Dodaj do ulubionych

Żydowskie lobby wiecznie żywe

14.05.06, 00:46
W artykule:
Tymczasem Izrael nigdy nie zasługiwał na wsparcie - ani finansowe, ani
polityczne, ani nawet moralne - gdyż "powstanie państwa izraelskiego wiązało
się z moralną zbrodnią popełnioną na Palestyńczykach".

Izrael jest na swoim miejscu i historycznie i politycznie. A gdzie mieliby być?
Od wieków ich wrogami są praktycznie wszyscy. jestem przeciw zabiciu
wszystkich Żydów.
To, że potrfią świetnie lobbować jest powodem do chwały, a nie agresji.
Szanuję ich wolę przeżycia w tym rejonie świata. Nigdy nie napadali na
sąsiadów po uzyskaniu w 1947 roku niepodległości, to oni na nich napadali.
Uczmy się historii.
Obserwuj wątek
    • lupus2 Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 01:21
      Pewien emeryt z Florydy pisał: Jestem wierzącym i praktykującym Żydem. Mój
      ojciec był oficerem piechoty morskiej podczas II wojny światowej, ja byłem
      oficerem piechoty morskiej w Wietnamie, a mój syn jest oficerem piechoty
      morskiej w Iraku. Każdy z nas wspiera Izrael. Czy więc nie zasługujemy na miano
      amerykańskich patriotów?".
      ------
      No i co z tego, czego to dowodzi? Czy 2. Wojna, Wietnam albo wojna w Iraku
      stoja jakiejs kolizji z interesem Izraela? No a skoro nie stoja, to co to
      szkodzi byc przy okazji amerykanskim patriota?



      • vivian.darkbloom poucz się historii 14.05.06, 12:04
        trudno żeby II wojna światowa stała albo nie stała w kolizji z interesem
        Izraela, bo Izrael wtedy nie istniał... a wojna w Wietnamie nie miała zwiazku z
        problemami Bliskiego Wschodu.
        • kamyk39 Re: poucz się historii 14.05.06, 14:10
          vivian.darkbloom napisała:

          > trudno żeby II wojna światowa stała albo nie stała w kolizji z interesem
          > Izraela, bo Izrael wtedy nie istniał... a wojna w Wietnamie nie miała zwiazku z
          >
          > problemami Bliskiego Wschodu.

          Jka to nie istnial?
          Nie jest wiecznie zywy (tak slyszalem)?
          • jacg Re: poucz się historii 15.05.06, 18:52
            artykul historykow amerykanskich choc przesadzony (nowa wersja "zydopwsko-
            masonskiego spisku") byl potrzebny. dowodzi tego chociazby dyskusja jaka
            rozpetal, ponadto coraz powszechniejsze chyba odczucia ze zydzi prawem kaduka
            zadaja rozgrzeszania ich ze wszystkiego oraz ogolnego poparcia przez caly swiat
            ich slusznej walki z arabskimi terrorystami oskarzajac wszystkich oponentow o
            antysemityzm (kazdy kto ich krytykuje jest antysemita). czy holocaust uprawnil
            zydow do odebrania palestyny palestynczykom i wyslania ich do obozow? czy to
            nie przypadkiem powstanie izraela stalo sie zarzewiem niemozliwego do ugaszenia
            konfliktu na bliskim wschodzie oraz dalo impuls do rozwoju terroryzmu wsrod
            arabow (przypominam: terroryzm to bron slabych, jak polska byla okupowana przez
            zaborcow ktorzy podobnie chcieli dokonac zmian etnicznych na zajetych terenach
            to byla partyzantka styczniowa, to ppsowcy konstruawali bomby i napadali na
            pociagi)? jakiego pochodzenia ludnosc w wiekszosci zamieszkiwala tereny
            dzisiejszego izraela jeszcze 60-80 lat temu? czy caly swiat ma pomagac zydom w
            tworzeniu panstwa narodowego na zajetych terenach? czy to wina swiata ze zydzi
            rozproszyli sie na calym swiecie (a pod wplywem idei nacjonalistycznych wpadli
            na pomysl zeby wysiudac arabow znad jordanu i reaktywowac biblijny izrael)?
            kiedy stworzyli wlasne panstwo narodowe zaczeli serwowac innym te same
            przesladowania ktorych sami doswiadczali i probuja wciagac zachod do wojny z
            calym bliskim wschodem. nie musze za to podziwiac zydow, nie zazdroszcze im ich
            polozenia ale nie pochwalam tego jak swoje problemy probuja rozwiazywac.
            • blue_me Re: poucz się historii 15.05.06, 19:09
              " nie musze za to podziwiac zydow, nie zazdroszcze im ich
              polozenia ale nie pochwalam tego jak swoje problemy probuja rozwiazywac."
              spoko, nawet się z Tobą zgadzam;) tylko gdzie tu jest USA?
              moim zdaniem to jest (za przeproszeniem oczywiście) oglądanie sprawy od dupy
              strony...
              To USA rządzi Izraelem (przynajmniej jeśli chodzi o sprawy "grubszej wagi" te
              mniej istotnie chrzanią sobie sami)- nie odwrotnie, nie oszukujmy się
              • jacg Re: poucz się historii 15.05.06, 19:52
                to USA wymyslilo w XIXw. idee narodowego panstwa izrael i ruch syjonistyczny?
                to USA wmawia wszystkim ze palestynczycy to terrorysci ktorzy zagrazaja calemu
                swiatu, a ostatnio to samo o iranie? to ze usa wykorzystuje izrael we wlasnych
                celach nie znaczy ze izrael jest bezwolnym narzedziem w rekach
                imperialistycznej polityki amerykanskiego lewiatana i ze nie ma poteznego lobby
                zydowskiego w usa, ktore niejedno osiagnelo na drodze do realizacji swojej idee
                fixe. sprobuj ponadto zdobyc sie na bardziej wyrafinowane okreslenia niz o
                ogladaniu dupy jakiegos problemu.
                • znajomy_jennifer_lopez Nie jestem antysemitą ale goście pisza prawdę. 15.05.06, 23:31
                  - kto nie wierzy w opowieści dziadków pamiętajacych okres miedzywojenny, kto myśli że minęły czasy "Ziemi Obiecanej" gdy Polak nie mógł nigdzie pożyczyć kasy bo Żydzi uznali że Polak nie będzie wielkim fabrykantem, niech sięga bliżej, bardzo blisko:
                  polecam stenogram słynnej rozmowy Rywina z Michnikiem, pada tam taka subtelna aluzja - Żyd Rywin przyszedł do Żyda Michnika bo Żyd z nie-Żydem prawdziwych interesów nie robi. Dlatego wysłali Rywina a nie Kwiatkowskiego, Dzakubowską czy kogoś z ich otoczenia.
                  • fyrlok Re: Nie jestem antysemitą ale goście pisza prawdę 15.05.06, 23:36
                    A jestes pewny,
                    ze Kwiatkowski i Jakubowska
                    nie sa ?...........

                    bo mi sie zdaje.........
                    • plmlp To przypadek opisany jużprzez Andersena jako "Nowe 16.05.06, 10:07
                      szaty cesarza"...Problemem nie jest dostrzeżenie tego mechanizmu, problemem jest brak odwagi, aby go nazwać.
                      • meylec Czy M. Edelmann zażąda zamknięcia "GW"??? 16.05.06, 12:12
                        Po tym artykule? No bo przecież gdyby podobne rozważania prezentowano w "Radiu
                        Maryja", to pewnie obok p.M. Edelmanna swój protest wyraziłby BenedyktXVI,
                        Fundacja Helsińska, środowiska żydowskie, gejowsko-lesbijskie i nie wiadomo kto
                        jeszcze....
                  • taziuta John Mearsheimer i Stephen Walt antysemitami? :-) 16.05.06, 10:57
                    Jak profesorowie mają swoje zdanie na temat żydowskiego lobby, tzn. że muszą
                    być antysemitami? A może zwyczajnie, po ludzku się mylą? A może mają rację?
                    Ale kto o tym decyduje? Żydowskie lobby? :-))))))))))))))))
                  • ryback portki w dol i mozna sprawdzic, u nas ale w usa ?! 16.05.06, 12:55
                    juz nie !
                    tam obrzezaja kazdego !
                    kto mial na to wplyw ,pewnie niemcy
            • athaualpa Re: poucz się historii 16.05.06, 15:07
              Akurat bliskowschodni tygiel, to nie tylko wina Izraela i Arabów, ale głównie
              Angoli, którzy:
              1. najpierw usiłowali wysiudać z tych terenów Turków i obiecywali Arabom cuda
              na kiju (vide - 'Siedem fiarów mądrości' i Lawrence of Arabia),
              a potem
              2. w trakcie II wojny światowej - obiecywali Żydom niezależny kraj, którego
              niestety nie można było usadowić na księżycu. Ktoś musiał stracić i padło na
              Palestyńczyków.
              Być może odrobina dyplomacji i stanowczości od początku pomogłaby nakierować
              sprawy na właściwe tory. Angole jednak się bawili i Żydzi nie wytrzymali, siłą
              wywalczając sobie krainę.
              • jacg Re: poucz się historii 16.05.06, 21:44
                otóż okazuje się że także cykliści (względnie anglicy) moga być odpowiedzialni
                za wyrzucenie palestyńczyków z ich własnej ziemi. anglicy popchnęli zydów do
                tego (tak samo jak żydzi, masoni i ciż sami cykliści zmusili nazistów do
                zastosowania ostatecznego rozwiazania kwestii żydowskiej w europie...).
                • polonski Re: niech mi ktos odpowie, dlaczego? 17.05.06, 03:41
                  Kochani!

                  Przede wszystkim dzieki braterstwu (czytaj "conspiracy"), madrosci i sile
                  pieniadza.

                  Problem dla innych niestety ( jak np Polacy) jest taki, ze nie posiadaja wiezow
                  krwi. Twoja matka zydowka to chocbys chcial czy nie chcial to w duszy jestes
                  zydem a jak ojciec zyd, to zawsze kijem moze cie przekonac.
          • maxymowicz Re: poucz się historii 16.05.06, 01:47
            Wlasnie. To szczepy Izraela napadly Filistynow(Palestynczykow)piec
            tysiecy(?)lat temu by zdobyc ziemie mlekiem i miodem...A tymczasem,
            okazuje sie ze chodzi o wode. Za kilka dekad, Jordan i Morze Martwe
            wyschna, i wtedy trzeba bedzie szukac nowej ziemi obiecanej- najlepiej
            w Polsce.Szalom.
        • jb93 Re: poucz się historii 16.05.06, 10:10
          Nie istnial, ale juz powstawal. Przed rozpoczecie II WS rottshild prowadzil silny lobbing z Niemcami.
          Hitler (tez zyd) wykorzystywal naiwnosc zydow i ich rozkochanie w niemieckiej sile. Bral pieniadze by w
          ospowiednim czasie ukrecic sprawie leb i zrealizowac zamowienie kongresu zydow amerykanskich -
          wybicie biednego ale bardzo licznego zydostwa europejskiego.

          > trudno żeby II wojna światowa stała albo nie stała w kolizji z interesem
          > Izraela, bo Izrael wtedy nie istniał... a wojna w Wietnamie nie miała zwiazku z
          >
          > problemami Bliskiego Wschodu.
          • meylec "Agora" kolejną inwestycją Ojca Dyrektora??? 16.05.06, 12:21
            Wiem że mają problemy, kurs na GPW leci na pysk, ale żeby aż do tego doszło?
          • rzabba Re: poucz się historii A KTO nie wierzy, to niech 17.05.06, 10:06
            sobie poczyta, ale w alternatywnych zrodlach

            jb93 napisał:

            > Nie istnial, ale juz powstawal. Przed rozpoczecie II WS rottshild prowadzil
            silny lobbing z Niemcami.
            > Hitler (tez zyd) wykorzystywal naiwnosc zydow i ich rozkochanie w niemieckiej
            sile. Bral pieniadze by w
            > ospowiednim czasie ukrecic sprawie leb i zrealizowac zamowienie kongresu zydow
            > amerykanskich wybicie biednego ale bardzo licznego zydostwa europejskiego.
      • gibenrath Zszokowała mnie tendencyjnośc Węglarczyka... 16.05.06, 12:34
        Naprawdę fatalnie skonstruowany artykuł, skrajnie stronniczy, urągający zasadom
        rzetelności dziennikarskiej, na dodatek zakończony strasznie tendencyjnie: na
        pytanie dlaczego wspiera się Izrael, odpowiedz brzmi - bo tak nakazuje
        przywoitość. Wzruszające doprawdy. Ciewkawe tylko czy też przyzwoitość
        przemawia za jeżdzeniem po ranczu z Putinem i zapominaniem o Czeczenii.
        ps. osobiście jestem raczej filosemitą, ale takie artykuły "wprawiają mnie w
        osłupienie"
      • ryback ojciec ,ja i syn 16.05.06, 12:51
        kazdy byl jest oficerem .
        oficer stoi z tylu i wydaje rozkazy ,plebs do boju wykonywac rozkazy
    • 18261826www Tylko my mamy G...do powiedzenia 14.05.06, 01:25
      Zydzi wyksztalcili swoje dzieci na: lekarzy,prawnikow,urzednikow bankowych i
      maja wiele do powiedzenia.
      My mamy polskie getta,"narodowe" kluby z mieszanka moczu i piwa,kongres
      polonii-nic nie znaczacy i calkowicie pozbawiony autorytetu i mamy tez tysiace
      dowcipow na nasz temat.Tylko niestety nie mamy nic do powiedzenia .
      • gunio28 Re: Tylko my mamy G...do powiedzenia 14.05.06, 02:28
        Lobby "izrealskie" w USA? Oczywiście. Wystarczy śledzić treść codziennych gazet
        (USA). Każde "pięrdnięcie" w Izraelu jest tutaj skrupulatnie odnotowywane-Izrael
        stanowi chyba jeden z najczęściej pojawiających się tematów "zagranicznych" w
        amerykańskiej prasie-najczęściej już na pierwszej stronie- nie tak dawno, prawie
        "codzienny sitcom" o chorobie premiera Izraela. Milion dolarów dla tego kto by
        znalazł tam wzmiankę o wizycie Prezydenta Rzeczpospolitejw USA - sojusznika? w
        Iraku.
        Może nie na temat ale,dostępne wiadomości z Polski w prasie amerykańskiej to
        najczęściej doniesienia związane i przez pryzmat stosunku do Żydów np. Financial
        Times "Litter from Poland" autor Richard Bernstein-nazwisko nie wymaga podkreślenia.
      • evito dowcipow na temat zydow jest znacznie wiecej 15.05.06, 21:11
        a Polakow nie ma lekarzy , prawnikow .Polska to kraj samych analfabetow, zastanow sie czlowieka za nim cos napiszesz.

        > Zydzi wyksztalcili swoje dzieci na: lekarzy,prawnikow,urzednikow bankowych i
        > maja wiele do powiedzenia.
        > My mamy polskie getta,"narodowe" kluby z mieszanka moczu i piwa,kongres
        > polonii-nic nie znaczacy i calkowicie pozbawiony autorytetu i mamy tez tysiace
        > dowcipow na nasz temat.Tylko niestety nie mamy nic do powiedzenia .
        • zuzanka101 Re: dowcipow na temat zydow jest znacznie wiecej 15.05.06, 23:46
          Evito nie gorączkuj się. Nie chodzi o ogół Polaków. Mówi się o polskiej
          emigracji w USA. I to co napisał to szczera prawda. Ta nasza emigracja to chłam.
          Nie musisz jechać do USA aby zobaczyć kto tam dociera. Przyjedż na Piękną pod
          ambasadę i popatrz na te "elity". Jak nie wierzysz to sprawdź w USA do jakich
          szkół chodzą dzieci polskie a jakie żydowskie. Sprawdź jaki odsetek Polaków jest
          na renomowanych uczelniach a jaki Żydów. Twoje słowa "zastanów się człowieku
          zanim coś napiszesz". Evito ucz się polskiego.
          • rzabba Re: dowcipow na temat Zuzanka101 17.05.06, 10:17

            Odpowiadasz na :

            zuzanka101 napisał:

            > Evito nie gorączkuj się. Nie chodzi o ogół Polaków. Mówi się o polskiej
            > emigracji w USA. I to co napisał to szczera prawda. Ta nasza emigracja to
            chłam. Nie musisz jechać do USA aby zobaczyć kto tam dociera. Przyjedż na Piękną
            pod ambasadę i popatrz na te "elity"...

            ------
            pewnie, ze na zarobek jada ludzie najbiedniejsi. sugerujesz zupelnie
            niewlasciwie swoj dystans od "chlamu"
      • jotka42 Re: Tylko my mamy G...do powiedzenia 16.05.06, 00:11
        Przestańcie pieprzyć. Ja też wyksztalciłam moje dzieci będac nauczycielką w PRL-
        u. Trzeba tylko chcieć i doceniać wagę wykształcenia. I moje dzieci znają po
        kilka jezyków, chociaż grosza na to nie przeznaczylam, bo nie miałam. A
        przewaga Żydow na tym polega, że mają świadomość, co jest ważne i że im się
        chce.Np. rozmawiać z dziećmi, zamiast leżeć na kanapie, pić piwo i pstrykać
        pilotem. Ponieważ czują się zagrożeni, to pracują ciężko. Może My też
        moglibyśmy sie poczuć zagrożeni i wziąć się do roboty zamiast wybrzydzać się
        naŻydow?
    • melipol IDF strzela do uczestników pokojowej demonstracji 14.05.06, 02:14
      Australijczyk Phil Reiss z Yowie Bay w Sydney (i duński demonstrator) są w
      stanie ciężkim w izraelskim szpitalu w wyniku postrzału w głowę z bliskiej
      odległości przy użyciu gumowej kuli przez żołnierza izraelskiego.
      Phil Reiss woluntariusz Międzynarodowego Ruchu Solidarnościowego (IMS) filmował
      pokojowa demonstracje na Zachodnim Brzegu Jordanu.

      IMS jest pokojowym palestyńskim ruchem przeciwstawiającym się izraelskiej
      okupacji Palestyny. W demonstracji brali tez udział Żydzi przeciwni brutalnemu
      traktowaniu Palestyńczyków.

      Premier John Howard jest aktualnie z oficjalna wizyta w USA. Ma odebrac nagrode
      od syjonistycznej organizacji B'nai B'rith za bliska wspolprace z Izraelem.
      Ciekawe jaka bedzie reakcja rzadu australijskiego w tej sprawie. Dla
      przypomnienia amerykanskie media nic nie pisaly o brutalnym morderstwie
      amerykanki Rachel Corrie rzad marionetkowego G. W. Bush'a udawal ze nic sie nie
      stalo.


      A Sydney man is being treated in an Israeli hospital after being shot in the
      head during a protest in the West Bank, an activist group says.
      The International Solidarity Movement (ISM) said Israeli soldiers started
      throwing sound grenades and firing rubber-coated bullets during the
      demonstration, injuring seven people.
      ISM spokeswoman Zadie Susser said Phil Reiss, from Yowie Bay in Sydney's south,
      and a Danish demonstrator were seriously injured after being shot in the head
      at close range with rubber bullets.
      Ms Susser said Mr Reiss had been volunteering with the ISM for two weeks and
      had been filming the demonstration.
      "He was standing with a video camera filming and they shot him," she told AAP.
      "Phil walked a little bit then sat down, and me and an Israeli activist helped
      him get up and the blood was spurting out of his head.
      "We got him out of the line of fire and ... as we were getting him into the
      ambulance an Israeli soldier grabbed his long hair and they all tried to stop
      him from leaving in the ambulance even though they knew he was injured."
      Ms Susser said Mr Reiss had haemorrhaging in his brain and was being treated in
      Tel Hashomer hospital in Tel Aviv.
      "We spoke to the doctor a few hours ago and he told us Phil was in a moderate
      condition," she said.
      "He had haemorrhaging in his brain and they were monitoring him."
      The ISM is a non-violent, Palestinian-led movement committed to resisting the
      Israeli occupation of Palestinian land.
      The violence occurred during a weekly demonstration protesting against the
      building of Israel's separation barrier at the West Bank town of Bilin.
      A Department of Foreign Affairs and Trade spokesman said the injured man was 29
      years old. He could not confirm his name at this stage.

      www.smh.com.au/news/world/australian-shot-in-israel-during-
      protest/2006/05/13/1146940764887.html
      www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=3764
      english.aljazeera.net/NR/exeres/C926680B-3CBB-4AAA-9933-38AE549D9975.htm
      www.rachelcorrie.org/




      • rdb Re: IDF strzela do uczestników pokojowej demonstr 16.05.06, 08:06
        melipol napisała:
        >
        > pokojowa demonstracje na Zachodnim Brzegu Jordanu.

        pewnie ze pokojowa demonstracja!

        w koncu trudno uznac zeby rzucanie koktajlami molotowa, kamieniami i
        sporadycznymi strzalami z broni palnej uznac od razu za niepokojowa demonstracje


        >
        > IMS jest pokojowym palestyńskim ruchem

        pokojowe nastawienie tego ruchu wyraza sie w glebokim przeswiadczeniu ze po
        wymordowaniu wszystkich zydow,
        nastapi trwaly pokoj w Izraelu (no moze jeszcze trzeba bedzie wyrznac troche
        arabskich chrzescijan ale tych w wyniku pokojowej dzialalnosci palestynskich
        ugrupowan juz niewielu zostalo)
    • gunio28 Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 03:16
      Lobby "izrealskie" w USA? Oczywiście. Wystarczy śledzić treść codziennych gazet
      (USA). Każde "pięrdnięcie" w Izraelu jest tutaj skrupulatnie odnotowywane-Izrael
      stanowi chyba jeden z najczęściej pojawiających się tematów "zagranicznych" w
      amerykańskiej prasie-najczęściej już na pierwszej stronie- nie tak dawno, prawie
      "codzienny sitcom" o chorobie premiera Izraela. Milion dolarów dla tego kto by
      znalazł tam wzmiankę o wizycie Prezydenta Rzeczpospolitejw USA - sojusznika? w
      Iraku.
      Może nie na temat ale,dostępne wiadomości z Polski w prasie amerykańskiej to
      najczęściej doniesienia związane i przez pryzmat stosunku do Żydów np. Financial
      Times "Litter from Poland" autor Richard Bernstein-nazwisko nie wymaga podkreślenia.
    • dontworry Jestem pod wrażeniem! 14.05.06, 03:34
      To bardzo uczciwy, rzeczowy artykuł. Posiada szczery komentarz, a przede
      wszystkim mocne kontrargumenty. To jest właśnie prasa na poziomie.

      Tak trzymać;
      Prawda, prawda i tylko prawda.

      Brawo, panie Bartoszu!
      • kamyk39 Re: Jestem pod wrażeniem! 14.05.06, 14:06
        dontworry napisał:

        > To bardzo uczciwy, rzeczowy artykuł. Posiada szczery komentarz, a przede
        > wszystkim mocne kontrargumenty. To jest właśnie prasa na poziomie.
        >
        > Tak trzymać;
        > Prawda, prawda i tylko prawda.
        >
        > Brawo, panie Bartoszu!

        Toz to nie Bartosz pisal, inno ci politycy.

        Bartosz to ...., jego doniesienia z Iraku itp.
      • joykit Czy aby na pewno? 14.05.06, 19:40
        www.lrb.co.uk/v28/n06/mear01_.html
        Zainteresowanym polecam zapoznanie się z artykułem. Daje to pełniejszy obraz
        sytuacji niż komentarz z trzeciej ręki i kilka cytatów wyrwanych z kontekstu.
        Panowie Mearsheimer i Walt nie przytaczają opinii wartościujących, jedynie
        fakty, które z pewnością mogą skłonić do przemyśleń.
        • snow21 Zionist Babilon and his overseas colony USA. 15.05.06, 13:07
        • j_mat Re: Czy aby na pewno? 16.05.06, 16:20
          joykit napisał:

          > www.lrb.co.uk/v28/n06/mear01_.html
          > Zainteresowanym polecam zapoznanie się z artykułem. Daje to pełniejszy obraz
          > sytuacji niż komentarz z trzeciej ręki i kilka cytatów wyrwanych z kontekstu.
          > Panowie Mearsheimer i Walt nie przytaczają opinii wartościujących, jedynie
          > fakty, które z pewnością mogą skłonić do przemyśleń.

          Panowie Mearsheimer i Walt przytaczają fakty powszechnie znane i niczego nie
          dowodzące. Jednak interpretują je zgodnie z przyjętą z góry tezą (tzn.
          tendencyjnie). Czasem nawet dochodzi do zabawnych sytuacji, gdy próbując
          udowodnić tezę szczegółową (np. przy pomocy faktów o nieprzyjaznych gestach
          Izraela wobec USA dowodzą, że sprzyjanie Izraelowi nie leży w interesie USA),
          podważają zarazem tezę główną (o ścisłych i więcej niż przyjacielskich
          związkach obu krajów). A co myśleć o przytaczanych przykładach żydowskiego
          lobbyingu antyizraelskiego?
          Rutynowo odżegnując się od prymitywnej diagnozy o żydowskim spisku rodem
          z "Protokołów mędrców Syjonu", autorzy kilka zdań niżej przystępują ochoczo do
          demaskowania tegoż spisku, który terroryzuje Kongres (czymże oni szantażują
          tych kongresmenów, to coś tak jak w Polsce układ), wywiera nacisk na
          prezydentów, i wpływa na (wszystkie?) instytucje kształtowania opinii
          publicznej, w tym prasę. Spisek rozciągnął swoje macki na amerykańskie
          uniwersytety, mędrcy Syjonu zajęli miejsca profesorów i sączą jad do młodych,
          naiwnych umysłów...
          Dosyć. To przestaje być śmieszne. Ale w mojej głowie rodzi się jeszcze
          straszliwsze podejrzenie. Czy ci autorzy nie są przypadkiem... żydowskiego
          pochodzenia? Uwzględniwszy jeszcze casus Finkelsteina (a wcześniej Chomsky'ego
          i innych), możemy łatwo dojść do wniosku, że to jednak jest spisek!
          Antyżydowski spisek przewrażliwionych Żydów, przerażonych swoim geniuszem (tylu
          laureatów Nobla!), swoim bogactwem, zakresem swojej władzy i taką łatwością
          manipulowania wszystkimi innymi ludźmi, którzy bez protestu zrobią wszystko, o
          co się ich poprosi. To rzeczywiście przeraża. Czyżby odwróciły się role
          Wielkiego i Małego Szatana?
          Ale to dobrze, że - jak konkludują autorzy - jest promyk nadziei...
      • pendrek_wyrzutek dontworry popiera nienawistny antykubizm! 15.05.06, 18:35
        dontworry napisał:

        > To bardzo uczciwy, rzeczowy artykuł. Posiada szczery komentarz, a przede
        > wszystkim mocne kontrargumenty. To jest właśnie prasa na poziomie.
        >
        > Tak trzymać;
        > Prawda, prawda i tylko prawda.
        >
        > Brawo, panie Bartoszu!

        "Prawda"?! Popiera Pan wredne oskarzenia
        wobec rzekomego "lobby kubańskiego"?

        Oto ustep szerzacy anty kubanczykie uprzedzenia:

        > lobby żydowskie - choć odgrywa bardzo ważną rolę w kreowaniu
        > polityki USA na Bliskim Wschodzie - wcale nie jest najsilniejszym lobby
        > wpływającym na politykę zagraniczną USA. Tu palmę pierwszeństwa
        > dzierży lobby kubańskie
      • lewymajowy Re: Jestem pod wrażeniem! 15.05.06, 22:01
        dontworry napisał:

        > To bardzo uczciwy, rzeczowy artykuł. Posiada szczery komentarz, a przede
        > wszystkim mocne kontrargumenty. To jest właśnie prasa na poziomie.
        >
        > Tak trzymać;
        > Prawda, prawda i tylko prawda.
        >
        > Brawo, panie Bartoszu!

        rzeczowy? podejmuje tylko kilka watkow, sprawiajac wrazenie takowego. wlasnie,
        mocne kontrargumenty. zdawac sie moze, ze generalnie nie ma czegos takiego jak
        silne lobby zydowskie, a polityka zagraniczna najwiekszego mocarstwa na swiecie
        nie ma nic wspolnego z grupami interesow, a jest ksztaltowana przez
        niepoprawnych idealistow.
    • presentation1 ........Amerykanie zawsze wspierają słabszego..... 14.05.06, 08:17
      Chociaz tego nie powinni pisac.Smieszne ,falszywe i po prostu groteska.Tego
      rodzaju wypowiedzi czyta sie z przymrozeniem oka.A co do reszty?
      Cel jest jeden a nawet sto.Pozdrawiam
      • mnbvcx Re: ........Amerykanie zawsze wspierają słabszego 14.05.06, 09:27
        te jest lepsze: "dlaczego USA popierają Izrael [...] - Bo tak nakazuje
        przyzwoitość" buhahaha!!! polityka (amerykanska w szczegolnosci)i
        przyzwoitosc :D
        • polarbeer Re: ........Amerykanie zawsze wspierają słabszego 16.05.06, 02:56
          Rzeczywiscie wstyd ze tego typu komentarz pojawil sie w reportazu, (dowodzi jak
          bardzo Polscy dziennikarze boja sie tego lobby w Waszyngtonie) szczegolnie w
          swietle tego co jest w samej pracy:

          "Israel is often portrayed as weak and besieged, a Jewish David
          surrounded by a
          hostile Arab Goliath. This image has been carefully nurtured by
          Israeli leaders
          and sympathetic writers, but the opposite image is closer to the
          truth. Contrary
          to popular belief, the Zionists had larger, better ‐equipped, and better
          ‐led forces
          during the 1947 ‐49 War of Independence and the Israel Defense Forces
          (IDF) won
          quick and easy victories against Egypt in 1956 and against
          Egypt, Jordan, and
          Syria in 1967—before large ‐scale U.S. aid began flowing to Israel.24
          These victories
          offer eloquent evidence of Israeli patriotism, organizational ability, and
          military
          prowess, but they also reveal that Israel was far from helpless even
          in its earliest
          years.

          Today, Israel is the strongest military power in the Middle East. Its
          conventional
          forces are far superior to its neighbors and it is the only state
          in the region with
          nuclear weapons. Egypt and Jordan signed peace treaties with Israel
          and Saudi
          Arabia has offered to do so as well. Syria has lost its Soviet
          patron, Iraq has been
          decimated by three disastrous wars, and Iran is hundreds of miles
          away. The
          Palestinians barely have effective police, let alone a military that
          could threaten
          Israel. According to a 2005 assessment by Tel Aviv University’s
          prestigious
          Jaffee Center for Strategic Studies, “the strategic balance decidedly
          favors Israel,
          which has continued to widen the qualitative gap between its own
          military
          capability and deterrence powers and those of its neighbors.”25 If
          backing the
          underdog were a compelling rationale, the United States would be
          supporting
          Israel’s opponents."


          ksgnotes1.harvard.edu/Research/wpaper.nsf/rwp/RWP06-011
    • japas Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 08:49
      To teraz prosze przeprosic mi Staska Michalkiewicza. On to powiedzial przed
      nimi. A tak na marginesie, brakuje mi jego opowiesci wolnorynkowych w Interii.
      I...facet wcale nie jest antysemita, ma tylko otwarty umysl, a to wydaje sie
      byc dobrem licencjonowanym w Polsce.
    • br311 Re: Mercy !!! 14.05.06, 14:26
      To jeden z najbardziej plugawych tekstow jakie w zyciu przeczytalem. czy to
      pisal jakis redaktor importowany zza wschodniej granicy? "Niektorzy twierdza ze
      ziemia jest okragla. To bzdura!!! - krzycza oburzeni naukowcy. Kazdy prawdziwy
      naukowiec wie ze ziema jest plaska - mowi profesor X. Ci ktorzy twierdza ze
      ziemia jest okragla to zwykli antyziemianie - mowi profesor y." - przeciez to
      dzinnikarsto rodem z "Prawdy".
      • br311 Re: Mercy !!! 14.05.06, 14:34
        "Mearsheimer i Walt rzeczywiście zdają się nie rozumieć powodów, dla których
        Izrael cieszy się szczerą sympatią olbrzymiej części amerykańskiej opinii
        publicznej. Otóż Amerykanie zawsze wspierają słabszego, a historia państwa
        izraelskiego to opowieść o starciu małego narodu z otaczającymi go wrogami.
        Izrael był do niedawna jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie. Wspieranie kraju
        demokratycznego i przyjaznego Ameryce w każdej części świata leży w żywotnym
        interesie USA (z tych samych powodów utrzymywanie bliskich stosunków z Izraelem
        leży również w interesie Polski)." - to ja dziekuje i nie mam wiecej pytan.
    • habrys Żydowski Stolik w Ameryce! 14.05.06, 15:48
      No prosze! Amerykanie tez maja swoj Stolik Brydzowy i Czworokat. U nich nazywa
      sie Zydowskie Lobby, ale to sa ci sami, nie ukryja sie przed nami, moralnie
      czystymi!

      I tu widac jak na dloni geniusz Jaroslawa i to nie tylko w kraju, ale tez na
      arenie miedzynarodwej. Toz on to wszystko przewidzal!

      Ciekawe co na to Brat Anzelm? Juz sie doczekac nie moge jego zgorszonego glosu w
      mojej przegladarce...
      • evito dlategoKwasniewski zostal profesorem w Ameryce 15.05.06, 21:16
        Teraz wiadomo dlaczego Kwasniewski pojechal z wykladami do Ameryki i opowiadal o swojej karierze od PZPR do stolka prezydenta. Wlosy sie na glowie jeza to po co byla ta Solidarnosc skoro i tak historia sie powtarza .

        > No prosze! Amerykanie tez maja swoj Stolik Brydzowy i Czworokat. U nich nazywa
        > sie Zydowskie Lobby, ale to sa ci sami, nie ukryja sie przed nami, moralnie
        > czystymi!
        >
        > I tu widac jak na dloni geniusz Jaroslawa i to nie tylko w kraju, ale tez na
        > arenie miedzynarodwej. Toz on to wszystko przewidzal!
        >
        > Ciekawe co na to Brat Anzelm? Juz sie doczekac nie moge jego zgorszonego glosu
        > w
        > mojej przegladarce...
    • wally12 to trochę nie tak: 14.05.06, 16:19
      "Problem w tym, że obaj autorzy nie biorą pod uwagę scenariusza, w którym jakiś
      oficer fanatyk religijny wystrzeli rakietę na Izrael, bo uwierzy prezydentowi
      Ahmadineżadowi, według którego państwo żydowskie powinno być zmiecione z
      powierzchni ziemi. Mearsheimer i Walt nie zauważyli, że ataki 11 września
      ukazały nowe oblicze islamskiego fundamentalizmu". Gdyby Amerykanie naprawdę
      byli strażnikami sprawiedliwości to znaleźliby siłę na ukrócenie izraelskiej
      samowoli na terenach palestyńskich. To jeszcze nie oznacza porzucenie
      sojusznika - ot stawia mu się warunki. I co, Izrael by się nie ugiął? Skoro
      chce istnieć? Ja jednej rzeczy nie rozumiem, jeśli Izrael chce być naprawdę
      uznany a nie pod przymusem (jak to ma miejsce obecnie) to powinien sam zadbać o
      lepsze stosunki z sąsiadami. ich reakcji na istnienie Izraela nie ma się co
      dziwić. Dla nich żydowska kolonizacja Palestyny to jak przybysze z kosmosu. Ich
      lekceważący stosunek do mieszkających tam Arabów musi budzić nienawiść, dziwne,
      że rządzący Izraelem nie boją się tego a zdrugiej strony domagają się od
      sąsiadów uznania dla własnego istnienia. Można Arabów nie lubieć, można nimi
      pogardzać (Izrael pokazuje to bez ogródek), ale nie można w zamian nie
      spodziewać się nienawiści i bezsilnej wściekłości - to nie jest żaden
      fundamentalizm, żołnierze Hamasu nie są żadnymi terrorystami, tylko
      żołnierzami, którzy walczą takimi metodami jakie im się zostały. Liczba zbrodni
      popełnionych przez Izrael jest ogromna i wcale nie dziwię się drugiej stronie,
      że dopuszcza się takich metod. A co do tego "szaleńczego" ataku ze strony Iranu
      to chyba piszący te słowa sam w nie nie wierzy. Ameryka bardzo długo była i
      jest ślepa na cierpienia ludności arabskiej zanim 2 samoloty roztrzaskały WTC.
      Żydzi sami wybrali sobie Ojczyznę w świecie Orientu, to był przecież świadomy
      wybór. A swoją drogą: ile lat czekali muzułmanie zanim nadarzyła się okazja do
      zniszczenia istniejącego na podobnych zasadach Królestwa Jerozolimy? I czy
      wyrżnęli chrześcijan, gdy jązdobyli? Nie. Tyle samo wart jest
      obecny "fundamentalizm" arabski. Ten radykalizm to efekt bezsilnej wściekłości
      i urażonej dumy Arabów. To jest powszechna cecha ludzkiej psychiki - nie żadna
      wschodnia mentalność. "Kluczniku, Twoje serce poczciwe nie umie uczuć ile jest
      piekła w urażonej dumie". Wcale nie uważam polityki Izraela za mądrą i dobrą
      dla Żydów na długą metę.
      • jacg Re: to trochę nie tak: 15.05.06, 18:59
        swietny tekst wally, znacznie lepszy (takze madrzejszy i przede wszystkim
        uczciwy) od tendencyjnych wypocin dziennikarza GW ktore komentujesz.
      • babaqba Re: to trochę nie tak: 15.05.06, 21:51
        wally12 napisał:
        (...)Można Arabów nie lubieć, można nimi
        > pogardzać (Izrael pokazuje to bez ogródek), ale nie można w zamian nie
        > spodziewać się nienawiści i bezsilnej wściekłości - to nie jest żaden
        > fundamentalizm, żołnierze Hamasu nie są żadnymi terrorystami, tylko
        > żołnierzami, którzy walczą takimi metodami jakie im się zostały. (...)

        "Żołnierze" walczący z kobietami i dziećmi przy pomocy bomb wkładanych do tornistrów własnych
        dzieci... Można "nie lubieć" żydów, ale jak już siać propagandę, to radzę bardziej "ynteligentnie". Choć
        jak na polski, przeciętny poziom, to jak widać po wpisach, taka "prawda" wystarcza.
        • lewymajowy Re: to trochę nie tak: 16.05.06, 05:21
          spojrz nieco dalej w przeszlosc i zobaczysz na jakich fundamentach powstalo
          wspolczesne panstwo Izrael. jak juz dotrzesz do takich wydarzen jak zamach
          bombowy w hotelu King David, to moze latwiej Ci przyjdzie postawic znak rownosci
          miedzy zolnierzami po jednej i drugiej stronie. zamachow bombowych nie wymyslili
          Palestynczycy i nie pierwsi nimi wojowali. mozesz sie obrazac na poprawnosc
          polityczna mojego postu, ale nie uciekniesz od prawdy, ze powstanie nowoczesnego
          Izraela Zydzi zawdzieczaja w znacznej mierze takim wlasnie metodom walki. zanim
          odwolasz sie do przecietnego polskiego poziomu, moze lepiej wloz troche wysilku
          w poszukiwanie prawdy. a nuz kiedys i taki osiagniesz.
      • rzabba Re: to trochę nie tak: Wally12 17.05.06, 10:36
        mala poprawka: ataki 11wrzesnia sa dzielem tajnych agentow i z arabami maja tyle
        wspolnego co napad na radiostacje gliwicka z polakami.
        izrael jest jedynie baza zydow amerykanskich, a jego mieszkancy miesem armatnim
    • pjpb Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 16:21
      rzeczywiscie o tej pracy bylo glosno - glownie dlatego ze momentalnie wiele
      osrodkow wytoczylo ciezkie dziala antysemityzmu przeciwko pracy opisujacej
      proizraelskosc polityki amerykanskiej - podczas gdy ta proizraelskosc ma w usa
      poparcie spoleczne i jest przyjmowana jako naturalny element amerykanskiej
      polityki zagranicznej. taka wiec reakcja zostala odebrana przez wielu jako proba
      narzucenia tabu na publiczna debate. powszechnie tez jest uznanie potegi lobby
      proizraelskiego - ktore tworza srodowiska zydow amerykanskich i wspierajace je
      [szczegolnie obecnie wplywowe] kregi fundamentalistow chrzescijanskich [czytajac
      doslownie biblie wierzacych ze wspierajac powstanie panstwa zydow wypalnia sie
      wole boga - a przy okazji przybliza dzien sadu]. o lekcewazonej przez autora
      sile lobby proizraelskiego swiadcza zas te same fakty ktore autor przytacza -
      afery spiegowskie [wlacznie ze sprzedaza tajnych technologii krajom trzecim] nie
      spowodowaly zalamania we wspolpracy wywiadow
      jesli chodzi o wplywowosc lobby kubanskiego to mozna tylko sie polozyc i
      posmiac. kubanczykow poza floryda praktycznie nie ma i maja znaczenie raczej
      marginalne. napiete delikatnie zas mowiac stosunki z kuba sa zle dzieki
      otwartemu antyamerykanizmowi castro a nie gigantycznym wplywom kubanskiej diaspory
      • ahmadinejad [...] 14.05.06, 17:01
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • marc32 Re: zmiećmy żydów z mapy 14.05.06, 17:11
          Gratuluję odwagi Panom Profesorom za odwagę stwierdzenia faktów.

          Haha, i ten ostatni komentarz Ahmadistein'a....to jest typowa metodologia
          syjonistycznej propagandy: zrobić z ludzi których się ograbia z ziemii,
          wolności, podstawowych praw człowieka, dostępu do wody itd itd , zrobić z nich
          zdziczałych szaleńców. Zenujący poziom.
    • przeswit1 Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 19:04
      no nie!po prostu smieszne..o tym samym pisala rzepa jakis czas temu..i jak tu
      nie mowic "koszerna"...o co Wam ludzie w gazetce chodzi?przzerzucam sie na
      dziennik- Wy cos tego nie rozumiecie..skrajny nieobiektywizm.powaznie poecam
      przeczytanie tego art w RP. a poziom uzytych 'kontrargumentow' przez p. Bartosza
      - zenujacy?o szpiegach:)- najlepszy dowod-zadnych konsekwencji politycznych.
      podkreslam ZADNYCH!czy napisano ze broniono w bosni muzulmanow wbrew
      izraelowi?no to przeciez smieszny kontrarg...trudno mi uwierzyc ze p. Bartosz
      nie slyszal o jawnie nierownym traktowaniu posoow arabskich w knesecie- nie maja
      dostepu do pewnych informacji, tylko przez swoje pochodzenie(a priori uznani za
      V kolumne). a jesli ktos kto spedzil tyle czasu w stanach tak sie odnosi do
      argumentu o lamaniu karier przez dorabianie geby antysemty, to ja nie wiem czy
      p. Bartosz tylko sobie seriale w HBO ogladal tam bedac..poza tym wklada w ich
      prace jakis 'spisek', to jest to naduzycie...w ogole nie wspomina o glosach
      amer- Zydow ktorzy sie z tym zgadzaja co oni napisali...a banaly ze ameryka
      wspiera wszystkich wlaczacych w imie demokracji (niedokl przytoczenie). i tylko
      mam taka mala wattpliwosc i pytanie,panie Bartoszu?czy jest lobby izarelskie w
      USA?czy jest potezne?czy te przytoczone okolicznosci w ktorych stany mialy
      zachowywwac sie nie po mysli Izraela to powazne argumenty?mowi Pan ze nie ma
      lobby uzywajac argumantow na zasadzie- nie sa tak wszechmocni, w jakiejs sprawie
      nie sa w stanie nic zrobic, wiec chyba tego lobby jednak nie ma...mala uwaga na
      koniec- niezaleznie od tresci...dziennikarsko artykol beznadziejny patrzac na to
      jak to opisano w rzepie..przykro to pisac..wychowalem sie na
      gazetce...deklaracja z poczatku posta podtrzymana!pozdrawiamps - nie zarzucan
      zlej woli panu B., 'lubie' go, ale ten artykul daje duuuuzo do myslenia o Was,
      kochana gazetko!
      • mannaznieba4 juz wiadomo za co jahwe żydów pokarał hitlerem. 15.05.06, 17:55
        tylko za co nas pokarał zydami to tego nie wiem.
        • jajko69 a za co pokarał świat antysemitami? 15.05.06, 19:51
    • przeswit1 Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 19:47
      jeszcze jedna uwaga...mowa bylao nieodpow fanatyku z iranuktory moze wyslac
      nuc'a na izrale- czyz w izraelu te z nie ma fanatykow- tragoczny przyklad
      zabbicia icchaka rabina mowi sporo.pozdrawiam
    • poglodek Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 19:56
      "Od czasów wojny w 1973 r. Izrael otrzymuje z USA pomoc nieporównywalnie
      większą niż pomoc dla jakiegokolwiek innego kraju" - piszą naukowcy."

      I jest to fakt.

      "Od chwili swego powstania w 1946 r. Państwo Izrael otrzymało ponad 140 mld
      dolarów pomocy. W przeciwieństwie do innych krajów Izrael dostaje pieniądze w
      jednej transzy na początku roku budżetowego, co pozwala mu czerpać dodatkowe
      dochody z odsetek."

      Może ktoś uważa inaczej ?? Może Gazeta uważa, że to nieprawda.

      "Izrael może przeznaczać pomoc amerykańską na własny przemysł zbrojeniowy. Jako
      jedyne państwo na świecie może kupować w USA helikoptery Blackhawk i samoloty F-
      16 wyposażone w tajną aparaturę. Izraelski wywiad - piszą Mearsheimer i Walt -
      ma dostęp do tajemnic amerykańskich służb wywiadowczych, których Waszyngton
      nigdy nie przekaże swoim sojusznikom z NATO. Biały Dom nie zrobił nic, by
      powstrzymać Izrael przed zdobyciem broni nuklearnej."

      Takie są fakty.

      "Autorzy przypominają też, że od 1982 r. Waszyngton zawetował w Radzie
      Bezpieczeństwa ONZ 32 rezolucje potępiające Izrael. Ameryka częściej korzystała
      z prawa weta niż razem wzięte cztery pozostałe kraje mające status stałych
      członków Rady Bezpieczeństwa."

      To są fakty, pozostaje się tylko zgodzić.

      "Według Mearsheimera i Walta od lat 60. wszechpotężne lobby żydowskie wmawiało
      politykom amerykańskim, że interes Izraela to interes USA. Obaj autorzy
      podkreślają, że lobby żydowskie działa w USA legalnie i nie różni się w swoich
      metodach od innych lobbies."

      Prawda.

      "Na czele lobby stoi AIPAC - komitet polityczny zrzeszający Amerykanów
      wspierających sojusz USA z Izraelem. AIPAC od lat zabiega o zbliżenie
      Jerozolimy i Waszyngtonu. W oczach Mearsheimera i Walta instytucja ta zmiata z
      powierzchni ziemi każdego wroga Izraela, w najlepszym razie niszcząc jego
      karierę polityczną, w najgorszym - naznaczając go jako antysemitę."

      A może ktoś powie, że to nieprawda.

      "Do tego dochodzą przyjaciele Izraela rozlokowani na kluczowych stanowiskach w
      rządzie USA. Tacy jak Paul Wolfowitz - były zastępca sekretarza obrony, a dziś
      szef Banku Światowego, czy John Bolton - ambasador USA przy ONZ."

      Jest to fakt.

      "Lobby potrafi przekonać prezydenta, by nie naciskał zbytnio na państwo
      żydowskie w sprawie brutalnych pacyfikacji palestyńskich demonstracji. Lobby
      przeforsuje atak na Irak, bo obalenie Saddama oznacza większe bezpieczeństwo
      Izraela (a dziś próbuje wepchnąć USA w wojnę z Iranem i Syrią). Lobby
      przypilnuje, by żaden profesor na uniwersytecie nie ośmielił się powiedzieć
      niczego, co mogłoby zagrozić sprawie Izraela."

      Tak wałśnie było. I takie są powody obecnego konfliktu z Iranem.

      "Dzięki lobby amerykańscy politycy wierzą, że USA i Izrael są połączone
      wspólnym zagrożeniem ze strony terrorystów. W rzeczywistości jest dokładnie na
      odwrót - twierdzą dwaj politolodzy. Jeśli Ameryce grozi dziś atak
      terrorystyczny, to właśnie dlatego, że zbyt blisko związała swój los z
      Izraelem."

      Mają rację, to samo dotyczy Polski.

      "Tymczasem Izrael nigdy nie zasługiwał na wsparcie - ani finansowe, ani
      polityczne, ani nawet moralne - gdyż "powstanie państwa izraelskiego wiązało
      się z moralną zbrodnią popełnioną na Palestyńczykach"."

      Zgadzam się.

      "Izrael - czytamy dalej - jest demokracją tylko z nazwy. Państwo żydowskie
      dyskryminuje bowiem mieszkających w nim Arabów. Palestyńczycy są bici,
      mordowani i wyrzucani z domów przez armię izraelską, która "nie waha się nawet
      łamać kości dzieciom". Bezwzględni politycy izraelscy mówią o Arabach z
      pogardą, nie uznają nawet Palestyńczyków za osobny naród."

      Zgadzam się.

      "Izrael "ze swymi kolonialnymi zapędami jest na najlepszej drodze do uzyskania
      statusu podobnego do tego, jakim cieszyła się RPA w czasach apartheidu"."

      I mają tutaj 100 % racji.

      "Izrael występuje w roli brutalnego okupanta, który zawsze miał przewagę nad
      Palestyńczykami i zawsze z niej korzystał. Już w latach 40. armia izraelska
      była najpotężniejszą siłą na Bliskim Wschodzie. Arabowie nigdy nie stanowili
      poważnego zagrożenia dla państwa żydowskiego."

      A może prawda jest inna ??

      "Lobby izraelskie kłamie, wmawiając Amerykanom, że broń nuklearna w rękach
      Iranu stanowi śmiertelne zagrożenie dla Izraela. Iran nie będzie nikogo
      szantażował, bo wie, że jeśli użyje bomby, sam zostanie w odwecie zniszczny."

      I to jest fakt

      "Izrael był do niedawna jedyną demokracją na Bliskim Wschodzie."

      Izrael nigdy nie był krajem demokratycznym.

      "utrzymywanie bliskich stosunków z Izraelem leży również w interesie Polski)."

      Mam dokładnie odmienne zdanie, wolałby utrzymywać bliskie stosunki z krajami
      Islamskimi. To się bardziej opłaca.

      "W ocenie tego sojuszu nie da się jednak przecenić względów moralnych."

      I ta ocena wypada jednoznacznie negatywnie.
      • presentation1 Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 14.05.06, 22:24
        Prawda jest takze to ze w USA prasa poswieca bardzo duzo miejsca Izraelowi.I
        prawda jest to ze i u nas zaczyna sie podobnie.Na sile i bez potrzeby
        codziennie o wybranym narodzie.A przypuszczam ze Polacy nie....i swoj jezyk
        maja.
        • babaqba Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 21:58
          presentation1 napisał:

          > Prawda jest takze to ze w USA prasa poswieca bardzo duzo miejsca Izraelowi.I
          > prawda jest to ze i u nas zaczyna sie podobnie.

          Och, zdecydowanie wolę to niż "newsy" z życia kościoła, których teraz równie wiele, jak niegdyś
          "gospodarskich wizyt" tow. Gierka. Zesr.. się można słysząc po raz tysięczny: "mszą świętą rozpoczęły
          się obchody...".
      • belaqua Do Poglodka 14.05.06, 22:54
        W pełni się zgadzam z Twoim tekstem oprócz jednego.
        "utrzymywanie bliskich stosunków z Izraelem leży również w interesie Polski)" -
        uważam akurat, że to jest trafne określenie. Pomyśl przez chwilę. Jeśli Arabowie
        zniszczą państwo Izrael to nie wszyscy Żydzi wyemigrują za Ocean. Znaczna część
        "przypomni" sobie, że sami albo ich rodziny mieszkały kiedyś w pewnym kraju w
        Euro[ie środlkowej, a wtedy użyją wszelkich wpływów na arenie międzynarodowej,
        aby wymusić na opinii światowej możliwość "powrotu do kraju przodków"... I
        zrobią to - zapewniam Cię - skutecznie. Tak więc w naszym poslim interesie jest
        popierać państwo Izrael...:) Nawet wbrew swoim sympatiom, ale z czystej,
        chłodnej, rzeczowej kalkulacji, a tylko taka liczy się w polityce:)
        • adam_mich Re: Do Poglodka 16.05.06, 09:19
          Od czasu wstąpienia Polski do Unii, już około 60tys. otrzymało obywatelstwo polskie ( a właściwie paszporty, bo obywatelstwa się nigdy nie zrzekali ). Ale jaki jest interes Polski to trudno stwierdzić ...
    • janek-007 Argumenty B.Weglarczyka na poziomie... 14.05.06, 23:31
      'a u was bija Murzynow' no ale gdyby byly inne, bardziej rzeczowe, to chyba
      cenzura by mu artykulu nie poscila.
      • janek-007 Puscic nie poscic. Przepraszam. 14.05.06, 23:35
    • malford Coś niesamowitego! 15.05.06, 07:58
      Doczekałem dnia, kiedy to samo co kilkadziesiąt razy pisałem na różnych forach,
      to, co jest oczywiste dla większości europejczyków i zupełnie nieznane dla
      większości amerykanów, potwierdziło publicznie dwóch wybitnych profesorów
      czołowych amerykańskich uniwersytetów, w tym jeden z Harvardu. Niebywałe!
      Profesorowie powinni zacząć uważać co jedzą, gdzie chodzą i czy przewody
      hamulcowe w ich samochodach są całe. Dalszego rozwoju kariery im nie wróżę, ale
      na szczęście osiągnęli wszystko zanim zdecydowali się głosić zakazaną prawdę.
      Emeryt z Florydy mnie wzruszył. Czy jest patriotą? Oczywiście. Esesmani też
      byli patriotami. Nawet wzorowymi mężami i ojcami. A w międzyczasie przerabiali
      rodaków pana emeryta na mydło. Komentarze Węglarczyka są powalające. Ameryka
      zawsze pomaga słabszym przeciw silniejszemu. Najsłabszy z tych słabych był
      pewnie Augusto Pionochet. Jak ktoś się chce dowiedzieć, kogo naprawdę wspierała
      i wspiera Ameryka, polecam fantastyczny wykład Harolda Pintera w Akademii
      Szwedzkiej, z okazji przyznania mu nagrody Nobla. Bardzo trudno ten tekst
      osiągnąć, bo jest zbyt niepoprawny politycznie. Nawet Wyborcza poblikowała go
      wyłącznie w wersji drukowanej. Niech żyje Harvard!
      • maria-anna Lobby... 15.05.06, 18:21
        żydowskie nie tylko w Stanach aktywne i silne.W Europie,także i Polsce jest
        mocno ukorzenione.Sama znam wiele rodzin żydowskich bardzo sie popierających
        i wspierających. To co zapamietałam z rozmów jakie prowadza między soba,to
        to,aby żyło im się lepiej i wygodniej niż nam,Polakom.Z tymi poglądami
        nie kryją się i są dumni z wzajemnego poparcia.Poza tym,zawsze moga liczyć
        na pomoc i wsparcie,niezależnie od miejsca,w którym się znależli...
        • saddamlepper Re: Lobby... 15.05.06, 18:34
          no wlasnie - jakby bylo przyjemnie, gdyby polacy umieli sie tak wzajemnie
          wspierac, zamiast ciagle podstawiac sobie nawzajem nogi....
        • bronislawek Re: Lobby... 15.05.06, 18:34
          Czy jezeli rodziny zydowskie wspieraja sie i pomagaja sobie nawzajem, to jest w
          tym cos zlego? Czy to juz jest "lobby"? Nie histeryzuj, dziecko. Zazdrosc cie
          zzera, ot co, bo my, pozal sie Boze, Polacy, nie mamy za grosz takiej lojalnosci.
          • jacg Re: Lobby... 15.05.06, 19:06
            otóż to, tutaj akurat nie potrzeba wtrętów rzeczywistych zoologicznych
            antysemitów. krytykowanie solidarności między ziomalami. idź się lecz babo.
            polacy niech sie tego uczą zamiast krytykowac i dolki pod saba z luboscia
            kopac. zreszta tak samo solidarni wobec siebie sa niemcy wlosi chinczycy itd
            itd.
          • cookies3 Pożal się Boże, Polacy? 15.05.06, 20:26
            śkąd takie okreslenie?Trochę szacunku dla siebie i narodu,z którego wywodzimy
            się...
            • jacg Re: Pożal się Boże, Polacy? 15.05.06, 21:09
              skąd? spędziłem troche czasu w londynie i widzialem jak sobie tam polacy
              pomagali.
              • kolter Re: Pożal się Boże, Polacy? 15.05.06, 21:10
                Za granica Polak Polakowi katolikiem !!
        • bciechowicz Re: Lobby... 16.05.06, 10:44
          Ja też(z czego jestem dumna) znam kilku Żydów, rodzin żydowskich,i jakoś nie
          zauważyłam, że są egoistami pragnącymi tylko żeby "żyło im się lepiej niż
          rodzinom polskim". Chyba im zazdrościmy, że nie taplają się tak jak my "w
          naszym polskim piekiełku", jak pies ogrodnika-sam nie zjem ale i drugiemu nie
          dam. Dlaczego mieliby się kryć ze swoją pomocą, od kiedy dobro i współczucie
          jest rzeczą wstydliwą?
      • szwet14 Profesura dla malforda, 15.05.06, 18:52
        ale juz!
    • lukrad Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:08
      Jakiż antysemityzm??? Po prostu stwierdzenie faktu że takie lobby istnieje,
      poobnie jak inne grupy nacisku gdzie indziej w innych krajach - np.
      prorosyjskie, mafijne, itp.Na tej samej zasadzie można więc mówić że ktos jest
      rusofobem lub mafiofobem. Wogóle ten temat jest już nudny do obrzydzenia
      • blue_me Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:26
        1. Izrael to małe państewko, które bez poparcia Stanów można by zdmuchnąć w
        powierzchni ziemi jednym większym chuchem...
        2. USA to potęga na skalę światową- choć ma kilka słabych punktów i do nich
        należy Bliski Wschód- wtyczka w postaci Izraela zapewnia im jako taką kontrolę
        na tym terenie. Swoje działania tam podpierają bajeczkami o "demokracji"
        "wolności" "wspieraniu biednych i pokrzywdzonych"
        2. Ta bajeczka- mimo że jest tylko bajeczką- w praktyce przekłada się na pewne
        korzyści dla Izraela i dlatego lobby żydowskie wspiera ją, podtrzymuje i propaguje

        A morał z artykułów tych panów jest dla mnie taki: USA daje ciała na Bliskim
        Wschodzie- idzie im coraz gorzej, tracą poparcie itd...Trzeba znaleźć winnego!
        Kto jest więc winny temu, że Ameryka dostaje po dupie, traci kasę i poparcie
        opinii publicznej??? Jak to kto- Żydzi! (i cykliści i fryzjerzy i
        masoni...oczywiście)

        To jest moje zdanie
        • blue_me Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:30
          to że lobby istnieje jest rzeczą oczywistą- USA składa się w sumie z różnych
          "narodowych lobby" i nie dziwnota, ze te lobby wspierają politykę korzystną dla
          swoich macierzystych krajów
          ale wybór "ulubieńców" USA moim zdaniem nie jest już kwestią żadnych sympatii a
          nawet zewnętrznych nacisków, ale bardzo zimnej i skurpulatnej kalkulacji w myśl
          tego "co dla USA i kieszeni polityków USA i biznesmenów USA i wielkich koncernów
          z USA...jest najlepsze"
    • talking_head Re: Aj waj, i co na to pan Edelman ? 15.05.06, 18:19
      I co na to ostatni "przywódca" "powstania" ?
      Toż to dopiero język nienawiści ...
      Te kilka zdań prawdy o rasistowsko-faszystowskim
      reżimie rzadzacym w Izraelu wypowiedziane np.
      w naszym kraju spotkałyby się z gigantycznym
      klangorem sił skupionych wokół ul. Czerskiej
      i co najmniej trzema potepiajacymi kazaniami
      "biskupa" Życinskiego.
      W USA jest jeszcze na szcęście wolność wypowiedzi
      • jajko69 antysemityzm wiecznie żywy 15.05.06, 19:54
      • adam_mich Re: Aj waj, i co na to pan Edelman ? 16.05.06, 09:30
        No, jakby nie patrzeć to politycy w Izraelu z punktu widzenia "Wyborczej" są po prostu "oszołomami". Gdzie tam Giertychowi do izraelskiego ministra edukacji, ba tam nawet główny archeolog jest generałem.
    • ginusia Jest to w koncu narod wybrany :-) 15.05.06, 18:22
      To o co chodzi ?
    • jurcio No i co?! 15.05.06, 18:24
      Michalkiewicz miał sporo racji, czy nie?
      • niknik Re: No i co?! 15.05.06, 21:13
        Miał trochę racji, tyle że generalizował i użył pogardliwych określeń.
    • saddamlepper Zydowski straszak wiecznie zywy... 15.05.06, 18:28
      jak nie wiesz kim postraszyc narod, to najlepiej zydami....nie wiem, skad
      panowie profesorowie czerpia swoje informacje, ale grupa ktora ma dzis
      najwiekszy wplyw na wladze w usa to nie zydzi, tylko ultra-prawicowi
      ewangelicy, tzw "nowo-narodzeni" chrzescijanie, jak bush i wiekszosc jego
      otoczenia - tak, tak, to ta sama grupa, ktora po cichutku domaga sie kary
      smierci za aborcje, obowiazkowej modlitwy w szkolach publicznych i innych tego
      typu akcji....czyzby profesorowie tez byli wyznawcami teorii "intelligent
      design"...?
      • talking_head Re: Zydowski straszak wiecznie zywy... 15.05.06, 19:17
        Czytasz wyłącznie "Żydowską gazetę dla Polaków"
        to nie dziw się, że nie wiesz skąd profesorowie
        wiedzą. Poczytaj trochę prasy z USA czy UK, tam
        nie ma takiej cenzury jak u nas i co nie co
        też krytcznie o Izraelu piszą.
      • adam_mich Re: Zydowski straszak wiecznie zywy... 16.05.06, 09:29
        Ale ultra-prawicowi ewangelicy, czy lobby naftowe nie miało wpływu na politykę USA 50 lat bez przerwy.
      • 3m05 Re: Zydowski straszak wiecznie zywy... 17.05.06, 20:37

        "Congresman James Traficant also ruffled feathers in the Jewish community for
        his criticism of Israeli actions toward the Palestinians, and his attendance and
        support at neo-Nazi sponsored events over the years.
        In 1990, during a nationally televised talk show, Traficant identified a man in
        the audience as a "member of Jewish descent."
        The Youngstown Jewish community demanded an apology. Traficant, however, denied
        that he was an opponent of Israel or an anti-Semite, and said he would "not let
        certain Jewish factions make me one."
        Traficant defended his positions on the House floor that year.
        "If one is to be branded an anti-Semite for standing up for the constitutional
        rights, Palestinian dignity, and demanding that American tax dollars be spent on
        America, so be it," he said.

        In his last appearance on the House floor, just before he was expelled,
        Traficant seemed as combative as ever.
        "I´ll go to jail before I admit to a crime I didn´t commit," said Traficant, a
        former sheriff.
        Traficant has complained of being the target of a government conspiracy, and at
        times has also complained of being railroaded by a "powerful Jewish lobby."

        James Traficant, Demokratyczny Kongresman z Ohio przez 18 lat, zostal skazany w
        2002 roku na kare wiezienia pod zarzutem korupcji (do czego nigdy sie nie
        przyznal). Krytyk polityki Izraela i amerykanskiej pomocy finasowej narazil sie
        Zydom i jak sam twierdzil zostal "rozjechany" przez bezwzgledne Lobby zydowskie.
        To przestroga dla wszystkich politykow, ktorzy maja jakiekolwiek watpliwosci co
        do poparcia pro-izraelskiej polityki USA. Nalezy popierac bezkrytycznie, na
        zawolanie i z entuzjazmem.
    • osse Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:30
      ... a już miałem nadzieję że przeczytam w Wyborczej chociaż jeden rozsądny
      tekst o Żydach w sensie nie filosemityzmu (hehe). W tej redakcji pracują sami
      Żydzi?
    • bronislawek Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:30
      Mylisz sie. W '67 napadli. To bylo klasyczne uderzenie wyprzedzajace.
      • blue_me Re: Żydowskie lobby wiecznie żywe 15.05.06, 18:37
        "Tymczasem Izrael nigdy nie zasługiwał na wsparcie - ani finansowe, ani
        polityczne, ani nawet moralne - gdyż "powstanie państwa izraelskiego wiązało
        się z moralną zbrodnią popełnioną na Palestyńczykach".

        CHOLERNIE wkurza mnie kiedy próbuje się wyceniać ludzkie życie- uważam, że każdy
        zasługuje na wsparcie. Na Żydach została popełniona gigantyczna zbrodnia i w
        związku z tym jak najbardziej na wsparcie zasługiwali. Palestyńczycy też na
        wsparcie zasługują i polityka Izraela wobec tego narodu jest naganna.
        To po prostu jest wielka polityka- a tracą na tym jak zawsze zwykli ludzie- po
        obydwu stronach "barykady"
    • m1789 napadali 1953,1956,1967,1968-1970,1978,198 2 15.05.06, 19:04
      • klenik Żydki zawsze mieszały 15.05.06, 19:34
        Niestety historia potraktowała ich tak jak na to zasłużyli.I chyba znowu
        potraktuje.Choć optymistyczne jest to ,ze przy koncu czasów mają sie nawrócic.
        Izrael wejdzie na łono Koscioła Katolickiego tuż przed PARUZJĄ.Eliasz ten naród
        nawróci.Pozdrawiam myslacych inaczej!!!!!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka