Dodaj do ulubionych

Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kolejarze

01.06.07, 09:18
Ręce precz od peronu we Włoszczowej
Obserwuj wątek
    • lucek471 Re: Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kole 01.06.07, 09:29
      Czas aby nie tylko lekarze, nauczyciele czy kolejarze wyszli na ulice ale
      wszyscy!!!! Bo niedługo kaczory i koczkodan zrobią z polski drugą argentyne
      • navaira Argentynę solidarną :D 01.06.07, 10:03
        Hihihi. Tak to jest, jak się naobiecuje gwiazdki z nieba i w końcu ludzie się o
        nie upominają :D
        • poszeklu Zastrajkuja homoseksuali!!! To koniec kaczystanu!! 01.06.07, 14:02
          Walka sil postepu i homoseksualizmu z Kaczystanem
          przybiera na sile!!!!!!
    • kolargolo Kolejarz zarabia wiecej niz lekarz 01.06.07, 09:36
      i bardzo dobrze bo w naszej socjalistycznej ojczyznie tak wlasnie zawsze bylo i
      zawsze bedzie.
      • aron2004 Re: Kolejarz zarabia wiecej niz lekarz 01.06.07, 09:37
        dziwne, że lekarze mieszkają w willach i jeżdżą limuzynami, a kolejarze
        mieszkają w blokach kolejowych i jeżdżą Poldkami
        • qawsedrftg pisowy (samozwańczy?) propagandzisto 01.06.07, 09:42
          Popatrz pod nastawniami i budkami dróżników: norma to golf II, poldki tylko tam
          gdzie naprawdę ciężko dojechać. Tu piszą ludzie w większości zbyt inteligentni
          by łyknąć stare komunistyczne brednie o lekarskich samochodach (i koniakach).
          • oda_nobunaga Re: pisowy (samozwańczy?) propagandzisto 01.06.07, 09:57
            Tak, bardzo często jeżdzę trasą KRK Wwa i widze biede kolejarzy. Szczere pole ,
            pzrejazd kolejowy z budka a tam golf 3 conajmiej. Dostają kasę za opuszczenie
            pzrejazdu raz na parenascie minut. A ile razy sie słyszy o nie opuszczonym
            szlabanie i wypadkach z tego tytułu
            Śmiech na sali
        • vanilla.dream oto głos ludu ;-) 01.06.07, 09:55
          aron2004 napisał:

          > dziwne, że lekarze mieszkają w willach i jeżdżą limuzynami, a kolejarze
          > mieszkają w blokach kolejowych i jeżdżą Poldkami
        • titta Re: Kolejarz zarabia wiecej niz lekarz 01.06.07, 12:03
          To lecz sie u kolejarza skoro niskie zarobki uwazasz za wyznacznik kompetencji
          i odpowiedzialnosci...
    • pils1 To koleje jeszcze istnieją ? 01.06.07, 09:38

      • qawsedrftg koleje praktycznie nie, kolejarze - tak 01.06.07, 09:42
        ciekawe`
      • marobrze Re: To koleje jeszcze istnieją ? 01.06.07, 10:33
        Tak się składa, że korzystam z usług PKP od 19 lat i z perspektywy tego okresu
        mogę śmiało powiedzieć, że jest to instytucja w której nie zmieniło nic a jeśli
        nawet to bardzo niewiele. Na przykład zmieniło sie to, że w pociągach
        pośpiesznych w przedziałach pojawiły się dywaniki, czasem białe zagłówki na
        siedzeniach, konduktorzy zaczęli nosić ładniejsze koszule i krawaty i większość
        z nich zaczęła używać słów dzień dobry, proszę i dziękuję. To miłe a to tylko
        drobne szczegóły nie mające wpływu na obraz tej instytucji. Co z tego, że
        kierownicy pociągu noszą krawaty jeśli 90% pociągów jest spóźnionych!!! Moje
        odczucia są takie, że jak tylko idę na dworzec PKP to już jestem zdenerwowany,
        bo mając w perspektywie 2 lub 3 przesiadki nigdy nie jestem pewien, że dojadę do
        domu na czas. Mówiąc o pociągach kończących bieg to bankowo 98% z nich dojeżdża
        do końcowej stacji z opóźnieniem. Z utęsknieniem czekam na konkurencje w
        przewozach pasażerskich, która ukręci łeb jednemu z ostatnich bastionów
        komunizmu, jakimi są PKP. I jeśli ktoś powie, że mogę korzystać z innego środka
        lokomocji to niestety trzeba przyznać rację, że to jednak jeden z tańszych
        środków transportu, więc czuję się na niego skazany :).
    • vidi12 Nie strajkuje tylko Policja - jak w PRL 01.06.07, 09:49
      • marobrze I wojsko 01.06.07, 10:34
    • vidi12 Polska PiS-owska - państwo policyjne 01.06.07, 09:51
    • huk256 Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 09:52
      Popieram strajk lekarz - popieram nauczycieli, ale kolejarze przeginają pałę. Reformy kolei nie chcą,ograniczenia zatrudnienia też nie, ale kasę to by ciągneli - WARA! Rozpędzieć ich chociazby policją - a jak zaczną strajkować - pozwalniać z pracy.

      To jest tak samo zachłanna grupa zawodowa jak górnicy - zwłaszcza jak się słyszy o "szkodliwych warunkach pracy" - że co? Jakie szkodliwe warunki? Jak tak do tego podejdziemy to się okaże że WSZYSCY pracują w "szkodliwych warunkach" - sekretarce może monitor wybuchnąć w twarz, nauczyciela moga pobić uczniowie, hydraulik może dostać kawałkiem pekniętej rury, a piekaż zjarać się od temperatury. To co wszystkim dać pomostówki? Ciekawe za co. Kolejarze WARA od publicznej kasy!
      • prawdziwek1 Re: Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 10:14
        huk256-Ty chyba jesteś styropianowcem i solidaruchem od 17 lat wprowadzający
        reformy na kolei z wiadomym skutkiem.Zatrudnij się na PKP będziesz miał same
        profity max.900 zł na rękę i pracę w swiatki ,piątki i niedziele,niezależnie od
        pory dnia i nocy,czy pada śnieg,deszcz,czy też jest mróz 20 st. bdziesz
        zapi..zał na torach bo ruch musi być natychmiast wznowiony.A jak znasz
        conajmniej dwa języki obce to możesz być zatrudniony w kasie biletowej za 800
        zł na rękę.Dalej szybko rzucaj swoją pracę i zatrudnij się na PKP w tej oazie
        samych profitów.
        • huk256 Re: Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 12:18
          > huk256-Ty chyba jesteś styropianowcem

          Co to jest "styropianowiec" - wytłumacz proszę?

          a co do reszty - takie "reformy" to wiesz gdzie mozna sobie wsadzić? Najważniejsze co MUSI zostac zrobione to redukcja zatrudnienia - powiedz mi jak to jest że kolej Niemiecka - o ZNACZNIE wyższym standardzie i bardziej rozbudowana niż polska zatrudnia30-50% pracowników mniej? Ale nie złodzieje(o przepraszam teraz na złodziei się mówi... zdaje się "związkowcy") z panem Kogutem na czele blokują wprowadzenie jakichkolwiek reform w tej kwestii od lat. A śnieg, mróc czy upał? Na jakim ty świecei żyjesz? wiesz ile jest zawodów które sa podatne na zmienna pogodę? I co? mamy wszystkim dawać pomostówki bo im źle? Zapłacisz za to? Ja nie mam zamiaru - i zaożę się że 90% myślących uważa podobnie. A zarobki w PKP? Zmniejszenie zatrudnienia + oddłużenie i zarobki "można" zwiększyać - w żadnym innym wypadku.
          • huk256 Re: Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 12:23
            A i jeszcze jedno - nawet nie próbuj liczyc błędów ortograficznych - ten tekst został napisany w trybie ASAP bez korektora - wszelkie komentarze na ten temat możesz sobie z góry darować.
            • serd4 Re: Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 14:22
              Huk256 - jesteś głąb. PKP już od kilku lat boryka się z brakiem kadry na dołach
              a ty chcesz ich zwalniać? Zwolnienia TAK, ale nie szeregowych pracowników tylko
              administracji.
              • huk256 Re: Kolejarzom nie nalezy się NIC! 01.06.07, 18:15
                serd4 napisał:

                > Huk256 - jesteś głąb. PKP już od kilku lat boryka się z brakiem kadry na dołach
                > a ty chcesz ich zwalniać? Zwolnienia TAK, ale nie szeregowych pracowników tylko
                > administracji.

                Jeden gość posiadający PRYWATNĄ linię kolejową w Polsce wytłumaczył kiedyś czemu - jak to ładnie napisałeś PKP boryks ei z "brakiem pracowników" chociaż jest przetrudnione do granic możliwości. Mianowicie - u tego kolesia było tak:

                Zatrudniał 2 kolejarzy - na jedną linię - od jednego misteczka do drugiego - paręnaście kilometrów - odcinek torów kupił od PKP bo im się nie opłacało jeździć. Jeden kolejarz brał kurs dzienny - drugi nocny. I take goście na trasie niby nieopłacalnej dla PKP - zarabiali niezłą forsę (jeden z nich pokazał do kamery odcinek pensjii - i wież mi lub nie wychodziło ok 1850 na rekę). Teraz... jaki jest magiczny sposób? Gośc powiedział prosty:

                "Kiedy pracowałęm w PKP to było tak: pociągeim kieruje maszynista, bilety sprawdza paru konduktorów, jeden wagon przegląda 3 mechaników i sprzątają 2 sprztaczki. U mnie jest prosto - maszynista ma posprzatać pociąg po skończonym kursie - panowie z poczatku narzekali - ale jak im podniosłem pensję to przestali".

                Tak własnie jest w PKP - nie ma pracowników? Bo nasi przyzwyczaili się że robią 25% tego co powinni. I nie mów że jest inaczej - wystarczy porównać zatrudnienie w naszych kolejach z zatrudnieniem w kolejach zachodnich (google się kłania) - tam się dało a u nas nie? Bo co - związkowcą się to nie podoba? bo pracy było by więcej? Prędzej czy puźniej tak się stanie czy się wam to podoba czy nie. Już niedługo rynek kolei zostanie otwarty - i wtedy sajonara PKP. I nie pleć głupot że zwolnienia dyrektorów dają miliardowe oszczędności potrzebne do restrukturyzacjii firmy - oszczędności beda małe - a i tak pujdą na odprawy dla tych darmozjadów.

                I na koniec - nie chce nikogo zwalniać - zastosowałbym taktyke "wymierania" - poprostu na miejsce odchodzących na emeryturę nie nalezy przyjmowac nowych aż zatrudnienie się wyrówna do standardów Zachodnich - proste, tyle że zniszczyło by to plany wielu osób.
    • vanilla.dream Tylko wichrzyciele i wrogowie ludu strajkują ! 01.06.07, 09:54
      Cios w kaczą władzę. Z trzech stron. To wszystko jest ukartowane przez wiadome kręgi
    • dorotahgw lekarze, nauczyciele, pielęgniary ..... czas na be 01.06.07, 10:33
      -czas na bezrobotnych, emerytów i lewych rencistów,równiez powinni zastrajkowac.
      W ogóle wszyscy powinni zastrajkowac.
      • raveness1 Re: lekarze, nauczyciele, pielęgniary ..... czas 01.06.07, 10:54
        hehe !! W tym momencie sie zasmialem, choc sam nie wiem dlaczego... To byl
        chyba smiech rozpaczy.
    • mike_ab trzeci strajk? ojej! czy to sie rowniez zalicza 01.06.07, 11:02
      do suckesow tego rzadu? :)

      wymienmy wiec sukcesy z ostatniego miesiaca:
      - jp2 wielkim pisarzem jest!
      - odgrzebanie bzdury wymyslonej przez j.falwella w 1999 roku (teletubisie)
      - lawrow daje kwiaty - fatyga nie przyjmuje
      - premier nie ma konta. ma tygodniowke od mamusi. na pokarm dla kota starczy
      - dziewczyna jarka wspomaga ryanair za darmo kontynuujac akcje reklamowa
      - "piszemy 500 ustaw!"
      - strajk lekarzy
      - strajk nauczycieli
      - kryptonim "mengele"

      duzo by wymieniac :)
    • palikotek Emeryci grożą ze wyemigruja ... 01.06.07, 11:02
      to juz koniec
      • relisys1 Re: Emeryci grożą ze wyemigruja ... 01.06.07, 12:06
        lewi rencisci ...też
        • nixodus Re: Emeryci grożą ze wyemigruja ... 01.06.07, 13:19
          ale kasę dalej będą pobierać :P
    • ja-kub złodzieje i darmozjady! 01.06.07, 11:13
      Nienawidzę PKP tak jak nienawidzieć może tylko ktoś kto przez kilka lat musiał
      dojeżdżać nim do pracy.
    • gobio A GDYBY TAK ? ?? 01.06.07, 11:19
      www.referendum2007.org/
    • urbanoid W EU kazdy lekarz ma wille,Porsche, 100000000€ a 01.06.07, 11:28
      ..a polski dotego jeszcze darmo tlumacza
    • cajmero Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kolejarz 01.06.07, 11:32
      Postscriptum. Jest w PKP spółka Telekomunikacja Kolejowa, tam tylko zwalniają/
      tych, którzy coś robią, zero szacunku dla pracowników "fizycznych", wieczne
      układy ze związkami zawodowymi, co zmiana rządu, tu zmiany w Zarządzie i
      Prezesów, nie ma strategii, zapowiadanej od ...m-cy. O CO KOLEJARZE chcecie
      strajkować , oto by dostać może z 600 emerytury, ci na górze, którzy będą was
      straszyć zwolnieniami,mają teraz wypłaty od "groma" to i emeryturę im
      wywalczycie. Miejcie to w du....i rządajcie podwyżek a nie emerytur do których
      możecie doczekać.
    • titta Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kolejarz 01.06.07, 12:00
      Sprywatyzowac ich i niech strajkuja...
    • romek325 To są relikty komuny - uciązliwe dla Polski 01.06.07, 12:07
    • joushua Plugawe nieroby. Pociagi notorycznie sie spozniaja 01.06.07, 12:21
      , dworce przypominaja chlewy, do toalet w pociagach lepiej zabierac ze soba
      maske przeciwgazowa i gumiaki. I jeszcze cos chca w zamian? WON!!!
    • berkowaty moze ja niekumaty jestem, ale... 01.06.07, 12:22
      co oznacza: "do zaakceptowania ze strony spolecznej". Przyznam, ze jakies
      wyksztalcenie odebralem, ale kurdupla nie rozumiem
    • hipohondryk1 Do rydzyk_fizyk 01.06.07, 12:23
      We Włoszczowie, analfabeto. Tak się mówi poprawnie, słownikowo i zwyczajowo.
    • 2.0tdci negocjator 01.06.07, 12:28
      niezły z Gosia negocjator - z kim nie rozmawia to potem strajk z tego jest.

      nie słyszałem żeby do włoszczowej jeździł koleją, raczej rządową limuzyną tak
      że mu kolej koło **** lata.
    • zbooycerz Re: Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kole 01.06.07, 12:29
      a w centrach miast kolej ma ziemie ktora lezy odlogiem a my stoimy w korkach

      sprzedac z licytacji caly ten burdel
      moze zlomiarze cos dadza ;-)


      ilosc tirow na drogach sama mowi za siebie co jest tansze i efektywniejsze

      gdzie jest policja i wojsko? kto w tej anarchii pilnuje porzadku

      oj cos czuje juz tzw przedterminowe tzw wybory

      tu nic nie dzieje sie przypadkiem

      oczywiscie prywatyzacji dalej nie bedzie, tylko nam podniosa podatki

      mamy tylko jedna bron - przestac placic podatki i inne daniny, moze to w koncu
      upadnie ten moloch
    • jorge.martinez Kolejarze? Niech tylko spróbują! n/t 01.06.07, 12:30

    • porcopine Re: Komuchy przez 17 lat nic nie zrobili 01.06.07, 12:51
      oraz okradali panstwo to teraz trzeba zbierac plony ich gospodarowania.
    • pynky mysle ze wszyscy powinni zastrajkować 01.06.07, 13:09
      a najlepiej na nie kaczkom w nastepncy wyborach

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka