Dodaj do ulubionych

PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i PSL?

19.03.06, 15:05
Absurd! Skoro dopuszczają możliwość koalicji rządowej, to po co proponują
wybory? I dodatkowo twierdzą, że "rządzić się nie da"? To da się czy się nie
da? Zaproponowaliście państwu wydatek rzędu 200 mln bez choćby zgrubnego
zorientowania się, czy istnieje jakaś alternatywa? Nieodpowiedzialność.
Obserwuj wątek
    • kres_ludzkosci proponuje nazwe 'front ludyczny' 19.03.06, 15:05
      slowskowyt.blox.pl/
      • tp.s.a Układ 'front ludyczny' 19.03.06, 15:39
        Ładna nazwa tego UKŁADU !
        Czy kaczor jeden to nie podła szuja? A towarzysz z układu to nie przestępaca?


        --
        nie będę krytykował admina
        • zkyc Re: Układ 'front ludyczny' 19.03.06, 16:22
          tp.s.a napisał:

          > Ładna nazwa tego UKŁADU !
          > Czy kaczor jeden to nie podła szuja? A towarzysz z układu to nie przestępaca?
          >
          >
          > --
          > nie będę krytykował admina


          Tylko jeszcze przyszli koalicjanci rządowi nie wiedzą, że jarek zarządzi
          (zażąda!) od nich ściepy na uzupełnienie bardzo nadwyrężonego już
          budżetu!:)))))))))))))
          • kot9999 Kombinowali, kombinowali i przekombinowali ha ha h 19.03.06, 16:37
            Kombinowali, kombinowali i przekombinowali ha ha hi. Koniec pisowskiego
            kretactwa. Czas oddac wladze nbormalnej, demokratycznej i nowoczesnej partii
            • tusek.fuj PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!!!!!!! 19.03.06, 18:34
              od kiedy gertychowi po...rdoliło się
              we łbie, alternatywą stała się PSL !!!
              i dobrze !!
              tysiac razy lepiej niż ci aferzyści platfusy !
              • tusek.fuj Re: PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!! 19.03.06, 18:36
                tusek.fuj napisał:

                > od kiedy gertychowi po...rdoliło się
                > we łbie, alternatywą stała się PSL !!!
                > i dobrze !!
                > tysiac razy lepiej niż ci aferzyści platfusy !

                sprawdza sie wszystko co mówili
                Maciarewicz i Olszewski
                giertych to psychopata
                rozwalajacy Prawicę
                • tom202 Re: PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!! 19.03.06, 18:45
                  Rozbija ,ale Maciarewicz, który w ostatnich wyborach jak Ktoś słusznie zauważył
                  dostał poparcie mierzone alkomatem.
                  • esbol.z.po Re: PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!!! 19.03.06, 20:22
                    tom202 napisał:

                    > Rozbija ,ale Maciarewicz, który w ostatnich wyborach jak Ktoś słusznie zauważył
                    >
                    > dostał poparcie mierzone alkomatem.

                    to są właśnie paradoksy tej
                    w dużym stopniu
                    moralnie wypaczonej przez żydokomunę
                    żałosnej części społeczeństwa !

                    tacy szlachetni ludzie jak
                    Kaczyńscy, Maciarewicz, Olszewski
                    powinni tworzyć razem rząd większościowy !
                    by bez problemów oczyszczać Kraj ze śmieci !
                    • kapen Re: PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!! 19.03.06, 21:05
                      > tacy szlachetni ludzie jak
                      > Kaczyńscy, Maciarewicz, Olszewski
                      > powinni tworzyć razem rząd większościowy !
                      > by bez problemów oczyszczać Kraj ze śmieci !

                      Oszalałeś? Sami siebie się nie pozbędą... Każdemu można powiedzieć, że jest
                      głupi, tylko nie głupcowi.
                      • parazyd PiS stworzy koalicję z MPO, ZHP i PZPN 19.03.06, 21:38
                        ...chyba?
                • wannassermann Najbardziej prawice rozwalil Jarus Kaczynski 19.03.06, 19:35
                  nikt tak dobrze nie skloci innych i nie rozbije kazdego ugrupowania jak
                  Kaczynski. Wlasnie to robi nadal.
              • kres_ludzkosci Re: PSL ok!! bo Giertychowi Odbija Szajba !!!! 19.03.06, 19:06
                a wiec krysztalowy brat splamil sie wspolpraca z aferzystami!!!

                slowskowyt.blox.pl/
        • plaszcz >>>>> www.cimoszewicz.net - zobacz fajny filmik 19.03.06, 16:26
          wejdz na www.cimoszewicz.net i zobacz extra film "kaczuszki"
        • gemolek Demokraci.PL 19.03.06, 17:59
          Głosuję na Nich!
          • jola_z_dywit SAM00BR0NA w rządowej koalicji ! 19.03.06, 21:49
            Opadają emocje! Pytania o przyszłośc i stabilne państwo pozostają.Z platfusowej
            mąki nie tylko nie będzie przaśnego chleba,lecz czkająca nistrawność,Obłąkańcze
            pomysły nieposłuszeństwa obywatelskiego i anarchzowania Polaków spaliły na
            panewce.Przeciętny człowiek nie dość że nie rozumie obecnych zawirowań
            politycznych,to w globalnej swej wymowie jawnie się od nich dystansuje.Na tym
            wichrowym wzgórzu jedyną rosądnym ugrupowaniem jest Samoobrona.Pragmatyczna
            gospodarczo i politycznie,zachowując zdrowy rosądek w obliczu fajerwerków i
            igrzysk.Odpowiedzialność i stabilizacja takie przesłanie przyświeca tej formacji.
            Dlatego Samoobrona weźmie ciężar odpowiedzialności sprawowania władzy ,innej
            rosądnej drogi po prostu nie ma.
            • zielonka443 Re: SAM00BR0NA w rządowej koalicji ! 19.03.06, 22:09
              PO poprze pomysl PiS jesli rzad poda sie do dymisji i okregi jedomandatowe.
              Zreszta najlepsze rozwiazanie stosowane w wielu demokracjach (np. UK).
              wybierasz ludzi a nie partie.

              Tak sie sklada, ze PO nie rzadzilo i nie rzadzi od kilku lat. Ostatnie 6
              miesiecy to oblakanczy taniec 'wielkiej trojki'. Jesli pamiec mnie nie myli to
              PO w nie nie bralo udzailu.

              Poza tym mamy nie mow ze Samoobrona jest pragmantyczna. Moze jest ale tylko
              kiedy chodzi o uczestniczenie w rzadzeniu. Kazdym kosztem.
              • jola_z_dywit Re: SAM00BR0NA w rządowej koalicji ! 19.03.06, 23:06
                PO rzeczywiście nie rządziło tylko ludzie z Aws UD KLD i PC z których multum
                jest w PO i trochę w Pis vel Zchn.
          • t-800 Demokraci? 19.03.06, 22:04
            Demokraci? A co to? Ten facet (jakiś kierowca), co w radiu mówił, że będzie
            bomby podkładać?
        • tragish Dziś Tusk mówi głosem Leppera: Nie dla wyborów! 19.03.06, 21:48

          Brawa dla Kaczyńskiego za odwagę!!!
      • hatteras rzecznik S A M 0 0 B R 0 N Y znow pijana?????????? 19.03.06, 17:45
        jak wytrzezwieje ,to zobaczy cztery samoobrony nie dwie.
        • tusek.fuj rzecznik P L A T f u S Ó W to wermaht !!!!!!!!!!! 19.03.06, 18:40
          .
          • tropiciel_absurdu KWA-ELITY dochodzą do głosu ;-))) 19.03.06, 19:43
            tusek.fuj napisał:

            > .
    • prawdziwy_polski_katolik Prawie to i sprawiedliwie 19.03.06, 15:07
      kaolicja z kryminalistami z samoobrony i bolszewikami z LPR.
      O nieszczesne to krolestwo i zginienia bliskie.
      Nie watpie ze Galba z Jola wyjasnią, czemu to wybór "idealny"
      • wet3 do prawdziwego_polskiego_katolika 19.03.06, 15:17
        prawdziwy_polski_katolik napisał:

        > kaolicja z kryminalistami z samoobrony i bolszewikami z LPR.
        > O nieszczesne to krolestwo i zginienia bliskie.
        > Nie watpie ze Galba z Jola wyjasnią, czemu to wybór "idealny"


        Nie wyczerpales clego slownika. Faszystow zapomniales dodac nieudaczniku! Taki
        z ciebie "rawdziwy" i "polski" katolik, jak ze mnie Chinczyk!
        • laaazy_boy do wet3 19.03.06, 15:21
          a ty zapomniałeś dodać, że takich prawdziwych katolików trzeba "brać w kamasze",
          bo są "mroczną siłą", częścią "układu toczącego patologią" polskie życie
          społeczne i tworzą "Komunistyczną Partię Polski". Oczywiście, o tym, że to
          "esbecy", "zomowcy", dziwkarze, a może i część "łże-elit" wspominać nie warto.

          I co ty na to "bura suko" ?
          • wet3 do laaazy_ boy 19.03.06, 19:47
            laaazy_boy napisał:

            > a ty zapomniałeś dodać, że takich prawdziwych katolików trzeba "brać w
            kamasze"
            > ,
            > bo są "mroczną siłą", częścią "układu toczącego patologią" polskie życie
            > społeczne i tworzą "Komunistyczną Partię Polski". Oczywiście, o tym, że to
            > "esbecy", "zomowcy", dziwkarze, a może i część "łże-elit" wspominać nie warto.
            >
            > I co ty na to "bura suko" ?


            Widze, ze na nowo ktos stara sie odkryc Ameryke, a "zapomina" kto ten los
            Polsce po 1989 roku zgotowal. To na prawde byli przeciez polscy katolicy -
            faszysci co sprezentowali nam 20% bezrobocia, polscy katole-komuchy ktorzy za
            grosze wyprzedali nasz majatek narodowy i stworzyli armie pol miliona
            bezdomnych.Gratuluje poprawnego myslenia oraz blyskotliwej yntelygencji. Jestes
            nieocenionym ... (sam sobie dopisz!!!).
            • kapen bałwaństwa komuszej propagandy 19.03.06, 21:27
              > Widze, ze na nowo ktos stara sie odkryc Ameryke, a "zapomina" kto ten los
              > Polsce po 1989 roku zgotowal. To na prawde byli przeciez polscy katolicy -
              > faszysci co sprezentowali nam 20% bezrobocia, polscy katole-komuchy ktorzy za
              > grosze wyprzedali nasz majatek narodowy i stworzyli armie pol miliona
              > bezdomnych.Gratuluje poprawnego myslenia oraz blyskotliwej yntelygencji. Jestes
              >
              > nieocenionym ... (sam sobie dopisz!!!).

              Otóż ten los zgotowało Polsce 45 lat komunizmu, a w mniejszym stopniu rok 89 i
              to co było po nim. Polscy katolicy teraz nadal myślą PRL-em gospodarczym i nie
              dociera do nich, że zasady ekonomii są nieubłagane, podobnie jak zasady rzadzące
              rynkiem i że nie musi być żadnego ukladu, iżby zasady te wysłały na bezrobocie
              tyle ludzi. Wystarczy je ignorować, co robiły katolickie i postkomunistyczne
              rządy. Co zrobił elektorat katolicki głosujący na partie łżepatriotyczną, która
              posługuje sie retoryką PRL i wiarą w mity gospodarcze . Największe osiągniecia w
              dziedzinie pomanżania bezrobocia i powiększania dziury budżetowej miał rząd
              Buzka jeśli dobrze pamiętam - bardzo katolicki. KAczory mają szansę go przebić.
        • prawdziwy_polski_katolik dzieki Mokry(-: 19.03.06, 16:46
          Yo ziom:> Zdjecia młodzieżówki LPR stykną za przykład:)?
          Albo pare tych czy innych wyroków Leppera, Beger czy Hojarskiej;)?
          Mam mniej wiecej takie samo prawo do nazywania sie katolikiem w wersji polskiej,
          jak każda osoba na tym forum. A że gryzie to w tyłek to narodowców czy
          demagogów ze sprawiedliwością i narodem w herbie- cóż- tym większa moja uciecha.
          Namaste:P
    • galba Nie ma już PO... 19.03.06, 15:07
      No proszę, PO robiąca wszystko by Polską rządziła Samoobrona... Kto by się
      spodziewał. Nie ma już PO, w jej ławach poselskich widzę Samoobronę...
      • laaazy_boy Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 15:15
        galba napisał:

        > No proszę, PO robiąca wszystko by Polską rządziła Samoobrona... Kto by się
        > spodziewał. Nie ma już PO, w jej ławach poselskich widzę Samoobronę...
        >

        Z twojego postu wynika, że to PO rządzi Polską i podejmuje decyzje dot. działań
        PiS. Cóż galba, to typowe, pisuarczykowe odwracanie kota ogonem.
        • wet3 do laaazy_boy 19.03.06, 15:19
          laaazy_boy napisał:

          > galba napisał:
          >
          > > No proszę, PO robiąca wszystko by Polską rządziła Samoobrona... Kto by si
          > ę
          > > spodziewał. Nie ma już PO, w jej ławach poselskich widzę Samoobronę...
          > >
          >
          > Z twojego postu wynika, że to PO rządzi Polską i podejmuje decyzje dot.
          działań
          > PiS. Cóż galba, to typowe, pisuarczykowe odwracanie kota ogonem.


          Masz nadzwyczajny dar interpretacji! Noze uchylisz rabka tajemnicy i powiesz mi
          w ktorej sekcie nauczyli cie tego?
          • laaazy_boy Re: do laaazy_boy 19.03.06, 15:26
            Jest taki przedmiot, ale też naturalna cecha myślenia - logika. Niestety, jak
            dowodzą obserwacje, wyborcy prawicowi uważają to słowo za synonim dogmatyzmu - i
            zamiast myśleć - powtarzają to, co im lider przykazał.

            Galba stwierdził, że PO przyczynia się do tego, by SO rządziła Polską. Zapomniał
            jednak, że do PiS, nikt inny, dał Andrzejowi stanowisko wicemarszałka, zaprosił
            do paktu "stabilizacyjnego", dał mandat w KRRiTv czy KRS, a teraz zapewne
            zaproponuje koalicję rządową. Logiczną konstatacją jest więc stwierdzenie, że to
            PiS przyczynia się do oddania części władzy w ręce SO. Czyż nie ?
            • zkyc Re: do laaazy_boy 19.03.06, 16:25
              laaazy_boy napisał:

              > Jest taki przedmiot, ale też naturalna cecha myślenia - logika. Niestety, jak
              > dowodzą obserwacje, wyborcy prawicowi uważają to słowo za synonim dogmatyzmu -

              > i
              > zamiast myśleć - powtarzają to, co im lider przykazał.
              >
              > Galba stwierdził, że PO przyczynia się do tego, by SO rządziła Polską.
              Zapomnia
              > ł
              > jednak, że do PiS, nikt inny, dał Andrzejowi stanowisko wicemarszałka,
              zaprosił
              > do paktu "stabilizacyjnego", dał mandat w KRRiTv czy KRS, a teraz zapewne
              > zaproponuje koalicję rządową. Logiczną konstatacją jest więc stwierdzenie, że
              t
              > o
              > PiS przyczynia się do oddania części władzy w ręce SO. Czyż nie ?


              Galba jest niereformowalnym głupkiem i daremny jest twój trud, by galbę
              uświadomić!:D
          • kapen Re: do laaazy_boy 19.03.06, 21:19
            > Masz nadzwyczajny dar interpretacji! Noze uchylisz rabka tajemnicy i powiesz mi
            >
            > w ktorej sekcie nauczyli cie tego?

            Tak prostych rzeczy uczą w największej sekcie świata pt. Kościół Katolicki
        • simplex Re: Nie ma już galby... 19.03.06, 15:20
          To oczywiste, ze jezeli powstanie koalicja PiS-Samoobrona, to winna temu będzie
          PO. Galba wzniósł się na kolejny poziom bredzenia.
          • poznan.is.4.lovers Re: Nie ma już galby... 19.03.06, 15:26
            Galba chyba ma rację. Obowiązkiem PO byłoby wyjście naprzeciw, nawet na zasadzie "mądrzejszy ustąpi". Demenstracyjna odmowa współpracy z PIS-em od samego poczatku bei świadczy dobrze o tej partii, a raczej o jej liderach. Ludzie, którzy im zaufali mają prawo być rozczarowani.
            • rom48 Demonstracyjne ponizanie PO po wyborach swiadczy 19.03.06, 15:38
              o odwiecznym pragnieniu PiS by zawiazac koalicje z SO :-)
            • q_vw Re: Nie ma już galby... 19.03.06, 16:32
              A dlaczego PO ma firmować kompromitację ? Kiedyś UW firmowała rząd AWS i
              skończyło się to fatalnie. Niech PiS poprze ordynację większościową i zwycięzca
              bez trudu stworzy rząd. To proste i logiczne. Ten parlament już niczego dobrego
              nie wymyśli a zakłamani liderzy PiS chcą rządzić sami i nieustannie obrażają PO
              i przy okazji parę milionów Polaków, którzy na PO ogłosowali... to takie
              bolszewickie...
              • wet3 do q_vw 19.03.06, 19:55
                q_vw napisał:

                > A dlaczego PO ma firmować kompromitację ? Kiedyś UW firmowała rząd AWS i
                > skończyło się to fatalnie. Niech PiS poprze ordynację większościową i
                zwycięzca
                >
                > bez trudu stworzy rząd. To proste i logiczne. Ten parlament już niczego
                dobrego
                >
                > nie wymyśli a zakłamani liderzy PiS chcą rządzić sami i nieustannie obrażają
                PO
                >
                > i przy okazji parę milionów Polaków, którzy na PO ogłosowali... to takie
                > bolszewickie...


                Nieladnie tak kota ogonem odwracac. Prawda jest, ze to AWS firmowala rzady
                Mumii Wolnsci i wyszla na tym ja Zablocki na mydle - co pokazaly wybory. Jak
                piszesz - to prosze pisac PRAWDE!!!


                • aptymista wet3 - fantazjujesz jak jola_z_ dywit....... 19.03.06, 23:39
        • pukury Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 15:25
          powstaje pytanie dlaczego mianowicie PO ma prowadzić politykę pod dyktando
          przeciwników politycznych ?? . dlaczego ma popierać pomysły i działania PiS ? .
          to śmieszne, to mogą robić wasale PiS ( Samobrona/LPR ). im prędzej wybory tym
          lepiej dla PiS - im póżniej tym bardziej wychodzić będzie na jaw pustosłowie i
          ubóstwo intelektualne tych że tak powiem " polityków "
          • laaazy_boy Logika PiS... 19.03.06, 15:47
            ... jest taka, jak ją Galba przedstawił. Punktem wyjścia jest dogmat o "czystym
            dobru", które cechuje Kaczyńskiego i prawości/sprawiedliwości PiS. Wszystkie
            potknięcia, wszystkie konflikty i nietrafione decyzje są natomiast winą PO,
            łże-elit i Układu. Fakt, iż Kaczyńscy układali się, a teraz prawdopodobnie wejdą
            w koalicję z SO i LPR jest, a jakże, winą PO, ponieważ Platforma nie pozostawiła
            im żadnego wyjścia ( czytaj: nie pozwoliła się zwasalizować), więc Kaczyńscy, w
            trosce o dobro kraju itp itd.

            Ta prymitywna retoryka na razie się stosunowo dobrze sprzedaje. Z tym że wkrótce
            okaże się, że poza konfliktem PiS niczego nie naprawił i niczego nie zmienił,
            nawet nie rozliczył, a celem Kaczyńskich jest tylko i wyłącznie władza.
            • rafvonthorn Re: Logika PiS... 19.03.06, 15:52
              To tak jak mąż bijący żonę oskarża ją o prowokowanie: "Zobacz, co przez Ciebie
              Ci zrobiłem"!
              • laaazy_boy Re: Logika PiS... 19.03.06, 15:55
                rafvonthorn napisał:

                > To tak jak mąż bijący żonę oskarża ją o prowokowanie: "Zobacz, co przez Ciebie
                > Ci zrobiłem"!

                Dokładnie, to ten sam poziom ;)
            • poznan.is.4.lovers Re: Logika PiS... 19.03.06, 15:57
              >..że poza konfliktem PiS niczego nie naprawił i niczego nie zmienił,

              Nie należy zapomnieć, że "naprawa" nie wystarczy na zasadzie - "mam stary samochód i muszę się dobrze zastanowic czy nie lepiej byłoby kupic nowy, zamiast ciągle inwestowac w naprawy"... Cały dotychczasowy tzw. program polityczny PIS-u bazuje na tej "naprawie", bo w Polsce, kraju majsterkowiczów i improwizatorów takie rzeczy sie (jeszcze) dobrze sprzedaja. Taki stan nie będzie istniał wiecznie.

          • rafvonthorn Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 15:51
            Ludzie, przede wszystkim żadnego wniosku o samorozwiązanie nie było. Dywagacje,
            co kto może zrobić jak coś się stanie są bezzasadne i jałowe, w ogóle ani
            Giertych, ani Lepper, ani Tusk nie powinni się przejmować gadką Jarka- on co
            chwilkę wypuszcza bzdurne prowokacyjne "balony".

            Panowie z opozycji- trzymać gębę na kłódkę, niech Jarek zwołuje konferencje co
            pół godziny nawet. Im ciszej będziecie robili swoje, tym szybciej PiSowi zleci
            poparcie...
            • jb777 Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 15:58
              Popieram - im ciszej nad tym grobem tym lepiej dla opozycji. Wypowiedzi JK to
              ciagła manipulacja opozycją, koalicją, społeczeństwm i ... kim tam jeszcze.
              Niech gadaja do ściany
            • antyantyliberal PiS chciałoby a się wstydzi 19.03.06, 17:14
              i mamy prawdziwy powód wczorajszej wypowiedzi Brata Prezydenta. Gdyby od razu
              zaproponował koalicję Samoobronie i PiS to naraził by się na nieprzychylne
              komentarze nawet we własnej partii - a tak koalicja jest wyjściem awaryjnym, z
              winy PO oczywiście, bo przecież PiS chciało nowych wyborów ale inni powiedzieli
              nie, więc PiS dla dobra Polski idzie do alkowy z Mulatem.
      • bronimir Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 17:29
        galba napisał:

        > No proszę, PO robiąca wszystko by Polską rządziła Samoobrona... Kto by się
        > spodziewał. Nie ma już PO, w jej ławach poselskich widzę Samoobronę...
        >


        Galba, gdybyś był taki wysoki jak głupi, to klęknąwszy mógbyś księżyc w d...
        pocałować
      • dundrub galba kocham cie!!!... 19.03.06, 17:35
        ...gdyby nie twoje posty.. swiat forum bylby szary i smutny!
        • himhith Re: galba kocham cie!!!... 19.03.06, 19:33
          Idzcie na parade rownosci!
      • tropiciel_absurdu [...] 19.03.06, 17:53
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • natural7 Re: Nie ma już PO... 19.03.06, 18:54
        I oto chodzi niech ten ciemy lud ma na co zasłużył. Niech te ćwoki rozkradną te
        resztki i już nikt nie będzie, oprócz tych co chcą coś zmieniać, pchał się do
        koryta.
      • himhith kwa, kwa 19.03.06, 19:22
        Koalicja PiS i Samejbrony to oczywistosc! Ciagnie swoj do swego! Przeciez te
        partie wszystko laczy, a nic nie dzieli! Na dobra sprawe Endriu mozna uznac za
        trzeciego blizniaka!

        Kwa, kwa.
      • kapen PiSsssss 19.03.06, 21:13
        > No proszę, PO robiąca wszystko by Polską rządziła Samoobrona... Kto by się
        > spodziewał. Nie ma już PO, w jej ławach poselskich widzę Samoobronę...

        he he, zabolało,co? Tusk tak wkurzył tym zlepperyzowaniem Kaczora wszystkie
        moherki, że gotowi są choćby jutro wybory ogłosić. Bolszewicy zawsze ciagneli do
        bolszewików, więc koalicja Samoobrona - PiS - LPR czy tam PSL jest naturalna.
    • poznan.is.4.lovers Pan Adam Bielan nie wie 19.03.06, 15:19
      co oznacza "rząd większościowy". Albo jest to rząd gdzie jedna partia ma absolutna większosc albo wiecej partii zgadza się niemal 100%-owo. W "poslkim" przypadku nie wchodzi w rachubę bo za duże są różnice między możliwymi partnerami. Jedyną możliwością jest rząd koalicyjny, na który PIS się nie zgadza bo chca niemal 100%-owo narzucić innym "swój" program. Koalicja polega jednak na ustępstwach, tego musimy sie (jeszcze) nauczyć od niektórych naszych zachodnich sąsiadów.

      • bronimir Re: Pan Adam Bielan nie wie 19.03.06, 17:36
        poznan.is.4.lovers napisał:

        > co oznacza "rząd większościowy". Albo jest to rząd gdzie jedna partia ma absolu
        > tna większosc albo wiecej partii zgadza się niemal 100%-owo. W "poslkim" przypa
        > dku nie wchodzi w rachubę bo za duże są różnice między możliwymi partnerami. Je
        > dyną możliwością jest rząd koalicyjny, na który PIS się nie zgadza bo chca niem
        > al 100%-owo narzucić innym "swój" program. Koalicja polega jednak na ustępstwac
        > h, tego musimy sie (jeszcze) nauczyć od niektórych naszych zachodnich sąsiadów.
        >



        Problem w tym , że PiS nie ma programu. Wszystkie te naprawy, to program czystek
        i nic więcej.
        • eat.pussy Re: Pan Adam Bielan nie wie 19.03.06, 17:41
          A to jeszcze gorzej, próbować narzucić coś czego nie ma. Nie zmienia to faktu, że oni naprawde chcą bo wierza, że maja program i wierza, co nawet gorsze, że wyborcy to akceptuja. Zasadniczy błąd Kaczynskich polega na tym, że obiecują "naprawę", a naprawia się "stare" rzeczy, jak człowieka nie stać na nowe.
    • jankbh PiS stworzy koalicję ? 19.03.06, 15:22
      Jaroslaw Kaczynski juz pokazal, ze kaczory w zadna koalicje nie wchodza, po
      prostu sa nieskoalicjowywalne. Umyslowosc JK nie dopuszcza do dzielenia sie
      wladza z kimkolwiek, nawet sojusznikiem, gdyz waaadza jest niepodzielna. Zeby
      stworzyc jakis prawdziwy rzad koalicyjny JK musialby sie dobrowolnie poddac
      intensywnemu leczeniu dla zlagodzenia objawów swej paranoi, co tez jest raczej
      nierealne.
    • luvski Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 15:28
      Żaden absurd. Bielan i Kamiński doskonale znają sekciarską mentalność
      elektoratu swojego mentora, więc stworzyli Pezesowi okazje, żeby ogłosić
      upokorzonym wyznawcom PiSu, po ubiegłotygodniowym zrównianiu ich nie-obecności
      w polityce z symbolem polskiego obciachu, że PO to tchórze. Od razu Polactwo
      poczuło się lepiej, wpadło w trans i teraz na zasadzie zdartej płyty będzie
      odtwarzać to jak swoją mantrę.
      • jb777 Popieram tę trafna uwagę 19.03.06, 15:57
    • mike1976 Re: PiS stworzy koalicję rządową ... 19.03.06, 15:53
      IMO plan jest taki: PiS`uar składa wniosek o rozwiązanie sejmu; wniosek zostaje
      poparty jedynie przez klub PiS (PO, LPR, Samoobrona i SLD są na 99% przeciw).

      Jarek smutno kiwa głową przed kamerami: "Widzicie, chcieliśmy dobrze,
      chcieliśmy uprządkować to bagno - ale UKŁAD znów nam nie pozwolił...".

      I cały cyrk trwa dalej. Operacja daje PiS`uarowi kilka punktów w sondarzach
      przed wyborami samorządowymi.

      I nikt oczywiście nie pomyśli, jaki sygnał nt Polski płynie w
      świat; "skuteczność polityczna, Panowie, ponad wszystko".

      Dno.
      • obraza.uczuc.religijnych Coś ci się pomyliło. 19.03.06, 16:39
        My z SLD od wczoraj jesteśmy w koalicji z uczciwymi ludźmi z Prawa i
        Sprawiedliwości. Razem Rozbijemy Układ.
      • bronimir Re: PiS stworzy koalicję rządową ... 19.03.06, 17:40
        mike1976 napisał:

        > IMO plan jest taki: PiS`uar składa wniosek o rozwiązanie sejmu; wniosek zostaje
        >
        > poparty jedynie przez klub PiS (PO, LPR, Samoobrona i SLD są na 99% przeciw).
        >
        > Jarek smutno kiwa głową przed kamerami: "Widzicie, chcieliśmy dobrze,
        > chcieliśmy uprządkować to bagno - ale UKŁAD znów nam nie pozwolił...".
        >
        > I cały cyrk trwa dalej. Operacja daje PiS`uarowi kilka punktów w sondarzach
        > przed wyborami samorządowymi.
        >
        > I nikt oczywiście nie pomyśli, jaki sygnał nt Polski płynie w
        > świat; "skuteczność polityczna, Panowie, ponad wszystko".
        >
        > Dno.


        Tylko SLD jest za. LPR i SO głosując przeciw zrywają pakt stabilizacyjny. Kaczor
        zostaje sam. Dryf, tylko Belka to umiał.
    • zgodnik1 PISokomunie został łukaszenko! 19.03.06, 16:01
      Kaczyńscy ze swoim najwierniejszym elektoratem poproszą o azyl Łukaszenkę..
      ten ich przyjmie!.. mają podobne charakterki..
      • kot9999 Ten sam styl rzadzenia, ten sam jezyk - powinni si 19.03.06, 16:42
        Ten sam styl rzadzenia, ten sam jezyk - powinni sie dogadac
    • ezpa7z9 Jarosław Kaczyński powinien dostać od brata tytuł. 19.03.06, 16:36
      profesora zwyczajnego politologii.Bez jaj.Należy mu się...Politycy''PO LSD
      demokraci.pl to przy Jarku cienkie bolki(,,Bolek''były predzio też).Polityka to
      sztuka a Jarek K.posiadł ją w stopniu bardzo bardoz wysokim(pomomo niskiego
      wzrostu).Ma Polska swojego Makiawella( a właściwie Borgię-bohatera ,,Księcia)
      ,Talleranda,Bismarka.Wreszcie mamy profesjonalnego polityka dorównującego w.w. a
      nie dupków typu ,,Kwas-kontuzja kolana'', ,,,siłą spokoju'',Tusk-niedopity,
      ,,Rokita-cienka kita'',,,Buzek-bez kół wózek'',Pawlak-niemy,,,śpiący
      miś-Olszewski'' itd itd.
      • kot9999 Ani brat prezes, ani ojciec dyrektor juz mu nic ni 19.03.06, 16:44
        Ani brat prezes, ani ojciec dyrektor juz mu nic nie pomoga. Chyba ze duch
        swiety cos wskora :-)
        • ezpa7z9 Re: Ani brat prezes, ani ojciec dyrektor juz mu n 19.03.06, 17:03
          kot9999 napisał:

          > Ani brat prezes, ani ojciec dyrektor juz mu nic nie pomoga. Chyba ze duch
          > swiety cos wskora :-)
          Kocie czy opanowałeś sztukę czytania ze zrozumieniem tekstu?Ja pisałem o
          Jarosławie prezesie a nie Lechu bracie prezydencie.
      • bronimir Re: Jarosław Kaczyński powinien dostać od brata t 19.03.06, 17:48
        ezpa7z9 napisał:

        > profesora zwyczajnego politologii.Bez jaj.Należy mu się...Politycy''PO LSD
        > demokraci.pl to przy Jarku cienkie bolki(,,Bolek''były predzio też).Polityka to
        > sztuka a Jarek K.posiadł ją w stopniu bardzo bardoz wysokim(pomomo niskiego
        > wzrostu).Ma Polska swojego Makiawella( a właściwie Borgię-bohatera ,,Księcia)
        > ,Talleranda,Bismarka.Wreszcie mamy profesjonalnego polityka dorównującego w.w.
        > a
        > nie dupków typu ,,Kwas-kontuzja kolana'', ,,,siłą spokoju'',Tusk-niedopity,
        > ,,Rokita-cienka kita'',,,Buzek-bez kół wózek'',Pawlak-niemy,,,śpiący
        > miś-Olszewski'' itd itd.


        Teraz tylko znaleść jaki szpital psychiatryczny
      • himhith Re: Kwa, kwa. 19.03.06, 19:31
        Poziom glupoty i fanatyzmu zwolennikow PiS osiagnal maksimum. Od kiedy
        tchorzostwo (w tym wypadku chec ucieczki odpowiedzialnoscia za nieudolnosc
        rzadu i calego PiS) jest przejawem geniuszu politycne?

        Przypomina sie slynne zdanie: "mezczyzne poznaje sie nie po tym jak zaczyna,
        ale jak konczy".

        Miller zakonczyl tymi slowami: "Andrzej pomoz".

        J. Kaczyski zdaje sie konczyc takimi: "Donald pomoz, poprzyj!".

        Pozdrawiam zwolennikow wszystkich PiS staropolkim "spieprzaj dziadu"! Kwa, kwa!
    • rojek40 Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 17:07
      SLD nie powinna dazyc do rozwiazania parlamentu.Jeszcze za wczesnie.Nalezy dazyc do odwolania
      rzadu Marcinkiewicza ipowolac nowy rzad fachowcow.Polacy maja dosc klotni i wojen na
      gorze.Potrzeba doprowadzic do spokoju jaki ostatnio byl przed wyborami.Dopiero po tym myslec o
      nowych wyborach.Ani Samoobrona ani LPR czy PSL nie nadaja sie do wspolrzadzenia.
      • vlad.palownik a ja się pytam gdzie byli rodzice Braci 19.03.06, 17:17
        gdy Ci wygrywali wybory.
        To jest niedopuszczalne, aby gó..arzom dać bawić się w rządzenie krajem.
        Czy pierwsza dama-matka nie widzi że synkowie są chorzy z nienawiści do wszystkich i wszystkiego o innym zdaniu niż ich?
        Dlatego, o Matko, przełóż przez kolano i zdyscyplinuj synków.
        A potem zabrać zabawki i szlaban na politykę przez 5-lat.
        W razie nieposłuszeństwa zwrócic się o pomoc do Ojca dyrektora.
        Za niewielką wpłatę na jedynie wolne media pomoże.
        Bo sprzedajny jest jak bura suka w kamaszach.
      • bronimir Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 17:53
        rojek40 napisał:

        > SLD nie powinna dazyc do rozwiazania parlamentu.Jeszcze za wczesnie.Nalezy dazy
        > c do odwolania
        > rzadu Marcinkiewicza ipowolac nowy rzad fachowcow.Polacy maja dosc klotni i woj
        > en na
        > gorze.Potrzeba doprowadzic do spokoju jaki ostatnio byl przed wyborami.Dopiero
        > po tym myslec o
        > nowych wyborach.Ani Samoobrona ani LPR czy PSL nie nadaja sie do wspolrzadzenia
        > .



        Zgoda, tylko wyszło na to, że Jareczek powiedział iż SLD jest jedyną partją w
        tym parlamencie myślącą o Polsce. Ale jaja.
    • halfliner Taka koalicja byłaby całkowicie naturalna, Lepper 19.03.06, 17:12
      • halfliner marzy żeby być jakimś Gierkiem, a Kaczyńscy 19.03.06, 17:14
        • halfliner kawałek Gierka już mają, a sami marzą... ten wąsik 19.03.06, 17:15
    • bronimir Kaczyńsi przekombinował 19.03.06, 17:23
      i wpadł w "niedoczas" /jak w szachach/. Teraz już tylko, Leper premierem, vice
      Gertych z Gilowską.
    • zgodnik1 kaczyński nie postawi wniosku... to tchórz! 19.03.06, 17:40
      po co te dyskusje?.. nie będzie żadnego wniosku o rozwiązanie sejmu!.. to
      durne gierki Kaczyńskiego.... odwraca uwage od błędnych decyzji rządu Cieniasa"
      Marcinkiewicza!.. szykują się podwyżki!.. trzeba to będzie zwalić na PO!
      • halfliner Postawi na maj, ale już nie na wrzesień. 19.03.06, 17:55
    • smentuff Wiele jest myśli w głowie Jarka K. 19.03.06, 18:06
      o których się logikom i politykom nie śniło.
    • cnotliwy Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 18:27
      No chamy miastowe, dopiero z samoobroną i pslowcami dobiorzemy się do waszej
      kaski. Dość żerowania na ciężkiej robocie ludzi z Polski B,C,D...
    • jada9 Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 18:54
      Lepiej wcale niż późno!
      - Szkoda pisania ... ale zastanawiam się w imię czego, dorośli ludzie robią z
      siebie idiotów?
    • papa_s Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 19:23
      Test dla POpaprańców czy nie są POpaprańcami nie wyszedł. Gdyby poparli samopęd
      byłyby to zalążki ewentualnej koalicji. Jednak gorycz porażki zbyt mocno wsiąkła
      w serduszko...
      • rory_andrew Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 19:34
        PiS chce rzadzic ale jajka zostawili w lodowce rzeby byla pelna :-)
        a wiadomo co moze facet bez jaj - nic. No ale staraja sie dotzymac jednej
        obietnicy wyborczej

        -------------------
        ucz sie jezykow
        www.easydictionaries.com
        • dzieciatko_o_dyrektora Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 20:09
          rory_andrew napisał:

          > PiS chce rzadzic ale jajka zostawili w lodowce rzeby byla pelna :-)
          > a wiadomo co moze facet bez jaj - nic. No ale staraja sie dotzymac jednej
          > obietnicy wyborczej

          jakiej : jajko w kazdej lodowce ?
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 20:10
        A po polsku jak to bedzie ?
    • wrojoz Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 19:58
      Kaczyński musi odejść !
      • plaszcz >>> zobaczcie film o kaczuszkach 19.03.06, 20:03
        >> zobacz film o kaczuszkach
        • dzieciatko_o_dyrektora Re: >>> zobaczcie film o kaczuszkach 19.03.06, 20:08
          denne
      • kika113 Jarosławie jesteś Wielki 19.03.06, 20:06
        Jedyny świetny polityk na tym POpapranym świecie. PO wolę mieć was za
        alternatywę polityczną, choć jesteście cieniasami ;).
    • the.bill1 KOmorowski - to WASZA decyzja cyniku!!! 19.03.06, 20:05
      NIE DAJ SOBĄ MANIPULOWAĆ!!!. Poczytaj o indoktrynacji.
      wejdź tutaj:
      rapidshare.de/files/14586661/INDOKtrynacja.RTF.html
      W TABELI NAIŚNIJ klawisz FREE
      W miejscu: "No premium-user. Please enter:) wpisujesz symbol
      Klikasz i ściągasz.
      • dzieciatko_o_dyrektora Re: KOmorowski - to WASZA decyzja cyniku!!! 19.03.06, 20:07
        Reklamka dialera ?
        • the.bill1 Re: KOmorowski - to WASZA decyzja cyniku!!! 19.03.06, 20:13
          Tekst, który każdy kto czyta i słucha media powinien znać
          • dzieciatko_o_dyrektora Re: KOmorowski - to WASZA decyzja cyniku!!! 19.03.06, 21:08
            Wole czytac media .
    • dzieciatko_o_dyrektora Re: PiS stworzy koalicję rządową z Samoobroną i P 19.03.06, 20:06
      kaczki chyba za duza chleja . Piec minut po ogloszeniu nowych wyborow zakladaja
      koalicje w starym parlamencie . A moze ich jest wicej niz dwoch a mamcia
      kaczynska wydala na swiat caly pulk kaczuszek ?
    • the.bill1 PO nie chcę rządzić, nie chce wyborów, to co chce? 19.03.06, 20:12
      PO - wyszła wasza - sorry - obłuda
      • grzegorz961 Re: PO nie chcę rządzić, nie chce wyborów, to co 19.03.06, 23:48
        Jak to co chce PO - odczekac az spadna notowania PISu. Przeciez to jasne, czas
        gra na korzysc PO, bo kazda władza, szczegolnie tak amatorsko prowadzona sie zużywa!
    • jerzy30 Kolejna zagrywka wodza-psychopaty z PiS 19.03.06, 20:16
      Chyba Samoobrona i PSL nie są aż tak debilne by nie przejrzeć zamiarów PiS.
    • remik.bz Z kim PiS ma rządzic aby nam było dobrze ? 19.03.06, 20:30
      Niech mi ktos "madry" odpowie na to pytanie.
      Takie są fakty:
      - nowe wybory odpadają bo PO ich nie chce ( woli być w opozycji)
      - PiS jest najsilniejszy w Sejmie , więc powinien ( podobno) rzadzić
      - PiS ma za mało głosów , aby rzadzić sam
      - rząd większościowy z komuchami - poza dyskusja
      - rząd większościowy z LPR , SO - to dopuszczenie do władzy oszołomów
      - rząd z PSL ( tez umoczone w komunie) dalej jest mniejszościowy

      No to jak ten PiS ma rządzić? Może jadnak PO jest nieodpowiedzialna nie
      wchodząc w koalicje i nie zgadzając sie na wybory?
      • kapen PiS dobrze, żeby nie rządził 19.03.06, 21:16
        > No to jak ten PiS ma rządzić? Może jadnak PO jest nieodpowiedzialna nie
        > wchodząc w koalicje i nie zgadzając sie na wybory?

        Biedny PiS, nawrzeszczał, że wygrał, a teraz nie wie jak rządzić. Szkoda ich
        bardzo. Popełnili błąd umiemożliwiając koalicję z PO, i teraz miotają się.
        Zasadą koalicji jest kompromis a nie poddaństwo, oto odpowiedż na Twoje pytanie.
        • remik.bz Re: PiS dobrze, żeby nie rządził 19.03.06, 21:22
          Nie odpowiedziałeś na moje pytanie ( bo to ,ze zasadą koalicji jest kompromis
          to sprawa oczywista) .Tyle ,ze tu nie ma i nie bedzie niestety kompromisu,
          Takie są realia.
          Pytam jeszcze raz : jesli nie nowe wybory , to co? Cztery lata "dryfowania"
          rządu mniejszościowego? Obojetnie czy rządu PiS czy PO, ale mniejszościowego.
      • zielona.budka Re: Z kim PiS ma rządzic aby nam było dobrze ? 19.03.06, 23:16
        Jakby PIS miało jakiś sens to dalibysmy im rządzić nawet rządem mniejszościowym!
        • remik.bz Re: Z kim PiS ma rządzic aby nam było dobrze ? 20.03.06, 08:32
          zielona.budka napisał:

          > Jakby PIS miało jakiś sens to dalibysmy im rządzić nawet rządem
          mniejszościowym

          Skoro PiS jest bez sensu , to wybory są logiczne. Dlaczego więc PO chce tkwić
          w "nonsensie"- (PiS nie umie rządzic ale niech rządzi)?
    • kowalsky40 Pytania do Jarka Kaczyńskiego 19.03.06, 20:35
      Jarku, jak to możliwe, że wszyscy, którzy myślą inaczej niż ty - automatycznie,
      według ciebie - nie mają racji? Taki z ciebie chrześcijanin a zapomniałeś o
      powiedzeniu - "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"?

      Znam jednego faceta, który powtarza: nawet jak nie jesteś pijany, a paru gości
      zacznie ci mówić, że pijany jesteś, to weź się zastanów, bo może faktycznie coś
      w tym jest...

      I jeszcze jedno: jak jesteś Jarek taki świetny i "urodziłeś" taki wspaniały
      rząd, to może zamiast krzyczeć z mównicy, zamiast uzależniać pomyślność kraju od
      innych (aktualnie sugerujesz to nie tylko Platformie, ale i każdemu kto ma
      czelność nie zgodzić się z twoim światłym umysłem), zamiast średnio co tydzień
      organizować nowy kryzys w polityce i grozić nowymi wyborami może byś tak zrobił
      coś praktycznego? Podsunę ci pomysł na lepszy "Pijar". Dziś Polacy, którzy
      pracują w Anglii prostestowali przeciwko podwójnemu opodatkowaniu - biedni w
      Polsce a godziwie pracujący w Londynie po przeliczeniu funtów na złotówki stają
      się nagle bogaczami dla naszego fiskusa. Weź Jarek pokaż, że potrafisz coś
      zbudować - rozwiąż ten idiotyczny dla każdego zdrowo myślącego człowieka
      problem. Ale nie za dwa lata, tylko za tydzień, dwa albo za dwa miesiące, ale
      teraz a nie kiedyś. Pokaż, że faktycznie potrafisz rozwiązywać problemy ludzi w
      tym kraju. Zgadzam się Jarek, że Ubeków trzeba rozliczyć - zwłaszcza tych,
      którzy bili, krzywdzili a może nawet mordowali, ale zapewniam cię Jarek, że
      Polaków w Londynie, których ewidentnie własne Państwo robi w konia to kompletnie
      w tym momencie nie interesuje. Zajmij się więc Jarku normalną robotą, pracą u
      podstaw, pozytywizmem, a knuj sobie i ścigaj Ubeków w ramach hobby po godzinach.
      • adrem63 Re: Pytania do Jarka Kaczyńskiego 19.03.06, 20:45
        Popieram, dosyć bicia piany, czas zabrać się do rozwiązywania problemów Polaków.
        • remik.bz Re: Pytania do Jarka Kaczyńskiego 19.03.06, 20:48
          adrem63 napisał:

          > Popieram, dosyć bicia piany, czas zabrać się do rozwiązywania problemów
          Polaków

          Jak to zrobić brz wiekszości w sejmie?
          • adrem63 Re: Pytania do Jarka Kaczyńskiego 20.03.06, 11:20
            Większość trzeba zorganizować, dogadywać się a nie kłócić. Większości nikt nie
            poda panu Kaczyńskiemu na srebrnym półmisku. Tym bardziej nie otrzyma jej w
            wyniku nowych wyborów. Mediacje, porozumienia, szanowanie koalicjantów,
            budowanie konsensusu. Dość kłótni. Do roboty !
            • remik.bz Re: Pytania do Jarka Kaczyńskiego 20.03.06, 15:30
              A czy ktoś poda PO wiekszość na półmisku? Pewnie nie. Tez trzeba bdzie się
              dogadać. Pytanie z kim. Może z komuchami, z SO , LPR , PSL- skoro PiS to
              ten "zły"?
              Twój post dotyczy zarówno PiS-u jaki PO .
      • remik.bz Do "normalnej roboty potrzeba większości w sejmie 19.03.06, 20:47
        kowalsky40 napisał:
        Zajmij się więc Jarku normalną robotą, pracą u
        > podstaw, pozytywizmem,

        Masz racje, tyle tylko ,ze do tej pozytywistycznej roboty potrzebna jest
        wiekszość w sejmie popierająca rząd.
        Jak sobie np wyobrażasz dajmy na to jakaś ustawę w sprawie podwójnego ( w
        praktyce) opodatkowania naszych rodaków w Londynie przy braku wiekszości w
        sejmie i działaniu "byle dokopać PiS-owi" ?
        • maheda Najpierw niech taki projekt się pojawi 19.03.06, 21:02
          a potem dopiero mów, w razie czego, że się nie udało - będziemy imiennie
          wiedzieli, przez kogo się nie udało.
          Lepiej krzyczeć, że się na pewno nie uda, niż zacząć coś robić konkretnego,
          prawda?
          • remik.bz Rząd mniejszościowy w Polsce nie ma szans 19.03.06, 21:05
            maheda napisała:

            > a potem dopiero mów, w razie czego, że się nie udało - będziemy imiennie
            > wiedzieli, przez kogo się nie udało.
            > Lepiej krzyczeć, że się na pewno nie uda, niż zacząć coś robić konkretnego,
            > prawda?

            To był tylko konkretny przyklad. Rząd mniejszościowy takich spraw ma "na
            kopy" .Przy braku odpowiedzialnej opozycji ( a niestety tak jest w Polsce)rząd
            mniejszościowy to tylko dryfowanie bez efektów dla nas.
            • maheda Re: Rząd mniejszościowy w Polsce nie ma szans 19.03.06, 22:51
              Podasz mi jakieś przykłady konkretnych zmian w ustawach, jakie ostatnio weszły
              do Sejmu? Nie ukrywam, że od dwóch miesięcy byłam off-topic i nie wiem, co tam
              się działo - miałam spore zamieszania rodzinne.
              Bo nie słyszałam o konkretnych i odczuwalnych dla nas propozycjach zmian, które
              zostałyby odrzucone ze względu na brak wiekszości? (Proszę po ustaleniu paktu).
              Dziękuję z góry.
              • remik.bz Re: Rząd mniejszościowy w Polsce nie ma szans 20.03.06, 08:45
                maheda napisała:

                > Podasz mi jakieś przykłady konkretnych zmian w ustawach, jakie ostatnio
                weszły
                > do Sejmu? Nie ukrywam, że od dwóch miesięcy byłam off-topic i nie wiem, co
                tam
                > się działo - miałam spore zamieszania rodzinne.
                > Bo nie słyszałam o konkretnych i odczuwalnych dla nas propozycjach zmian,
                które
                >
                > zostałyby odrzucone ze względu na brak wiekszości? (Proszę po ustaleniu
                paktu).
                > Dziękuję z góry.

                Trzeba by zajrzeć na sejmowa strone , a troche nie mam czasu.
                Wiem ,ze np były dość mocne propozycje "prorodzine". Media uczepiły sie tego
                nieszczęsnego "becikowego" a to tylko nieistotny fragment.
                Była propozycja zwiazania podatku dochodowego z ilością dzieci . Dla mnie np to
                ważne. Zarabiam przyzwoicie , ale mam trójke dzieci i placę taki sam podatek
                jak kolega , bezdzietny singiel . Jasne ,ze propozycja PiS mi pasuje więc.
                Były propozycje ulg podatkowych dla firm tworzących przedszkola przy firmie.
                Tez mi pasuje z przyczyn jak wyżej.
                Były propozycje długich ( chyba 2-godzinnych)oficjalnych ( nieobowiązkowych ,
                związanych z ulgami podatkowymi) przerw dla młodych matek na karmienie dzieci.
                Były propozycje zwiększenia długości urlopu macierzyńskiego, większej ochrony
                przed zwolnieniami kobiet "po urlopie macierzyńskim".
                Nie wiem czy te wszystkie propozycje sa dobre z przyczyn "gospodarczych" , ale
                należało to publicznie wyjasnic , a nie nasmiewać się wyłącznie z tego
                nieszczęsnego "becikowego".
                Sprawy z "antykorupcja" tez mi pasują. Mam kontakt z zamówieniami publicznymi i
                częst "nóż się w kieszeni otwiera".
                Popieram również chęć "odświeżenia" środowisk prawniczych. Może te propozycje
                sa naiwne , ale coś wymiarem sprawiedliwości zrobić trzeba , a nie tylko
                wszystko wysmiewać. Jeśli PO wie lepiej , niech pomaga - jak przystało na
                odpowiedzialna opozycję, a nie wyłącznie wysmiewa " aby dokopać Kaczorom".
                Dokopuje nam wszystkim , w sprawie polityki prorodzinnej np mnie.
                • remik.bz Jeszcze coś mi się przypomniało 20.03.06, 10:42
                  Były propozycje wprowadzenia 2-óch progów podatkowych ( mało, zawsze to krok w
                  dobrym kierunku)oraz zlikwidowania kas fiskalnych w mini-firmach
                  typu "taksówkarz" , "straganiarz z pietruszką", aby nie dręczyć mini-bissnesu.
                  Ta ostatnia propozycja oczywiście do dyskusji.
      • zielona.budka mówił chłop do obrazu.. 19.03.06, 23:18
        a abraz...itd... rzygać sie chce

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka