heraldek 19.07.06, 12:26 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ecot Re: Włoska prasa o "obozach pracy" dla Polaków 19.07.06, 13:10 "Ale to w Polsce - donosi gazeta - znajdowało się centrum tej przestępczej działalności.... sama rekrutacja nie jest przestępstwem jazda zaczynało sie dopiero we włoszech chyba Odpowiedz Link Zgłoś
asmok6 Re: Włoska prasa o "obozach pracy" dla Polaków 19.07.06, 15:21 ecot napisał: > "Ale to w Polsce - donosi gazeta - znajdowało się centrum tej przestępczej > działalności.... > > sama rekrutacja nie jest przestępstwem > jazda zaczynało sie dopiero we włoszech chyba Jak to nie jest? Jest. Nielegalne pośrednictwo pracy. Odpowiedz Link Zgłoś
colombina och ci wstretni Polacy 19.07.06, 13:13 Dziennik podkreslil, ze aresztowano tylko jednego Wlocha. Czyzby to byl jedyny tubylec ktory wiedzial o procederze? Widze, ze w kompleksie niewinnosci Wlosi moga spokojnie konkurowac z Niemcami, u nich tez wszystkiemu byl winien tylko Hitler. Odpowiedz Link Zgłoś
palec1 Re: Włoska prasa o "obozach pracy" dla Polaków 19.07.06, 13:45 ?wloska? ?mafia? - polskie bandziory !!! Odpowiedz Link Zgłoś
smooker Re: Włoska prasa o "obozach pracy" dla Polaków 19.07.06, 13:45 Dramat Polaków rozgrywał się na włoskiej ziemi przez co najmniej kilka lat. Z całą pewnością wiedziały o tym włoskie władze, przecież nawet dyplomaci polscy od ubiegłego roku interweniowali w tych sprawach. Dlaczego zatem wkroczono dopiero teraz? Ano dlatego, że poziom korupcji we Włoszech jest olbrzymi. Osławieni urzędnicy i policjanci makaroniarscy brali w łapę i to zapewne sporą kasę. Dlatego odcinanie się od winy i odpowiedzialności, propagowane przez włoską prasę jest zwykłą cyniczną podłością. Gdy w Polsce dochodzi do naruszenia dóbr osobistych jakiegokolwiek obywatela Europy Zachodniej, to nasze władze i media interweniują błyskawicznie i zdecydowanie, kajając się tak, że czasem przykro patrzeć. Oczekujmy takiego samego traktowania naszych obywateli przez Zachód. Niestety będzie nas coraz więcej wyjeżdżać z Polski za chlebem, dlatego rząd nie może dłużej chować głowy w piasek. Potrzeba powołania specjalnych służb lub instytucji, które zajęłyby się ochroną polskich pracowników za granicą. Obawiam się jednak, że powszechna u polityków polskich indolencja umysłowa, nie pozwola im zrozumieć tej palącej potrzeby. Odpowiedz Link Zgłoś
heraldek W pokojach bylo pelno krzyzy i swietych obrazow... 19.07.06, 15:11 ....jak pokazaly media.... ....Czyzby ich grzmocili rozancami...???? Odpowiedz Link Zgłoś
gtw100 Jest Praca dla nas w UE. Dużo pracy od rana do 19.07.06, 15:29 Jest Praca dla nas w UE. Dużo pracy od rana do nocy. Sukces negocjacyjny Millera polega też na tym, że nie musimy mleka "produkować" u siebie. Mamy je importować, dając nam tam pracę. Kretyn ten Lesio, ale dzięki niemu więcej podróżujemy za chlebem. Odpowiedz Link Zgłoś
linn_linn Addolorato? 19.07.06, 17:39 Addolorato, ciekawe imie. W tlumaczeniu z wloskiego: zmartwiony, zasmucony, zbolaly, bolesny... Odpowiedz Link Zgłoś
mascota5 Prasa wloska 20.07.06, 09:05 Ludzie kochani. Jezeli nie znacie jezyka danego kraju to jak mozecie w ogole myslec o emigracji. Niestety Polak Polaka umie lepiej wyrolowac niz obcokrajowiec. Ja gdy zaczynalam zycie W Kanadzie zostalam wykorzystana przez wlasna rodzine. Co wy na to? Odpowiedz Link Zgłoś
star55 Re: Co wy na to? 21.07.06, 11:14 Żądza pieniądza to diabelstwo,i zależy w kogo wlezie.W dzisiejszych czasach włazi w większość( nie koniecznie Polaków). Odpowiedz Link Zgłoś