marian391 Trzeba myśleć o ludziach a nie tylko o władzy 03.07.07, 14:36 Rząd pochłonięty jest opanowywaniem coraz to nowych instytucji władzy. Priorytetem jest szeroko rozumiany aparat ścigania i poprawianie historii. Lustracją, teczkami, CBA itp. nie zaspokoi się rosnących potrzeb społecznych. W ciągu minionych 2 lat nic nie zrobiono dla zmniejszania dysproporcji dochodowych. Wręcz zwiększono je. Obniżanie składki rentowej w aktualnej sytuacji jest dowodem braku przewidywania władz. Najwięcej zyskają na tym najlepiej zarabiający, oraz firmy molochy. Średnie i małe firmy nie odczują tego w sposób zauważalny. A spora liczba emerytów i rencistów została pominięta. Dopóki premier i PiS nie zmieni sposobu myślenia, dopóki nie przestanie poszukiwać wszędzie wrogów i nie przestanie obrażać inaczej myślących dopóty w Polsce nie będzie spokoju. Szatani są ale w obozie rządzącym Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia l.. 03.07.07, 14:45 panie dorn pisz pan bajki albo daj się pan dwa razy odlać w wosku w tym nowym muzeum Odpowiedz Link Zgłoś
yppie80 Kaczory przed oblicze sádu!!!! ( i na taczki ) 03.07.07, 14:46 Nie tyle za niedotrzymanie obietnic wyborczych, ale takze za ... lamanie praw obywatelskich,ograniczanie wolnosci slowa oraz wolnoisci osobistej,dyskryminacje ze wzgledu na orientacje seksualná, przekonania religijne oraz przekonania polityczne. Jesli wiec postawic kogos przed sádem to tylko Kaczorow,Lepperow oraz Giertychow!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nonaktiv Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia l.. 03.07.07, 14:48 Wy kuta.y do stołków wygodnie przypięci, bredzące wargi słowami nie od wyobraźni i chęci weźcie się DO ROBOTY! Albo zamilczcie na wieki, bo kiłowatość wasze mózgi chyba pożarła... Odpowiedz Link Zgłoś
yppie80 Czyzby, podobnie jak w PRL istnial nakaz pracy???? 03.07.07, 14:48 Najpierw urawnilowka w szkole, teraz nakaz pracy dla lekarzy ( sterowanych politycznie). Nigdzie w Europie lekarze, za odpowiedzialnosc wiedze oraz to co wykonujá nie dostajá takich pieniedzy. Tak kasa jest PSU NA BUDÉ!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
yppie80 Doprowadzmy do dymisji tego rzádu!!!!!!!!!!!!!!! 03.07.07, 14:50 Obalmy go,tak samo jak rewolucja francuzka obalila Ludwika XVI!!!! Bagnet na bron!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wolanski To raczej rządzącym grozi odpowiedzialność karna 03.07.07, 14:55 Sposób podejścia do rozwiązania problemu, a raczej jego zamierzony brak może wskazywać na umyślne narażenie utraty życia lub zdrowia osób trzecich. Obowiązek ten leży po stronie rządu, a nie lekarzy! Odpowiedz Link Zgłoś
isa.stern Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia l.. 03.07.07, 14:56 najbardziej bawi mnie fakt, że kiedy lekarze strajkowali, premier upomniał się o los pielęgniarek, które siedziały sobie cicho, jednak zachęcone gestami premiera okupują siedzibę rządu od kilkunastu dni i są b. zdeterminowane niż lekarze (bo wystarczyłoby, aby US wziął się za nich i byłoby po "krzyku")...;) :P Odpowiedz Link Zgłoś
liekki Re: Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia 03.07.07, 14:58 Jest takie mądre ludowe powiedzenie: "POKAŻ LEKARZU CO MASZ W GARAŻU" niech upublicznią swoją biedę i nędze... Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy30 Stan Wojenny nam wprowadzą sqwiele 03.07.07, 14:58 tak sie skonczy IV RP Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy30 i IV RP zamieni sie w III rzesze Sowiecką 03.07.07, 14:59 ak bedzie z tymi "Prawymi i Sprawiedliwymi" Odpowiedz Link Zgłoś
mrlusiek alika tyłek wam pokazuje premier ? 03.07.07, 15:02 lekarze idźcie czwórkami do więzienia, pacjentami niech się zajmą "doornowate" Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Lekarzyny- pazerne egoistyczne zwierzęta, bo nie 03.07.07, 15:08 ludzie. kulę w łeb huliganom i posypać solą. Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog ken, pozyczyc Ci pistolet? 03.07.07, 16:24 bedziesz w sam raz do tej wladzy:) Odpowiedz Link Zgłoś
freddy82 Re: Ty chyba ostatecznie spadles na leb i bolesni 03.07.07, 15:04 zostaw pana "lekarza" on ma 18 lat stazu pracuje prawie za darmo i jest najmadrzejszy z takimi prostakami jak my nie bedzie nawiazywal konstruktywnej polemiki. Nie mozna go krytykowac bo sie jeszcze obrazi. My ludzie którzy ukonczyli inne uczelnie niz medyczne jestesmy niczym. Tylko On "lekarz" (nadczlowiek) sie liczy. Boli go ze jest kiepski w tym co robi i nie moze zarobic wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
ted-47 Apel do Ministra i NFZ 03.07.07, 15:17 Proszę wydać zdecydowane oświadczenia w sprawie możliwości uzupełniania PESEL przez apteki, bo jest z tym problem. Może to dotknąć zwłaszcza ludzi starszych. Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział inte 03.07.07, 15:28 Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział intensywnej terapii asz, IAR2007-07-03, ostatnia aktualizacja 50 minut temu Jeden z głodujących w Łodzi lekarzy, nauczyciel akademicki z czterdziestoletnim stażem pracy trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu imienia Kopernika w Łodzi. Jego stan jest stabililny. Lekarz ma sześćdziesiąt pięć lat, głodował od kilku dni. Dziś jego stan nagle się pogorszył. Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 15:29 lekarze dotrzymajcie teraz słowa i odejdźcie od jego łóżka!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
alterpars gdybyscie siedzieli cicho i dali lekarzom zarabiac 03.07.07, 16:01 pewnie nei byloby strajkow. A tak sie prawdopodobnie na tej minie wylozycie. Bo jak wezmiecie lekarzy w kamasze to was UE przypyli. Swoja droga przydaloby sie troszeczke solidarnosci lekarzy i prawnikow i inteligencji z walce z rzadami wybranymi przez plebs. Odpowiedz Link Zgłoś
kitikitik Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:03 Proszę zauważyć, że on już nie ma o co walczyć, bo ma 65 lat, czyli emeryturka w kieszeni. Zajmuje tylko miejsce młodym, zdolnym lekarzom. Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:06 myślał sobie nierób-pasibrzuch że jak nie zje śniadanka to mu z nieba spadnie 7.5 tys, aby wnuczusiom kupić mesia i M5 he he. Odpowiedz Link Zgłoś
alterpars Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:10 nie mesia juz mam. Teraz chce miec drugiego zeby sasiada ktory nie chadzal do szkolek draznic. Motloch w Polsce zamiast zajac sie pozytecznymi pracami fizycznymi zaczelo nauczone komunizmem przemawiac. Odpowiedz Link Zgłoś
alterpars Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:08 ty tez oddychasz powietrzem zbednie. Tak bym zauwalzyl. Polske w mniejszosci zamieszkuje zbydlony typ czlowieka, sfrustrowany mizeria wlasnego zycia, teskniacy za socjalizmem wyborca pis. Nie wiem jakim cudem elitom udalo sie to bydlo dopuscic do glosu. PEwnie elity wyjechaly Odpowiedz Link Zgłoś
red.ken Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:21 alterpars to jest klasyczny przykład przygłupa który nie umie czytać ze zrozumieniem. nie pisałem do ciebiecw..u, tylko o tym pasibrzuchu. skoro już tak popierasz wolny rynek to powiedz, dlaczego lekarze wyciągają rękę do pieniędzy podatników. są przecierz prywatne kliniki i tamci jakoś nie płacą. faktem jest że miernoty zawsze będą siedział i płakały dlaczego oni mają tak mało. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:28 na podwyzki 30-% dla policji politycznej, czyli IPN mieli piniazki. Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog kim jestes cw.u? )) 03.07.07, 16:30 red, chyba Cie pogielo i niespecjalnie sie roznie z alterparsem w ocenie. Szkoda powietrza, szkoda Odpowiedz Link Zgłoś
ralfzs Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 16:37 > skoro już tak popierasz wolny rynek to powiedz, dlaczego lekarze wyciągają rękę > > do pieniędzy podatników. są przecierz prywatne kliniki i tamci jakoś nie płacą. > > faktem jest że miernoty zawsze będą siedział i płakały dlaczego oni mają tak > mało. Ale kolega jest mądry - jak nasz były prezydent. Wiem co zjem. Jak będzie wolny rynek to każdy weźmie swoje pieniążki i zaniesie do lekarza co jest dobry i mu zapłaci za leczenie - ale masze wspaniałe Państwo komunistyczne - NIE CHCE DAĆ każdemu jego pieniążków (które musi bulić co miesiąc od pensji) i DAĆ MU WOLNY WYBÓR jak się ubezpieczyć i gdzie (oraz za ile) tylko KAŻE mu bulić na całą grupę cwaniaków co NIC za leczenia nie płacą korzystając z tego, że głosowali na wybrańców z RZĄDU. Ci WYBRAŃCY Z NASZEGO rządu teraz muszą się masie robotniczo-chłopskiej odwdzięczyć i DAJĄ im byle jakie leczenie za .. pieniążki innych obywateli. W tym kraju tylko dyktator taki jak Pinochet może zrobić normalnie - wybije się kilku różowo-lewicujczch prawicowców i po krzyku. I zaraz się pojawią u nas prywatne kliniki i inne fajne prywatne przedsiębiorstwa ... Odpowiedz Link Zgłoś
rumburak_999 Re: Jeden z głodujących lekarzy trafił na oddział 03.07.07, 19:28 Już Einstein powiedział, że są tylko dwie nieskończone rzeczy: wszechświat i ludzka głupota. Cokolwiek by się nie robiło to się nieskończonego nie zmniejszy, ale mimo wszystko spróbuję: red.ken napisała: > skoro już tak popierasz wolny rynek to powiedz, dlaczego lekarze wyciągają > rękę do pieniędzy podatników. Ponieważ pracodawcą w państwowym systemie opieki zdrowotnej jest właśnie Państwo. Do kogo lekarze mają wyciągać ręce jak nie do swego pracodawcy? No dotąd wyciągali (część) bezpośrednio do pacjenta, który jako podatnik (płacący) jest pracodawcą dla Państwa czyli władzy, co pośrednio oznacza, że jest pracodawcą lekarza (sic!). Ale władza, która lubi kontrolować wszystko uznała, ze ten bezpośredni przepływ pieniądza od pacjenta do lekarza z pominięciem aparatu władzy, aparatu fiskalnego i armii głodnych urzędników jest jej nie po myśli i postanowiła te dodatkowe źródło finansowania wysuszyć. Z sobie jedynie właściwą konsekwencją postanowiła również zapomnieć o wyrównaniu tego co właśnie zabrała i teraz się dziwi, że niewdzięczni lekarze, których właśnie naprostowano moralnie się skarżą. No przecież za naprawę moralną to kaczuszki po kaczych łapkach powinni całować! Wróćmy jednak do meritum. Skoro więc władza zabrała lekarzom jedno z możliwych źródeł finansowania to lekarze mogliby przecież przejść do prywatnej służby zdrowia. Problem w tym, że prywatne (w przeciwieństwie do państwowego) zatrudnia dokładnie tyle ile jest konieczne. W tej chwili śmiało można powiedzieć, że ten kogo stać na bezpośrednie finansowanie prywatnego lecznictwa już się leczy prywatnie. Czyli sektor prywatny nie wchłonie już nowych lekarzy o ile nie wzrośnie mu liczba klienteli. Nie jest tak, że za każdym lekarzem, który odejdzie z państwowego do prywatnego przejdą odpowiednie pieniądze w postaci osamotnionych pacjentów. Ludzi na to po prostu nie stać! Pieniądze do sektora prywatnego można przenieść w dwojaki sposób: pozwalając pacjentowi decydować gdzie należne mu pieniądze z ubezpieczenia pójdą (wtedy albo leczy się "darmo" w państwowym, albo dopłaca różnicę w prywatnym), albo wpuszczając na rynek prywatne firmy ubezpieczeniowe. Należy również pamiętać, że w Polsce prywatne lecznictwo nie pokrywa wszystkich rodzajów usług medycznych. Na część z nich stać by było ledwie kilka osób w Polsce. Dlatego leczenie zawsze będzie polegać na solidarnym ubezpieczaniu się od RYZYKA choroby, w szczególności od ciężkiej choroby. Można by się w tym momencie zastanowić czy istnieje sens ubezpieczania się od kataru? W Polsce nie ma kapitału (poza państwowym), który mógłby przygotować zaplecze do prywatnego leczenia drogich schorzeń. Trzeba by na ten lukratywny (tak, dla prywatnego to lukratywny, dla państwowego źródło wiecznych strat) wpuścić obcy kapitał na co cała maść ideologów nie pozwoli. I cała masa, która ssie z leczniczego rurociągu - bynajmniej nie lekarze, lecz właśnie urzędnicy państwowi, którzy obsługują rurociąg. Bez niego wszyscy by trafili na bruk, a tego ta władza nie chce. Można by jeszcze zadać pytanie, czy prywatny na pewno jest lepszy? Nie wiem, ale jest tańszy. Tańszy ponieważ pieniądze klienta trafiają bezpośrednio do usługodawcy w przypadku lekkich schorzeń lub w przypadku ciężkich poprzez prywatnego ubezpieczyciela. W państwowym ZAWSZE pieniądze klienta trafiają poprzez machinę biurokratyczną Państwa. Przepływają przez armię urzędników monitorujących składki, kontolerów kontrolerów, szefów i ich licznych zastępców. Oni płacą "podatki" (sic!) z pensji wypłacanych z naszych podatków. Do tych podatków konieczni są inni urzędnicy zajmujący się tylko podatkami z podatków. Do nich dochodzą kontrolerzy urzędników od podatków z podatków. I wszyscy mają "pracę" i odpowiednią dla urzędnika państwowego płacę. Tylko już na lekarzy i pacjentów niewiele zostaje. Więc pacjent dotąd płacił często następny podatek już bezpośrednio lekarzowi. Na szczęście nad tym podatkiem już nikt nie czuwał. Do dzisiaj. > faktem jest że miernoty zawsze będą siedział i płakały dlaczego oni mają tak > mało. Albo głośno klikały w klawiaturę bo to ich jedyna szansa żeby zaistnieć. Odpowiedz Link Zgłoś
kita1979 dlatego się zwalniaja z pracy 03.07.07, 19:44 Jak sie wszyscy zwolnią, to rząd, by zapewnić Ci darmową "służbę zdrowia" będzie musiał zawrzeć z nimi kontrakty. Pozdrowionka i zdrowia (wiele) Odpowiedz Link Zgłoś
gringo_w666 do pierdla z konowałami! 03.07.07, 17:03 ......to konowały rozdają karty w tym, Państwie, łamią prawo, pysznią się, a tak naprawdę to oni pacjentów mają w du...ie, kochają tylko ich kasę (takie żydowskie podejście do sprawy) Odpowiedz Link Zgłoś
babette666 Re:paszol won smieciu bolszewicki 03.07.07, 17:39 gringo_w666 napisał: > ......to konowały rozdają karty w tym, Państwie, łamią prawo, pysznią się, a ta > k > naprawdę to oni pacjentów mają w du...ie, kochają tylko ich kasę (takie > żydowskie podejście do sprawy) -------------------------------------- PiSdzielcu zza Buga, won do bunkra pod Moskwa, wpier.dalaj swoja kartoflanke, od naszych spraw wara PS wrociles do wlasnego nick'a,???? jaki postep!!!!juz nie jestes "ely666" "babetle666" "cycki krulowej" itp itddddddddd ???? Odpowiedz Link Zgłoś
gm114 Przyjacielu, ale On ma nieco racji!! 03.07.07, 19:59 No bo, widzisz, Konstytucja gwarantuje Ci bezpłatne leczenie i naukę, a tu nagle jakieś skurczybyki, niesłusznie, bo wbrew stanowionemu prawu, wyciągają kasę za Twoje leczenie i Twoją naukę. I nie tylko Twoją, ale i pozostałych 38 milionów Polaków. Twarde prawo, ale prawo. Skoro zapisane jest, że ma być bezpłatne, to mają pracować za darmo. Aż Sejm nie uchwali nowego prawa. Na razie nie przysługuje im nic, oprócz prawa i obowiązku do bezpłatnej pracy a nam wszystkim do bezpłatnego leczenia. Poznaj prawo, przyjacielu, POZNAJ PRAWO. JESTEŚMY PAŃSTWEM PRAWA. Wiem, że to prawo jest socjalistyczne. Wiem, że socjalizm generuje problemy nieznane w innych ustrojach, które bohatersko musimy pokonywać. Zgoda, że socjalizm, to ustrój wymyslony przez idiotów i gangsterów. Ale na razie obowiązuje. Na razie lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, itp., pracują w służbie bezpłatnej. Ustawowo bezpłatnej. Dlatego, niestety, p. "Gringo_w...", ma rację, że lekarze, pielęgniarki łamią prawo. Niestety państwo reką swoich władz również łamie prawo, przyznajac lekarzom, pielęgniarkom, nauczycielom, itd., jakiekolwiek zasiłki... Wszakże powinni pracować bezpłatnie - zatem bez jakiejkolwiek kasy. Takie jest prawo polskie, które to państwo jawnie łamie... Odpowiedz Link Zgłoś
andykon andy 03.07.07, 21:12 popieram wszystkie grupy zawodowe jak i lekarzy w dazeniu do wyzszych wynagrodzen,uwazam ze zarobki sa b. niskie ! stosowanie represji przypomina mi komunistyczne metody!badz poczatki dzikiego kapitalizmu lat 30 stych.pozdrawiam.ps mowienie o braku pieniedzy uwazam za niestosowne, porownywalne do opowiastek o wyzszych cenach np. na produkty rolne bo brak urodzaju etc. skad tyle nienawisci i agresji !? nalezymy do tego samego gatunku !badzmy tolerancyjni i bardziej zyczliwi wzgledem siebie ,bez znaczenia jest przeciez wyznanie, kolor skory , orientacja seksualna zawod .etc jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i tych ktorzy mysla inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
hogaforever Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia l.. 03.07.07, 17:05 ale czy ja się mogę dowiedzieć KONKRETNIE o jaką możliwość prawną chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
kita1979 za bezpieczeństwo odpowiada rząd 03.07.07, 19:18 więc mam nadzieję, że w razie zagrożenia wyciągnie wobec siebie konsekwencje Odpowiedz Link Zgłoś
gm114 Re: za bezpieczeństwo odpowiada rząd 03.07.07, 20:41 "w razie zagrożenia wyciągnie wobec siebie konsekwencje" Chce Pan powiedzieć, że "rząd wyciągnie spluwę, wyceluje sobie w łeb i naciśnie cyngiel" ?? Odpowiedz Link Zgłoś
gm114 Wobec siebie? 03.07.07, 20:42 "w razie zagrożenia wyciągnie wobec siebie konsekwencje" Chce Pan powiedzieć, że "rząd wyciągnie spluwę, wyceluje sobie w łeb i naciśnie cyngiel" ?? Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog Re: Wobec siebie? 04.07.07, 00:07 popieram :) podam naboje dla premiera i obu wice :) Odpowiedz Link Zgłoś
uriel.blog.pl Re: Wobec siebie? 04.07.07, 15:16 Już raz dostał taki zestaw pocztą i się obraził. ----- milion idiotów nie może się mylić Odpowiedz Link Zgłoś
rumburak_999 Re: Pazernosc lekarzy nie zna granic. Nie dosc, z 03.07.07, 19:37 joushua napisała: > Nie podoba sie budzetowka? To > idzcie pracowac do prywatnych klinik (Medicover, LUXMED, ENELMED i t.d.). > problem jednak w tym, ze wiekszosci z tych strajkujacych nikt w prywatnym > sektorze nie chce... A to dobre! Skąd wiesz? A może po prostu tego prywatnego sektora nie stać na zatrudnianie kolejnych lekarzy? Co to worek bez dna? Jak prywatny to ma kasy ile wlezie? forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=65253819&a=65292903 Odpowiedz Link Zgłoś
gm114 A jaki on tam przygłupi? On wie na co idzie kasa.. 03.07.07, 20:38 Ponad połowa kasy wydawana na "służbę zdrowia" w ogóle nie trafia ani do pacjenta, ani do lekarza, ani na koszty leków. Ponad połowa to tzw. koszty redystrybucji a w praktyce "koryto dla sfojaczków". Obojetne kto rzadzi, zawsze jest to "koryto dla sfojaczków", o to koryto walczą w kampaniach wyborczych. A Pan wymyślił sposób, aby co prawda lekarze i pielęgniarki lepiej zarabiali, lekarstwa byłu tańsze, leczenie też tańsze, no ale brak... koryta. A BEZ KORYTA, A JUŻCI, DROGI PANIE, BEZ KORYTA, TO PRZECHODZI LUDZKIE WYOBRAŻENIE. Czy widział Pan etatystyczny socjalizm bez koryta? Socjalizm to jest taki ustrój, w którym bohatersko zmagamy się z problemami nieznanymi w innych ustrojach... Odpowiedz Link Zgłoś
boguschitz Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia l.. 03.07.07, 20:41 Chyba nie będą nas rozstrzeliwać ? Odpowiedz Link Zgłoś
andykon andy 03.07.07, 21:14 popieram wszystkie grupy zawodowe jak i lekarzy w dazeniu do wyzszych wynagrodzen,uwazam ze zarobki sa b. niskie ! stosowanie represji przypomina mi komunistyczne metody!badz poczatki dzikiego kapitalizmu lat 30 stych.pozdrawiam.ps mowienie o braku pieniedzy uwazam za niestosowne, porownywalne do opowiastek o wyzszych cenach np. na produkty rolne bo brak urodzaju etc. skad tyle nienawisci i agresji !? nalezymy do tego samego gatunku !badzmy tolerancyjni i bardziej zyczliwi wzgledem siebie ,bez znaczenia jest przeciez wyznanie, kolor skory , orientacja seksualna zawod .etc jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i tych ktorzy mysla inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
andykon andy 03.07.07, 21:15 popieram wszystkie grupy zawodowe jak i lekarzy w dazeniu do wyzszych wynagrodzen,uwazam ze zarobki sa b. niskie ! stosowanie represji przypomina mi komunistyczne metody!badz poczatki dzikiego kapitalizmu lat 30 stych.pozdrawiam.ps mowienie o braku pieniedzy uwazam za niestosowne, porownywalne do opowiastek o wyzszych cenach np. na produkty rolne bo brak urodzaju etc. skad tyle nienawisci i agresji !? nalezymy do tego samego gatunku !badzmy tolerancyjni i bardziej zyczliwi wzgledem siebie ,bez znaczenia jest przeciez wyznanie, kolor skory , orientacja seksualna zawod .etc jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i tych ktorzy mysla inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
andykon andy uuuu 03.07.07, 21:18 popieram wszystkie grupy zawodowe jak i lekarzy w dazeniu do wyzszych wynagrodzen,uwazam ze zarobki sa b. niskie ! stosowanie represji przypomina mi komunistyczne metody!badz poczatki dzikiego kapitalizmu lat 30 stych.pozdrawiam.ps mowienie o braku pieniedzy uwazam za niestosowne, porownywalne do opowiastek o wyzszych cenach np. na produkty rolne bo brak urodzaju etc. skad tyle nienawisci i agresji !? nalezymy do tego samego gatunku !badzmy tolerancyjni i bardziej zyczliwi wzgledem siebie ,bez znaczenia jest przeciez wyznanie, kolor skory , orientacja seksualna zawod .etc jeszcze raz serdecznie pozdrawiam i tych ktorzy mysla inaczej Odpowiedz Link Zgłoś
kamilius10 Re: Kaczmarek: Istnieje możliwość prawna "wzięcia 03.07.07, 22:08 d.u.p.a blada a nie kamasze. Każdy wolny czlowiek ma prawo zwolnić się z pracy lub zmienić zawód. Chyba że będzie stan wyjątkowy. bardzo proszę. Wszyscy będą dziękować za to kaczemu premierowi, który zasłynął z tego, że stwierdził że niezjedzenie kolacji to niegłodówka Odpowiedz Link Zgłoś
atosatos1 Niech się posłowie zamienią płacami z lekarzami 03.07.07, 22:41 Bo ta poselska i senatorska banda nierobów bierze wielkie pieniądze, a nie ma żadnej odpowiedzialności, poza tym są to często ludzie bez wykształcenia , karani ( nawet w rządzie jest wicepremier bez matury z wyrokami sądowymi). Dopóki lekarze nie wyrwą kilku płyt z chodnika, nie spalą kilku opon w marszu na Sejm lub Belweder, to niewiele wskórają. Odpowiedz Link Zgłoś
hwa_rang84 ...a ja jestem ZA lapowkami w sluzbie zdrowia. 04.07.07, 00:14 Czemu?Otoz,czym sie rozni lapowka od oficjalnej /slowo legalnej tutaj nie pasuje,jako ze nie rozwazamy tymi kategoriami/ zaplaty za wykonana usluge?Otoz-oficjalna zaplata jest opodatkowana.NIE MA wiecej roznic.I nie ma to nic wspolnego z powolaniem/brakiem powolania,czy ogolnie pojeta moralnoscia.Zwlaszcza,jesli jest to PO leczeniu,czy zabiegu. Odpowiedz Link Zgłoś
stawonog Re: ...a ja jestem ZA likwidacja sluzby zdrowia 04.07.07, 00:37 po ch.j nam sluzba zdrowia? I tak te konowaly ;leczyc nie umieja..leczmy sie sami :) na poczatek - przeszczepy ( moze rozsadku??)a lekarzy zwolnijmy z obowaizku swiadczenioa pracy :) Odpowiedz Link Zgłoś
hwa_rang84 Re: ...a ja jestem ZA likwidacja sluzby zdrowia 04.07.07, 01:27 Heh,chyba nie ma szans na normalnosc w tym kraju,Tegoryjcu Ty moj Dwunastniczy...;) Swoja droga-moze cos w tym jest?Zwolnic wszystkich i zobaczyc,jak to "madre" spoleczenstwo bedzie sobie radzic bez nas?;) Odpowiedz Link Zgłoś
uriel.blog.pl Re: ...a ja jestem ZA likwidacja sluzby zdrowia 04.07.07, 14:32 Faktycznie, na wizytę - w razie absolutnej konieczności - u polskiego lekarza w Czechach czy Niemczech mnie na pewno byłoby stać, tak samo jak na ubezpieczenie pozwalające w razie czego być ratowanym przez normalne pogotowie. Z elektoratem mistrza Dorna i jemu podobnych może niestety w tym względzie być odrobinkę gorzej. A zatem - faktycznie, niech lekarze gremialnie wyjeżdżają z kraju, to bezmózgich solidarnych przetrzebi dobór naturalny. ----- milion idiotów nie może się mylić Odpowiedz Link Zgłoś
tomekkkk4 DORN TY DURNIU!!! 04.07.07, 02:16 -"WSZYSTKICH POLAKOW URAZONYCH MAJA WYPOWIEDZIA MAM W D. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Nie popieram zadan lekarzy i pilegniarek!!! 04.07.07, 19:44 Otrzymali najwyzsza podwyzke w historii. Uwazam, ze NIE POWINNI w tym roku otrzymac podwyzki! Jestem przekonany, ze stan zagrozenia zdrowia istnieje juz w calej pelni i czas najwyzszy aby podjac odpowiedznie kroki aby zapobiegac ewentualnym tragediom! Odpowiedz Link Zgłoś
hwa_rang84 O rujnowaniu zycia sie nie mowi w panstwie PISu... 04.07.07, 19:48 O tym sie nie mowi...jakis czas temu aresztowano ordynatora pewnego oddzialu z mojego miasta.CBA cos sie "wydawalo",ze tak sie wyraze-przetrzymali go miesiac,po czym puscili.Facet wykonywal w swoim gabinecie prywatne zabiegi.Dorwali jednego z jego pacjentow i maglowali,czy aby napewno zaplacil "tylko" kwote podana na rachunku,czy oprocz tego nie dal lapowki.Nic nie wyciagneli,wiec ordynatora wypuscili.Po miesiacu.Nie wiem,co z nim robili w areszcie,w kazdym razie,facet jest w stanie depresji,rece mu lataja,nie jest w stanie wykonywac swojego zawodu /sam go widzalem przypadkiem jakis czas temu,wiec relacja jest z 1szej reki/.Czy aby to sa metody stosowane w demokratycznym kraju,przez podobno prawa i sprawiedliwa wladze?Pewnie wiekszosc z was uwaza mnie za smiecia,zlodzieja,prawdopodobnego morderce,lewicowca sympatyzujacego z komunistami,ale moim skromnym zdaniem to juz nie jest PRL.Moim zdaniem to smierdzi na kilometr czasami stalinowskimi... Odpowiedz Link Zgłoś
rumburak_999 Re: O rujnowaniu zycia sie nie mowi w panstwie PI 06.07.07, 10:52 hwa_rang84 napisał: > CBA cos sie "wydawalo",ze tak sie wyraze-przetrzymali go > miesiac,po czym puscili Nic dodać nic ująć. To kiedy ruszasz i gdzie? PS. Zapewniam Cię, że nie jest to jeszcze PRL. W PRL białych miasteczek nie było. Przetrwałyby góra 5 minut. Władza się nie cackała. Nie zmienia to faktu, że kaczowładza ma wyraźne resentymenty do tamtego podejścia do przeciwników. Trudno powiedzieć co ich powstrzymuje, ale na pewno nie sumienie. I mam dziwne wrażenie, że obserwuję klasyczny Polski model profesora i jego katedry. Znaczy się folwarku: profesor mianowany dożywotni pół bogiem + świta lizusów przydupasów (mierni, bierni ale wierni) + wyrobnicy + czarne owce, które się gnoi. Owce w końcu wyjeżdżają i osiągają więcej. Aha i oczywiście są INNI dookoła, którym nie wiadomo jaki idiota dał tytuły naukowe, bo przecież każdy widzi, że to urodzone beztalencia. I teraz taki profesorek, kurdupel z gigantycznym ego i jeszcze większymi kompleksami dostał 30 milionową "katedrę" do zabawy. I też traktuje ją jako prywatny folwark :( Odpowiedz Link Zgłoś
hwa_rang84 Re: O rujnowaniu zycia sie nie mowi w panstwie PI 07.07.07, 12:53 Mysle,ze za jakies 2-3lata-mniej wiecej tyle potrzebuje na zamkniecie wszystkich waznych tematow tutaj...Kierunek?Wszystko jedno,szczerze mowiac.Przede wszystkim gdzies,gdzie jest normalnie...mysle,ze Eire brzmi najlepiej...przynajmniej,na razie:) Zapomniales o jednym-profesorem to on sie sam zrobil,jak juz dostal swoja katedre do zabawy:]Smutny jest ten kraj... Odpowiedz Link Zgłoś