ak8131 Bombe prozniowa niech sobie Kacapy wsadza w dupe. 12.09.07, 12:18 Wyproznienie gwarantowane. Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira A gdzie forumowa kacapofilia? Dostali wolne 12.09.07, 12:20 z okazji swieta odpalenia bomby? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: A gdzie forumowa kacapofilia? Dostali wolne 12.09.07, 12:23 Jeszcze się bankiet na poligonie nie skończył ;-P Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira Za duzo sie tlenku etylenu naniuchali? 12.09.07, 12:29 Charoszyj stuff:P Odpowiedz Link Zgłoś
syfopis [...] 12.09.07, 17:12 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
wagadudu Jakby testowali najmocniejszy alkohol... 12.09.07, 12:25 ...to byłoby coś! Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira Re: Jakby testowali najmocniejszy alkohol... 12.09.07, 12:34 Wiesz, wskutek niecalkowitego utlenienia paliwa zawartego w bombie moga powstac mieszanki roznych alkoholi i eterow o bombowym dzialaniu:) wagadudu napisał: > ...to byłoby coś! Odpowiedz Link Zgłoś
tewie60 Gdzie to zrzucić w Polsce ? 12.09.07, 12:45 Czy da się namówic Putina, aby w ramach braterstwa między narodami zassał taką bombką nasz parlament i imperium Rydzyka ? Chyba wszyscy zassani byliby wniebowzięci. Macie jakieś inne propozycje ? Odpowiedz Link Zgłoś
grogreg Re: Gdzie to zrzucić w Polsce ? 12.09.07, 13:13 Ale bombka jest jedna. Musisz wybierac. Odpowiedz Link Zgłoś
alatien Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencjon.. 12.09.07, 13:15 Z tego co wiem to Rosjanie maja kilka zmodernizowanych Tu-160, nie wiem czy w wersji Tu-160M czy w Tu-170. Dodatkowo rocznie maja otrzymywac 5 "ekologicznych" (nowych lub zmodernizowanych). Swoja droga to Tu-160 to faktycznie swietny samolot. Wiekszy i silniejszy brat Amerykanskiego B-1. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 13:29 Naprawde ekologiczna. :-))) Likwiduje sile zywa npla promieniowaniem przenikliwym, nie niszczac rownoczesnie infrastrury (znikoma fala uderzeniowa) i nie zanieczyszczajac srodowiska (w odroznieniu od brudnej kobaltowki). Jesli ktos ma jednak awersje do broni jadrowej, to USAF ma tez pareset 10-tonowych MOAB-ow. Opisany przez jakiegos ignoranta "ojciec wszystkich bomb" jest nowinka techniczna w rownym stopniu, co, wg. prez. Gazputina "niezwalczalny" Topol-M. [nie mylic z niezawodnym Protonem, ktory dopiero co skazil stepy Kazachstanu rozwalajac sie zaraz po starcie] --------------------------------------------------------------------- PUTIN SADZI M-TOPOLE, BUSH MOWI: JA CIE P...[owazam, Wladimir] Odpowiedz Link Zgłoś
rosacruz Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:05 Przy bombie neutronowej skażenie jest niewielkie, ale występuje. Poza tym strasznie podoba mi się stwierdzenie, że to ekologiczna bomba, bo nie ma promieniowania. Sądzę, że ludzie, zwierzęta i rośliny mogą mieć na ten temat trochę inne zdanie... Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:31 rosacruz napisała: > Przy bombie neutronowej skażenie jest niewielkie, ale występuje. > > Poza tym strasznie podoba mi się stwierdzenie, że to ekologiczna bomba, bo nie > ma promieniowania. Sądzę, że ludzie, zwierzęta i rośliny mogą mieć na ten temat > trochę inne zdanie... Nie zwrocilas, jak widze, uwagi na znaki ":-)))" NB w bombie neutronowj opartej na czerwonej rteci skazenie nie wystepuje (w odroznieniu od wczesniejszych modeli Cohena). A powaznie: USA juz dziesiatki lat temu odeszly od strategii masowego likwidowania "sily zywej". Najpierw (po ulepszeniu CEP-ow MIRV) ograniczono sile glowic do 20 MT, potem do 10ciu, wreszcie do 5ciu, a i tych sie juz od blisko 20 lat nie produkuje. Neutronowki (wycofane w praktyce jeszcze za Busha seniora) mialy sile ok. 5kT i b. ograniczony zasieg: ich celem mial byc zalogi sowieckich czolgow (przed przekroczeniem Fulda Gap) podczas zmasowanego ataku sil UW na Niemcy i Danie. Obecnie rozwaza sie ( bo nawet nie testuje) budowe bomb glebinowych o sile rzedu 2-5 kT do niszczenia iranskich (i podobnych) podziemnych zakladow produkcji broni jadrowej. Niewykluczone jednak, ze nawet i w tym wypadku skonczy sie budowie dwu-ladunkowych/dwu zapalnikowych konwencjonalnych bomb kruszacych, w rodzaju tej, jaka przetestowano niedawno w White Sands. NB W chwili obecnej technologia nuklearna nie stanowi juz najwiekszego zagrozenia dla "sily zywej" (no, z wyjatkiem rosyjskich reaktorow atomowych czarnobylskiego typu). Jest nia bron BIOLOGICZNA! [bo juz nawet nie - chemiczna] Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:32 I na tym polega różnica. Dla nas opinia ludzi stanowi wartość wiążącą. W Rosji opinia ludzi jest pochodną opinii aktualnego cara, który opinię ludzi ustala a potem ogłasza. Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
johnny-kalesony Re: Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencj 12.09.07, 13:25 Rosjanie nie są naszymi braćmi. Mają zupełnie inny sposób myślenia, wystarczy przeczytać (nawet tak jak ja - sylabizując ze słownikiem w garści) opinie na ich forach, żeby przekonać się, jak czasami szokująco są od nas odmienni. To dosyć ciekawe przedsięwzięcie, ponieważ jest to czysta egzotyka i do tego - stosunkowo bliska granic naszego kraju. Rosja nie jest dla nas "bratnim" krajem - jak to wkładała nam usilnie do głów komusza propaganda, jednocześnie robiąc wszystko, żeby odizolować te dwa społeczeństwa od siebie, autentyczne informacje zastępując starannie spreparowaną papką propagandową. Rosjanie nie są również dla nas "braćmi", ponieważ gdyby tak było, Rosjanki byłyby dla nas siostrami, co niespecjalnie już mi się podoba ... Wszakże - jak tu z siostrą ... Pozdrawiam Keep Rockin' Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT TNT? 12.09.07, 13:58 Chodzi mi o US MOABy i to sowieckie cacko. BTW - moglby ktos dac wiecej info o polskich bombach paliwowych LBPP-100? Ile mamy i jakie przewidywane zastosowanie? (czyzby rekultywacja ekologiczna Obwodu Kaliningradzkiego?;) Z gory dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT 12.09.07, 14:33 Nie mozna jej z dobrym sensem podac, bo jak tu juz ktos slusznie zauwazyl, sila wybuchowa (i skutecznosc) bomby paliwowej waha sie sie znacznie w zaleznosci od konkretnych warunkow atmosferycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
mekagojira Ok, a maksymalna wybuchowosc? 12.09.07, 14:41 Sila wybuchu O dla niewypalu:), a max. jak wszystko dobrze pojdzie? Jakis zakres od do? meerkat1 napisał: > Nie mozna jej z dobrym sensem podac, bo jak tu juz ktos slusznie > zauwazyl, sila wybuchowa (i skutecznosc) bomby paliwowej waha sie > sie znacznie w zaleznosci od konkretnych warunkow atmosferycznych. Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Re: Ok, a maksymalna wybuchowosc? 12.09.07, 15:46 Nie wiecej niz kilkanascie ton trotylu, ale naprawde popelniam w tym momencie naduzycie. Odpowiedz Link Zgłoś
speedy13 Re: Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT 12.09.07, 14:57 MOAB zawiera nieco ponad 8 ton m.w. z tym że najprawdopodobniej silniejszego od TNT więc myślę że można bezpiecznie przyjąć równoważnik 10 t czyli 0,01 kt. A dla tej rosyjskiej bomby Rosjanie podali przecież w tej notatce równoważnik - 44 t TNT czyli 0,044 kt. Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma jakie te Ruskie, jednak dla nas są litościwe, 12.09.07, 14:33 nie umrzemy na chorobę popromienna, jeno wyparujemy ! Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: jakie te Ruskie, jednak dla nas są litościwe, 12.09.07, 21:37 tetradrachma napisał: > nie umrzemy na chorobę popromienna, jeno wyparujemy ! nie chwal ich zbytnio!oni mysla bardziej praktycznie niz humanitarnie,po prostu po tej bombce przyjda i zasadza na miejscu Polski marchewke,po nuku byloby to problematyczne w czasie,bo nie nadawalaby sie do jedzenia,po tej bombce mozna nawet od razu ziemie jesc,bo nic innego raczej nie zostanie,ale jesc i zyc mozna. Odpowiedz Link Zgłoś
gangut Do PT redaktorów portalu 12.09.07, 14:37 Szanowni Panstwo! Już kilka osób wytknęło wam w tym wątku, że informacja o tym że technologia bomby próżniowej była dotąd wykorzystywana jedynie przez Amerykanow, to PONURE BREDNIE. Bomby działające na tej zasadzie znajdują się na wyposażeniu armii rosyjskiej (wczesniej radzieckiej) od dziesięcioleci i były używane bojowo np. w Afganistanie i Czeczenii. Bomby tego rodzdaju znajdują się również na wyposażeniu armii szeregu innych państw, w tym Polski. MOJE PYTANIE: dlaczego nie poprawicie od paru godzin kompromitującego błędu na pierwszej stronie portalu? Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencj 12.09.07, 15:31 Kiedy Polska będzie potęgą militarną?? chociaż w regionie Odpowiedz Link Zgłoś
tarura My już od dawna mamy naszą bombę-ojca, w Toruniu 12.09.07, 15:48 niedługo już, a Pis się na tej bombie poderwie Odpowiedz Link Zgłoś
tetradrachma Re: My już od dawna mamy naszą bombę-ojca, w Toru 12.09.07, 16:15 Amen. Odpowiedz Link Zgłoś
gdkj Nie no to już nudne... 12.09.07, 16:15 "grogreg napisał: > To nie prasa fachowa, czy nawet hobbystyczna tylko dziennik. Notka pisana przez > nieswiadomego rzeczy dla nieswiadomych rzeczy." GW zrobili z tego newsa na koniec sezonu a prawda jest taka ,że to świetna broń dla polityków. Trzeba to tylko "rozpropagować" po świecie i mamy WOJNĘ jak nic. Nie robi syfu jak broń jądrowa. Ludzie to jednak tłumoki, najlepiej wychodzi im zabijanie siebie na wzajem. A epoka przemysłowa to i broń masowa. Taka bomba musi objąć "promocją jak największą liczbę potencjalnych uczestników. Następną jak zrobią to wysadzą pół planety... pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
gdkj ruska mentalność. 12.09.07, 16:17 Rosjanie podkreślają ,że bomba nie niszczy środowiska. Ona tylko topi grunt na szkło na którym jak wiadomo tundra lepiej rośnie. Po takiej wojnie tundra na biegunie i na równiku. Nowe hasło wyborcze. Odpowiedz Link Zgłoś
syfopis [...] 12.09.07, 17:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
syfopis [...] 12.09.07, 17:14 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Click here 12.09.07, 17:29 www.rian.ru/photolents/20070813/71218712_48.html Odpowiedz Link Zgłoś