Dodaj do ulubionych

Marek Kotlinowski do Trybunału Konstytucyjnego

09.05.06, 09:09
Już widze te głosy oburzenia na upolitycznienie TK... Tylko warto pamiętać,
że w tej chwili w TK siedza posłowe SLD, UD, UW i AWS...
Obserwuj wątek
    • alkud PiS obsadzi TK prawnikami z Samoobrony 09.05.06, 09:13
      jak w temacie :-)

      ---
      religiapokoju.blox.pl/2006/05/Islamska-etykieta-na-podstawie-Koranu.html
    • likkaon Galba na inkwizytora :-) 09.05.06, 09:23
      A galba zostanie przewodniczącym TK a wtedy zapłoną stosy...
      Kotlinowski choć się z nim nie zgadzam co do poglądów zły nie jest( stara się
      mówić w sposób wyważony) ale kompetencji to mu na takie stanowisko zdecydowanie
      barakuje, czy PiS nie mógłby choć raz powołac jakichś nie partyjnych do
      niepartyjnej instytucji? Chyba nie bo oni jakoś ciągle nam udowadniają że mimo
      moralizatorskich haseł na ustach przyzwoitość mają w "głebokim" poważaniu,
      liczy się tylko TKM i BMW....
      • waldek64 Re: Galba na inkwizytora :-) 09.05.06, 09:43
        Panie likkaon,
        Skad ta nienawisc do galby?
        Przeciez jestest Pan w stanie (tak sadze) uczciwie z nim dyskutowac? Po co te
        osobiste wycieczki?
        • likkaon Taki kaprys 09.05.06, 09:55
          Cóż postanowiłem dziś odrobinę popieścić próżność forumowej maskotki galby i
          pouciekać się do osobistych wycieczek taki kaprys mam.
          Co do dyskusji to szczerze wątpię czy da się z galbą dyskutować na poziomie
          merytorycznym (nie raz to udowodnił) jest niestety zbyt zaślepiony przekonaniem
          o słuszności swojego rozumowania żeby przyznać nawet do najmniejszego błędu
          (niestety tak samo jak jego polityczni idole) jeśli nawet wdaje się on w
          dyskusje to kiedy zostaje przyciśnięty swoimi własnymi wypowiedziami dajmy na
          to z zeszłego tygodnia ucieka z tematu i nie wypowiada się więcej. Jest w tym
          też sporo mojej próżnośći post z galbą w tytule z pewnością zostanie
          przeczytany przez większość forumowiczów ot i kolejny kaprys.
          • waldek64 Re: Taki kaprys 09.05.06, 10:09
            likkaon napisał:
            > (...) forumowej maskotki
            > (...) jest (...)zbyt zaślepiony
            > (...) jego polityczni idole

            Oj, nieladnie...
            Taki jezyk wywiera fatalne wrazenie na obserwatorach dyskusji.
            Bez urazy, ale przypomina to jazgot.
            Przepraszam i pozdrawiam.
    • zyks Posadka niezła,ale czy p.Kotlinowski spełnia wysok 09.05.06, 09:35
      ie warunki kwalifikacyjne? No i ta opinia nieposzlakowana...:)
      • maruda.r Re: Posadka niezła,ale czy p.Kotlinowski spełnia 09.05.06, 09:38
        zyks napisał:

        > ie warunki kwalifikacyjne? No i ta opinia nieposzlakowana...:)

        **********************************

        Ustawa o TK

        Art. 5.3.
        Sędzią Trybunału może być osoba, która posiada kwalifikacje wymagane do
        zajmowania stanowiska sędziego Sądu Najwyższego lub Naczelnego Sądu
        Administracyjnego.

        • krwawy.zenek Re: Posadka niezła,ale czy p.Kotlinowski spełnia 09.05.06, 14:25
          Te Kotlinowski akurat posiada.
          Jak na LPR to dość przyzwoity i niegłupi facet. Jeżeli zostanie wybrany, na
          pewno nie będzie chodził na parku J.K., więc paradoksalnie to niezła
          kandydatura. Wolisz czterech Gosiewskich i dwie Róże Żarskie?
    • r202 Re: Marek Kotlinowski do Trybunału Konstytucyjneg 09.05.06, 09:37
      Tylko, że poza Jerzym Stępniem, pozostali legitymują się jakimś dorobkiem naukowym, doświadczeniem
      w wymiarze sprawiedliwości etc. Prawnikiem jest i senator Rau i poseł Gosiewski - niemniej jest między
      nimi subtelna różnica.
      • krwawy.zenek Re: Marek Kotlinowski do Trybunału Konstytucyjneg 09.05.06, 14:28
        r202 napisał:

        > Tylko, że poza Jerzym Stępniem, pozostali legitymują się jakimś dorobkiem
        nauko
        > wym, doświadczeniem
        > w wymiarze sprawiedliwości etc.

        Stępień był przecież m.in. sędzią w sądzie powszechnym i adwokatem, więc
        doświadczenie ma i to duże. Akurat on jest zresztą bardzo dobrym sędzią TK.
        Jeśli chodzi o dobrobek, nie słyszałem nic o dorobku Johanna (też dobry sędzia
        TK).


        Prawnikiem jest i senator Rau i poseł Gosiewsk
        > i - niemniej jest między
        > nimi subtelna różnica.
    • kaszalot_spam Re: Marek Kotlinowski do Trybunału Konstytucyjneg 09.05.06, 09:44
      galba napisał:

      > Już widze te głosy oburzenia na upolitycznienie TK... Tylko warto pamiętać,
      > że w tej chwili w TK siedza posłowe SLD, UD, UW i AWS...

      Mam krótkie pytanie, czy jak juz obecny parlament obsadzi TK swoimi ludzmi to
      jego wyroki bedą niepodważalne i niekomentowalne? A co bedzie jak przyjdzie
      inna władza i powie że wyroki nowego są bee, to co wtedy? Powiesz że TK to rada
      mędrców i nie ma co dyskutować.

      kaszalot
    • gss87 Kotlinowski to najsensowniejszy gość z LPR 09.05.06, 09:53
      I jeden z najsensowniejszych przedstawicieli "czarnej koalicji".
      Dziwię się co on robi w towarzystwie Giertycha and Co.
    • dzakarta Re: Marek Kotlinowski do Trybunału Konstytucyjneg 09.05.06, 10:06
      Buhahaaaaaaaaaaaaaaaa! Zapomnieliście jeszcze o Renatce Beger!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka