t0 Jak można karać za tłumaczenia!? Ja też pomagałem 18.05.07, 00:23 kiedyś przetłumaczyć i co? też mnie zamkną? idiotyzm ostatni! Odpowiedz Link Zgłoś
xegar Niedługo strach będzie dziecku bajkę opowiedzieć 18.05.07, 00:28 Ktoś się w tym dopatrzy opracowania cudzego utworu. Nie wspomnę o drastycznych scenach prucia brzuchów wilkom i ucinania głów czarownicom, sprawiających że baśnie Grimm i Andersena będą dozwolone od lat 15. Xe. Odpowiedz Link Zgłoś
baba60 Karasmierci dla tych, co mowia obycm jezykiem! 18.05.07, 00:57 Kara smierci! Ostatnie chamstwo znac jezyki obce, bo Kaczor to zrobil doktorat bez znajomosci obcego... Jaki pan, taki kram. Bulbaaaaaa! Odpowiedz Link Zgłoś
baba60 Doktorat Kaczora bez znajomosci jezyka, to jak 18.05.07, 01:03 magister Kwasniewskiego-Stolzmanna bez magisterium. I to przeszlo, Panie Ziobro? Bulbaaaaaaaaaaa! Odpowiedz Link Zgłoś
kwadratco Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 18.05.07, 01:22 Widzę, że ten kraj zmierza do absurdu. Przecież to co tutaj się wyrabia przechodzi wszelkie wyobrażenia. Odważe się zacytować dośc popularną bajke "..nie Apokalipsa to już ARMAGEDON!". Powiedzcie mi jak tak można, co sprawia że ludzie są tak nie rozsądni i czy oni wogole nie myśla ? Jak można być egoistyczyn do tego stopnia? Przecież to ludzie tworzą Prawo, a nie Prawo ludzi, chociaż w naszym wypadku widać, że "władza" jest zaślepiona literkami tak bardzo, że zdrowy rozsądek jest na samym końcu. Mam wrażenie, że po woli zaczyna się 3 wojna światowa. Tylko nie będzie już ona bezpośrednia, ludzie nauczeni historią nie będą tym razem sięgać po broń palną albo białą ale poprostu "władza" udeży im do głowy i będziemy się eliminować w jeszcze gorszy i perfidniejszy sposób niż było to kilkanaście lat temu. Wtedy każdy wiedział za co i kiedy. A teraz ? Jak mam JA jako młody obywatel państwa Polskiego to interpretować? jak mam uczyć się morlaności i stawać się inteligętniejszy jak na każdym kroku wszystko co dobre i prawe zostaje zaćmione złem ? Czytałem kilkanaście razy artykuł z gazety.pl, szukałem opini u różnych dziennikarzy i starałem się zrozumieć? Jedyne co mi przychodzi do głowy to "?". Do czego to wszytsko dąży? a co gorsza czy będzie kiedyś koniec? Najbardziej w tym wsyztskim przeraża mnie myśl, że to "ludzie ludziom zgotowali ten los". Cały czas się zastanawiam tak naprawde co będzie dalej, albo czy ma być coś jeszcze... JA jako 21 letni obywatel tego kraju myśle dosłownie o "końcu". To państwo doprowadza mnie do rozpaczy i po woli do śmierci. Mam teraz w głowie jedną wielką niewiadomą, nie wiem co mam robić dalej. odechciewa mi się uczyć, pracować bo i po co ? Przecież wszytsko do czego dąże - ktoś lub coś to zatrzyma. Staram się zobaczyć pozytywy tej sprawy ale nie widze... Wracając jeszcze do akcji policji, jak wogole można było taką akcje zrobić ? Zakładając nawet że jest taki przepis prawny, który zabrania tego typu spraw, jak osoba przy zdrowych zmysłach może doprowadzić do rozpoczęcia takie akcji? Najgorsze jest to że ludzie, w tym wypadku policja wraca po pracy do domu i odcina się od świata "kodeksów" i ogląda z synem, żoną film z napisami... ? Jak ona wogole może spojrzeć drugiej osobie w oczy? Czy już na tyle jesteśmy spaczeni, że nie widizmy co jest dobre a co złe? Idąc tą drogą, jaką - tak myśle - kierowali się policjanci można przecież oskarżyć autorów programów odtwarzających filmy - bo przecież otwieraja oni i używają (mogą!? ale czy to ma znaczenie) zakazane filmy. Przecież nie mają praw do ich otwierania. Myśląc dalej zamknijmy całego Microsofta w Alcatraz bo przecież za jego pomoca możemy łamać prawo.... Komputer ? przeciez to jest zło wcielone same z nim problemy... a to wszytsko sprowadzi się do jednego... człowiek. Staramy się z każdą minutą wymyśleć coś by ułatwić nam życie, by technika była jeszcze bardziej zaawansowana a nie widizmy, że ona idzie do przodu a my sami stoimy w miejscu, albo jeszcze gorzej - przy jej pomocy się cofamy. Gdzie w tym wszystkim sens ? Odpowiedz Link Zgłoś
critto Blog buntu i bojkotu przeciw nalotom i FOCIE 18.05.07, 01:34 Witam, pragnę poinformować o uruchomieniu blogu przeciw organizacji FOTA, nawołującego do BOJKOTU wydawanych przez nie filmów. Oto link: bojkotwydawcowfilmowych.blogspot.com W Imię Wolności!! Critto liberter.webpark.pl Odpowiedz Link Zgłoś
critto Blog - centrum BUNTU i bojkotu przeciw nalotom 18.05.07, 01:29 Witam, pragnę poinformować o uruchomieniu blogu przeciw organizacji FOTA, nawołującego do BOJKOTU wydawanych przez nie filmów. Oto link: bojkotwydawcowfilmowych.blogspot.com W Imię Wolności!! Critto liberter.webpark.pl Odpowiedz Link Zgłoś
onufry.zagloba I pokazaly Ziobry wraz z dupolizami na CO ich 18.05.07, 01:31 tak naprawde stac - ale "afera". Buhahahaha!!! Odpowiedz Link Zgłoś
turtlezzz Nadgorliwe matoły z policji... 18.05.07, 03:24 Jak mi dom okradziono, to nie chciało im się sprawdzić podejrzanych, a dokumentacja fotograficzna przestępstwa nie wyszła, bo aparat się zepsuł. Jak były rozróby przez całe lata w "Wolności", na przeciw komisariatu, to przyjeżdżali po 40 minutach (tak, całą szerokość ulicy musieli pokonać ;). Jak ciało w Łodzi leżało piąty dzień, to się zebrały chłopaki, bo pisali o nich w prasie. Ale nie, nie mają się czym zajmować. Trzeba wsadzić paru społeczników, którzy tłumaczą za darmo filmy. Może nie robią nic wielkiego, ale i tak większe są to dzieła, niźli efekty twórczości niektórych, tak dziś zwanych "artystów", jak Ich Troje, czy inne Jet Sety ;) A najwięcej dzięki naszym kochanym, nadgorliwym palantom stracą ludzie niesłyszący... Odpowiedz Link Zgłoś
przejazd14 Re: Nadgorliwe matoły z policji... 18.05.07, 07:07 turtlezzz napisał: > Jak mi dom okradziono, to nie chciało im się sprawdzić podejrzanych, a dokument > acja fotograficzna przestępstwa nie wyszła, bo aparat się zepsuł. Jak były Niestety za tobą nie stał koncern medialny GUTEK film z nagrodami dla poświęcających życie przy surfowaniu po internecie policjantów. Odpowiedz Link Zgłoś
choodyjr LUDZIE z napisy.org też robili coś legalnego 18.05.07, 03:51 Czy wychodząc na ulicę... mówię treść filmu shrek po polsku (mozna przyjąć że był bez dubbingu) treść która mi się podoba... to łamię prawo tłumacząc go?? nie rozumiem tutaj prawa jest trochę nagięte i dziwne... powinniście zamknąć każdego kto podśpiewuje sobie na mieście... albo wypowie w rozmowie z kimś znaną kwestię z filmu.... TO JEST NIEDORZECZNE!! Kolejną rzeczą, ystałejest to że sam korzm z serwisu napisy.org i przy każdym wpisaniu nazwy filmu na początku otrzymywałem pogrubioną czcionką ładny duży napis wręcz nawołujący do zakupu filmu przez internet... czy to też jest nielegalne? Dalej... wchodzę sobie na stronę (przykładowo wp.pl) widzę przetłumaczony kawałek filmu gdzieśtam w czeluściach serwisu... czy to też złamanie prawa? pownni zamknąć WP... interię... onet... i wszystkie inne serwisy które tlumaczą lub przepisują treści filmów... ;/ Skrótowo... POLSKA POLICJA JEST BRUDNA, SKORUMPOWANA, I SAMA NIE WIE CO ROBI!! Odpowiedz Link Zgłoś
przejazd14 Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 18.05.07, 06:55 slmako napisał: > Pisanie komentarzy juz zabronione w internecie ??? Panowie co wy ??? Zapewne po debacie publicznej okaże się że nie jest to legalne ale i nie jest do końca nielegalne lub szkodliwości jest znikoma. Trzymam kciuki za tych tłumaczy. Z drugiej strony naprawdę warto zwrócić przy ewentualnym zakupie filmu uwagę na logo GUTEK Film – motor tego działania i po prostu taki film sobie darować. Odpowiedz Link Zgłoś
tomekkwr [...] 18.05.07, 06:59 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
3nduro Re: uwolnić ich natychmiast 18.05.07, 10:26 Coraz bardziej jestem przekonany o tym ze obecny rząd to apostołowie.... anarchii Odpowiedz Link Zgłoś
unmonitoredalias Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 18.05.07, 10:20 przejazd14 napisał: > Z drugiej strony naprawdę warto zwrócić przy ewentualnym zakupie filmu uwagę na > > logo GUTEK Film – motor tego działania i po prostu taki film sobie darowa > ć. Tyle na pewno mogę zrobić. Plus oczywiście rozpropagować ten pomysł. Nie byłoby źle, gdyby ludzie na widok logo gutka krzywili się z niesmakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
mxte Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczały .. 18.05.07, 10:28 Co za kretyni.. czy KGP naprawde nie ma sie czym zajmowac? Ale przeciez admina i tlumacza duzo latwiej zlapac niz zlodzieja samochodow. Napisy na napisy.org sa najczesciej duzo lepiej przetlumaczone niz te w kinach i na DVD. Pozatym tam sa napisy do filmow, ktorych nie ma w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
d3xt3r2 Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczały .. 18.05.07, 10:54 Wiecie co aż żal dupe ściska :> no zaniedługo to nie można będzie nic robić bo gg będzie nielegalne i przesyłanie obrazków między userami :/ no przykro mi bardzo ale polska policja przesadza. Aha ja bym chciał osobiście wejść do domu zwykłego funkcjonariusza policji który ma powiedzmy 10-letniego syna który siłą rzeczy GRA NA KOMPUTERZE i może wszystkie jego gry są oryginalne - bo tatusia stać ?? tak a taki typowy funkcjonariusz mający DVD kupuje same oryginały tak ;> bo go na to stać :> nie wydaje mi się pewnie sam sciąga nowości z neta bo tak mu wygodnie a wątpie nie uwłaczając policjantom że zna angielski perfekt. A może powinniśmy się przyjrzeć oprogramowaniu komisariatów policji na każdym komputerze pewnie jest oryginalny system WINDOWS. Jakoś nie chce mi się wierzyć :/ Brawo Policjo - Brawo Polsko - Jesteście ... Odpowiedz Link Zgłoś
zieeew Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 18.05.07, 12:46 Banda sk*****! Odpowiedz Link Zgłoś
marcin.korowiecki Jak komendant policji z Nieporetu... 18.05.07, 14:19 Jak komendant policji z Nieporetu (niedaleko warszawy) szaleje po ulicach swoja BMW Z3 nie przestrzegajac zadnych przepisow, to wszystko ok!!! A jak pare osob zrobilo pozytek ze swoich umiejetnosci, to do pierdla!!! Mi napisy.org pomogly nauczyc sie jezyka!!! Co sie dzieje w tej Polsce. Jestem na emigracji od kilku lat i czesem nie wierze, w to co tam sie wyprawia! Wezcie sie wreszcie za prawdziwych przestepcow do cholery! Odpowiedz Link Zgłoś
ttrk wbrew pozorom niekompetencja 18.05.07, 14:37 Cytat ze stron KGP "Policjanci z województw śląskiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego zatrzymali dziewięć osób zajmujących się prowadzeniem serwisu internetowego udostępniającego napisy do pirackich filmów. Wg mojej wiedzy napisy niekoniecznie są do PIRACKICH filmów. Niech ktoś w KGP nauczy się poprawnie posługiwać językiem polskim, bo kiedy się czyta te ich komunikaty... Odwołując się do cytatu. Jeśli napisy są udostępnione nie do tzw. pirackiego (o piratach :P )filmuto można je udostępniać??????? Odpowiedz Link Zgłoś
critto no to sfilmowac go i rozdmuchac sprawe!! 18.05.07, 19:57 marcin.korowiecki napisał: > Jak komendant policji z Nieporetu (niedaleko warszawy) szaleje po ulicach swoja > > BMW Z3 nie przestrzegajac zadnych przepisow, to wszystko ok!!! jesli tak rzeczywiscie jest, to proponuje to NAGRAC cyfrowka (aby byly widoczne numery rejestracyjne, dobrze jeszcze, aby twarz kierowcy), moze nawet byc telefon komorkowy z kamera, a nastepnie puscic do jakiejs telewizji (np. TVN, program "UWAGA" - podejrzewam ze chetnie przyjma). I dodac cala historie interwencji w tej sprawie. Bedzie niezly material, POWODZENIA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kris.m Re:Zamknąć biblioteki!! 18.05.07, 20:27 Trzeba zamknąć biblioteki, a ludzi którzy wypożyczają książki aresztować, gdyż pozbawiają właścicieli praw autorskich dochodów. Generalnie można by uznać, że sieć bibliotek to organizacja przestępcza, czerpiąca dotacje ze skarbu państwa. O Boże, trzeba przerwać ten absurd!! Precz z korporacjami i zawłaszczaniem kultury i sztuki przez pieniądz!! Odpowiedz Link Zgłoś
robinh00d2 Napisy do filmów - stary serwis 18.05.07, 16:49 Jeden z najstarszych serwisow z napisami do filmow www.napistrefa.px.pl dalej istnieje ale widze ze zablokowali mozliwosc downloadu w nim i sciagaja sie puste pliki z napisami do filmow ktorych nie mozna rozpakowac. Odpowiedz Link Zgłoś
henryczek-czewa Re: Napisy do filmów - stary serwis 18.05.07, 17:56 za http//hatak.pl Tłumaczenie napisów nie jest zabronione wyrokiem Sądu Najwyższego: Sąd Najwyższy: Wyrok z dnia 23 stycznia 2003 r., II CKN 1399/00 Dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości. A więc można je rozpowszechniać bez zgody producenta, bo właścicielem praw autorskich jest tłumacz. link do wyroku: prawo.money.pl/orzecznictwo/sad-najwyzszy/wyrok;sn;izba;cywilna,ic,ii,ckn,1399,00,5568,orzeczenie.html?szukaj=opracowanie+film co o tym sądzić? Odpowiedz Link Zgłoś
lelekkk Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 18.05.07, 19:33 dla mnie śmieszne jest to, że strone redwatch policja od roku próbuje bezskutecznie zamknąć i złapać ludzi którzy nią zarządzaja... a autorów stron z napisami którzy nie stanowią zagrożenia dla innych ludzi aresztuje sie Odpowiedz Link Zgłoś
i.zosia BRAWO! 18.05.07, 23:00 Naslijcie jeszcze GROM na babcie sprzedajace kwiaty przed kosciolem i wreszcie bedzie porzadek w tym kraju! Odpowiedz Link Zgłoś
wtc2004 Podstawa prawna 19.05.07, 17:50 Izba: Izba Cywilna Sygnatura: II CKN 1399/00 Typ: Wyrok SN Opis: Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Cywilna 2004/4/62 Data wydania: 2003-01-23 "Zgodnie z tym przepisem, opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka lub adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego, bez uszczerbku dla prawa pierwotnego. Opracowanie musi mieć charakter twórczy; rozporządzanie nim i rozpowszechnianie zależy od ZEZWOLENIA twórcy utworu pierwotnego, dlatego prawo to określane jest w ustawie jako zależne (art. 2 ust. 2)." PS. Kredyt nalezy sie dla Dreambunny za znalezienie tego cytatu. Odpowiedz Link Zgłoś
izaska Re: Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamieszczał 07.06.07, 11:01 komuna wraca,państwo policyjne,cenzure na wszystko wprowadzą,rozmowy na podsłuchu o ile już nie są...co to sie wyprawia.. Odpowiedz Link Zgłoś
ivienek zal dla polskich wladz... 13.02.09, 10:18 Niechcacy wszedlem na ten temat i po przeczytaniu artykulu i komentarzy az sie zarejestrowalem.... jak dla mnie Polska i wladze Polskie zachowuja sie jak za czasow komuny.. niestety komuchy pieprzone dalej sa, tylko dziala to na troche ukrytych zasadach.. ale nic sie nie zmienilo.. polska przez rzad zawsze bedzie niczym... Odpowiedz Link Zgłoś
marcinzet86 Policja: Zatrzymano 9 osób, które zamie... 05.05.09, 22:58 He śmiechu warte. To juz jakaś paranoja. Czy "szanowne" władze wsadzą mnie także jeśli sam sobie przetłumacze jakiś film na język polski? I to bez różnicy czy w pliku z tekstem czy poprostu znam jezyk i przetłumacze go sobie w glowie! To krzywe rozumienie prawa - HWDP. Odpowiedz Link Zgłoś