Dodaj do ulubionych

Sejm wybrał nowych członków TK

08.12.06, 12:13
Aż dziw, że SO Begerowej nie wystawiła, tai przecież autorytet moralny, prawie jak - nie przymierzając - Dziwisz.
__________
Ogród Jane Austen - nieco łagodniejszy świat.
Obserwuj wątek
    • gnoje Chłopcy z PO do boju za Donaldem 08.12.06, 12:15
      do dupy
      • soulworm eee? na krycyfiks usiadles? 08.12.06, 12:22

        • gnoje Nie poprawiam za darmo żadnych prac. 08.12.06, 12:36
          Znam takich jak ty. Gdybyś znał angielski to nie przyszłoby ci do głowy
          wypowiadać sie w tym języku. Chcesz byc inny niż jesteś bo jesteś nikim.
        • lol76 Nie chcialbym jeszcze oceniac... 08.12.06, 12:49
          Nie chcialbym jeszcze oceniac ale sama rekomendacja LPR i Samoobrony nie
          wyglada wiarygodne (bez urazy dla kandydatki). Szkoda, ze te partie maja
          jakikolwiek udzial we wspoltworzeniu TK. Jest to moim zdaniem (a moze powinna
          byc), jakkolwiek instytucja, ktora powinna byc organizowana ponad podzialami
          partyjnymi (wiem, ze trudno).
          TK to nie zabawa klockami lego.
        • muppet_show ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 13:47
          Lidia Bagińska

          Bagińska (ur. w 1967 r.) została zgłoszona przez LPR i Samoobronę. Jest
          absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1994
          r. ukończyła aplikację sądową, a w 1995 r. radcowską.

          W 2001 r. uzyskała wpis na listę adwokatów i wpis na listę syndyków przy Sądzie
          Okręgowym w Warszawie. Wielokrotnie pełniła funkcje członków rad nadzorczych
          różnych spółek. Obecnie jest m.in. prezesem zarządu spółki C&B Usługi Finansowe
          i Zarządzanie Majątkiem.

          to są kwalifikacje dla śedziego Trybunału Konstytucyjnego????!!!!!!!!!!!!
          oni powariowali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • muppet_show Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 13:54
            co to za kraj???!!!!
            jakaś paranoja
            czarni murzyni w Afryce mają większy szacunek dla prawa

            <gdzie ja jestem, gdzie jest płaszcz, gdzie jest LEKARZ!!!>

            Kaczyński - prof. prawa - to chyba jakaś kpina
            • rmstemero Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 14:07
              muppet_show napisał:

              > co to za kraj???!!!!
              > jakaś paranoja
              > czarni murzyni w Afryce mają większy szacunek dla prawa

              jest to tym bardziej przygnebiajace ze istnieja sposoby demokratycznego
              odwolania rzadzacych gdy ich oferta okaze sie ewidentnym bublem. W przypadku TK
              takiej mozliwosci nie ma. Oj trybunal w Strassburgu bedzie mial duzo, duzo
              roboty. Ale to niestety trwa.
              • r.siwy Re: ...........S.K.A.N.D.A.L......... ... 08.12.06, 14:46
                Nie podoba się to wyper... do Irlandi
                a tak poza tym to Senyszyn (SLD drażliwy głos i zadna jak noc) jest profesorem z
                partyjnego nadania a jest głupsza od buta (przynajmniej sie tak zachowuje)
          • wielka_zyrafa Bagińska będzie miała ciężko 09.12.06, 20:10
            W sumie żal mi kobiety. Nic do niej nie mam, bo jej nie znam, ale zrobili jej krzywdę wybierając do TK. Chyba że jest cudownym dzieckiem i w mig nasiąknie wiedzą i powagą reszty składu.
            Sędzia TK to nie byle minister, ma 9 letnią kadencję, bo taki Wiechecki na pewno (miejmy nadzieję) zaraz wyleci.
            A jeśli nie - to glosujący zjedzą ją za uzasadnienia wyroków w których będzie sprawozdawcą.
            Szkoda że rozwala się tak szacowną instytucjęjak TK, wsadzając tam - sit venia verbo - podlotków z wątpliwej rekomendacji.
    • rmstemero Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 12:44
      Bagińska (ur. w 1967 r.) została zgłoszona przez LPR i Samoobronę. (...) W 1994
      r. ukończyła aplikację sądową, a w 1995 r. radcowską.
      W 2001 r. uzyskała wpis na listę adwokatów i wpis na listę syndyków przy Sądzie
      Okręgowym w Warszawie.

      Czlonek Trybunalu Konstytucyjnego z prawie piecioletnim stazem adwokackim.
      TK jest miejscem w ktorym spotykaja sie tradycyjnie najbardziej doswiadczeni
      konstytucjonalisci jakich narod zdolal wychowac. Prawnicy z najbardziej
      wszechstronna i najdluzsza praktyka. Ludzie, ktorzy osiagneli wszystko w swej
      dziedzinie i sa w wieku gwarantujacym odpornosc na partyjny koniunkturalizm.

      Nie znam osiagniec tej pani w dziedzinie prawa konstytucyjnego. Nie udalo mi sie
      znalezc zadnego sladu jej legislacyjnych osiagniec. Jesli nie jest ona ukrytym
      geniuszem to jest to psucie panstwa i nieodpowiedzialnosc. W jaki sposob ktos z
      rocznika 1967, bez koniecznego doswiadczenia, z nadania partyjnego i obarczony
      troska za co przezyje nastepne 26 lat aktywnego zycia zawodowego moze
      obiektywnie, bezstronnie i bez wiekszych emocji reprezentowac nas wszystkich w
      najwyzszym gremium interpretujacym ustawe zasadnicza?
      Aby nie bylo watpliwosci: nie przeszkadza mi z jakiego nadania sa kandydatury
      lecz ich jakosc.
      • indris Koszmarek 08.12.06, 12:54
        A co gorsze może spowodować złośliwe hipotezy co do sposobu uzyskania nominacji
        przez tę panią.
        • uchachany Hmm... Z całą egzekutywą Kumitetu Cyntralnego 08.12.06, 13:00
          Samoobory musiała...?

          indris napisał:

          > A co gorsze może spowodować złośliwe hipotezy co do sposobu uzyskania
          nominacji
          >
          > przez tę panią
      • acentymaz5 nie liczy się jakość a ilość 08.12.06, 12:59
      • petrucchio Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 13:23
        rmstemero napisał:

        > W jaki sposob ktos z
        > rocznika 1967, bez koniecznego doswiadczenia, z nadania partyjnego i obarczony
        > troska za co przezyje nastepne 26 lat aktywnego zycia zawodowego moze
        > obiektywnie, bezstronnie i bez wiekszych emocji reprezentowac nas wszystkich w
        > najwyzszym gremium interpretujacym ustawe zasadnicza?

        Teraz już troska o najbliższe 9 lat zapewnie trochę zelżała ;-)). Sędziom TK
        przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich
        obowiązków". O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost,
        zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą". Czym
        się wyróżnia Bagińska, na razie nie wiemy, ale obawiam się, że się jeszcze dowiemy.

        • rmstemero Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 14:01
          petrucchio napisał:

          Sędziom TK
          > przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich
          > obowiązków".

          Tu niestety jest cale stado psow pogrzebane. Godnosc wynika z madrosci,
          doswiadczenia i kregoslupa moralnego manifestowanego jako niezaleznosc od
          politycznej koniunktury i aktualnej wladzy. Zakres obowiazkow: ibidem.
          Do TK tradycyjnie wybiera sie ludzi ktorzy nie maja juz innych ambicji poza
          swoim wizerunkiem i ktorzy moga pozwolic sobie na luksus niezaleznosci od
          koninktur. Jest to w kazdej funkcjonujacej demokracji zwienczenie kariery prawnika.

          O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost,
          > zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą".

          Jest to istotnie zafajdana sytuacja. tego ze ktos wpadnie na pomysl iz na
          stanowisko sedziego TK mozna zaopiniowac znajoma pania adwokat z prawie 5-letnim
          stazem pracy w tym przewaznie "w roznych spolkach" nie przewidzieli nawet w
          swych najgorszych koszmarach tworcy konstytucji.
          Jest to tak nieprawdopodobne ze trudno to istotnie przewidziec.
          Konstytucja nie wspomina rowniez, ze np. prezydentem RP nie moze zostac
          analfabeta. Nie sposob wszystkiego przewidziec i umiecic w konstytucji.
          Mam tylko nadzieje, ze za 20 lat Giertych z Lepperem beda zyli i ktos bedzie im
          codziennie zadawal pytanie: co sobie panowie przy tym mysleliscie?


          Czym
          > się wyróżnia Bagińska, na razie nie wiemy, ale obawiam się, że się jeszcze dowi
          > emy.
        • krwawy.zenek Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 19:31
          petrucchio napisał:

          > Teraz już troska o najbliższe 9 lat zapewnie trochę zelżała ;-)). Sędziom TK
          > przysługuje "wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich
          > obowiązków". O kwalifikacjach i doświadczeniu Konstytucja nie wspomina wprost,
          > zaznaczając tylko, że kandydaci powinni "wyróżniać się wiedzą prawniczą".

          Z tym, że nie precyzuje, w którą stronę mają się wyróżniać. ;))
      • piglowacki Re: Stalo sie bardzo niedobrze. 08.12.06, 13:43

        I o tym, że Pani Teresa Liszcz była członkiem-założycielelem Porozumienia
        Centrum GENIALNEGO brata MATACZA MiłoŚCIWIE nam obecnie PANUJĄCEGO GW też
        "zapomniała" poinformować

        = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

        „Opowieść zwolenników IV Rzeczypospolitej to polityczny thriller, w części
        już przetestowany za rządów Jana Olszewskiego. Może być kontynuowany, jeżeli
        jego konstruktorzy zdołają opanować język debaty publicznej, zburzyć
        dotychczasową hierarchię społecznych wartości, czyli znieść panowanie w
        sferze symbolicznej zwolenników III RP. Trzeba na to trochę czasu. Elity
        wyruszyły więc na wojnę.” - Prof. J.Raciborski (11.02.2005)

      • rakieter Mohery zamieniaja Polske w Watykan II 08.12.06, 14:10
        i to skutecznie.. juz nie wiele im do zmian pozostalo.
        Bedzie rzadzil teraz Rydzyk i rozni tacy.. powodzenia bo ja juz wyjechalem.
    • observer_01 Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 12:58
      To dezawuacja TK. Ludzie z takim doswiadczeniem prawniczym nie mowiac o
      SEDZIOWSKIM nie przyczynia sie do wzrostu znaczenia tej jakze potrzebnej i
      waznej w systemie demokratycznym instytucji.
      • uchachany Właściwe znaczenie tej instytucji według koncepcji 08.12.06, 13:09
        ustrojowych PiSu polegać ma na pokornym klepaniu każdej inicjatywy
        ustawodawczej rządu, więc z tego punktu widzenia powinna składać się właśnie z
        ludzi bez żadnego dorobku legislacyjnego, ale będących za to posłusznymi
        wykonawcami woli rządzących :-))

        observer_01 napisał:

        > To dezawuacja TK. Ludzie z takim doswiadczeniem prawniczym nie mowiac o
        > SEDZIOWSKIM nie przyczynia sie do wzrostu znaczenia tej jakze potrzebnej i
        > waznej w systemie demokratycznym instytucji.
    • galba Beger jak Dziwisz? 08.12.06, 13:03
      > Aż dziw, że SO Begerowej nie wystawiła, tai przecież autorytet moralny, prawie
      > jak - nie przymierzając - Dziwisz.

      To akurat trafne porównanie. Zgadzam się w pełni z twierdzeniem, że chroniący
      SBeków Dziwisz stoi moralnie tam gdzie gwiazda Samoobrony i TVNu.
    • olias awans zamiast feminizmu 08.12.06, 13:06
      czyli kolejne dwie Panie.
      Trochę to takie zaskakujace, ale za czasów rządów PiS-u więcej kobiet idzie do
      góry niż za "lyberałów". Nigdy w rządzie nie było tyle kobiet. Podobnie w
      centralnych instytucjach typu Radiokomitet czy tak jak teraz Trybunał.
      no i bardzo dobrze, choć PiS mógłby to wykorzystywać śmielej w propagandzie.
      • eexmd2 Re: awans zamiast feminizmu 08.12.06, 15:12
        w dodatku elektrowozy potanialy....
        to tez by mozna wyjkorzystac
    • michalparadowski Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 13:59
      Wielce mnie raduje sędzia z "Własnejobrony". A byłem przekonany, że sędziowie
      to inteligentni ludzie, a tacy, chyba powinni omijać tę zgraję szerokim łukiem.
      Okazało się, że się grubo pomyliłem. W Polsce wszyscy mają równe szanse.
      Już wiem, kto się mógł serdecznie uśmiać z bardzo dowcipnych komentarzy do
      ostatnich wydarzeń. Przypominam najbardziej dowcipnych.
      Panie:Łyżwińska, Hojarska, Genia-Marszałek. No a najdowcipniejszy, to
      najpewniej p.Filipek. Taki z konopi nomen omen!
      Najpewniej pan sędzia.
      Zgroza!
      • eexmd2 Re: Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 15:14
        jaka sedzia?
        obok sedziego to ona moze stala
        radca raptem
        ale coz, taka jakosc elit 4 erpe...
      • krwawy.zenek Re: Sejm wybrał nowych członków TK 08.12.06, 19:33
        michalparadowski napisał:

        > Wielce mnie raduje sędzia z "Własnejobrony". A byłem przekonany, że sędziowie
        > to inteligentni ludzie, a tacy, chyba powinni omijać tę zgraję szerokim
        łukiem.

        I to bez wątpienia robią.
        O co Ci chodzi z tymi sędziami?
    • jacek230 Obie panie spelnia zapewne pokladane w nich 08.12.06, 14:41
      nadzieje obu partii. Zenada!!!
    • krwawy.zenek już trochę mniej niezrozumiałe 08.12.06, 21:30
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=53623947

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka