krasnov 08.12.06, 12:13 Aż dziw, że SO Begerowej nie wystawiła, tai przecież autorytet moralny, prawie jak - nie przymierzając - Dziwisz. __________ Ogród Jane Austen - nieco łagodniejszy świat. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gnoje Nie poprawiam za darmo żadnych prac. 08.12.06, 12:36 Znam takich jak ty. Gdybyś znał angielski to nie przyszłoby ci do głowy wypowiadać sie w tym języku. Chcesz byc inny niż jesteś bo jesteś nikim. Odpowiedz Link Zgłoś
lol76 Nie chcialbym jeszcze oceniac... 08.12.06, 12:49 Nie chcialbym jeszcze oceniac ale sama rekomendacja LPR i Samoobrony nie wyglada wiarygodne (bez urazy dla kandydatki). Szkoda, ze te partie maja jakikolwiek udzial we wspoltworzeniu TK. Jest to moim zdaniem (a moze powinna byc), jakkolwiek instytucja, ktora powinna byc organizowana ponad podzialami partyjnymi (wiem, ze trudno). TK to nie zabawa klockami lego. Odpowiedz Link Zgłoś
muppet_show ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 13:47 Lidia Bagińska Bagińska (ur. w 1967 r.) została zgłoszona przez LPR i Samoobronę. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1994 r. ukończyła aplikację sądową, a w 1995 r. radcowską. W 2001 r. uzyskała wpis na listę adwokatów i wpis na listę syndyków przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wielokrotnie pełniła funkcje członków rad nadzorczych różnych spółek. Obecnie jest m.in. prezesem zarządu spółki C&B Usługi Finansowe i Zarządzanie Majątkiem. to są kwalifikacje dla śedziego Trybunału Konstytucyjnego????!!!!!!!!!!!! oni powariowali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
muppet_show Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 13:54 co to za kraj???!!!! jakaś paranoja czarni murzyni w Afryce mają większy szacunek dla prawa <gdzie ja jestem, gdzie jest płaszcz, gdzie jest LEKARZ!!!> Kaczyński - prof. prawa - to chyba jakaś kpina Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 14:07 muppet_show napisał: > co to za kraj???!!!! > jakaś paranoja > czarni murzyni w Afryce mają większy szacunek dla prawa jest to tym bardziej przygnebiajace ze istnieja sposoby demokratycznego odwolania rzadzacych gdy ich oferta okaze sie ewidentnym bublem. W przypadku TK takiej mozliwosci nie ma. Oj trybunal w Strassburgu bedzie mial duzo, duzo roboty. Ale to niestety trwa. Odpowiedz Link Zgłoś
r.siwy Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 14:46 Nie podoba się to wyper... do Irlandi a tak poza tym to Senyszyn (SLD drażliwy głos i zadna jak noc) jest profesorem z partyjnego nadania a jest głupsza od buta (przynajmniej sie tak zachowuje) Odpowiedz Link Zgłoś
wielka_zyrafa Bagińska będzie miała ciężko 09.12.06, 20:10 W sumie żal mi kobiety. Nic do niej nie mam, bo jej nie znam, ale zrobili jej krzywdę wybierając do TK. Chyba że jest cudownym dzieckiem i w mig nasiąknie wiedzą i powagą reszty składu. Sędzia TK to nie byle minister, ma 9 letnią kadencję, bo taki Wiechecki na pewno (miejmy nadzieję) zaraz wyleci. A jeśli nie - to glosujący zjedzą ją za uzasadnienia wyroków w których będzie sprawozdawcą. Szkoda że rozwala się tak szacowną instytucjęjak TK, wsadzając tam - sit venia verbo - podlotków z wątpliwej rekomendacji. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 12:44 Bagińska (ur. w 1967 r.) została zgłoszona przez LPR i Samoobronę. (...) W 1994 r. ukończyła aplikację sądową, a w 1995 r. radcowską. W 2001 r. uzyskała wpis na listę adwokatów i wpis na listę syndyków przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Czlonek Trybunalu Konstytucyjnego z prawie piecioletnim stazem adwokackim. TK jest miejscem w ktorym spotykaja sie tradycyjnie najbardziej doswiadczeni konstytucjonalisci jakich narod zdolal wychowac. Prawnicy z najbardziej wszechstronna i najdluzsza praktyka. Ludzie, ktorzy osiagneli wszystko w swej dziedzinie i sa w wieku gwarantujacym odpornosc na partyjny koniunkturalizm. Nie znam osiagniec tej pani w dziedzinie prawa konstytucyjnego. Nie udalo mi sie znalezc zadnego sladu jej legislacyjnych osiagniec. Jesli nie jest ona ukrytym geniuszem to jest to psucie panstwa i nieodpowiedzialnosc. W jaki sposob ktos z rocznika 1967, bez koniecznego doswiadczenia, z nadania partyjnego i obarczony troska za co przezyje nastepne 26 lat aktywnego zycia zawodowego moze obiektywnie, bezstronnie i bez wiekszych emocji reprezentowac nas wszystkich w najwyzszym gremium interpretujacym ustawe zasadnicza? Aby nie bylo watpliwosci: nie przeszkadza mi z jakiego nadania sa kandydatury lecz ich jakosc. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Koszmarek 08.12.06, 12:54 A co gorsze może spowodować złośliwe hipotezy co do sposobu uzyskania nominacji przez tę panią. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Hmm... Z całą egzekutywą Kumitetu Cyntralnego 08.12.06, 13:00 Samoobory musiała...? indris napisał: > A co gorsze może spowodować złośliwe hipotezy co do sposobu uzyskania nominacji > > przez tę panią Odpowiedz Link Zgłoś
petrucchio Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 13:23 rmstemero napisał: > W jaki sposob ktos z > rocznika 1967, bez koniecznego doswiadczenia, z nadania partyjnego i obarczony > troska za co przezyje nastepne 26 lat aktywnego zycia zawodowego moze > obiektywnie, bezstronnie i bez wiekszych emocji reprezentowac nas wszystkich w > najwyzszym gremium interpretujacym ustawe zasadnicza? Teraz już troska o najbliższe 9 lat zapewnie trochę zelżała ;-)). Sędziom TK przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków". O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost, zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą". Czym się wyróżnia Bagińska, na razie nie wiemy, ale obawiam się, że się jeszcze dowiemy. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 14:01 petrucchio napisał: Sędziom TK > przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich > obowiązków". Tu niestety jest cale stado psow pogrzebane. Godnosc wynika z madrosci, doswiadczenia i kregoslupa moralnego manifestowanego jako niezaleznosc od politycznej koniunktury i aktualnej wladzy. Zakres obowiazkow: ibidem. Do TK tradycyjnie wybiera sie ludzi ktorzy nie maja juz innych ambicji poza swoim wizerunkiem i ktorzy moga pozwolic sobie na luksus niezaleznosci od koninktur. Jest to w kazdej funkcjonujacej demokracji zwienczenie kariery prawnika. O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost, > zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą". Jest to istotnie zafajdana sytuacja. tego ze ktos wpadnie na pomysl iz na stanowisko sedziego TK mozna zaopiniowac znajoma pania adwokat z prawie 5-letnim stazem pracy w tym przewaznie "w roznych spolkach" nie przewidzieli nawet w swych najgorszych koszmarach tworcy konstytucji. Jest to tak nieprawdopodobne ze trudno to istotnie przewidziec. Konstytucja nie wspomina rowniez, ze np. prezydentem RP nie moze zostac analfabeta. Nie sposob wszystkiego przewidziec i umiecic w konstytucji. Mam tylko nadzieje, ze za 20 lat Giertych z Lepperem beda zyli i ktos bedzie im codziennie zadawal pytanie: co sobie panowie przy tym mysleliscie? Czym > się wyróżnia Bagińska, na razie nie wiemy, ale obawiam się, że się jeszcze dowi > emy. Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 19:31 petrucchio napisał: > Teraz już troska o najbliższe 9 lat zapewnie trochę zelżała ;-)). Sędziom TK > przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich > obowiązków". O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost, > zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą". Z tym, że nie precyzuje, w którą stronę mają się wyróżniać. ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
piglowacki Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 13:43 I o tym, że Pani Teresa Liszcz była członkiem-założycielelem Porozumienia Centrum GENIALNEGO brata MATACZA MiłoŚCIWIE nam obecnie PANUJĄCEGO GW też "zapomniała" poinformować = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = „Opowieść zwolenników IV Rzeczypospolitej to polityczny thriller, w części już przetestowany za rządów Jana Olszewskiego. Może być kontynuowany, jeżeli jego konstruktorzy zdołają opanować język debaty publicznej, zburzyć dotychczasową hierarchię społecznych wartości, czyli znieść panowanie w sferze symbolicznej zwolenników III RP. Trzeba na to trochę czasu. Elity wyruszyły więc na wojnę.” - Prof. J.Raciborski (11.02.2005) Odpowiedz Link Zgłoś
rakieter Mohery zamieniaja Polske w Watykan II 08.12.06, 14:10 i to skutecznie.. juz nie wiele im do zmian pozostalo. Bedzie rzadzil teraz Rydzyk i rozni tacy.. powodzenia bo ja juz wyjechalem. Odpowiedz Link Zgłoś
observer_01 Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 12:58 To dezawuacja TK. Ludzie z takim doswiadczeniem prawniczym nie mowiac o SEDZIOWSKIM nie przyczynia sie do wzrostu znaczenia tej jakze potrzebnej i waznej w systemie demokratycznym instytucji. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Właściwe znaczenie tej instytucji według koncepcji 08.12.06, 13:09 ustrojowych PiSu polegać ma na pokornym klepaniu każdej inicjatywy ustawodawczej rządu, więc z tego punktu widzenia powinna składać się właśnie z ludzi bez żadnego dorobku legislacyjnego, ale będących za to posłusznymi wykonawcami woli rządzących :-)) observer_01 napisał: > To dezawuacja TK. Ludzie z takim doswiadczeniem prawniczym nie mowiac o > SEDZIOWSKIM nie przyczynia sie do wzrostu znaczenia tej jakze potrzebnej i > waznej w systemie demokratycznym instytucji. Odpowiedz Link Zgłoś
galba Beger jak Dziwisz? 08.12.06, 13:03 > Aż dziw, że SO Begerowej nie wystawiła, tai przecież autorytet moralny, prawie > jak - nie przymierzając - Dziwisz. To akurat trafne porównanie. Zgadzam się w pełni z twierdzeniem, że chroniący SBeków Dziwisz stoi moralnie tam gdzie gwiazda Samoobrony i TVNu. Odpowiedz Link Zgłoś
olias awans zamiast feminizmu 08.12.06, 13:06 czyli kolejne dwie Panie. Trochę to takie zaskakujace, ale za czasów rządów PiS-u więcej kobiet idzie do góry niż za "lyberałów". Nigdy w rządzie nie było tyle kobiet. Podobnie w centralnych instytucjach typu Radiokomitet czy tak jak teraz Trybunał. no i bardzo dobrze, choć PiS mógłby to wykorzystywać śmielej w propagandzie. Odpowiedz Link Zgłoś
eexmd2 Re: awans zamiast feminizmu 08.12.06, 15:12 w dodatku elektrowozy potanialy.... to tez by mozna wyjkorzystac Odpowiedz Link Zgłoś
michalparadowski Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 13:59 Wielce mnie raduje sędzia z "Własnejobrony". A byłem przekonany, że sędziowie to inteligentni ludzie, a tacy, chyba powinni omijać tę zgraję szerokim łukiem. Okazało się, że się grubo pomyliłem. W Polsce wszyscy mają równe szanse. Już wiem, kto się mógł serdecznie uśmiać z bardzo dowcipnych komentarzy do ostatnich wydarzeń. Przypominam najbardziej dowcipnych. Panie:Łyżwińska, Hojarska, Genia-Marszałek. No a najdowcipniejszy, to najpewniej p.Filipek. Taki z konopi nomen omen! Najpewniej pan sędzia. Zgroza! Odpowiedz Link Zgłoś
eexmd2 Re: Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 15:14 jaka sedzia? obok sedziego to ona moze stala radca raptem ale coz, taka jakosc elit 4 erpe... Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek Re: Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 19:33 michalparadowski napisał: > Wielce mnie raduje sędzia z "Własnejobrony". A byłem przekonany, że sędziowie > to inteligentni ludzie, a tacy, chyba powinni omijać tę zgraję szerokim łukiem. I to bez wątpienia robią. O co Ci chodzi z tymi sędziami? Odpowiedz Link Zgłoś
jacek230 Obie panie spelnia zapewne pokladane w nich 08.12.06, 14:41 nadzieje obu partii. Zenada!!! Odpowiedz Link Zgłoś
krwawy.zenek już trochę mniej niezrozumiałe 08.12.06, 21:30 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53623947 Odpowiedz Link Zgłoś