Dodaj do ulubionych

Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw...

07.03.07, 22:15
Opozycja dziala przeciwko ideałom IVRP!! Trzeba cala opozycje albo zmusic do
gloswania albo uznac ze sie wstrzymuja od glosu. Prof. Ziobro powinien
ponekac ta zla opozycja CBA,CBS,ABW,Policja,Prokuratura tak aby sobie
przemyslala czy warto z IV RP walczyc
Obserwuj wątek
    • zbigniew1000 Jak nie ma innej możliwości na chore pomysły... 07.03.07, 22:18
      Popieram.



      ........
      CSN wycieraczki z klasą
      wycieraczki i maty sklep internetowy
      • jozue.com jaka jest rola opzycji? 07.03.07, 22:25
        Wg Jarka, popierać rząd i głosować jak każe?

        hmmm
        • agaj.agaj Re: jaka jest rola opzycji? 07.03.07, 23:44
          Widzisz, opozycja pobiera takie same osobiste uposazenie co koalicja rzadzaca.
          Dostaja tez pieniadze na prowadzenie biur poselskich. Opozycja to tez poslowie
          Rzecz. Polskiej i sa rowniez opowiedzialni za los i program panstwa. Pzeciez
          dlatego zostali wybrani, a wyborcy ich z tej odpowiedzialnosci nie zwolnili.

          Dlatego rola opozycji nie jest;
          1. krytyka wszystkiego i wszystkich - np. najpierw dopominali sie zeby Kaczor
          (a nie Marcinkiewicz) zostal premierem, a potem krytykowali jak zostal. Wpierw
          oglosili, ze Dorn jest zly, a potem, ze odwolanie Dorna jest zle.

          W takie sytuacje sie wpada wlasnie przez krytyke wszystkiego i wszystkich i
          traci sie w ten sposob wiarygodnosc.

          2. rola opozycji nie jest tez unikanie decyzji przez nie branie udzialu w
          glosowaniu - to przeciez nie wagary w podstawowce.
          • swistak336 Re: jaka jest rola opzycji? 08.03.07, 00:12
            Rolą opozycji jest krytyka i sprzeciw wobec szkodliwych i bezrozumnych poczynań rządzących.
            • niestaly_czytelnik W takim razie opozycja nie powinna brać ode mnie 08.03.07, 00:44
              kasy. Ja im nie płacę za warcholstwo i anarchię.
              • pantanal na główkę upadłeś? 08.03.07, 07:10
              • sir_fred Re: W takim razie opozycja nie powinna brać ode m 08.03.07, 11:17
                niestaly_czytelnik napisał:

                > kasy. Ja im nie płacę za warcholstwo i anarchię.

                Analogicznie ja (wyborca opozycji) nie płacę rządowi za jego debilowate
                poczynania. Tzn. nie mam zamiaru płacić
            • critto Re: jaka jest rola opzycji? 08.03.07, 00:45
              dokladnie
          • zenutek Co znaczy słowo "opozycja"? 08.03.07, 00:45
            Czy Ty wogóle rozumiesz co piszesz? Zajrzyj do encyklopedii i poczytaj, co
            znaczy słowo "opozycja", następnie zabieraj głos na forum. Opozycja w polityce
            jest to grupa obywateli, w tym przypadku posłów, która nie zgadza się z
            założeniami polityki rządzących, więc wytłumacz logicznie, jakim sposobem ma
            popierać złe pomysły. Jeśli miałaby popierać nie byłaby opozycją - dotarło coś
            do Ciebie??? Myślę jednak, że nic. Taka to właśnie natura klepaczy. Przykładem
            tego może być głosowanie w zeszły piątek nad ustawą oświatową. Posłowie PiS po
            prostu klepali co mieli napisane. Tak i Ty klepiesz, może nawet z kartki.
            Ad voce: 1. Rolą opozycji jest właśnie krytykowanie wszystkich złych pomysłów
            dla kraju. Marcinkiewicz był kiepskim premierem, Kaczyński jeszcze gorszym. Ale
            chociaż Kaczyński gra już na własne konto, a nie z tylniego siedzenia. Nie
            będzie mógł już poświęcić nikogo, na nikogo zwalić winy za swoje nieudolne
            rządzenie. Co dotyczy Dorna - Dorn był złym ministrem, zadufanym w sobie, nie
            dającym sobie rady z odpowiedzialnością za resort, jednak odwołanie budzi
            sprzeciw, nie ze względu na złe zarządzanie ministerstwem, tylko za próbę
            poniżenia osobistego. A na to jednak ten opozycjonista z lat 80-tych nie
            zasłużył. Jeśli premier miał zastrzeżenia do Dorna, powinien je wyjawić,
            odwołać i sprawa byłaby zakończona. Jeśli jednak odbiera się człowiekowi, nawet
            najbardziej nieudolnemu w rządzeniu, godność - trzeba wtedy zaprotestować. To
            robi opozycja.
            2. W tym punkcie znów mylisz pojęcia - rolą opozycji jest stwarzanie takich
            sytuacji, używanie takich argumentów - łacznie z bojkotem głosowania - aby
            zablokować złe decyzje dla kraju. To własnie jest rola opozycji.....
            3. Dodam od siebie - A gdzie w tym czasie byli posłowie koalicji??????
            (Przypomnę, że było ich 247).
            • critto kto rozliczy kaczorow?? 08.03.07, 00:46
              nikt nie ma tak KOMUNISTYCZNEJ mentalnosci jak teoretycznie 'antykomunistyczni'
              PiS-owcy!! Nie szanuja opozycji, obrazaja tych, ktorzy mysla inaczej,
              przeciwnicy polityczni sa dla nich 'ukladem', 'lze-elita', itd... SLD (ktorego
              nie cierpie). przy nich to wzor cnot wszelakich, a przede wszystkim KULTURY
              OSOBISTEJ. Ciekawi mnie, KTO ROZLICZY kaczorow po nastepnych wyborach?? Jak
              daleko pojdzie to ROZLICZENIE, bo jestem pewien, ze bedzie mialo miejsce...
              Nosil wilk razy kilka...
          • vas-b Re: jaka jest rola opzycji? 08.03.07, 05:28
            Aco zrobic z niodpowiedzialna i wrecz szkodliwa ustawa,nie podniesienie reki to
            jedyna jak na razie skuteczna metoda walki z niudaczniactwem i glupota
            fa,przepraszam kaszyzmu
      • charybdis Re: Nie ma wyjścia. Taka arytmetyka. Sejmowa. 07.03.07, 23:31
        Przynajmniej leniwy Bullterrier musi się zwlec z gdańskiego legowiska i
        przyjechać do Wawy, a przy okazji zaliczy "Teraz My" i kilka innych audycji w tv
        i radiu.

        A propos, skoro w tym co robili posłowie Adam L. i Wojciech M. - zdaniem
        ministra ZZ nie ma nic zdrożnego, to może wreszcie Platforma i LiD obudzą się z
        letargu i zaczną kaperować do siebie posłów z SO? To tylko kilka głosów i...
        przełom.
      • madryt3 Re: Jak nie ma innej możliwości na chore pomysły. 08.03.07, 01:19
        No, właśnie - NIE MA. To jest klucz. Pustka merytoryczna opozycji, szczegolnie
        PO. Kur.., od ponad roku mają gabinet cieni, w tym ministra edukacji i gdzie
        ich propozycje?! Powinny być przedstawiane w kontrze do rządowych, wtedy, gdy
        są one omawiane. Byłem wyborcą PO i musze przyznać (niestety), że ich jedyny
        program to mówić "czarne", kiedy PiS mówi "białe". Piaskownica.
    • z_b2 Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw... 07.03.07, 22:19
      Czym sie zajmuje opozycja? Li tylko "nieposluszenstwem obywatelskim?"
      • bogdantadus To tylko wierne odbicie... 07.03.07, 22:24
        rzadu, ktory po tylu wpadkach dawno juz powinien byl skorzystac z obywatelskiego prawa do rezygnacji z dalszego kompromitowania społeczenstwa.

        z_b2 napisała:

        > Czym sie zajmuje opozycja? Li tylko "nieposluszenstwem obywatelskim?"
        • z_b2 Re: To tylko wierne odbicie... 07.03.07, 22:27
          bogdantadus napisał:

          > rzadu, ktory po tylu wpadkach dawno juz powinien byl skorzystac z obywatelskieg
          > o prawa do rezygnacji z dalszego kompromitowania społeczenstwa.
          >
          > z_b2 napisała:
          >
          > > Czym sie zajmuje opozycja? Li tylko "nieposluszenstwem obywatelskim?"


          pobozne zyczenie slepca
          • bogdantadus Re: To tylko wierne odbicie... 07.03.07, 23:02
            z_b2 napisała:

            > pobozne zyczenie slepca

            Lepper byc slepcem, niz ogladac mundurowanie dzieci.
            Nastepnym krokiem bedzie nauczanie prawidłowego sposobu zamawiania piwa?
            • niestaly_czytelnik Mógłbyś podać jakąś wpadkę rządu, która 08.03.07, 00:47
              naprawdę byłaby wpadką? Tylko nie podawaj mi kalumni GW, bo w normalnym kraju
              ta redakcja powinna pójść z torbami po dziesiątkach przegranych procesów.
      • ukos Opozycja olewa płody komisji ds. omijania procedur 07.03.07, 23:15
        Ta komisja służy tylko psuciu prawa. Kartofle wrzucają tam to, co wygodne dla
        kartofli, żeby obchodzić normalne procedury legislacyjne. Nic dziwnego, że
        powstaje kartoflane prawo.
    • jb777 Idzie wiosna - posłowie też ludzie a wagary ludzka 07.03.07, 22:22
      rzecz.
      Minister niech wprowadzi najpierw "zero tolerancji" dla posłów
    • milo_1 Kontakt z PiSuarami wywołuje obstrukcje......... 07.03.07, 22:25
      patrząc na ich "buźki" można zrozumieć ten odruch fizjologiczny......
      bi.gazeta.pl/im/3/3695/z3695383X.jpg
    • omelgrom Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:26
      trzeba przegłosować uchwałę o wykluczeniu opozycji z sejmu (pretekstem może być
      np. opinia "prawników", że głosujący przeciw nie są obywatelami "czwartej" i
      nie mogą jej reprezentować), wtedy nie będzie już żadnych problemów. U
      bliźniaków z przystawkami to przecież możliwe
      • bej_80169 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:32
        głosowanie to rzecz niepewna,uważam że to straż marszałkowska powinna opozycji
        nie wpuszczać na salę obrad.I tak powinno już być zawsze aż do V RP !
        • noelkabat Re: Powinno byc jak w PRL... 07.03.07, 22:58
        • noelkabat Re: Powinno byc jak w PRL... 07.03.07, 23:04
          ... Biuro Polityczne Jedynie Slusznej Partii - PiS-u ustala jak ma byc
          glosowana "ustawa" i niech tylko ktos sprobuje glosowac inaczej!!! Wtedy
          sluszny gniew kaczego ludu wymiecie ten destrukcyjny "eliemient" z naszego
          godnego szacunku Sejmu... i bedzie tak jak Wodzus kaze. Ot co!!!
          • majster_g Re: Powinno byc jak w PRL... 07.03.07, 23:44
            noelkabat napisał:

            > (...) i bedzie tak jak Wodzus kaze. Ot co!!!

            A nie jest?
    • socjalliberal Totalna destrukcyjna krytyka 07.03.07, 22:27
      Jeszcze trochę i Kurski zbankrutuje od kar za niestawianie się na głosowaniach
      hehe - keep walkin'
      • mg2005 Opozycja jak dzieci w piaskownicy... b/t 07.03.07, 22:33
        • zenutek Mg-2 - to właśnie dopiero przedsmak prawdziwej... 08.03.07, 01:19
          opoyzcji. Platforma w opozycji jest za delikatna. Widocznie jeszcze nie chce
          poniżać ludzi, z którymi w jednej linii walczyła w PRL-u. Myślę jednak, że
          wreszcie przebudzi się z letargu i stanie się prawdziwą opozycją, bez skrupułów
          i zahamowań. Koalicji rządzącej potrzebny jest z prawdziwego zdarzenia kopniak
          w cztery litery, tak po kolei zaczynając od PiS a kończąc na faszyzującej LPR,
          zahaczając po drodze o "seks-bomby", czyli Samoobronę. Można to zrobić, dowodów
          już kilka było, jednak opozycja musi podjąć konkretną decyzję, a okazji do tego
          jest multum. Histeryczne podszczypywanie opoyzcji przez polityków koalicji na
          niewiele się już zdaje, jednocześnie wielokrotne konferencje koalicji w ciągu
          dnia same stają się żenujące, ośmieszające i wzbudzające jedynie drwinę i
          pogardę. Jeszcze kilka miesięcy i koalicja sama rzuci się sobie do oczu.... Oby
          jak najszybciej....
      • sagi2007 Re: Totalna destrukcyjna krytyka 07.03.07, 22:56
        lewica za liniowym ?
    • z_b2 Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw.. 07.03.07, 22:45
      Glowną cechą opozycji w tym Sejmie jest to, że jej nie ma. INDOLENCJA! A media nazywają to
      bojkotem.
      • artur.michalak Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:50
        Bo widzisz...z głupim się nie dyskutuje...sprowadzi Cię do swego poziomu i
        rozwali...ma przecież doświadczenie. Opozycja może cierpieć na indolencję-nie
        ciąży na niej odpowiedzialność. Rządzący natomiast nie mogą cierpieć
        na...wieczną niekompetencję!
        • z_b2 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:05
          artur.michalak napisał:

          > Bo widzisz...z głupim się nie dyskutuje...sprowadzi Cię do swego poziomu i
          > rozwali...ma przecież doświadczenie. Opozycja może cierpieć na indolencję-nie
          > ciąży na niej odpowiedzialność. Rządzący natomiast nie mogą cierpieć
          > na...wieczną niekompetencję!

          Czas pokaze kompetencje... albo amatorszczyzne. Gdybysmy zmierzyli sie z problemem 15 lat temu
          bylibysmy 15 lat do przodu.
          Pozdrawiam
          • bogdantadus Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:09
            z_b2 napisała:

            > Czas pokaze kompetencje... albo amatorszczyzne. Gdybysmy zmierzyli sie z proble
            > mem 15 lat temu
            > bylibysmy 15 lat do przodu.

            A co to za problem? Mundurki? Było juz 70 lat temu w Niemczech!
            • belaqua Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:11
              Mundurki w szkołąch do dzisiaj są we Włoszech, w Japonii, w Wielkiej
              Brytanii.... u nich też jest "faszyzm", durniu!?:))))
              • bogdantadus Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:13
                belaqua napisał:

                > Mundurki w szkołąch do dzisiaj są we Włoszech, w Japonii, w Wielkiej
                > Brytanii.... u nich też jest "faszyzm", durniu!?:))))

                Na zlecenie ministra, imbecylu?
              • 1utek Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:20
                belaqua napisał:

                > Mundurki w szkołąch do dzisiaj są we Włoszech, w Japonii, w Wielkiej
                > Brytanii.... u nich też jest "faszyzm", durniu!?:))))

                Nie słyszałem, aby w jakimkolwiek współczesnym państwie zapis o chodzeniu młodzieży w mundurkach znajdował się AŻ w ustawie. Takich dziwacznych państw po prostu nie ma. Ale pan Giertych wydaje się sprytniejszy niż nam wszystkim się wydaje. Sprawa mundurków to medialny temat, a wcieniu mundurków następuje ubezwłasnowolnienie samorząddów w sprawach oświaty i przejmowanie pełni władzy nad kierowaniem szkołami. Dziwne, jak w mediach o zmianach w wyłanianiu dyrektorów w szkołach.
              • zylioner Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 00:21
                W Anglii uczniowie szkol mundurowych maja sluzace, a wnormalnych to jest co
                najwyzej sweterek z herbem szkoly albo nic
              • genyo Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 02:43
                belaqua napisał:

                > Mundurki w szkołąch do dzisiaj są we Włoszech, w Japonii, w Wielkiej
                > Brytanii.... u nich też jest "faszyzm", durniu!?:))))

                W Japonii mundurki sa wylacznie w szkolach prywatnych, drogich, w panstwowych,
                darmowych, nie ma!
            • z_b2 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:13
              bogdantadus napisał:

              > z_b2 napisała:
              >
              > > Czas pokaze kompetencje... albo amatorszczyzne. Gdybysmy zmierzyli sie z
              > proble
              > > mem 15 lat temu
              > > bylibysmy 15 lat do przodu.
              >
              > A co to za problem? Mundurki? Było juz 70 lat temu w Niemczech!


              ... nie o tym mowa.
          • zenutek z_b2 - albo o kilkadziesiąt lat do tyłu.... 08.03.07, 01:30
            Może jednak bylibyśmy kilkadziesiąt lat do tyłu, coś na kształt lat 50-tych...
            Porównaj obecną sytuację z tamtymi latami, coś Ci to może przypomina????
            Właśnie dzięki okresowi ostatnich piętnastu lat, pomimo zakusów obecnie
            rządzący nie są w stanie wprowadzić dyktatury, nie moga zniewolić wszystkich
            obywateli, muszą liczyć się z tym, że ktoś ich w przyszłości rozliczy. Jeśli
            takie rządy nastąpiłyby zaraz po roku 89, wcale nie byłoby to pewne, czy nie
            wpadlibyśmy w nowy układ dyktatury - tym razem kaczyzmu (czyli PRL-bis).
            Wszystko wskazuje obecnie, że właśnie takie zapędy miał J.Kaczyński, co
            pośrednio sam przyznał w wywiadzie dla "Wprost".
      • 1utek Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:55
        Warto przypomnieć o czym rozmawiamy. Chodzi o ustawę, w której najważniejsze punkty to: 1. być albo nie być dla szkolnego mundurka (co budzi uśmiech)2. Jak skupić władzę nad szkołami w rękach pana ministra i kolegów z dawnej młodzieży wszechpolskiej (budzi grozę)
    • belaqua Kolejny sukces Giertycha, brawo! 07.03.07, 22:58
      • genyo Re: Kolejny sukces Giertycha, brawo! 08.03.07, 02:47
        prawda, co dowodzi tego o czym wczoraj pisal SE, ze J.Kaczynski jest
        ubezwlasnowolniony przez wspolkoalicjantow i robi co mu kaza, coz, pan kaze,
        sluga musi...........
    • sagi2007 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:58
      cierpliwość popłaca HWD SB !
      • belaqua Leniom z PO i SLD nie chce się pracować 07.03.07, 23:01
        Podniesienie ręki do góry, jak widać, to zbyt duże obciążenie intelektualne i
        fizyczne dla "premiera z Krakowa" i "prezydenta z Gdańska"...:)))
        • romano33 Bo to lumpy 07.03.07, 23:33

        • genyo Re: Leniom z PO i SLD nie chce się pracować 08.03.07, 02:49
          belaqua napisał:

          > Podniesienie ręki do góry, jak widać, to zbyt duże obciążenie intelektualne i
          > fizyczne dla "premiera z Krakowa" i "prezydenta z Gdańska"...:)))

          cos bzdurzysz, w najlepszym razie mogli byc przeciw, w zadnym wypadku za.
    • gdabski Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 22:59
      Giertych wyjazd z ministerstwa !!!

      /Gdabski
      • noelkabat Re: Opozycja znów "nie spisala sie". 07.03.07, 23:06
        Powinno byc jak w PRL: Biuro Polityczne Jedynie Slusznej Partii - PiS-u ustala
        jak ma byc glosowana "ustawa" i niech tylko ktos sprobuje glosowac inaczej!!!
        Wtedy sluszny gniew kaczego ludu wymiecie ten destrukcyjny "eliemient" z
        naszego godnego szacunku Sejmu... i bedzie tak jak Wodzus kaze. Przeciez bylo
        tak dobrze bez opozycji!!!
        • romano33 Pieski tez sie tak oburzaja jak smycz sie zakłada 07.03.07, 23:19

          • romano33 Pozniej sie przyzwyczajają i są szczęsliwe 07.03.07, 23:22

          • romano33 Dla nieuków troche edukacji - dzisiaj Japonia 07.03.07, 23:24
            SZKOŁA

            Większość szkół średnich niższego i wyższego stopnia wymaga, aby uczniowie
            chodzili w mundurkach, uszytych według bardzo ścisłych reguł. Mundurki chłopców
            są zwykle czarne, dziewczynki noszą natomiast granatowe żakiety i plisowane
            spódnice. Ostatnio jednak wiele szkół zmienia krój mundurków, tak by uczniowie
            czuli się w nich swobodniej.
            LEKCJE

            Wszyscy japońscy uczniowie uczą się angielskiego. Oczywiście nauka japońskiego
            jest również bardzo ważna. Gramatyka jest dość łatwa, ale nauka pisania zajmuje
            dużo czasu. W piśmie japońskim używa się trzech alfabetów. Znaki chińskie
            (kanji) oraz hiraganę i katakanę. Alfabetu hirigany i katakany używa się ich do
            zapisywania słów, których nie da się wyrazić przy pomocy kanji. Kanji służą do
            zapisywania pojęć. Niektóre znaki są bardzo skomplikowane i można je wymawiać na
            wiele różnych sposobów. W szkole podstawowej trzeba się nauczyć około tysiąca
            znaków w mowie i w piśmie. Drugi tysiąc trzeba opanować przed skończeniem szkoły
            średniej niższego stopnia.

            RELIGIA

            Dwie najważniejsze religie Japonii to sintoizm i buddyzm. Chrześcijaństwo
            pojawiło się w Japonii w XVI wieku za sprawą portugalskich misjonarzy, ale tylko
            niewielki procent ludności jest tego wyznania. W Japonii jest również sporo
            nowych sekt, w większości inspirowanych przez jedną lub więcej religii
            tradycyjnych. Sintoizm jest religią narodową, głęboko zakorzenioną w historii
            starożytnej i mitologii kraju. Ludzie niegdyś wierzyli, że w przyrodzie istnieją
            siły duchowe, które kryją się w drzewach, górach, morzu i wietrze. Starożytni
            oddawali cześć tym siłom i żyli w harmonii z naturą. Buddyzm narodził się w
            Indiach i przybył do Japonii przez Chiny i Koreę około połowy VI wieku. Jest
            wiele różnych odłamów buddyzmu. W świątyniach jest zawsze posąg Buddy (butsuzo),
            przed którym wierni często palą kadzidło. Wiele rodzin ma buddyjskie ołtarze
            poświęcone czci przodków.

            MANIERY I ETYKIETA

            Japończyk bardzo dużą wagę przywiązują do nich jednak niemożliwością jest
            wymienienie ich wszystkich więc przedstawię kilka najważniejszych.
            Przedstawienie się:

            1. Przy pierwszym spotkaniu Japończycy zwykle kłaniają się zamiast podawać
            dłonie zachodnim zwyczajem, ale kiedy próbujemy się im odkłonić, wyciągają i
            podają dłoń do uścisku.
            2. Japończycy w formalnych sytuacjach zwykle kłaniają się lub odmiennie używają
            skinienia głowy. Zwyczaj kłaniania się zawiera różne odcienie w zależności od
            sytuacji oraz więzi między ludźmi.
            3. Wizytówki są niezbędne w kontaktach biznesowych - powinno się je podawać za
            pomocą obu dłoni skierowane właściwą stroną do odbiorcy.
            4. Wizytówkę również odbiera się obiema dłońmi; najpierw należy ją obejrzeć i
            przeczytać nazwę firmy. Nigdy nie należy chować wizytówki do spodni i na niej
            siadać.

            Jedzenie:

            1. Nieuprzejmie jest coś jeść lub pić, kiedy idziesz ulicą.
            2. Nie nalegaj natarczywie oczekując na posiłek ani nie jedz go łapczywie.
            3. W Japonii nie ma zwyczaju dawania napiwków, normą jest również płacenie
            rachunków w kasie wychodząc z restauracji, a nie u kelnera.
            4. Nieuprzejme jest przeliczanie wydanej reszty w sklepie czy restauracji.

            Codzienne życie:

            1. Nigdy nie spóźnij się na umówiony termin.
            2. W Japonii nie ma takiego zwyczaju jak "pierwszeństwo dla kobiet".
            3. Na ulicy unikaj nadmiernego psychicznego i wzrokowego kontaktu - zapomnij
            całkiem klaskania i wskazywania wprost na kogoś swoim palcem (użyj do tego dłoni
            jeśli musisz).
            4. Dla Japończyków, milczenie jest często bardziej wymowne od słów.

            Gratulacje i kondolencje:

            1. Szczęśliwe wydarzenia takie jak śluby, narodziny dzieci, pójście do szkoły są
            społecznie lansowane i wspierane.
            2. Dawanie pieniędzy jest normalne przy takich ceremoniach jak ślub i pogrzeb.
            Pieniądze podaje się specjalnych na tę okazję kopertach.
            3. Podczas żałobnych uroczystości daje się monetarny dar zwany "Koden".
        • marekp1955 Re: Opozycja znów "nie spisala sie". 07.03.07, 23:24
          Napewno artykuł wyżej informuje,że PiS nie pozwoliłPO wejśćdo sejnu?
    • drojb Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:05
      Zanim Pisiory zgierychowane odejdą, szkoły wychowają pokolenie słabo douczonych
      oportunistów. Chyba że młodzież zbuntuje się, bo nie ma to jak pragnienie
      wolności, gdy jest się jej pozbawionym.
      Polecam omówienie badań nad młodzieżą szkolną na BloguFM
      • belaqua Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:12
        Tobie wolność pomyliła się z samowolą...
        • zylioner Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:00
          a jak ja rozrozniasz? Pewnie wolnosc jest jak z ochotą robisz co ci karza, a
          samowola, gdy tego nie robisz? Taka uswiadomiona koniecznosc?
      • romano33 Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:21
        drojb napisała:

        > Zanim Pisiory zgierychowane odejdą, szkoły wychowają pokolenie słabo > ouczonych
        > oportunistów. Chyba że młodzież zbuntuje się, bo nie ma to jak pragnienie
        > wolności, gdy jest się jej pozbawionym.
        > Polecam omówienie badań nad młodzieżą szkolną na BloguFM

        Jesteś typowym lumpenliberałem nadającym się do resocjalizacji. Jakbyś nie
        wiedział to mundurki sa w krajach znacznie rozwiniętych niz Polska jak Japonia,
        Korea Płd, Anglia, USA, Australia, Włochy itd
        • bogdantadus Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:35
          romano33 napisała:

          > Jesteś typowym lumpenliberałem nadającym się do resocjalizacji. Jakbyś nie
          > wiedział to mundurki sa w krajach znacznie rozwiniętych niz Polska jak Japonia,
          > Korea Płd, Anglia, USA, Australia, Włochy itd

          Nie z panstwowego ukazu niewykstałciuchu!
          • romano33 Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:42
            bogdantadus napisał:

            > Nie z panstwowego ukazu niewykstałciuchu!

            Mozesz rozwinąć tę myśl ? Z tego co wiem to Bielecki, Belka, Tusk i inni
            liberałowie juz rządzili i nic nie wyrządzili.
            • bogdantadus Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:46
              romano33 napisała:

              > Mozesz rozwinąć tę myśl ? Z tego co wiem to Bielecki, Belka, Tusk i inni
              > liberałowie juz rządzili i nic nie wyrządzili.

              Masz na mysłi, ze szkod nie wyrządzili? To chyba dobrze.
              • romano33 Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:52
                bogdantadus napisał:

                > Masz na mysłi, ze szkod nie wyrządzili? To chyba dobrze.

                Jezeli to miałby być taki liberalizm jak w Holandii to sobie daruj chłopie. To
                kraj, z którego cały swiat sie smieje. Jak była wojna to nawet swojej dvpy nie
                ruszyli aby bronic kraju.

                To w Holandii panuje ujemny przyrost naturalny, to z Holandi sie smieja w
                róznych skeczach mówiac ze Holender to gej, to Holenderska armia składa się 1/3
                kolorowych holendrów odrębnych kulturowo, to w Holandi panuje jakies
                nieunormowane rozpasanie etyczne i moralne (ostatnio eutanazja dla dzieci,
                adopcje dzieci przez pary homoseksualne), to w Holandi islam sie radykalizuje.
                Promuje nieodpowiedzialny liberalizm obyczajowy.
                • romano33 Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:54
                  Unia Europejska to trup gospodarczy jak i demograficzny
                  • genyo Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 02:52
                    plod to nie czlowiek, dlatego jego zycie powinno zalezec od woli matki. Bo tylko
                    ona, a nie jakis stary zgred, ktoremu spodobalo sie koryto moze umrzec przy
                    porodzie. Dlaczego jeszcze nie ma ptasiej grypy w Polsce, bardzo przydalaby sie
                    na Wiejskiej.
                • bogdantadus Re: Stracone pokolenie! 07.03.07, 23:57
                  romano33 napisała:

                  > bogdantadus napisał:
                  >
                  > > Masz na mysłi, ze szkod nie wyrządzili? To chyba dobrze.

                  > adopcje dzieci przez pary homoseksualne), to w Holandi islam sie radykalizuje.
                  > Promuje nieodpowiedzialny liberalizm obyczajowy.

                  Z twojej wiochy moze tak to wygladac. Rusz tyłek i sam zobacz - potem moze pogadamy.


                  • romano33 Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:01
                    bogdantadus napisał:

                    > Z twojej wiochy moze tak to wygladac. Rusz tyłek i sam zobacz - potem moze
                    > poga damy.

                    Wolę to co w USA czy w Indiach niz w Holandii. Przynajmniej uczą patriotyzmu. A
                    tak na dobrą sprawę mozemy to mamy swoje własne tradycje, ktore mozna ulepszyc.
                    • bogdantadus Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:08
                      romano33 napisała:

                      > bogdantadus napisał:
                      >
                      > > Z twojej wiochy moze tak to wygladac. Rusz tyłek i sam zobacz - potem moz
                      > e
                      > > poga damy.
                      >
                      > Wolę to co w USA czy w Indiach niz w Holandii. Przynajmniej uczą patriotyzmu. A
                      > tak na dobrą sprawę mozemy to mamy swoje własne tradycje, ktore mozna ulepszyc.

                      Uczyc patriotyzmu? Instytucjonalnie? Poczytaj o Niemczech 1933-1945.
                      • romano33 Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:11
                        bogdantadus napisał:

                        > Uczyc patriotyzmu? Instytucjonalnie? Poczytaj o Niemczech 1933-1945.

                        Patriotyzm to Bóg, Honor, Ojczyzna lub Za wolność waszą i naszą

                        W Niemczech to był nazizm. Patriotyzm jest przeciwni nacjonalizmowi,
                        szowinizmowi i rasizmowi.
        • r_mol Mundurki wprowadzić można...tylko po co? 07.03.07, 23:36
          U nas ten relikt przeszłości wyszedł z użycia już dawno, ja w każdym razie
          (matura'89) już się nie załapałem.
          • lipniak Re: Mundurki wprowadzić można...tylko po co? 08.03.07, 05:51
            Mundurki sa w krajach wysokorozwinietych (Kanada) i m.in. pobudza to gospodarke.
        • zylioner Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:03
          W Europie i Ameryce w jednych szkolach sa a w innych nie. W Chinach i Korei Pn
          sa za to we wszystkich drogi lumpenzamordysto.
          • niestaly_czytelnik Re: Stracone pokolenie! 08.03.07, 00:57

            zylioner napisał:

            > W Europie i Ameryce w jednych szkolach sa a w innych nie. W Chinach i Korei Pn
            > sa za to we wszystkich drogi lumpenzamordysto.

            No i co chciałeś tym udowodnić?

            Rząd III Rzeszy polecał dbanie o higienę osobistą. Więc nie dbajmy o higienę
            osobistą, bo to faszystowski wynalazek. To nie przejaskrawienie - takie jest
            właśnie wasze myślenie!
    • ukos Kartofle bez zapału, ale jednak założyły mundurki 07.03.07, 23:11

    • romano33 Nastepuje era resocjalizacji lumpenliberałów 07.03.07, 23:16
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=58632397
    • hanklo Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw.. 07.03.07, 23:20
      Jestem Za. do tego kazdy kierowca musi jezdzic na zapalonych swiatlach w
      mundurku monitorowany kamerami i placic alimenty policjantce ktora go
      skontroluje a ksiadz kapelen poinstruuje. Jezeli jest niski to bedzie upomniany
      a jezeli wysoki to ukarany. Oczywiscie musi tankowac paliwa biologiczne i
      upomniec sie o zwrot akcyzy najlepiej w dolinie po.........
      Boze nasz dlaczego wybrales inny narod a o nas zapomniales. Innym dales rozum a
      nam blizniakow a po nich innych dziwakow ktorzy jeszcze nadejda.
    • pikksel212 Narodowiec górą 07.03.07, 23:20
      Giertych z uśmieszkiem na ustach przepycha faszystowskie ustawy przez sejm.
      Gdzie jest opozycja?,gdzie platforma? Dlaczego nikt nie protestuje. Marszałek
      sejmu na pasku lpr-u dopuszcza każdą głupotę byle tylko z koalicji. Teraz
      mundurki, później ustawy norymberskie i wykluczenie tej "gorszej" części
      społeczeństwa, gorszej wg lpr-u i pis-u. Nie chcemy mundurków nie chcemy
      faszystowskiej szkoły z obniżonym poziomem matury.

    • slayer33 powrót dyscypliny 07.03.07, 23:30
      chciałem zauważyć, że to pokolenie ma RODZICÓW którzy wyrośli w komunistycznych
      szkołach z trzymaniem za mordę i dyscyplinią o którą tak bardzo walczy wysoki
      faszysta Giertych Roman
      Giertych Roman myśli, że ubiór dziecka może stanowić iskrę zapalną do konfliktu
      między dziećmi. Jakoś dziwnym trafem jeśli dla kogoś taka błachostka doprowadzi
      do bójki, prześmiewania, drwin to według mnie świadczy źle o jego rodzicach,
      notabene pobierających nauki w szkole z dyscypliną, gdzie wszyscy byli
      jednakowi.
      • pikksel212 Re: powrót dyscypliny 07.03.07, 23:47
        Mundurek jest dobry dla młodzieży giertycha gdzie wszyscy mają trzymać
        faszystowski fason. A nie do szkoły zwłaszcza podstawowej gdzie powinna
        występować różnorodność także ubioru. Powinna ona pokazywać że ludzie mogą być
        RÓŻNI a nie jednakowi. Chyba że Giertychowi o to chodzi, na początku jednakowy
        wygląd potem, jednakowa fryzura, jeden kolor skóry, jedna religia, jeden sposób
        myślenia.
        Skądś to już znamy i ktoś to już przerabiał. Przypominam również o getcie
        ławkowym z II RP,
        narzuconym przez ukochanych endeków pana Giertycha.
        • belaqua Re: powrót dyscypliny 07.03.07, 23:50
          To w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Japonii też jest faszyzm, bo ucznioweie
          obowiązkowo muszą nosić mundurki?... coś ci się po....doliło w łepetynce:)))
          • bogdantadus Re: powrót dyscypliny 08.03.07, 00:00
            belaqua napisał:

            > To w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Japonii też jest faszyzm, bo ucznioweie
            > obowiązkowo muszą nosić mundurki?... coś ci się po....doliło w łepetynce:)))

            Łzesz!
          • slayer33 Re: powrót dyscypliny 08.03.07, 00:08
            Właśnie o to chodzi! Czy ktoś włoży mundurek czy nie, o tym co ma w głowie, czy
            kogoś pobije decyduje wiele czynników. Ubranie to ubranie a Giertych to debil.
            • romano33 Re: powrót dyscypliny 08.03.07, 00:13
              A piloci cywilni na Boeingach ? Jakoś maja w głowie, pracują i noszą mundury.
              Nikomu nic nie przeszkadza.
          • pikksel212 Re: powrót dyscypliny 08.03.07, 00:11
            belaqua napisał:

            > To w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Japonii też jest faszyzm, bo ucznioweie
            > obowiązkowo muszą nosić mundurki?... coś ci się po....doliło w łepetynce:)))

            Co do Wielkiej Brytanii to proponuje lekturę "The Wall" Pink Floydów tam też
            jest o mundurkach. A jeżeli chodzi o agresję to jest najwyższa właśnie w
            angielskich umundurowanych szkołach.
    • koloratura1 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:38
      premier_hiacynt_wielki napisał:

      > Opozycja dziala przeciwko ideałom IVRP!! Trzeba cala opozycje albo zmusic do
      > gloswania albo uznac ze sie wstrzymuja od glosu.

      Najlepiej zmusić do głosowania ZA.
    • the.bill1 Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:39
      Wiele renomowanych szkół na świecie szczyci się mundurkami. Ich noszenie jest
      powodem do dumy i buduje poczucie współnoty.
      No, ale dla oszołomów z opozycji to jest paranoja.... bo... sami maja paranoję i
      nie wiedzą już co robić. Najchętniej przeprowadziliby W IMIE DEMOKRACJI zamach
      stanu. TO JEST PRAWDZIWA TWARZ PO, SD - TRAKTOWANIE PRAWA INSTRUMENTALNIE.
      TAKICH LUDZI POWINNO SIE WYSLAC NA KSIEZYC PO PROSTU ALBO ... DO SZKOLY W
      MUNDURKU WLASNIE!
      • bogdantadus Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:43
        the.bill1 napisał:

        > Wiele renomowanych szkół na świecie szczyci się mundurkami. Ich noszenie jest
        > powodem do dumy i buduje poczucie współnoty.

        Heil Giertych! Wracaj do szkoły the.bill1u, tylko zaczekaj jeszcze pare miesiecy, az sie ten koszmar skonczy.
        • the.bill1 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:49
          Koszmar? To powód do dumy. A to, że CI indoktrynerzy - cynicy, faszyzujący
          obrońcy III RP wyprali mózg, to juz trudno.
          Deprogramacja by CI sie przydala jaki wielu tzw. inteligentom.
          • bogdantadus Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:54
            the.bill1 napisał:

            > Koszmar? To powód do dumy. A to, że CI indoktrynerzy - cynicy, faszyzujący
            > obrońcy III RP wyprali mózg, to juz trudno.
            > Deprogramacja by CI sie przydala jaki wielu tzw. inteligentom.

            "Deprogramacja". Dobre. Juz było! Heil Giertych!
            • romano33 Choroba michnikowszczyzny 08.03.07, 00:04
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=58632397
      • r_mol Tyle że mundurki z jakością szkół nic nie mają 07.03.07, 23:44
        wspólnego. A co do poczucia wspólnoty...uczeń ma się uczyć, a nie budować
        wspólnotę.
        Jakoś dorośli ludzie mundurów nie zakładają (poza wojskiem i niektórymi, bo nie
        wszystkimi, służbami paramilitarnymi) i nie mają mimo tego ani kłopotów z
        identyfikacją, ani z funkcjonowaniem w grupie.
        • the.bill1 Re: Tyle że mundurki z jakością szkół nic nie maj 07.03.07, 23:51
          Oj, mają mają. Podobnie jak alby na komuniach świetych. Zero rewii mody. W
          szkole też nie chodzi o modę. Ma moich czasów nosiło się mundurki z tarczą i
          było fajnie. Wszyscy czuliśmy się uczniami po prostu. To budowało wspólnotę
          JJest jednak wiele sił w tym kraju, które niszcza polską współnotę narodową.
          Każdy normalny antropolog i socjolog - nie zbajerowany przez polityków to
          potwierdzi.
          • r_mol Szkoła ma dwa cele: przekazać wiedzę oraz 07.03.07, 23:58
            nauczyć funkcjonowania w społeczeństwie. Do żadnego z tych celów mundur nie
            jest potrzebny w najmniejszym stopniu. W dorosłym życiu uczniowie, poza
            nielicznymi wyjątkami, nie założą przecież mundurów.
            Niestety, min. oświaty celuje w tego typu głośnych medialnie, ale bezcelowych
            pomysłach.
            • romano33 Re: Szkoła ma dwa cele: przekazać wiedzę oraz 08.03.07, 00:21
              Uczyc tez bedzie. Nauczy tez obowiązków i odpowiedzialnosci.
        • romano33 Re: Tyle że mundurki z jakością szkół nic nie maj 08.03.07, 00:08
          r_mol napisał:

          > wspólnego. A co do poczucia wspólnoty...uczeń ma się uczyć, a nie budować
          > wspólnotę.
          > Jakoś dorośli ludzie mundurów nie zakładają (poza wojskiem i niektórymi, bo >
          > wszystkimi, służbami paramilitarnymi) i nie mają mimo tego ani kłopotów z
          > identyfikacją, ani z funkcjonowaniem w grupie.

          Tutaj sie mylisz. Każdy zawód czy organizacja maja stroje z ktorymi sie
          indentyfikuja. Stewardesy, piloci cywilni, kucharze, policjacni, kelnerzy,
          hotelarze, barman, lekarze, pielęgniarki, bankierzy, maklerzy, piekarze itd.
          • r_mol W niektórych zawodach występują ubrania robocze 08.03.07, 00:13
            Nie widzę związku z mundurem. Ja np. jestem inżynierem, idąc na plac budowy
            zakładam kalosze żeby sobie spodni nie ubrudzić. Mam się identyfikować z
            kaloszami?
            • romano33 Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:16
              Pewnie ta Twoja firma jest socjalistyczna i pochodzi ze WSI. Ja widziałem
              jednolite ubrania firmowe na przykład z napisem TexPol
              • romano33 Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:18
                Pracownik indentyfikuje sie z firma. Nie widziałeś jakie np. listonosze nosza
                mundury ?
                • r_mol Odbiło ci już do szczętu? 08.03.07, 00:21
                  Uczniowie nie są pracownikami szkoły, tylko, jeśli już bawimy się w analogie
                  zawodowe, klientami.
                  I nie myl dress-code z umundurowaniem.
                  • romano33 Re: Odbiło ci już do szczętu? 08.03.07, 00:27
                    Pisze o ubraniach jednolitych. Beda takie jakie uzgodnicie w szkole
                    • r_mol Tylko PO CO mamy uzgadniać? 08.03.07, 00:29
                      Tu jest pies pogrzebany.
                      • romano33 Re: Tylko PO CO mamy uzgadniać? 08.03.07, 00:30
                        Nie martw sie. Bedziesz dobrze wychowany.
                        • r_mol Widzisz, ja już zostałem wychowany dość dawno 08.03.07, 00:32
                          a za wychowanie moich dzieci odpowiadam sam. PiS i LPR przejęły od komunistów
                          dziwne przekonanie, że ludzi trzeba koniecznie pakować mordą w urzędowy wariant
                          szczęścia, bo inaczej gotowi sobie zrobić krzywdę.
                          • romano33 Re: Widzisz, ja już zostałem wychowany dość dawno 08.03.07, 00:34
                            r_mol napisał:

                            > a za wychowanie moich dzieci odpowiadam sam. PiS i LPR przejęły od komunistów
                            > dziwne przekonanie, że ludzi trzeba koniecznie pakować mordą w urzędowy
                            > wariant szczęścia, bo inaczej gotowi sobie zrobić krzywdę.

                            No własnie widzę Twoja kulturę. Wychowali ciebie chyba na wykształciucha głąba
                            • r_mol Wiem że przyrównanie do komunistów boli 08.03.07, 00:36
                              ale prawda niestety jest bolesna. Wzorowy obywatel w/g Kaczyńskiego/Giertycha
                              to homo sovieticus, po prostu.
                • zylioner Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:23
                  a pytales listonosza czy za 1000 zeta/m-c identyfikuje sie z firma? Sadze ze nie
                  - wiec polecam.
            • bogdantadus Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:18
              r_mol napisał:

              > Nie widzę związku z mundurem. Ja np. jestem inżynierem, idąc na plac budowy
              > zakładam kalosze żeby sobie spodni nie ubrudzić. Mam się identyfikować z
              > kaloszami?

              Niektorzy nie musza sie identyfikowac. Oni nimi sa od urodzenia. Dziw bierze, ze az tylu faszystoidow w tym biednym Kaczystanie.
              Pozdrawiam!
              • romano33 Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:20
                bogdantadus napisał:

                > Niektorzy nie musza sie identyfikowac. Oni nimi sa od urodzenia. Dziw bierze,
                > e az tylu faszystoidow w tym biednym Kaczystanie.

                To Kaczynski miał racje. Jestes lumpenliberałem.
                • bogdantadus Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:25
                  romano33 napisała:

                  > To Kaczynski miał racje. Jestes lumpenliberałem.

                  Niech bedzie, byle krotko.
                  • romano33 Re: W niektórych zawodach występują ubrania roboc 08.03.07, 00:30
                    Taka hołota jak w poprawczaku
      • 1utek Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:49
        the.bill1 napisał:

        > Wiele renomowanych szkół na świecie szczyci się mundurkami. Ich noszenie jest
        > powodem do dumy i buduje poczucie współnoty.

        Właśnie . RENOMOWANYCH. Są dumni ze swoich strojów, bo sami doszli do takiego momentu rozwoju, że mieli wewnętrzną potrzebę wyróżnienia się. Jednakże zapis i to ustawowy, nie spowoduje, że uczniowie będą dumni. Można zadać ciekawe pytania: czy uczeń, który pojawi się w szkole bez ustawowego mundurka będzie przestępcą? Czy nauczyciel, który nie zgłosi do organów ścigania, że uczeń przyszedł bez mundurka będzie przestępcą. Otóż, oprócz prawa jest jeszcze pedagogika. Ale skąd pan minister o tym ma wiedzieć.
        • belaqua Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:54
          Nawet durniu nie wiesz, że to czy w szkole będą mundurki zadecyduje rada
          pedagogiczna i komitet rodzicielski. Jeśli rodzice nie zechcą takiej formy
          stroju to po prostu nie będzie mundurków.. Giertych niczego nie NAKAZUJE, daje
          tylko możliwość WYBORU.
          • the.bill1 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:56
            belaqua napisał:
            Giertych niczego nie NAKAZUJE, daje tylko możliwość WYBORU.

            Bo niby skąd ma wiedzieć? Przeciez WYborcza nie jest od pisania prawdy o Polsce,
            tylko od ustawicznego niszczenia Polski. Czy Ludzie jeszcze tego nie widzicie?
          • pikksel212 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:57
            Otóż mylisz się ustawa narzuca konieczność noszenia mundurka czy tego chcesz
            czy nie
            • belaqua Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:02
              pikksel212 napisał:

              > Otóż mylisz się ustawa narzuca konieczność noszenia mundurka czy tego chcesz
              > czy nie


              Jesteś żałośny, nawet nie wiesz, nie znasz bo i skąd, ustawy która została
              przyjęta. Powtarzasz tylko to co ci poda szmatławiec. Żeby dyskutować trzeba
              znać fakty. Otóż zapewniam cię, że każda szkołą będzie miałą możliwość wyboru
              nie tylko decyzji w tej sprawie ale również wzoru mundurków:)
              • swistak336 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:20
                Niestety, ustawa narzuca noszenie mundurków, czy ktoś chce, czy nie. Twoje wyzwiska nie zmienią faktu, że tak właśnie uchwalono.
          • 1utek Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:01
            belaqua napisał:

            > Nawet durniu nie wiesz, że

            Taki argument zazwyczaj mają ludziki, którzy nie mają argumentów
            • belaqua Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:05
              No to jak mam pisać do nieuka, który nawet nie przeczytał ustawy a mądrzy się
              jak świnia w chlewie i dysputuje o niebie?!
              • 1utek Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:13
                belaqua napisał:

                > No to jak mam pisać do nieuka, który nawet nie przeczytał ustawy a mądrzy się
                > jak świnia w chlewie i dysputuje o niebie?!

                Jak z powyższego widać można być uczonym a pomimo tego źle wychowanym. Pozwolę sobie także przytoczyć wypowiedź pana ministra Giertycha, który stwierdził publicznie,że za brak mundurka może uczniowiu zostać obniżone zachowanie, a obniżone zachowanie spowoduje repetowanie klasy. Ale to może już odzielny problem.
                • belaqua Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:21
                  A co w tym złego? Jeśli uczeń narusza jakieś punkty regulaminu szkoły
                  (stworzonego przez dyrekcję szkoły wraz z radą rodziców) to musi ponosić
                  konsekwencje. Mniemam, że swojemu dziecku również nie POZWALASZ na wiele rzeczy.
                  Np. stosując zakaz, żeby nie skakało z trampoliny do pustego basenu
                  • 1utek Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:28
                    belaqua napisał:

                    > A co w tym złego?
                    Jeżeli będziemy rozszerzać pole konfliktu z młodzieżą tam, gzie są problemy mało istotne, poniesiemy porażkę w sprawach znacznie ważniejszych, a jest ich niemało. W wychowaniu bardziej niż dryl potrzebna jest miłość i szcunek. A co do uchwalonej ustawy są tam sprawy o wiele istotniejsze niż mundurki. I to zmiany złe, antydemokratyczne, dotyczące np. powoływania dyrektorów w placówkach oświatowych.

                    • belaqua Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:37
                      Przeczytaj "Władcę much" Goldinga, polecam:)))
                      • noelkabat Re: Wy belaqua jesteście chorzy ? 08.03.07, 00:41
                        Ten belaqua to wyjatkowy facet, wystarczy poczytac jego wypociny aby wiedziec
                        jak wyglada dno...co za kretyn.
                  • romano33 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:44
                    belaqua napisał:

                    > Np. stosując zakaz, żeby nie skakało z trampoliny do pustego basenu

                    Tak jak na forach powinno być. Dla wybitnych upierających się jednostkom po 3
                    ostrzeżeniach ban. A dla bardzo wybitnych administracja może przyznac bana nie
                    dając żadnego ostrzeżenia. A już te całkiem całkiem bardzo wybitne jednostki
                    zostają z banem na IP oraz ich konto zostaje skasowane. Za nieznajomość
                    Regulaminu powinno być następne. Za dobre sprawowanie nagrody.
          • pos3gacz Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:39
            belaqua napisał:

            > Nawet durniu nie wiesz, że to czy w szkole będą mundurki zadecyduje rada
            > pedagogiczna i komitet rodzicielski. Jeśli rodzice nie zechcą takiej formy
            > stroju to po prostu nie będzie mundurków.. Giertych niczego nie NAKAZUJE, daje
            > tylko możliwość WYBORU.
            >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
            Jak go zwał tak go zwał,a przekonasz się ,że pobożne życzenie Giertycha bedzie
            rozkazem i nie będzie nikogo kto za debilną ustawę chce stracić pracę.
        • the.bill1 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 07.03.07, 23:54
          1utek napisał:

          >
          > Właśnie . RENOMOWANYCH. Są dumni ze swoich strojów, bo sami doszli do takiego
          m > omentu rozwoju, że mieli wewnętrzną potrzebę wyróżnienia się. Jednakże zapis
          i > to ustawowy, nie spowoduje, że uczniowie będą dumni. Można zadać ciekawe pytani
          > a: czy uczeń, który pojawi się w szkole bez ustawowego mundurka będzie przestęp
          > cą? Czy nauczyciel, który nie zgłosi do organów ścigania, że uczeń przyszedł be
          > z mundurka będzie przestępcą. Otóż, oprócz prawa jest jeszcze pedagogika. Ale s
          > kąd pan minister o tym ma wiedzieć.

          Widzisz, Ty przymajmniej widzisz różne aspekty noszenia mundurków. Ta cyniczna,
          moralna hołota, bo już inaczej ich nazwać nie można - nawet tego nie widzi. Nie
          widzi nic. Nie podejmuje dyskusji, bo nie chce legitymizować legalnie wybranych
          władz Polski!
          To jest choroba psychiczna i terroryzm medialny. Michnikowszczyzna pokazuje
          swoją twarz, nie chcac podporządkowac się PRAWU! CI ludzioe po prostu doili
          Polsce, a teraz mają po prostu przestrzegac prawa? Smiech na sali powiedzialby
          Jerzy URban.
          • pikksel212 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 00:00
            To nie jest jeszcze prawo na szczęście można je zaskarżyć do Trybunału
            Konstytucyjnego
            • romano33 Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 01:01
              pikksel212 napisał:

              > To nie jest jeszcze prawo na szczęście można je zaskarżyć do Trybunału
              > Konstytucyjnego

              No tak. W mysl zasady trzymać się koryta i pogłebiac swoje dno
      • pos3gacz Nie czepiaj się gazety.Zajrzyj do cyrku/sejmu/ 08.03.07, 00:30
        the.bill1 napisał:

        > Wiele renomowanych szkół na świecie szczyci się mundurkami. Ich noszenie jest
        > powodem do dumy i buduje poczucie współnoty

        > TAKICH LUDZI POWINNO SIE WYSLAC NA KSIEZYC PO PROSTU ALBO ... DO SZKOLY W
        > MUNDURKU WLASNIE!
        >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,
        Troszkę Waść przesadzasz.Wiele państw na świecie ma normalnych ministrów
        edukacji a nie takich debili jak nasz niepokalanie poczęty Giertych.Nakazami i
        zakazami to my nigdzie i nigdy daleko nie zajedziemy.
        • romano33 Re: Nie czepiaj się gazety.Zajrzyj do cyrku/sejmu 08.03.07, 01:03
          pos3gacz napisał:

          > Troszkę Waść przesadzasz.Wiele państw na świecie ma normalnych ministrów
          > edukacji

          Wymien nazwiska
      • genyo Re: Wy z GW jesteście juz chorzy psychicznie 08.03.07, 02:57
        tak, tak, za komuny byly obowiazkowe fartuszki z podszewki, a w liceach
        obowiazkowe mundurki, bylo to oczywiscie za Gomulki, czyli w prototypie IVRP.
        chyba jestes za mlody, moze spytaj rodzicow, lub dziadkow, czy czuli ten
        zaszczyt, ze moga je nosic.


        the.bill1 napisał:

        > Wiele renomowanych szkół na świecie szczyci się mundurkami. Ich noszenie jest
        > powodem do dumy i buduje poczucie współnoty.
        > No, ale dla oszołomów z opozycji to jest paranoja.... bo... sami maja paranoję
        > i
        > nie wiedzą już co robić. Najchętniej przeprowadziliby W IMIE DEMOKRACJI zamach
        > stanu. TO JEST PRAWDZIWA TWARZ PO, SD - TRAKTOWANIE PRAWA INSTRUMENTALNIE.
        > TAKICH LUDZI POWINNO SIE WYSLAC NA KSIEZYC PO PROSTU ALBO ... DO SZKOLY W
        > MUNDURKU WLASNIE!
        • danuta49 Chodziłam za Gomułki do liceum-ani mundurków ani 08.03.07, 05:01
          fartuszków nie było!!!To była Warszawa - może gdzieś w Pcimiu było inaczej!!!
    • majster_g Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:41
      premier_hiacynt_wielki napisał:

      > (...) Prof. Ziobro powinien
      > ponekac ta zla opozycja CBA,CBS,ABW,Policja,Prokuratura tak aby sobie
      > przemyslala czy warto z IV RP walczyc

      A nie robi tego?
    • paul140 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:44
      Po pierwsze- zaraz widać, że powyższa wypowiedź to jakaś glupia prowokacja.
      Jeśli sie myle to odpowiadam- I chwała Bogu, że sie przeciwstawia jakis ideałom
      jakiejś IV RP (której nie było, nie ma i nie bedzie- to tylko hasło, którym
      można tłumaczyć wszytskie krętactwa)
      Posługując się modnym ostatnio hasłem: Z Ziobry taki profesor jak z koziej du...
      trąbka!
      • belaqua Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 07.03.07, 23:49
        bo się boją opinii publicznej, która w 80 procentach popiera wprowadzenie
        mundurków szkołach. I taka jest prawda... Pomysły Giertycha cieszą się coraz
        większym poparciem społecznym czy się to mazgajom podoba czy nie, i to ich boli:)))
        • pikksel212 Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 07.03.07, 23:54
          belaqua napisał:

          > bo się boją opinii publicznej, która w 80 procentach popiera wprowadzenie
          > mundurków szkołach. I taka jest prawda... Pomysły Giertycha cieszą się coraz
          > większym poparciem społecznym czy się to mazgajom podoba czy nie, i to ich
          boli

          Jeżeli już chodzi o szczegóły to w 59%, a to poparcie wzrośnie jak okaże się że
          trzeba za te mundurki wybulić ciężkie pieniądze bo o tym jakoś "zapomniano"
          przez nieuwagę powiedzieć
          • belaqua Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 07.03.07, 23:59
            Dwa mundurki (na zmianę) to zdecydownie mniejszy koszt niż cotygodniowa rewia
            mody z odkrytymy pępkami u dziesięciolatek i "procami" stringowymi, nie mówiąć o
            biżuterii, farbowaniu włosów, makijażu, szpilkach: młode panienki w szkołąch
            noszą się prawie tak jak prostytutki....:)))
            • r_mol Być może tobie brudasie wystarczą "dwa na zmianę" 08.03.07, 00:02
              ja nie wyobrażam sobie żeby moje corki założyły dwa dni pod rząd tę samą
              bluzkę. A wiesz , co wkrótce zostanie z najlepszej nawet bluzki pranej co drugi
              dzień?
            • pikksel212 Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 00:05
              belaqua napisał:

              > Dwa mundurki (na zmianę) to zdecydownie mniejszy koszt niż cotygodniowa rewia
              > mody z odkrytymy pępkami u dziesięciolatek i "procami" stringowymi, nie
              mówiąć
              > o
              > biżuterii, farbowaniu włosów, makijażu, szpilkach: młode panienki w szkołąch
              > noszą się prawie tak jak prostytutki....:)))
              Dwa mundurki brawo a jak masz w szkole trójkę dzieci w różnym wieku to nagle
              się robi sześć mundurków. A jeżeli chodzi o rewie mody to istnieje coś takiego
              jak regulamin szkolny. W którym można wprowadzić odpowiednie zapisy.
              • belaqua Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 00:08
                Przecież Giertych dał prawo WYBORU każdej szkole wyboru stroju. Jeśli w jakiejś
                szkole rodzice z nauczycielami ustalą, że dzieci mają się noosić jak Doda albo
                Mandaryna, to będą się tak nosić...:)))
            • koloratura1 Mundurek jest dobry na wszystko! 08.03.07, 00:07
              belaqua napisał:

              > Dwa mundurki (na zmianę) to zdecydownie mniejszy koszt niż cotygodniowa rewia
              > mody z odkrytymy pępkami u dziesięciolatek i "procami" stringowymi, nie mówiąć
              > o
              > biżuterii, farbowaniu włosów, makijażu, szpilkach: młode panienki w szkołąch
              > noszą się prawie tak jak prostytutki....:)))

              Oczywiście, jeżeli założy mundurek, to już na pewno nie ufarbuje włosów,
              zrezygnuje z makijażu, szpilek tudzież biżuterii.
            • zylioner Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 00:13
              ojojoj, a ile to procent mlodziezy, a zwlaszcza dzieci w podstawowkach sie tak
              stroi? Na pewno wszyscy chłopcy? A tak wogóle to bez mundurków tego się nie
              opanuje? Juz nie wspomne o rozmiarach zagrozenia i zgorszenia, to na prawde
              straszne, ze 16-latka nosi strigi - MOJ BOZE!!!
            • romano33 Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 00:53
              No i kasę na karty do telefonów komorkowych. A jak zabraknie to komus najlepiej
              ukrasc.
              • zylioner Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 01:06
                Znasz to z autopsji, czy moze ktos z rodziny?
                A swoja droga to zastanawiam sie czy dla was oprocz skinheadow jest w tym kraju
                jeszcze ktos porzadny? Lekarze - oszusci, zlodzieje i mordercy - > w kamasze,
                dziennikarze -> ubecy, nawet dzieci i mlodziez to prostytutki i zlodzieje -
                wszyscy jak jeden. To sie leczy!!! (w normalnym kraju)
                • belaqua Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 01:08
                  Dla mnie autorytetem niezbywalnym jest Adam M. (nie mylić z Michnikiem!...:))))
                • romano33 Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 01:10
                  zylioner napisał:

                  Lekarze - oszusci, zlodzieje i mordercy - > w kamasze,
                  > dziennikarze -> ubecy, nawet dzieci i mlodziez to prostytutki i zlodzieje -
                  > wszyscy jak jeden.

                  Ty sie o to tak nie martw o nich. Od tego sa odpowiednie słuzby porzadkowe
                  • zylioner Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 01:12
                    O!!!! argumenty (wszystkie 2) się skończyły?
                    • romano33 Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 01:15
                      zylioner napisał:

                      > O!!!! argumenty (wszystkie 2) się skończyły?

                      A co chciałbys jeszcze ?
        • pos3gacz Re: Komuchy i lumpenliberały nie głosowały 08.03.07, 00:52
          belaqua napisał:

          > bo się boją opinii publicznej, która w 80 procentach popiera wprowadzenie
          > mundurków szkołach. I taka jest prawda... Pomysły Giertycha cieszą się coraz
          > większym poparciem społecznym czy się to mazgajom podoba czy nie, i to ich
          boli
          >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,
          Stosujesz powiedzenie-=-mamo chwalą nas-kto-wy mnie a ja was.Ty opinii
          publicznej nie mieszaj do tego,a zapytaj rodziców których nie stać na przybory
          szkolne dla swoich dzieci -=-nie mówiąc już o mundurku.








    • koloratura1 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 07.03.07, 23:47
      premier_hiacynt_wielki napisał:

      > Prof. Ziobro powinien...

      Od kiedy to Ziobro jest profesorem?!
    • pos3gacz Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw.. 07.03.07, 23:57
      Mnie ciekawi tylko,czy te barany zapłacą ze swojej kieszeni za owe mundurki.
      Mundurki nie rozwiążą tego co dzieje się dzisiejszymi czasy w szkołach.
      Brak jakiejkolwiek dyscypliny,a szczególnie w domu rodzicielskim doprowadził
      do tych wszystkich patologii w szkole.Uczeń w szkole jest praktycznie nietykalny
      nawet słownie.I do tego jeszcze co niektórzy rodzice,którzy spłodzili debila,a
      uważają go za geniusza.Mający pretensje o wszystko do nauczyciela,a nie widzący
      swoich błędów wychowawczych.
      A tak gwoli ścisłości to w szkole byłem ostatni raz 09.06.1968 roku.Też
      przeszedłem przez mundurek,jednak inne było podejście rodziców do spraw
      związanych z dyscypliną.Oberwałeś po łapach linijką od nauczyciela i wszystko
      grało,a spróbowałeś poskarżyć się w domu na nauczyciela-=-oberwałeś podwójnie.
      Nie widziało się takich widoków jak teraz -=-przerwa między lekcjami,a przed
      szkołą nie można przejśc spokojnie.Palenie papierosów,a przy tym słownictwo
      tzw.łacina kuchenna ,że uszy puchną.Mundurek to powinien założyć ten pożal się
      boże minister od zacofania i paradować jak pajać.
      • steaming_sex_machine Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 00:39
        No i widzisz, wyrosło coś takiego :>
    • zylioner Świnki i knurki lubią mundurki 07.03.07, 23:57
      Już dawno nic głupszego nie uchwalili.
      Jakie są plusy?
      Podobno ukruci się rewię mody uczennic - tylko komu to tak na prawdę przeszkadza
      - pewnie stetryczałym katechetom wystawianym na pokuszenie. Podobno biedni nie
      będą się odróżniać od bogatych... tylko czy na pewno? Jak podrą/poplamią po 2-3
      miesiącach mundurek (a w podstawówce to żadna sztuka - wiem bo mam dwójkę
      takich) to nawet przy dofinansowaniu 1 mundurka rocznie zaczną się odróżniać, i
      to bardziej niż gdy chodzą zwyczajnie. Sprytna mama biednego na razie może coś
      znośnego kupić w lumpeksie, a jak będą mundurki trzeba będzie brać chwilówkę w
      SKOKu pewnie.
      No ale to były plusy teraz minusy
      Pierwsy zasadniczy i moim zdaniem wystarczający, żeby utopić pomysłodawcę, to
      wdrażanie w bardzo paskudny nawyk "macie to robić, BO TAK" - żadnego
      uzasadnienia, bezsensowne dyscyplinowanie, ograniczanie prawa decydowania o
      sobie w sprawach badzo elementarnych bez żadnych zrozumiałych korzyści.
      Drugi równie ważny - będzie monotonnie i buro, a przede wszystkim powróci w
      sposób natychmiast dostrzegalny - "nie wychylaj się".
      Sam nosiłem w szkole kilka lat mundurek i mile tego nie wspominam, a swoich
      dzieci nie planuję dostosować do standardów wszechpolskich - zobaczymy co mi zrobią.
      Tak więc drodzy rodzice OLEJCIE wraz ze mną mundurki.
      • bogdantadus Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:03
        zylioner napisał:

        > Podobno ukruci się rewię mody uczennic - tylko komu to tak na prawdę przeszkadz
        > a
        > - pewnie stetryczałym katechetom wystawianym na pokuszenie.

        Oni wola chłopcow przewaznie. Mundurki ich rajcuja.
      • koloratura1 Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:12
        zylioner napisał:

        >
        > Sam nosiłem w szkole kilka lat mundurek i mile tego nie wspominam, a swoich
        > dzieci nie planuję dostosować do standardów wszechpolskich - zobaczymy co mi zr
        > obią.
        > Tak więc drodzy rodzice OLEJCIE wraz ze mną mundurki.

        A właśnie, co będzie groziło (uczniowi? rodzicom?) jeżeli się "wyłamią"?
        • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:17
          Żałosne są argumenty wszystkich przeciwników mundurka. Ta sama śpiewka, którą
          raczyli nas kiedy zmieniano nazwy ulic po 89 roku (znikały wtedy ulice Marksa,
          Lenina, Dzierżyńskiego etc. ale podnosiły się chóralnie głosy "ile to będzie
          kosztować", "kto za to zapłaci" itd.). Szkoda słów.
          • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:19
            Dziwna analogia - ja bym to raczej porownal z kosztami wprowadzenia religii w
            szkolach i rosnacymi kosztami hodowli katechetow.
          • pikksel212 Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:23
            belaqua napisał:

            > Żałosne są argumenty wszystkich przeciwników mundurka. Ta sama śpiewka, którą
            > raczyli nas kiedy zmieniano nazwy ulic po 89 roku (znikały wtedy ulice Marksa,
            > Lenina, Dzierżyńskiego etc. ale podnosiły się chóralnie głosy "ile to będzie
            > kosztować", "kto za to zapłaci" itd.). Szkoda słów.
            Zapłacą rodzice bo któż inny, pozostaje jednak pytanie czy aktywność ministra
            nie powinna się skupiać raczej na wyrównywaniu szans młodzieży szkolnej z
            różnych środowisk, a nie braniu wszystkich za mordę, bo endecy tak lubią?
            • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:27
              > czy aktywność ministra
              > nie powinna się skupiać raczej na wyrównywaniu szans młodzieży szkolnej z
              > różnych środowisk, a nie braniu wszystkich za mordę, bo endecy tak lubią?

              Niestety wiekszosc naszego spoleczenstwa tez lubi jak sie bierze za morde - pod
              waruniem ze innych. Gdy sami odczuja to na wlasnej skorze a wiec za rok poparcie
              dla mundurow zaniknie, albo mundurki przeksztalca sie w jakas forme atroficzna -
              zostanie tarcza, albo co
              • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:31
                Zdecydowana większość społeczeństwa nosi mundurki: lekarze - białę kitle,
                kolejarz\e - czarne mundury, policjanci, żołnierze, straż pożarna - wiadomo;
                piekarze mają swoje stroje, kominiarze swoje mundury, stewardesy, lotnicy,
                myśliwi, księża (sutanna to też mundur!), zakonnice itd. itd. Nawet ci którzy
                najgłośniej drą się przeciwko mundurko, sami są w pewien sposób "umundurowani" -
                noszą przepocone t-shirty, dziwaczne portki, niemyte włosy i wali im z mordy
                odorem....:)))
                • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:33
                  powiem wiecej - w naszej strefie kimatycznej kazdy jakos sie ubiera ;-)))
                  a kolejarze noszą granatowe mundurki, czarne nosilo SS
                  • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:36
                    Oj! Coś ci się po....doliło, granatowe to chyba listonosze, czarne PKP. Choć
                    masz również rację - czarne mundury nosili socjalistyczni fanatycy spod znaku
                    pogańskich runów, teutońskie zakazane bydlęce mordy:)))
                    • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:40
                      Nie - to ty moze pomyliles ostatnio pociag z radiowozem. Kanar dzis (znaczy
                      wczoraj) mial niebieskie wdzianko - szkaradne skad inad.
                      • romano33 Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:48
                        zylioner napisał:

                        > Nie - to ty moze pomyliles ostatnio pociag z radiowozem. Kanar dzis (znaczy
                        > wczoraj) mial niebieskie wdzianko - szkaradne skad inad.

                        Wyłamywanie sie oznacza wydalenie Ciebie z grupy ze wzgledy na antyspołeczne
                        zachowania
                • pos3gacz Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:03
                  belaqua napisał:

                  > Zdecydowana większość społeczeństwa nosi mundurki: lekarze - białę kitle,
                  > kolejarz\e - czarne mundury, policjanci, żołnierze, straż pożarna - wiadomo;
                  > piekarze mają swoje stroje, kominiarze swoje mundury, stewardesy, lotnicy,
                  > myśliwi, księża (sutanna to też mundur!), zakonnice itd. itd. Nawet ci
                  którzy
                  > najgłośniej drą się przeciwko mundurko, sami są w pewien
                  sposób "umundurowani"
                  > -
                  > noszą przepocone t-shirty, dziwaczne portki, niemyte włosy i wali im z mordy
                  > odorem....:)))
                  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
                  Tobie to by się przydał mundurek,taki z przydługimi rękawami wiazanymi z tyłu.
                  • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:05
                    Wiem! Tęsknisz za tamtymi czasami, pewnie z przyjemnością zamknąłbyś mnie w
                    psychuszcze, żebyś mnie nie musiał czytać, ty tolerancyjna i antyrasistowska
                    gnido:))))
                  • romano33 Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:16

                    • zylioner Re: Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:19
                      zgadza sie - gejow generalnie kreca mundurki - czysta meskosc, zycie koszarowe,
                      wspolne natryski, ogolone glowy - wiesz takie tam SA albo MW albo NOP
                      • romano33 Re: Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:20
                        zylioner napisał:

                        > zgadza sie - gejow generalnie kreca mundurki - czysta meskosc, zycie koszarowe,
                        > wspolne natryski, ogolone glowy - wiesz takie tam SA albo MW albo NOP

                        A ja myslałem, ze ta reformowalna czerwona hołota jest tolerancyjna wobec innej
                        orientacji seksualnej.
                        • zylioner Re: Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:23
                          nie wiem juz o czym piszesz
                          reformowalna czerwona holota to zwolennicy mundurkow czy nie?
                          sugerujesz ze nie lubie jakiejs orientacji seksualnej? ja tylko stwiedzam zwiazki
                          • romano33 Re: Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:25
                            zylioner napisał:

                            > nie wiem juz o czym piszesz
                            > reformowalna czerwona holota to zwolennicy mundurkow czy nie?
                            > sugerujesz ze nie lubie jakiejs orientacji seksualnej? ja tylko stwiedzam

                            To nie wąchaj GazWyb
                      • belaqua Re: Dla gejów mundurki w sam raz do twarzy 08.03.07, 01:21
                        No, no... patrzcie jaki homofob:)))))
          • noelkabat Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:43
            mysle, ze tobie towarzyszu belaqua bylo by dobrze w mundurku szkolnym
            • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:53
              noelkabat napisał:

              > mysle, ze tobie towarzyszu belaqua bylo by dobrze w mundurku szkolnym

              A ja myślę, że ty pisząc, iż myślisz pochlebiasz sobie...:))))
          • pos3gacz Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:00
            belaqua napisał:

            > Żałosne są argumenty wszystkich przeciwników mundurka. Ta sama śpiewka, którą
            > raczyli nas kiedy zmieniano nazwy ulic po 89 roku (znikały wtedy ulice Marksa,
            > Lenina, Dzierżyńskiego etc. ale podnosiły się chóralnie głosy "ile to będzie
            > kosztować", "kto za to zapłaci" itd.). Szkoda słów.
            >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,
            Starałem się nie ruszać g..na bo bedzie śmierdziało,ale facet ty już
            przeholowałes z tą twoją filozofią "młota".
            • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:02
              To po co s...sz pod siebie??
        • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:17
          > A właśnie, co będzie groziło (uczniowi? rodzicom?) jeżeli się "wyłamią"?

          W zaborze pruskim byly dla rodzicow kary pieniezne za niesubordynacje wobec
          szkolnictwa, a dla dzieci chlosta jak we Wrzesni. Ale endecy wola ruskich od
          niemcow, taze raczej jakas katorga chyba...
          A tak na prawde to pewnie NIC, w kazdym razie warto sprobowac.
          • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:24
            Wyrzucić ucznia który nie potrafi zachować samodyscypliny, na zbity pysk. Nie
            wszyscy muszą mieć maturę. Tłuc kamienie można bez świadectwa dojrzałości, a
            babcią klozetową można być bez studiów.
            • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:31
              Programowania w javie, albo projektowania autostrad mozna nauczyc sie bez
              mundurka i prusiej dyscypliny, a kamienie tluc mozna w pasiaku (to tez
              mundurek). Bez matury i studiow mozna tez znalezc sie w PISie czy mlodziezy
              wszechpolskiej i nawet zamowic piwo bawarskim gestem, osiolku.
              • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:34
                Ba! Powiem więcej - bez mundurka można pisać nawiększe głupoty, czego jesteś
                najlepszym dowodem, wieprzku niemyty:))))
                • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:37
                  Pudlo!!! Po pierwsze jestem wlasnie po kapieli, a po drugie mam spodnie woodlandy.
                  • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:38
                    MOgłeś je ściągnąć do kąpieli, nie lałbyś tak teraz wody...:)))
                    • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:43
                      Wiesz co nie zagaduj mnie o szczegoly mojej kapieli.
                    • noelkabat Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:48
                      belaqua, przeciez twoj ulubiony minister, pozal sie Boze, oswiaty to czystej
                      wody faszysta i becwal jak takiemu mozna powierzyc wychowanie dzieci i
                      mlodziezy-czyli przyszlosc kraju. Lechujarek dla "waaadzy" gotow jest zniszczyc
                      ten kraj i jego przyszlosc co wlasnie robi dajac Giertychowi wladze nad naszymi
                      dziecmi...
                      • romano33 Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:51
                        noelkabat napisał:

                        > belaqua, przeciez twoj ulubiony minister, pozal sie Boze, oswiaty to czystej
                        > wody faszysta i becwal jak takiemu mozna powierzyc wychowanie dzieci i
                        > mlodziezy-czyli przyszlosc kraju. Lechujarek dla "waaadzy" gotow jest
                        > zniszczyc ten kraj i jego przyszlosc co wlasnie robi dajac Giertychowi wladze

                        A jaki to problem aby ciebie wsadzic do poprawczaka ? Żaden
                        • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 00:56
                          To już nie można mieć ulubionych ministrów???:)))) Rozumiem, że twoimi
                          ulubionymi ministrami byli ci, których wskazałą ci swego czasu Gazeta Wyborcza.
                          Żal mi cię - już nigdy GW nie będzie miałą takiej okazji aby wskazywać ci
                          ponownie "ulubionych" ministrów...:)))
                          • noelkabat Re:belaqua i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:05
                            a wlasnie, ze GW moze dalej wskazywac - napewno nie bedzie to twoj ulubiony
                            Min. Gie a zreszta sam potrafie sobie wybrac, tylko nie wsrod ministrow
                            Lechujarka niestety...
                            • belaqua Re:belaqua i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:07
                              czyli nie potrafisz sobie wybrać...:))))
                            • romano33 GW partia opozycyjna 08.03.07, 01:07
                              Lumpenliberał to sprytny komuch który okradł POlaków i teraz ze szmalem chce
                              liberalizmu zamieniając internacjonalizm na kosmopolizm z platynową kartą
                              bankową mentalnie pozostając hołotą Szmaciakiem. Chce aby liberalnie POtraktować
                              jego morderstwa, ograbienie sPOłeczeństwa POLSKIEGO. To ktoś opóźniony w
                              rozwoju, głoszący dla swych prywatnych interesów starą ideologię,
                              skompromitowaną juz w 19-tym wieku. To niedouczony cwaniaczek, prący do władzy
                              po trupach, socjotechnik opowiadajacy o babcinych beretach, obywatelsko
                              nieposłuszny i błekitnie maszerujacy. Wieczny działacz, który nie spedził jednej
                              godziny na zarzadzaniu czymkolwiek, intrygant, który skutecznie przez 17-cie lat
                              eliminował konkurentów, choćby przecietnych. Specyficzny spryt pierwotniaków, to
                              zjawisko stare jak świat.

                              Lumenliberał to wierny słuchacz stacji 'TW'N24 oraz programu szkła kontaktowego
                              gdzie uczą go POprawności POlitycznej i narzeka, że cierpi na jakąś chorobę
                              oczu. To wierny czytelnik GównaWybuchowego wydającego objawy choroby jak
                              nieprzerwane krążące po głowie wybiórcze i obsesyjne myśli i pochwala grzebanie
                              w spodniach czasami sięgające samego DNA.

                              Lumpenliberał-Wykształciuch to głąb, który przez kilkanaście lat znajdował się w
                              rękach niedouczonych członków skomunizowanego ZNP, gdzie oduczono go skutecznie
                              jakiegokolwiek myślenia, a nauczono bezkrytycznego powtarzania tekstów po tzw.
                              autorytetach. Wykształciuch jest ofiarą swoich rodziców, którzy go nie kochali i
                              podrzucili tzw. państwu na wychowanie. Najczęściej ma wadę zgryzu i wadę wymowy,
                              bo matka nie chciała karmić go piersią i odrzuciła emocjonalnie, oddając do
                              żłoba, babci lub "babie do dziecka". Wykształciuch jest najczęściej dzieckiem
                              wykształciuchów lub półinteligentów mówiący,że sprawa była prosta jak budowa cepa.
                              • zylioner Re: GW partia opozycyjna 08.03.07, 01:09
                                Od kiedy zamiast słowa "żyd" zacząłeś używać słowa "lumpenliberał"?
                                • romano33 Od kiedy to media wskazują ? 08.03.07, 01:14
                                  napisałeś

                                  >a wlasnie, ze GW moze dalej wskazywac - napewno nie bedzie to twoj ulubiony
                                  >Min. Gie a zreszta sam potrafie sobie wybrac, tylko nie wsrod ministrow
                                  >Lechujarka niestety...

                                  > Od kiedy zamiast słowa "żyd" zacząłeś używać słowa "lumpenliberał"?

                                  A są tacy ? Bo ja nie wiedziałem.
                          • pos3gacz Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:11
                            belaqua napisał:

                            > To już nie można mieć ulubionych ministrów???:)))) Rozumiem, że twoimi
                            > ulubionymi ministrami byli ci, których wskazałą ci swego czasu Gazeta
                            Wyborcza.
                            > Żal mi cię - już nigdy GW nie będzie miałą takiej okazji aby wskazywać ci
                            > ponownie "ulubionych" ministrów...:)))
                            >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<,
                            Starzy ludzie mawiają-=-pieniądz ciągnie do pieniądza,a swój do swego.
                            Resztę dopowiedz sobie sam,gdyż nie chcę cę publicznie upokarzać.
                            • belaqua Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:13
                              Przesadzasz i pochlebiasz sobie, na dodatek jestś nudny jak flaki z olejem
                            • zylioner Re: Świnki i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:14
                              nie krepuj sie - to kononowicz i tak nie skuma
                              • romano33 A liberał bedzie chodził w trampkach 08.03.07, 01:18

                        • noelkabat Re: belaqua z romano33 i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:00
                          jesli tym poprawczakiem bedzie zarzadzal Giertych z nadania Lechujarka to ja
                          dziekuje, jesli nie - to chetnie dam sie "wsadzic". A propos, czy ty czasem za
                          PRL nie zajmowales sie wsadzaniem do poprawczaka, a moze nie tylko....
                          • belaqua Re: belaqua z romano33 i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:03
                            Wsadzałęm co innego i gdzie indziej:))) A może tystarałeś się o paszport i coś
                            podpisałeś?..:)))
                          • romano33 Re: belaqua z romano33 i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:19
                            noelkabat napisał:

                            > jesli tym poprawczakiem bedzie zarzadzal Giertych z nadania Lechujarka to ja
                            > dziekuje, jesli nie - to chetnie dam sie "wsadzic". A propos, czy ty czasem za
                            > PRL nie zajmowales sie wsadzaniem do poprawczaka, a moze nie tylko....

                            Ta w poprawczaku to szybko cie wyszkolą.
                            • zylioner Re: belaqua z romano33 i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:20
                              romano33 napisała:
                              > Ta w poprawczaku to szybko cie wyszkolą.

                              uwazaj on wie - byl - molestowal
                              • belaqua Re: belaqua z romano33 i knurki lubią mundurki 08.03.07, 01:22
                                Molestował i nagabywał swoją rękę...:)))
                              • romano33 Rodzice popierają mundurki 08.03.07, 01:23
                                Taaa... sprawa prosta jak budowa cepa jak mawiają hołoty
                                • zylioner Re: Rodzice popierają mundurki 08.03.07, 01:24
                                  romano33 napisała:

                                  > Taaa... sprawa prosta jak budowa cepa jak mawiają hołoty

                                  nie mow tak o rodzinie!
                                  • romano33 Re: Rodzice popierają mundurki 08.03.07, 01:26
                                    To było o hołocie a nie rodzinie
                                • zylioner DoBranoc 08.03.07, 01:26
                                  starczy rumuna33 na dzis, to i tak pewnie program spamujocy albo nietrzezwy skin.
    • 7y8u Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ustaw.. 08.03.07, 00:08
      Ludzie, ale czy mundurki są naprawdę najważniejsze w tej ustawie? Przecież o ich
      wprowadzeniu w ma decydować dyrektor i rodzice, a jak znam życie, a raczej
      opowieści pewnej nauczycielki z gimnazjum w tzw. niedobrej dzielnicy, to nawet
      jeśli podejmą oni taką decyzję, to i tak wielu uczniów będzie ostentacyjnie
      przychodzić do szkoły bez mundurka i nikt im niczego nie zrobi.

      Pozostałych punktów ustawy nie potrafię skomentować, bo nie pracuję w
      szkolnictwie, ale jakoś nie widzę tu głosów na ten temat. Cóż, pewnie
      nauczyciele już śpią.
      • pikksel212 Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 00:15
        Mundurki to pewien symbol a cała pozostała ustawa jest do bani.Powoduje
        kompletne ubezwłasnowolnienie dyrektorów szkół którzy będą chodzić na pasku
        kuratorów powołanych przez Giertycha
      • magdolot Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 00:55
        > Ludzie, ale czy mundurki są naprawdę najważniejsze w tej ustawie? Przecież o
        ic
        > h
        > wprowadzeniu w ma decydować dyrektor i rodzice, a jak znam życie, a raczej
        > opowieści pewnej nauczycielki z gimnazjum w tzw. niedobrej dzielnicy, to nawet
        > jeśli podejmą oni taką decyzję, to i tak wielu uczniów będzie ostentacyjnie
        > przychodzić do szkoły bez mundurka i nikt im niczego nie zrobi.

        To już przeewoluowało i mundurki obecnie wprowadza minister. Obowiązkowo. Żadni
        rodzice - ci wg ministra pomagają dzieciom wagarować. Szkoły zostaną
        ubezwłasnowolnione tj będą kierowane centralnie, a te wstrętne bachory
        monitorowane jak trzeba.
        Nauczycielem byłam i uważam, że propozycje pana G to paleolitycznie prawicowe
        debilizmy, bo pan G to paleolityczny prawicowiec. A skoro latają mu dinozaury
        obok króla Kraka, nie ma się co dziwić, że uważa instytucjonalną agresję za
        sposób na agresję, a pierdlową kontrolę za naukę dyscypliny. Prawdziwa jest
        jedna- wewnętrzna - jedynie i li. Takoż i najwyższym stopniem rozwoju moralnego
        jest tzw. relatywizm moralny bez względu na to, czy to się panu G podoba, czy
        nie. Mundurek zaś został symbolem owego światłego /G/ kierunku zmian - sama tak
        czuję i szlag mnie trafia. Właśnie się zastanawiam, czy w szkole mojego dziecka
        można przegłosować, że mundurek jest dowolny w niej... że każden jeden ubiór
        jest mundurek. Albo chociaż glany mundurowe z obowiązkowymi stringami dla obu
        płci. Na mnie ten pan minister i pomysły jego działają tak, że tracę panowanie
        nad sobą. I wcale się nie zdziwię, jeżeli moja latorośl zareaguje tak samo. I
        zupełnie się nie zdziwię, jeżeli w naszej szkole staną wszystkie stany- grono z
        dzieckami i rodzicami jak jeden mąż... przeciwko owym zmianom. Bierny opór i
        ogólny sabotaż. Żeby nie spieprzyć tego, co jest. Sabotowanie ministra edukacji
        smutne jest, ale popieranie pomysłów jego - znacznie mniej wychowawcze.

        I robię sobie listę imienną posłanek i posłów, co za ustawą głosowali. Ja na
        nich głosować nie będę, choćby barwy partyjne ostro pozmieniali. Howgh.
        • belaqua Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 00:59
          NIe tylko to twoje "Howgh" wskazuje, żeś czerwona do szpiku kości...:))))
          • magdolot Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 01:08
            A wiesz ty, słoneczko, jakiego koloru jest szpik? Koloru szpikulca?
            • belaqua Re: Opozycja znów zbojkotowała głosowanie nad ust 08.03.07, 01:12
              No cóż, gwiazdeczko (czerwony olbrzymie?), szpik kostny jest żółty albo
              czerwony, nie taki ze mnie tuk, jak widzisz...:))))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka