Dodaj do ulubionych

Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych

    • sieradzak A jeśli powiedzą Dzień Zaduszny lub bardziej 19.10.06, 10:44
      prawdziwie ... DZIADY ? wtedy kara wyższa czy niższa ?
      • domoslaf Re: A jeśli powiedzą Dzień Zaduszny lub bardziej 19.10.06, 11:01
        pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Zaduszny
    • kosiem Pani papieżyca? 19.10.06, 11:01
      "Może gdyby ktoś powiedział +pan papież+, jak zrobił to Urban, toby mnie uraziło" - mówi "Rzeczpospolitej".

      O, to już wywalili z Watykanu pana papieża i teraz rządzi im tam jakaś pani papieżyca?
    • grali1 Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 11:03
      Czy Wy nie znacie bajki o królestwie gdzie garbatemu królowi dworacy aby się
      przypodobać nosili sztuczne garby?
      Tylko można się dziwić, że w dzisiejszych czasach są jeszcze tacy kretyni, że
      idą za tymi którzy są chwilowo u władzy i nie myślą o ośmieszaniu się a co
      gorsze o szmaceniu się.
    • 3guziec Re: nazewnictwo z lat PRL nalezy wyplenić 19.10.06, 11:04
      rzeczywiscie nie ma Swieta zmarłych bo w chreześcijaństwie nie ma kultu
      zmarłych. Mądre umysły o tym juz wielokrotnie pisały. A na oprornych trzeba
      znależć sposób. Noatbener ew mojej parafii ksiedzu na kazaniu zdarzyło sie
      wspomnieć o zbliżajacym sie Swięcie zmarłych. Zgroza !!!
      • 12x1 Re: nazewnictwo z lat PRL nalezy wyplenić 19.10.06, 11:25
        etykieta zastepcza napisal w swoim wywodzie
        ze radio ma zadanie MISYJNE
        hihi chyba mu sie pomylio z pewnym radiem
        chce normalnosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • burebiuro Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 11:07
      ... ale o co chodzi , ma ich zwolnić z pracy . Pracodawca ma prawo wymagać
      pewnych postaw od swoich pracowników , precież im za to płaci . Mogą przecież
      się zwolnić.
      • pacaneum Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 11:25
        aaaa.... to jest prywatne radio, czy publiczne? Jeśli prywatne, to ok. Jeśli
        publiczne, TO MY IM PŁACIMY, i panu dyrektorowi też to my płacimy uposażenie.
        Podatnicy i płacący abonament. A ja wcale nie chcę, jako płacący abonament,
        żeby ktoś w moim imieniu karał dziennikarzy według własnego widzimisię.
      • uriel.blog.pl zwalniać 19.10.06, 12:05
        Jak już stworzy i wdroży politykę pracy (regulamin) PISEMNIE, z którego potem
        może być zmuszony się rozliczyć, to będzie mógł zwalniać. Na razie może ssać
        pałkę, a każda próba wyegzekwowania kary pieniężnej za niepoprawne politycznie
        słownictwo powinna kończyć się w sądzie i to niekoniecznie pracy.

        ---
        milion idiotów nie może się mylić
    • mimka21 Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 11:20
      Swieto Zmarlych, Swieto Zmarlych, Swieto Zmarlych, Swieto Zmarlych, Swieto Zmarlych...
    • kosiem Od tysięcy lat 1 listopada jest Świętem Zmarłych 19.10.06, 11:20
      pl.wikipedia.org/wiki/Halloween
      "W okresie chrystianizacji plemion celtyckich Samhain nadano chrześcijański charakter i ogłoszono 1 listopada Dniem Wszystkich Świętych".

      Czyli katolicy znowu podkradli datę oraz intencję, następnie wstawili 'swoje trzy grosze', a oryginalne obchody przepchnęli na kiedy indziej i chcą traktować drugoplanowo...
      Z tego wniosek, że od tysięcy lat pierwszy listopada jest Świętem Zmarłych, jednak jedna z sekt - katolicy - czci w tym dniu jedynie 'swoich' tzw. świętych, próbując zepchnąć na bok pamięć o naszych przodkach, po których odziedziczyliśmy ten Świat. I którym ta pamięć się należy.

      religia.doc.pl/Czytelnia/zmarlych.htm
      Ładnie napisane: "Kościoły: katolicki, episkopalny i luterański, OBCHODZĄ do dziś ŚWIĘTO ZMARŁYCH 1 listopada JAKO dzień Wszystkich Świętych".
      • 3guziec Re:w cyt.Wikopedii każdy moze pisaac głupstwa 19.10.06, 11:29
        w cytowanej Wikopedii każdy moze pisaac najwieksze głupstwa. Też mi autorytet.
        • kosiem Re: dziś nie każdy rozumie samą intencję Święta 19.10.06, 11:38
          religia.doc.pl/Czytelnia/zmarlych.htm
          "Wieczorem zostawiano uchylone drzwi wejściowe, aby dusze zmarłych mogły w swoje święto odwiedzić dawne mieszkania. Był to znak gościnności, pamięci i życzliwości,"
          Jednak taki kult był za prosty, zbyt oczywisty i normalny. Trzeba było i to też ukraść, skatolicyzować i 'rozmydlić' do tego stopnia, że dziś nie każdy rozumie samą intencję Święta Zmarłych.
          • uriel.blog.pl Re: dziś nie każdy rozumie samą intencję Święta 19.10.06, 11:46
            trudno wymagać, by plagiat czy podróbka dorównywały jakością oryginałowi

            ---
            milion idiotów nie może się mylić
    • morda11 Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 11:30
      Święto Zmarłych jest dla wszystkich, a przecież nie wszyscy Polacy są
      katolikami. Np. w moim kościele niema żadnego kultu świętych. Czyżby ten pan
      dyrcio o tym nie wiedział? Taki wykształcony!
      • 3guziec Re: w moim kosciele...... 19.10.06, 11:35
        Jak u WAs nie ma kultu swietych to tym bardziej nie ma kultu zmarłych i po co
        wam Świeto (chyba raczej Dzień)Zmarłych
        • uriel.blog.pl Re: w moim kosciele...... 19.10.06, 11:42
          Łaaaał.
          Ozwał się prawy miszcz religioznastwa.
          Chylę czoła przed autorytetem.

          A tak BTW jaki stan USA, taka polityczna poprawność. W takim Juta czy innym
          Ajoła nie wolno na kartkach pisać Merry Christmas tylko Happy Holidays, w
          Trojośle na odwrót.

          ---
          milion idiotów nie może się mylić
          • 3guziec Re: Czoło to chyl...... 19.10.06, 14:49
            Czoło to chyl przed swoim kaznodzieją/rabinem/popem (*niepotrzebne skreslic).
            Na taki bełkot to nawet trudno odpowiedzieć - pewnie w szkole siedziałeś na
            oslej ławce.
    • wrojoz Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 11:39
      PiSowcom pada na mózg. Religa buduj szpitale psychiatryczne.
      • waldek1946 Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 12:14
        Religa za stary.Nic już nie zbuduje i nie operuje!!!!!!!
    • marcjank Dlaczego tak mało??? Niech płacą po 10 tysięcy... 19.10.06, 12:01
      Plus konfiskata mienia w całości. A jak!!! I obowiązkowo trzy dni klęczenia na
      grochu przed portretem Jaśnie Pana Dyrektora. A tak na poważnie: dziennikarze
      Radia BIS - nie dajcie się oszołomowi!!!!! Pozdrawiam.
      • waldek1946 Re: Dlaczego tak mało??? Niech płacą po 10 tysięc 19.10.06, 12:06
        Wolność słowa - to tylko slogan.
        Ten dyrektor to cymbał.Niech klęczy na grochu!!!!
        Dziennikarze nie dajcie się.
        Jest z wami cały naród.Wasz dyrektor jest chyba
        z pisuaru!!!!
    • simon_r Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 12:03
      Ależ bardzo dobrze robi!!!!... Wszystkich Świętych to nie żadne Święto
      Zmarłych... Święto Zmarłych czyli Zaduszki jest dzień później!!!... czas aby
      głąby się nauczyły... tak samo powinni zacząć wbijać dziennikarzynom, że szkołę
      nie "otworzono" tylko "otwarto"... w końcu to co mówią dziennikarze powinno być:
      1. poprawne językowo
      2. poprawne merytorycznie

      i jakoś należy ich do tego zmobilizować.
      • waldek1946 Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 12:09
        Do pisu ich zapisac i już się nauczą co i jak mają pisać!!!!!!!!
      • kosiem Re: Poprawność językowa 19.10.06, 12:20
        Poprawność językowa pod względem uruchamiania nowej szkoły jest wskazana, lecz nie obowiązkowa. Poprawność merytoryczna pod względem odróżniania Święta Zmarłych od innych świąt jest dyskusyjna - dziennikarz nie jest ani własnością ekipy rządzącej, ani ich niewolnikiem, więc nie należy mieć pretensji, że nie posługuje się słownictwem z takiej czy innej sekty i że stosuje określenie tradycyjnie niezmienne od około ośmiu tysięcy lat.

        simon_r napisał:

        > Ależ bardzo dobrze robi!!!!... Wszystkich Świętych to nie żadne Święto
        > Zmarłych... Święto Zmarłych czyli Zaduszki jest dzień później!!!... czas aby
        > głąby się nauczyły... tak samo powinni zacząć wbijać dziennikarzynom, że szkołę
        > nie "otworzono" tylko "otwarto"... w końcu to co mówią dziennikarze powinno być
        > :
        > 1. poprawne językowo
        > 2. poprawne merytorycznie
        >
        > i jakoś należy ich do tego zmobilizować.
    • venus99 Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 12:09
      mam nadzieję,że wszyscy już wiedzą w jaki kraju zyjemy.
      • waldek1946 Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 12:12
        Cicho wszędzie, głucho wszędzie g.......!!!!!!
    • aurita I bardzo dobrze!!!!! 19.10.06, 12:15
      Bo ja sie urodzilam w Swieto zmarlych i jak to mowie to ZAWSZE jakis nieuk mnie
      sie pyta " pierwszego listopada??"

      :D
    • genepis A nie chodzi czasem o to... 19.10.06, 13:02
      A nie chodzi czasem o to by dziennikarze byli kompetentni? Po co mają gadać na
      antenie bzdury? Nie trzeba nam dziennikarzy, ktorzy się błaźnią.
      GW podnosi wrzask, bo ma takich niedouczonych na pęczki (jak choćby osławiona
      pani, która nie wie co to jest procent).
      Skoro nie dociera do nich kiedy się mówi jak jest prawidłowo, to widać trza ich
      rąbnąć po kieszeni. Moze któryś zapamięta.
    • artau Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 13:56
      rozumiem, że p.wolskiego nie uraziłby zwrot Pani papież.
      Rozwodnienie mózgów 4 erpe.
      kościołek prowadzi nauczanie w publicznych mediach- to dla mnie sprawa do sądu.
      ambonka jest do nauczania o życiu np w rodzinie przez tych którzy rodzin nie mają.
      ale się ludziom w głowach j....bie
    • zhk Zgadzam sięto ignorancja. 19.10.06, 14:23
      2 listopada jest Dzień Zaduszny, czyli "zmarłych"
    • szasza7 Ten J.Sobala musi mieć potężnego świra. 19.10.06, 14:23
      Swiadczy to że obecne kadry są po prostu żałośnie głupie.Z takimi kadrami można
      zbudować IV RP ale będzie ona wyglądać jak skrzyżowanie kaczki z gołębiemNi
      pies ni wydra.
    • cierpliwy Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarłych 19.10.06, 18:44
      Brawo niech żyje CENZURA!!! Ale za własne pieniądze i u kaczystów w domu. Czy
      ten niedorozwinięty jegomość po takim oświadczeniu jest jeszcze dyrektorem?
    • fforde Re: Dyrektor Radia BIS chce karać za Święto Zmarł 19.10.06, 18:56
      To jest skandal. Brak mi słów.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka