phew24 Bartoszewski: chyba ze starosci ma tak wielka 13.12.06, 15:10 skleroze,ze mu sie wszystko wymieszalo. Stan wojenny byl tak lagodny ze nie pozamiatano wszystkich smieci, no i teraz mamy to co mamy,smiecie u wladzy, A co do wyjazdow zagranice,to obecnie juz wszyscy normalni wyjechali, pozostaly Moherowe Berety i Sexobrona z Pisiorami. Odpowiedz Link Zgłoś
hyba_79 Re: Bartoszewski: chyba ze starosci ma tak wielka 13.12.06, 15:14 taa. czytelnicy wyborczej zgodziliby się z Bartoszewskim w tej kwestii tylko wtedy, gdyby dodał że większymi zbrodniażami są kaczyńscy i pis... hihi niezmy mam ubaw jak czytam te tyrady w obronie generala, stanu wojennego, te wyzwiska pod adresem prof. Bartoszewskiego... Czytelnicy wyborczej maja głowy tylko po to zeby im się woda do środka nie lała... Fakty się nie liczą... nie obchodzi tu nikogo że nie groziła nam żadna interwencja, że to sam jaruzel prosił ruskich o interwencję... Stan wojjeny był cacy bo dzięki niemu michnik zdobył autorytet do wygłaszania tych głupot w latach 90... Odpowiedz Link Zgłoś
phew24 Re: Bartoszewski: chyba ze starosci ma tak wielka 13.12.06, 15:20 hyba_79 napisał: > taa. czytelnicy wyborczej zgodziliby się z Bartoszewskim w tej kwestii tylko > wtedy, gdyby dodał że większymi zbrodniażami są kaczyńscy i pis... hihi > > niezmy mam ubaw jak czytam te tyrady w obronie generala, stanu wojennego, te > wyzwiska pod adresem prof. Bartoszewskiego... > Czytelnicy wyborczej maja głowy tylko po to zeby im się woda do środka nie > lała... > Fakty się nie liczą... nie obchodzi tu nikogo że nie groziła nam żadna > interwencja, że to sam jaruzel prosił ruskich o interwencję... Stan wojjeny był > > cacy bo dzięki niemu michnik zdobył autorytet do wygłaszania tych głupot w > latach 90... < a skad ty masz takie bzdurne wiadomosci? przeszedles stan wojenny? w de byles ge widziales.Czy Kaczory "Swietlane dzieci Komuny" ci bzdur naplotly. Odpowiedz Link Zgłoś
hyba_79 Re: Bartoszewski: chyba ze starosci ma tak wielka 13.12.06, 16:02 Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej nr 7 sierpień 2001 r. a ty skąd masz inne ? Od jaruzela ? - taa bardzo wiarygodny koleś. Odpowiedz Link Zgłoś
ryszard461 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 15:11 No ten staruszek postradal zmysly jezeli wyglasza taka publicznie opinie o Jaruzelskim. Nie jestem zwolennikiem generala, ani dnia nie bylem w PZPR, ba nawet w zamysle tego nie mialem a w szkole sredniej wsrod nauczycieli mialem opinie antyspolecznika ale takie wnioski z calej historii Polski mogl wyciagnac jedynie ten Bartoszewski i kilku mu podobnych. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Masz racje... 13.12.06, 15:28 A nie chodzi Ci przypadkiem o Kuklinowskiego, który zmienił później nazwisko na R. Kukliński? Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Kuklinowskiego nawet Kmicic nie powazal... 13.12.06, 15:38 a Kuklinski to raczej sie waorowal na Kmicicu albo Konradzie Walenrodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Kuklinowskiego nawet Kmicic nie powazal... 13.12.06, 16:08 Przecież A. Kmicic rozmawiał z Kuklinowskim jako obrońca Częstochowy. Dlaczego zatem piszesz "nawet". > a Kuklinski to raczej sie waorowal na Kmicicu albo Konradzie Walenrodzie. Albo Kimie Pilby. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Tak mi sie napusalo... 13.12.06, 16:20 Za co bardzo Pana Kmicica przepraszam.Z Pana Andrzeja BYL NIEZLY 'zawodnik', wiec mysle, ze mi wybaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
phew24 Re: Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwię 13.12.06, 15:13 danz5 napisał: > Stan wojenny powinien byc w koncu tak oceniuny jak na to zasluguje; > byl to zbrodniczy akt przeciwko narodowi polskiemu,a bolszewicki general > Jaruzelski morderca Polakow. > Morderca Polakow ? jakich Polakow ? > "Odczepcie sie od generala" mowia ludzie pokroju Michnika. > Czy naczelny wybiorczej reprezentuje polska racje stanu? Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Nie usprawiedliwiaj się podszywaczu 13.12.06, 15:17 Nie usprawiedliwiaj się podszywaczu łamiący netykietę... Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Pracujcie na moją sławę idioci-podszywacze 13.12.06, 15:20 Mnie już znudziły dyskusje z Wami. Dzięki Wam moja popularność wzrośnie... Jak będziecie się odzywać będę rozmawiał z Waszymi rozmówcami a nie z Wami bo nie jesteście godni rozmawiania z Czołowym Myślicielem UE. I będe pisał jak Gazeta Wyborcza w wybiórczy sposób podchodzi do regulaminu forum który sama stworzyla. Wstyd... Odpowiedz Link Zgłoś
szymiasty Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 15:19 Wałęsa - jesteś takimj samym zdjarcą jak Jaruzelski - różncia polega na tym, że on jest jawnym komunistą - ty donosiłeś na "kolegów" z Solidarnosci, byłeś agentem i fałszywie sobie przypusujesz wyzwolenie spod reżimu. Ubeku jeden - skończ z tą farsą bo jesteś zwykłym komunistycznym śmieciem !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
phew24 Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 15:23 szymiasty napisał: > Wałęsa - jesteś takimj samym zdjarcą jak Jaruzelski - różncia polega na tym, że > > on jest jawnym komunistą - ty donosiłeś na "kolegów" z Solidarnosci, byłeś > agentem i fałszywie sobie przypusujesz wyzwolenie spod reżimu. Ubeku jeden - > skończ z tą farsą bo jesteś zwykłym komunistycznym śmieciem !!!! Co ? zazdroscimy Walesie emeryturki ? Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 15:25 Lech Wałęsa twierdził, że sam obalił komunizm. Każdy czasem chce wierzyć, że jest lepszy i znaczy więcej, niż to jest naprawdę. Najczęściej staje się wtedy śmieszny, ale jest to bardzo ludzkie. Kiedyś wierzyłem, że Polacy w sierpniu 1980 roku sami z siebie zerwali się z łańcucha i nie byłem w tym odosobniony. To też jest ludzkie. Człowiek chce wierzyć, że należy do niezwykłego narodu. Odpowiedz Link Zgłoś
uu1 Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 15:33 > Człowiek chce wierzyć, że należy do niezwykłego narodu. Nie. Jeżeli nie ma innych za gorszych. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 15:47 Nie taki sam. Jest o wiele wiekszym zdrajca niz Jaruzelski. Walesa mial szanse naprawic swoje bledy gdy zostal prezydentem. Mogl nie dopuscic do zlodziejskiej prywatyzacji oraz zwolnic tempo transformacji ustrojowej - co nie doprowadziloby do tak fatalnego zubozenia spoleczenstwa. Bolek jednak nie kiwnal palcem w bucie. Pokazal wyraznie, ze ma narod gdzies! O innych "zobowiazniach" podjetych przez Walese w Magdalence nie warto wspominac, bo kazdy wie jak to wygladalo. Kiszczak, Jaruzelski i Michnik prowadzili Bolka tak jak sie prowadzi pieska w kagancu i na smyczy! Odpowiedz Link Zgłoś
stanislawcz02 Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 16:19 wet3 gada glupoty, po pierwsze co niby mial naprawic Walesa jak zostal prezydentem? Po drugie gdyby nie przeprowadzono prywatyzacji i zwolniono tempo przemian ustrojowych to dzis bylibysmy daleko w tyle za murzynami. Chociaz trzeba przyznac, ze przy przeprowadzaniu tego procesu popelniono bledy, ale bledow nie popelnia tylko ten co nic nie robi. Naiwnoscia i glupota jest twierdzenie niektorych politykow, ze Solidarnosc pokonala wladze PRL-u. Tak zwana "komuna" oddala wladze bo uznala, ze tak bedzie lepiej dla Polski i dla niej samej. Sprzyjala tez temu ogolnoswiatowa sytuacja polityczna.Gdyby nie Jaruzelski, stan wojenny i pozniejszy konceliacyjny stosunek generala i PRL- owskiej wladzy do pezedstawicieli opozycji to dzisiejsi krytycy i krzykacze nie mogliby zabierac glosu bo prawdopodobnie by ich nie bylo. Wetowi3 zycze aby mogl sie pochwalic takimi zaslugami dla Polski jak Jaruzelski i Walesa. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: stanislawcz02 17.12.06, 01:32 Bolek mogl po prostu obalic uklady w Magdalence. Mial ku temu warunki oraz sytuacje geopolityczna. Ale czego mozna oczekiwac od TW? i sluzalca komuchow! Odpowiedz Link Zgłoś
stanislawcz02 Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 13.12.06, 16:22 wet3 gada glupoty, po pierwsze co niby mial naprawic Walesa jak zostal prezydentem? Po drugie gdyby nie przeprowadzono prywatyzacji i zwolniono tempo przemian ustrojowych to dzis bylibysmy daleko w tyle za murzynami. Chociaz trzeba przyznac, ze przy przeprowadzaniu tego procesu popelniono bledy, ale bledow nie popelnia tylko ten co nic nie robi. Naiwnoscia i glupota jest twierdzenie niektorych politykow, ze Solidarnosc pokonala wladze PRL-u. Tak zwana "komuna" oddala wladze bo uznala, ze tak bedzie lepiej dla Polski i dla niej samej. Sprzyjala tez temu ogolnoswiatowa sytuacja polityczna.Gdyby nie Jaruzelski, stan wojenny i pozniejszy konceliacyjny stosunek generala i PRL- owskiej wladzy do pezedstawicieli opozycji to dzisiejsi krytycy i krzykacze nie mogliby zabierac glosu bo prawdopodobnie by ich nie bylo. Wetowi3 zycze aby mogl sie pochwalic takimi zaslugami dla Polski jak Jaruzelski i Walesa nie pomijajac Michnika. Odpowiedz Link Zgłoś
allspice Re: Wałęsa to taki sam zdrajca jak Jaruzelski 14.12.06, 17:11 Bzdury wypisujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 To nieprawda... 13.12.06, 15:32 Bolek sam w pojedynke obalil KOMUNE, jak sam opowiada ,objal ja wpol i zlamal jej kregoslup. Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: To nieprawda... 13.12.06, 15:40 TW Bolek, TW Delegat i TW Wolski Ojcami III Rzeczpospolitej? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: edek47 18.12.06, 15:58 edek47 napisał: > to nieprawda... > Bolek sam w pojedynke obalil KOMUNE, jak sam opowiada ,objal ja wpol i zlamal > jej kregoslup. Masz racje! Bolek na zawsze pozostanie megalomanem, psycholem i zdrajca! Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 15:26 Macierewicz włączył Bartoszewskiego do grona agentów Rosji. To się okazuje agent zawziętości i jednak głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
as200 Re: Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwię 13.12.06, 15:29 Postepowanie jaruzela dobrze sie wpisuje w tradycje polskiej nieudolnosci politycznej i dezorientacji. Przyklad - jeden z niezliczonych - to Konstytucja 3-go Maja. Wystarczylo konceptu i charakteru aby ja uchwalic - i tyle. Gdy wojska "najjasniejszej imoperatorowej" wkroczyly, to wlasciwie jedynym doradca, tak krola jak i "patriotow" byl Bulhakow - ambasador "najjasniejszej"...... I ta konfuzja sie kontynuuje - sa tacy co dalej bronia jaruzela jak ""najjasniejszej imperatorowej". (Lojek - Gezeza i opadek Konst. 3-go Maja) Polska nie ma tradycji ludowo - demokratycznych , zawsze rzadzily i "opiniowaly" jakies oligarchie - arystokraci, szlachta, rozowi, czarni, wyksztalciuchy, mohery ....nigdy wywazona opina calego spoleczenstwa, oparta na wiedzy i doswiadczeniu - no moze nie nigdy. Za Kazimierza Wielkiego moze bylo inaczej.... Odpowiedz Link Zgłoś
tornado3 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 15:34 Ręce precz od generała! To wspaniały człowiek. Dajcie mu wreszcie spokój Odpowiedz Link Zgłoś
midi.max Re: Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwię 13.12.06, 15:35 ale jaja WALESA vel BOLEK uzyskawszy kiedys od Tow Jaruzelskiego swiadectwo moralnosci, czyli potwierdzenie ze "nie byl agentem:" :):)obecnie rewanzuje sie tym samym tow Jaruzelskiemu Ku.. ale elita polityczna:) Odpowiedz Link Zgłoś
zhk Dobrze powiedział Wałęsa. Ja też tak nyślę. 13.12.06, 15:42 Jest ofiarą i swego charaktery i warunków. Zgłupiał doktrynalnie i jak pijany płotu trzymał siętego gówna i trzyma do końca. Mi to go żal. Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: Dobrze powiedział Wałęsa. Ja też tak nyślę. 13.12.06, 15:56 L. Walesa się skundlił, utracił godność dożywotnio, chyba że walnie się w piersi i przeprosi. Lecz gdy zamiast tego pieprzy, iż jest tylko półwinny, lub ćwierćwinny, bo został porwany przez czerwoną łapę totalizmu i zgwałcony, zniewolony lub otumaniony, to tylko splunąć. Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Dziękujemy Towarzyszu za obronę... 13.12.06, 15:44 Zapraszamy na spotkanie Towarzyszy z Lewicy ktore niedługo odbędzie się w Warszawie. Szykuje się niezła orgietka. Może chce się Towarzysz przyłączyć. Z Towarzysza upodobaniem do świntuszenia będzie Towarzysz bardzo pomocny. Jak się Towarzysz dobrze spisze w oczernianiu tego wrednego Palestriny to może załatwimy Towarzyszowi jakąś posadkę - poszukam wśród znajomych może NIE albo EXTASY odpowiadałoby Towarzyszowi... Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Dziękujemy Towarzyszu za obronę... 13.12.06, 15:55 Towarzyszu Cimoszenko, rozumiem wasze rozgoryczenie i że musicie się teraz trochę rozerwać. Czy towarzyszki - przodowniczki pracy też tam będą, czy tylko wy we dwóch z tą Palestriną? cimoszenko.forumer.pl/viewtopic.php?t=101&sid=5167bf63861792459870488401c2c9f8 Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:03 Będę ja i Towarzysze byli członkowie PZPR razem z naszym najukochńszym Towarzyszem MAGISTREM. Będzie Też (jeśli nie będzie aktualnie siedzieć) Towarzyszka LUB CZASOPISMA i ona będzie reprezentować żeńską część Towarzystwa (pozostałe zaproszenia rozesłaliśmy do Pań ale jeszcze nie mamy potwierdzeń). Będzie też Towarzysz PORNO-USZATEK, Towarzysz M-ZERO, oraz Towarzysz PKN- SIKAJĄCE PIESKI-POMYLIŁEM SIĘ W ZEZNANIACH. Zapraszamy oczywiście wszystkich (Panie i Panów) podszywających się pod wstrętnego Palestrinę ktory próbuje zwalczać nasz ukochany UKŁAD. Prawiczków (ale tylko miłośników LEWICY), takich jak Ty też zapraszamy serdecznie... Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:06 Cieszę się, towarzyszu, że wreszcie znudziło się wam molestowanie żubrów. Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:11 Ile można molestowac żubry ? Poza tym kochaniutki możemy załatwić Ci robótkę za dobre sprawowanie. Pogadam z kim trzeba w NIE i EXTASY może coś się znajdzie. Jeden warunek - Nie ustawajcie w oczernianiu Palestriny. My Towarzysze z PZPR musimy się przeciwstawić tym prawicowym oszołomom co to nam nie dają pieniążków zarobić. Co to im się nie podobały nasze prywatyzacje (wiadomo ze czasem ktoś coś wziął na boku, ale przecież ciężko pracowaliśmy coś nam się należało). Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:17 Towarzuszy Cimoszenko, mozna jeszcze molestować jelenie i łosie. Zwróćcie się do tow. Ł. z SO, gdyż on na temat molestowania wie już wszystko i pewnie chętnie wam doradzi. Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:21 Ł to pikuś przy tym co my byli działacze PZPR potrafimy wierz mi... Takie perwersje jakie my przez lata robiliśmy to nikt nie potrafi. Ciągle mamy własną (niestety już przefarbowaną) partyjkę i co jakiś czas organizujemy spotkania weteranów. Och, och, co się wtedy dzieje Kochaniutki... Ostatni brakuje nam Towarzyszki LUB CZASOPISMA... i potrzebujemy kogoś kto by ją zastąpił... Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:23 I stąd wynika wasze zainteresowanie Palestriną? Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:26 Nie Palestriną (jego nienawidzimy) lecz prawiczkami - podszywaczami takimi jak TY, ktorzy sa oddani NASZEJ SPRAWIE, broniący naszego lewicowego, liberalnego obyczajowo sposobu myślenia. Uwielbiamy prawiczków/dziewice zwolenników SLD-LiD takich jak TY i perwersyjne psoty z nimi. Dlatego zapraszamy Cię serdecznie na nasz zjazd... Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:28 Po pierwsze, pod nikogo się nie podszywam, a po drugie chodzą słuchy, że macie małegofiutka. Czy to prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:33 Niestety wielu Towarzyszy ma małe. To nasz wielki problem... Dlatego też szukamy na nasze spotkania dziewice i prawiczków takich jak TY aby zrekompensować nasze braki. Dlatego serdecznie zapraszamy Towarzyszu. Wiem jak lubisz nas lewicowców. Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:38 Niestety, towarzyszu Cimoszenko, muszę wam powiedzieć, że słoma wam z butów wyłazi, co jednak, zważywszy na wasze chłopskie lub co najwyżej robotnicze pochodzenie, nie powinno dziwić. Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:41 Oj kochaniutni, może i trochę mi wyłazi, ale to nie oznacza że nie lubimy w naszej partii takich prawiczków jak Wy Towarzyszu miłośników naszej nowej lewicowej myśli która jeszcze nie umarła w Polsce. Zapraszam ponownie na nasz zjazd. Pasujecie do nas Towarzyszu i potrzebujemy takich ludzi jak Wy. Odpowiedz Link Zgłoś
stanislawcz02 Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:34 W zjazdach oszolomow paranoikow i popaprancow brac udzialu nie nalezy!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
w.cimoszenko Re: Lewicowych Prawiczków też zapraszamy 13.12.06, 16:36 Towarzyszu jak możecie tak krytykować byłych Tiwarzyszy z PZPR. I Towarzysza MAGISTRA. Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 gazeta.pl jest żałosna - forum schodzi na psy !! 13.12.06, 17:01 Nie wykasowuje podszywaczy i pozwala na takie żałosne dyskusje jak powyżej nie mające nic wspólnego z tematem wątku. To forum schodzi na psy... Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: gazeta.pl jest żałosna - forum schodzi na psy 13.12.06, 17:14 A ja odnoszę wrażenie, że w.cimoszenko i Palestrina to jedna i ta sama osoba. Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Re: gazeta.pl jest żałosna - forum schodzi na psy 13.12.06, 17:34 Widać jesteś miłośnikiem spiskowych teorii dziejów. A mówicie że to domena PiSu:) Zresztą nieważne - forum schodzi na psy. Jak można tolerować podszywaczy. Tydzień temu gazeta.pl odpowiedziala na mój apel i usunęła posty podszywaczy. Teraz już ten apel olewają. Ciekawe dlaczego - rozumiem że można mnie krytykować - OK, nie mam nic przeciwko, ale podszywanie się to sugrowanie że mówię coś innego niż mówię. OK, zyskuję popularność dzieki podszywaczom, ale przeciętnemu czytelnikowi trudno jest odróżnić co mówię naprawdę od tego co mowi podszywać. Słusznie regulamin forum zakazuje podszywania - tylko dlaczego admin śpi... czyżby nie znał regulaminu który tworzyła GW ????? Odpowiedz Link Zgłoś
aarek.slon Re: gazeta.pl jest żałosna - forum schodzi na psy 13.12.06, 17:37 Przed "że" i "co" stawiamy przecinek, panie myślicielu. Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Re: gazeta.pl jest żałosna - forum schodzi na psy 13.12.06, 17:42 sorry, ale równocześnie pisze i pracuję, i jak szybko pisze to robię dużo "czeskich" błędów, zapominam o polskich znakach i przecinkach. Ale dzięki za uwagę... Nie zmienia to faktu, że gazeta.pl ma podwójne standardy moralności i nie szanuje regulaminu forum, które sama stworzyła. Odpowiedz Link Zgłoś
piwosz8 zapewne chciał bys żeby było tak jak na węgrzech 13.12.06, 15:47 albo bratnia pomoc w czechosłowacji? nie zauważyliście ludzie że teraz ci co wtedy byli przywódcami sa przy korycie władzy i maja w dupie szarych ludzi>. jaka była ta komuna niech każdy osądzi sam ale wtedy ludzie nie chodzili po smietnikach , dzieci nie mdlały z głodu i każdego bnyło stać na leki . teraz plujecie na jaruzelskiego - byc może dzieki niemu wy i wasi najblizsi jeszcze zyją .Jeszcze jednao za omuny nie było tak że budowano osiedla i odgradzano ich od slamsów które powstały własnie dzieki takim którzy w tych osiedlach mieszkają. I na koniec niech będzie nawet człowiek najzdolniejszy - pójdzie na studia jak jest z biednej rodziny? Przykładem tego dobrobytu co na sloidarność zbudowała jest emigracja na zmywaki na zachód. Odpowiedz Link Zgłoś
macy5 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 16:06 Panu niby profesorowi Bartoszewskiemu prysły zmysły. Wypowiedz godna prawdziwego polaka katolika Odpowiedz Link Zgłoś
mamcia34 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 16:18 Myślałam , że profesor Bartoszewski jest mądrzejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
kwakwarakwa Kaczyński: "Zwyciężyliśmy" ????? 13.12.06, 16:21 tzn. my z bratem? Podczepiła się kaczka do okrętu i woła: "Płyniemy!" Trzeba nie mieć za grosz honoru. Ale nie dziwota: pojęcie "honor" w języku wolskim nie istnieje. Po kaczemu też nieprzetłumaczalne. Obrzydlistwo. Drugą wojnę światową też rozpętaliśmy MY (z bratem). Przy Okrągłym Stole byliśmy zwyczajną wycieraczką do obuwia, ale nic to. Odpowiedz Link Zgłoś
piskoala ręce precz od g. 13.12.06, 16:26 nikt rozsądny g. nie dotyka ---- viva la koala de la IV RP: PiS/SO/PRL Odpowiedz Link Zgłoś
ablaszczuk6 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 16:27 W innych czasach i Pan Wałęsa byłby bohaterem, a dzisiaj to człowiek z innej planety, o innych poglądach na świat niż cały naród ! i do bohaterów z 2 % poparciem się nie zalicza! Odpowiedz Link Zgłoś
ablaszczuk6 Re: Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwię 13.12.06, 16:29 danz5 napisał: > Stan wojenny powinien byc w koncu tak oceniuny jak na to zasluguje; > byl to zbrodniczy akt przeciwko narodowi polskiemu,a bolszewicki general > Jaruzelski morderca Polakow. > > "Odczepcie sie od generala" mowia ludzie pokroju Michnika. > Czy naczelny wybiorczej reprezentuje polska racje stanu? A ilu to ludzi zamordował ten Pan Jaruzelski ? Odpowiedz Link Zgłoś
mieszko27 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 16:32 Różnice i analogie Czy naród polski może istnieć bez „rozdrapywania ran”? Zdaniem zboru braci Kaczyńskich, chyba nie. Oni nie uczą się historii, oni raczej tkwią w „tradycji” pisania historii po swojemu. A ona nas jednak uczy. Fakty pozwalają na następujące wnioski. Powstanie Warszawskie (wtedy) da się porównać ze stanem wojennym (teraz). Wtedy armia podziemna, a teraz wojsko polskie były jednakowo „napalone”, by bić wroga. Wtedy nie znalazł się nikt, kto by uśmierzył dziki zapał i ostudził rozgorączkowane głowy, by zapobiec nieszczęściu (głos jednego „zimnego umysłu”, rozsądnie i zdrowo myślącego pułkownika, nie liczył się). Teraz znalazł się ktoś taki, który zapobiegł tragedii, ktoś kto myślał racjonalnie, wiedział co i jak zrobić oraz przeprowadził operację perfekcyjnie, wzorowo pod względem fachowym. Za to jest stawiany na cokole pomnika hańby. Wtedy lud Warszawy spłynął krwią, a samo miasto spłonęło w ogniu i legło w gruzach. Dowódcom Powstania i jego inspiratorom z zagranicy oddaje się dzisiaj hołd i chwałę. Wtedy ŻADEN z zakładanych celów nie został osiągnięty: wróg nie pobity, a do przelanej krwi i zgliszcz miasta „doszła” 40-letnia „przyjaźń i braterska pomoc” znienawidzonych sowietów. Teraz, przy niewielkich ofiarach i stratach, został obalony siermiężny ustrój i zakłamany reżim. Teraz zatem OSIĄGNIĘTO CEL, KTÓREGO NIKT NIE OCZEKIWAŁ, ANI PRZEZ CHWILĘ NIE DOPUSZCZAŁ I SIĘ W OWYM CZASIE NIE SPODZIEWAŁ. Za to kierownictwo tej operacji usiłuje się dziś wdeptać w ziemię. Te fakty pozwalają na snucie przypuszczeń i opinii. Można (nieśmiało) założyć taką oto sytuację, że teraz bracia Kaczyńscy znaleźli się na miejscu Generała. Na podstawie tego co dziś mówią i czynią można sugerować, że wtedy, będąc w euforycznym wzlocie i patriotycznym podekscytowaniu, nie tylko nie utemperowaliby rozognionych głów (wojska i ludzi) lecz wpuścili naród w kolejną jatkę. Bo tego chciał Bóg, Honor i Ojczyzna? Można też (nie bez racjonalnych powodów) zakładać, że (teraz) ta jatka mogłaby przekroczyć rozmiarami tamtą (wtedy), bo pociągnęłaby za sobą nie tylko tyleż przelanej krwi ale i zniszczenie nie tylko Warszawy lecz Gdańska, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Radomia, Lublina…. Wskazywały na to nastroje do wroga panujące w wojsku i narodzie. Bo taką „lekcję” zadaną nam przez wroga przeżyliśmy sami wtedy, a teraz byliśmy świadkami podobnych (Budapeszt 1956 i Praha 1968). Jak widać to dziś, lekcje te ciężko i bez koniecznych efektów zapadają w niektórych umysłach. Wtedy nikt z aliantów nie kwapił się z udzieleniem nam pomocy materialnej, nie mówiąc o przelewaniu krwi w interesie walczącej Polski. Trudno się spodziewać, że teraz którekolwiek z państw przyszłoby z odsieczą i udzieliło nam pomocy (nawet nasz wieli „sojusznik” zza oceanu, który o wszystkim wiedział dzięki działaniom naszego największego szpiega/zdrajcy<?> wszechczasów). Tej pomocy, chyba już „tradycyjnie”, można było oczekiwać jedynie ze strony zachodniego sąsiada (NRD), gdzie towarzysz Honecker już kłapał zębami, gotów do udzielenia nam „braterskiej pomocy” u boku armii czerwonej, w obronie socjalizmu w Polsce. Bracia Kaczyńscy rozumując „tradycyjnie” uważają dziś, że nie ma bohaterów narodowych bez przelanej krwi i zniszczeń. Chcą pisać historię „po swojemu”. Ma ona dla nich tylko dwie barwy: czarną i białą (lub, jak kto woli, czerwoną i białą). Wg tych poglądów bohaterami są ci, którzy w „interesie narodu” (wszystko jedno za jaką cenę) przelali krew i padli; tylko im się należy pamięć, hołd i honor… Reszta – to zdrajcy. Tylko że taką historię , napisaną wbrew faktom, z intelektualną ignorancją, da się napisać wyłącznie na krótka metę i tylko dla osiągnięcia doraźnych, egoistycznych celów politycznych. Teraz i tu sami musimy rozstrzygnąć kto jest bohaterem , a kto kanalią, kto działał rozważnie i odpowiedzialnie (w interesie narodu), a kto nie. I tego nie może nam nikt wmawiać, nakazywać czy wmuszać. Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Oczywiście że nic tak nie wzmacnia patriotyzmu jak 13.12.06, 18:18 solidna jatka... Odpowiedz Link Zgłoś
voodeen WAŁ - ęsa ! Daruj sobie wątpliwe "mądrości" 13.12.06, 16:34 Ten już jak coś powie to już powie. I wychodzi z niego wał. Odpowiedz Link Zgłoś
primak Re: Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwię 13.12.06, 16:40 chciałbym przypomnieć fanom Marszałka Piłsudskiego, że był "przewrót majowy" w wykonaniu tegoż Pana. Historia osądziła Go tak jak i osądzi Jaruzelskiego. Chylę czoła przed Generałem za odwagę. Odpowiedz Link Zgłoś
tex3 Było wtedy lepiej niż teraz 13.12.06, 16:42 1. Było wtedy dobrze, a na pewno lepiej niż teraz w kapitalizmie 2. Ludzie mieli pracę 3. Każdy mógł posłać dzieci na kolonie 4. Nie było głodnych uczniów 5. Państwo zapewniało godny żywot każdemu obywatelowi 6. Przemysł rozkwitał 7. To nieprawda, że polskie wyroby były złe - eksport wciąż się rozwijał 8. Staruszkowie nie grzebali po śmietnikach 9. Artyści plastycy mieli masę roboty 10. Państwo dawało za darmo pracownie artystom 11. Były plenery dla rysowników satyrycznych 12. Młodzież była wysportowana 13. Bezpiecznie było na ulicach 14. Księża się nie szarogęsili 15. Nie było podatków takich jak dziś 16. Przejrzysta struktura władzy pozwalała na stabilne myślenie o państwie 17. Tanie paliwa 18. Polska zajmowała 7. miejsce w produkcji stali - teraz staliśmy się z producentów zbieraczami złomu 19. Hierarchiczny system odpowiedzialności sprawiał, że afery były tłumione w zarodku 20. Przeciętny obywatel zawsze mógł odwołac się do lokalnego komitetu partii. Prawie zawsze dostawał odpowiedź, nie czuł się opuszczony i bezradny. 21. Tanie wczasy nad pięknym i czystym Bałtykiem 22. Ziemia nie leżała odłogiem 23. Rozbudowany system socjalny w zakładach pracy, sprawiał, że można było pewnie patrzeć w przyszłość 24. Młode małżeństwa miały możliwośc obrania tanich kredytów tzw. dla MM. Sprawiało to, że każda rodzina miała zapewniony start. 25. Kartkowy system sprawiał, że nikt nie był uprzywilejowany 26. Nie było kontrastów biedy i oszałamiającego bogactwa 27. Kwitła kinematografia 28. Dożywianie dzieci, darmowa szklanka mleka to rzecz powszechna w PRL 29. Czy ktoś słyszał o zasiłkach dla bezrobotnych w PRL? 30. Tani dostęp do książki i kultury 31. Majątek państwowy był pod dobrym zarządem 32. ZUS działał - płynność zapewniał dobry zarząd 33. Żywność była zdrowsza 34. Mogliśmy liczyć na pomoc sąsiadów (NRD, Czechosłowacja, ZSRR) 35. Dzięki ożywionej wymianie handlowej z krajami bloku, kwitły wszelkie gałęzie przemysłu 36. Dzięki 8-godzinnemu dniowi pracy, każdy miał czas dla rodziny i przyjaciół. 37. Nasze granice były bezpieczne 38. Tania żywność ( wiecie, że ser żółty był tańszy niż biały, a dorsz był najtańszą rybą, dostępną dla nawet najsłabiej uposażonych ) 39. Przy zakupie jakichkolwiek dóbr nie płaciłeś VAT-u i innych domiarów na państwo, a mimo to system działał. 40. Służba zdrowia działała sprawnie 41. Żadem lekarz i pielęgniarka nie musiała szukać pracy poza granicami Polski 42. Emeryci nie musieli sobie odmawiać leków, niezbędnych dla życia 43. Państwo zarządzało firmami pogrzebowymi - dlaczego to pisze? Bo w PRL nikt nie musiał uśmiercać staruszków PAVULONEM, by dorobić sobie do pensji 44. Media lansowały zdrowy styl życia ( np. program "Tydzień na działce" , "Klinika zdrowego człowieka" 45. Programy dla dzieci nie były agresywne ("Miś uszatek", "Sigma i Pi") 46. Nie było narkomanii 47. Żołnierz Polski miał godność i honor 48. Milicja była na każde wezwanie, działa energicznie, nie bała się łobuzów 49. Nie było mafii, Wołomin i Pruszków były zwykłymi, spokojnymi miejscowościami 50. Duże sklepy, hipermarkety nie odbierały pracy ludziom 51. Nikt nie pracował w niedzielę 52. Jasno określano cele gospodarki 53. Istniał wspaniały system łowienia talentów sportowych - polska piłka święciła tryumfy, jakie nigdy przedtem i potem nie miały miejsca ( i mieć zapewne nie będą) . 54. Nikt nie niszczył świetnie prosperujących firm 55. Przyrost naturalny był wyższy, co świadczy o radości ludzi z życia, o chęci planowania przyszłości, o nadziei i zaufaniu dla państwa 56. Mieliśmy harcerstwo z prawdziwego wrażenia - młodzież nie musiał szukać wzorów w sektach 57. Istniało OHP, hufce pracy dla młodych ludzi, których wdrażano w system pracy dla dobra ogółu 58. Nasza armia była jedną z najnowocześniejszych na świecie, a metody wychowacze kształtowały charakter u młodych mężczyzn Odpowiedz Link Zgłoś
opt Re: Było wtedy lepiej niż teraz 13.12.06, 17:37 Nie prawie zawsze,tylko zawsze dostawał odpowiedż na skargę,co jest obce obecnym władzą.Częste kontrole NIK odnosie sposobu i trybu załatwiania skarg eliminowały wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie. W obecnych czasach nalęży bezwzględnie pochwalić możliwość wyjazdów zagranicznych,oczywiście o ile ma się pieniążki i9 to nawet nie wielkie. Odpowiedz Link Zgłoś
strzelec51 A on co, zarty sobie stroi, czy rozum postradal? 13.12.06, 19:12 > 39. Przy zakupie jakichkolwiek dóbr nie płaciłeś VAT-u i innych domiarów na > państwo, a mimo to system działał. Podatek VAT nie byl wyszczegolniony ale byl - tyle, ze wliczony w cene podana w panstwowym cenniku. O ile dobrze pamietam za czasow PRL istnialy podatki (np. "obrotowy" i "dochodowy") i Skarb Panstwa skrupulatnie sciagal od tzw. "podmiotow gospodarczych", uspolecznionych jak i nieuspolecznionych, nalezne mu kwoty. "Kak zwal, tak zwal", panstwo swoja dzialke zawsze otrzymalo. Zas co sie tyczy owego dzialania systemu... tak, tak, system dzialal... dzialal, dzialal az.... az przestal dzialac. Odpowiedz Link Zgłoś
anna77911 Bartoszewski: gen. Jaruzelski jednym z najwięks.. 13.12.06, 16:49 Nie zgadzam się z p.prof.Bartoszewskim,choć Go bardzo szanuję.Stan wojenny był złem i trudno ciągle odpowiedzieć, czy istotnie doszłoby do interwencji radzieckiej.Zniszczył niepowtarzalny w naszych dziejach zryw i towarzyszącą mu solidarność społeczeństwa.Naraził wielu ludzi na cierpienia i śmierć.Ewentualna wojna domowa kosztowałaby nas więcej,a po niej Okrągły Stół nie byłby możliwy. Jednak wg mego zdania p.gen.Jaruzelski działał z pobudek patriotycznych,w jego ocenie ówczesnej sytuacji nie było dla Polski innego wyjścia.W naszej historii są podobne postacie i dyskusje trwają,choć mijają dziesięciolecia,a nawet wieki. Trzeba przyznać,że zachowuje się godnie i dźwiga ciężar moralnej odpowiedzialności.To jest wystarczającą karą,historia będzie Go dalej osądzać Odpowiedz Link Zgłoś
abba15 Wałęsę to złamały warunki w tym Arłamowie 13.12.06, 16:50 mianowicie: kawior, cygara, szynka, wódka, ptasie mleczko, cytrusy jak na takiego buraka to wystarczyło aby jadł SB-ekom z ręki Odpowiedz Link Zgłoś
abba51 Re: Wałęsę to złamały warunki w tym Arłamowie 13.12.06, 21:24 odrazu widac kto dobrze poinformowaly, ty wsiarzu, tez tam byles??? Odpowiedz Link Zgłoś