Dodaj do ulubionych

Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencjon...

    • ak8131 Bombe prozniowa niech sobie Kacapy wsadza w dupe. 12.09.07, 12:18
      Wyproznienie gwarantowane.
    • mekagojira A gdzie forumowa kacapofilia? Dostali wolne 12.09.07, 12:20
      z okazji swieta odpalenia bomby?
      • kapitan.kirk Re: A gdzie forumowa kacapofilia? Dostali wolne 12.09.07, 12:23
        Jeszcze się bankiet na poligonie nie skończył ;-P
        Pzdr
        • mekagojira Za duzo sie tlenku etylenu naniuchali? 12.09.07, 12:29
          Charoszyj stuff:P
      • snow21 Matrioszki synchron teraz wspólną taktykę postowan 12.09.07, 12:36
      • syfopis [...] 12.09.07, 17:12
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • wagadudu Jakby testowali najmocniejszy alkohol... 12.09.07, 12:25
      ...to byłoby coś!
      • mekagojira Re: Jakby testowali najmocniejszy alkohol... 12.09.07, 12:34
        Wiesz, wskutek niecalkowitego utlenienia paliwa zawartego w bombie moga powstac
        mieszanki roznych alkoholi i eterow o bombowym dzialaniu:)

        wagadudu napisał:

        > ...to byłoby coś!
    • tewie60 Gdzie to zrzucić w Polsce ? 12.09.07, 12:45
      Czy da się namówic Putina, aby w ramach braterstwa między narodami zassał taką
      bombką nasz parlament i imperium Rydzyka ? Chyba wszyscy zassani byliby
      wniebowzięci.
      Macie jakieś inne propozycje ?
      • grogreg Re: Gdzie to zrzucić w Polsce ? 12.09.07, 13:13
        Ale bombka jest jedna. Musisz wybierac.
    • alatien Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencjon.. 12.09.07, 13:15
      Z tego co wiem to Rosjanie maja kilka zmodernizowanych Tu-160, nie
      wiem czy w wersji Tu-160M czy w Tu-170. Dodatkowo rocznie maja
      otrzymywac 5 "ekologicznych" (nowych lub zmodernizowanych).

      Swoja droga to Tu-160 to faktycznie swietny samolot. Wiekszy i
      silniejszy brat Amerykanskiego B-1.

      Pozdrawiam
      • meerkat1 Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 13:29
        Naprawde ekologiczna. :-)))

        Likwiduje sile zywa npla promieniowaniem przenikliwym, nie niszczac
        rownoczesnie infrastrury (znikoma fala uderzeniowa) i nie
        zanieczyszczajac srodowiska (w odroznieniu od brudnej kobaltowki).

        Jesli ktos ma jednak awersje do broni jadrowej, to USAF ma tez
        pareset 10-tonowych MOAB-ow.

        Opisany przez jakiegos ignoranta "ojciec wszystkich bomb" jest
        nowinka techniczna w rownym stopniu, co, wg. prez. Gazputina
        "niezwalczalny" Topol-M.
        [nie mylic z niezawodnym Protonem, ktory dopiero co skazil stepy
        Kazachstanu rozwalajac sie zaraz po starcie]
        ---------------------------------------------------------------------
        PUTIN SADZI M-TOPOLE, BUSH MOWI: JA CIE P...[owazam, Wladimir]
        • rosacruz Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:05
          Przy bombie neutronowej skażenie jest niewielkie, ale występuje.

          Poza tym strasznie podoba mi się stwierdzenie, że to ekologiczna bomba, bo nie ma promieniowania. Sądzę, że ludzie, zwierzęta i rośliny mogą mieć na ten temat trochę inne zdanie...
          • meerkat1 Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:31
            rosacruz napisała:

            > Przy bombie neutronowej skażenie jest niewielkie, ale występuje.
            >
            > Poza tym strasznie podoba mi się stwierdzenie, że to ekologiczna
            bomba, bo nie
            > ma promieniowania. Sądzę, że ludzie, zwierzęta i rośliny mogą mieć
            na ten temat
            > trochę inne zdanie...


            Nie zwrocilas, jak widze, uwagi na znaki ":-)))"

            NB w bombie neutronowj opartej na czerwonej rteci skazenie nie
            wystepuje (w odroznieniu od wczesniejszych modeli Cohena).

            A powaznie: USA juz dziesiatki lat temu odeszly od strategii
            masowego likwidowania "sily zywej". Najpierw (po ulepszeniu CEP-ow
            MIRV) ograniczono sile glowic do 20 MT, potem do 10ciu, wreszcie do
            5ciu, a i tych sie juz od blisko 20 lat nie produkuje.

            Neutronowki (wycofane w praktyce jeszcze za Busha seniora) mialy
            sile ok. 5kT i b. ograniczony zasieg: ich celem mial byc zalogi
            sowieckich czolgow (przed przekroczeniem Fulda Gap) podczas
            zmasowanego ataku sil UW na Niemcy i Danie.

            Obecnie rozwaza sie ( bo nawet nie testuje) budowe bomb glebinowych
            o sile rzedu 2-5 kT do niszczenia iranskich (i podobnych)
            podziemnych zakladow produkcji broni jadrowej. Niewykluczone jednak,
            ze nawet i w tym wypadku skonczy sie budowie dwu-ladunkowych/dwu
            zapalnikowych konwencjonalnych bomb kruszacych, w rodzaju tej, jaka
            przetestowano niedawno w White Sands.

            NB W chwili obecnej technologia nuklearna nie stanowi juz
            najwiekszego zagrozenia dla "sily zywej" (no, z wyjatkiem rosyjskich
            reaktorow atomowych czarnobylskiego typu).

            Jest nia bron BIOLOGICZNA! [bo juz nawet nie - chemiczna]
          • johnny-kalesony Re: Amerykanska neutronowka to jedyna bomba 12.09.07, 14:32
            I na tym polega różnica. Dla nas opinia ludzi stanowi wartość wiążącą. W Rosji
            opinia ludzi jest pochodną opinii aktualnego cara, który opinię ludzi ustala a
            potem ogłasza.


            Pozdrawiam
            Keep Rockin'
    • johnny-kalesony Re: Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencj 12.09.07, 13:25
      Rosjanie nie są naszymi braćmi. Mają zupełnie inny sposób myślenia, wystarczy
      przeczytać (nawet tak jak ja - sylabizując ze słownikiem w garści) opinie na ich
      forach, żeby przekonać się, jak czasami szokująco są od nas odmienni.
      To dosyć ciekawe przedsięwzięcie, ponieważ jest to czysta egzotyka i do tego -
      stosunkowo bliska granic naszego kraju.

      Rosja nie jest dla nas "bratnim" krajem - jak to wkładała nam usilnie do głów
      komusza propaganda, jednocześnie robiąc wszystko, żeby odizolować te dwa
      społeczeństwa od siebie, autentyczne informacje zastępując starannie
      spreparowaną papką propagandową.

      Rosjanie nie są również dla nas "braćmi", ponieważ gdyby tak było, Rosjanki
      byłyby dla nas siostrami, co niespecjalnie już mi się podoba ...
      Wszakże - jak tu z siostrą ...


      Pozdrawiam
      Keep Rockin'
    • mekagojira Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT TNT? 12.09.07, 13:58
      Chodzi mi o US MOABy i to sowieckie cacko.
      BTW - moglby ktos dac wiecej info o polskich bombach paliwowych LBPP-100? Ile
      mamy i jakie przewidywane zastosowanie? (czyzby rekultywacja ekologiczna Obwodu
      Kaliningradzkiego?;)

      Z gory dzieki.
      • meerkat1 Re: Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT 12.09.07, 14:33
        Nie mozna jej z dobrym sensem podac, bo jak tu juz ktos slusznie
        zauwazyl, sila wybuchowa (i skutecznosc) bomby paliwowej waha sie
        sie znacznie w zaleznosci od konkretnych warunkow atmosferycznych.
        • mekagojira Ok, a maksymalna wybuchowosc? 12.09.07, 14:41
          Sila wybuchu O dla niewypalu:), a max. jak wszystko dobrze pojdzie?
          Jakis zakres od do?

          meerkat1 napisał:

          > Nie mozna jej z dobrym sensem podac, bo jak tu juz ktos slusznie
          > zauwazyl, sila wybuchowa (i skutecznosc) bomby paliwowej waha sie
          > sie znacznie w zaleznosci od konkretnych warunkow atmosferycznych.
          • meerkat1 Re: Ok, a maksymalna wybuchowosc? 12.09.07, 15:46
            Nie wiecej niz kilkanascie ton trotylu, ale naprawde popelniam w tym
            momencie naduzycie.
      • speedy13 Re: Ktos moglby podac jaka moc maja te bomby w kT 12.09.07, 14:57
        MOAB zawiera nieco ponad 8 ton m.w. z tym że najprawdopodobniej
        silniejszego od TNT więc myślę że można bezpiecznie przyjąć
        równoważnik 10 t czyli 0,01 kt.
        A dla tej rosyjskiej bomby Rosjanie podali przecież w tej notatce
        równoważnik - 44 t TNT czyli 0,044 kt.
    • tetradrachma jakie te Ruskie, jednak dla nas są litościwe, 12.09.07, 14:33
      nie umrzemy na chorobę popromienna, jeno wyparujemy !
      • borrka1 Re: jakie te Ruskie, jednak dla nas są litościwe, 12.09.07, 21:37
        tetradrachma napisał:

        > nie umrzemy na chorobę popromienna, jeno wyparujemy !

        nie chwal ich zbytnio!oni mysla bardziej praktycznie niz
        humanitarnie,po prostu po tej bombce przyjda i zasadza na miejscu
        Polski marchewke,po nuku byloby to problematyczne w czasie,bo nie
        nadawalaby sie do jedzenia,po tej bombce mozna nawet od razu ziemie
        jesc,bo nic innego raczej nie zostanie,ale jesc i zyc mozna.
    • gangut Do PT redaktorów portalu 12.09.07, 14:37
      Szanowni Panstwo! Już kilka osób wytknęło wam w tym wątku, że
      informacja o tym że technologia bomby próżniowej była dotąd
      wykorzystywana jedynie przez Amerykanow, to PONURE BREDNIE. Bomby
      działające na tej zasadzie znajdują się na wyposażeniu armii
      rosyjskiej (wczesniej radzieckiej) od dziesięcioleci i były używane
      bojowo np. w Afganistanie i Czeczenii. Bomby tego rodzdaju znajdują
      się również na wyposażeniu armii szeregu innych państw, w tym Polski.
      MOJE PYTANIE: dlaczego nie poprawicie od paru godzin
      kompromitującego błędu na pierwszej stronie portalu?
    • poglodzio Re: Rosjanie testują najmocniejszą bombę konwencj 12.09.07, 15:31
      Kiedy Polska będzie potęgą militarną?? chociaż w regionie
    • tarura My już od dawna mamy naszą bombę-ojca, w Toruniu 12.09.07, 15:48
      niedługo już, a Pis się na tej bombie poderwie
      • tetradrachma Re: My już od dawna mamy naszą bombę-ojca, w Toru 12.09.07, 16:15
        Amen.
    • gdkj Nie no to już nudne... 12.09.07, 16:15
      "grogreg napisał:

      > To nie prasa fachowa, czy nawet hobbystyczna tylko dziennik. Notka pisana przez
      > nieswiadomego rzeczy dla nieswiadomych rzeczy."

      GW zrobili z tego newsa na koniec sezonu a prawda jest taka ,że to świetna broń
      dla polityków. Trzeba to tylko "rozpropagować" po świecie i mamy WOJNĘ jak nic.
      Nie robi syfu jak broń jądrowa.
      Ludzie to jednak tłumoki, najlepiej wychodzi im zabijanie siebie na wzajem. A
      epoka przemysłowa to i broń masowa. Taka bomba musi objąć
      "promocją jak największą liczbę potencjalnych uczestników.
      Następną jak zrobią to wysadzą pół planety...
      pozdrawiam.
    • gdkj ruska mentalność. 12.09.07, 16:17
      Rosjanie podkreślają ,że bomba nie niszczy środowiska. Ona tylko topi grunt na
      szkło na którym jak wiadomo tundra lepiej rośnie.
      Po takiej wojnie tundra na biegunie i na równiku. Nowe hasło wyborcze.
      • syfopis [...] 12.09.07, 17:09
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • syfopis [...] 12.09.07, 17:14
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • pimpus18 Click here 12.09.07, 17:29
      www.rian.ru/photolents/20070813/71218712_48.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka