Dodaj do ulubionych

"Rossijskaja Gazieta" podaje w wątpliwość odpow...

19.09.07, 08:27
Zamiast przyczyniać się do poważnej dyskusji na ten i inne tematy z odpowiedzialnymi
politykami sprawującymi w Rosji realną władzę, Tomusiowi (i kolegom) odpowiada jak zwykle polityczna pampa
oszołomów, wiecznie wczorajszych i innych durniów reprezentujących tylko siebie.

Czy z takimi ludźmi stosunki polsko-rosyjskie mogą przybrać nową jakość?
Nie mogą!

I o to chodzi.
Obserwuj wątek
    • pimpus18 "Rossijskaja Gazieta" podaje w wątpliwość odpow... 19.09.07, 08:30
      Międlenia o Katyniu ciąg dalszy

      Zamiast przyczyniać się do poważnej dyskusji na ten i inne tematy z odpowiedzialnymi
      politykami sprawującymi w Rosji realną władzę, Tomusiowi (i kolegom) odpowiada jak zwykle polityczna pampa
      oszołomów, wiecznie wczorajszych i innych durniów reprezentujących tylko siebie.

      Czy z takimi ludźmi stosunki polsko-rosyjskie mogą przybrać nową jakość?
      Nie mogą!

      I o to chodzi.
      • szpion007 Re: "Rossijskaja Gazieta" podaje w wątpliwość odp 19.09.07, 09:25
        pimpus18 napisał:

        > Czy z takimi ludźmi stosunki polsko-rosyjskie mogą przybrać nową jakość?
        > Nie mogą!
        >
        > I o to chodzi.

        Oczywiście pimpus18, masz jak zwykle rację, z takimi ludźmi u władzy na Kremlu
        nie mogą nasze wzajemne stosunki być oparte na prawdzie i pojednaniu.
        • pimpus18 Re: szpion007, 19.09.07, 09:38
          a gdzie ty tu kiedyś w ogóle widziałeś jakiś dialog z kimś z Kremla?
          Myślisz, że to przypadek?
          Nie po to Tomuś & Co tam są!

          q.e.d.
          • szpion007 Re: szpion007, 19.09.07, 09:57
            pimpus18 napisał:

            > a gdzie ty tu kiedyś w ogóle widziałeś jakiś dialog z kimś z Kremla?

            Ostatnio z Władimirem Putinem rozmawiał Daniel Olbrychski. Poprzednio Aleksander
            Kwaśniewski.

            Czyli kontakty w sferze politycznej, ani w sferze prywatnej z kagiebistami nic
            nie dają. Im nie zależy na prawdzie i pojednaniu, tylko na przywróceniu Wielkiej
            Samodzierżawy, gdzie będą u steru władzy.
            • lubat Re: szpion007, 19.09.07, 10:32
              szpion007 napisała:
              > pimpus18 napisał:

              > Ostatnio z Władimirem Putinem rozmawiał Daniel Olbrychski. Poprzednio Aleksander
              > Kwaśniewski.

              Ostatnio? Busz, Merkel, Berlusconi/Prodi, Barroso, król i premier Hiszpanii,
              Blair i paru innych prezydentów i premierów żeby nie wypominać niczego Chinom,
              Indii czy Brazylii.
              Nie był natomiast papież i kacyk dominium watykańskiego Kacyk-iński.

              A propos: wczoraj minister spraw zagranicznych Francji Kouchner powiedział
              właśnie w Moskwie, że amerykańska tarcza antyrakietowa bezpośrednio zagraża
              Rosji, o czym wolne media polskie nawet się nie zająknęły.
              • pimpus18 Re: szpion007, 19.09.07, 10:45
                Daniel Olbrychski jest aktorem. Nie wiem: z kim, o czym i jak długo on tam w ogóle rozmawiał. Ty coś wiesz?
                Jednak miło, że zdarzają się także normalni Polacy.

                Poza tym zdrowo mu się za to oberwało, nie pamiętam już, czy też od ciebie.
                Nie zdziwiłbym się wcale.
                A kto to jest Kwaśniewski? To chyba osoba prywatna. Jak ma chęć, niech sobie rozmawia z kim chce
                i o czym chce, mi to nie przeszkadza. Ale też za to dostanie swoje po ryju od prawdziwych Polaków.

                Ale Tomuś & Co Olbrychskimi nie są, mają tu wyraźnie inne zadania, są na służbie – a widać to codziennie!
                Dlaczego w GW i gazecie.pl wszyszcy tzw. „niezależni dziennikarze” na etacie piszą to samo?
                Zajmują się czym trzeba i nie zamują się czym nie trzeba.

                Ich służbowym zajęciem jest profesjonalne i codzienne rycie rowów i sypaniem piasku
                w tryby polsko- rosyjskich stosunków .
                A Olbrychscy i Kwaśniewscy są tylko kwiatkami w tym propagandowym kożuchu
                i reprezentują jedynie, o czym już wspominałem, samych siebie.


                Dziwne, że nikt się nie cieszył, że ten nowy premier tam nigdy nie miał nic wspólnego z KGB.
                Ale czy to właściwie takie dziwne?
                • szpion007 Re: szpion007, 19.09.07, 12:13
                  pimpus18 napisał:

                  > Daniel Olbrychski jest aktorem. Nie wiem: z kim, o czym i jak długo on tam w og
                  > óle rozmawiał. Ty coś wiesz?

                  Wystarczy czytać polskie czasopisma, n.p. Politykę to byś wiedział o tym. Zwykli
                  Polacy czytają polskie czasopisma :)


                  > Dziwne, że nikt się nie cieszył, że ten nowy premier tam nigdy nie miał nic wsp
                  > ólnego z KGB.
                  > Ale czy to właściwie takie dziwne?

                  Ta nominacja to nic dziwnego. Założę się, że Zubkow jest w kieszeni u Putina.
                  Zauważ, że w Rosji się nie wybiera, tam się nominuje :)
                  • pimpus18 Re: szpion007, 19.09.07, 12:39
                    itd., itp.

                    reszta też jak zwykle.
                    Zatem ta poprawa jeszcze potrwa - ale to jak już pisałem nic pilnego.
      • syfopis [...] 19.09.07, 13:46
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • pimpus18 Re: a gdzie ty żyjesz, chamski ryju? 19.09.07, 15:15
          co ty sk*rwielu wiesz o kulturze?
    • jurwal "Rossijskaja Gazieta" podaje w wątpliwość odpow.. 19.09.07, 10:52
      Przecież to wszystko jest proste do wyjaśnienia. Wystarczy by rząd rosyjski
      ujawnił wszystkie dokumenty jakie są w ich archiwum. Jeśli nie chce to sam
      wskazuje na siebie. Nikt nie będzie ukrywał swej niewinności. W dodatku jest
      tyle dowodów w dokumentach nam przekazanych kilka lat temu, że nie można nawet
      o tym dyskutować, tylko potraktować jako pewnik.
      Niestety politycy potrafią zagmatwać każdą sprawę, nawet najprostszą.
      Mordowanie każdego niewygodnego to powszechnie stosowana metoda Stalina i innych
      podobnych mu ludzi bez żadnych zasad moralnych. Tacy ludzie stosunkowo łatwo
      dostają sie do władzy na calym świecie.
      • pimpus18 Re: jurwal, 19.09.07, 11:52
        świetny to pomysł – z rodzaju tych genialnych.
        Tak wyjaśnij nam tu: dlaczego jeśli jakiś Tomuś, albo inny Wacuś, ma istotny problem,
        nie zwróci się z tym do kompetentnych (rządzących Rosją) ludzi i da im możność zajęcia stanowiska
        w tych sprawach, a nam (przecież GW jest nie tylko dla idiotów) do poznania takowego w wersji dla
        ludzi inteligentnych.

        Zamiast tego zawraca dupę kretynom, politycznym oszołomom i innym durniom nieupoważnionym
        do wyrażania w imieniu Rosji oficjalnego stanowiska – albo rzuca tymi mądrymi pytaniami do luftu!
        Czyżby się obawiali zmierzyć się z prawdziwym przeciwnikiem?
        To przecież takie fajne przyszpilić tych wstrętnych kgbowców swoimi trafnymi argumentami
        i patrzeć, jak się wiją. Ale chociaż podobno sprawa jest tak pewna, jednak tego nie robią – i zadają się z bałwanami!
        Więc o co tu naprawdę chodzi: o wyjaśnienie czy chachmęcenie?

        Cała prezentowana tu twórczość wskazuje raczej na to drugie.

        • szpion007 Re: pimpus 19.09.07, 12:18
          Pimpus zamiast psioczyć na Gazetę Wyborczą, może byś opisał wolność słowa w
          Rosji ? Podobno znasz sie na tym. :)
          • pimpus18 Re: szpion007, 19.09.07, 12:31
            niestety, nie znam się na tym. Skąd ci to wpadło do głowy?
            Sądząc jednak po całych hordach zażartych krytyków Kremla przewalających się tutaj regularnie,
            nie jest z tym tak źle.
            • szpion007 Re: szpion007, 19.09.07, 13:14
              pimpus18 napisał:

              > niestety, nie znam się na tym. Skąd ci to wpadło do głowy?

              Wypowiadasz się zwykle z pozycji znawcy realiów życia w Rosji, więc sądziłem,że
              dobrze znasz tamtejszą rzeczywistość. Jeśli nie to прошу прощения :)

              > Sądząc jednak po całych hordach zażartych krytyków Kremla

              Podejrzewam, że krytyków Belwederu jest tutaj zdecydowanie więcej. Na tym polega
              wolność słowa, że można mówić i pisać to co się myśli i nie spotykają piszących
              represje.
    • jk2007 Katyn - polski mit 19.09.07, 12:15
      a Wajda zrobi z tego przeboj. Ale czy to jest prawdziwa historia?
      • szpion007 Re: Katyn - polski mit 19.09.07, 12:22
        jk2007 napisał:

        > a Wajda zrobi z tego przeboj. Ale czy to jest prawdziwa historia?

        Nie oglądałem jeszcze filmu pana Wajdy. Zapewne jest to film fabularny oparty na
        faktach historycznych. A o innych ofiarach Sowietów możesz poczytać n.p. tutaj :

        uznal.org/book_of_memory.php
        Nie są to wszystkie ofiary terroru sowieckiego.
        • jk2007 Katyn - dobra promocja filma Wajdy 19.09.07, 12:29
          ostatnie filmy Wajdy byli slabe
          • szpion007 Re: Katyn - dobra promocja filma Wajdy 19.09.07, 13:07
            jk2007 napisał:

            > ostatnie filmy Wajdy byli slabe

            Nie wiem, nie oglądałem ich jeszcze. A ty oglądałeś ?

            O panu Wajdzie warto przeczytać :

            pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Wajda
            "Ojciec, w stopniu kapitana, brał udział w kampanii wrześniowej, trafił do
            niewoli radzieckiej i padł ofiarą zbrodni katyńskiej."
          • syfopis [...] 19.09.07, 13:35
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • syfopis [...] 19.09.07, 13:38
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • jk2007 wlasnie emocji zamiast rozsadku 19.09.07, 14:05
                szanuje pamiec zamordowanych przez Niemcow polskich oficerow. Ale
                czy Katyn powina byc miejscem promocji dla Kaczynskiego i Wajdy????
                • szpion007 Re: wlasnie emocji zamiast rozsadku 19.09.07, 14:14
                  jk2007 napisał:

                  > szanuje pamiec zamordowanych przez Niemcow polskich oficerow.

                  Ale w Katyniu i w kilku innych miejscach zamordowali ich Sowieci.
                  • jk2007 Re: wlasnie emocji zamiast rozsadku 19.09.07, 14:23
                    dziwie sie, ze klamstwo Goebelsa zostalo przyejte przez Polakow z
                    takim zaufaniem. Dobrze, ze Kaczynski nie oskarza Rosje. Dosyc juz
                    byl osmieszony.
                    • szpion007 Re: wlasnie emocji zamiast rozsadku 19.09.07, 15:14
                      jk2007 napisał:

                      > dziwie sie, ze klamstwo Goebelsa zostalo przyejte przez Polakow z
                      > takim zaufaniem. Dobrze, ze Kaczynski nie oskarza Rosje. Dosyc juz
                      > byl osmieszony.


                      Propagandę по Гебельсу uprawiają t.zw. бригадники. Chyba wiesz kto to :)

                      Tutaj po rosyjsku o Katyniu :

                      ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D1%8B%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB
              • pimpus18 Re: Rozkazywać świńska mordo 19.09.07, 15:27
                możesz sobie tatusiowi!
            • pimpus18 Re: I taki porąbany ch*j... 19.09.07, 15:25
              ... pop*erdolony otwiera swój plugawy ryj, nt:
              > odpowiedz mi ruska szujo,skad w kazdym z was bez wyjatku jest tyle jadu,tyle
              > bydlecego chamskiego lekcewazenia cudzych uczuc,skad przyjemnosc z deptania
              > swietosci innych narodow? Piszac kilka slow wzbudzasz nienawisc i gniew,ale ja
              > zadaje sobie tylko jedne pytanie:DLACZEGO JESTESCIEW NARODEM TAKICH
              > SPOLARYZOWANYCH SKURW*SYNOW:

              niedość, że sk*rwiel, to jeszcze psychol.
              Dobrze chociaż, że Wajda tej k*rwy nie czyta.
    • bezportek Wyzywac sie z kacapem to jak walka w blocie 21.09.07, 00:33
      z tucznikiem. Zysk zaden, ale swinia to kocha.
      "Powazna dyskusja" z rosjanami bedzie mozliwa, kiedy po kolejnej
      klesce glodu zamienia kobolda putina na czlowieka.
    • jk2007 Lech Katynski a bajka Wajdy 22.09.07, 12:39
      PiS, IPN - wspolczesne politbiuro

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka