Dodaj do ulubionych

Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich

    • the.bill1 Czy to autyzm p. Środy? 19.05.06, 22:22
      Nie chce byc złośliwy, ale jak to czytam, to odnoszę wrażenie, że Pani Środa
      chruje na autyzm lub po prostu jest kompletnie oderwana od rzeczywistości.
      Ewentualnie kłamie w żywe oczy. Jak by nie było, to jest to ciekawy przypadek
      dla psychologów...
      Poczekajmy na program cywilizacyjny PiS.
    • taimyr Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 22:34
      ,,janek-007"- może jakieś kontrargumenty?
    • silesius.monachijski1 Srode oderwali od koryta, to teraz peroruje, a 19.05.06, 22:38
      raczej pisze bez ladu i skladu; obrazila sie "dama", bo juz kasy z rzadu nie
      bedzie, zas TVP Wildsteina tez juz na dyskusje zapraszac nie bedzie; dobrze, ze
      GW pozwolila cos "skrobnac"; tylko, ze GW strzela sobie samoboje; porownujac to
      z "Opniniami" w Dzienniku, to az wstyd czlowieka ogarnia, ze GW nie moze sobie
      znalezc madrzejszych komentatorow; no, ale coz: jaki pan, taki kram; GW
      podupada, to zostala juz tylko sroda, chlopska pani filozof
      • tales1 i to z uporem fanatycznej ograniczonej feministki 19.05.06, 23:20
        Biedactwo, a taka mogłaby być z niej normalna kobitka! A tak co? Psychika
        zwichrowana, życie seksualne pewnie legło w gruzach, kobiece odruchy w zaniku!
        Konieczność ciągłego "samozaspokajania", stanowiacego namiastkę prawdziwej
        namiętności, destruktywnie wpłynął na charakterystyczną dla kobiet wrażliwość i
        subtelność! Ostała się zimna cielesna powłoka, wrzeszcząca bez ładu i składu o
        wyimaginowanych prawach kobiet, o ich cierpieniach spowodowanych przez
        chrześcijański model rodziny! Apeluję do ciebie, Madziu, zmień swe życie, a
        gorycz i żółć przemienią się w miłośc, optymizm i ...udane pożycie małżeńskie!
        • silesius.monachijski1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 19.05.06, 23:23
          cos Ty tales; przeciez ona przy pisaniu kazdego tak "madrego" tekstu dla GW
          szczytuje; inaczej by tego napiecia nie wytrzymala

          tales1 napisał:

          > Biedactwo, a taka mogłaby być z niej normalna kobitka! A tak co? Psychika
          > zwichrowana, życie seksualne pewnie legło w gruzach, kobiece odruchy w
          zaniku!
          > Konieczność ciągłego "samozaspokajania", stanowiacego namiastkę prawdziwej
          > namiętności, destruktywnie wpłynął na charakterystyczną dla kobiet wrażliwość
          i
          >
          > subtelność! Ostała się zimna cielesna powłoka, wrzeszcząca bez ładu i składu
          o
          > wyimaginowanych prawach kobiet, o ich cierpieniach spowodowanych przez
          > chrześcijański model rodziny! Apeluję do ciebie, Madziu, zmień swe życie, a
          > gorycz i żółć przemienią się w miłośc, optymizm i ...udane pożycie małżeńskie!
          • tales1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 19.05.06, 23:34
            No to po zapełnieniu kilku kolumn ma pewnie dość! Chyba?! Chociaż jak jest
            nimfomanką, to jej może to nie "stykać"! Ale naczelny GW Magdzie pomoże, i
            pozwoli na regularne zamieszczanie owoców feministycznego myślenia! A że GW
            osiąga poziom tabloidu, to im głupsze będą teksty, tym dla redakcji lepiej!
            Przecież chodzi o publikę!
            • silesius.monachijski1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 19.05.06, 23:42
              ja bym to tak krotko ujal: im bardziej sroda (i jej podobni) w GW
              intelektualnie szczytuja, tym bardziej naklad i akcje Agory na gieldzie
              leca "na pysk"; taka formula zaleznosci wprost proporcjonalnej; dla mnie: to
              niech czesciej szczytuja

              tales1 napisał:

              > No to po zapełnieniu kilku kolumn ma pewnie dość! Chyba?! Chociaż jak jest
              > nimfomanką, to jej może to nie "stykać"! Ale naczelny GW Magdzie pomoże, i
              > pozwoli na regularne zamieszczanie owoców feministycznego myślenia! A że GW
              > osiąga poziom tabloidu, to im głupsze będą teksty, tym dla redakcji lepiej!
              > Przecież chodzi o publikę!
              • tales1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 19.05.06, 23:52
                Słusznie! Oni będą mieć fizyczną przyjemność, a Polska uwolni się od
                autorytarnych "autorytetów" autoerotomanów z GW! Słusznie! I wilk syty i owca
                cała! Oni bedą spełnieni, a Polska skorzysta! Trzeba było im wcześniej ten
                pomysł podsunąć! Byłoby po kłopocie!
                • silesius.monachijski1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 19.05.06, 23:56
                  na dobry uczynek nigdy nie jest za pozno

                  tales1 napisał:

                  > Słusznie! Oni będą mieć fizyczną przyjemność, a Polska uwolni się od
                  > autorytarnych "autorytetów" autoerotomanów z GW! Słusznie! I wilk syty i owca
                  > cała! Oni bedą spełnieni, a Polska skorzysta! Trzeba było im wcześniej ten
                  > pomysł podsunąć! Byłoby po kłopocie!
              • block_buster Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 20.05.06, 17:05
                silesius.monachijski1 napisał:

                > ja bym to tak krotko ujal: im bardziej sroda (i jej podobni) w GW
                > intelektualnie szczytuja, tym bardziej naklad i akcje Agory na gieldzie
                > leca "na pysk"; taka formula zaleznosci wprost proporcjonalnej; dla mnie: to
                > niech czesciej szczytuja
                Chyba naprawde maja problemy z kasa. Zapisali sie do google.
          • matrix_matrix Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 20.05.06, 00:11
            Ty chyba też szczytujesz przy każdej SWOJEJ wypowiedzi. Ale....co mi tam - miej
            radochę:)
            • silesius.monachijski1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 20.05.06, 00:29
              po przeczytaniu tak madrego komentarza od razu mi opadlo... napiecie oczywiscie

              matrix_matrix napisała:

              > Ty chyba też szczytujesz przy każdej SWOJEJ wypowiedzi. Ale....co mi tam -
              miej
              >
              > radochę:)
              • matrix_matrix Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 20.05.06, 00:46
                Co Ci opadło na pięcie? Ale w zasadzie to nie moja sprawa co Tobie opada, ważne
                żeby się podnosiło.
                • silesius.monachijski1 Re: i to z uporem fanatycznej ograniczonej femini 20.05.06, 00:53
                  ciezko z tym podnoszeniem, kiedy te srodowe wypociny tak bardzo doluja

                  matrix_matrix napisała:

                  > Co Ci opadło na pięcie? Ale w zasadzie to nie moja sprawa co Tobie opada,
                  ważne
                  >
                  > żeby się podnosiło.
    • fnoll po republice bawarskiej też przyszedł "wódz"... 19.05.06, 22:48
      owszem, lata 90-te to "tryumf" społeczeństwa obywatelskiego, ale ono wciąż jest
      słabe - Polacy nie ufają sobie nawzajem na ogół, rzadko się zrzeszają, z oporami
      współpracują nawet w sprawach bajbardziej dla nich istotnych, jak stan lokalnej
      infrastruktury miejskiej, noszą w sobie przywolenie na "kombinatorstwo" i
      kanciarzy jednocześnie nienawidzą, jak im zazdroszczą, nie wierząc, że można
      cokolwiek osiągnąć uczciwie - takie postawy są dość powszechne, niestety, a w
      oparciu o nie nie sposób zbudować silnego społeczeństwa obywatelskiego

      i znaczna grupka zatęskniła do "rządów silnej ręki" - na całe szczęście jest to
      ciągle mniejszość, której reprezentanci rozdają dziś w polityce karty tylko
      dzięki absencji połowy społeczeństwa w wyborach i politycznej arytmetyce...

      cóż, trzeba się ponownie na własnej skórze przekonać, że "rządy silnej ręki"
      mają silne minusy ;)
      • fnoll errata: po republice weimarskiej ;) 19.05.06, 22:53
        żeby nie było nieporozumień ;)

        rządy SLD z republiką bawarską, jeśliby szukać takich skojarzeń, jednka wiele
        wspólnego nie miały :D
        • silesius.monachijski1 Re: errata: po republice weimarskiej ;) 19.05.06, 23:24
          choc bawarska republika rad tez byla; ale komuchow szybko pogonili

          fnoll napisał:

          > żeby nie było nieporozumień ;)
          >
          > rządy SLD z republiką bawarską, jeśliby szukać takich skojarzeń, jednka wiele
          > wspólnego nie miały :D
          >
    • vitek25 Mądry głos p-ko 4 erpie kiboli, bandytów i skinów 19.05.06, 23:06
      Wygoleńcze pluskwy panoszą sie teraz nawet w ministerstwach - za ten "przełom"
      Kaczyńscy powinni odpowiedzic nie tylko politycznie, ale kiedys tez prawnie
    • jerzy30 przy Kaczyńskich komuna i czerwoni to mały pikuś 19.05.06, 23:07
      ale trzeba te zaraze przeżyć - razem ze złodziejem ministrem burakiem i drugim
      ministrem o zabarwieniu brunatnym - koniem co mówi i trzecim ministrem od spraw
      morskich co może zna z opowiadań
      • tales1 Faktycznie!Kaczyńskiemu nawet do pięt nie siegają 19.05.06, 23:09
        Wciągnie ich nosem!
        • siostra_tlenu Re: Faktycznie!Kaczyńskiemu nawet do pięt nie sie 20.05.06, 19:57
          tales1 napisał:

          > Wciągnie ich nosem!
          _______________________

          Bo co? Robi za odkurzacz?
      • silesius.monachijski1 trzecim ministrem od spraw co może zna z opowiadań 20.05.06, 00:38
        Przy jerzym30 zas podstawy ortografii to dopiero maly pikus;

        jerzy30 napisał:

        > ale trzeba te zaraze przeżyć - razem ze złodziejem ministrem burakiem i
        drugim
        > ministrem o zabarwieniu brunatnym - koniem co mówi i trzecim ministrem od
        spraw
        >
        > morskich co może zna z opowiadań
    • plzoltek Oj, to jest trudny temat. Nie chodzi o Kaczyńskich 19.05.06, 23:10
      Naród, Panstwo, Obywatele,....
      Kaczyńscy, tak jak inni politycy to są aktorze. Wchodzą na scenę i wychodzą.
      Może trochę śpiewają, tanczą lub rozrabiają. Nie ma sprawy.
      Naród, Panstwo, Obywatele,kraj.... to jest trudny, bardzo trudny temat.
      czlowiekowi wydaje się, że jakoś rozumie. A jak trzeba dokładnie zdefiniowac,
      opisać te pojęcia to będą kłopoty. Ja się poddaję.
    • mulla_komar Pani Środa? A kto to jest 19.05.06, 23:26
      żeby mędrkować? Acha, zapomnialem. Polityk. Czyli takie zywkle polityczne
      pieprzenie i strata papieru. No ale GW to gazeta "opiniotworcza" czyli nie ma
      noc wspólnego z bezstronnoscią.
    • qwardian Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:27
      Mógłbym przeczytać te brednie, ale traktuję mój czas jako cenny. Cieszę się, że
      na czele tego całego nonsensu stoi niesympatyczna, nieinteligentna o wątpliwej
      estetyce osoba. Dawajcie ją do studia. Michalkiewicz przejedzie się po niej jak
      walec.
    • krzysztof70-36 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:36
      Społeczeństwo było silniejsze od Kaczyńskich jak ich wybierało. Teraz
      społeczeństwo to może im skoczyć..., no albo nagadać, a i tak do wyborów będą
      robić co zechcą.
    • oceanis Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:37
      Oby spoleczenstwo bylo silniejsze od Kaczynskich.Musimy wyrzucic i to chyba
      sila nowych "zaplutych karlow reakcji".
      • martino Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:04
        oceanis napisał:

        Musimy wyrzucic i to chyba sila nowych "zaplutych karlow reakcji".


        Zapytaj dziadka, na pewno on ma doświadczenie w walce ze starymi "zaplutymi karłami reakcji". Może jeszcze gdzieś trzyma legitymację UB?
    • mysz_a_kysz Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:37
      Rewolta młodzieży przeciwko jego nominacji to znak, że znów budzi się
      społeczeństwo obywatelskie ze swoim sprzeciwem wobec autorytaryzmu, ksenofobii,
      przemocy, przeciwko wizji Polski zamkniętej w nacjonalistycznych fobiach. Budzą
      się ludzie, którym - w przeciwieństwie do obecnej władzy - zależy na wolności,
      demokracji, przyszłości i Europie.
      Szkoda, że w tak pięknych okoloicznościch przyrody ten bunt się przejawia. Ale
      ludzie - djmy Girtychowi sznsę. Nie ntycypujmy, poczekajmy na efekty - ale
      tylko pozytywne. Jak się gościu nie sprawdzi, to wtedy zaczniemy MARSZE NA
      BELWEDER.Każdy, kto ma z polityka styczność to musi być wariat, więc to tylko
      jeden z nich, nie dramatyzujmy :)
      A jak się rząd nie sprawdzi, to zmykam do Holndii.
      • silesius.monachijski1 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:47
        widac, ze szybciej piszesz niz myslisz (stad tyle literowek); oj musi ten
        Giertych tej nauki w szkole przypilnowac

        mysz_a_kysz napisała:

        > Rewolta młodzieży przeciwko jego nominacji to znak, że znów budzi się
        > społeczeństwo obywatelskie ze swoim sprzeciwem wobec autorytaryzmu,
        ksenofobii,
        >
        > przemocy, przeciwko wizji Polski zamkniętej w nacjonalistycznych fobiach.
        Budzą
        >
        > się ludzie, którym - w przeciwieństwie do obecnej władzy - zależy na
        wolności,
        > demokracji, przyszłości i Europie.
        > Szkoda, że w tak pięknych okoloicznościch przyrody ten bunt się przejawia.
        Ale
        > ludzie - djmy Girtychowi sznsę. Nie ntycypujmy, poczekajmy na efekty - ale
        > tylko pozytywne. Jak się gościu nie sprawdzi, to wtedy zaczniemy MARSZE NA
        > BELWEDER.Każdy, kto ma z polityka styczność to musi być wariat, więc to tylko
        > jeden z nich, nie dramatyzujmy :)
        > A jak się rząd nie sprawdzi, to zmykam do Holndii.
        • mysz_a_kysz Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 19.05.06, 23:52
          Rany - ta moja klawiatura szaleje - "a"mi nie wchodzi. To nie wina Giertycha:)
      • wet3 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:28
        mysz_a_kysz napisała:

        > Rewolta młodzieży przeciwko jego nominacji to znak, że znów budzi się
        > społeczeństwo obywatelskie ze swoim sprzeciwem wobec autorytaryzmu,
        ksenofobii,
        >
        > przemocy, przeciwko wizji Polski zamkniętej w nacjonalistycznych fobiach.
        Budzą
        >
        > się ludzie, którym - w przeciwieństwie do obecnej władzy - zależy na
        wolności,
        > demokracji, przyszłości i Europie.
        > Szkoda, że w tak pięknych okoloicznościch przyrody ten bunt się przejawia.
        Ale
        > ludzie - djmy Girtychowi sznsę. Nie ntycypujmy, poczekajmy na efekty - ale
        > tylko pozytywne. Jak się gościu nie sprawdzi, to wtedy zaczniemy MARSZE NA
        > BELWEDER.Każdy, kto ma z polityka styczność to musi być wariat, więc to tylko
        > jeden z nich, nie dramatyzujmy :)
        > A jak się rząd nie sprawdzi, to zmykam do Holndii.

        Stanowczo powinnas dostac posade w Trybunale EU w Strassburgu. Widac, ze do
        tego dojrzalas - podobnie jak Sroda. Gratuluje takiej niezwyklej poprawnosci
        politycznej! Widac jednak, ze z tego nic nie bedzie. Spoleczenstwo polskie jest
        znacznie madrzejsze od takich "kiboli" poprawnosci politycznej jak Ty i Sroda!
        • mysz_a_kysz Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:36
          Nie chodzi o poprawność polityczną, ile o to co będzie w przyszłości. Skąd
          wiesz, że ten człowiek nie będzie dobrze pracował? Skąd wiesz, że nie jest
          godzien takiej funkcji? Ja nie wiem, czy on tam pasuje? Ale wielu już takich
          było co "pasowało" i nic z tego dobrego dla Polski nie wynikało. Poczekajmy -
          gdzie Ci się spieszy?
          • to_nie_my_toniemy Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:42
            Mnie - nigdzie?:) Ale Polsce i Polakom do dobrobytu śpieszno. A skoro Taki
            rząd - to dobrobytu nie będzie.
    • toporowa Sroda polityczno-wychowawcza 19.05.06, 23:38
      Pani profesor pisze teksty propagandowe.
      Jej celem jest wmowienie czytelnikom, ze czasy komunizmu nie roznia sie zasadniczo od
      czasow obecnych. Pisze ona np. tak (cytuje):

      >W czasach komunizmu sama mysl o takiej idei spoleczenstwa obywatelskiego byla wywrotowa.
      Dzis jest podobnie.<

      Ale za komuny nie dalo by sie opublikowac w oficjalnej prasie artykulu o spoleczenstwie
      obywatelskim a dzis sie da. Pani profesor udaje, ze zapomniala o urzedowej cenzurze
      publikacji i widowisk, ktora funkcjonowala az do konca PRL, a ktorej dzisiaj nie ma. Juz chocby z
      tego tylko powodu nie jest uczciwe twierdzenie, ze dzis jest podobnie jak za komuny.

      Albo inny cytat z tekstu pani profesor:

      >W komunizmie przemoc byla wszedzie, niekoniecznie fizyczna, ale wynikajaca z przekonania
      decydentów, ze posiedli Prawde. Byla to co prawda nieco inna Prawda niz ta, która posiada
      dzisiejsza wladza, ale analogia jest uprawniona.<

      Czyli - w sumie, w komunizmie nie bylo najgorzej. Przeciez wiekszosci z nas udalo sie przezyc
      te "niekoniecznie fizyczna" przemoc komunistyczna. No moze nie udalo sie jej przezyc tym
      tam... akowcom i innym zaplutym karlom reakcji, jakims tam robotnikom z Poznania,
      Wybrzeza, Radomia, z kopalni "Wujek", jakims tam ksiezom...W sumie - drobiazg...
      Prawdziwy terror nadszedl, wg cytowanej uczonej etyczki, dopiero teraz wraz z rzadami
      blizniakow i bedziemy miec sporo szczescia jesli uda nam sie mimo wszystko doczekac
      lepszych czasow. Laskawa pani profesor nie odbiera nam jednak nadziei piszac tak:

      >Jesli uda nam sie przetrwac mimo obecnej wladzy i realizowanej przez nia wizji panstwowosci,
      bedzie to kolejnym, po okresie komunizmu, dowodem na sile polskiego spoleczenstwa
      obywatelskiego.<

      Pani profesor poucza maluczkich o subtelnosciach funkcjonowania spoleczenstwa
      obywatelskiego ale jej formacja intelektualna oparta na pryncypiach centralizmu
      socjalistycznego nie daje za wygrana i wychodzi, jak nie przymierzajac sloma z butow (cytuje):

      > niezaleznie od tego, ile zaslug ekonomicznych przypisze sobie premier Marcinkiewicz,
      kazdy, kto sie choc troche zna na ekonomii, wie, ze rozwija sie ona teraz w Polsce nie dzieki
      wladzy, ale mimo niej.<

      Ale przeciez jesli tak wlasnie jest, to znaczy, ze w Polsce istnieja warunki dla rozwoju
      ekonomicznego lokalnych struktur spoleczenstwa obywatelskiego. Wlasnie o to chodzi aby
      gospodarka rozwijala sie nie "dzieki wladzy", szczegolnie centralnej, ale mimo niej.
      Na tym wlasnie polega istotna roznica miedzy ustrojem obecnym a centralistycznym ustrojem
      komunistycznym. W ustroju komunistycznym gospodarka nie rozwijala sie wlasnie "dzieki"
      wladzy ktora usilowala nia sterowac z komitetu centralnego i ministerstw.

      "Wyklady" pani Srody polegaja na falszowaniu obecnej i przeszlej rzeczywistosci politycznej i
      spoleczno-gospodarczej. Twierdzi ona, ze czasy komuny nie roznia sie zasadniczo od czasow
      obecnych, a teraz jest nawet gorzej i grozniej. Mlodzi ludzie wierza pani profesor, ktora jest
      przeciez etyczka i na dodatek uczona.
      I wyciagaja z wykladow sluszne wnioski (cytuje):

      >sittae   19.05.06, 09:52  + odpowiedz <   

      >Zycze Ci wszystkiego najgorszego janek-007 gdy bedziesz z feretronem na
      ramionach maszerowal obowiazkowo 15 sierpnia. Tak jak inni musieli nosic
      szturmówki. W koncu PiS a PZPR; Kaczynski a Gomulka - metody te same, tresci (jeszcze) rózne.
      <

      CYTOWANA POWYZEJ WYPOWIEDZ SITTAE JEST SWIADECTWEM, ZE PELNA FANTAZJI PRACA
      OSWIATOWO-WYCHOWAWCZA PANI PROFESOR SRODY ETYCZKI DAJE OWOCE

      • adam.2x Nie ma co sie obrazac na Pania Srode za porownanie 20.05.06, 01:00
        .... IV RP do PRL. To wlasnie wyborcy teskniacy za PRL-owskim panstwem
        opiekunczym glosowali na PiS na podstawie obietnic o silnej wladzy, kazdemu
        wedlug potrzeb, rozprawie z tymi co sie wzbogacili (tzw. Uklad). PiS stara sie
        tylko wypelniac swe obietnice wyborcze.
        • silesius.monachijski1 Re: Nie ma co sie obrazac na Pania Srode za porow 20.05.06, 01:11
          tylko, ze to pani sroda jest typowym produktem prl-u, co jasno widac w jej
          sposobie myslenia: zbyt anachroniczny, jak na nasze czasy; kudy tam srodzie do
          Kaczynskich

          adam.2x napisał:

          > .... IV RP do PRL. To wlasnie wyborcy teskniacy za PRL-owskim panstwem
          > opiekunczym glosowali na PiS na podstawie obietnic o silnej wladzy, kazdemu
          > wedlug potrzeb, rozprawie z tymi co sie wzbogacili (tzw. Uklad). PiS stara
          sie
          > tylko wypelniac swe obietnice wyborcze.
          • adam.2x Re: Nie ma co sie obrazac na Pania Srode 20.05.06, 01:30
            silesius.monachijski1 napisał:

            > tylko, ze to pani sroda jest typowym produktem prl-u, co jasno widac w jej
            > sposobie myslenia: zbyt anachroniczny, jak na nasze czasy; kudy tam srodzie
            do Kaczynskich.
            -------------------------------------
            Chyba wszyscy co wyrosli w PRLu sa lub byli jego produktami w mniejszym lub
            wiekszym stopniu. Na dzieci tez to czasem przechodzi mimo ze urodzily sie
            pozniej. To widac. Jednakze w artykule nie widze tendencji w tym kierunku.
            Uwazam ze wlasnie spoleczenstwo obywatelskie jest przeklenstwem dla kazdej
            wladzy autorytatywnej poniewaz takowa nie tam racji bytu. Komunizm zawziecie
            zwalczal przejawy takiego spoleczenstwa i Kaczynscy jak mozna przeczytac tez za
            nim nie przepadaja. Co tu mozna zarzucic stwierdzeniom Pani Srody?
      • ammon86 Re: Sroda polityczno-wychowawcza 20.05.06, 16:37
        Doskonała analiza, podpisuję się pod nią i pozdrawiam :)
    • vomitorium1 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:08
      to co pisze pani prof.środa napawa zgrozą i pesymizmem
      ale
      dla optymistów:
      ale za to niedziela, ale za to niedziela będzie dla nas
      • havanakuba Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:45
        taaa,i pojdziemy sobie wszyscy do kosciola.
        • vomitorium1 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 00:49
          ciesz się, że nie pisałem nic o piątku
    • jjr44 tak, społeczeństwo obywatelskie wymyślili lewacy 20.05.06, 00:55
      Ech co ja tu będę pisał? nie wiem czy czytac nie umiesz czy z logiką nietęgo.
      Pewnie i to i to...
      tylko lewacy oczywiście występują przeciw genialnym braciom którzy chcą nam
      siermiezny śmierdzący prl wprowadzic bo przecież żadnego totalitaryzmu nie
      będzie ot oszczędnie jak za gomułki, swiatowo jak za gierka ale i surowo jak za
      jaruzelskiego. zyc sie da...

      Nieludzkie to z mojej strony ale marzy mi się zebyście własny skansenik sobie
      założyli: tropili agentów i walczyli z układem, zamykali hipermarkety,
      cenzurowali własne gazetki, a w telewizji jak za prl jeden program - tv plwam.
      Reszta narodu żyłą by sobie jak u pana boga za piecem w innej Polsce tworząc
      lewackie społeczeństwo obywatelskie.
    • naprzekor4 Re: Do janek-007 20.05.06, 00:59
      Widac Pani Profesor mowi za-madrze dla naszego jasia. Nic nie zrozumial ale za
      to wie, ze to jest zawracanie kijem Wisly. Jasiu, jasiu malutki, nie odrozniasz
      mleka od wodki. Idz sie upij i pospij sobie pod placzaca(nad twoim rozumkiem)
      wierzba. Nie zasmiecaj tego forum, bo zal qdupe sciska.
      • janek-007 Od janek-007... 21.05.06, 02:35
        Ja sie nie upijam nawet Sroda wiec nie ma problemu. Tobie natomiast zal d..e
        scisnal tak mocno ze zakazilo ci mozg i rozum. Wez sobibie cos na
        przeczyszczenie i odsrodzenie moze pomoze.
    • legrange Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 01:31
      Niestety polski wyborca to nie czytelnik M.Środy. Polska zarasta moherowymi
      beretami. Młodzi emigrują masowo. Często na zawsze. Szczęściarze.
      • kaczakloaka Lubie Srode - choc sie myli 20.05.06, 02:51
        "Tradycja polska nie mieści się ani w jednym, ani w drugim obrazie. Myślę, że
        idea społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest czymś pośrodku między tymi
        dwiema tradycjami."

        Problem polega na tym, ze w Polsce nie ma ani jednej ani drugiej tradycji. W
        rezultacie nie ma tez spoleczenstwa. Pisal juz o tym Norwid i jest naprawde
        przykre, ze po 160 latach bijemy piane na temat tych samych bzdetow zamiast
        wybudowac jedna przyzwoita droge i wypelznac z blota (niestety doslownie).
        • block_buster Re: Lubie Srode - choc sie myli 20.05.06, 17:08
          kaczakloaka napisał:

          > "Tradycja polska nie mieści się ani w jednym, ani w drugim obrazie. Myślę, że
          > idea społeczeństwa obywatelskiego w Polsce jest czymś pośrodku między tymi
          > dwiema tradycjami."
          >
          > Problem polega na tym, ze w Polsce nie ma ani jednej ani drugiej tradycji. W
          > rezultacie nie ma tez spoleczenstwa. Pisal juz o tym Norwid i jest naprawde
          > przykre, ze po 160 latach bijemy piane na temat tych samych bzdetow zamiast
          > wybudowac jedna przyzwoita droge i wypelznac z blota (niestety doslownie).
          Jesteś Polakiem? Czy tylko polskojęzycznym śmieciem?
    • marl57 zdaniem Pis`u 20.05.06, 03:35
      każdy jego przeciwnik -głównie polityczny jest chory umysłowo, bo jakże można nie prezentować lub bałwochwalczo z aplauzem nie aprobować tak szlachetnego w detalach punktu widzenia spraw wszelkich i dowolnych.
      Jacyś nadgorliwcy z przyjmowanej przez sobór chyba nieomylności papieża w sprawach danej wiary, zrobili funkcjonalnie jego nieomylność w sprawach wszelkich, PiS się tu podobnie nieco przejawia, kto jest nie wespół z nim, jest wręcz niespełna rozumu.
      Prorok we własnym kraju ?
    • abyss Gdzie byłaś Środo, gdy Kwach rządził? 20.05.06, 03:45
      • kaczakloaka Re: Gdzie byłaś Środo, gdy Kwach rządził? 20.05.06, 04:21
        Brawo!!! Swietne pytanie. I dlatego wole Czwartek.
    • gosc234 Srodowa ma jednak problemy .... 20.05.06, 06:11
      moze powinna usmazyc jajecznice lub kupic sobie kotka, moze jej przejdzie.
      A jak kotek nie pomoze, to Jej juz nic nie pomoze :-)
      • dziwaczka13 Re: Srodowa ma jednak problemy .... 20.05.06, 08:28
        gosc234 napisał:

        > moze powinna usmazyc jajecznice lub kupic sobie kotka, moze jej przejdzie.
        > A jak kotek nie pomoze, to Jej juz nic nie pomoze :-)
        Kota to ma Kaczyński<zamiast>i mu nie przechodzi
    • 75.b Pani Środa chyba ostanio za dużo na rękach stała 20.05.06, 08:32
    • portlandia1 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 08:35
      Takie wypowiedzi pseudo inteligencji jak twoja , ktora notabene stworzyli
      postkomunisci Kaczynscy i reszta przyprawiaja o mdłości. Przydałoby sie trochę
      rozumu w tej pustej czaszce , ty pani Srodzie do pięt nie urastasz
      pseudointeligencie . Na glupcow nie ma lekarstwa, ale jest nadzieja ze niedlugo
      sami wymrą.
      • block_buster Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 17:10
        portlandia1 napisała:

        > Takie wypowiedzi pseudo inteligencji jak twoja , ktora notabene stworzyli
        > postkomunisci Kaczynscy i reszta przyprawiaja o mdłości. Przydałoby sie
        trochę
        > rozumu w tej pustej czaszce , ty pani Srodzie do pięt nie urastasz
        > pseudointeligencie . Na glupcow nie ma lekarstwa, ale jest nadzieja ze
        niedlugo
        >
        > sami wymrą.
        Jasne, że wymrą. Propaguj dalej zboczenia siostrzyczko od biedronia.
    • horode Bełkot wykształconej idiotki 20.05.06, 08:39
      Poziom polskiej korupcji i społecznej dezintegracji, który jest faktem, sięgnął
      dna za sprawą "społeczeństwa obywatelskiego III RP". Środowa propaganda
      zbójeckiej anarchistki ignoruje istnienie 312000 km2 cuchnącego błota.

      • block_buster Re: Bełkot niedokształconej idiotki 20.05.06, 17:11
    • ammon86 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 16:36
      1. „Można zlekceważyć te opinie i powiedzieć, że prezesowi Kaczyńskiemu wszelkie zło kojarzy się z Michnikiem i Wałęsą, a ci - z realnym socjalizmem, i że nawet wśród pruskich zaborców byli już późniejsi protoplaści łże-elit i dlatego tyle Polsce naszkodzili”

      Znowu plucie jadem w wykonaniu pani Środy. To zdanie to jeden wielki nonsens. To, co wyprawiają Wałęsa a zwłaszcza Michnik woła po prostu o pomstę do nieba, bo walczą przeciwko uzdrowieniu polskiego państwa, a GW sama próbuje swoimi łgarstwami przedstawić PiS i Kaczyńskich jako źródło wszelkiego zła. Niedawno pisali, że zagrażają polskiej gospodarce (chociaż mamy 5% wzrostu gospodarczego, 15% wzrost produkcji przemysłowej a kapitał zagraniczny jakoś uparcie nie chce uciekać z Polski), że ich działania to zamach na polską demokrację (choć to oni chcą usunąć Rydzyka i RM ze sfery politycznej, bo niezależnie od jego pozostałych działań, wspiera lustrację, dekomunizację i walkę z polityczno-biznesowo-mafijnym Układem) itd.
      Niedługo zaczną ich oskarżać o wywołanie dziury ozonowej, nędzy w Afryce, wojen na Bliskim Wschodzie, i w ogóle o całe zło świata.


      2. „niezależnie od tego, ile zasług ekonomicznych przypisze sobie premier Marcinkiewicz, każdy, kto się choć trochę zna na ekonomii, wie, że rozwija się ona teraz w Polsce nie dzięki władzy, ale mimo niej.”

      Ależ o to właśnie chodzi, żeby władza nie przeszkadzała gospodarce w swobodnym rozwoju. Zadaniem państwa i rządu jest jedynie stworzenie jej dogodnych warunków do tego. Być może według pani Środy pomysły obniżek podatków (zmiany progów podatkowych proponowane przez panią Gilowską), prywatyzacji i ograniczenia korupcji są rzeczywiście działaniem na szkodę gospodarce, jeśli tak to chyba faktycznie nie znam się ani trochę na ekonomii.

      3. „Społeczeństwo obywatelskie jest wytworem różnych "technik demobilizacyjnych", stosowanych przez owych dysydentów wywodzących się z realnego socjalizmu, którzy zamiast skupiać się na budowaniu potęgi państwa, zajęli się sprawami "obyczajowymi, ludycznymi" i "walką z Kościołem".
      Do spraw obyczajowych zalicza zapewne prezes Kaczyński postulaty równościowe i postulaty praw różnych represjonowanych grup np. kobiet.”

      Do spraw obyczajowych zaliczał zapewne postulaty nieograniczonego prawa do aborcji, finansowania z budżetu państwa antykoncepcji, przyzwolenia na pornografię i inne postulaty promowane przez liberałów i feministki.


      4. „Zupełnie nie rozumiem natomiast, co Pan Prezes miał na myśli, mówiąc o walce z Kościołem. Nie znam żadnego "autorytetu" tamtych czasów, który wplatałby w budowę społeczeństwa obywatelskiego walkę z Kościołem. Może chodzi o ks. Józefa Tischnera? Ten rzeczywiście daleko był od wizji Kościoła, która bliska jest obecnie sercu i interesom Kaczyńskiego.”

      Chodzi o „niezbywalne prawo kobiet do aborcji” tak zażarcie forsowane przez pana Tuska i jego Kongres Liberalno-Demokratyczny i SdRP na początku lat 90-tych, a także o obstrukcję i opór wobec konkordatu.

      4. „Społeczeństwo obywatelskie było więc - według Pana Prezesa - niczym, państwo musi być wszystkim! Kaczyński jest zwolennikiem państwa, i to represyjnego, państwa, którego władza ma monopol na Prawdę polityczną, moralną, ekonomiczną, a teraz i wychowawczą (w wersji "hard" Giertycha, a nie "soft" Sławińskiego), i siłę, by zmusić obywateli do posłuszeństwa temu monopolowi.”

      Nie bardzo wiem, skąd wnioski, że dla prezesa Kaczyńskiego „państwo musi być wszystkim”.
      W wywiadzie jakiego udzielił w „Dzienniku” chodziło o to, że nasze państwo jest słabe – ma wielkie problemy z egzekucją prawa, ociężałą i przerośniętą administracją, o to że jest przeżarte korupcją. Chodzi też o to, żeby szkoła nie uczyła wyłącznie liberalizmu i permisywnej postawy. Efekty takiego nauczania widzać było w na lekcjach angielskiego w Toruniu (a zapewniam że nieco mniej drastycznych przykładów jest dużo więcej).
      Nie może też być tak, żeby w telewizji, radiu i prasie można było zamieszczać WSZYSTKO – muszą być jakieś granice wolności słowa, bo skutki ich braku mogą być opłakane. Tak jak teraz nie można otwarcie odwoływać się do treści faszystowskich czy komunistycznych, to powinna być nałożone pewne ograniczenia, np. w takich sprawach jak pornografia i przemoc, bo inaczej nasz kraj szybko zamieni się w moralną ruinę.
      • siostra_tlenu Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 20.05.06, 20:33
        Jak Kaczyńscy "uzdrowiają" państwo - większość widzi. Nie musisz używać
        małowartosciowych argumentów, które przypisujesz Kaczynskim, a nie są ich
        zasługami. Szkoda szasu, ammonie
        • ammon86 Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 21.05.06, 09:25
          Co miałaś na myśli, mówiąc o "używaniu małowartościowych argumentów, które przypisuje Kaczyńskim, a nie są ich zasługami"? Moim zamiarem było obnażenie kłamstw i przeinaczeń w wykonaniu autora (autorki?) tego tekstu. To co robi Wyborcza jest po prostu przykre. Czym innym jest merytoryczna krytyka, a czym innym wściekłe ataki na każde posunięcie, każdy ruch i każde słowo Kaczyńskich. Nie jestem wobec nich bezkrytyczny, ale ta nagonka prasowa jest ohydna i budzi naprawde spore podejrzenia, bo np. SLD przez całą poprzednią kadencję nie było tak krytykowane jak PiS przez ostatnie pare miesięcy.
          • alienor Re: Społeczeństwo silniejsze od Kaczyńskich 22.05.06, 17:47
            Chociazby argument drugi. Co proponuja, to proponuja, a póki co podatki w tym
            roku mamy wyższe niz w poprzednim. "Po czynach ich poznacie."
    • rysopis.nieznany Eeetam, Szczuka to chociaz niezla laska jest wiec 20.05.06, 17:35
      niech sobie gledzi do woli. Co innego p. Sroda...

      ------
      ABC manipulacji: R jak "Rydzyk"
      Zachód już w 1993 wiedział, że planBalcerowicza to porażka
      Kto wycina drzewa przed billboardami Agory?
      ------
      • patriotajaipoeta Re: Eeetam, Szczuka to chociaz niezla laska jest 21.05.06, 07:13
        rysopis.nieznany napisał:
        > niech sobie gledzi do woli. Co innego p. Sroda...
        > ABC manipulacji: R jak "Rydzyk"
        > Zachód już w 1993 wiedział, żeplanBalcerowicza to porażka
        > Kto wycina drzewa przed billboardami Agory?

        tylko po co to tałatajstwo Ubeckie nazywać salonowcami,
        ludźmi kulturalnymi etcetera a nie poprostu szumowinami

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka