abba15 JA: Nie będzie tak, że słowo UBowca .... 24.01.07, 18:16 nic tu żale nie pomogą wobec prawa lewą nogą Odpowiedz Link Zgłoś
jootro Re: Gronkiewicz: Nie będzie tak, że słowo premier 24.01.07, 18:20 Ciekawy jestem czy prawo byłoby prawem gdyby to Kaziu nie złożył oświadczenia. Jestem na 100% pewny, że nawet nie byłoby tego tematu w mediach. Prawo jest prawem masz racje a obłuda jest obłudą(PIS-em?). Odpowiedz Link Zgłoś
neapolitanka Re: Gronkiewicz: Nie będzie tak, że słowo premier 24.01.07, 18:23 No wlasnie, prawo jest prawem i prezydent tez musi mu sie podporzadkowac, a nie stanowic wlasne prawa ponad PRAWEM RP, bo chetnie by usadowil na czele Ratusza jednego ze swojej kliki w stolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
babusz widzisz, galba, jest tak, ze..... 24.01.07, 18:28 galba napisał: > Haniu, prawo jest prawem. Choćbyś nie wiem jak mocno płakała. ...premier nie jest prawem, chocby nie wiem ile kwakal, zawsze bedzie tylko malym msciwym %)%&%%%& Odpowiedz Link Zgłoś
wiedmak Gdyby prawo bylo prawem 24.01.07, 18:30 Jaroslaw Gejasek siedzialby w wiezieniu za afery Telegrafu i Art B. Gdyby bylo prawo w tym gomulkowskim kraiku Jarek nie bylby premierem za klamstwo lustracyjne. Ale jak to pokazywal idol ciemnoty, Zbigi Zero, niszczarki do dokumentow dzialaja sprawnie w komuszym panstewku o nazwie IV kmiocia RP. Odpowiedz Link Zgłoś
bezcenzury1 Zbojkotować Nielegalną Prezydent Bałaganiarę!!! 24.01.07, 18:40 I pomyśleć, że ksiegowa nie potrafi wysłać pism w terminie - jak to dobrze, że uciekła ona wcześniej na saksy do Anglii z NBPu! Odpowiedz Link Zgłoś
rejtann Re: Zbojkotować Nielegalną Prezydent Bałaganiarę! 24.01.07, 19:00 Co Hania chciała ukryć? Nieoficjalny dom w Radości? Volvo za 200 tys.? I tak prawda wyjdzie na jaw! Odpowiedz Link Zgłoś
korespondencja_przykawie Re: Gronkiewicz: Nie będzie tak, że słowo premier 24.01.07, 18:41 Kaczyński na wszelkie sposoby łapczy sie na władze!!! Ludzie ile mozna słuchać takich bzdur pana Kaczyńskiego??!! :( Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz10012 GALBA - nie znasz prawa - wybóczy jesteś 24.01.07, 18:46 Galbuś , znowu mijasz sie z prawdą. W ustawie jest napisane, że od "momentu chwili wyboru". Jednak ustawa nie precyzuje co to jest "chwila wyboru" - czy dzień głosowania, czy dzień ogłoszenia przez PKW oficjalnych wyników. Niektórzy prawnicy twierdzą, że powinien to być dzień zaprzysiężenia. Jak widzisz sprawa nie jest taka jednoznaczna jakby Premier sobie życzył. I to jest fakt, a nie pobożne życzenie PiS-woskich polityków. Odpowiedz Link Zgłoś
woodbridge Ale wstyd ! Byly prezes NBP a takie bambuko ..... 24.01.07, 18:50 jak powiedzial tow. Olrjniczak Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Lex malla, lex nulla :)))) 24.01.07, 18:50 Wara kaczystowskim łapskom do Wolnego Miasta Warszawy. A jak będą powtórne wybory, to się jzie i znów dokopie tym faszystom. Szkoda tylko, że znów kupa forsy zostanie wyrzucona w błoto.Może więc juz czas wywalić tę kaczystowską bandę w cholerę, bo hańbi i plugawi nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
alterpars cos w tym jest ze kurduple sa przewaznie mstliwe 24.01.07, 18:57 zacznijcie od przestrzegania prawa wlasnego wicepremiera wielbiciele prawa i sprawiedliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Najpierw Lepper i faszyści z LPR... 24.01.07, 19:29 ...za heilowanie, potem Lipiński za uprawianie korupcji politycznej, wojewÓda mazowiecki za jazdę po pijaku itp... Drzazgę w oku blixniego widzą nie widząc belki we własnym. Ot kaczory... Odpowiedz Link Zgłoś
nononsens co za gejtelman z niego 24.01.07, 18:56 stracila odrazu, gdzie tak po chamsku do damy, no wstydzil bys sie jaroslaw, do kota tez w ten sposob? Odpowiedz Link Zgłoś
jp74 Obłudna ciotka! 24.01.07, 18:56 Zamiast ujadania i potoków hipokryzji ciocia powinna przyznać się, że nie nadaje się na żadne stanowisko. Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 jp74.. ale z ciebie zakłamana ciota... 24.01.07, 19:23 ujadasz jak Rydzyk w RM... Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Gronkiewicz: Nie będzie tak, że słowo premier 24.01.07, 18:59 galba napisał: > Haniu, prawo jest prawem. Choćbyś nie wiem jak mocno płakała. > no wlasnie,i dlatego Jarek ktory ma kota nie bedzie decydowal za sad,nie zapominaj o tym Kaczy pomiocie! Odpowiedz Link Zgłoś
charybdis Sposób na Kacze 'podchody'. 24.01.07, 19:08 Trzeba NIEZWŁOCZNIE zwołać posiedzenie Rady Warszawy (gdzie Platforma, LiD i PSL mają większość) i podjąć uchwałę o NIEWYGAŚNIĘCIU mandatu prezydenta Wawy. Co prawda, Kaczy wojewoda może tę uchwałę uchylić, ale wtedy Rada może to zaskarżyć do NSA i HGW nadal pozostaje preziem Wawy. Kto 'kruczkami' wojuje... ;) Prawnicy HGW do roboty!!! Odpowiedz Link Zgłoś
travel_wawa Re: Sposób na Kacze 'podchody'. 24.01.07, 19:31 > Co prawda, Kaczy wojewoda może tę uchwałę uchylić... Kaczy wojewÓda... Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski.0 Hurra! Obrzydliwy karzeł sromotnie upokorzony. 24.01.07, 19:34 Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Bezczelność Gronkiewicz jest przerażająca!.. 24.01.07, 19:42 Gronkiewicz to antypatyczne ,złośliwe i wyjątkowo bezczelne babsko. Jak ona ma czelność podnościć głos na premiera ??? Złamała prawo ,którego ustanowienia domagali się kiedys jej koleddzy z PZPR-SLD i PO. To Gronkiewicz nie złożyła oświadczenia i tym samym przestała być prezydentem stolicy. Tylko dlaczego teraz taki atak na PiS i KAczyńskich??? Przecież to jakiś kosmiczny absurd!!! Zamiast się pokajać, przeprosić wyborców za sówój czyn - to babsztyl bezczelnie atakuje premiera. Hipokryzja i zakłamanie ludzi PO jest naprawdę niesamowite. Mam jeszcze w pamięci ich słowa po słynej prowokacji przeciw PiS zoraganizowanej przez agentów WSI w telewizji TVN. Ile było moralizatorstwa . Ile wielkich słów padło wtedy z ust polityków PO. Dziś zamiast się pokajać to chcą naginać prawo , które sami kiedyś zaakceptowali. Gdyby to Marcinkliewicz wygrał wybory i zrobił to co Wlazówna - to politycy PO już kłapali by na antenie zaprzyjaźnionych esbeckich mediów o prawie i o konieczności jego przestrzegania Nie byłoby tak??? Ha ha ha . Obłuda Tuska i PO jest porazajaca. Hipokryzja sięgająca granic Ukłądu Słoniecznego. Bezczelność godna samego Leppera. niesiołowki -nic nie warty wsciekły pies powiedzaił ,ze premier zionie nienawiścią , w związzku ze sprawą hipokrytki Waltz.... Czujecie gościa? niesiowłowski to definicja oszołomstwa. A Hanuś zachłysnęła sie władzą to tego stopnia ,ze zapomniała o obowiązujacym w Polsce prawie. Teraz moraliści z Platformy Obłudników atakują ....Prawo i Sprawiedliwość za to że ich kandydatka pokazała wszystkim ,ze po prostu nie nadaje się do pełnienia urzdu prezydenta stolicy. Popaprańcy - tak kiedyś powiedział o PO pan Marcinkiewicz. Nie miał racji ? Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski.0 Masz racje>>>wiwat Pani Hanna Gronkiewicz! 24.01.07, 19:45 a PIS to rzeczywiscie kundle Odpowiedz Link Zgłoś
bibbi5 Co ona gada? I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 19:48 w głowie się pomieszało! Przepisy są takie jakie są i muszą obowiązwywć wszystkich, nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Re: Co ona gada? I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 19:51 bibbi5 napisała: > w głowie się pomieszało! Przepisy są takie jakie są i muszą obowiązwywć > wszystkich, nieprawdaż? Prawdaż. Tylko wyjaśnij to tym oszołomom z PO. NA codzień tacy moralni ,tacy prawi i uczciwi. Ale jak oni bezczelnie łamią prawo to wtedy jest ok. Obłudnicy i hipokryci z PO - łaczcie sie Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski23 Pani Gronkiewicz upokorzy Alika i jego pana. 24.01.07, 20:01 Buuuhahahaha! Odpowiedz Link Zgłoś
bibbi5 Re: Co ona gada? I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 20:15 PO-wcom nie da się nic wyjaśnić - tyle w nich jadu i nienawiści, i po co to wszystko? Gdyby Tusk miał trochę oleju, to PO byłaby w koalicji i mielibyśmy święty spokój. A tak, to mamy LPR, Samoobronę i inne takie niepotrzebne... Wielka szkoda, że przywódca PO nie jest przyzwoitym człowiekiem. Wiem, że on nigdy do niczego nie dojdzie - utracjusz i tyle. Sam sobie dołki kopie. Nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
bibbi5 I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 20:16 PO-wcom nie da się nic wyjaśnić - tyle w nich jadu i nienawiści, i po co to wszystko? Gdyby Tusk miał trochę oleju, to PO byłaby w koalicji i mielibyśmy święty spokój. A tak, to mamy LPR, Samoobronę i inne takie niepotrzebne... Wielka szkoda, że przywódca PO nie jest przyzwoitym człowiekiem. Wiem, że on nigdy do niczego nie dojdzie - utracjusz i tyle. Sam sobie dołki kopie. Nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
ejno1 Gronkiewicz: Nie będzie tak, że słowo premiera .. 24.01.07, 19:55 "slowo premiera cialem sie stanie" to imho okreslenie nie na miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Nie chcę bufetowej! 24.01.07, 20:03 żeby była prezydentem Warszawy! Wysłać do szynku do podawania gościom bigosu i setę na rozgrzewkę. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: Nie chcę bufetowej! 24.01.07, 20:05 karzelek ktory byl przed Hania prezydentem nawet na kelnera sie nie nadaje Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Re: Nie chcę bufetowej! 24.01.07, 20:13 ale Hania sie nadaje :)) Te grubaśne paluszki a w nich zimna wódeczka, ajjjajajjj :). Odpowiedz Link Zgłoś
aurita Re: Nie chcę bufetowej! 25.01.07, 11:20 Ale wiekszosc ja wybrala i jezeli bedzie taka potrzeba wybierze jeszcze raz. Dosyc Kaczek chcemy wyborow parlamentarnych!!! enedue3 napisał: > żeby była prezydentem Warszawy! > > Wysłać do szynku do podawania gościom bigosu i setę na rozgrzewkę. Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski.0 Pani Gronkiewicz wyjawi przekrety Karła ! 24.01.07, 19:55 Odpowiedz Link Zgłoś
synaps Głupota, głupota, głupota... 24.01.07, 20:02 To już nieważne czym za PiS czy PO czy rydzykopartią. Jeśli taki powód staje na drodze realizacji woli wyborców, to trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Tym bardziej, że PiS gotów jest wywalić 300 mln na nowe wybory. Na podwyżki na nauczycieli handryczyli się jakby to była grupa świetnie uposażona (dla oponentów propozycja - iddzie popracować te "18 godzin" do szkoły), a ta w końcu wyniesie ok. 30 zł. A tu proszę - pokażemy jak szanować "prawo" za 300 mln. Niech was szlag z takim prawem. Na takich przykładach chce się budować zaufanie do prawa (bo to akurat proste), a nie na rzetelnej pracy sądów i prokuratur. Nic do tej pory Pisie nie załatwiłeś. Idź się leczyć z NFOZ na głowę w powiatowym szpitalu. Napisałem to celowo, bo warunki leczenia są tam uwłaczające. Tylko Pisie mieszasz, obsadzasz stołki, lustrujesz i masz ludzi w pogardzie, bo szastasz ich pieniędzmi bez sensu i pożytku. Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Re: Głupota, głupota, głupota... 24.01.07, 20:14 synaps napisał: > To już nieważne czym za PiS czy PO czy rydzykopartią. Jeśli taki powód staje na > > drodze realizacji woli wyborców, to trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Tym > bardziej, że PiS gotów jest wywalić 300 mln na nowe wybory. Na podwyżki na > nauczycieli handryczyli się jakby to była grupa świetnie uposażona (dla > oponentów propozycja - iddzie popracować te "18 godzin" do szkoły), a ta w > końcu wyniesie ok. 30 zł. A tu proszę - pokażemy jak szanować "prawo" za 300 > mln. Niech was szlag z takim prawem. Na takich przykładach chce się budować > zaufanie do prawa (bo to akurat proste), a nie na rzetelnej pracy sądów i > prokuratur. > Nic do tej pory Pisie nie załatwiłeś. Idź się leczyć z NFOZ na głowę w > powiatowym szpitalu. Napisałem to celowo, bo warunki leczenia są tam > uwłaczające. > Tylko Pisie mieszasz, obsadzasz stołki, lustrujesz i masz ludzi w pogardzie, bo > > szastasz ich pieniędzmi bez sensu i pożytku. Pytam: Kto uchwalił to restrykcyjne prawo??? PiS??? Kto złamał twarde prawo -ale prawo??? PiS??? Człowieku! Do kogo te pretensje???? Zanim obsmarujesz znienawidzony PiS - spróbuj się chodź przez chwilę zastanowić , kto tu tak naprawdę zasłużył na kopa w dupe za szarganie publiczym groszem! Odpowiedz Link Zgłoś
synaps Re: Głupota, głupota, głupota... 24.01.07, 20:37 I co z tego, że uchwlili durnie z PO czy PiS czy jakiejś innej sex partii. Jeśli prawo jest durne, to się je zmienia. Jeśli rzeczywistość skrzeczy, to należy ją ulepszać, a nie brnąć w bezsens. Jeśli się tego nie robi, jest się głupcem albo łotrem. Ale Ok - Człowieku (ecce homo). Wydajmy te 300 mln. Dla satsfakcji tej czy innej persony, także dla satysfakcji z "przestrzegania" w tym kraju prawa (w tym przypadku ponoć stojącego w niezgodzie z Konstytucją). Bo prawo mamy, oj mamy....surowe. mordzinass napisała: > synaps napisał: > > > To już nieważne czym za PiS czy PO czy rydzykopartią. Jeśli taki powód st > aje > na > > > > drodze realizacji woli wyborców, to trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Ty > m > > bardziej, że PiS gotów jest wywalić 300 mln na nowe wybory. > > Tylko Pisie mieszasz, obsadzasz stołki, lustrujesz i masz ludzi w pogardz > ie, > bo > > > > szastasz ich pieniędzmi bez sensu i pożytku. > > Pytam: > Kto uchwalił to restrykcyjne prawo??? PiS??? > Kto złamał twarde prawo -ale prawo??? PiS??? > > Człowieku! Do kogo te pretensje???? > Zanim obsmarujesz znienawidzony PiS - spróbuj się chodź przez chwilę > zastanowić , kto tu tak naprawdę zasłużył na kopa w dupe za > szarganie publiczym groszem! Odpowiedz Link Zgłoś
charybdis Wybitni prawnicy oceniają wypowiedzi premiera... 24.01.07, 20:04 ...i wicepremiera. ---------------------------------------------------- - To już przekroczyło granice absurdu - tak wypowiedzi premiera i wicepremiera komentuje wybitny konstytucjonalista profesor Piotr Winczorek. - Żeby Hanna Gronkiewicz- Waltz straciła mandat musi być w tej sprawie uchwała Rady Warszawy. Może ją zastąpić decyzja wojewody, ale do czasu gdy jej nie ma, Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem miasta - mówi Winczorek. Według byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Marka Safjana, interpretacja przepisów, jaką stosują Jarosław Kaczyński i Ludwik Dorn, jest niedopuszczalna. - Nie można interpretować prawa, biorąc pod uwagę tylko jego literę. Prawo przecież czemuś ma służyć. Oświadczenia majątkowe służą kontroli majątku samorządowców - mówi Safjan. A żeby go ocenić potrzebne są oświadczenia obojga małżonków. Złożenie więc obu oświadczeń jednocześnie, a przez to spóźnienie się z jednym z nich o kilka dni, nie ma znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Panu prof. Safianowi dziękujemy 24.01.07, 20:08 za oszczerczy artykuł o Polakach w "słowie zydowskim" dawnym "folkssztime". Czy ten pan jest polskim obywatelem czy już kosmopolitą? Odpowiedz Link Zgłoś
uchachany Pan Profesor Safjan ma zdecydowanie rację! 24.01.07, 20:58 Oczywistym jest dla każdego inteligentnego człowieka (a więc przede wszystkim dla wyborcy PO), że spóźnienie się ze złożeniem oświadczenia mimo tego, że według prawa powinno być karane odebraniem madatu nie ma żadnego znaczenia, więc tego prawa nie należy w tym przypadku stosować. Tylko moher i idiota nie jest w stanie zrozumieć, że podstawą państwa prawa jest niestosowanie prawa, które jest niesłuszne. A o jego niesłuszności są przecież przekonani i prof. prawa Safjan, i prof. prawa Kulesza, i Pan Rokita, i Pan Tusk, i wszyscy wyborcy PO... No czy przy takich autorytetach można w ogóle stosować prawo, które im się nie podoba?! A w życiu...! Wy, moherowa tłuszczo powinniście to zrozumieć! Tym bardziej, że znakomicie rozumieliście, dlaczego Pan Kaczyński nie chciał wykonać wyroku sądu w postaci przeproszenia Mnietka Kapciowego za nazwanie go przestępcą; przecież i Pan Kaczyński, i Wy doskonale wiecie, że wcale nie trzeba czekać na wyrok sądu w sprawie uznania Mnietka przestepcą, żeby można było o nim bezkarnie mówić "przestępca", bo Mnietek przestępcą jest i już. Więc sąd się może wypałować, a takie prawo, że można o kims mówić przestepca nie wcześniej niż zostanie skazany jest do d..y i można je olać! To nie rozumiem dlaczego, wy tłuszczo moherowo-pisowska nie jesteście w stanie zrozumieć, że i takie prawo, które jest nie na rękę HGW, Tuskowi i PO można i trzeba olać... charybdis napisał: > ...i wicepremiera. > ---------------------------------------------------- > > - To już przekroczyło granice absurdu - tak wypowiedzi premiera i wicepremiera > komentuje wybitny konstytucjonalista profesor Piotr Winczorek. - Żeby Hanna > Gronkiewicz- Waltz straciła mandat musi być w tej sprawie uchwała Rady Warszawy > . > Może ją zastąpić decyzja wojewody, ale do czasu gdy jej nie ma, Hanna > Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem miasta - mówi Winczorek. > > Według byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego prof. Marka Safjana, > interpretacja przepisów, jaką stosują Jarosław Kaczyński i Ludwik Dorn, jest > niedopuszczalna. - Nie można interpretować prawa, biorąc pod uwagę tylko jego > literę. Prawo przecież czemuś ma służyć. Oświadczenia majątkowe służą kontroli > majątku samorządowców - mówi Safjan. A żeby go ocenić potrzebne są oświadczenia > obojga małżonków. Złożenie więc obu oświadczeń jednocześnie, a przez to > spóźnienie się z jednym z nich o kilka dni, nie ma znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
starduster Re: Gronkiewicz:....... 24.01.07, 20:04 Nu ty jesteś mysigne Haja...gdzie ty masz kiepełe..uwalić taki geszeft.... Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Gronkiewicz n i e powinna już kandydować !!!! 24.01.07, 20:10 Hanna Grokiewicz Waltz z Platformy Obłudników nie powinna już kandydować na prezydenta stolicy . Jeśli ma krztę honoru i ambicji - nioe powinna kandydować. Dalczego??? Dlatego ,ze swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła podatników na wielkie koszty związane z organizacją wyborów . To co uczyniła ,spóźniając się z świadczeniemn majątkowym ,dyskwalifikuje ją ponad to jako kandydatkę na jakiekolwiek odpowiedzialne stanowisko. Obłudnik i hipokryta Tusk powinien szukać nowego kandydata na prezydenta Warszawy. Gronkiewicz jest skończona. Kompromitacja doskonała! Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: Gronkiewicz n i e powinna już kandydować !! 24.01.07, 20:12 ja myslalem caly czas ze Hania nie chce wyborow tylko te dwa male podle karly ?? dobrze ze napisales ze to ona winna !! Odpowiedz Link Zgłoś
enedue3 Re: nie powinna kandydować !! 24.01.07, 21:28 tylko do garów. już była w ogródku,juz witała sie z gąską .. stara lisiczka .. a tu bęc .... . Odpowiedz Link Zgłoś
starduster Re: Gronkiewicz ... 24.01.07, 20:15 Powoli,powoli...warszawiacy ją ocenią ... Odpowiedz Link Zgłoś
bibbi5 Re: Gronkiewicz ... 24.01.07, 20:29 warszawiacy to wielka wiocha. Sam fakt, że ją wybrali już o czymś takim świadczy, nie ujmując nic słowu "wiocha". Osobiście mam wiele szacunku dla wsi, ale "wiocha" to zupełnie inne określenie - pod tym słowem rozumiem nabytek miasta- stolicy w końcu, niekoniecznie z nią związany, rządny sukcesów i innych tam takich, ale nie mających podstaw, by czuć się warszawianinami, ok? Odpowiedz Link Zgłoś
eat.putsy mordka boisz sie? 24.01.07, 20:17 Warszawiacy sa za HGW, teraz dostanie 70-80%. Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Re: mordka boisz sie? 24.01.07, 20:19 Ćwierćinteligencji w Warszawie dostatek. Masz rację. Znów wygra Hania. "Gratulacje " Stolico.... Odpowiedz Link Zgłoś
tyrranus Re: Gronkiewicz n i e powinna już kandydować !! 24.01.07, 20:30 mordzinass napisała: > Hanna Grokiewicz Waltz z Platformy Obłudników nie powinna już > kandydować na prezydenta stolicy . > Jeśli ma krztę honoru i ambicji - nioe powinna kandydować. > Dalczego??? > Dlatego ,ze swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła podatników na > wielkie koszty związane z organizacją wyborów . > > To co uczyniła ,spóźniając się z świadczeniemn majątkowym ,dyskwalifikuje > ją ponad to jako kandydatkę na jakiekolwiek odpowiedzialne stanowisko. przemawiają przez Ciebie jedynie twe durne uprzedzenia i sączący się jad. argumenty, że przepisy obowiązują wszystkich bez wyjątków, są słuszne, ale czy kogos zastanowiło, że olbrzymie poszanowanie dla prawa pokazują nagle zwolennicy PiSu a PO sugeruje, ze prawo jest be? A czy ktokolwiek ma złudzenia, że PiS i PO zachowałyby się tak samo, gdyby chodziło o wpadkę jakiegoś PiSowego prezydenta? Taki naprawdę mamy durną sytuację, gdzie w wyniku niespójnego, nieprecyzyjnego prawa, wprowadzonego w życie bez uczciwego <i>vacatio legis</i> którym bez sensu chce się odebrać mandaty. Największy mój opór budzi fakt, ze jednodniowe przekroczenie terminu jest równoznaczne z utratą mandatu - powinien być okres, w którym jest jakaś kara (powiedzmy 20% miesięcznego uposażenia za każdy dzień zwłoki) a dopiero potem kara ostateczna.... Dlaczego mnie to irytuje? Dlatego, ze oszołomoświętoszki w stylu galkby czy mordzinass, Kaczyńskiego czy Dorna wrzeszczą teraz, ze prawo jest prawem i trzeba go przestrzegać. Ci sami, w chwili gdy będzie im to odpowiadać, będą gardłować za nieprzestrzeganiem prawnych bezsensów. Nie chodzi tu nawet o jednorazowe rozwiązanie (np. uchylenie ustawy i poprawienie jej, hurtem odciążające wszystkich zapominalskich). Chodzi o to, by unikać bardzo popularnego grzechu tej ekipy (a i zdarzającego się wcześniejszym) - uchwalania czegoś byle jak, po łebkach i nie przejmując sie krytyką. Bo prowadzi to do tego, ze mamy prawo niespójne i głupie. Prawo, którego nie ma sensu przestrzegać. Prawo, które uczy wszystkich lekceważenia prawa - i tego głupiego, i wszystkich istotnych. PS Ponowne wybory w Wawie będą kretynizmem - zamienią się w plebiscyt czy podoba Ci się durne prawo..... no i nie oszukujmy się, ale jeśli Kazio Obiecankiewicz-Marionetkiewicz nie zrezygnuje nagle z szefa PO, to Hiena Gronkowiec-Walcz wygra bez trudu. Więc po kiego dzwona to wszystko? Odpowiedz Link Zgłoś
kika843 Re: Gronkiewicz n i e powinna już kandydować !! 24.01.07, 21:35 Przecież jak z opóźnieniem zapłacimy jakiś rachunek, to nam od razu prądu nie odcinają, lecz nakładają odsetki, które z czasem stają się coraz większe. Hanna Gronkiewicz- Waltz powinna dostać jakąś karę-upomnienie, bo opóźnienie nie było znaczne. Może to być jakaś kara finansowa, np. 20% miesięcznej pensji, a nawet cała miesięczna pensja, ale nie od razu pozbawienie mandatu. Jestem ciekawa, ile osób w całym kraju złożyło oświadczenia po terminie, a ile z nich ukarano w ten drastyczny sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
bibbi5 I co ona gada? I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 20:18 PO-wcom nie da się nic wyjaśnić - tyle w nich jadu i nienawiści, i po co to wszystko? Gdyby Tusk miał trochę oleju, to PO byłaby w koalicji i mielibyśmy święty spokój. A tak, to mamy LPR, Samoobronę i inne takie niepotrzebne... Wielka szkoda, że przywódca PO nie jest przyzwoitym człowiekiem. Wiem, że on nigdy do niczego nie dojdzie - utracjusz i tyle. Sam sobie dołki kopie. Nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
mordzinass Re: I co ona gada? I to jest Prezydent stolicy? 24.01.07, 20:20 bibbi5 napisała: > PO-wcom nie da się nic wyjaśnić - tyle w nich jadu i nienawiści, i po co to > wszystko? Gdyby Tusk miał trochę oleju, to PO byłaby w koalicji i mielibyśmy > święty spokój. A tak, to mamy LPR, Samoobronę i inne takie niepotrzebne... > Wielka szkoda, że przywódca PO nie jest przyzwoitym człowiekiem. Wiem, że on > nigdy do niczego nie dojdzie - utracjusz i tyle. Sam sobie dołki kopie. > Nieprawdaż? Prawdaż! Święte słowa! Odpowiedz Link Zgłoś
silesius.monachijski.0 Witam kulturalni przyjaciele. Precz z pisizmem! 24.01.07, 20:19 Pewnie. Ale na razie pisze ksiazke. Tytul juz znamy: "Almanach smietnikow w Gliwicach". Nastepne dzielo (juz w druku) to: "Poradnik praktyczny dla zbieracza butelek na wysypiskach komunalnych". Odpowiedz Link Zgłoś
starduster Re: Witam kulturalni przyjaciele. Precz z pisizme 24.01.07, 20:28 silesius.monachijski.0 napisał: > Pewnie. Ale na razie pisze ksiazke. Tytul juz znamy: "Almanach smietnikow w > Gliwicach". Nastepne dzielo (juz w druku) to: "Poradnik praktyczny dla zbieracz > a > butelek na wysypiskach komunalnych". W latach 89-2005... Odpowiedz Link Zgłoś
malleus1111 drugi kaczynski na prezydenta Warszawy 24.01.07, 20:41 jeszcze dzis! jeszcze dzis! Odpowiedz Link Zgłoś
starduster Re: drugi kaczynski na prezydenta Warszawy 24.01.07, 21:05 malleus1111 napisał: > jeszcze dzis! jeszcze dzis! Czego się ochlałeś idioto?Pewnie jakiegoś wynalazku na własnym patencie... Odpowiedz Link Zgłoś
starduster Re: Witam kulturalni przyjaciele.... 24.01.07, 20:50 "Warszawiacy" na tym forum to wszelkiej maści handlowcy,akwizytorzy,"bankowcy" ćwierćinteligencja,,,a HGW obiecała szybciej jeżdzić po W-wie... Odpowiedz Link Zgłoś