Dodaj do ulubionych

Cichocki na szefa MSZ?

28.05.07, 07:09
Cóż, gorej od Fotygi to już być nie może... Pozatym ten Cichocki wygląda na trochę bardziej żywego.
Obserwuj wątek
    • koszalek_opalek1 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 07:09
      Ja chcę Cimoszewicza!!! Przy nim nie było obaw o trzecią wojnę światową
      spowodowaną przez zaognianie stosunków z Niemcami...
      • sybir Re: Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:13
        Mam nadzieję, że dadzą jej jakieś fajne stanowisko, np. ambasadora w Korei
        Północnej.
        • blue911 Re: Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:14
          Nihil novi,ale coz.....PISIK musi jakos lapkami przebierac zeby jeszcze
          utrzymac sie na powierzchni.
          Widza,ze katastrofa sie zbliza i drepcza jak moga: zalosneeeee!
          • login.gazeta1 Przynajmniej nie taki dzikus jak Fatyga. Widziałem 28.05.07, 08:26
            jego wystep w dyskusji na ZDF i nie ma się czego wstydzić. Perfekcyjny niemiecki, przypuszczam że angielski też, dyskutował z niemieckim burkiem z dwóch poziomów wyżej.
            • smieciowekonto PiSduś za PiS.ę,zamienił dziad siekierkę na kijek 28.05.07, 08:51
              Jeszcze dwa lata i wypier....ć na śmietnik historii
              • konread Re: PiSduś za PiS.ę,zamienił dziad siekierkę na k 28.05.07, 09:28
                Ale przynajmniej nie będzie już sławetnego "Nieeee wieeeem" pani Fotygi
    • sumienie.lk Jarosław Kaczyński musi odejść! Już teraz! 28.05.07, 07:09
      Kolejny "nikt" powiedzie Rzeczpospolitą donikąd... I tylko Polski żal.
      • sumienie.lk Kaczyński! Nie męcz się! Odejdź! 28.05.07, 08:18
        My już serdecznie żegnamy i przyznamy honorowy tytuł pierwszego nieudacznika RP.
    • jorge.martinez Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 07:12
      Czyżby już Fotyga zdążyła przeprowadzić wszystkie konieczne czystki? No, no,
      czyszczenie układu geremkowo-cimoszkowego przerwane w połowie?

      Jak długo Cichocki wytrzymałby? Bo nie wierzę, że będzie się wysługiwał
      Kaczyńskiemu tak jak kucharka.
    • sonda.kosmiczna I jaka to róznica? 28.05.07, 07:51
      Fotyga wypełniała dokładnie polecenia Kaczyńskiego a Kaczyńskiemu doradza ten
      właśnie doradca Cichocki,więc jaka to różnica?
      • lady_godziwa Cichocki zamiast Geremka 28.05.07, 08:00
        Fotyga nie powinna byc zastapiona!

        O wiele ciekawsze byly by uklady gdyby Cichocki "wyparl" Gieremka.!
        • sonda.kosmiczna Re: Cichocki zamiast Geremka 28.05.07, 08:10
          Cichocki to druga Fotyga
    • cyndyndanda nastepny figurancik prezia kaczystanu? tak trzymac 28.05.07, 07:58
      !!!
    • bolek1965 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:16
      Michnik po raz kolejny odwoluje ministrow. Czasy kiedy ten biedny czlowiek mogl
      mieszac w polityce dawno minely .
    • je2 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:33
      Najlepsza minister spraw zagranicznych w historii wyrosła tak bardzo, że stanowi
      już zagrożenie dla prezydenta?
    • l.o.r.t.e.a Świetna kandydatura, trzymam kciuki. 28.05.07, 08:38

    • stemp10 Trochę rzwawszy ten Cichocki 28.05.07, 08:46
      Może już nie będzie uuuuuuuuuu yyyyyyyyyyyyyy aaaaaaaaaaaaaa tooooooo Rosja
      yyyyyyyyyy mięso uuuuuuuuuutyyyyyyyyyyyyyy zzzzzzzzzzz Putin zablokować
    • palestrina2005 Polska polityka zagraniczna wreszcie znakomita... 28.05.07, 08:46
      Wreszcie jesteśmy twardzi i twardo bronimy naszych, polskich interesów...

      Ciekawe dlaczego GW się to nie podoba i ciągle miesza...
      • 2.0tdci a nie chce ci sie rzygać? 28.05.07, 09:14
        plastelina, a nie chce ci sie rzygać jak takie pierdoły piszesz?

        rozumiem, kilka srebriników zamiast aviomarinu załatwia sprawe.

        palestrina2005 napisał:

        > Wreszcie jesteśmy twardzi i twardo bronimy naszych, polskich interesów...
    • edi54 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:55

      Procesow globalizacyjnych ,ktore sa glowna dominanta rozwoju cywilizacyjnego
      nikt rozsadnie myslacy nie jest w stanie zatrzymac.Polska ,skutkiem ulomnosci
      intelektualnej jej przywodcow , ich historycznych uprzedzen i rownie
      archaicznych nostalgii moze co najwyzej przeszkadzac i utrudniac procesy
      unifikacyjne (ze szkoda dla siebie samej),ale zadne nowe liberum veto
      nie bedzie skuteczne w dluzszym przedziale czasowym.Trzeba zdecydowanie
      przerwac ten chocholi taniec , przestac sie lekac i wlaczyc sie w
      konstruktywna wspolprace.Wymaga to w pierwszym rzedzie odejscia od
      sarmackiej filozofii (kato-nacjonalistycznej) i przyjaznego otwarcia sie
      na Niemcy i na Rosje.Zachowujac przyjacielskie stosunki z USA czas po temu
      najwyzszy by zrozumiec,ze dla USA jestesmy trzeciorzednym partnerem
      ( granica przyjazni USA do Polski jest i pozostanie granica ich zewnetrznych
      interesow; interesy narodowe Polski znacza dla USA tyle co los piorka na
      wietrze).
    • normalny_facet1 Pani Fotyga zasłużyła na emeryturę polityczną 28.05.07, 08:59
      Cichocki może nie jest najlepszym kandydatem, ale przy Pani Fotydze nawet Pan
      Kononowicz mógłby być dobrym kandydatem (..."moje miasto to Białystok, a moje
      życie to Białystok")
      • albacor Re: Pani Fotyga zasłużyła na emeryturę polityczną 28.05.07, 09:01
        Każdy po niej będzie lepszy.....
    • normalny_facet1 Kononowicz- lepszy od Fotygi, bo nic by nie zepsuł 28.05.07, 09:02
      • algimin Re: Kononowicz- lepszy od Fotygi, bo nic by nie z 28.05.07, 09:32
        "Kiedy ostatnio pytałem go o to, czy pójdzie do MSZ, odpowiedział, że woli czytać "Dialogi" Platona."

        ... no trochę pozer ale bez wątpienia lepszy jest, niż jakiś
        notoryczny czytelnk Biblii;)
        • algimin ps. Marek Cichock i - chyba lepszy bo... 28.05.07, 09:35
          algimin napisał:

          > "Kiedy ostatnio pytałem go o to, czy pójdzie do MSZ, odpowiedział, że woli czyt
          > ać "Dialogi" Platona."
          >
          > ... no trochę pozer ale bez wątpienia lepszy jest, niż jakiś
          > notoryczny czytelnk Biblii;)
    • deboras Fotyga to nieszczęście ale 28.05.07, 09:33
      Cichocki nie jest lepszy; ma więcej wiedzy na temat historii myśli politycznej -
      i na tym jego przewaga nad Fotygą się kończy. Cichocki myśli niezwykle
      schematycznie, nie ma wiedzy o świecie, jest zafiksowany na lęku przed
      Niemcami, zidelogizowanie i kierowanie się resentymentem nie są mu obce,
      zanużony jest raczej w XIX w. i bon motem może ucieszyć zachodnich partnerów,
      ale polityka to nie tylko rozmowy o literaturze i filozofii. Rzeczywistość
      ogląda przez pryzmat teorii, ma ewidentnie skrypt ideologiczny - czyli do
      polityki się nie nadaje. No i nie ma doświadczenia odpowiedniego na to
      stanowisko. Także ta typowa dla pisoidalnych żenująca pycha i przekonanie o
      swojej nadzwyczajnej mądrości - to także nas kompromituje w oczach świata.
      Zdecydowanie zły pomysł.
      • albacor Re: Fotyga to nieszczęście ale 28.05.07, 09:37
        Cała nasza kaczorowata polityka zanurzona jest w XIX wieku. Ot taki skansen i
        obszar chroniony ze względu na niewystępujące już nigdzie indziej podejście do
        świata.
      • algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 09:39
        deboras napisał:

        > Cichocki nie jest lepszy; ma więcej wiedzy na temat historii myśli politycznej
        > -
        > i na tym jego przewaga nad Fotygą się kończy. Cichocki myśli niezwykle
        > schematycznie, nie ma wiedzy o świecie, jest zafiksowany na lęku przed
        > Niemcami, zidelogizowanie i kierowanie się resentymentem nie są mu obce,
        > zanużony jest raczej w XIX w.

        To raczej jakaś zaleta po rządach lokaji Niemiec (UE),
        wachadło musi iść w drugą stronę, ja nie mam lęku przed
        Niemcami po prostu nie lubię tych rodaków
        Gebelsa i Hitlera;)
        • deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 09:50
          staliśmy się politycznie częścią Zachodu, mamy (mieliśmy?) dobre stosunki z
          Niemcami (dzięki "lokajom" - jak wysoce kulturalnie i mądrze się wyraziłeś) -
          wychylenie wahadła w drugą stronę to byłoby zniszczenie tego wszystkiego. Czy
          tego chcesz? Marzy Ci się powrót w objęcia Rosji? A może skłócenie z oboma
          wielkimi sąsiadami i izolacja (na razie)?
          • algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 10:29
            deboras napisał:

            > staliśmy się politycznie częścią Zachodu, mamy (mieliśmy?) dobre stosunki z
            > Niemcami (dzięki "lokajom" - jak wysoce kulturalnie i mądrze się wyraziłeś) -
            > wychylenie wahadła w drugą stronę to byłoby zniszczenie tego wszystkiego. Czy
            > tego chcesz? Marzy Ci się powrót w objęcia Rosji? A może skłócenie z oboma
            > wielkimi sąsiadami i izolacja (na razie)?

            Chłopie mamy XXI!!! wiek nawet Białoruś, może prowadzić
            niezależną politykę Niemcy juz dawno stały się wielkim
            reeksporterem, a g... wartą gospodarką, to ty masz XIX wieczne
            poglądy albo klienci Rosji albo Niemiec.

            Handlować możemy z całym światem i nie musimy uzależniać się
            ani od Niemiec ani od Rosji.
            Marzy mi się niezależnie silne panstwo polskie może być w klubie UE
            ale nie musi.
            • deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 10:45
              możemy prowadzić niezależną politykę, tak jak Białoruś, obawiam się jednak, że
              z podobnym skutkiem. Nic na to nie poradzisz, że w relacjach międzynarodowych
              istnieje splot gospodarki, polityki i bezpieczeństwa; jak również nic na to nie
              poradzisz, że Polska jest średniej wielkości krajem o umiarkowanym znaczeniu w
              Europie i szansą na jego rozwój są ścisłe i przyjazne stosunki z Niemcami i
              innymi krajami UE. Nie zaobserwowałem w dotychczasowej (do 2005 r.) polityce
              zagranicznej RP padania na kolana przed partnerami z UE, obserwuję natomiast od
              2005 roku durnowate potrząsanie szabelką na lewo i prawo. Ponadto nie jesteśmy
              Singapurem czy Nową Zelandią i trochę na XIX wiek zwracać uwagi należy. Ale
              tylko trochę.
              • algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 11:25
                deboras napisał:

                > możemy prowadzić niezależną politykę, tak jak Białoruś, obawiam się jednak, że
                > z podobnym skutkiem. Nic na to nie poradzisz, że w relacjach międzynarodowych
                > istnieje splot gospodarki, polityki i bezpieczeństwa;

                Białoruś podałem jako przykład państwa całkowicie uzależnionego od Rosji
                jednak potrafiącego prowadzić niezależną od Rosji politykę.
                Jest to państwo wiele razy słabsze od Polski, tym większy
                wstyd za nasze tchórzliwe elity z poprzednich lat.
                Akurat nam nie grozi dziś żadne niebezpiecznistwo militarne
                grozi naszej suwerenności zależność od gospodarki Niemiec.
                Bo Rosja energetycznie nam może skoczyć przy naszych
                zasobach węgla.

                > Polska jest średniej wielkości krajem o umiarkowanym znaczeniu w
                > Europie i szansą na jego rozwój są ścisłe i przyjazne stosunki z Niemcami i
                > innymi krajami UE

                > Nie zaobserwowałem w dotychczasowej (do 2005 r.) polityce
                > zagranicznej RP padania na kolana przed partnerami z UE, obserwuję natomiast od
                >
                > 2005 roku durnowate potrząsanie szabelką na lewo i prawo. Ponadto nie jesteśmy
                > Singapurem czy Nową Zelandią i trochę na XIX wiek zwracać uwagi należy. Ale
                > tylko trochę.

                Mamy potencjalnie bardzo duże szanse na niezależny od UE rozwój
                jesteśmy krajem bogatszym surowcowo od Korei czy Japonii
                brakuje nam tylko zdrowej polityki gospodarczej to właśnie
                przez serwilizm wobec Niemiec (UE) ucinaliśmy sobie jaja
                przez ostatnią dekadę tzw. stowarzyszenia.
                Mogliśmy się rozwijać 10% rocznie jak Chiny ale przez
                takich eurolokaji jesteśmy krajem o największej
                emigracji zarobkowej w UE.
                Na XIX-XX wiek oczywiście powinniśmy patrzeć w kotekście
                zachowania potencjału budowy czołgów, haubic czy rakiet
                dlatego należy kupować broń u naszych producentów
                czyli nowe czołgi Twardy zamiast uzywanego
                niemieckiego 30 letniego złomu pt. Leo A4
                • deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 12:13
                  To są jakieś fantazje - jeśli nie potrafimy wydobyć węgla taniej niż inni to
                  tak jakbyśmy go nie mieli, więc o jakim Ty bogactwie surowcowym mówisz?; - skąd
                  niby mielibyśmy mieć kapitał w 1989 r.? urodzić go? skąd miałbyś pieniądze na
                  inwestycje (dziesiątki miliardów)? (czyżbyś był zwolennikiem tezy o obiektywnej
                  wartości majatku trwałego? jeśli tak to nie masz pojęcia czym jest gospodarka
                  wolnorynkowa); - 10% rocznie? w oparciu o węgiel i inne surowce - zalatuje
                  PRLem i drugą Japonią na kilometr...; na czołgach się nie znam - może masz
                  rację. Kuriozalne stwierdzenie o jednoczesnym całkowitym uzależnieniu Białorusi
                  od Rosji i jej niezależnej od tejże Rosji polityce pozostawię bez komentarza -
                  ono mówi samo za siebie.
    • tetradrachma Boże, co za ewenement ! Kompetentny człowiek 28.05.07, 09:37
      w PiS-ie !
    • europea2006 Cichocki to akurat prawdziwy specjalista !! 28.05.07, 09:57
      jaki "publicysta" i "filozof"?? to jest przeciez jeden z najlepszych fachowcow
      w POlsce od stosunkow polsko-niemieckich - konczylam stosunki miedzynarodowe i
      to jest niekwestionowany autorytet dla kazdego studenta !!
      popieram zmiane jak najbardziej!!!!
    • europea2006 nie krytykujcie Cichockiego jak nie wiecie 28.05.07, 10:00
      ludzie ktorzy wchodza na to forum , a nie maja pojecia o stosunkach
      miedzynarodowych i nawet nie wiedza kto to Cichocki mogliby sobie darowac
      wszelkie komentarze , gdyz tylko obnazaja swoja niewiedze, a Cichocki to jest
      wyjatkowo ceniony fachowiec , ceniony zwlaszcze w Niemczech, wiec oszczedzcie
      mu jechania po forach, bo na to nie zasluguje...

      Fotyga bye bye forever!!
    • bar_mleczny "Dialogi" Platona 28.05.07, 10:15
      Cos takiego nie istnieje, nie ma "Dialogów" Platona, sa tylko dialogi,
      min. "Fajdros", "Gorgiasz" czy "Obrona Sokratesa". Nie ma jednego "Dialogu", bo
      tak tak jakby napisać "Dramaty" Szekspira.
      • tetradrachma Re: "Dialogi" Platona 28.05.07, 12:21
        też to zauwazyłem, ale ....nobody is perfect, prawda ?
    • remis1 Czytuje Pan Platona, tego pedała. 28.05.07, 12:57
      Panie Premierze, Panie Wicepremierze, Cichocki propaguje homoseksualizm.
    • ekwiwokacja jesli debile Kaczynscy go mianuja 28.05.07, 13:06
      jest uposledzony jak oni ... na bank!
      W tej koalicji jest wykluczone, by mogl sie znalezc ktos w miare normalny, na
      jakims odpowiedzialnym stanowisku - nie wierze!!
      Kolejny dzien "rzadow" uposledzonej holoty...
      Spieprzac dziady!!!
    • ffamousffatman Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 19:03
      Rozkojarzona kretynka, niepotrafiaca odpowiedziec na jakiekolwiek pytanie, zastapiona zostanie przez kretyna, ktory pytany robi sie agresywny.
    • giles z deszczu pod rynne... 28.05.07, 23:19
      fotyga jest beznadzeijna... ale cichocki tez nieweile lepszy. ogadalem go kilka
      tygodni temu u sabine christiansen w ard czyli w 1. programie niemieckiej
      telewizji w talkshow-e poswieconym stosunkom polsko-niemieckim. jezeli innymi
      jezykami nasz ekspert od stosunkow polsko-niemieckich wlada tak samo jak
      niemieckim to gute nacht:-))) chociaz jezyki to tzw. "male piwo". zamiast
      przedstawic w sensowny sposob pozycje polski w takich sprawach jak rura pod
      baltykiem czy roszczenia niektorych wypedzonych pan cichocki usilowal
      wielomilionowej niemieckiej pubicznosci w wielce zawily i jezykowo niedoskonaly
      sposob wylozyc, ze w niemczech ma wlasnie miejsce proces przeinaczania historii
      2. ws powolujac sie przy tym na jakies debaty wsrod szerokiej niemieckiej
      publicznosci kompletnie nieznanych czwartorzednych historykow. pozatym zadnych
      merytorycznych argumentow. podsumowujac: arogancki, ziejacy agresja i
      kompletnie zamkniety na jakikolwiek dialog - takie wrazenie zrobil na mnie i
      pewnie wielu milionach widzow w niemczech p. marek cichocki.

      pozdrawiam.
      • jankowski1960 Re: z deszczu pod rynne... 29.05.07, 07:03
        nie pieprz, Cichocki niezle mowi po niemiecku. To mu trzeba przyznac.
        zastrzegam , nie lubie PiSu.
    • toja3003 myślę, że Cichocki 29.05.07, 10:49
      jest lepszy od Fotygi. Ma ugruntowaną wiedzę w tematyce międzynarodowej.
    • arian3 Cichocki na szefa MSZ? 29.05.07, 14:41
      Jeżeli jest prawdą,że Cichocki woli czytac platona niź MSZ,to niech lepiej
      czyta nadal Platona.Moim zdaniem P.min.Fotyga jest doskonałym reprezentatem MSZ,
      arian3

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka