Dodaj do ulubionych

Prezydent: Studenci do wojska

    • r.kowalski78 Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 13:23
      Wydaje mi się że powoływanie młodych ludzi do wojska to absurd!!! i to przez
      duże S. młodzi ludzi mają na głowie inne zmartwienia i problemy np. praca. Chcą
      osiągnąć coś w życiu a wojsko to niepotrzebna strata czasu! nie wiem czy nasz
      szacowny prezydent wie ile można osiągnąć przez rok czasu w wojsku!?
      można np. znaleźć dobrą pracę i pomyśleć o zakupie mieszkania.
      Uważam że armia zawodowa to najlepsze wyjście.
    • halfliner Pogrozimy, a później łaskawie się rozmyślimy 04.10.06, 13:36
      pozdr
      • halfliner i będą wdzięczni. Ten numer już Kurduple robili. 04.10.06, 13:37
        pozdr
    • michalparadowski Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 13:45
      W ten oto sposób, wybitnie zręczny polityk, Pan Prezydent, zaprasza młodych
      mężczyzn na demonstrację 7 października roku pamiętnego!
      Brawo Panie Prezydencie!
      A co z kobitami, przecież mamy równouprawnienie?
      Przepraszam zapomniałem, przecież chłopy to do oręża, a kobity do garów i
      rodzenia. Nowych zastępów wojaków!
    • koloratura1 Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 16:52
      To się nazywa mieć wyczucie!
    • kuballa Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 17:23
      oj walniety ten prezydent kto wogle glosowal na takiege bencwala, facet powinien
      robic jako atrakcja turystyczna a nie prezydent
    • wielki_czarownik Kaczyńscy do wojska! I do Iraku!! 04.10.06, 17:27
      W kamasze ich na 25 lat i wysłać gdzieś, gdzie ostro strzelają. Swoje życie mogą marnować, ale innych niech zostawią w spokoju. Dzięki takiej "mądrej" decyzji sprzecznej z opiniami specjalistów (pewnie są to łże-specjaliści z układu) jeszcze więcej młodych ucieknie z tego kraju. Aż w końcu w Polsce zostaną Sami Kaczyńscy i Giertych i stworzą sobie już nie IV ale V RP.
    • xaliemorph profesjonalizm poboru 04.10.06, 17:53
      No tak. Mają odwagę wyrażać własne zdanie to do wojska się nauczą patriotyzmu dla jedynej słusznej partii. A poza polityką jest coś znacznie ważniejszego. Armia z poboru zawsze składa się z ludzi którzy będą kombinować jak tylko mogą i ściemniać iż wojsko jest niepotrzebne. Dlaczego? Dlatego że nie będzie co zrobić z tak olbrzymią masą ludzi, zabraknie pieniędzy na ich wyszkolenie i skończy się tym że gro osób nie wystrzeli nawet jednego naboju amunicji ostrej podczas pobytu w wojsku. Mój brat był w wojsku rok, i uwaga wystrzelił tylko 2 magazynki amunicji ostrej podczas służby, a większość czasu żołdaki musiały albo grabić trawnik albo przekładać kartony w magazynie z miejsca na miejsce i tak w kółko. Czy to uczy jakiegokolwiek profesjonalizmu w armii? Czy tym sposobem nie szkolimy armatniego mięsa a nie armii? Żołnierz powinien sobie radzić w sytuacji konfliktu, ba armia powinna się modernizować by móc stawiać czoło nowoczesnym wyzwaniom w postaci zagrożeń terrorystycznych. Czyli także ćwiczyć operacje ewakuacji ludności z miejsc zagrożeń, usuwać skażenia chemiczne/biologiczne, umieć prowadzić akcję w ośrodku miejskim, infiltrować siatki terrorystyczne. A co taki żołnierz co całą służbę spędził z grabiami w łapach zrobi? zaczesze sobie włosy?! Pytam, czy prezydent ma jakąkolwiek wyobraźnię na temat armii czy sam bawi się w ideologizację o jaką sam oskarża układ?! Czy można sobie powołać rzesze ludzi do wojska jednym dekretem bez przygotowania logistycznego? Czy ktoś z rządzących potrafi tu w ogóle myśleć?!!!!?!?!
    • bonabuko Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 18:31
      A sam byl w wojsku!!!???
      Jak nie - to "w kamasze" na pełne marynarskie 3 lata!!!
    • cuteass28 Niech mnie za to zamkna, jedno slowo DEBIL 04.10.06, 21:37
      .
    • sklis Panowie Kaczyńscy mają poglądy z XiX wieku 04.10.06, 23:41
      Wszyscy obywatele - bez wyjątku, kobiety i mężczyźni - powinni przechodzić
      obowiązkowe szkolenie z ratownictwa medycznego, np. w ramach miesięcznego
      szkolenia OC w czasie wakacji w formie obozu po II roku gimnazjum. A czołganie
      się w mundurach? Tylko dla chętnych. Wojen nie wygrywa się dziś mięsem armatnim,
      czyli poborowymi. Wojny toczą dziś profesjnonaliści z fanatykami.
      • xaliemorph Re: Panowie Kaczyńscy mają poglądy z XiX wieku 05.10.06, 00:05
        Zgadzam się z Tobą. Owszem przeszkolenie na kształt Przysposobienia Obronnego
        czy czymś w tym rodzaju by ludzie potrafili się organizować w razie klęski
        zywiołowej, czy ewentualnie pomagać w przypadkach ewakucji ludności z obszarów
        zagrożonych akcjami terrorystycznymi to jak najbardziej rozumiem. I takie
        krótkie szkolenie, w ramach tzw. "wakacji" tym bardziej mogłoby się tyczyć obu
        płci, zarówno męskiej jak i żeńskiej. I takie ćwiczenia jeśli by powstały,
        byłyby znacznie bardziej przydatne niż bezproduktywne trzymanie trepów w wosjku,
        gdzie i tak jedyne czego się uczą to bieganie w kółko po palcu i wykonywanie
        bezsenowsnych rozkazów niczym małpka. Prawda jest taka iż w standardowym wojsku
        ludzie nie uczą się organizacji i myślenia tylko bezmyślnego wykonywania
        poleceń. W końcu żołnierz na polu walki nie ma myśleć. Co innego gdy dochodzi do
        sytuacji niespodziewanej, wtedy ludzie muszą szybko się sami organizować i
        stworzyć tymczasowy punkt dowodzenia. Zwykłe trepy tego nie potrafią. A dlaczego
        mogłyby się przydać dane ćwiczenia? Niedawno w Poznaniu były ćwiczenia obrony
        cywilnej. Wyły syreny a ludzi kompletnie nic sobie z tego nie robili. I wszystko
        byłoby OK, gdyby nie to że mnóstwo, gro, większość osób nie wiedziało dlaczego
        wyły, i jedyny wniosek jaki próbowała wysnuć to kolejna jakaś rocznica (co
        innego że sygnał syreny nie był sygnałem ciągłym). I tak ludzie nie wiedzą co
        robić w takich sytuacjach, jak to parę lat temu zwracano uwagę iż u nas na
        strzały ludzie zamiast kryć się, schodzą się ciekawscy. To świadczy o bardzo
        niskiej świadomości społecznej, a wcielenie do kamaszy nic nie zmieni, ponieważ
        ci co wyszli z wojska jakoś nic z tego nie wynieśli jak widzimy.
    • przechera.maruszewicz S.ku..el 05.10.06, 01:24
      ...i tyle.

      PM
    • az30 najpierw wypedza sie z Polski mlodziez nedza, 05.10.06, 03:26
      potem sila zaciaga studentow do wojska.
    • dzakulka Prezydent: Studenci do wojska 05.10.06, 07:31
      taaaa... co tam studia, skoro Ojczyzna wzywa?! i nie ważne, że to będą
      zmarnowane pieniądze podatników, bo tak naprawdę takie szkolenie nieiwiele da.
      No, ale są i dobre strony, lekarzom w komisjach wzrosną dochody, bo bedzie
      wiecej chetnych do kategorii D... :P
    • czytelnik122 Re: Prezydent: Studenci do wojska 05.10.06, 09:58
      A ja jako ojciec uprzejmie proszę całą prezydencję o trzymanie rak daleko od
      moich synów bo będę ich musiał wysłać za granicę
    • evident To nie Prezydent 05.10.06, 10:41
      to Premier. Prezydent tylko wykonuje polecenia Prezesa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka