Dodaj do ulubionych

Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu

16.03.07, 18:27
Jak twierdzi miał tam spotkanie z przedstawicielem KGB. Aleksander Pruszyński
powiedział Polskiemu Radiu, że funkcjonariusz ostrzegł go, że jeśli nadal
będzie zajmować się działalnością szkodzącą interesom Białorusi to grozi mu
odpowiedzialność karna lub zakaz wjazdu na terytorium Białorusi.

Hrabia zajmuje się działalnością publicystyczną - wydał m.in. w formie
broszury wywiady z liderami białoruskiej opozycji. Bywa również na
opozycyjnych demonstracjach.

Pruszyński mieszka w Mińsku. Jest synem znanego polskiego pisarza i dyplomaty
Ksawerego. Jego żoną jest obywatelka Białorusi.
----------
Polacy mieszkajacy w Toronto mieli "przyjemnosc" poznac
Aleksandra hr Pruszynskiego - autor notki zapomnial wspomniec pan hrabia ,
oprocz bycia synem Ksawerego i mezem Bialorusinki, jest zwyczajnym
swirem.Psychol jak rzadko.
Obserwuj wątek
    • 2560a Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 18:27
      Polacy mieszkajacy w Toronto mieli "przyjemnosc" poznac
      Aleksandra hr Pruszynskiego - autor notki zapomnial wspomniec pan hrabia ,
      oprocz bycia synem Ksawerego i mezem Bialorusinki, jest zwyczajnym
      swirem.Psychol jak rzadko.
      • rakkar5 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 18:38
        Jest świrem, bo... ?
        Serio się pytam, nie znam gościa.
        • billy.the.kid Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 18:41
          a co to takiego ta HRABIA.
          • bronimir Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 22:02
            billy.the.kid napisał:

            > a co to takiego ta HRABIA.




            To coś takiego, co od lat 20tych ub wieku nie istnieje. Polski Parlament
            zlikwidował te tytuły. Nadawane przez cara.
            • nairias Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 22:29
              A w kilka lat polski parlament te tytuły znów przywrócił, unieważniając konstytucję marcową, która owe znosiła. Od tego czasu nikt nie zniósł, nawet władza PRL (zbyt głupi byli), więc tytuły obowiązują.

              A jeśli nadane przez cara, to polski parlament nie ma mocy, aby je znieść.
              • xs550 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 23:01
                Wybacz ale bzdury piszesz. Panstwo polskie nie uznaje zadnych tytulow tego typu. I nikt nigdy ich nie przywracal. Przypomne ci tylko, ze dzisiejsza RP jest czyms co sie zwie REPUBLIKA. Nota bene, carow tez juz nie ma. :)
                • semperfrei Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 17.03.07, 03:08
                  Ale np. Francja i Niemcy tez sa "republikami",
                  a hrabiów i podobne "historyczne" tytuly etc. maja i uznaja.
                  I nawet do dowodów/paszportów wpisuja.
        • obalmykaczyzm Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 17.03.07, 00:39
          Zejdz do mojego wpisu pt "Olek P: Hrabia co psy obrabia". Znam faceta od
          wielu lat i jest on mocno kopniety w czaszke. Byl posmiewiskiem w Nowym Jorku,
          gdzie nie mial odwagi przedstawiac sie jako hrabia, bo wszyscy co go znali
          wybuchali smiechem.
          A pewna autentyczna hrabina (Wolowska) wyrzucila go z przyjecia bo zaczal
          krytykowac umeblowanie w jej domu. Mial zakazany wstep.
    • mayday100 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 18:46
      Niech uważa, bo z czasem może być zaksięgowany jako TW ;}
    • 2560a Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 18:54
      "..grozi polskiemu hrabiemu..."Czy hrabia to tytul lokalny czy uniwersalny?
      Bo szczerze mowiac np tytuly jakichs kaukaskich czy innych bialoruskich
      dobrze urodzonych to mi zwisaja. Im pewnie nasze tez.
    • shoovar Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 19:00
      lepiej bysice juz zatytulowali np.
      bialoruskie pospolstwo grozi polskiemu hrabiowi....
    • tenare Jaśnie Pan Hrabia Kurdemol. 16.03.07, 19:05
      Janie! Podaj kapcie Jaśnie Panu, bo cię wywalę na zbity pysk, chamie...
      • kruk51 Re: Jaśnie Pan Hrabia Kurdemol. 16.03.07, 21:13
        Dla tych co nie wiedzą ! Takich hrabiów przedwojenna Polska miała całe kopy.
        Jeden oryginał się znalazł w Polsce. O dziwo przetrwał komunę i popularny był
        w kulturze. Wszyscy go znamy ! Tak ! tak ! to Hrabia Dzieduszycki.
        • xs550 Re: Jaśnie Pan Hrabia Kurdemol. 16.03.07, 23:03
          No tak, ale w przypadku Dzieduszyckiego to byl chyba raczej chwyt reklamowy, taka promocja, hehe... Watpie czy on sam uwazal sie za "hrabie".
    • zfd3 Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 19:07
      KGB ma rację gonić oszołomstwo nzłożone z oszustów politycznych na zbity pysk
    • mister1 Ksawery Pruszynski 16.03.07, 19:14
      znakomitego pisarza Ksawerego Pruszynskiego zamordowali komunisci w
      upozorowanym wypadku ( byl wtedy poslem w Hadze).
    • the.gypsy Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 19:27
      przedwojenna ustawa zakazuje uzywania tytulow szlacheckich i obowiazuje nadal.
      • nairias Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 22:32
        Nie obowiązuje żadna taka ustawa, mało tego, taka ustawa nigdy nie istniała. Konstytucja marcowa tylko zniosła tytuły, a nie zakazywała ich użycia. A konstytucja kwietniowa zniosła marcową, tym samym przywróciła je. Od tego czasu nikt nie uchwalił ustawy znoszącej lub zakazującej tytułów.
        • xs550 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 23:07
          Twoje rozumowanie nie mogloby byc bardziej bledne! Konstytucja kwietniowa zostala uniewazniona po wojnie i wszystkie ustawy zasadnicze po niej odnosza sie do konstytucji marcowej. Tak wiec od lat dwudziestych z prawnego i konstytucyjnego punktu widzenia w Polsce tytuly tego typu po prostu nie istnieja (oczywiscie konstytucja kwietniowa tez nie przywracala zadnych tytulow, nie wiem skad to wymysliles). Co oczywiscie nie oznacza, ze roznego rodzaju odbitki nie maja prawa sie tytulowac kim chca: krolami, hrabiami, ksieciami, itp. Na przyklad ja jestem cesarzem. ;)
          • nairias Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 17.03.07, 10:16
            Nikt nie przywrócił ważności konstytucji kwietniowej. Natomiast jeśli nawet by uznać twoje błędne rozumowanie, to 3RP obaliła stalinowską ustawę zasadniczą, więc wciąż ciągłością prawną jest konstytucja kwietniowa.

            A różnica polega na tym, że kto jest arystokratą, będzie nim, a kto się samowolnie nim ogłasza, nigdy nie zostanie zaakceptowany w towarzystwie i będzie mógł się przechwalać przed podobnymi mu plebejskimi znajomymi :)
    • uu1 Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 19:36
      Co za idiota pisał tę notkę? Jaki hrabia?
      > Jak twierdzi miał tam spotkanie z przedstawicielem KGB. Aleksander Pruszyński
      > powiedział Polskiemu Radiu, że funkcjonariusz ostrzegł go, że jeśli nadal
      > będzie zajmować się działalnością szkodzącą interesom Białorusi to grozi mu
      > odpowiedzialność karna lub zakaz wjazdu na terytorium Białorusi.
      A w jakim kraju jest inaczej?
      • anbowi Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 19:52
        Pewnie hrabia galicyjski, polska szlachta nie miała tytułów.
        • uu1 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 20:13
          anbowi napisała:

          > Pewnie hrabia galicyjski, polska szlachta nie miała tytułów.
          Fakt, że trudno było w Krakowie rzucić kamieniem aby nie trafć w hrabiego.

          ------------
          • grba hrabia 16.03.07, 21:15
            Pruszyńscy są hrabiami papieskimi, otrzymali tytuł na przełowmie XVIII/XIX w.
            Konstytucja RP z dnia 17 marca 1921 r. (tzw. marcowa):
            Art.96.
            [...]Rzeczpospolita Polska nie uznaje przywilejów rodowych ani stanowych, jak
            również żadnych herbów, tytułów rodowych i innych z wyjątkiem naukowych,
            urzędowych i zawodowych. Obywatelowi Rzeczypospolitej nie wolno przyjmować bez
            zezwolenia Prezydenta Rzeczypospolitej tytułów ani orderów cudzoziemskich.

            • eeeee1 Re: hrabia 16.03.07, 22:23
              no tak ale konstytucja kwietniowa juz zezwala na uzywanie takich tytulow;
              • xs550 Re: hrabia 16.03.07, 23:09
                Konstytucja kwietniowa zostala zniesiona po wojnie i pozniejsza legislacja byla oparta o konstytucje marcowa. Poza tym w ktorym miejscu konstytucja kwietniowa zezwalala na te tytuly? Mozesz zacytowac?
                • nairias Re: hrabia 18.03.07, 14:30
                  Mogę zacytować:

                  USTAWA KONSTYTUCYJNA z 23 kwietnia 1935 r. (Dz. U. R.P. nr 30, poz. 227)
                  Rozdział XIV. Przepisy końcowe, Art. 81.
                  (2) Jednocześnie uchyla się ustawę z dnia 17 marca 1921 r. (Dz.U.R.P. Nr 44 poz. 267) wraz ze zmianami, wprowadzonymi ustawą z dnia 2 sierpnia 1926 r. (Dz.U.R.P. Nr 78 poz. 442) z wyjątkiem art.99, 109-118 i 120.

                  Podaj natomiast przepis konstytucji stalinowskiej, który by uchylał konstytucję kwietniową. Samo zastąpienie jednej konstytucji drugą nie gwarantuje bowiem ex lege uchylenia przepisów w dziedzinach, którym nie nadano nowej regulacji w nowszej konstytucji. Na dodatek, nawet uchylenie konstytucji kwietniowej w całości nie gwarantuje takiego stanu prawnego, jaki proponujesz, ponieważ nastąpiłoby to tylko w przypadku uznania nieważności konstytucji kwietniowej z mocą na dzień jej wejścia w życie, a to by nastąpić nie mogło, ponieważ konstytucja kwietniowa została uchwalona i wprowadzona zgodnie z zasadami konstytucji marcowej.
    • guantanamero konstytucja marcowa zniosla tytuly i przywileje 16.03.07, 19:53
      stanowe. jakie ma wiec znaczenie ze ten pan nazywa sie hrabia? ludzie , jest 21-szy wiek.
      • nairias Re: konstytucja marcowa zniosla tytuly i przywile 16.03.07, 22:33
        A kwietniowa znosiła marcową. XXI wiek nie ma nic do tytułów, chyba tyle, że coraz więcej nowobogackich na siłę doszukuje się pochodzenia jeśli nie od Aleksandra Macedońskiego to przynajmniej od Cezara :)
    • ubu_roy [...] 16.03.07, 19:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • m-kow Hmmm... 16.03.07, 20:10
        Twoja polszczyzna urzekła mnie nawet bardziej niż twoje poglądy...
        Zwolni się lada chwila miejscówka po Gut, może byś podoradzał ?
        Pasowałbyś, uwierz mi na słowo.
        • ubu_roy Re: Hmmm... 17.03.07, 11:39
          Nie jestem przekwitujaca baba jak pani Gut ktorej mozg domaga sie hormonow. Ale
          chetnie ci doradze. Zainteresuj sie dziewczynko swoim mozgiem. Ktos najwyrazniej
          zrobil ci ogromna krzywde pozbawiajac naturalnej kazdemu czlowiekowi zdolnosci
          do werbalnej autoekspresji. Kazda kreatura ktora uzurpuje sobie prawo do
          cenzurowania czyjegos slownictwa jest zwyklym zboczencem i powinna byc leczona w
          zakladzie psychiatrycznym. Jezeli jakies slowo wywoluje u ciebie negatywna
          reakcje to jest to wlasnie symptom tej choroby. Nie ma brzydkich,
          niecenzuralnych, wulgarnych czy tez rynsztokowych slow. Sa tylko brzydcy, glupi
          , prostaccy i zaklamani ludzie ktorzy ich nie uzywaja co w moim przypadku jest
          nieprawdziwe bo ja jestem szczery, inteligentny i piekny. Ten kto kontroluje
          slowa kontroluje mysli. A ten kto kontroluje ludzki sposob myslenia stosujac
          represje i cenzure powinien byc roztrzelany. Dla dobra wszystkich i kazdego z
          osobna. Taka jest moja rada. Albo zaczniesz myslec albo twoj zniewolony umysl
          przedzej niz pozniej obroci sie przeciwko tobie.
    • apf Plan`dla Mas 16.03.07, 20:42
      Zająć Białoruś, proszę.
    • arahat1 sily bezpieczenstwa kazdego panstwa maja prawo 16.03.07, 21:14
      bronic bezpieczenstwa sewgo kraju nawet przed jakims hrabia?? a kto to jest
      hrabia/?? czy to jaksa choroba?
      • nairias Re: sily bezpieczenstwa kazdego panstwa maja praw 16.03.07, 22:34
        Biedne dziecko nie słyszało o takim tytule jak "hrabia"?
        • partisan76 Nairias - daj spokoj :) 16.03.07, 23:30
          Nie widzisz, ze to sa ci sami kolesie pod roznymi nickami? Nie ma sensu z nimi dyskutowwac - przegladnij sobie historie tego watku - sami sie osmieszaja. Podobnie bylo w czasie wyborow prezydenckich na Bialorusi. Zaroilo sie nagle od chlopaczkow. Ale taka maja prace, wiec...
          Latwo ich rozpoznasz - podaja nigdzie nie potwiedzone informacje (jesli podaja zrodla - tlumacza je wybiorczo), uzywaja okreslen 'powszechnie wiadomo' itp, maja bardzo podoby styl wypowiedzi... i nie sa zbyt bystrzy :)

          pozdroofka :)
          • nairias Re: Nairias - daj spokoj :) 17.03.07, 10:19
            Wiem, że powinienem dać spokój, ale ludzie to czytają i trzeba w końcu odkłamać dekady PRL i progpagandę antyziemiańską.
    • ablaszczuk6 Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 21:14
      A co Pan Hrabia czeka na zmianę władzy i ... odzyskanie " swoich " dóbr, czy
      mało mu dóbr kanadyjskich i polskich, niech od nas żąda zwrotu tzw. mienia, my
      chętnie oddajemy. Czy Ci Panowie Hrabiowie nie wiedzą, że dzisiaj oddanie
      dawnych dóbr to skrzywdzenie narodu, tego głównie który już nie pamięta młodości
      Pana Hrabiego i jego majątku - który najczęściej należy do martwej historii.
      • nairias Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 22:36
        Historia nie jest martwa a jak "lud" zarządza własnością ziemiańską świetnie widać po kondycji rolnictwa w krajach pokomunistycznych. W jak najlepszym interesie narodu jest, aby ziemiaństwo te majątki odzyskało.
        • xs550 Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 23:12
          Nie rozsmieszaj ludzi. W calej historii Rzeczpospolitej nie bylo gorszych zarzadcow od tzw. "artystokratow". To co jest teraz to jest bajka w porownaniu np. do okresu przedwojennego kiedy na ziemiach roznych "hrabiow" byl syf i nic wiecej. Aha, i oni nigdy nie odzyskaja swoich majatkow bo bylo cos takiego jak reforma rolna. Moze zapomnialo ci sie? Hehe...
          • nairias Re: Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 17.03.07, 10:30
            Nie zapomniało mi się, ale ta reforma została przeprowadzona niezgodnie z prawem i za niedługo zostanie obalona (niezgodnie nawet z komunistycznym prawem, co ładnie ukazuje, jak tępi to ludzie byli). Jest to po części wyjaśnione na stronach Krakowskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, www.ptzkrakow.republika.pl/ . A jeśli chcesz "hehe", to wiedz, że nawet Putin oddaje majątki (lub odszkodowania) przejęte po 1917r.

            Co do zarządu majatków przez ziemian - kolejna bzdura, że były źle zarządzane. Zapoznaj się z faktami, a nie propagandą Trybuny Ludowej na temat arystokracji. Ten 1% źle zarządzanych majątków stał się widoczny, a zapomina się o 99% świetnie gospodarowanych.

            Polecam w tym względzie np. majątek Stadnickich ze Szczawnicy, Rudzińskich z Osieka jako modelowe przykłady zarządzania i działań dla podniesienia poziomu okolicy.

            Jeśli natomiast chodzi o "zacofanie", to fakt, że nie w każdej wsi była elektryczność należy złożyć na karb złej ogólnej sytuacji gospodarki polskiej po 123 latach rozbiorów i wojnie światowej, której front najintensywniej przetaczał się przez nasze ziemie. Poza tym stopnień rozwoju technologicznego całej ludzkości był niższy i wiele rozwiązań było dopiero w powijakach.
    • partisan76 Oj,chlopaki z KGB wyraznie sie dzis nudza na forum 16.03.07, 21:23
      gazety/
    • kozaczek3 Wpadną do niego na rewizję antyteroryści Białorusc 16.03.07, 22:00
      Sprawdzą czy nie sprzedał broni Gruszce.
    • el_triste Hrabia 16.03.07, 22:11
      Tytuły hrabiowske nadawali zaborcy, więc w zasadzie powinien być wstyd się
      przyznawać. A do tego na przeszkodzie posługiwaniu się tytułami szlacheckimi
      stoi kilka pierdołek takich jak m.in. konstytucja z 1921 znosząca tytuły jawnie,
      czy obecna konstytucja ustanawiająca Polskę jako republikę.
      • nairias Re: Hrabia 16.03.07, 22:38
        Nieuczonym po raz kolejny powtórzę, że konstytucja kwietniowa unieważniła marcową.

        Obecna zaś konstytucja ustanawiająca w Polsce socjalizującą republikę nic nie ma do tutułów. Udowodnij zależność zniesienia tytułów od przekształcenia państwa w republikę, a Nobel murowany.
        • xs550 Re: Hrabia 16.03.07, 23:14
          Okej, jakis oporny na wiedze jestes. Obecna konstytucja nie uznaje zadnych tytulow. Nazywac hrabia moze sie kazdy ale nic z tego nie wynika. W swietle prawa nie ma zadnych murgrabiow czy hetmanow koronnych czy innych aberacji. A konstytucja kwietniowa byla prawnie zniesiona po wojnie.
          • nairias Re: Hrabia 17.03.07, 11:13
            Jestem oporny na kłamstwo i ignorancję. Obecna konstytucja nie wspomina nic o tytułach, a dla stwierdzenia faktycznego stanu prawnego odsyłam do wcześnijeszych moich postów.

            Dawniej w świetle prawa w Polsce też nic nie wynikało z tytułu np. księciaczy hrabiego. Liczyła się pozycja człowieka.

            Tytuły zaś były używane jak teraz np. tytuły naukowe, czyli jako grzecznościowa formuła w kontaktach towarzyskich i oficjalnych. Wskazywały też, że ktoś pochodz z (zwykle) zamożnej i kulturalnej rodziny. Teraz to wraca wraz z odzyskiwaniem przez przedwojenne towarzystwo pozycji i znaczenia.
            • el_triste Re: Hrabia 17.03.07, 11:45
              No cóż, fakt że nie jestem konstytucjonalistą, ale tytuły hrabiowskie jako
              dziedziczne i jasno umiejscowione w strukturze monarchii stoją dla mnie w
              sprzeczności z:

              Art. 2.
              Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym
              zasady sprawiedliwości społecznej.

              oraz

              Art. 32.
              1. Wszyscy są wobec prawa równi.

              Nie wynika z tego, że nie można siebie tytułować hrabią, diukiem, parem ani
              rycerzem jej królewskiej mości, ale z takiego tytułowania nic nie wynika. O ile
              jakiś starzec może mieć ochotę zwać się hrabią, to dziennikarze jako piąta
              władza demokratycznego kraju, w którym wszyscy są równi, powinni przede
              wszystkim go wyśmiać, a dopiero potem zajmować się innymi kwestiami. No ale
              widać taka nasza polska mentalność, lata monarchii i zaborów jakoś się w
              psychice odbiły i facet tytułujący się hrabią budzi szacunek, podczas gdy
              powinien budzić niesmak jako próbujący wywyższyć się spośród równych.
              • nairias Re: Hrabia 17.03.07, 16:44
                Zasady sprawiedliwości społecznej to socjalistyczny wymysł, jeśli jest sprawiedliwość, to każda, a czy wobec tego RP nie uwzględnia innej sprawiedliwości poza społeczną? Już samo to pokazuje, jak danna jest nasza obecna konstytucja, pisana pod dyktando lewactwa wszelkiej maści.

                Ad meritum jednak: oczywiście, że z tytułowania nic nie wynika, poza względami towarzyskimi oraz protokołem oficjalnym. Wszyscy są równi, ale jeden jest pan Kowalski, drugi profesror Kowalski, a trzeci książę Kowalski :) Czy pana i profesora będziesz wyśmiewał za to, że używa tytułu?

                Zaręczam też, że nie trzeba być starcem, aby tytułów używać, zdziwiłbyś się, jak wielu młodych jest do nich przywiązanych i jak często używa się ich na zachodzie Europy. Obecna kultura i obyczajowość polska to wytwór parobków w latach powojennych i ubeckich nuworyszów w czasach ostatnich, trudno więc wymagać wysokiego stopnia cywilizacji.

                Oczywiście tytuł nie powinien być pretekstem do żądania dla siebe nadzwyczajnego szacunku z tego powodu. Ale właściwie nikt tego nie praktykuje, a jeśli znajdzie się jakiś wyjątek, to tylko potwierdza regułę
                • el_triste Re: Hrabia 17.03.07, 23:48
                  Jeśli chodzi o tytuł profesora i inne naukowe to są one mocno osadzone w
                  prawodawstwie (tytuły naukowe i zawodowe pochodzą z ustawy o szkolnictwie
                  wyższym), hrabia - nie jest. Poza tym, żeby tytułować się jakimś tytułem
                  naukowym lub zawodowym trzeba się czymś wykazać, nie wystarczy się urodzić w
                  odpowiedniej rodzinie.

                  Co do reszty, stan obecny jest taki jaki jest, pewnie masz rację co do tego, że
                  mnóstwo ludzi każe się tytułować jakimiś dziwnymi tytułami. Ja chyba jestem
                  idealistą i wierzę w świat w którym każdy człowiek rodzi się równy. Tytuły
                  dziedziczne kłócą mi się z wizją świata jako społeczności równo uprawnionych
                  jednostek. Jakoś istnienie dziedzicznych czy możliwych do kupienia tytułów nie
                  jest dla mnie wyznacznikiem poziomu zaawansowania cywilizacyjnego.
                  • nairias Re: Hrabia 18.03.07, 14:18
                    A ja w taki świat nie wierzę z prostej przyczyny - jeden rodzi się w murzyńskiej chacie, drugi ma za ojca księcia Walii, a trzeci multimilionera. Gdzie tu równość szans?

                    Dziedziczenie majątku po rodzicach jest znacznie bardziej przeciw zasadzie równości społeczeństwa niż dziedziczenie tytułów.

                    Też jestem idealistą, ale nie zabija to we mnie realizmu. Trzeba zmieniać na lepsze to, co zastaliśmy, ale nie żyć w jakimś własnym wydumanym świecie.
      • semperfrei Re: Hrabia 17.03.07, 03:15
        > Tytuły hrabiowske nadawali zaborcy,

        Szefie: Slask nie byl pod zadnym zaborem !
    • wojtek2784 polskiemu hrabiemu tytul nadal diuk Lukaszenko ? 16.03.07, 22:52
      Z tymi tytulami w XXI wieku to lekka przesada ? Tytuly baronow kupowano w
      Galicji za calkiem skromne pieniadze .
    • xs550 anachronizm 16.03.07, 22:58
      Czy przypadkiem tytulowanie kogos "hrabia", "ksieciem" czy "hetmanem koronnym" nie jest lekkim anachronizmem? W Polsce juz dosc dlugo nie ma hrabiow. Chyba, ze Bialorus uznaje jego "tytul"... Ale watpie.
    • bogdan331 Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 22:59
      po przeczytaniu postów jestem pewien ,że wrociliśmy do epoki tow. gomułki ludowa
      ojczyzna wróciła !!!!!! brawo!!!!!!!ku.. ile debili mamy w kraju!!!!
    • olias Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 16.03.07, 23:26
      łoj! patrząc na fotkę to tak sobie myślę, że kiedyś jakąś hrabinę stangret
      musiał zadowolić.
    • obalmykaczyzm Olek P - Hrabia co psy obrabia 16.03.07, 23:44
      "Hrabia" Aleksander Pruszynski, glupi bratanek Ksawerego, jest becwalem i
      hochsztaplerem dobrze znanymn w Kanadzie, ale takze w Ameryce. Kiedys
      Pruszynski zatrudniony w charakterze ksiegowego w jakiejs polskiej gazetce,
      zostal wyslany do biura japonskiej formy upomniec sie o niezaplacony rachunek
      za reklame. Przyszedl do Biura, ale nikogo nie zastal. Wiec wszedl do gabinetu
      szefa, wzial gruby czarny flamaster i poczal smarowac na snieznobialych
      scianach duzymi literami: Durni Japonce nie zpalacili rachunku.
      W tym momencie japonski szef wszedl do pokoju i ujrzal jakiegos kretyna
      mazacego po scianach. Wzial go wiec za kolnierz i spuscil ze schodow z pomoca
      siarczystego kopniaka w tylek. "Hrabia" wrocil do redakcji, gdzie czekala juz
      na niego policja wezwana przez japonskie biuro.
      Po tej przygodzie "hrabia" wyjechal do Kanady i tak wydawal jakies grafomanskie
      pisemko.
      Trust you me: Olek Pruszynski to becwal kopniety w czaszke.
    • kozaczek3 Tytuł hrabiego nic nie daje,Ale o Dyrektora o ho,h 16.03.07, 23:53
      Ten tytuł pozwala nawet na porównanie Pałacu Prezydenta do szamba.
      A samego Prezydenta do schizofrenika.
      Tytuł o Dyrektora to ho, ho.
    • neiden Białoruskie KGB grozi polskiemu hrabiemu 17.03.07, 00:40
      wydaje mi sie ze,polski"hrabia" ma wiecej szczescia niz rozumu.na jego
      przykladzie widzimy jak byla "pomylona" polska arystokracja.pozatym stwierdzam
      ze bialoruskie kgb musi byc bardzo cierpliwe i wyrozumiale.
      • janosik6 Bialorusini powinni pobrac nauki jak sie z takimi 17.03.07, 01:06
        palantami , jak ten przyglup hrabia rozmawia w polsce.
        Spalowac aby sladow nie bylo i kopniakami do granicy z pogonic.
        A w najjasniejszej zbieraja tych dinozaurow aby budowac inteligencje od podstaw.
        • jednapani Chyba czegos nie zrozumialam ... 17.03.07, 01:20
          Ktos napisal, ze tytuly hrabiowskie byly nadawane przez cara.
          Widywalam czesto hrabine Zoltowska, jej corke hrabine Zamoyska
          jej meza, ich troje dzieci.
          Najlepiej pamietam Gabriele, ktora wyjechala do Norwegii.
          Wiem tez ze ich najmlodszy syn ma (chyba) stadnine koni.
          Czy ich tytuly tez zostaly nadane przez cara?
          Czy nie istnieja polscy hrabiowie???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka