sugarbox 01.10.06, 20:05 nie ma już nawet porządnych nagród literackich w tym kraju...:( wszystko schodzi na psy...ups...przepraszam. Na pawia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bozek17 Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:06 Szkoda że jeszcze Wiśniewskiemu nie przyznali szkoda gadać kpina z tej nagrody Nike dla Sapkowskiego Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 20:16 bo głód dziecka zabija wodą. Naprawdę, nie ma się z czego śmiać. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 20:18 robertw18 napisał: > bo głód dziecka zabija wodą. Naprawdę, nie ma się z czego śmiać. > Pozdr. no nie ma się z czego śmiać. nic nie zrozumiłeś:( Odpowiedz Link Zgłoś
julk Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 20:54 ludzie, czy wyscie powariowali?? komu niby nalezy sie ta nagroda? niektorzy pewnie chetnie przyznaliby ja sienkiewiczowi, ktory wielkim poeta byl. no ale niestety umarl - i to nawet ciut wczesniej niz jp2... bardzo sie ciesze, ze maslowska zostala doceniona (choc ciut bardziej liczylam na uhonorowanie 'lubiewa'). ta dziewczyna ma talent, jest glosem pokolenia 1200 brutto!! ta druga nagroda dla szymborskiej to natomiast żałość. Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:15 >jest glosem pokolenia 1200 > brutto!! Taaak? Ciekawe... Moim glosem to ona nie jest. Moze dlatego,ze zarabiam wiecej:P. Moze tak nagrodzic notatki zula z parku? W koncu on jest glosem klasy najnizszej:P Niestety Maslowskiej ksiazek nie trawie. Nie widze w nich nic wielkiego. Oczywiscie pierwsza z brzegu osoba nie jest w stanie pisac takim jezykiem, co nie zmienia faktu,ze na ta nagrode Maslowska wg mnie w zaden sposob nie zaslugiwala. Juz sama nominacja byla mocno kontrowersyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:16 no jak jestes taki madry, to powinienes wiedziec, ze tylko w totalitaryzmie wszyscy musieli miec jednakowe zdnie i jednego przedstawiciela. moze wiecej dystansu? moze pomysl, ze nie jestes pempkiem swiata? Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:22 Nie jestem. Jak widac wiekszosc w swoich postach takze wyraza dezaprobate odnosnie slusznosci wyboru Pani Maslowskiej jako laureatki nagrody literackiej Nike Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:24 sugerujesz,ze bez tej magicznej wiekszosci Twoje zdanie jest mniej cenne? Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:28 To akurat Ty sugerujesz:) Ciesze sie natomiast,ze zdecydowana wiekszosc osob podobnie sadzi... Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:29 kow3l napisał: > To akurat Ty sugerujesz:) Ciesze sie natomiast,ze zdecydowana wiekszosc osob > podobnie sadzi... bo Ty sie podpierasz wiekszoscia, tak jakby to mial byc dla mnie autorytet lub argument. Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:36 Zarzucilas mi,ze jestem pepkiem swiata dlatego napisalem o tej wiekszosci. No tak zapomnialem - dla Ciebie autorytetem jest pokolenie 1200 brutto :P Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:39 no widzisz, znowu nic nie zroumiles, bo ja nic o SWOICH utorytetach nie pisalm. swojej wyobrzni zrob "prrrr:), bo galopuje jak wsciekla, na oslep i mija sie z rzeczywistoscia. Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:49 Twojego rozumowania to akurat chyba nikt nie rozumie, wiec mi tak nie schlebiaj:D. A tak na przyszlosc przeczytaj to co napiszesz zanim wyslesz(nie pisze tylko o tym poscie),bo czesto nie ma to ani ladu ani skladu ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:52 Ty nie kumasz, ale Ty ( jak juz pisalm) to nie ogol. Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 22:06 A ty to ogol? A ponoc wiekszosc Cie nie interesuje, liczy sie Twoje zdanie;-) Znowu jestes niekonsekwetna :P. Dobranoc.. Czas na sen :) Odpowiedz Link Zgłoś
franek.dziennikarz-9 [...] 01.10.06, 23:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
lukciu Re: Następny Laureat H_e_r_r__T_u_s_k ?:)))))) 02.10.06, 07:32 stary ale ty bezgranicznie glupi jestes. Odpowiedz Link Zgłoś
mooomin "Ciekawe czasy"... 02.10.06, 09:29 ...mają to do siebie, że rodzą wpsaniałą literaturę. I to jest jedyna zasługa Kaczyńskich dla Polski. Pozdrawiam tego chłopaka od Herr Tusk. Muszę powiedzieć, że jest po prostu głupi. Odpowiedz Link Zgłoś
puzdrowiciel Taśmy Prawdy: Nike 2005 (zakulisowe rozmowy Jury) 02.10.06, 11:51 Taśmy prawdy! Reporterzy PUZDRA dotarli do zakulisowych knowań towarzyszących tajnym obradom Jury literackiej nagrody Nike 2006. Ich żarliwe filipiki w dramaturgiczną formę ubrał przejęty literacko Maciej Milach (neptyczny). WYSTĘPUJĄ: Henryk Bereza + Marek Zaleski + Izabella Cywińska + Tadeusz Drewnowski + Tadeusz Sobolewski + Piotr Wierzbicki. Zapraszamy do lektury: <a href="www.puzdro.pl/poza/neptyczny-nike.htm" title="http://www.puzdro.pl/poza/neptyczny-nike.htm">http://www.puzdro.pl/poza/neptyczny-nike.htm</a> PUZDRO Magazyn o Zabarwieniu Nadrealnym <a href="www.puzdro.pl" title="www.puzdro.pl">www.puzdro.pl</a> Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu Pie-pie-pie-pierwsze, to, to, to, popopodejrzeewam 02.10.06, 13:18 Pie-pie-pie-pierwsze, to, to, to, popopodejrzeewam, ze nie, nie ,nie ... Nike, s-s-s-s spowodow popo-o-olitycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
maciejtakitam Chcecie uslyszec dobry kawal? ok 02.10.06, 15:47 "Od dziś nazwisko 23-letniej autorki hiphopowej powieści Doroty Masłowskiej można wymawiać w jednym ciągu obok Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza, Wiesława Myśliwskiego czy Jerzego Pilcha, poprzednich zwycięzców Nike. Laureatka odebrała czek na 100 tys. zł i statuetkę Nike dłuta Gustawa Zemły " Odpowiedz Link Zgłoś
pirks1 Dlaczego Michnik puscil pawia 02.10.06, 16:26 Po miazdzacej krytyce drugiej ksiazki Pani Maslowskiej (tylko Gazeta ocenila te ksiazke pozytywnie) te tysiace egzemplarzy zaczely zalegac na magazynach. Hurtownicy zaczeli naciskac, aby cos z tym zrobic. Gazeta poszla wiec za ciosem i wypchnela pawia na powierzchnie obdarowywujac autorke nagroda Nike. Gazeta wie, ze klamstwo powtarzane wiele razy staje sie prawda. Jak wiec beda nam wmawiac, ze ta kiepska ksiazka jest dzielem, to narod uwierzy. Najwiecej pochlebnych opini slysze zawsze o Maslowskiej od ludzi, ktorzy nawet nie mieli jej ksiazki w rece. Taka to juz rzeczywistosc. Odpowiedz Link Zgłoś
maciejtakitam Dyzma Dyzma Dyzma Nikodem... dostal NIKE 02.10.06, 17:25 Nagrode I Kase Elitki Odpowiedz Link Zgłoś
pirks1 Re: Dyzma Dyzma Dyzma Nikodem... dostal NIKE 02.10.06, 19:21 Gdy rozum spi budza sie demony (beztalencia). Krytycy literatury polskiej (przynajmniej czesc) zupelnie zatracili zdolonosc oceny. KROL JEST NAGI, a ta ksiazka to bubel i kropka. Sa jednak sily, ktore pchaja ja na wyzyny literatury i lansuja bez ustanku. Wepchnac ja ludziom, sprzedac jak najwiecej. Jak beda glosy niepochlebne, to przynajmniej powie sie, ze to bestseller! Nie szkodzi, ze wiekszosc czytelnikow wyrzuci ja po pierwszych 3 stronach, najwazniejsze ze sie sprzedaje i daje zarobic. Nie wazne co chcesz powiedziec, wazne abys krzyczal, wtedy cie zauwaza. Juz tak gleboko siedzimy wszyscy w g**nie (polityka, gospodarka, bezrobocie), ze nasze elyty intelektualne rowniez sie w nim babrza i jak ktorys znajdzie wieksze, to od razu wszystkim przed nos wciska. Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu Re: Dyzma Dyzma Dyzma Nikodem... dostal NIKE 03.10.06, 13:32 maciejtakitam napisał: > Nagrode I Kase Elitki I to jest odpowiedz na glupie pytanie Mihnika, czemu TVP nie transmitowala tej uroczystosci. " Dzień, gdy Masłowska wchodzi do historii ufundowanej przez "Gazetę" i Fundację Agory nagrody, to też chwila, gdy z Nike pożegnała się Henryka Bochniarz ... " Czy nie nedza to? Odpowiedz Link Zgłoś
salvionaut1 ja rozumiem 01.10.06, 22:01 ... a do Ciebie jedno pytanie: czytałeś książkę? Odpowiedz Link Zgłoś
tahar Nagroda IKE 01.10.06, 22:16 Ta nagroda zeszła na psy jeśli dostaje się w posiadanie głupiutkiego beztalencia lansowanego na głoś pokolenia...pokolenia spalonych żuli chyba. Odpowiedz Link Zgłoś
rudy_g Re: Nagroda IKE 02.10.06, 00:37 Ja też czytałem, a raczej próbowałem, bo po setnym "ku.." i dwusetnym "pie.." dałem sobie spokój z tym gniotem. Odpowiedz Link Zgłoś
maciejtakitam Czytalem - Kiepska Literatura. Wnioski... 02.10.06, 15:44 Nagroda NIKE jest dla mnie malo reprezentatywna... Odpowiedz Link Zgłoś
maciejtakitam Oczywiscie GW i jej wierni czytelnicy wiedza 02.10.06, 15:45 lepiej takze zaraz zostane okrzykniety roznymi epitetami... hehehehhe Odpowiedz Link Zgłoś
komentatorkabloga Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 00:47 kow3l napisał: > Twojego rozumowania to akurat chyba nikt nie rozumie, wiec mi tak nie > schlebiaj:D. A tak na przyszlosc przeczytaj to co napiszesz zanim wyslesz(nie > pisze tylko o tym poscie),bo czesto nie ma to ani ladu ani skladu ;-) Ja swietnie rozumiem to rozumowanie i sie z nim zgadzam. Tez mnie smieszy, jak ktos sie podpiera tym, co sadzi wiekszosc. Brawo Maslowska. Odpowiedz Link Zgłoś
keradk Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 10:44 wez sie maslowska idz i utop, bo to pewnie ty sie kryjesz pod tym nickiem. az ocieka glupota Odpowiedz Link Zgłoś
xanaxy Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 19:10 Bylbym zachwycony, gdyby wszyscy krytykujacy - stukneli sie we wlasne prochno.Kto nominowal - nazwiska przeczytajcie dobrze? I gdybyscie tak umieli myslec, pisac i wygrywac olompiady polonistyczne - byloby mniej chamstwa, a tak? Zalosc wielka. Brawo P.Doroto. Czekam na nastepne. Odpowiedz Link Zgłoś
labirynt Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 08:39 brawo maretina!!! Odpowiedz Link Zgłoś
o_k_o Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 21:20 No właśnie! Musisz wiedzieć, że nie wszystkie książki są autobiografiami. Ciekawy jestem, co się czyta po przekroczeniu 1200 brutto? Samotność w sieci? Odpowiedz Link Zgłoś
kow3l Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 22:09 Nie, marketing europejski ;-) Zartuje :) Dobranoc :) Odpowiedz Link Zgłoś
zloczewianin Tutaj nie chodzi o pokolenie "1200zł brutto", 02.10.06, 11:32 Masłowska piesze dla ludzi, którzy starają się zrozumieć. Zrozumieć nie jej slowa przelane na papier, ale otaczającą rzeczywistość. Nie ma się co dziwić, że nie będzie akceptowana przez pokolenie urzędasów z nadania, którzy przez 3-4 lata są pokoleniem "2500zl brutto" i żyją ciągłym strachem przed utratą bliżej nie sprecyzowanych nadzieii. Żyją zawiścią dla tych > "2500zł brutto" i pogardą dla tych którzy się utożsamiają się z "1200 brutto" Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
maciejtakitam Tutaj chodzi o pokolenie "mydla i powidla" ;-) 02.10.06, 15:36 kompleksyyy...kompleksyyyy wiejskiego intielgiencika hehehehe zloczewianin od dzisiaj cie mianuje krolem pokolenia "mydla i powidla" Odpowiedz Link Zgłoś
balbec Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 22:44 Ja mam wrażenie, że cały problem polega na tym, że na "GŁOS POKOLENIA" wykreowało Masłowską nie to pokolenie, którego ma ona być głosem (czyli pokolenie 20-kilkulatków), ale pokolenie 50-70-letnich "krytyków literackich", którym "niesforna proza" (;)) Masłowskiej pozwala uwolnić się od typowej nudy typowej przepisowej polskiej literatury. "Sukces" Masłowskiej ma tak naprawdę 2 podstawy: - wylansowanie przez Gazetę Wyborczą (odpowiednia medialność to warunek konieczny w dzisiejszych czasach) - oraz styl jakim pisze (warunek dostateczny) - styl może się podobać albo nie (mnie osobiście średnio), ale jest oryginalny i to jak widać wystarcza. Wygrana Masłowskiej to tak naprawdę efekt ogólnej miernoty polskiej współczesnej literatury, która generalnie jest nudna i na jedno kopyto i Masłowska wygrywa nie dlatego, że jej proza jest dobra albo mądra, ale po prostu dlatego, że wyróżnia się formą. Ale tylko formą, bo niestety treść jest banalna. Nie chcę być tu tendencyjny, bo też nie uważam, jak niektórzy, że Masłowska zasługuje na totalną krytykę. Nie zasługuje na nią, ale też nie zasługuje (przynajmniej na razie) na te nagrody. Ona z pewnością MA TALENT literacki i bardzo dobrze operuje językiem. Ale do bycie dobrą pisarką brakuje jej jeszcze tego drugiego - TREŚCIOWEGO - aspektu, tzn. żeby miała coś wartościowego do przekazania, żeby po lekturze jej książki człowiek inaczej patrzył na rzeczywistość. Obawiam się tylko, czy ona sama dostrzega tę potrzebę samorozwoju, bo jak ktoś jest wśród samych wazeliniarzy, to może dojść do wniosku, że jest już ideałem. Jak czytam te żenujące, lizusowskie recenzje w GW, to aż mi się smutno robi... Odpowiedz Link Zgłoś
habitus Książka jest genialna.. 02.10.06, 00:08 Niezwykle cięta, dowcipna, prześmiewcza a równocześnie tchnąca zrozumieniem i akceptacją ludzkiej słabości. Podziwiam Masłowską. Gratulacje dla młodej autorki. Odpowiedz Link Zgłoś
to777mash Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 10:11 Pani Doroto, gratulacje za to, że Pani jest i się Pani chce pisać. Tutaj. Polaczki-frustraci jak zawsze wciągają w błoto każdego kto ich przerasta. Pokaż mi swój talent, a my cię tak obsobaczymy, że odechce ci się pisania. Naprawdę niezwykła w Świecie, destrukcyjna i po prostu durna jest to nasze narodowe plucie dla plucia. Kilka mętnych ogólników podbarwionych, zapewne, cudzą krytyczną retoryką. Nie sądzę by "panstwo krytycy" czytali to co tak wnikliwie oceniają. Chce się pawia puścić. Krowy doić - powiedział Shrek do prostactwa. Odpowiedz Link Zgłoś
keradk Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 10:51 ludzi uzywajacych slowa polaczki powinno sie kastrowac i na gnoju wywozic. brzydze sie toba. nie moge powiedziec ze lubie wszystkich moich rodakow, ani tez ze jestem z nich zawsze dumny. ale nigdy, NIGDY nie powiem o nikim per'polaczek' bo tak mowia nedzne rusy (typu dostojewski, ktorego panna rzucila dla Polaka i nigdy z tego nie wyszedl) i nie bede rownal do ich poziomu Odpowiedz Link Zgłoś
armagon Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 16:50 Ty tez pokazałes mierny poziom. Ksenofob! :> Odpowiedz Link Zgłoś
feliscat Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 12:11 balbec, b. fajnie napisane, bez zacietrzewienia i mądrze, zgadzam sie Odpowiedz Link Zgłoś
tilda1 Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 18:18 popieram w calej rozciaglosci Odpowiedz Link Zgłoś
nexen Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 12:07 Owszem, w porównaniu z Masłowską nagroda dla Szymborskiej do kpina i klasyczny ROTFL. Nagroda dla samego nagradzania. Odpowiedz Link Zgłoś
guzikmaria 23 lata - to można być nagrodzonym tylko za język! 02.10.06, 15:56 .23 lata to można być nagrodzonym tylko za język! Ale czy język książki jest najważniejszy? Najpierw trzeba coś przeżyć, a potem pisać!Inaczej będzie to zawsze gra słów! Odpowiedz Link Zgłoś
koszalek_opalek1 Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 01.10.06, 22:42 Dorocie gratulujemy Nike. Odpowiedz Link Zgłoś
ingostar Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 21:31 Ale co mają do tego kaczory,to nie ten temat Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: Może bardziej niż inni potrzebuje środków... 02.10.06, 01:32 Zaraz,zaraz: ale czy zlustrowana przez Kaczory ? To najwazniejsze!!! co tam wartosci literackie. ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
ladne_sny a czytales, pacanie? 01.10.06, 21:54 lubie takich pseudomoralistow i krytykow z koziej wolki, co wieszaja swoje glupie i chore, a przy tym idiotyczne teksty na laureatce, tylko dlatego, ze jest mloda, siksa i ze na pewno i z gory wiadomo, ze to co stworzyla jest gowienko warte... a czytales pacanie jeden z drugim..? he? czy tylko slowacki wedlug ciebie poeta wielkim byl? ;> Odpowiedz Link Zgłoś
mat56 Kolejna przyszla feministka.... 02.10.06, 16:20 Kolejna niedoszla feministka, ktora otzrymuje nagrode poniewaz wypisuje pseudointelektualne glupoty i udaje jej sie nabrac na to ciemna mase w tym kraju (glownie krytykow). A oto mozliwy scenariusz-wycinek z jej przyszlej biografii: "Jej czwarta ksiazka pt. 'Fuck me hard' ('ru.. mnie mocno') opublikowana zostala tylko w UK, poniewaz tworczosc tej pisarki wybiegla zbyt daleko poza granice dobrego smaku i szerokopojete rozumienie tabu w naszym kraju". Pozdrawiam wszystkich fomrumowiczow. Odpowiedz Link Zgłoś
habitus Re: Kolejna przyszla feministka.... 03.10.06, 11:08 Poczytaj uznanego w świecie Neila Gaimana. Brytyjczyk, pisze fantastykę. W Polsce ukazał się między innymi zbiór opowiadań "Dymy i lustra". Niektóre z opowiadań to czysta pornografia. Ukazało się w Polsce. Książka Masłowskie oprócz rażącego cię tytułu nie ma nic wspólnego z tym co napisał sławny Gaiman. Z wyjątkiem dobrego pisarstwa. Brawo masloska! Odpowiedz Link Zgłoś
the_dzidka Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:08 I oto dożyliśmy czasów, że bełkot stał się cnotą. O tempora, o mores!! Dajcie jeszcze JLWiśniewskiemu, co se bedziecie żałować!! Odpowiedz Link Zgłoś
ladne_sny masz na mysli swoj belkot? 01.10.06, 21:55 lubie takich pseudomoralistow i krytykow z koziej wolki, co wieszaja swoje glupie i chore, a przy tym idiotyczne teksty na laureatce, tylko dlatego, ze jest mloda, siksa i ze na pewno i z gory wiadomo, ze to co stworzyla jest gowienko warte... a czytales pacanie jeden z drugim..? he? czy tylko slowacki wedlug ciebie poeta wielkim byl? ;> Odpowiedz Link Zgłoś
the_dzidka Re: masz na mysli swoj belkot? 02.10.06, 09:35 Napisałam tylko to, co napisałam. Reszta to twoja nadinterpretacja. PS. Gratuluję kuultury wypowiedzi, pewnie czerpiesz od swojej idolki. Odpowiedz Link Zgłoś
dx7 Re: masz na mysli swoj belkot? 03.10.06, 10:17 > lubie takich pseudomoralistow i krytykow z koziej wolki, co wieszaja swoje glup > ie i chore, a przy tym idiotyczne teksty na laureatce, tylko dlatego, ze jest > mloda, siksa i ze na pew no i z gory wiadomo, ze to co stworzyla jest gowienko > warte... a czytales pacanie jeden z drugim..? he? czy tylko slowacki wedlug > ciebie poeta wielkim byl? ;> Powtarzasz sie. Tylko na tle cie stac? Odpowiedz Link Zgłoś
ipanema_beauty Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 12:43 Taaa, to może jeszcze NIKE dla pani Grocholi.... brak słów. Odpowiedz Link Zgłoś
bdx65 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 12:52 Nadal myślę, że to wypadek przy pracy Jury. Co 10 lat może się zdarzyć. Obydwie powieści D. M. zasługują na uwagę i przeczytanie, ale jeszcze nie na na taką nagrodę. Dwukrotna nominacja dla tych powieści to wystarczająca nagroda! Odpowiedz Link Zgłoś
pirks1 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 17:27 Dla mnie to duzy wypadek. Ja probowalem czytac obie powiesci i nie dalem rady. Moj zmysl smaku zastrajkowal i odmowil dalszego trawienia tych odchodow literackich. Przypomina mi to "tworczosc" niektorych kawalarzy, ktorzy nagrywaja pijaka, ktory za dwa zlote plecie co slina przyniesie, przeplatajac calosc soczysta mowa rynsztokowa. Zadaje sobie pytanie, po co wedlug jury NIke jest sztuka, jaki jest jej cel? Moze zglosi sie paru nihilistow, ktorzy powiedza, ze sztuka nie ma zadnego celu oprocz formy, ale po co to czytac w takim razie? Pani MAslowska ma talent, przeciez nie musi pasowac on do mojego gustu, ale zeby od razu nagradzac jej tworczosc i wynosic na piedestaly? Czy tylko na to stac polska tworczosc literacka? Na pewno nie. Wielu jednak mlodych i utalentowanych polskich pisarzy, ktorzy maja cos do powiedzenia, pozostaje poza komercjalna machina wydawnicza, poniewaz teraz przyszedl czas, aby lansowac miernote intelektualna. Odpowiedz Link Zgłoś
podreczny Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 15:58 The-dzidka Dokładnie o to (bełkot i pustka jako cnota) chodzi! Masłowskiej udało się to pięknie opisać. Gratulacje dla Pani Doroty! Odpowiedz Link Zgłoś
xanaxy Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 19:16 the_dzidka napisała: > I oto dożyliśmy czasów, że bełkot stał się cnotą. O tempora, o mores!! > Dajcie jeszcze JLWiśniewskiemu, co se bedziecie żałować!! > O Boze - Chmielewska? To dopiero kicz jest dla pokojowek. Nie wypowiadaj sie. Czytaj Chmielewska, Gretkowska i Mniszek. Odpowiedz Link Zgłoś
helter-skelter Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:08 nie czytałem, ale próbowałem i...jakoś nie mogłem... Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:10 Po prostu nie dorosłeś do takiej literatury. Nie czytałeś? Toż to stoi wielkimi literami: NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWA NAGRODA LITERACKA W POLSCE. Nie nagrodziliby przecież jakiegoś gniota, nie? Odpowiedz Link Zgłoś
sugarbox Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:15 Historia pokaże Czy gniot to czy trafi na WYPRZEDAŻE...:))) Odpowiedz Link Zgłoś
pe1 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 21:11 Żebyś Ty wiedział w jakich objętościach trafia na wyprzedaże Szymborska. A potem wędruje na przemiał. Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:09 Wildstein dobrze zrobił, że galę wręczenia wywalił z TVP. Odpowiedz Link Zgłoś
straszny_koszmar Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:10 Ciekawe za co? Za maksymalnie beznadziejny bełkot? Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: nie, nie za to 01.10.06, 23:03 za dobrą literaturę a dobra literatura, jak widzę, nie jest dla ciebe, więc daj sobie spokój z komentarzami masłoskiej;-) Odpowiedz Link Zgłoś
robertw18 Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:10 Dość miła ta dziewczyna, ale niestety, poza wyszydzeniem wszystkiego, co względnie łatwo można zrobić, trudniej podsunąć innym coś mądrego. Za to powinny właściwie być nagrody, a złośliwe dowcipy, też niech będą. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem123 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 21:30 Marzy ci się powieść tendencyjna w stylu Orzeszkowej? OK! Ale to już było. Dobrze, że NIKE nie nagradza epigonów. Odpowiedz Link Zgłoś
kemot696 Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:11 gratulacje pani Doroto. Uważam książkę za świeży powiew w polskiej literaturze. Na marginesie to smutne, że na tym forum zabiera głos kilkanaście osób a na forum o jakimś wiecu w Gdańsku wywnętrzniają się setki... Odpowiedz Link Zgłoś
globus32 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:16 i tak paw królowej stał się pawiem gazety! Odpowiedz Link Zgłoś
mrrek ... i te kilkanascie osób ma dość jednoznaczne 01.10.06, 20:18 zdanie o forowanej przez wybiórczą autorce i jej twórczości. Można z tego wysnuć myśl, że nagroda zeszła ... na pawia (jak ktoś przytomnie wyżej zauważył) do tego stopnia, że wszyscy mają ją, no gdzie? w tzw "głębokim poważaniu", jakeśmy za komuny mówili. Z Bogiem, redaktorzy i jurorzy, idźcie sobie swoją drogą... Odpowiedz Link Zgłoś
sztukmiszczzlublyna Re: ... i te kilkanascie osób ma dość jednoznaczn 01.10.06, 20:31 mrrek napisał: > ... i te kilkanascie osób ma dość jednoznaczne > zdanie o forowanej przez wybiórczą autorce i jej twórczości. > Można z tego wysnuć myśl, że nagroda zeszła ... na pawia Albo raczej, że pierwowzór zbiorowego bohatera twórczości Masłowskiej w real life ma się rewelacyjnie dobrze. Ma się rewelacyjnie dobrze w charakterze nawozu. Intuicyjna nienawiść do laureatki osób uzewnętrzniających swoje przemyślenia na forum rzeczywiście ma solidne podstawy. Ja też bym nie chciał, żeby ktoś ze mnie sobie robił takie jaja jak Masłowska z Szanownego Państwa :-) Odpowiedz Link Zgłoś
fcvg Re: ... i te kilkanascie osób ma dość jednoznaczn 01.10.06, 20:34 brawo, zgadzam sie z moim przedmowca. Robimy z siebie gnojkow ale nie lubimy jak ktos nam to w twarz mowi. Odpowiedz Link Zgłoś
dianucha Re: ... i te kilkanascie osób ma dość jednoznaczn 02.10.06, 15:43 Wspaniale:) McDoris znów na piedestale. A oponentów zalewa żółć doskonale!!! Obraźcie się wszyscy, tupnijcie nogą i zamilczcie. Ta Pani wcale nie musi się starać, jednym zręcznym zdaniem na łopatki Was powala. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawymsciciel zadna zenada. gratulacje dla MC Doris 02.10.06, 11:24 mam nadzieje, ze ta nagroda wytlumaczy w koncu wszystkim i pokaze czartno na bialym, ze Dorota Maslowska to swietna utalentowana pisarka i pisze bardzo dobre ksiazki. gratulacje jeszcze raz. Odpowiedz Link Zgłoś
reskowiak Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:14 W przyszłym roku nawiążę ścisłą współpracę ze znajomyni polonistami. Sądzę, że młodzież gimnazjalne, o licealnej nawet nie wspomnę, wypadnie o wiele lepiej w konfrontascji z tegoroczną laureatką. "Paiia" kupiłem. Czytałem po jednej, dwie strony i robiłem przerwę. Po dojściu do połowy położyłem książkę na ławce w parku. Dlaczego tylko ja mam się męczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
kukurukuku Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:47 żeby napisać coś takiego jak 'paw królowej' trzeba mieć dobre oko i język, więc nie mów o młodzieży gimnazjalnej i licealnej, bo to żałosne. oni są często zamknięci w tym samym, w czym i wy, konwenanse i tworzydła, nic nowego, romantyczna poezja, nie tędy droga. masłowskiej gratulacje, choć byłam dosyć w szoku. Odpowiedz Link Zgłoś
aeromonas Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:15 Brawo Dorota! Tak trzymaj! Nike dałabym wprawdzie Wilkowi, ale Masłowską typowałam w następnej kolejności. Ci, co wspominają o "bełkocie" to chyba na Sienkiewiczu i Kraszewskim chowani... Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:16 A żebyś wiedziała. Sienkiewicz ociera się o grafomanię, i w gruncie rzeczy jest pisarzem masowym, który na skutek okoliczności został pół-wieszczem - ale przynajmniej pisał o czymś. I pisał po polsku. Odpowiedz Link Zgłoś
id999 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:28 Sienkiewicz był znakomitym pisarzem. powtarzana w kółko opinia o grafomanii Sienkiewicza to taki towarzyski bon mot co do Masłowskiej - ta dziewczyna jest genialna, "Paw" to lepsza ksiazka niz "Wojna". mysle ze trzecie dzieło bedzie jeszcze lepsze, zobaczycie. Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Sienkiewicz 01.10.06, 20:57 Ociera się. Te opisy cierpień bohaterek, te wzniosłe postacie - już Prus po Sienkiewiczu pojechał. Tak czy inaczej, Sienkiewicz pisać umiał. Masłowska nie ma nic ciekawego do powiedzenia, moim zdaniem. Ma jakiś "słuch", ale to nadaje się bardziej do rapu, czy hip-hopu. Zaś oryginalność jej przemyśleń można było zobaczyć w artykule w Guardianie: papugowała salon, ot "kaczory, niszczenie kultury, dyskryminacja gejów i ucieczki do Londynu", takie banały. Odpowiedz Link Zgłoś
nikodem123 Re: Sienkiewicz 01.10.06, 21:37 Ale "Paw królowej" nawet nie wspomina jednym słowem o kaczorach, niszczeniu kultury, dyskryminacji gejów. Fajnie niektórym jest zabierać głos na temat książki, której się nigdy nie przeczytało. Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: Sienkiewicz 01.10.06, 21:51 A czy ja mówię, że wspomina? Mówię, że Masłowska jest zupełnie nieoryginalna w swoich przemyśleniach - i wpisuje się w jeden z dwóch nader płytkich nurtów w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
holyboy_666 Re: ty tez jestes zupełnie nieoryginalny;-) 01.10.06, 22:43 w swojej krytyce książki, której nie czytałeś Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: ty tez jestes zupełnie nieoryginalny;-) 02.10.06, 09:33 Próbowałem czytać. Nie zachwyćiła mnie - ale widać, ma zachwycać, nawet jeśli nie zachwyca. Ma zachwycać, bo Masłowska wielką literatką jest, dostała Nike, największą nagrodę literacką, więc powinna zachwycać, ta wielka nagroda powinna zachwycać. A moja krytyka Masłowskiej nie wynika z tego, że "opisuje świat nizin" (o co wielu ma pretensje) - ale z tego, że opisuje świat nizin takim, jak widzą go zadowolone z siebie elity, elitki i kandydaci do nich. Odpowiedz Link Zgłoś
ciemny_ludek Re: Sienkiewicz 02.10.06, 08:47 Twierdzisz, że jest nieoryginalna w swych opiniach? A może po prostu myśli to samo co większość ludzi na temat sytuacji w kraju i nie stara się być w tym względzie na siłę oryginalna? Odpowiedz Link Zgłoś
julk Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 21:03 koncz waść, wstydu oszczędź ;) z tym ze po polsku to sie waćpanu/pani niezle udalo. sienkiewicz byl masowy (choc w tamtych czasach nie bylo jeszcze kultury masowej, a juz napewno nie na ziemiach polskich), za to maslowska jest niszowa - co widac na tym forum. nike dla papieza polaka jana pawla drugiego Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 21:06 Był masowy, tak samo jak masowy był np. Conan Doyle. I gdyby nie zabory, równie dobrze mógłby pisać o Dzikich Polach jak i o warszawskim detektywie z ulicy Piekarskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
elfryda Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:42 Nie. Po prostu - na prawidłowej, starannej polszczyźnie. Żeby taką polszczyznę wyszydzać, trzeba ją wpierw doskonale znać. Znakomicie robił to na przykład Gombrowicz. Pani Masłowskiej trochę do tego poziomu brakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 21:34 czyli tylko skostniala i archaiczna polszczyzna nadaje sie do nagrod? ulica o tej polszczyznie juz zapomniala, dlaczego zatem kamienujecie maslowska za to, ze posluzyla sie jezykiem ulicy, by pokzac jej wady, malostkowosc, smiesznosc? mam wrzenie, ze w tym watku wypowiadaj sie sami nauczyciele, dla ktorych wzorem jest kanon lektur szkolnych z sienkiewiczem na czele. Odpowiedz Link Zgłoś
slepowron4 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 22:29 Byc moze i kanon lektur, ale bez Sienkiewicza. Przeczytanych, nie przekartkowanych w liceum lub na studiach polonistycznych albo kulturoznawczych. Odpowiedz Link Zgłoś
wiksadyba1 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 14:52 Moim zdaniem Masłowską może się bezkrytycznie zachwycić właśnie zwłaszcza ten, kto zna wyłącznie kanon lektur szkolnych (ale już bez np. Ferdydurke) - i to kanon odczytany nie indywidualnie (bo wtedy mogło by się okazać, że te lektury nie zawsze są takie "szkolne":), ale z obowiązku i wg wskazówek interpretacyjnych nauczycielki + czytadła a la Grochola. Na tym tle to rzeczywiście wydaje się coś niesamowitego. Odpowiedz Link Zgłoś
maretina Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 18:40 nonsens. napisales wiazanke bzdur. Odpowiedz Link Zgłoś
wiksadyba1 Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 03.10.06, 09:37 Zosiu, Masłowska jakby co sama się obroni, przynajmniej częściowo, tam gdzie potrafi. Nie potrzebuje tej klasy adwokata co ty:) Możesz więc sobie chyba darować Twoje "flupy", że zacytuję nieodżałowanej pamięci Zbyszka Sajnoga, który - jeżeli uwielbiasz Masło - powinien też ci przypaść do gustu:)) Odpowiedz Link Zgłoś
pepaipu Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 02.10.06, 13:51 Masłowska nie "posługuje się" językiem ulicy, bo żeby posłużyć się świadomie jakimś językiem, to trzeba mieć wybór. Tymczasem nic nie wskazuje, by dostojna Laureatka potrafiła posłużyć się jakimkolwiek innym językiem oprócz tego, którym pisze, więc chyba sformułowanie "posłużyła się językiem ulicy" jest w tym przypadku lekką przesadą. Odpowiedz Link Zgłoś
robal.po.angielsku Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:20 Ach, droga Mc Doris, bajkerka z ciebie przednia. Miejska, obwoźna raperka z tanimi rymami, co wprawia staruszków w zakłopotanie. Bo oni na co dzień żyją w innym świecie i taka książka jest dla nich czymś nowym, niespotykanym, wręcz z innej planety. A mi, młodemu zgredowi przelały się już te wszystkie pawie i szczerze mam już dość tego wszechogarniającego bełkotu, który atakuje zewsząd. Odpowiedz Link Zgłoś
kaczkiprecz Re: Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:23 swietnie!!! to naprawde swietna ksiazka! brawo!!! Odpowiedz Link Zgłoś
fcvg Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:27 Brawo, odchodzimy od skostnien. Brawo dla Jury. Odpowiedz Link Zgłoś
mario601 Niech tam przyznają komu chcą 01.10.06, 20:35 i niech tam Dorota dalej myśli że cała krytyka to przez zazdrość. ta nagroda straciła jakikolwiek prestiż. Odpowiedz Link Zgłoś
rmichal2 O nagrodach literackich 01.10.06, 20:36 całą prawdę napisał niejaki Jeremy Clarkson w swojej książce "Świat według Clarksona". Odpowiedz Link Zgłoś
marzeka1 Re: O nagrodach literackich 01.10.06, 20:40 W momencie gdy twórczość pani Masłowskiej wygrywa konkurs literacki- nagroda ta przestaje mieć jakikolwiek sens. Próbowałam czytać p. M. naprawdę próbowałam,nie da się.Cóż, ale pewnie jak zraz ktoś zauważy: nie znam się ani ja, ani inni krytykujący.A ci z GW nie mogą się mylić Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: O nagrodach literackich 01.10.06, 20:52 > W momencie gdy twórczość pani Masłowskiej wygrywa konkurs literacki- nagroda ta > przestaje mieć jakikolwiek sens. Próbowałam czytać p. M. naprawdę próbowałam,n > ie da się To ze Ty nie umiesz nie oznacza ze sie "nie da" :) Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Re: O nagrodach literackich 01.10.06, 20:55 W sumie czysta literatura nadaje się do czytania tylko przez samego autora, ewentualnie garstki specjalistów. Kto powiedział że geniusz musi podobać się plebsowi, kto powiedział, że czysta forma musi odpowiadać czytelnikowi wychowanemu na lekturach szkolnych? Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: O nagrodach literackich 01.10.06, 20:58 Gorzej, jeśli forma skrywa brak treści. Za formę, można nagrodę przyznać vogońskiej poezji z "Autostopem przez Galakykę" Odpowiedz Link Zgłoś
pepaipu Re: O nagrodach literackich 02.10.06, 13:55 A ja podejrzewam, że "Pawia królowej" nawet sama autorka nie jest w stanie czytać... Odpowiedz Link Zgłoś
o_k_o Wspaniale! Gratuluję Masłowskiej i cieszę się! 01.10.06, 20:41 Dorota Masłaowska jest autorką najorginalniejszych dwóch i najbardziej przenikliwych książek ostanich lat, a być może i całego okresu po 1989 roku. Jej literatura uderza w samo sedno bytu współczesnej Polski, illustruje mentalność i klimat tejże w sposób często okrutnie prawdziwy. I to właśnie przeszkadza wielu w jej odbiorze Odpowiedz Link Zgłoś
salvionaut1 dokładnie 01.10.06, 22:12 Nie dziwię się, że wielu osobom ciężko czyta się książki Masłowskiej. Z tą książką jest podobnie jak z niedobranym towarzystwem. Każdemu ciężko przebywać w towarzystwie pewnych osób. Tylko, że tu nie chodzi o to by odwrócić się na pięcie, dupę wypiąć i odejść tylko o to, żeby poznać i zrozumieć - a jest co rozumieć, bo kawałek świata zwany Polską właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mamrotanie lepiej idźmy na pikietę! 02.10.06, 15:40 a ja i tak wiem, że prawdziwym zwycięzcą literackim 2005 jest Witkowski! Stanisław Retro to nędzny luj na tle Patrycji i Lukrecji! Odpowiedz Link Zgłoś
yettering Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:43 ksiazki maslowskiej dostaja nagrody literackie... grafomania i pseudo jezykowe parodie... koniec swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
halupka Nike 2006 dla Doroty Masłowskiej 01.10.06, 20:45 Brawo! Lepiej późno niż wcale (zdaje się, że przy "Wojnie..." jury trochę się przestraszyło). Odpowiedz Link Zgłoś
jjr44 a mnie sie podoba :-) 01.10.06, 20:48 ja nie wiem czemu sie tak wszyscy irytują. Jury tak uznało i widocznie jakieś argumenty były. Mnie się książka podobała chociaż nie jestem przekonany że powinna tę nagrodę dostac. Dziwi mnie tylko to solidarne plucie na masłowską i te emocje. We mnie ta literatura aż takich uczuć nie budzi. A sama dziewczyna miła jest i może jeszcze coś fajnego napisze.... Napiszcie może kto wg was te nagrodę powinien dostać to będzie bardziej merytorycznie. Odpowiedz Link Zgłoś