09.09.06, 10:44
Dzien dobry.
Pozwalam sobie tu wkleić list, którego nasza kochana gazetka i tak nie wydrukuje.

W sprawie Jacka Kuronia.



Kilka dni temu Pan minister Giertych pozwolił sobie na niezbyt
fortunną wypowiedź pod adresem nieżyjącego Jacka Kuronia. Reakcja admiratorów
Pana Kuronia była natychmiastowa i granicząca z histerią. A więc i odsądzenie
od czci i wiary Pan Giertycha i całego LPR (o co nietrudno, bo zwolennicy Pan
Kuronia są na ogół wrogami prawicy a LPR w szczególności), akcja pisania
listów i zbiorowych petycji w obronie czci Pana Kuronia, palenie świeczek,
manifestacje... Brakuje już tylko hasła „santo subito!” Tymczasem Pan Kuroń
był po prostu człowiekiem, zapewne dobrym człowiekiem, ale jak każdy z nas,
mającym w życiu epizody lepsze i gorsze, a więc próby dokonania Jego
„świeckiej kanonizacji” są śmieszne i żałosne. Szczególnie w wydaniu ludzi,
dla których ordynarne ataki niektórych „publicystów” na największy autorytet,
jakim był niewątpliwie Jan Paweł II nie miały znaczenia i które z zachwytem
witały „tiszerty dla wolności” z hasłem „ nie płakałem po Ojcu św.”



Ł. Kaczmarek


pozdrawiam
Fungus Gnidożerca
Obserwuj wątek
    • wiktoriaka Re: KUroń 09.09.06, 13:19
      fungus-gnidozerca napisał:
      Kilka dni temu Pan minister Giertych pozwolił sobie na niezbyt
      > fortunną wypowiedź pod adresem nieżyjącego Jacka Kuronia.

      Czy uważasz, że postawienie Kuronia w jednym szeregu ze Szczęsnym Potockim i
      Januszem Radziwiłem, symbolami zdrady narodowej, można nazwać "niezbyt fortunną
      wypowiedzią"?
      • fungus-gnidozerca Re: KUroń 09.09.06, 15:38
        no akurat w zdrade Radziwiłła ja nie wierzę. radzę poczytać trochę literatury i
        wtedy oceniać postaci historyczne...
        a Kuroń żadnym świętym nei był wszak!
        • wiktoriaka Re: KUroń 09.09.06, 16:59
          fungus-gnidozerca napisał:

          > no akurat w zdrade Radziwiłła ja nie wierzę. radzę poczytać trochę literatury i
          > wtedy oceniać postaci historyczne...
          > a Kuroń żadnym świętym nei był wszak!

          To może te rady skieruj do ministra edukacji, bo powtarzałam po nim.
          A czy tylko święci to nie zdrajcy?
          • frant3 Re: KUroń 09.09.06, 17:18
            Dziś w "Naszym Dzienniku" był artykuł o Kuroniu: "Kuroniada" atakuje.

            --
            Frant

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka