wyeliminowac
              nalezaloby spalic kraj wraz z ludzmi i historia. nie musze chyba tlumaczyc,
              dlaczego takie rozwiazanie bylo nie do zaakceptowania. powinnismy sie cieszyc
              okraglym stolem, a nie pluc na niego

              slowskowyt.blox.pl/
              brynk napisał:

              > lukoza - ja ciebie i tak spotkam kiedys ,a wtedy dostaniesz w morde za gadanie
              > głupot. To ze Mazowiecki siedział za wolna Polske to nie znaczy ze jego
              > pozniejsze poczynania były do zaakceptowania . Dziś widac wyraznie, ze Ci co
              > "siedzieli" kiedys za wolną Polske i, a pózniej za Okrągłym Stołem weszli w
              > układy z z tymi z czerwonej zarazy i darowali im winy , Ja bym powiedział
              > wiecej : to sa zdrajcy , własnie te czyny [GRUBA KRESKA}ich dyskwalifikują i
              > za to winni poniesc karę. M.in. Michnik tez winien odpowiedziec za to jak i cał
              > a UW
              • wet3 Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 15.03.06, 00:39
                kres_ludzkosci napisał:

                > panowie przestancie sie straszyc biciem po twarzach!! a z okraglym stolem sa
                > zwiazani takze 'ja z bratem' i krytycy tego donioslego porozumienia powinni o
                > tym pamietac. 'zaraza' byla objeta cala polska i chcac ja wyeliminowac
                > nalezaloby spalic kraj wraz z ludzmi i historia. nie musze chyba tlumaczyc,
                > dlaczego takie rozwiazanie bylo nie do zaakceptowania. powinnismy sie cieszyc
                > okraglym stolem, a nie pluc na niego
                >
                > slowskowyt.blox.pl/
                > brynk napisał:
                >
                > > lukoza - ja ciebie i tak spotkam kiedys ,a wtedy dostaniesz w morde za ga
                > danie
                > > głupot. To ze Mazowiecki siedział za wolna Polske to nie znaczy ze jego
                > > pozniejsze poczynania były do zaakceptowania . Dziś widac wyraznie, ze C
                > i co
                > > "siedzieli" kiedys za wolną Polske i, a pózniej za Okrągłym Stołem weszli
                > w
                > > układy z z tymi z czerwonej zarazy i darowali im winy , Ja bym powiedzia
                > ł
                > > wiecej : to sa zdrajcy , własnie te czyny [GRUBA KRESKA}ich dyskwalifiku
                > ją i
                > > za to winni poniesc karę. M.in. Michnik tez winien odpowiedziec za to jak
                > i cał
                > > a UW

                Na poczatek, dla unikniecia kataklizmow, nalezalo przeprowadzic uczciwa
                lustracje i dekomunizacje. A pozniej zajac sie stopniowa przebudowa gospodarki
                z uwzglednieniem wirtualnych interesow narodu i panstwa, zamiast morderczej i
                zlodziejskiej prywatyzacji polaczonej z terapia szokowa "geniusza" (sluzalcy
                globalistow) Balcerowicza. Dzis wszystko wygladaloby inaczej. Nie sluchano
                jednak prawdziwych polskich ekonomistow. Odstawiono ich na bok i jak wyroczni
                sluchano MFW! A teraz zbieramy owoce ...
                • kres_ludzkosci Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 15.03.06, 00:45
                  gdyby transormacje chciano rozpoczac od dekomunizacji i lustracji, to po
                  pierwsze nie udalaby sie ona, po drugie gospodarka nie wytrzymalaby tego i
                  mielibysmy dzisiaj druga nigerie

                  slowskowyt.blox.pl/
                  wet3 napisał:

                  > Na poczatek, dla unikniecia kataklizmow, nalezalo przeprowadzic uczciwa
                  > lustracje i dekomunizacje. A pozniej zajac sie stopniowa przebudowa gospodarki
                  > z uwzglednieniem wirtualnych interesow narodu i panstwa, zamiast morderczej i
                  > zlodziejskiej prywatyzacji polaczonej z terapia szokowa "geniusza" (sluzalcy
                  > globalistow) Balcerowicza. Dzis wszystko wygladaloby inaczej. Nie sluchano
                  > jednak prawdziwych polskich ekonomistow. Odstawiono ich na bok i jak wyroczni
                  > sluchano MFW! A teraz zbieramy owoce ...
                  • wet3 do kresu_ludzkosci 15.03.06, 01:02
                    kres_ludzkosci napisał:

                    > gdyby transormacje chciano rozpoczac od dekomunizacji i lustracji, to po
                    > pierwsze nie udalaby sie ona, po drugie gospodarka nie wytrzymalaby tego i
                    > mielibysmy dzisiaj druga nigerie
                    >
                    > slowskowyt.blox.pl/
                    > wet3 napisał:
                    >
                    > > Na poczatek, dla unikniecia kataklizmow, nalezalo przeprowadzic uczciwa
                    > > lustracje i dekomunizacje. A pozniej zajac sie stopniowa przebudowa gospo
                    > darki
                    > > z uwzglednieniem wirtualnych interesow narodu i panstwa, zamiast mordercz
                    > ej i
                    > > zlodziejskiej prywatyzacji polaczonej z terapia szokowa "geniusza" (sluza
                    > lcy
                    > > globalistow) Balcerowicza. Dzis wszystko wygladaloby inaczej. Nie sluchan
                    > o
                    > > jednak prawdziwych polskich ekonomistow. Odstawiono ich na bok i jak wyro
                    > czni
                    > > sluchano MFW! A teraz zbieramy owoce ...

                    Nie obraz sie, prosze. Rozsmieszasz mnie. Gdy robi sie cos powaznie, to zaczyna
                    sie od glowy, a nie od podogonia. Tylko mogl byc nastepujacy porzadek rzeczy:
                    1 - lustracja i dekomunizacja zapewniajaca spoleczemstwu oczyszczenie z
                    elementow kryminalnych, pasozytniczych i wyslugujace sie obcym generacje
                    czerwonych 2 - Powolanie grupy prawdziwie ucziwych polskich ekonomistow do
                    STOPNIOWEGO przeprowadzenia koniecznej transformacji gospodarczej, ktora
                    powinna trwac dlugi okres czasu w celu unikniecia zapasci ekonomicznej ludnosci
                    3 - Pozostawienie zdecydowanej wiekszosci gospodarki polskiej w NASZYCH rekach.
                    Oby NIGDY nie bedzie dbal o nas tak samo jak dba o siebie - co widzimy na
                    kazdym kroku. Wszystkich tych warunkow NIE spelniono i dlatego mamy i na dlugi
                    okres czasu bedziemy miec bajzel i mizerie.

                    • kres_ludzkosci Re: do kresu_ludzkosci 15.03.06, 01:08
                      zdefiniuj prosze 'elementy pasozytnicze', co do 'kryminalnych' to zapewniam, ze
                      wsrod kryminalistow niewielu znajdziesz komunistow, chocby dlatego, ze w calym
                      spoleczenstwie znajdziesz ich niewielu.

                      dlaczego dlugotrwallosc reform mialaby w czymkolwiek pomoc? jest dokladnie
                      odwrotnie.

                      czyje sa 'wasze' rece??

                      poza tym skad wlasciwie wyprowadzasz ten trzypunktowy 'program'??

                      wet3 napisał:

                      > Nie obraz sie, prosze. Rozsmieszasz mnie. Gdy robi sie cos powaznie, to
                      zaczynasie od glowy, a nie od podogonia. Tylko mogl byc nastepujacy porzadek
                      rzeczy:
                      > 1 - lustracja i dekomunizacja zapewniajaca spoleczemstwu oczyszczenie z
                      > elementow kryminalnych, pasozytniczych i wyslugujace sie obcym generacje
                      > czerwonych 2 - Powolanie grupy prawdziwie ucziwych polskich ekonomistow do
                      > STOPNIOWEGO przeprowadzenia koniecznej transformacji gospodarczej, ktora
                      > powinna trwac dlugi okres czasu w celu unikniecia zapasci ekonomicznej ludnosci
                      > 3 - Pozostawienie zdecydowanej wiekszosci gospodarki polskiej w NASZYCH rekach.

          • xxxx50 Re: Mazowiecki splugawil Polske "gruba kreska" 15.03.06, 04:00
            Jestes kolego demokrata na miare Mazowieckiego:
            > Tchorzu, piszesz tu bo cie nie widac. A jakbym cie spotkal to bym cie tak
            spral ...Ze tez
            > takie wszy maja czelnosc zabierac glos.

            To jest nowe oblicze zwolennikow UD-UW-KLD-PO! Daj jeszcze glosu, niech ludzie
            dowiedza sie z kim musi PiS dochodzic do ladu.


    • gtx3 Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 22:29
      Niepokoi się? A gdzie siła spokoju? Ponadto dlaczego tego Pana nazywa się
      niekomunistycznym premierem skoro atakował w przeszłości biskupów a także
      Prymasa Tysiąclecia?
      • wet3 Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 22:36
        gtx3 napisał:

        > Niepokoi się? A gdzie siła spokoju? Ponadto dlaczego tego Pana nazywa się
        > niekomunistycznym premierem skoro atakował w przeszłości biskupów a także
        > Prymasa Tysiąclecia?

        Powinienes wiedziec, ze p. Tadeusz oprocz bycia niekomunistycznym premieren byl
        takze prawdziwym komuchowym katolikiem.
      • demokratus Nieprawda. Kłamstwo i hipokryzja brunatnych 14.03.06, 23:03
        pisuarowców!!
    • janwu Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 22:31
      Mazowiecki to postac historyczna. Ale w jednym ma racje. Obecny PIS-rzad to
      destrukcja. Podzielili narod, stworzyli obozy, pokazali wrogow, inkwyzycje, tych
      "zlych" i tych "dobrych". NIE UZNAJA DIALOGU=DEMOKRACJI. To przerazajace jak
      niektorzy "intelektualisci" im wtoruja. Kaczorki chca byc CHE GEWARA Polski.
      Tylko po co. POLACY BRONCIE SIE . Im wczesniej wytrzezwiejecie, tym lepiej dla
      tego sympatycznego narodu w Europie
      • o90 cale szczescie ze byly wybory 14.03.06, 22:35
        wygral je PiS ( trzykotnie z rzedu )
        bo mozna by bylo uwierzyc ze PiS zrzucily samoloty
        Ciemnych
        Interesow
        Ameryki

        glosowali ludzie, wyborcy, ktorzy uwazaja ze w Polsce jest zle i czas na
        porzadki

        opcja tych ktorzy nie chca sprzatac przegrala
        porzadki sie zaczynaja
        nic dziwnego ze karakony protestuja
        • xeloss_k-k Re: cale szczescie ze byly wybory 14.03.06, 23:00
          A po sprzątaniu będzie zeeeroooo, zeeeerooooo!
          Ale wszyscy będą szczęśliwi, bo wreszcie będzie równość(tzn powszechna bieda)
          tak?
          • nicram112 tak oczywiscie - a media sa "ZA" lub zniewolone 14.03.06, 23:05
            i trzeba je uwolnic od wlasnego zdania - przeciez ty odpowiadasz na post
            prowokatora. Przeciez nie ma o czym z tym czyms polemizowac.
          • o90 Re: cale szczescie ze byly wybory 14.03.06, 23:06
            syfu nie bedzie
            a bieda straszysz bo tylko tym mozesz
            przejedz sie po Polsce
            tam juz ta bida z nedza dawno jest
            i bynajmniej nie przez kaczora
            • pe1 Re: cale szczescie ze byly wybory 14.03.06, 23:25
              oj będzie będzie,

              kaczki nam szykują drugą Argentynę, zasrańcy jedni
        • sonda1 Czy jak z demokratycznego mandatu to może wszystko 14.03.06, 23:38
          Chryste Panie, jaki jest poziom tego forum. Jeżeli społeczeństwo jest
          rzeczywiście tak podzielone na tak skrajne i nienawidzące się obozy jak tutaj,
          to rzeczywiście demokracja się skończyła. Nie ma już miejsca na dialog.

          Kto wygrywa, zgarnia wszystko i zamyka grę.

          o90, zajmij sie swoimi sprawami wtedy życie Ci się poprawi. O rozliczaniu
          innych zapomnij. Nic Ci z tego nie przyjdzie.
          • o90 Re: Czy jak z demokratycznego mandatu to może wsz 14.03.06, 23:44
            moje zycie moja sprawa
            a winni powinni zostac rozliczeni
            natomiast sprawiedliwosc musi byc sprawiedlisoscia a nie romytym kisielem jak
            to zrobil tow Mazowiecki
    • tygrysio_misio Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 22:36
      a ja chce tylko wyrazic wyrazy szacunko dla Pana Mazowieckiego...i zyczyc mu
      sto lat i wiecej takich wykladow
      • xpander Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 15.03.06, 00:24
        Dolaczam sie
      • demokratus I ja. Wspaniały człowiek. 15.03.06, 00:25
    • 80662270a demokracja = korupcja + złodziejstwo 14.03.06, 22:45
      • lahdaan Re: demokracja = korupcja + złodziejstwo 14.03.06, 22:49
        Lepszy totalitaryzm i pastelowe kolory?

        ______________________________________
        klikasz na wlasna odpowiedzialnosc:
        s4.bitefight.pl/c.php?uid=48483
        • aradian Re: demokracja = korupcja + złodziejstwo 15.03.06, 00:24
          Brukselska wspólnota to taki rodzaj totalitarnej władzy z komisarzami na czele,
          narzucająca bezwzględne wytyczne państwom poddanym z paradoksalnymi elementami
          demokracji.O ironio losu, byli już komisarze w systemie, który także o sobie
          mówił demokracja dodając przymiotnik ludowa i myśmy z tym systemem walczyli.
          Także demokracja czy totalitaryzm w takim kontekście to jedno licho.
          • anuszka_ha3.agh.edu.pl Kwestionowanie III RP = kwestionowanie Konstytucji 15.03.06, 07:52

            Kwestionowanie III RP jest kwestionowaniem Konstytucji naszego kraju. Tam jest
            zapisane, że mamy Trzecią Rzeczpospolitą, a nie na przykład czwartą.

            Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
            Preambuła
            "...Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą
            stosowali, wzywamy..."
      • pantanal lepszy faszyzm, czy kaczyzm? 14.03.06, 23:50
        • mariuszdz Co na to pierwsza niekomunistyczna rzeczniczka ? 15.03.06, 00:55
          Niejaka alias Nowak :)
    • demokratus Wspaniały człowiek, wielki patriota i demokrata. 14.03.06, 22:49
      Każde Jego słowo traktuję z nabożną czcią należną Bóstwu Demokracji. Jakże Go
      brakuje w wielkiej polityce, zwłąszcza teraz gdy katofaszyzm podnosi skrwawiony
      hydrzy łeb.
      • kres_ludzkosci Re: Wspaniały człowiek, wielki patriota i demokra 14.03.06, 22:52
        z tym 'bostwem' nie przesadzalbym, ale jest faktem, ze propisowa propaganda
        straszliwie obeszla sie z bohaterami

        slowskowyt.blox.pl/
        demokratus napisała:

        > Każde Jego słowo traktuję z nabożną czcią należną Bóstwu Demokracji. Jakże Go
        > brakuje w wielkiej polityce, zwłąszcza teraz gdy katofaszyzm podnosi skrwawiony
        >
        > hydrzy łeb.
        • demokratus Straszliwie? Powiem mocniej - ordynarnie stara się 14.03.06, 22:58
          zafałszować historię wybitnych dokonań ludzi, którzy oddali najlepsze,
          młodzieńcze lata walce o lepszą przyszość Polsi i jej mieszkańców. Gnili,
          jęczęli, maltretowano ich w kazamatach komuny... Za wolność. I jak teraz im
          odpłaca się? Nagonką godną partyzantów i sitwy moczarowskiej z Marca 1968 roku.
          Wstyd mi za Polskę.
          • kres_ludzkosci Re: Straszliwie? Powiem mocniej - ordynarnie star 14.03.06, 23:16
            demokratusie, wierze, ze ludzie otra oczy z p(i)siej zacmy.

            slowskowyt.blox.pl/
            > Wstyd mi za Polskę.
            • demokratus Chciałbym podzielać ten słuszny skądinąd pogląd 14.03.06, 23:20
              lecz boję się, że nawet granatem nie oderwiemy tę brunatną swołocz od koryta.
              Żal tylko, że ludzie ślepi są i nie dostrzegli w porę potencjału
              intelektualnego Demokratów.pl. Teraz jest za późno. Pisuarowcy pozostawią po
              sobie tylko spaloną ziemię i jeszcze większy dług do spłacenia przyszłym
              pokoleniom wolnych Polaków.
              • kres_ludzkosci Re: Chciałbym podzielać ten słuszny skądinąd pogl 14.03.06, 23:25
                demokratus napisała:

                > lecz boję się, że nawet granatem nie oderwiemy tę brunatną swołocz od koryta.

                mysle, ze wystarcza wybory:)

                • demokratus Wybory? Łukaszenka pokazuje jak się je przeprowadz 14.03.06, 23:28
                  a, uczciwie... Taki scenariusz jest możliwy w Polsce, zwłaszcza teraz, gdy
                  głosy rozsądku, taki jak Pana Tadeusza są zagłuszane niczym fale Wolnej Europy
                  za opresyjnego reżymu komunistycznego.
                  • kres_ludzkosci Re: Wybory? Łukaszenka pokazuje jak się je przepr 14.03.06, 23:31
                    opresyjny 'komunizm' (bede sie upieral przy cudzyslowiu) zostal obalony. a od
                    bialorusinow mamy o tyle lepiej, ze wybory odbeda sie zanim nastanie zamordyzm
                    na miare rezimu lukaszenki

                    slowskowyt.blox.pl/
                    demokratus napisała:

                    > a, uczciwie... Taki scenariusz jest możliwy w Polsce, zwłaszcza teraz, gdy
                    > głosy rozsądku, taki jak Pana Tadeusza są zagłuszane niczym fale Wolnej Europy
                    > za opresyjnego reżymu komunistycznego.
                    • demokratus Podziwiam optymizm. Los demokratycznej Ojczyzny 14.03.06, 23:37
                      głeboko leży mi na sercu, stąd ta trwoga. Boję się niestety, że dojdzie do
                      zwłaszczenia delikatną sferą życia politycznego przez zwolenników czarnych
                      procesji z pochodniami w rękach, którym będzie towarzyszył brzęk tłuczonego
                      szkła i wypędzenia na miarę pamiętnego Marca...
                      • kres_ludzkosci Re: Podziwiam optymizm. Los demokratycznej Ojczyz 14.03.06, 23:42
                        poki co wiekszym problemem jest to, ze debata polityczna w coraz wiekszym
                        stopniu jest prowadzona w kategoriach spiskowej teorii dziejow. jedyne, co
                        pozostaje, to cierpliwie tlumaczyc paranoikom ich paranoje i miec nadzieje, ze
                        to wystarczy

                        slowskowyt.blox.pl/
                        demokratus napisała:

                        > głeboko leży mi na sercu, stąd ta trwoga. Boję się niestety, że dojdzie do
                        > zwłaszczenia delikatną sferą życia politycznego przez zwolenników czarnych
                        > procesji z pochodniami w rękach, którym będzie towarzyszył brzęk tłuczonego
                        > szkła i wypędzenia na miarę pamiętnego Marca...
                        • demokratus Za mało, tu trzeba iść szerokim frontem demokratyc 14.03.06, 23:47
                          znym, wysoko podnosić czoła, ukazywać nicość i jałowość programu
                          katofaszystowskich rządów brunatnej prawicy, która już w 4 miesiące zdążyła
                          tyle szkód uczynić wątłej przecież tkance demokratycznej w naszym kraju.
                          • kres_ludzkosci Re: Za mało, tu trzeba iść szerokim frontem demok 14.03.06, 23:50
                            czy nie wychodzi to na jedno, z tlumaczeniem parnoikom ich paranoi? masz jakies
                            inne pomysly?

                            slowskowyt.blox.pl/
                            demokratus napisała:

                            > znym, wysoko podnosić czoła, ukazywać nicość i jałowość programu
                            > katofaszystowskich rządów brunatnej prawicy, która już w 4 miesiące zdążyła
                            > tyle szkód uczynić wątłej przecież tkance demokratycznej w naszym kraju.
                            • demokratus Może jakaś forma warsztatów edukacyjnych, zebrania 14.03.06, 23:53
                              dla ludzi głodnych wiedzy, spragnionych normalności a zagubionych w szarej
                              codzienności będącej wynikiem negatywnej kampanii oszczerstw ludzi chorych z
                              nienawiści do wszystkiego co ludzkie, czyli pisuarowców.
                              • kres_ludzkosci Re: Może jakaś forma warsztatów edukacyjnych, zeb 14.03.06, 23:57
                                glodni wiedzy znajda wiedze. nie widze powodu, by w to watpic a chorzy z
                                nienawisci przekaza swoja nienawisc dalej i przed tym sie trzeba bronic

                                slowskowyt.blox.pl/
                                demokratus napisała:

                                > dla ludzi głodnych wiedzy, spragnionych normalności a zagubionych w szarej
                                > codzienności będącej wynikiem negatywnej kampanii oszczerstw ludzi chorych z
                                > nienawiści do wszystkiego co ludzkie, czyli pisuarowców.
                                • demokratus Dlatego nasz głos musi brzmieć doniośle, gromko 15.03.06, 00:00
                                  na tym forum zdominowanym przez skrajne brunatne bractwo opętane chęcią
                                  zatopienia noża w plecach paralmentaryzmu i wolności.
                                  • kres_ludzkosci Re: Dlatego nasz głos musi brzmieć doniośle, grom 15.03.06, 00:01
                                    wystarczy, gdy glos bedzie stanowczy i rzeczowy. pozdrawiam
                                    slowskowyt.blox.pl/
                                    demokratus napisała:

                                    > na tym forum zdominowanym przez skrajne brunatne bractwo opętane chęcią
                                    > zatopienia noża w plecach paralmentaryzmu i wolności.
                                    • mosze.dajan Re: Dlatego nasz głos musi brzmieć doniośle, grom 15.03.06, 00:30
                                      Czytając rozne opinie na forum, analizując ludzkie postawy, czyny, stanowiska,
                                      niechybnie doszedłem do przekonania o niesmiertelnosci demokracji, czego
                                      najlepszym dowodem ta oto wymiana mysli, słów, prawdziwie rzekłbym - wyuzdana,
                                      czysta forma nieskazitelnej i absolutnej demokracji wypływającej z najgłebszych
                                      i najszlachetniejszych pokładów ludzkiego ego.Cieszyc powinny tak dojrzałe i
                                      trafne spostrzezenia zwłaszcza z dzisiejszych czasach, czasach okrutnego
                                      terroru politycznego uprawianego przez "najlepszych" synów okołokoscielnych
                                      przybuduwek, tanich bojówkarzy mających swe gniazda w parafiach
                                      bądz "wszechpolskich" metach, wspołpracujących z indywuduami patrzącymi tesknym
                                      okiem na wschod.Niech te słowa prawdy przepojone głeboką troską o lepsze jutro
                                      dadzą do myslenia bandzie oszołomów politycznych oraz krotkowzrocznych
                                      fircyków, ktorzy z uporem maniaka ciagle i ciagle powtarzają niczym mantra:
                                      demokracja, demokracja, a dają sobą manipulować klice małych złodziejaszków,
                                      ktorzy nawet nie odpuscili księzycowi...
    • stefa12 Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 22:57
      Czas Mazowieckiego minął, zrobił to na co mu jego inteligentny mózg pozwolił
    • sonda1 Pienkowski? 14.03.06, 23:03
      Znalem jednego Pienkowskiego z czasu studiow w Krakowie. Czy to Ty? Bo jezeli
      tak, to sie zgadza. Popie.... do szpiku kosci. Odpisz sobie jeszcze kilka razy
      na swoje posty.
    • micha-el mentalność PIS-owca 14.03.06, 23:04
      Zastanawiałem się ostatnio, jak to jest, że mimo kolejnych zamachów PIS-u (nie
      opowiadam się tu za PO, wbrew pozorom) na demokrację, nie chce spaść popularność
      partii, która wyraźnie dąży do tego, by móc powiedzieć: "na prawo od nas jest
      tylko ściana". Jak to jest, że można nie próbować zbudować niczego, tylko zacząć
      od rozwalania wszystkiego, co się da, i wciąż odnosić zwycięstwa w sondażach.
      Mam już chyba rozwiązanie. Są ludzie, którzy niebawem zmienią opcję polityczną,
      i są tacy, którzy nie zmienią jej nigdy. Byli PIS-owcami, zanim jeszcze powstał
      PIS. To piękne: wszędzie jest układ, który trzeba zniszczyć. Nawet, jeżeli
      istnieją w polityce, mediach, biznesie jakieś układy, to chyba warto skupić się
      na budowaniu programu pozytywnego. Opierając się na opcji negatywnej, uda się
      tylko zburzyć to, co już mamy. PIS-owiec utożsamia każdego nie-PIS-owca z
      komunistą, zapewne po szyję uwikłanym w ów tajemniczy układ. PIS-owiec jest
      praworządny do granic możliwości, sfrustrowany - chce się zemścić, zlustrować,
      upublicznić. A jednocześnie jest chrześcijaninem - to też jest piękne. No, ale
      może niesłusznie mieszam w to kwestie religijne. PIS-owiec nie przestanie
      popierać PIS-u. Dlaczego? Bo program czysto negatywny jest jego własnym
      programem. On nie ma pomysłu, jak zbudować nową rzeczywistość, ale bardzo chce
      zniszczyś starą i wymierzyć ziemską sprawiedliwość komu się da. Wcale nie chce
      demokracji. Nie ma co liczyć na gwałtowny spadek popularności PIS-u...

      Bardzo przepraszam wszystkich tych, którzy poczuli się moją wypowiedzią urażeni.
      Zaznaczam, że nie odnosi się ona do każdego sympatyka PIS-u, a jedynie do pewnej
      grupy jego zwolenników.
      • xeloss_k-k Re: mentalność PIS-owca 14.03.06, 23:06
        Trafna charakterystyka...
      • demokratus Jeszcze demokracja w Polsce nie zdechła gdy 14.03.06, 23:11
        normalny człowiek może napisać takie uczciwe syntetyczne analizy, trafnie
        charakteryzujące mentalność motłochu związanego z rydzykowszczyzną.
        • tigerizi to synteza czy analiza? zdecyduj się 15.03.06, 00:02
      • xeloss_k-k Re: mentalność PIS-owca 14.03.06, 23:17
        Ale jest pewna nadzieja na zmianę: Czynnik zegara biologicznego. Innymi słowy
        można mieć nadzieję, że ten PiSowy "beton" wymrze. Pytanie tylko, czy polska
        dotrwa w stanie używalności do tego momentu.

        Swoją drogą z tym twardym poparciem dla PiSu i ich programu negatywnego byłoby
        wszystko ok, gdyby reszta głosów szła na coś w miarę rozsądnego...
        Bo absurdalna jest sytuacja, gdy Polską rządzi partia, na którą zagłosowało
        mniej niż 1/8 uprawnionych do głosowania Polaków...
        • demokratus Musimy wierzyć w demokrację, w jej żelazne prawa 14.03.06, 23:22
          inaczej nie warto żyć. Katonaziści przy władzy prowadzą kraj do despotii, na
          wzór satrapii kremlowskiej
      • sonda1 Re: mentalność PIS-owca 14.03.06, 23:29
        micha-el napisał:
        > Zastanawiałem się ostatnio, jak to jest, że mimo kolejnych zamachów PIS-u (nie
        > opowiadam się tu za PO, wbrew pozorom) na demokrację, nie chce spaść
        popularność
        > partii, która wyraźnie dąży do tego, by móc powiedzieć: "na prawo od nas jest
        Dobrze piszesz. Ja też właśnie myślałem w ten weekend, że najbardziej
        przerażające są nie tyle działania polityków z partii nienawiści, ale to, że
        jest to ruch mający znaczące oddolne poparcie w społeczeństwie.

        Nie chcę tu brzmieć histerycznie, ale w 1933r. Hitler też miał poparcie w
        społeczeństwie. Nie sądze, aby ktoś podejrzewał go wtedy o plany rozpętania
        wojny wszechczasów i holocaustu. Taki tam niegroźny radykał, niech oczyści
        scenę a w kolejnych wyborach odejdzie. Tylko, że nie było kolejnych wyborów.
        • demokratus Prawdziwy demokrata przejęty losem kraju myśli 14.03.06, 23:33
          naokrągło, a nie tylko w weekendy. Inaczej przegramy batalię o wolną Polskę.
          • t-800 Re: Prawdziwy demokrata przejęty losem kraju myśl 14.03.06, 23:48
            "Prawidziwy demokrata". Czy to coś takiego jak "prawdziwy Polak"? :-)
            • demokratus Do żadnej z podanych kategorii nie zaliczasz się 14.03.06, 23:49
              a szkoda.
              • t-800 Re: Do żadnej z podanych kategorii nie zaliczasz 14.03.06, 23:53
                Belka i Hausner - demirudzy demokracji.
                • demokratus A ty co zrobiłeś dla wolnej Polski? Piszesz dużo.. 14.03.06, 23:55
                  ale same bzdury.
                  • t-800 Re: A ty co zrobiłeś dla wolnej Polski? Piszesz d 15.03.06, 00:00
                    A oni nie są w PD?

                    Co zrobiłem? A Ty co zrobiłeś oprócz pisania laurek dla komunofaszystów z PD,
                    co się udają demokratów? Ja Nie paliłem kukieł swoich przeciwników, ta
                    jak "demokraci", nie składałem wniosków o delegalizacje organizacji, z których
                    poglądami się nie zgadzam - tak jak to robili "demorakci". Nie topiłem kukieł
                    tych, którzy myślą inaczej niż ja, tak jak to robią "demokraci". Żyrinowski
                    też "demokrata"!
                    • demokratus Nie bełkocz niczym sympatyk katofaszymu z 15.03.06, 00:03
                      rodziny radia maryja
                      • t-800 Re: Nie bełkocz niczym sympatyk katofaszymu z 15.03.06, 00:05
                        Komunofaszyści z PD wszędzie widzą tylko Radio Maryja, LPR i Rydzyka. Żeby nie
                        oni, to by nawet tych 2,5 proc. nie mieli. Żałosna komunofaszystowska,
                        pseudodemokratyczna kanapowa partyjka liderów skumanych z postkomunistami...
                        • demokratus Patia przyszłości a nie klozetowych rozgrywek na 15.03.06, 00:11
                          poziomie knajackich burd.
                          • t-800 Re: Patia przyszłości a nie klozetowych rozgrywek 15.03.06, 07:41
                            Żałośni sekciarze.
      • tigerizi o p t y m i s t a - pesymista 14.03.06, 23:49
        Mama miała dwoch synków: optymistę i pesymistę. Chciała im wyrównać trochę
        szanse w życiu i postanowiła, że da im na gwiazdkę trochę odmienne prezenty.
        Jak pomyslała tak zrobiła. Pesymiście kupiła kolejke elektryczną z rozjazdami,
        tunelami, semaforami...Słowem odjazd. Dla optymisty miała coś gorszego:
        zapakowała do pudełka końskie g.wno.
        Nadeszła gwiazdka. Dzieci rozpakowały prezenty. Zaciekawiona mama pyta się co
        dostali od Mikołaja. Pesymista odpowiada, że kolejkę, ale zaczyna marudzić, że
        pewnie zaraz się zepsuje, że to i tamto.
        • tigerizi cd dla micha-ela 14.03.06, 23:52
          Zapytany optymista odpowiada, że konika, ale gdzieś sp..rdolił !!!
      • xxxx50 Re: mentalność PO-wca 15.03.06, 04:42
        Jesli chodzi o to forum, to ci co opowiadaja sie za PiSem nie maja na ogol
        komputerow i nie wysylaja postow. Dlatego mozna miec wrazenie poparcia jaie
        zdaje sie miec PO, Mazowiecki, et consortes. Ale to zludzenie... Taka, uwazasz
        Pan, fata morgana...
        • sigact1 Re: mentalność PO-wca 15.03.06, 04:50
          Widzisz pan taka zdaje się bida i nieudacznictwo jedne i sugerujesz pan ,że to
          światły elektorat
    • t-800 Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 23:15
      Frasyniuk by zaprowadził demokrację. W radio opowiadał, że jak patrzy na to
      wszystko to chce wysadzić wszystko w powietrze, no i że rozumie przestępczość
      zorgnizowaną. A bojówkarze demokratów w seansach nienawiści na ulicach palili
      kukły swoich przeciwników politycznych. Ot, tacy to "demokraci"...
      • alterpars I oto mamy Rezim Kaczynskich zamiast IV RP 14.03.06, 23:29
        • monachus Re: I oto mamy Rezim Kaczynskich zamiast IV RP 14.03.06, 23:33
          a to nie to samo??
        • t-800 Re: I oto mamy Rezim Kaczynskich zamiast IV RP 14.03.06, 23:34
          Komunofaszystom, którzy palą na ulicach kukły swoich przeciwników politycznych
          i opowiadają o tym, że będą podkładać bomby, się wydaje, że tylko oni mają
          patent na demokrację, bo sobie tak partię nazwali. Komunofaszyści.
        • demokratus Opresyjny reżym... 14.03.06, 23:38
          • t-800 Re: Opresyjny reżym... 14.03.06, 23:44
            No i kumple pp. Mazowieckiego, Kwaśniewskiego, Michnika, Urbana itp. powoli
            tracą wpływy...
            • demokratus Nie zestawiaj Demiurgów demokracji z tow. szmaciak 14.03.06, 23:48
              ami, to nie przystoi uczciwemu Polakowi
              • t-800 Re: Nie zestawiaj Demiurgów demokracji z tow. szm 14.03.06, 23:49
                Mazowiecki, Frasyniuk (ten od bomb), Belka, Geremek, Hausner, Bochniarz -
                dlaczego mam nie zestawiać. Komunofaszyści w szatach "demokratów".
    • tigerizi spoko, Tadziu wyluzuj, bo jeszcze nam 14.03.06, 23:35
      zasłabniesz
      jak to już się kiedyś zdarzyło
    • ja.wars Demokraca skonczyla sie w PL w 1989. 14.03.06, 23:36
      Kiedy pojawilo sie gigantyczne bezrobocie i nedza sprowadzone na nasz kraj
      przez mafijny kapitalizm.
      • demokratus Strajków nie widzę i niezadowolenia społecznego 14.03.06, 23:42
        Jeśli ludzie, o których los drżysz nie wychodzą na ulice trzęsąc się w słusznym
        gniewie po stracie pracy to chyba im aktualna sytuacja pasuje. I po co ta
        demagogia?
        • t-800 Re: Strajków nie widzę i niezadowolenia społeczne 14.03.06, 23:46
          Nawet niedawno komunofaszyści z PD mówili, że w Polsce bieda.
          • demokratus A czy są wystąpienia społeczne takie jak w PRLu? 14.03.06, 23:50
            Nie, więc po co te jałowe gadki?
            • t-800 Re: A czy są wystąpienia społeczne takie jak w PR 14.03.06, 23:52
              No są. Nie pamiętasz, jak komunofaszyści z PD palili na ulicach kukły swoich
              przeciwników politycznych? I jeszcze topili kukły. Komunofaszyści,
              pseudodemokraci.

              Ale Polska to nie wyjątek. W Rosji też są tacy demokraci, np. Władimir
              Żyrinowski, lider Partii Liberalno-Demokratycznej...
              • demokratus Bezsilność jest cechą przegranych. Dzięki przemian 14.03.06, 23:58
                om mamy teraz wzrost gospodarczy, a ludziom żyje się lepiej, żyje się weselej.
                Dziękujemy Panie Leszku za stabilną złotówkę, za lata poświęcone naprawie
                państwa. Psy szczekają, karawana jedzie dalej
                • t-800 Re: Bezsilność jest cechą przegranych. Dzięki prz 15.03.06, 00:02
                  Mazowiecki i jego śmieszna i żałosna partyjka złożona z samych liderów
                  skumanych ze skompromitowanym planktonem SLD jest przegrana.
                  • demokratus Rozumiem zazdrość pisuarowców gdy patrzą na 15.03.06, 00:08
                    nazwiska ludzi związanych z Demokratami.pl Sami pchły mają na pokładzie swojego
                    rynsztoka przez pomyłkę nazywaną partią więc wielkie nazwiska działają na
                    wyobraźnię i stają się obiektem zazdrości. Normalny objaw u gnomów.
                    • xxxx50 Re: Rozumiem zazdrość pisuarowców gdy patrzą na 15.03.06, 02:57
                      Fuj, co za retoryka... Mamka jak dala zryc to zapomniala buzki obetrzec.
                • xxxx50 Re: Bezsilność jest cechą przegranych. Dzięki prz 15.03.06, 02:55
                  Znaczy sie, za przeproszeniem, KARAWAN jedzie dalej...
    • t-800 Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 14.03.06, 23:42
      > Tadeusz Mazowiecki powiedział podczas wykładu zatytułowanego "Czy demokracja
      musi przegrać?, iż grozi nam "bardzo poważny podział wspólnoty narodowej".

      Tak. Takie opowiastki to my już od niewiadomo jakiego czasu słuchamy. Kiedyś
      się mówiło o "polaryzacji" społeczeństwa.

      > Odnosząc się do konfliktu między prezesem NBP Leszkiem Balcerowiczem a
      rządem, Mazowiecki zauważył, że "teraz mamy wojnę z NBP, nie bacząc, jaki obraz
      Polski kształtuje się w świecie". "Rządy za pomocą komisji śledczych i
      tworzenia kryzysów niczego dobrego nie wróżą i stanowią swoistą nową formę
      deformacji demokracji" - podkreślił.

      Demokracja polega na tym, że można wyrażać swoje zdanie, również nt. NBP. A NBP
      to niekoniecznie musi być organ tak samo nieomylny, jak np. papież albo nawet
      Partia Demokratyczna.

      > Według b. premiera, "mamy dziś do czynienia z zakwestionowaniem III RP, z
      próbą zmonopolizowania idei zmian w jednym projekcie politycznym, a ci którzy
      mają inny pogląd, to +front obrony przestępców+, albo +łżeelita+, albo coś
      jeszcze gorszego".

      Po drugiej stronie mamy komunofaszystów z PD, którzy nienawidzą LPR, Rydzyka
      itp. i kreują z nich w swoim widzie na największe zagrożenie. A to jest tylko
      element demokracji. Lider Partii Demokratycznej powinien o tym wiedzieć.

      > Jak dodał Mazowiecki, negatywne zjawiska, jakie są widoczne w polskim życiu
      publicznym, to m.in.: destrukcja języka polityki, traktowanie państwa w
      kategorii łupów oraz interpretowanie prawa i konstytucji w złej wierze
      oraz "wszechobecność mowy mataczącej".

      W mowie mataczącej liderami są "GW" i PD.

      > Nawiązując do tematu wykładu: "Czy demokracja musi przegrać?" były premier
      nadmienił, iż lekarstwem na obecne zagrożenia dla demokracji jest "wystrzeganie
      się społecznej apatii". Dlatego, według niego, niezbędne jest podkreślanie roli
      publicznego dialogu miedzy grupami o różnych poglądach.

      > "Jeśli realizuje się pokusę odchodzenia od demokracji ku autorytaryzmowi,
      można osiągnąć szybciej skutki na krótką metę i ponieść porażkę na długą metę" -
      przestrzegł Mazowiecki.

      Jak mgr Kwaśniewski - mnóstwo słów, treści zero.

      To już lepiej z Frasyniukiem bomby podkładać, albo z młodzieżówką PD palić na
      ulicach kukły tych, których nienawidzicie.
    • ulubienieclosu Demokracja zagrozona? 14.03.06, 23:46
      Panie Mazowiecki,
      Pan banialuki opowiada. Trzy partie tworzą alians i rządzą, a pozostałe trzy są
      w opozycji. W ktorym miejscu zagrożona jest demokracja? Odpowiem Panu.
      Mieliście 17 lat aby dokonac zmian. Wasza "wolność" ma twarz nierozliczonego
      Grudnia'70, Wujka i Grzegorza Przemyka oraz 30% bezrobocia. Ludzie Wam
      uwierzyli i zostali potraktowani instrumentalnie. Na 17 dlugich lat starczylo
      entuzjazmu społecznego, ale teraz przyszedl kres...Rozumiem Pana. Pan próbuje
      racjonalizować w ten sposob swoj haniebny życiors.
      • kres_ludzkosci Re: Demokracja zagrozona? 14.03.06, 23:55
        ulubienieclosu napisał:

        > W ktorym miejscu zagrożona jest demokracja?

        patrz: proces nieznalskiej. to tylko jeden z przykladow. a za bezrobocie (skad
        znow te 30%??) trzeba winic glownie prl.

        slowskowyt.blox.pl/
        • t-800 Re: Demokracja zagrozona? 14.03.06, 23:56
          kres_ludzkosci napisał:

          > patrz: proces nieznalskiej.

          A Leppera (skazany za nazwanie Prezia "rumianym nierobem") czemu pomijasz?
          • kres_ludzkosci Re: Demokracja zagrozona? 15.03.06, 00:05
            nie uwazam, by glowa panstwa byla wieksza swietoscia niz uczucia religijne.
            lepper nie powinien byl dostac tego wyroku. choc przyznasz chyba, ze swieckie
            panstwo ma lepsze powody, by nie dopuszczac do obrazania prezydenta (mogl
            powiedziec, ze k. nie pracuje, prawda?) niz do obrony blizej nie zdefiniowanych
            'uczuc religijnych'?

            slowskowyt.blox.pl/
            t-800 napisał:

            > A Leppera (skazany za nazwanie Prezia "rumianym nierobem") czemu pomijasz?
      • kraxxus Re: Demokracja zagrozona? 15.03.06, 01:42
        > Mieliście 17 lat aby dokonac zmian. Wasza "wolność" ma twarz nierozliczonego
        > Grudnia'70, Wujka i Grzegorza Przemyka oraz 30% bezrobocia. Ludzie Wam
        > uwierzyli i zostali potraktowani instrumentalnie. Na 17 dlugich lat starczylo
        > entuzjazmu społecznego, ale teraz przyszedl kres...

        Mozna tez powiedziec, ze obecne rzady to przedluzenie:
        Olszewskego/Macierewicza (lustracja, insynuacje, teczki)
        Buzka/Krzklewskiego (pamietacie retoryke ? i aferzystow z ZChN)
        Pawlaka/Zycha (kto pamieta BGZ ?)
        i Kwasniewskiego/Millera (podkopywanie insytucji i wmontowywanie swoich)

        Wiec wychodzi na to, ze TKM PiSu et consortes to ciag dalszy demontazu
        tego, co zostalo z takim trudem (bo te kompromisy 65%-towe byly strasznie
        trudne) zbudowane w krotkim 1-rocznym okresie przez Mazowieckigo i Balcerowicza
        wlasnie.
        Potem juz tylko walka i rozbijactwo.
        PiS z kolesiami jest tylko kontynuacja zawlaszczania panstwa przez postkomune,
        przy gromkich okrzykach, lapaj zlodzieja.

    • brynk oto przykład cenzury postów w GW 14.03.06, 23:59

      Gazeta.pl > Forum > Aktualności i Media

      Wtorek, 14 marca 2006

      Wiadomości





      Mazowieckiego za "grubą kreskę"...
      Przeczytaj komentowany artykuł »
      Autor: brynk
      Data: 14.03.06, 22:16

      + dodaj do ulubionych wątków

      skasujcie post

      + odpowiedz cytując + odpowiedz
      ...osądzić .On jest "najbardziej zasłuzony" ,aby stanąc przed sejmową komisją
      śledczą .Moze
      by go postawić nawet pod Trybunał Stanu !! PiS daję temat pod rozwagę,
      zastanów się nad Mazowieckiego "zasługami" dla Polski

    • koneser10 Mazowiecki ostatni niedemokratyczny premier 15.03.06, 00:00
      zamiast pisac o pierwszym niekomunistycznym premierze warto pamietac iz
      Mazowiecki to ostatni niedemokratyczny premier w tym kraju - wybrany przez
      parlament, ktorego sklad tylko w 30% pochodzil z wolnych wyborow.....
      Co wiecej jako premier nie bardzo byl chetny do przyspieszania procesow
      demokratycznych w tym kraju - zamiast partii politycznych opowiadal sie
      za "Frontem Jednosci Narodu" bis. I taki oto "autorytet" broni rzekomo
      zagrozonej demokracji w tym kraju..... zalosne.
    • areopag Ludzie. Wyjeżdżajcie. 15.03.06, 00:26
      JA TO JUŻ ZROBIŁEM. Nareszcie żyję normalnie za granicą. Co za ulga, chociasz
      szkoda mi 50 lat życia w Polsce. Wrócę do niej jak będzie normalnie. Puki co
      zachęcam do szukania swojego miejsca w innych normalnych krajach. Przynajmniej
      są przewidywalne.
      • jmwaw Re: Ludzie. Wyjeżdżajcie. 15.03.06, 09:00
        Gratulacje dla odwagi (w tym wieku). Szkoda, że wielu o 25 lat młodszych boi
        się a każdy rok tu jest stracony. Doceniaja to dopiero ci co wyjechali.
    • 18261826www Re: Mazowiecki = Ojciec Pierwszej Afery w III RP 15.03.06, 00:31
      Czy ma Pan na to dowody Panie Witoldzie?
    • wojtek2784 Re: Mazowiecki to początek utraty suwerenności 15.03.06, 00:35
      Ci wszyscy ludzie Platformy wywodzący się z dawnych Unii ,, to chodzący żywy
      dramat utratysuwerenności Polski. Kogo reprezentują dzisiejsi przedstawiciele
      Platformy ? Oni reprezentują oligarchów Europejskich.
      • wet3 Re: Mazowiecki to początek utraty suwerenności 15.03.06, 00:41
        wojtek2784 napisał:

        > Ci wszyscy ludzie Platformy wywodzący się z dawnych Unii ,, to chodzący żywy
        > dramat utratysuwerenności Polski. Kogo reprezentują dzisiejsi przedstawiciele
        > Platformy ? Oni reprezentują oligarchów Europejskich.

        Nic dodac ani ujac!
      • xxxx50 Re: Mazowiecki to początek utraty suwerenności 15.03.06, 03:01
        Z bolem popieram Twa opinie.
    • itziar Re: Mazowiecki: uzasadniony niepokój o los demokr 15.03.06, 00:37
      Mazowiecki nie jest z Platformy.
      A o demokrację ja też się niepokoję.
      • qfc Mazowiecki to dement. Nie ma zadnej wojny z NBP 15.03.06, 00:43
        tylko jest mordobicie na linii PiS - Balcerowicz (i oczywiscie PO). Ale
        Mazowiecki ma swoje lata i ma prawo mu sie juz pieprzyc.
      • wet3 do itziar 15.03.06, 00:43
        itziar napisała:

        > Mazowiecki nie jest z Platformy.
        > A o demokrację ja też się niepokoję.

        Musisz bac sie o swoje przywileje, bo demokracji nic nie grozi.
        • kres_ludzkosci Re: do itziar 15.03.06, 00:46
          wet, czy ty w ogole czytsz posty na tym forum czy tak sobie piszesz?

          slowskowyt.blox.pl/
          wet3 napisał:

          > Musisz bac sie o swoje przywileje, bo demokracji nic nie grozi.
          • jurekk1948 Mazowiecki i jego glowa 15.03.06, 00:55
            Tow. Mazowiecki powinien sie udac do psychiatry i sprawdzic swoja glowe
            • kres_ludzkosci Re: Mazowiecki i jego glowa 15.03.06, 01:01
              tow mazowiecki? a gdzie ty czlowieku byles, gdy on nadstawial karku za takich
              jak ty???

              slowskowyt.blox.pl/
              jurekk1948 napisał:

              > Tow. Mazowiecki powinien sie udac do psychiatry i sprawdzic swoja glowe
              • wet3 do kresu_ ludzkosci 15.03.06, 01:10
                kres_ludzkosci napisał:

                > tow mazowiecki? a gdzie ty czlowieku byles, gdy on nadstawial karku za takich
                > jak ty???
                >
                > slowskowyt.blox.pl/
                > jurekk1948 napisał:
                >
                > > Tow. Mazowiecki powinien sie udac do psychiatry i sprawdzic swoja glowe

                No, no dowiaduje sie rewelacji. Moze mi laskawie powiesz kiedy to tow.
                Mazowiecki nadstawial karku. Doskonale pamietam jego "owocna dzialalnosc"
                (wtedy w PAX) poczwaszy od szkalowania bpa Kaczmarka a na przeslawnej "grubej
                kresce" skonczywszy. Zastanawiam sie czy zylismy i zyjemy w tym samym kraju.
                • kres_ludzkosci Re: do kresu_ ludzkosci 15.03.06, 01:15
                  wikipedia: "W stanie wojennym został aresztowany w sopockim hotelu, po czym
                  osadzono go w Strzebielinku, potem w Jaworzu, a na koniec w Darłówku."

                  ja tez sie zastanawiam, czy zyjem w tym samym kraju i jest to, ni mniej, ni
                  wiecej, efekt wprowadzania terminow wlasciwych spiskowej teorii dziejow do
                  debaty politycznej

                  slowskowyt.blox.pl/
                  wet3 napisał:

                  > No, no dowiaduje sie rewelacji. Moze mi laskawie powiesz kiedy to tow.
                  > Mazowiecki nadstawial karku. Doskonale pamietam jego "owocna dzialalnosc"
                  > (wtedy w PAX) poczwaszy od szkalowania bpa Kaczmarka a na przeslawnej "grubej
                  > kresce" skonczywszy. Zastanawiam sie czy zylismy i zyjemy w tym samym kraju.
                  • wet3 Re: do kresu_ ludzkosci 15.03.06, 03:12
                    kres_ludzkosci napisał:

                    > wikipedia: "W stanie wojennym został aresztowany w sopockim hotelu, po czym
                    > osadzono go w Strzebielinku, potem w Jaworzu, a na koniec w Darłówku."
                    >
                    > ja tez sie zastanawiam, czy zyjem w tym samym kraju i jest to, ni mniej, ni
                    > wiecej, efekt wprowadzania terminow wlasciwych spiskowej teorii dziejow do
                    > debaty politycznej
                    >
                    > slowskowyt.blox.pl/
                    > wet3 napisał:
                    >
                    > > No, no dowiaduje sie rewelacji. Moze mi laskawie powiesz kiedy to tow.
                    > > Mazowiecki nadstawial karku. Doskonale pamietam jego "owocna dzialalnosc"
                    >
                    > > (wtedy w PAX) poczwaszy od szkalowania bpa Kaczmarka a na przeslawnej "gr
                    > ubej
                    > > kresce" skonczywszy. Zastanawiam sie czy zylismy i zyjemy w tym samym kra
                    > ju.

                    Walesa tez byl "aresztowany". Utyl w tym "areszcie" jak wieprzek. Dla
                    prawdziwych przeciwnikow komuny byla Bialoleka i jej podobne obzy. Dla jej
                    slugusow byly wiezienia-hotele z telewizja. Nie probuj mnie zabajtlowac!
                    Wszyscy dobrze wiemy jak to wygladalo.
                    • kres_ludzkosci Re: do kresu_ ludzkosci 15.03.06, 19:35
                      no tak wet3 wie wszystko i nie da sie 'zabajtlowac' nikomu, a w szczegolnosci
                      historykom

                      slowskowyt.blox.pl/
                      wet3 napisał:


                      > Walesa tez byl "aresztowany". Utyl w tym "areszcie" jak wieprzek. Dla
                      > prawdziwych przeciwnikow komuny byla Bialoleka i jej podobne obzy. Dla jej
                      > slugusow byly wiezienia-hotele z telewizja. Nie probuj mnie zabajtlowac!
                      > Wszyscy dobrze wiemy jak to wygladalo.
    • ak813 [...] 15.03.06, 00:54
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • mika68 To Tadzieńku jeszcze żyje???łomatkoooo 15.03.06, 00:58
      coś takiego?
    • brynk Tadeuszku - juz po rozumuszku .Trudno . 15.03.06, 01:20
      Usiądz sobie w fotelu i jezali umiesz odmawiaj różaniec przepraszając Boga za
      "grubą kreskę "jaką zafundowałeś Polakom . Twoja walka o wolną Polske została
      zniwelowana tą "grubą kreską" .Usuń się w cień i nie drażnij Polaków
      • kres_ludzkosci Re: Tadeuszku - juz po rozumuszku .Trudno . 15.03.06, 01:29
        brynk. nie lubie mowic takich rzeczy, ale mam wrazenie, ze jestes mocno
        niedorozwiniety.

        slowskowyt.blox.pl/
        brynk napisał:

        > Usiądz sobie w fotelu i jezali umiesz odmawiaj różaniec przepraszając Boga za
        > "grubą kreskę "jaką zafundowałeś Polakom . Twoja walka o wolną Polske została
        > zniwelowana tą "grubą kreską" .Usuń się w cień i nie drażnij Polaków
        • brynk Re: Tadeuszku - juz po rozumuszku .Trudno . 15.03.06, 01:33
          kres_ludzkosci napisał:

          brynk. nie lubie mowic takich rzeczy, ale mam wrazenie, ze jestes mocno
          niedorozwinięty

          kres _ludzkosci - vice versa , dobranoc !
    • jurekk1948 I na dodatek to .... 15.03.06, 01:23
      Szczerze mowiac, to bardzo sie ciesze, ze takie miernoty jak
      Mazowiecki "martwia" sie o polska demokracje ...

      Swiadczy to ni mniej ni wiecej tylko to, ze Kaczynscy i PiS daja wreszcie
      komuchom "popalic", jezeli komuchy sa zmuszeni wyciagac takie "grubokreskowe
      laltorytety" .... :-) :-)
      • kres_ludzkosci Re: I na dodatek to .... 15.03.06, 01:26
        a ty bohaterze, skad bierzesz bezczelne przekonanie o moralnym prawie do
        nazywania bohaterow miernotami??

        slowskowyt.blox.pl/
        jurekk1948 napisał:

        > Szczerze mowiac, to bardzo sie ciesze, ze takie miernoty jak
        > Mazowiecki "martwia" sie o polska demokracje ...
        >
        > Swiadczy to ni mniej ni wiecej tylko to, ze Kaczynscy i PiS daja wreszcie
        > komuchom "popalic", jezeli komuchy sa zmuszeni wyciagac takie "grubokreskowe
        > laltorytety" .... :-) :-)
        • jurekk1948 Re: I na dodatek to .... 15.03.06, 01:33
          > kres_ludzkosci napisał:
          .....................


          A co, zabolalo ? Prawda w oczy kole ... :-) :-)
          • kres_ludzkosci Re: I na dodatek to .... 15.03.06, 01:38
            mnie w oczy kole chamstwo. i z czego sie cieszysz?

            slowskowyt.blox.pl/
            jurekk1948 napisał:

            > > kres_ludzkosci napisał:

            > A co, zabolalo ? Prawda w oczy kole ... :-) :-)
      • midi.max Ku^^^ Polskiego Brezniewa reanimowali!!!!!!!!! 15.03.06, 01:42
        zeby popzrec PO
    • legato11 Mazowiecki jeszce żyje? 15.03.06, 01:35
      siiiłaaaa sspoookujuuuuu.....zzzz.zzz.z....z.....
      • jurekk1948 Tusk 15.03.06, 01:39
        "Nie ma juz PiS, w pierwszym rzedzie widze Leppera ." - oswiadczyl Tusk.

        Ha, ha ha, haaaaaaaaaaaaaaaaaa..... :-) :-)

        Widac, ze nastepny nawiedzony traci nerwy .... :-)
        • midi.max Re: Tusk 15.03.06, 01:41
          gdyby nie GRUBA KRESKA
          i inne cuda

          KU.. GDZIE BYLES DZIADu WTEDY??????????????
          • midi.max PO jest zalosne..na kolan pzred panem Jarkiem 15.03.06, 01:42
            11
            • kres_ludzkosci Re: PO jest zalosne..na kolan pzred panem Jarkiem 15.03.06, 01:44
              na kolan przed jarkiem. oto 'sparawa', ktora pis chce 'doprowadzic do konca
              zgodnie z prawem'

              slowskowyt.blox.pl/
      • midi.max Jutro Geremek sie pojawi... 15.03.06, 01:43
        • midi.max Bolek juz byl???????? 15.03.06, 01:44
          • midi.max A Kwach na bialym koniu???????? 15.03.06, 01:44
        • kres_ludzkosci chlopie pcp sie nawdychales?? 15.03.06, 01:45
          slowskowyt.blox.pl/

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka