Dodaj do ulubionych

"Financial Times": Władza Putina pozostaje nies...

14.09.07, 11:15
Stara to prawda, że najtrudniej znieść cudze sukcesy, a nawet ich domniemanie.
Przykładem - FT.
Kiedyś też słyszałem definicję zawiści: kiedy szewc żałuje, że kanonik został
biskupem. Otóż FT stawia się w roli szewca.

Ciężkie czasy mogą jeszcze nadejść dla FT, jeśli sprawdzą się tezy
futurologów, iż w 21. wieku wojny będą toczone o dostęp do wody pitnej.
Jedynymi państwami, które będą miały duże jej zapasy są Rosja i Kanada. Pan
Bóg musi lubić tych Ruskich, skoro wyposażył ich tak obficie we wszystkie surowce.
Obserwuj wątek
    • eva15 "Financial Times" majaki w delirium tremens 14.09.07, 12:00
      Aż żal patrzeć co się porobiło z tym okrętem flagowym
      internacjonalizmu kapitalistycznego spod znaku neoliberalizmu.

      FT wykazuje zaburzenia świadomości objawiające się iluzjami, omamami
      oraz urojeniami typowymi po nagłym odstawieniem lub solidnym
      zmniejszeniem dawki alkoholu. Wdać odstawienie od ropy i gazu jest
      podobne w skutkach.

      Pisanie FT jest niczym odbijanie się pijanego od ściany do ściany. A
      to podaje, że Putin robi się autokratyczny, a to znów zaraz później,
      że wygrałby każde demokratyczne wybory, a to zapomina, że 3. raz
      przecież nie może startować. A to pisze, że już wiadomo, co będzie
      po Putiunie, a to zaraz później pokazuje swą bezradność. Pisząc,że
      bogactwo i dobrobyt Rosja zawdzięcza tylko wysokim cenom ropy i gazu
      (czyli Bushowi), FT stawia Imperium Dobra w głupiej sytuacji. Otóż
      wszędzie tam, gdzie potęgi ropne/gazowe tkwią w przyjaznym uścisku z
      USA, tam w zależności od siły tego uścisku wstrząsane są albo biedą,
      niepokojami społecznymi, wysadzaniem rur w powietrze (A. Saud.,
      MEKSYK), albo biedą i bombami(Irak) zamiast ruskiego dobrobytu.
      Dlaczego? Czy mają inne ceny zna ropę i gaz niż Putin?


      Skoro lubat był przy Bogu:

      Nie wiadomo, czemu Bóg tak obficie "Ruskich" wyposażył, ale wiadomo,
      że jak chce kogoś POKARAC, to mu rozum odbiera. Szkoda tylko, że nie
      odbiera jednocześnie licencji prasowej.
    • snow21 Kult Jednostki czyli oddawanie się silniejszemu 14.09.07, 13:36
    • ciaxp FT agenda CIA 17.09.07, 13:45
      dopóki Rosja będzie stabilna i silna ekonomicznie dopóty agendy
      prasowe CIA będą pisywały artykuły starające się zminimalizować lub
      zdyskredytować osiągnięcia polityczne i ekonomiczne Putina.Silna
      Rosja jest nie na rękę USA.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka