t.montana 28.05.07, 07:09 Cóż, gorej od Fotygi to już być nie może... Pozatym ten Cichocki wygląda na trochę bardziej żywego. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
koszalek_opalek1 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 07:09 Ja chcę Cimoszewicza!!! Przy nim nie było obaw o trzecią wojnę światową spowodowaną przez zaognianie stosunków z Niemcami... Odpowiedz Link Zgłoś
sybir Re: Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:13 Mam nadzieję, że dadzą jej jakieś fajne stanowisko, np. ambasadora w Korei Północnej. Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:14 Nihil novi,ale coz.....PISIK musi jakos lapkami przebierac zeby jeszcze utrzymac sie na powierzchni. Widza,ze katastrofa sie zbliza i drepcza jak moga: zalosneeeee! Odpowiedz Link Zgłoś
login.gazeta1 Przynajmniej nie taki dzikus jak Fatyga. Widziałem 28.05.07, 08:26 jego wystep w dyskusji na ZDF i nie ma się czego wstydzić. Perfekcyjny niemiecki, przypuszczam że angielski też, dyskutował z niemieckim burkiem z dwóch poziomów wyżej. Odpowiedz Link Zgłoś
smieciowekonto PiSduś za PiS.ę,zamienił dziad siekierkę na kijek 28.05.07, 08:51 Jeszcze dwa lata i wypier....ć na śmietnik historii Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: PiSduś za PiS.ę,zamienił dziad siekierkę na k 28.05.07, 09:28 Ale przynajmniej nie będzie już sławetnego "Nieeee wieeeem" pani Fotygi Odpowiedz Link Zgłoś
sumienie.lk Jarosław Kaczyński musi odejść! Już teraz! 28.05.07, 07:09 Kolejny "nikt" powiedzie Rzeczpospolitą donikąd... I tylko Polski żal. Odpowiedz Link Zgłoś
sumienie.lk Kaczyński! Nie męcz się! Odejdź! 28.05.07, 08:18 My już serdecznie żegnamy i przyznamy honorowy tytuł pierwszego nieudacznika RP. Odpowiedz Link Zgłoś
jorge.martinez Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 07:12 Czyżby już Fotyga zdążyła przeprowadzić wszystkie konieczne czystki? No, no, czyszczenie układu geremkowo-cimoszkowego przerwane w połowie? Jak długo Cichocki wytrzymałby? Bo nie wierzę, że będzie się wysługiwał Kaczyńskiemu tak jak kucharka. Odpowiedz Link Zgłoś
sonda.kosmiczna I jaka to róznica? 28.05.07, 07:51 Fotyga wypełniała dokładnie polecenia Kaczyńskiego a Kaczyńskiemu doradza ten właśnie doradca Cichocki,więc jaka to różnica? Odpowiedz Link Zgłoś
lady_godziwa Cichocki zamiast Geremka 28.05.07, 08:00 Fotyga nie powinna byc zastapiona! O wiele ciekawsze byly by uklady gdyby Cichocki "wyparl" Gieremka.! Odpowiedz Link Zgłoś
sonda.kosmiczna Re: Cichocki zamiast Geremka 28.05.07, 08:10 Cichocki to druga Fotyga Odpowiedz Link Zgłoś
cyndyndanda nastepny figurancik prezia kaczystanu? tak trzymac 28.05.07, 07:58 !!! Odpowiedz Link Zgłoś
bolek1965 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:16 Michnik po raz kolejny odwoluje ministrow. Czasy kiedy ten biedny czlowiek mogl mieszac w polityce dawno minely . Odpowiedz Link Zgłoś
je2 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:33 Najlepsza minister spraw zagranicznych w historii wyrosła tak bardzo, że stanowi już zagrożenie dla prezydenta? Odpowiedz Link Zgłoś
stemp10 Trochę rzwawszy ten Cichocki 28.05.07, 08:46 Może już nie będzie uuuuuuuuuu yyyyyyyyyyyyyy aaaaaaaaaaaaaa tooooooo Rosja yyyyyyyyyy mięso uuuuuuuuuutyyyyyyyyyyyyyy zzzzzzzzzzz Putin zablokować Odpowiedz Link Zgłoś
palestrina2005 Polska polityka zagraniczna wreszcie znakomita... 28.05.07, 08:46 Wreszcie jesteśmy twardzi i twardo bronimy naszych, polskich interesów... Ciekawe dlaczego GW się to nie podoba i ciągle miesza... Odpowiedz Link Zgłoś
2.0tdci a nie chce ci sie rzygać? 28.05.07, 09:14 plastelina, a nie chce ci sie rzygać jak takie pierdoły piszesz? rozumiem, kilka srebriników zamiast aviomarinu załatwia sprawe. palestrina2005 napisał: > Wreszcie jesteśmy twardzi i twardo bronimy naszych, polskich interesów... Odpowiedz Link Zgłoś
edi54 Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 08:55 Procesow globalizacyjnych ,ktore sa glowna dominanta rozwoju cywilizacyjnego nikt rozsadnie myslacy nie jest w stanie zatrzymac.Polska ,skutkiem ulomnosci intelektualnej jej przywodcow , ich historycznych uprzedzen i rownie archaicznych nostalgii moze co najwyzej przeszkadzac i utrudniac procesy unifikacyjne (ze szkoda dla siebie samej),ale zadne nowe liberum veto nie bedzie skuteczne w dluzszym przedziale czasowym.Trzeba zdecydowanie przerwac ten chocholi taniec , przestac sie lekac i wlaczyc sie w konstruktywna wspolprace.Wymaga to w pierwszym rzedzie odejscia od sarmackiej filozofii (kato-nacjonalistycznej) i przyjaznego otwarcia sie na Niemcy i na Rosje.Zachowujac przyjacielskie stosunki z USA czas po temu najwyzszy by zrozumiec,ze dla USA jestesmy trzeciorzednym partnerem ( granica przyjazni USA do Polski jest i pozostanie granica ich zewnetrznych interesow; interesy narodowe Polski znacza dla USA tyle co los piorka na wietrze). Odpowiedz Link Zgłoś
normalny_facet1 Pani Fotyga zasłużyła na emeryturę polityczną 28.05.07, 08:59 Cichocki może nie jest najlepszym kandydatem, ale przy Pani Fotydze nawet Pan Kononowicz mógłby być dobrym kandydatem (..."moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok") Odpowiedz Link Zgłoś
albacor Re: Pani Fotyga zasłużyła na emeryturę polityczną 28.05.07, 09:01 Każdy po niej będzie lepszy..... Odpowiedz Link Zgłoś
normalny_facet1 Kononowicz- lepszy od Fotygi, bo nic by nie zepsuł 28.05.07, 09:02 Odpowiedz Link Zgłoś
algimin Re: Kononowicz- lepszy od Fotygi, bo nic by nie z 28.05.07, 09:32 "Kiedy ostatnio pytałem go o to, czy pójdzie do MSZ, odpowiedział, że woli czytać "Dialogi" Platona." ... no trochę pozer ale bez wątpienia lepszy jest, niż jakiś notoryczny czytelnk Biblii;) Odpowiedz Link Zgłoś
algimin ps. Marek Cichock i - chyba lepszy bo... 28.05.07, 09:35 algimin napisał: > "Kiedy ostatnio pytałem go o to, czy pójdzie do MSZ, odpowiedział, że woli czyt > ać "Dialogi" Platona." > > ... no trochę pozer ale bez wątpienia lepszy jest, niż jakiś > notoryczny czytelnk Biblii;) Odpowiedz Link Zgłoś
deboras Fotyga to nieszczęście ale 28.05.07, 09:33 Cichocki nie jest lepszy; ma więcej wiedzy na temat historii myśli politycznej - i na tym jego przewaga nad Fotygą się kończy. Cichocki myśli niezwykle schematycznie, nie ma wiedzy o świecie, jest zafiksowany na lęku przed Niemcami, zidelogizowanie i kierowanie się resentymentem nie są mu obce, zanużony jest raczej w XIX w. i bon motem może ucieszyć zachodnich partnerów, ale polityka to nie tylko rozmowy o literaturze i filozofii. Rzeczywistość ogląda przez pryzmat teorii, ma ewidentnie skrypt ideologiczny - czyli do polityki się nie nadaje. No i nie ma doświadczenia odpowiedniego na to stanowisko. Także ta typowa dla pisoidalnych żenująca pycha i przekonanie o swojej nadzwyczajnej mądrości - to także nas kompromituje w oczach świata. Zdecydowanie zły pomysł. Odpowiedz Link Zgłoś
albacor Re: Fotyga to nieszczęście ale 28.05.07, 09:37 Cała nasza kaczorowata polityka zanurzona jest w XIX wieku. Ot taki skansen i obszar chroniony ze względu na niewystępujące już nigdzie indziej podejście do świata. Odpowiedz Link Zgłoś
algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 09:39 deboras napisał: > Cichocki nie jest lepszy; ma więcej wiedzy na temat historii myśli politycznej > - > i na tym jego przewaga nad Fotygą się kończy. Cichocki myśli niezwykle > schematycznie, nie ma wiedzy o świecie, jest zafiksowany na lęku przed > Niemcami, zidelogizowanie i kierowanie się resentymentem nie są mu obce, > zanużony jest raczej w XIX w. To raczej jakaś zaleta po rządach lokaji Niemiec (UE), wachadło musi iść w drugą stronę, ja nie mam lęku przed Niemcami po prostu nie lubię tych rodaków Gebelsa i Hitlera;) Odpowiedz Link Zgłoś
deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 09:50 staliśmy się politycznie częścią Zachodu, mamy (mieliśmy?) dobre stosunki z Niemcami (dzięki "lokajom" - jak wysoce kulturalnie i mądrze się wyraziłeś) - wychylenie wahadła w drugą stronę to byłoby zniszczenie tego wszystkiego. Czy tego chcesz? Marzy Ci się powrót w objęcia Rosji? A może skłócenie z oboma wielkimi sąsiadami i izolacja (na razie)? Odpowiedz Link Zgłoś
algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 10:29 deboras napisał: > staliśmy się politycznie częścią Zachodu, mamy (mieliśmy?) dobre stosunki z > Niemcami (dzięki "lokajom" - jak wysoce kulturalnie i mądrze się wyraziłeś) - > wychylenie wahadła w drugą stronę to byłoby zniszczenie tego wszystkiego. Czy > tego chcesz? Marzy Ci się powrót w objęcia Rosji? A może skłócenie z oboma > wielkimi sąsiadami i izolacja (na razie)? Chłopie mamy XXI!!! wiek nawet Białoruś, może prowadzić niezależną politykę Niemcy juz dawno stały się wielkim reeksporterem, a g... wartą gospodarką, to ty masz XIX wieczne poglądy albo klienci Rosji albo Niemiec. Handlować możemy z całym światem i nie musimy uzależniać się ani od Niemiec ani od Rosji. Marzy mi się niezależnie silne panstwo polskie może być w klubie UE ale nie musi. Odpowiedz Link Zgłoś
deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 10:45 możemy prowadzić niezależną politykę, tak jak Białoruś, obawiam się jednak, że z podobnym skutkiem. Nic na to nie poradzisz, że w relacjach międzynarodowych istnieje splot gospodarki, polityki i bezpieczeństwa; jak również nic na to nie poradzisz, że Polska jest średniej wielkości krajem o umiarkowanym znaczeniu w Europie i szansą na jego rozwój są ścisłe i przyjazne stosunki z Niemcami i innymi krajami UE. Nie zaobserwowałem w dotychczasowej (do 2005 r.) polityce zagranicznej RP padania na kolana przed partnerami z UE, obserwuję natomiast od 2005 roku durnowate potrząsanie szabelką na lewo i prawo. Ponadto nie jesteśmy Singapurem czy Nową Zelandią i trochę na XIX wiek zwracać uwagi należy. Ale tylko trochę. Odpowiedz Link Zgłoś
algimin Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 11:25 deboras napisał: > możemy prowadzić niezależną politykę, tak jak Białoruś, obawiam się jednak, że > z podobnym skutkiem. Nic na to nie poradzisz, że w relacjach międzynarodowych > istnieje splot gospodarki, polityki i bezpieczeństwa; Białoruś podałem jako przykład państwa całkowicie uzależnionego od Rosji jednak potrafiącego prowadzić niezależną od Rosji politykę. Jest to państwo wiele razy słabsze od Polski, tym większy wstyd za nasze tchórzliwe elity z poprzednich lat. Akurat nam nie grozi dziś żadne niebezpiecznistwo militarne grozi naszej suwerenności zależność od gospodarki Niemiec. Bo Rosja energetycznie nam może skoczyć przy naszych zasobach węgla. > Polska jest średniej wielkości krajem o umiarkowanym znaczeniu w > Europie i szansą na jego rozwój są ścisłe i przyjazne stosunki z Niemcami i > innymi krajami UE > Nie zaobserwowałem w dotychczasowej (do 2005 r.) polityce > zagranicznej RP padania na kolana przed partnerami z UE, obserwuję natomiast od > > 2005 roku durnowate potrząsanie szabelką na lewo i prawo. Ponadto nie jesteśmy > Singapurem czy Nową Zelandią i trochę na XIX wiek zwracać uwagi należy. Ale > tylko trochę. Mamy potencjalnie bardzo duże szanse na niezależny od UE rozwój jesteśmy krajem bogatszym surowcowo od Korei czy Japonii brakuje nam tylko zdrowej polityki gospodarczej to właśnie przez serwilizm wobec Niemiec (UE) ucinaliśmy sobie jaja przez ostatnią dekadę tzw. stowarzyszenia. Mogliśmy się rozwijać 10% rocznie jak Chiny ale przez takich eurolokaji jesteśmy krajem o największej emigracji zarobkowej w UE. Na XIX-XX wiek oczywiście powinniśmy patrzeć w kotekście zachowania potencjału budowy czołgów, haubic czy rakiet dlatego należy kupować broń u naszych producentów czyli nowe czołgi Twardy zamiast uzywanego niemieckiego 30 letniego złomu pt. Leo A4 Odpowiedz Link Zgłoś
deboras Re: Fotyga to nieszczęście ale bez przesady;) 28.05.07, 12:13 To są jakieś fantazje - jeśli nie potrafimy wydobyć węgla taniej niż inni to tak jakbyśmy go nie mieli, więc o jakim Ty bogactwie surowcowym mówisz?; - skąd niby mielibyśmy mieć kapitał w 1989 r.? urodzić go? skąd miałbyś pieniądze na inwestycje (dziesiątki miliardów)? (czyżbyś był zwolennikiem tezy o obiektywnej wartości majatku trwałego? jeśli tak to nie masz pojęcia czym jest gospodarka wolnorynkowa); - 10% rocznie? w oparciu o węgiel i inne surowce - zalatuje PRLem i drugą Japonią na kilometr...; na czołgach się nie znam - może masz rację. Kuriozalne stwierdzenie o jednoczesnym całkowitym uzależnieniu Białorusi od Rosji i jej niezależnej od tejże Rosji polityce pozostawię bez komentarza - ono mówi samo za siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma Boże, co za ewenement ! Kompetentny człowiek 28.05.07, 09:37 w PiS-ie ! Odpowiedz Link Zgłoś
europea2006 Cichocki to akurat prawdziwy specjalista !! 28.05.07, 09:57 jaki "publicysta" i "filozof"?? to jest przeciez jeden z najlepszych fachowcow w POlsce od stosunkow polsko-niemieckich - konczylam stosunki miedzynarodowe i to jest niekwestionowany autorytet dla kazdego studenta !! popieram zmiane jak najbardziej!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
europea2006 nie krytykujcie Cichockiego jak nie wiecie 28.05.07, 10:00 ludzie ktorzy wchodza na to forum , a nie maja pojecia o stosunkach miedzynarodowych i nawet nie wiedza kto to Cichocki mogliby sobie darowac wszelkie komentarze , gdyz tylko obnazaja swoja niewiedze, a Cichocki to jest wyjatkowo ceniony fachowiec , ceniony zwlaszcze w Niemczech, wiec oszczedzcie mu jechania po forach, bo na to nie zasluguje... Fotyga bye bye forever!! Odpowiedz Link Zgłoś
bar_mleczny "Dialogi" Platona 28.05.07, 10:15 Cos takiego nie istnieje, nie ma "Dialogów" Platona, sa tylko dialogi, min. "Fajdros", "Gorgiasz" czy "Obrona Sokratesa". Nie ma jednego "Dialogu", bo tak tak jakby napisać "Dramaty" Szekspira. Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma Re: "Dialogi" Platona 28.05.07, 12:21 też to zauwazyłem, ale ....nobody is perfect, prawda ? Odpowiedz Link Zgłoś
remis1 Czytuje Pan Platona, tego pedała. 28.05.07, 12:57 Panie Premierze, Panie Wicepremierze, Cichocki propaguje homoseksualizm. Odpowiedz Link Zgłoś
ekwiwokacja jesli debile Kaczynscy go mianuja 28.05.07, 13:06 jest uposledzony jak oni ... na bank! W tej koalicji jest wykluczone, by mogl sie znalezc ktos w miare normalny, na jakims odpowiedzialnym stanowisku - nie wierze!! Kolejny dzien "rzadow" uposledzonej holoty... Spieprzac dziady!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Cichocki na szefa MSZ? 28.05.07, 19:03 Rozkojarzona kretynka, niepotrafiaca odpowiedziec na jakiekolwiek pytanie, zastapiona zostanie przez kretyna, ktory pytany robi sie agresywny. Odpowiedz Link Zgłoś
giles z deszczu pod rynne... 28.05.07, 23:19 fotyga jest beznadzeijna... ale cichocki tez nieweile lepszy. ogadalem go kilka tygodni temu u sabine christiansen w ard czyli w 1. programie niemieckiej telewizji w talkshow-e poswieconym stosunkom polsko-niemieckim. jezeli innymi jezykami nasz ekspert od stosunkow polsko-niemieckich wlada tak samo jak niemieckim to gute nacht:-))) chociaz jezyki to tzw. "male piwo". zamiast przedstawic w sensowny sposob pozycje polski w takich sprawach jak rura pod baltykiem czy roszczenia niektorych wypedzonych pan cichocki usilowal wielomilionowej niemieckiej pubicznosci w wielce zawily i jezykowo niedoskonaly sposob wylozyc, ze w niemczech ma wlasnie miejsce proces przeinaczania historii 2. ws powolujac sie przy tym na jakies debaty wsrod szerokiej niemieckiej publicznosci kompletnie nieznanych czwartorzednych historykow. pozatym zadnych merytorycznych argumentow. podsumowujac: arogancki, ziejacy agresja i kompletnie zamkniety na jakikolwiek dialog - takie wrazenie zrobil na mnie i pewnie wielu milionach widzow w niemczech p. marek cichocki. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: z deszczu pod rynne... 29.05.07, 07:03 nie pieprz, Cichocki niezle mowi po niemiecku. To mu trzeba przyznac. zastrzegam , nie lubie PiSu. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 myślę, że Cichocki 29.05.07, 10:49 jest lepszy od Fotygi. Ma ugruntowaną wiedzę w tematyce międzynarodowej. Odpowiedz Link Zgłoś
arian3 Cichocki na szefa MSZ? 29.05.07, 14:41 Jeżeli jest prawdą,że Cichocki woli czytac platona niź MSZ,to niech lepiej czyta nadal Platona.Moim zdaniem P.min.Fotyga jest doskonałym reprezentatem MSZ, arian3 Odpowiedz Link Zgłoś