r.kowalski78 Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 13:23 Wydaje mi się że powoływanie młodych ludzi do wojska to absurd!!! i to przez duże S. młodzi ludzi mają na głowie inne zmartwienia i problemy np. praca. Chcą osiągnąć coś w życiu a wojsko to niepotrzebna strata czasu! nie wiem czy nasz szacowny prezydent wie ile można osiągnąć przez rok czasu w wojsku!? można np. znaleźć dobrą pracę i pomyśleć o zakupie mieszkania. Uważam że armia zawodowa to najlepsze wyjście. Odpowiedz Link Zgłoś
halfliner i będą wdzięczni. Ten numer już Kurduple robili. 04.10.06, 13:37 pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
michalparadowski Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 13:45 W ten oto sposób, wybitnie zręczny polityk, Pan Prezydent, zaprasza młodych mężczyzn na demonstrację 7 października roku pamiętnego! Brawo Panie Prezydencie! A co z kobitami, przecież mamy równouprawnienie? Przepraszam zapomniałem, przecież chłopy to do oręża, a kobity do garów i rodzenia. Nowych zastępów wojaków! Odpowiedz Link Zgłoś
koloratura1 Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 16:52 To się nazywa mieć wyczucie! Odpowiedz Link Zgłoś
kuballa Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 17:23 oj walniety ten prezydent kto wogle glosowal na takiege bencwala, facet powinien robic jako atrakcja turystyczna a nie prezydent Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Kaczyńscy do wojska! I do Iraku!! 04.10.06, 17:27 W kamasze ich na 25 lat i wysłać gdzieś, gdzie ostro strzelają. Swoje życie mogą marnować, ale innych niech zostawią w spokoju. Dzięki takiej "mądrej" decyzji sprzecznej z opiniami specjalistów (pewnie są to łże-specjaliści z układu) jeszcze więcej młodych ucieknie z tego kraju. Aż w końcu w Polsce zostaną Sami Kaczyńscy i Giertych i stworzą sobie już nie IV ale V RP. Odpowiedz Link Zgłoś
xaliemorph profesjonalizm poboru 04.10.06, 17:53 No tak. Mają odwagę wyrażać własne zdanie to do wojska się nauczą patriotyzmu dla jedynej słusznej partii. A poza polityką jest coś znacznie ważniejszego. Armia z poboru zawsze składa się z ludzi którzy będą kombinować jak tylko mogą i ściemniać iż wojsko jest niepotrzebne. Dlaczego? Dlatego że nie będzie co zrobić z tak olbrzymią masą ludzi, zabraknie pieniędzy na ich wyszkolenie i skończy się tym że gro osób nie wystrzeli nawet jednego naboju amunicji ostrej podczas pobytu w wojsku. Mój brat był w wojsku rok, i uwaga wystrzelił tylko 2 magazynki amunicji ostrej podczas służby, a większość czasu żołdaki musiały albo grabić trawnik albo przekładać kartony w magazynie z miejsca na miejsce i tak w kółko. Czy to uczy jakiegokolwiek profesjonalizmu w armii? Czy tym sposobem nie szkolimy armatniego mięsa a nie armii? Żołnierz powinien sobie radzić w sytuacji konfliktu, ba armia powinna się modernizować by móc stawiać czoło nowoczesnym wyzwaniom w postaci zagrożeń terrorystycznych. Czyli także ćwiczyć operacje ewakuacji ludności z miejsc zagrożeń, usuwać skażenia chemiczne/biologiczne, umieć prowadzić akcję w ośrodku miejskim, infiltrować siatki terrorystyczne. A co taki żołnierz co całą służbę spędził z grabiami w łapach zrobi? zaczesze sobie włosy?! Pytam, czy prezydent ma jakąkolwiek wyobraźnię na temat armii czy sam bawi się w ideologizację o jaką sam oskarża układ?! Czy można sobie powołać rzesze ludzi do wojska jednym dekretem bez przygotowania logistycznego? Czy ktoś z rządzących potrafi tu w ogóle myśleć?!!!!?!?! Odpowiedz Link Zgłoś
bonabuko Prezydent: Studenci do wojska 04.10.06, 18:31 A sam byl w wojsku!!!??? Jak nie - to "w kamasze" na pełne marynarskie 3 lata!!! Odpowiedz Link Zgłoś
sklis Panowie Kaczyńscy mają poglądy z XiX wieku 04.10.06, 23:41 Wszyscy obywatele - bez wyjątku, kobiety i mężczyźni - powinni przechodzić obowiązkowe szkolenie z ratownictwa medycznego, np. w ramach miesięcznego szkolenia OC w czasie wakacji w formie obozu po II roku gimnazjum. A czołganie się w mundurach? Tylko dla chętnych. Wojen nie wygrywa się dziś mięsem armatnim, czyli poborowymi. Wojny toczą dziś profesjnonaliści z fanatykami. Odpowiedz Link Zgłoś
xaliemorph Re: Panowie Kaczyńscy mają poglądy z XiX wieku 05.10.06, 00:05 Zgadzam się z Tobą. Owszem przeszkolenie na kształt Przysposobienia Obronnego czy czymś w tym rodzaju by ludzie potrafili się organizować w razie klęski zywiołowej, czy ewentualnie pomagać w przypadkach ewakucji ludności z obszarów zagrożonych akcjami terrorystycznymi to jak najbardziej rozumiem. I takie krótkie szkolenie, w ramach tzw. "wakacji" tym bardziej mogłoby się tyczyć obu płci, zarówno męskiej jak i żeńskiej. I takie ćwiczenia jeśli by powstały, byłyby znacznie bardziej przydatne niż bezproduktywne trzymanie trepów w wosjku, gdzie i tak jedyne czego się uczą to bieganie w kółko po palcu i wykonywanie bezsenowsnych rozkazów niczym małpka. Prawda jest taka iż w standardowym wojsku ludzie nie uczą się organizacji i myślenia tylko bezmyślnego wykonywania poleceń. W końcu żołnierz na polu walki nie ma myśleć. Co innego gdy dochodzi do sytuacji niespodziewanej, wtedy ludzie muszą szybko się sami organizować i stworzyć tymczasowy punkt dowodzenia. Zwykłe trepy tego nie potrafią. A dlaczego mogłyby się przydać dane ćwiczenia? Niedawno w Poznaniu były ćwiczenia obrony cywilnej. Wyły syreny a ludzi kompletnie nic sobie z tego nie robili. I wszystko byłoby OK, gdyby nie to że mnóstwo, gro, większość osób nie wiedziało dlaczego wyły, i jedyny wniosek jaki próbowała wysnuć to kolejna jakaś rocznica (co innego że sygnał syreny nie był sygnałem ciągłym). I tak ludzie nie wiedzą co robić w takich sytuacjach, jak to parę lat temu zwracano uwagę iż u nas na strzały ludzie zamiast kryć się, schodzą się ciekawscy. To świadczy o bardzo niskiej świadomości społecznej, a wcielenie do kamaszy nic nie zmieni, ponieważ ci co wyszli z wojska jakoś nic z tego nie wynieśli jak widzimy. Odpowiedz Link Zgłoś
az30 najpierw wypedza sie z Polski mlodziez nedza, 05.10.06, 03:26 potem sila zaciaga studentow do wojska. Odpowiedz Link Zgłoś
dzakulka Prezydent: Studenci do wojska 05.10.06, 07:31 taaaa... co tam studia, skoro Ojczyzna wzywa?! i nie ważne, że to będą zmarnowane pieniądze podatników, bo tak naprawdę takie szkolenie nieiwiele da. No, ale są i dobre strony, lekarzom w komisjach wzrosną dochody, bo bedzie wiecej chetnych do kategorii D... :P Odpowiedz Link Zgłoś
czytelnik122 Re: Prezydent: Studenci do wojska 05.10.06, 09:58 A ja jako ojciec uprzejmie proszę całą prezydencję o trzymanie rak daleko od moich synów bo będę ich musiał wysłać za granicę Odpowiedz Link Zgłoś
evident To nie Prezydent 05.10.06, 10:41 to Premier. Prezydent tylko wykonuje polecenia Prezesa. Odpowiedz Link Zgłoś